Sada je: sub apr 27, 2024 10:14 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: pet jan 08, 2010 2:26 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 1:36 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Pre par godina sam postavila temu "Moje iskustvo promena" sa osnovnom namerom da napravim kontakt sa osobama bilo kog pola, struke i teritorijalne pripadnosti, a sa kojima bih mogla da podelim sve ono sto je svako od nas uspeo da sagleda i da primeni u svakodnevnom zivotu u porodici, sa kolegama, bez obzira na ustaljene forme ponasanja koje jako tesko prihvataju bilo cije i bilo kakve dubinske promene.

Diskusija se razvila, ali ja u nameri da to bude vise konkretnih i licnih dogadjaja, nisam uspela. Nisam uspela ni da napravim neki dublji kontakt ni sa kim, osim onoga sto se odvija na forumu.

Zasto? Ako znamo da je nasa potreba za istinom ogromna, ako znamo da teskom mukom savladjujemo sopstvene strahove samo da bismo mogli da primimo istinu, cemu ce nam to sluziti ako ne napisemo kako smo resavali razne susrete, odnose sa okolinom, pojedinacne primere... jer se tako jedino i vidi da li smo nesto promenili... da napisemo kako bismo reagovali da se je to dogodilo pre nasih promena, a kako sad reagujemo i koliko smo zadovoljni...a mislim i da je veliki podsticaj za ljude koji zele istinu, a jos nemaju hrabrosti da pogledaju u sebe, mozda bi tako lakse uvideli kolika je to snaga kad ti sam sebe i svoje emocije sve vise i vise drzis u sopstvenim rukama, a da ti to nista ne smeta da ih razmenjujes sa okolinom i da primas njihove, ali one koje ti hoces.

Ovo sto sam gore napisala je put. Nije to nista tek tako i odjednom, Morala sam da se borim za to. Morala sam da prestanem da se stidim pred drugima, i da pocnem da se stidim samo i jedino pred sobom, a ova druga varijanta je neuporedivo teza. I dalje imam lose poteze i reakcije ponekad, ali ih sad jasno vidim, pa mi uspeva da smanjim stetnost posledica.

Sve ovo samo ako nam je cilj da pred zivot stanemo uspravno i celi. Ja licno osecam da je to jedino sto mi je zadatak u zivotu. Da primim zivot.

Eto, htela sam da kazem da mi nedostaje da razgovaram sa ljudima koji ka istome teze, ali ne vise toliko o knjigama, vec o nama samima, da pricamo u svoje ime, ma koliko u necemu vec uspeli ili jos ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: pet jan 08, 2010 4:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
hajde, pa nije valjda sve tako crno??? :D

ja vjerujem da ćeš doživjeti u životu upravo ono što ti je potrebno kao lekcija.

zato glavu gore i samo naprijed!!!

:kiss:

:love3: :love3: :love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: pet jan 08, 2010 4:44 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned dec 27, 2009 7:50 pm
Postovi: 11
Sam naziv posta: "Trazenje ljudi sa slicnom energijom", je zanimljiv
Danas je najveci problem sto se ljudi lako povode za vecinom......ko ovce....pa kako komsija a tako je i tebi najbolje.
Znam koliko je tesko biti individua u grupi gdje svi ocekuju da se uklopis

Koliko vidim,tvoja energija je usmjerena ka tome da se otkrije i prigrli istina,i da se suoci sa strahovima koji su u nama....to je uistinu teska borba i cilj,jer puno je lakse zivjeti u sladunjavoj lazi koja ruzicatom zavjesom prekriva i najdublje strahove i negiranje u nama.....ali strasno je kad nekad,pogleda zamagljenim tih silnih zavjesa zagazimo duboko u neko nase negiranje,neki strah koji sami sebi lazemo da ne postoji i pocnemo se dusiti dok nas ta ista sladunjava zavjesa lazi steze oko vrata!

Meni je drago sto sam rano u zivotu shvatila da lazuci bilo kome bilo gdje najvise se laze samome sebi.....a lagati samome sebi samo doprinosis da te uvijek neki crv izjeda iznutra.
Kad se to spozna,i zivi po tome,cijelo bice ti nadje slobodu i mir :love3:


Rijetki su ljudi koji mogu da sagledaju svoje bice i u dobrom i u losem svjetlu i da se prihvate i ponosno stanu pred druge i sa svojim kvalitetama i sa svojim manama

To je po meni,uistinu vrijedno pohvale!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: pet jan 08, 2010 7:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Heh, pa definitivno je forum skupina ljudi sa sličnom energijom.

Sad... bilo je već puno raznoraznih pokušaja okupljanja ljudi sa istom energijom, ali problem je u tome što svi nismo blizu jedni drugima, mnogi ne mogu putovati daleko radi financijskih (ne) prilika, radi svojih zaposlenja, porodica, uvjeta života, itd. To je sve ograničenje fizičkog karaktera, a to je i normalno za ovaj "naš" fizički 3. denzitet.

Bitno je da smo se psihički povezali, ovako preko naših misli i razmišljanja. Internet je super jer to omogućava, relativno lako.

Dakle, eto, tu smo svi koje sve ovo zanima, koji to proučavaju i koji imamo slične frekvencije. Jasno, postoji možda i još toliko ljudi koji nemaju internet, ili još nisu nabasali na ovaj forum ( ali ima i sličnih drugih, a pogotovo na drugim jezicima ). Ili možda neki jednostavno - čitaju, a još ne žele sudjelovati aktivno.

Ovo je psihološko okupljalište svih ljudi koji razumiju ove sve naše slične jezike i koji se lako međusobno razumiju. A psihološki slično znači - sličnu frekvenciju.

I eto nam ljudi sa sličnom energijom - tu smo!

:occasion5: :occasion5: :occasion5: :thumbup:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: pet jan 08, 2010 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Energija...

Nešto sam smisleno htjeo napisati i zape na prvoj riječi - energija. Što znači da pojma nemam te sam odustao od toga da nekome u ovoj temi nešto napišem.

Kada bi mene neko pitao "Šta je to tvoja energija?" (za koju sam mišljenja da je lako mogu poremetiti u frekfenciji, ali ne i izgubiti neki dio - npr. kada me isprovociraju pa se nanerviram, oni odu nasmijani a ja drhtav i kao da sam promijenio frekfenciju prijema - sa radio kanala na kojem se slušala lagana i opuštajuća muzika prebačen sam na radio kanal gdje raspravljaju o politici) pojma nemam šta i kako da mu objasnim.

Vidi se da slabo dubinski čitam Forum :)

Ako bih nekome morao objasniti "Šta je to moja energija?", "Da li mogu da ti je oduzimaju?", "Kakva je?", "Zavisili od mjeseca i mjena?", od kiše, od društva u kojem si...

Šta da mu odgovorim?

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: pet jan 08, 2010 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
WIND je napisao/la:
Meni je drago sto sam rano u zivotu shvatila da lazuci bilo kome bilo gdje najvise se laze samome sebi.....a lagati samome sebi samo doprinosis da te uvijek neki crv izjeda iznutra.
Kad se to spozna,i zivi po tome,cijelo bice ti nadje slobodu i mir :love3:
!


ovo je tako prekrasno rečeno!!!!

Hvala ti, WIND! :kiss:

:love3: :love3: :love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: pet jan 08, 2010 9:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Mozda nikoga ne treba traziti , ljudi se sami pronadju da podijele iskustvo/putovanje/uspjehe/teskoce/srece/tuge kad za to dodje momenat .
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: pet jan 08, 2010 11:44 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 1:36 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Aamon, ne samo da nije crno, nego je jako svetlo i toplo.

Ma, dobro, to za kontakt zivi, to onako, cisto da se pozalim malo, jer mi ponekad nedostaje malo vetra u ledja. Vaznije mi je to sto me interesuju konkretne promene, pogledi, razlika ... na to sam vise mislila.

Sto se tice energije, ja to otprilike osecam kao da nasa jacina i nasa energija zavise od stepena mogucnosti da sami odredjujemo frekvenciju tj. koliko smo uspeli da iskljucimo uticaj drugih na promene nase frekvencije. Na to sam mislila kad sam napisala "ljudi sa slicnom energijom"...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: pet jan 08, 2010 11:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
OK, skužio sam da griješim.

Nije frekfencija nego frekvencija :glasses7:

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: sub jan 09, 2010 12:37 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 1:36 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Pa, ja ni sama nisam sigurna kako se bas tacno kaze, to sam napisala kako mi naislo, a ti si pomislio da te ispravljam gramaticki!!! Ma kakvi, meni je vazno samo da razumem ljude, odavno vise uopste ne cujem i ne primecujem ko sta kako izgovara ili pise... hehe, pozdrav
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: sub jan 09, 2010 2:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Nevena je napisao/la:
Aamon, ne samo da nije crno, nego je jako svetlo i toplo.

Ma, dobro, to za kontakt zivi, to onako, cisto da se pozalim malo, jer mi ponekad nedostaje malo vetra u ledja . . . .



Fuuuuu . . . fuuuuuu . . . kah kah . . . fuuuuuu . . . teram taj vetar u ledja :angel4:


Citat:
Sto se tice energije, ja to otprilike osecam kao da nasa jacina i nasa energija zavise od stepena mogucnosti da sami odredjujemo frekvenciju tj. koliko smo uspeli da iskljucimo uticaj drugih na promene nase frekvencije. Na to sam mislila kad sam napisala "ljudi sa slicnom energijom"...



Odnosno koliko smo "svoji" jel?




Hame, sta si stavio pravu sliku kao avatar, plasis me :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: sub jan 09, 2010 9:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Da, pravu sliku da vidim kakva mi je energija :hello2:

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: sub jan 09, 2010 11:58 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 1:36 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Bas mi se svidja ovako sa pravim slikama... evo i moje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: sub jan 09, 2010 12:57 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Nevena je napisao/la:
Aamon, ne samo da nije crno, nego je jako svetlo i toplo.

Ma, dobro, to za kontakt zivi, to onako, cisto da se pozalim malo, jer mi ponekad nedostaje malo vetra u ledja . . . .



Fuuuuu . . . fuuuuuu . . . kah kah . . . fuuuuuu . . . teram taj vetar u ledja :angel4:


...no dobro, dobro...evo vjetra di su ta leđa!? :toothy2:


:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: sub jan 09, 2010 1:11 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 1:36 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Hvala ti, Vjetre, za vetar :love6:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: sub jan 09, 2010 2:49 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned dec 27, 2009 7:50 pm
Postovi: 11
Hmmm...moram reci da je ovo prvo mjesto gdje sam se susrela sa osobama koje koriste tremin "ista frekvencija",odnosno, poklapanje ljudi iste frekvencije.....zanimljivo mi je jer ja cesto koristim tu frazu:" Da mi je naci osobe koje su na istoj frekvenciji kao i ja"
Danas ljudi malo misle svojom glavom a puno se povoode za vecimo......ako je u grupi 20 ljudi i njih 19 tvrdi da je trava crvena,dzaba je onom jednom da tvrdi ista drugacije!

Tesko je naci ljude cija zivotna energija pociva na znanju koje spoznaju otvorenog uma,a ne na osnovu kojekakvih matrica odredjenog drustvenog sklopa!

I mogu reci da je net ipak za sad najbolja opcija....Iako smo bica 3D,sto nam uveliko onemogucava da se susrecemo fizicki, bar mozemo ovako pisanom rijeci da razmijenimo iskustva,razmisljanja,zapazanja.....
Energija koja nas pokrece je u principu ista,samo su razlicite frekvencije kod razliicith bica....pa na jednoj frekvenciji su narodnjaci,na drugoj rock,a na nekoj trecoj svira klasika :D ......treba okretati "stanice" dok se ne naidje na frekvenciju koja ti odgovara :love3:

PS.thanks aamon na komplimentu za moje rijeci :love3:
PPS.nije vam losa ta ideja sa vlastitim slikama na avataru :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: ned jan 10, 2010 11:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Umjesto slična energija trebalo bi koristiti izraz slični energetski potpis/rezonancija.
Svi znamo da gdje ima i manjanjeg elektriciteta, postoji i nekakvo magnetsko polje. Znao da u našem tijelu postoje bio električni impulsi koji imaju neki svoj tijek pa je logički za pretpostaviti da postoji i bioelektromagnetsko zračenje, zvali ih neki aurom ili nečim sličnim.

I sam sam primjetio da u blizini ili okolini nekih ljudi se nisam dobro osjećao, stalno su se nekakve gluposti događale itd, dok u blizini ljudi sa sličnom rezonancijom jednostavno uživaš biti u njihovoj blizini

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: sri feb 24, 2010 9:07 pm 
Nevena je napisao/la:
Pre par godina sam postavila temu "Moje iskustvo promena" sa osnovnom namerom da napravim kontakt sa osobama bilo kog pola, struke i teritorijalne pripadnosti, a sa kojima bih mogla da podelim sve ono sto je svako od nas uspeo da sagleda i da primeni u svakodnevnom zivotu u porodici, sa kolegama, bez obzira na ustaljene forme ponasanja koje jako tesko prihvataju bilo cije i bilo kakve dubinske promene.

Nevena, pretpostavljam da pričaš o ovoj temi od prije par godina? Ja sam nov na forumu pa stavljam link za pomoć ostalim pridošlicama. Nisam uspio pročitati svih 100+ odgovora osim što sam pogledao tvoj uvodni tekst koji je vrlo iscrpan. Čitajući ga dolazila su mi na pamet različita pitanja i razmišljanja ali vjerujem da si već tada dobila komentare koji su ti pomogli da ideš dalje, a i vjerujem da si od tada jako puno novoga iskusila i doznala.
Nevena je napisao/la:
Diskusija se razvila, ali ja u nameri da to bude vise konkretnih i licnih dogadjaja, nisam uspela.

U svezi nedobivanja više konkretnih i osobnih događaja od ostalih ljudi, pada mi na pamet ono na što je Osho obraćao pažnju a to je strah od intimnosti. Zašto se isti javlja? Zato što ista znači strah od gubitka dijela sebe, strah da budemo otkriveni, naše tajne, mane, štogod. Osobe koje su rasčistile s takvim strahovima, biti će "protočnije" pa samim time postoji potencijal (ali samo potencijal) da dođe do iskrene i nesmetane razmjene iskustava, mišljenja, ENERGIJA. Sve ostalo smatram da je i dalje maskembal i/ili Automatizam 2.0 koji uključuje moguće veći broj načina reagiranja. U slučaju maskembala možda su maske sofisticiranije, "spiritualno obojene", ali i dalje su tu i smetaju u komunikaciji između dva ljudska bića, koja traže znanja i iskustava koja će im pomoći u savladavanju lekcija koje su stavljene pred njima.

Nevena je napisao/la:
Nisam uspela ni da napravim neki dublji kontakt ni sa kim, osim onoga sto se odvija na forumu.

Ako nastavim priču o prije spomentim osobama (onim protočnima), mislim da će iste imati i najnaprednije filtere za propuštanje novih ljudi (i njihovih energija) u svoje živote (pa makar to bilo samo kroz forumsku komunikaciju). Kreiranje takvih filtera mislim da je prirodni dio nečijeg napretka i to bi moglo na prvi pogled biti otežavajući faktor. ali isto tako postavlja se pitanje tvojih/nečijih očekivanja. Ljudi koji su na ovom formu zasigurno imaju natprosječni potencijal, ali ne vidim zašto bi isti nužno bio garancija za nešto dublje? Takvo očekivanje smatram da ne može pomoći, ali pomoći će sve ono što smo do tog trenutka doznali i iskusili, što će nam pomoći da što prije odredimo gdje ćemo se otvoriti (ili zatvoriti). Nema potrebe težiti tome da sa svakim možemo biti dobri (protočni).

Nevena je napisao/la:
Zasto? Ako znamo da je nasa potreba za istinom ogromna, ako znamo da teskom mukom savladjujemo sopstvene strahove samo da bismo mogli da primimo istinu, cemu ce nam to sluziti ako ne napisemo kako smo resavali razne susrete, odnose sa okolinom, pojedinacne primere... jer se tako jedino i vidi da li smo nesto promenili... da napisemo kako bismo reagovali da se je to dogodilo pre nasih promena, a kako sad reagujemo i koliko smo zadovoljni...

Da, držim da jedino u svakodnevnoj interakciji posebno s ljudima koji su već u našim životima (s novima je to puno lakše, nema naboja prošlosti) možemo vidjeti koliko smo zaista toga u nama promjenili i što smo stvarno naučili. Proučavanje knjiga je poželjna praksa teoretskog značenja, ali smatram da puno više vrijedi jedno sučeljavanje s životom (ljudima, situacijama).


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: sub mar 20, 2010 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
pusti sad ljude sa sličnom energijom, nemoj gubit energiju na traženje. Hodi dalje svojim putem i naći ćeš ih kad bude vrijeme, strpljenja ženo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Trazenje ljudi sa slicnom energijom?!
PostPostano: uto mar 23, 2010 9:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
takvu osobu je jako teško naći, prvo malo nas je ovakvih, drugo i ono malo što nas ima teško se nalazimo, da nadjemo jedni druge moramo primiti tisuće pljuski " jesi i ti budala, ti i tvoji vanzemaljci" pa cesto odustajemo ili smo jednostavno stealth-ani u drustvu čeprkajući svoj mali um i ovaj forum i eventualno vec bliske drugove...
kroz zivot sam imo mnogo drugova, ali tek prije godinu sam naso prijatelja, komunikacija nema ograničenja, od a do ž, od metafizike i vanzemaljaca, do benda i opceg zivota i zajebancije, razgovori su išli sve do jutra kad bi neki od nas zaspo usred rečenice, za razliku od ostalie mase koja je tu da čujem prognoze za kladionicu ili kako je igro bayern ili liverpool, ili su to dosli na jos jednu porciju moje psiho energije u vidu sažaljenja.

uglavnom, zivot bez takbih osoba je pomalo supalj, ali opet moguc. ali zivot sa njima je jos ljepsi i zanimljiviji, i na koncu laksi jer se medjusobno guramo naprijed.


a mislim da te naše frekvencije i način primanja energije uvelike na kraju i odredjuju neke osobine (nemojmo iskljuciti i socijalne ucinke), zanimanja i poglede na svijet, i sad postoji tako puno tih pretpostavki vezano za vrstu energije, aure, čakre, frekvencija, IQ, EQ itd itd koje bih povezao sa ljudskim osobnostima, načinima razmisljanja stavovima itd na znanstveni način, pravilnosti sam uočio, i ubiti opet se to svodi na teoriju denziteta i njegove podjele tako da osoba s kojem se slažemo tj ona s kojom cemo se najvise sloziti jest upravo ona koja je na sličnom stupnju razvoja, stupnju pod pod pod pod denziteta, pri tom nezanemarimo socialno drustvene ucinke i programe koji to uvelike narušavaju i otežavaju pronalaženje nama "bliskih" osoba


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 108 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz