Sada je: sub apr 27, 2024 12:35 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishlje
PostPostano: čet nov 12, 2009 6:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet nov 12, 2009 5:31 pm
Postovi: 1
Ovo prilikom zelim sa vama podeliti jedno cudno iskustvo koje se desilo kad sam bila vrlo mlada,ono mi je pomoglo da prevazidjem veliku bol i tada veliku traumu i to je ono sto mi je pomoglo.

Jos od ranog detinjstva pocela sam da se bavim mnogim spiritualnim aktivnostima. Nekih od njih se ne secam jer je to bilo pre mog polaska u skolu.
Bila sam jako mlada kad sam pocela da posecujem duhovna zasedanja i iskusila sam razne meditacije sa Dalekog Istoka i imala susret sa nekim duhovnim uciteljima. Neke od njih su bile izuzetno jake da sam posle njih imala osecaj kao da lebdim. Tada sam imala 17 godina.
Sa 18 godina sam nezeljeno zatrudnela i reshila da abortiram jer zaista nisam nikako bila spremna na tako veliki korak.
Sam taj poduhvat je tada bio jako traumatican za mene,imala sam ceste kosmare,cesto sam se treasla i cista mira i bila jako nervozna. Sve u svemu,bilo je uzasno! Do jednog trenutka...
Dva meseca nakon toga palo mi je na pamet da pustim jednu indijsku mantru koja je bila snimljena na CD-u koju sam dobila na poklon na jenom od seminara.

Pustila sam muziku,sela na krevet i od jednom kao da sam se pojavila u nekoj drugoj dimenziji, Ne mogu to tacno opisati. Kao da nisam bila u ovom svetu. Predamnom su isle neke pokretne slike i bile su jako brze. Videla sam belu svetlost kako izlazi iz mojih dlenova i sve to sam osetila. Nakon toga ispred mene je stajala devojka smedje kose obucena u belo koja je drzala belu svetlosnu loptu u rukama i dala je meni. Nakon sto mi je ispruzila svoje ruke i dala mi to u tom trenutku sam se vratila "u realnost" tj. opet sam se nashla u svojoj sobi.

Od tada se sve vratilo na normalno,sve je bilo "kao rukom odneseno". Nikakva trauma nije ostala i ja sam od tada sasvim nomalo mogla da pricam o tome i ponovo da budem srecna i bezbrizna kao ranije....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: čet nov 12, 2009 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
moje mišljenje je da si se olako izvukla od vlastite grižnje savjesti

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 3:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
metuzalem je napisao/la:
moje mišljenje je da si se olako izvukla od vlastite grižnje savjesti



A moje misljenje je da ti ne znas o cemu pricas. Sve i da je to bila griznja savesti, ona se na taj nacin nije svesno izvukla od toga, sto ce reci da se u tom slucaju nije ni izvukla.

Mozda je taj njen kosmarni deo i nastao iz grize savesti, a mozda i ne, jedino vazno u celom tome je da je njoj postalo lakse posle toga.

Nadam se da shvatas da "griznja savesti" zavisi od ajmo reci duhovnog stanja i veoma je individualna stvar. Neko ce to osecati, neko ne, oba stanja su "legitimna" i zavise od coveka. Ja, naprimer, griznju savesti posle abortusa smatram nametnutom, necim sto je vise manje nametnuto nesvesnima. (i pritom je opet sasvim "legitimno" biti nesvestan)

Takodje mi je veoma zanimljivo sto si ti abortus povezao sa "griznjom savesti". Zasto? Jel mislis da zbog toga treba da je grize savest? Jel bi grizla tebe? Ko ti je rekao da to tako treba? Sta si ti to svoje odmah projektovao?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 9:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
@Indijana, moja zena je imala spontani pobacaj u 6 mj. trudnoce, pa mogu predpostaviti sto si prolazila...nazalost, mi to jos prolazimo, a proslo je skoro 2 god. od toga...desilo se da je zatrudnijela par mjeseci nakon sto je rodila prvo dijete i u tom trenutku i ona i ja nismo bili spremni za drugo dijete ili neznam kako da to objasnim, no uglavnom ja sam nakon nekog vremena nekako zakljucio da je to dijete osjetilo i jednostavno se nije htjelo roditi..nakon toga, sve se promijenilo...i ona i ja..neznam kako bi to opisao...ko da nije ista osoba...ti si bila na visoj duhovnoj razini i ponudilo ti se rijesenje

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Arbitrium Liberum je napisao/la:
metuzalem je napisao/la:
moje mišljenje je da si se olako izvukla od vlastite grižnje savjesti



A moje misljenje je da ti ne znas o cemu pricas. Sve i da je to bila griznja savesti, ona se na taj nacin nije svesno izvukla od toga, sto ce reci da se u tom slucaju nije ni izvukla.

Mozda je taj njen kosmarni deo i nastao iz grize savesti, a mozda i ne, jedino vazno u celom tome je da je njoj postalo lakse posle toga.

Nadam se da shvatas da "griznja savesti" zavisi od ajmo reci duhovnog stanja i veoma je individualna stvar. Neko ce to osecati, neko ne, oba stanja su "legitimna" i zavise od coveka. Ja, naprimer, griznju savesti posle abortusa smatram nametnutom, necim sto je vise manje nametnuto nesvesnima. (i pritom je opet sasvim "legitimno" biti nesvestan)

Takodje mi je veoma zanimljivo sto si ti abortus povezao sa "griznjom savesti". Zasto? Jel mislis da zbog toga treba da je grize savest? Jel bi grizla tebe? Ko ti je rekao da to tako treba? Sta si ti to svoje odmah projektovao?


Pitala je za tuđe mišljenje, mišljenje joj je i dano, tko je tebe pitao za mišljenje o mojem mišljenju? I zašto si zauzeo stav obrane i što to sve tebi znači?
Kako uopće ocijenjivati tuđe mišljenje? Moje je jednako legitimno kao i tvoje i na svoje imam jednako pravo kao i ti na svoje, te ću do svoje smrti braniti tvoje pravo da imaš mišljenje pa makar i krivo.

Svoje mišljenje donio sam na osnovu i jedino na osnovi onoga što je indijana napisala, sama je opisivala svoje unutrašnje stanje traume, tremor i sl.. uglavnom čitaj... isto tako opisala je način razriješenja ili odrješenja kojim je sve naglo prekinuto...
Moje je mišljenje da je tugovanje (ili reakcija na bilo koji drugi stresni događaj ) proces, koji ima vremensko trajanje i čiji intenzitet se smanjuje s vremenom....to je normalno i prirodno... jednostavno intenzitet emocija se smanjuje s vremenom i to je prirodni način izlječenja.. mirenje s samim sobom , svojim činima i posljedicama....

ovaj nagli prekid/razriješenje tog prirodnog i normalnog procesa na mene je ostavio dojam kao da jednostavno popila i nastavila pit praxitene, normabele ili bilo koji drugi psihofarmak i kemjskim čiribu-čiri ba postigla duhovni mir bez stvarnog unutrašnjeg mira....
Grizodušnje nije ništa neprirodno ili nametnuto radi se o osnovnoj ljudskoj emociji i najveća je fora da je kod iste i tužba i obrana jedna te ista osoba tj. radi se o unutrašnjoj borbi duše.

Evo i dosta vremena je prošlo indiana ipak ima potrebu o tome pisati i razgovarati iako kontradiktorno navodi da je sve "kao rukom odneseno" meni se čini da joj ipak fali taj polagani i bolan proces pomirenja sa samom sobom...
....u krivu je onaj tko misli da je ja sudim i osuđujem pa tko sam ja da njoj sudim pa ona sebe bolje zna od mene i okolnosti svojeg života i ona je sama sebi i najgori i najpravediji sudac...

isto tako da je možda podržavam u samosažaljevanju ili da je tapšam po leđima nećete doživiti od mene.

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 3:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2007 9:26 pm
Postovi: 35
Lokacija: Zagreb
Arbitrium Liberum je napisao/la:
metuzalem je napisao/la:
moje mišljenje je da si se olako izvukla od vlastite grižnje savjesti



A moje misljenje je da ti ne znas o cemu pricas. Sve i da je to bila griznja savesti, ona se na taj nacin nije svesno izvukla od toga, sto ce reci da se u tom slucaju nije ni izvukla.

Mozda je taj njen kosmarni deo i nastao iz grize savesti, a mozda i ne, jedino vazno u celom tome je da je njoj postalo lakse posle toga.

Nadam se da shvatas da "griznja savesti" zavisi od ajmo reci duhovnog stanja i veoma je individualna stvar. Neko ce to osecati, neko ne, oba stanja su "legitimna" i zavise od coveka. Ja, naprimer, griznju savesti posle abortusa smatram nametnutom, necim sto je vise manje nametnuto nesvesnima. (i pritom je opet sasvim "legitimno" biti nesvestan)

Takodje mi je veoma zanimljivo sto si ti abortus povezao sa "griznjom savesti". Zasto? Jel mislis da zbog toga treba da je grize savest? Jel bi grizla tebe? Ko ti je rekao da to tako treba? Sta si ti to svoje odmah projektovao?



da stvarno sta ce joj "griznja savjesti" , to su vjerovatno neki programi , jer zaista covjek je Bog , jel tako?Ko je tebi projicirao da bombasi samoubojice nece vidjeti 42 djevice?Znas li ti sto je ultimativna individualna "stvar"?- Anarhija.Bas me zanima gdje ce covjecanstvo sa takvim stavom dospjeti..

_________________
"The word impossible is not in my dictionary"
-Napoleon Bonaparte


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Hm..abortus to je komplicirana tema,ali da se nadovežem na topic ipak mislim da si sama kriva jel tvojom greškom si to prouzročila i napravila poslije još jednu grešku (ti si mogla birati,ali postoje žene koje to nisu mogle,ali to je druga stvar),ako nisi htjela dijete onda nisi trebala sama sebe dovesti u situaciji gdje ćeš morati odlučivati ubiti dijete ili ne.

Uči iz greške,to je jedna vrsta lekcije,išao bi tako daleko da bi rekao da je dijetetu bolje da nije na ovom svijetu jel bi upoznao sav jad i patnju ovoga svijeta.
Što se tiče abortusa legalizirati li ne,mislim da je pomalo glupo i besmisleno legalizirati abortus ako se to može riješiti sa samim čovjekom (stručni timovi,psiholozi),jel čovjek je taj koji je neistražen i mi ništa neznamo o njemu,skoro pa ništa ,ali s druge strane stvarno je glupo zbog vlastite pogreške ubiti dijete,a da se prije te pogreške nije moglo napraviti da se niti nedođe do toga da se počini abortus,pa imamo zaštitu za takve stvari,dio abortusa nastane zbog samoga čovjeka i njegove gluposti,ali imamo i onu drugu stranu koja je kompliciranija.

Iskreno mislim da nije neki problem u abortusu već je problem u tome šta će nesvjesni ljudi napraviti od abortusa,tako da ćemo imati abortuse koji uopće nisu potrebni,majka će jednostavno ubiti dijete zbog svoje pogreške,a takva vrsta je druga strana abortusa (negativna).

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 5:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
metuzalem je napisao/la:
Arbitrium Liberum je napisao/la:
metuzalem je napisao/la:
moje mišljenje je da si se olako izvukla od vlastite grižnje savjesti



A moje misljenje je da ti ne znas o cemu pricas. Sve i da je to bila griznja savesti, ona se na taj nacin nije svesno izvukla od toga, sto ce reci da se u tom slucaju nije ni izvukla.

Mozda je taj njen kosmarni deo i nastao iz grize savesti, a mozda i ne, jedino vazno u celom tome je da je njoj postalo lakse posle toga.

Nadam se da shvatas da "griznja savesti" zavisi od ajmo reci duhovnog stanja i veoma je individualna stvar. Neko ce to osecati, neko ne, oba stanja su "legitimna" i zavise od coveka. Ja, naprimer, griznju savesti posle abortusa smatram nametnutom, necim sto je vise manje nametnuto nesvesnima. (i pritom je opet sasvim "legitimno" biti nesvestan)

Takodje mi je veoma zanimljivo sto si ti abortus povezao sa "griznjom savesti". Zasto? Jel mislis da zbog toga treba da je grize savest? Jel bi grizla tebe? Ko ti je rekao da to tako treba? Sta si ti to svoje odmah projektovao?


Pitala je za tuđe mišljenje, mišljenje joj je i dano, tko je tebe pitao za mišljenje o mojem mišljenju? I zašto si zauzeo stav obrane i što to sve tebi znači?
Kako uopće ocijenjivati tuđe mišljenje? Moje je jednako legitimno kao i tvoje i na svoje imam jednako pravo kao i ti na svoje, te ću do svoje smrti braniti tvoje pravo da imaš mišljenje pa makar i krivo.

Svoje mišljenje donio sam na osnovu i jedino na osnovi onoga što je indijana napisala, sama je opisivala svoje unutrašnje stanje traume, tremor i sl.. uglavnom čitaj... isto tako opisala je način razriješenja ili odrješenja kojim je sve naglo prekinuto...
Moje je mišljenje da je tugovanje (ili reakcija na bilo koji drugi stresni događaj ) proces, koji ima vremensko trajanje i čiji intenzitet se smanjuje s vremenom....to je normalno i prirodno... jednostavno intenzitet emocija se smanjuje s vremenom i to je prirodni način izlječenja.. mirenje s samim sobom , svojim činima i posljedicama....

ovaj nagli prekid/razriješenje tog prirodnog i normalnog procesa na mene je ostavio dojam kao da jednostavno popila i nastavila pit praxitene, normabele ili bilo koji drugi psihofarmak i kemjskim čiribu-čiri ba postigla duhovni mir bez stvarnog unutrašnjeg mira....
Grizodušnje nije ništa neprirodno ili nametnuto radi se o osnovnoj ljudskoj emociji i najveća je fora da je kod iste i tužba i obrana jedna te ista osoba tj. radi se o unutrašnjoj borbi duše.

Evo i dosta vremena je prošlo indiana ipak ima potrebu o tome pisati i razgovarati iako kontradiktorno navodi da je sve "kao rukom odneseno" meni se čini da joj ipak fali taj polagani i bolan proces pomirenja sa samom sobom...
....u krivu je onaj tko misli da je ja sudim i osuđujem pa tko sam ja da njoj sudim pa ona sebe bolje zna od mene i okolnosti svojeg života i ona je sama sebi i najgori i najpravediji sudac...

isto tako da je možda podržavam u samosažaljevanju ili da je tapšam po leđima nećete doživiti od mene.


Slazem se da je to malo naprecac i malo vestacki, ali to sto joj je lakse ce joj verovatno i olaksati da polako na miru sve shvati. Ne kazem da treba povladjivati i tako je bodriti da bude u iluziji, ali ne mislim ni da bas treba tako cekicem odmah.

Slazem se i da je savest prirodna stvar, ali mislim i da griznja savesti moze biti vestacki izazvana sa strane, raznim usvojenim socijalnim programima, znaci ne mora uvek da sluzi svojoj svrsi vec moze da bude i zloupotrebljena.

Vidim da ce ovo da ode u filozofiju :mrgreen:

A ja sam se pobunio jer si mi ti, izvini, zazvucao kao pop :mrgreen:

Citat:
Iskreno mislim da nije neki problem u abortusu već je problem u tome šta će nesvjesni ljudi napraviti od abortusa,tako da ćemo imati abortuse koji uopće nisu potrebni,majka će jednostavno ubiti dijete zbog svoje pogreške,a takva vrsta je druga strana abortusa (negativna).


I ja mislim tako nesto, odnosno da sve zavisi kako covek to vidi i shvati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 5:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Džabe ti bilo kakve muzike i opuštanje, jer dobro ti je reko, opravdavanje sebe. potiskivanje u podsvijest, jer šta god ti radila dok se KARMATASKI neočistiš, sve ce ti bit iluzija sigurnosti i čistoće.
ako ti nije jasno, TI SI UBILA ČOVJEKA, sad učini da to isapraviš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 5:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
al u svakom slucaju, bolje bit svjestan djela i smiren, nego se nakon 5 godina zbog depresije bacit se s mosta :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
al u svakom slucaju, bolje bit svjestan djela i smiren, nego se nakon 5 godina zbog depresije bacit se s mosta :D


Samo što te druga opcija za razilku od prve riješava svih problema :mrgreen:

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 9:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Slažem se da je ''krivnja'' nametnuta od okoline u kojoj čovjek živi. Smatram da je religija, naročito zadnjih godina pokrenula neviđenu kampanju protiv Ab.

Ali ono što je interesantno jeste, da su svi protivnici Ab. vrlo veliki zagovarači transplantacije organa. Nevjerojatno!!!
Naročito oni koji na Ab. gledaju kao na ubojstvo. Svašta :-s
Ne znam samo od kuda izvlače tako dubokoumne observacije i s kojim pravom se mješaju u tuđe živote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 9:44 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 08, 2009 10:03 pm
Postovi: 21
samo je pitanje dali je u taj zametak " ušla duša" Dali je to bilo obićno tkivo koje se tek poćelo razvijati ili je već postalo biće? A ona se opet pitaš dali je duša koja je bila u tebi (ako je bila) možda već obavila svoj zadatak i ide dalje. Možda je to bio njen cilj... u tih par mjeseci da nešto promjeni u tebi?

ako tako osjećaš napraviš ab i ideš dalje, zaboraviš to i samo naprijed i pozitiva, jer kao što sam već rekla, tko kaže da ti nisi bila samo usputna stanica toj duši i ubiti joj pomogla da ode dalje i ne zadržava se tu!

_________________
Ne jedem one koje volim!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet nov 13, 2009 10:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
addalucija je napisao/la:
samo je pitanje dali je u taj zametak " ušla duša" Dali je to bilo obićno tkivo koje se tek poćelo razvijati ili je već postalo biće? A ona se opet pitaš dali je duša koja je bila u tebi (ako je bila) možda već obavila svoj zadatak i ide dalje. Možda je to bio njen cilj... u tih par mjeseci da nešto promjeni u tebi?

ako tako osjećaš napraviš ab i ideš dalje, zaboraviš to i samo naprijed i pozitiva, jer kao što sam već rekla, tko kaže da ti nisi bila samo usputna stanica toj duši i ubiti joj pomogla da ode dalje i ne zadržava se tu!


Ovo je lijepo rečeno. Zaista moguće je da je duši koja se trebala roditi bilo potrebno upravo to iskustvo. Na dalje do trenutka rođenja duša nije "trajno" povezana sa tijelom tako da se abortusom niko ne ubija jer se nije ni rodio. Tek rođenjem odnosno odvajanjem od majke duša se nerazdvojno vezuje sa tijelom i od tad se uništenje tijela može smatrati ubistvom prije toga ne. I ne nabacujte krivicu nesrećnim ženama jer za taj grijeh trebaju dvoje. :hello2:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: sub nov 14, 2009 2:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
FORMICA je napisao/la:
addalucija je napisao/la:
samo je pitanje dali je u taj zametak " ušla duša" Dali je to bilo obićno tkivo koje se tek poćelo razvijati ili je već postalo biće? A ona se opet pitaš dali je duša koja je bila u tebi (ako je bila) možda već obavila svoj zadatak i ide dalje. Možda je to bio njen cilj... u tih par mjeseci da nešto promjeni u tebi?

ako tako osjećaš napraviš ab i ideš dalje, zaboraviš to i samo naprijed i pozitiva, jer kao što sam već rekla, tko kaže da ti nisi bila samo usputna stanica toj duši i ubiti joj pomogla da ode dalje i ne zadržava se tu!


Ovo je lijepo rečeno. Zaista moguće je da je duši koja se trebala roditi bilo potrebno upravo to iskustvo. Na dalje do trenutka rođenja duša nije "trajno" povezana sa tijelom tako da se abortusom niko ne ubija jer se nije ni rodio. Tek rođenjem odnosno odvajanjem od majke duša se nerazdvojno vezuje sa tijelom i od tad se uništenje tijela može smatrati ubistvom prije toga ne. I ne nabacujte krivicu nesrećnim ženama jer za taj grijeh trebaju dvoje. :hello2:


:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: sub nov 14, 2009 3:37 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 15, 2009 11:28 am
Postovi: 24
...nadam se i vjerujem da je indijana dovoljno stabilna osoba i da ju neće poljuljati ničije nabacivanje grižnje savjesti!

osim toga,čini mi se da je pitanje bilo vezano uz doživljaj koji je prošla - a ne dali će goriti u paklu ili ne [-o<

Ps...doživljaj je sam po sebi zanimljiv i rjetki su dovoljno osjetljivi da iskuse slično_

_________________
*_namaste_*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: sub nov 14, 2009 8:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pozdrav

Vrlo osetljiva tema... Moja majka pre nego što me je rodila je pre toga imala spontani pobačaj skoro pri kraju trudnoće, naime nisu radili test na krv rh-negativ u ono vreme sedamdesetih godina. Dva ljudska bića(muž i žena) nisu bila kompatibilna, ali ona je izgurala kasnije dve trudnoće rodivši mene i mog brata... E sad, da li je stojao neki viši plan ili ne, ili je to bilo neznanje ili nešto treće, možda sve po malo... Kada sam se oženio i supruga ostala trudna, istog momenta otišli smo da proveri krv, bilo je sve u redu i ona je rodila zdravu devojčicu...
Ja sam iz male sredine i seks je tabu, pogotovu kontracepcija, ona se vrši velikim postotkom abortusima i to je zastrašujuće, to samo govori da ljudi nisu iskreni kao i društvo prema sebi i da se seks kao i planiranje porodice svodi na stihiju, ili se možda to namerno tako potencira(ja sam ubeđen da je tako) da bi postojalo što više problema i straha... Kontrolnom sistemu nije u interesu da se rađaju zdrava i samosvesna bića iz porodica gde vlada znanje i ljubav, i gde bi i mogla da se inkarnišu još jaća duševna bića(ubeđen sam da takve porodice postoje i da su u dubokoj manjini) koja bi u dolini suza donela svetlost... Međutim, imamo kontra situaciju, ljudska bića se štancuju kao na traci, kao da su roboti, u takvoj situaciji abortusi i nisu neki grehovi osim za verske fundamentaliste kojima je potrebna ljudska stoka jer verski i drugi pastiri uvek teže tome da svoje stado uvećaju...
Šta je onda abortus kod Organski Portala ili ako je jedan Organski portal a drugi Duša, postoje mnoge kombinacije, mnogo učenja lekcija i svaki slučaj pojedinca ili porodice ili ličnosti je različit, možda u nekim dodirnim tačkama sličan, a to je u ovom svetu produkcija nesvesnih bića za sistem... Postoji danas u čovečanstvu kvantitet ljudskih bića a ne kvalitet(znanje o svemu) i to samo vodi do ratova i masakra, genocida i depopulacije stanovništva...
Šta smo beše dobili prvo u ovom realitetu? Seks? Sa tim ide i sve ostalo, abortusi, neznanje kako da se neguju deca, surovost prema njima, programiranje i druge gadosti...
Koja iskustva mogu da budu posle abortusa? Različita, i to zavisi od svesti osobe, i opet da li je ta osoba Duša ili Android... Znam da je ovo surovo, nasilje ne vodi nikuda, pogotovu kada je toliko mnogo faktora u pitanju, smatram da je znanje o ovoj temi potrebno kao i informacije, tako da ne možemo ovde samo govoriti o posledicama abortusa, mora se ići i na uzrok svemu tome da bi se tema ili teme shvatile na istinit način.
Niska svest je manipulativna i nisu u pitanju samo žene nego svi... Međutim, žena je ta koja donosi život, ona je materica čovečanstva i ona se pita, što više one budu svesnije i slobodnije na način i da imaju spiritualno znanje a ne samo da budu inkubatori za ljudsku stoku, time će i čovečanstvo(možda) krenuti u drugom pravcu(ko zna kad)....(Imam neki osećaj da je kasno za sve...)(Izvalite se u vaše fotelje od krvi i mesa i posmatrajte poslednji čin drame zvane ZEMLJA)(Nije da sam pesimista nego stvarno vidim da ovakva ljudska(ili neljudska) civilizacija srlja u propast...


Attachment/i:
Opaska: Sloboda?
freedom.jpg
freedom.jpg [ 35.35 KiB | Pogledano 6366 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: sub nov 14, 2009 4:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Bojan71 je napisao/la:
...(Imam neki osećaj da je kasno za sve...)(Izvalite se u vaše fotelje od krvi i mesa i posmatrajte poslednji čin drame zvane ZEMLJA)(Nije da sam pesimista nego stvarno vidim da ovakva ljudska(ili neljudska) civilizacija srlja u propast...


Bojane, tako sam bolno svesna te cinjenice, i koliko god pokusavala da je gurnem pod tepih, ona opet iskoci vristeci. Tu smo, kao svedoci pocetka kraja.




Indiana, ti si, ustvari, stavila naglasak na muziku, svetlost i devojku smedje kose, obucenu u belo... O tom dogadjau si htela da iznesemo svoje misljenje?

Sto se mene tice, mislim da je to duboko individualan dogadjaj, i ne vidim poentu diskusije o tome. Svi mi, ili vecina nas ima ponekad, neke slicne dozivljaje. Mislim da im ne treba davati mnogo paznje. Ok, registrujes i ides dalje, trudeci se da sto vise ostanes sa obe noge na zemlji, jer ako se otrgne, mozes se torpedovati u cudne neke sfere, i pitanje je, a od tvoje stabilnosti i balansa zavisi, koliko ces u ovom stvarnom zivotu moci da delujes trezveno u svakom trenutku. Za jednu zenu je to od posebne vaznosti.

Mislim da je pametnije dobro razmisliti, sta te je dovelo do toga da nezeljeno ostanes trudna, i na koje svoje osobine trebas obratiti paznju ubuduce, nego kakve su se to cudne stvari desavale, dok si slusala neku indijsku mantru.

Pozdrav, Sigma :love12:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: sub nov 14, 2009 9:53 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 08, 2009 10:03 pm
Postovi: 21
sigma je napisao/la:
Bojan71 je napisao/la:
...(Imam neki osećaj da je kasno za sve...)(Izvalite se u vaše fotelje od krvi i mesa i posmatrajte poslednji čin drame zvane ZEMLJA)(Nije da sam pesimista nego stvarno vidim da ovakva ljudska(ili neljudska) civilizacija srlja u propast...


Bojane, tako sam bolno svesna te cinjenice, i koliko god pokusavala da je gurnem pod tepih, ona opet iskoci vristeci. Tu smo, kao svedoci pocetka kraja.:


(malo je off topic)
a koliko se svijesni da je čovjekova misao JAKO JAKA i da se se s njom može puno toga napravit, pogotovo kad se ljudske misli udruže.... tako da totalno ne podržavam neku briju o kraju i propasti čovjeka. Što god da se desilo, ja znam, osječam i svijesna sam toga da ću opstat-preživjet ma šta drugi prićali o tome.

_________________
Ne jedem one koje volim!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: sub nov 14, 2009 11:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Misao je jedno, osecaj (predosecai) nesto sasvim drugo.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 73 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz