Sada je: sub apr 27, 2024 9:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Iduca stepenica u evoluciji covjeka
PostPostano: sri maj 06, 2009 1:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2009 1:44 pm
Postovi: 58
vecina diskusija se vrti oko iznosenja nekih informacija, pobijanja tih informacija,
navodjenja vlastitih iskustva koristenjem pojmova koji vjerojatno za svakoga od nas imaju
drugu tezinu i znacenje.

pitanje je, koje si postavljam.. mozemo li promijeniti pristup?

kako da se odmaknemo od dualističkog razmisljanja. vec se bacam u zamku tako
sto bi ovdje mogao zapoceti pricu o znanosti, dokazivanju, argumentima,
itd. ...

no cinjenica je, dragi moji, da je znanost zaglibila. nije joj previse stalo do sustine,
do cilja. bitno je samo da nesto radi... a zasto i kako? pa nije problem, dok radi.

neko vrijeme sam zivio u uvjerenju da znanstvenici bacaju svjetlo narodu.
da su prometeji koji sire istinu. nakon sto sam sam upisao biologiju, i bolje
se upoznao sa zivotima mnogih od njih, shvatio sam da smo svi sicusni i bepomocni.
pa se zapitas..postoji li zaista mjesto za novoga teslu u ovome svijetu?
u svijetu kada nas ima duplo vise nego prije 60ak godina?
u svijetu gdje je znanstvena cinjenica dosegla snagu srednjevjekovne dogme?
u svijetu u kojemu se slavi dan kada je kolumbo "pronasao" ameriku?

mozemo li se maknuti od crno bijelog razmisljanja?
cesto se pitam.

stoga ne cude anomalije u ciklusima suncevih pjega, rupe u magnetskom stitu zemlje,
totalno izumiranje vodozemaca, nestanak 80% pcela, ubijanje ekstremista robot-letjelicama..
lista je kao sto svi znate, beskrajna...

zasto se itko jos u 21 stoljecu usudjuje govoriti o nekakvim americkim snovima, zakonskim
mjerama koje zabranjuju pobacaj, zabrani upotrebe kondoma, pravima na busenje morskog dna?

tko se jos usudjuje igrati? zar vecini jos nije jasno da stvari
izmicu kontroli? jeli sve lose i nedokucivo sto se desava sa zemljom nije dovoljno da
promjenimo nacin razmisljanja?

postoje poruke u proslosti koje nas upozoravaju na ovo. subliminalne poruke, skrivene
u tekstovima, simbolima, nevidljive. netko ih mora poceti razjasnjavati. sto ako se desi
kao prije u razvoju zemlje novo usko grlo? prezivjeti ce vjerojatno oni
sa bojlim genima?? da li genima, ili mozda necime drugim?
Pa ljudska evolucija je stala na novu stepenicu pojavom socijalne evolucije. Znate
svi da je u novije doba socijalni status najbitniji za opstanak. Probajte si zamisliti kako bi
bilo da ste se rodili u zemlji trecega svijeta u selu bez ciste vode sa dnevnom kolicinom hrane jednakom onoj
koju mi nakon jela ostruzemo sa tanjura.
Ne budimo ludi, ne vrijedi vise ko je jaci taj tlaci. vrijedi tko je iz bolje kaste taj tlaci.

zamisljam si sacicu seljaka koji su dosli u plodnu dolinu i
odlucili napravit naselje, prvi gradic. Nomadi su bili jaci, brzi, agresivniji. Ali ovi su bili spremni.
uzgojili su dovoljno kultura da su mogli platiti nekim drugim nomadima da ih stite. tako je nastao nekakav
novi red. jaci sa toljagom je tad lagano krenuo u minus. nakon par tisucljeca iskristalizirao se
novi "soj" covjeka koji je odlucio sav taj red, trud, iskoristiti, poput metilja, samo za sebe i svoju familiju,
tako da on ne mora previse raditi. pa je krenuo u ratove, u beskrajnu potragu za tom "besplatnom" hranom
za svoje neizmjerne zahtjeve i zelje. no tu dolazi netko novi u cijelu pricu.
ljavlja ih se svega par. govore o uzrocima ljudske nesrece, o ljubavi, bozanskim impulsima itd.
drugim rijecima, unistavaju eliti cijelu koncepciju. svi se javljaju u slicno vrijeme i svi govore o slicnim stvarima.
glasnici "odozgo". no njihov trud je vjerojatno bio samo uvertira za ovaj kaos koji nam se poceo desavati.
netko nas je upozorio. i to davno. u vise navrata. rekao nam je da moramo unistiti ego. da smo ionako
mali i beznacajni. da sve dugujemo prirodi i stvaranju i da svi moramo podmiriti svoje dugove.
da mozemo ostvariti vjecni zivot...ili put u vjecni zivot. da moramo prvo umrijeti da bi se ponovo rodili.

dakle, iduca selekcija ce biti temeljena na cemu? dali su bankari, tajkuni, elite "nomadi novog doba"? sele se od nacije do
nacije, iniciraju sukobe, crpe bogatstva i pretvaraju ljude u robove. kako ce izgledati ti "farmeri novoga doba"?
sto ce oni kultivirati sto ce svima trebati?

ne znam. nadam se samo da ce biti nesto u stilu: "znanstveno je dokazano postojanje "svjeta mrtvih" i potvrđena je
i eksperimentalno ponovljena komunikacija sa "dušama" sa "one strane". rekli su nam da moramo sebe usavrsavati ne bi li
uspjeli nadzivjeti svoje fizicko tijelo, da se moramo riješiti materijalnog ne bi li spasili sebe i zemlju. da moramo poceti
vraćati dug zemlji."
debeli naftas u naslonjacu pufa dim svoje debele kubanke i rece:" uhg, ugh! damn!!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 31, 2009 3:10 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 10:43 pm
Postovi: 28
Odlično napisano!

_________________
Kakve su ti misli, takav ti je život!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 31, 2009 9:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
šta se tiče znanosti, i oni se polako bude i vide da se neke stvari ne mogu negirati, iako je većina još uvijek na strani "skeptika". trenutno čitam od Michia Kakua, teorijskog fizičara i jednog od suosnivača teorije struna, knjigu "Hiperprostor" i za sada je odlična, poprilično vizionarska. čovjek kaže kako mogući napredak nudi kaluza-kleinova teorija koja objašnjava da svjetlost vakumom titra, tj. širi se petom dimenzijom(s tim da je vrijeme smatra četvrtom, ali ako njega zanemarimo onda je to četvrta dimenzija, tako kaže da su je mistici nazivali). teroija struna nadopunjuje te jednadžbe i stvara jedinstvenu sliku od deset dimenzija. čovjek kaže kako je to od velike važnosti i razmišlja kako bi to moglo pomoći čovječanstvu u daljnjem napretku i kako bi se ona mogla praktično iskoristiti.

naravno, napominje da da je trenutačno znanstveno nemoguće dokazati petu dimenziju pošto se vrlo malo znanstvenika njome bavi i zato kaluza-kleinova teroija odbačena na margine znanosti, ali se čovjek nada da će se to u skoro vrijeme promjeniti na čemu i on sam radi.

inače, knjiga je dobra zato što se pokušava nešto novo napraviti, daju se dobre usporedbe zatvorenosti uma znanstvenika (uspoređuje ih s ribama koje smatraju da van njihove bare nema ničega a da neka riba slučajno bude ulovljena od strane čovjeka i bačena natrag u more, druge joj ribe ne bi vjerovale što je vidjela i kakvi fizički zakoni vladaju tamo). ugl. nastavljam s čitanjem.

p.s. čovjek uz sve to ubacuje važna metafizička pitanja. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: naslov
PostPostano: uto jun 02, 2009 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
da, ukratko bi to bilo, "kako vidimo ljude u budućnost?" Rekao bih da bi svatko trebao imati tu viziju budućnosti. Kako pogledamo u društvu, svatko tko ima neki cilj u životu, bilo to kupiti auto, kuću ili tako nešto, je uspješniji od onoga tko luta bez cilja. Takva je slika i sa cjelinom društva, ako nema fokusa onda luta poput izgubljenih ovaca i lako je njima manipulirati. Nama... Umjesto da se vodimo zajedničkim ciljem k usavršavanju, razvijanju tehnologije, ekologije, ljudi ratuju, bore se jedni protiv drugih na svakom nivou. Svugdje, krenemo od kuće, već je tamo podjela na odrasle i djecu. dalje, ulica protiv ulice, grad protiv grada, bbb protiv torcide, država protiv države.
Rascjepkani smo na najmanje cjeline da ne djelujemo kao cjelina. Podijeli pa vladaj, kako je rekao Cezar, još uvijek funkcionira. I dok god bude tako nema neke budućnosti čovjeka osim da se razvija u smjeru roba kako je već pomalo i sada. Samo treba još više oduzeti prava, dodati još brdo zakona koji ograničavaju čovjeka da se osamostali i posao je riješen.
Već smo u takvoj fazi da ne možemo reći da ne želimo novce. To je gotovo nemoguće. Zamislite si, da sad nepotrebno ne pišem.

Da li će ljudi evoluirati neovisno o klasičnim evolucijskim standardima i postati nešto, teško je reći.
Ako smo samo produkt evolucije od mikroba do humanoida onda ćemo završiti kao robovi pojedincima i sve više ćemo biti zatupljeni. No ako u nama postoji potencijal za nešto više, ako nam je DNA razvijeniji nego što mislimo i sadrži informacije za više duhovno biće onda ćemo se kad tad uzdignuti povrh OPS bića i okrenuti ka ciljevima o kojima sad samo sanjamo..

:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 10:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2009 1:44 pm
Postovi: 58
htio sam ukazati na nedostatak jezika da izrazi ono sto se osjeca. evo sto je jedan lingvista Benjamin Lee Whorf napisao o relativnosti jezika:

"Seciramo prirodu duz linija koje su određene našim jezikom. Kategorije i tipove koje izoliramo iz prirodnih fenomena ne nalazimo tamo jer bulje u lice promatrača, upravo suprotno, svijet je prezentiran kaleidoskopskim priljevom impresija koje moraju biti organizirane u našim umovima – i to znači većim dijelom pomoću lingvističkih sistema u našim umovima. Mi režemo prirodu,
organiziramo je u koncepte i pridajemo važnost istima uglavnom zbog "dogovora" da organizitamo "tako i tako", "dogovora" koji je utkan u našu jezičnu zajednicu i koji je ograničen unutar obrazaca našeg jezika. .."

Whorf je proucavao jezik Hopi indijanaca i zakljucio da je njihov jezik potpuno lisen poimanja vremena. Kasnije je to bilo djelomično opovrgnuto,ali svejedno im se poimanje drastično razlikuje utoliko što nemaju vremena, budućnost, prošlost i sadašnjost, već ono što se manifestiralo i ono što se nije manifestiralo(fizički).Sve manje i manje ljudi zna stari Lakota jezik, navodno je to reliktni jezik i kako oni tvrde, potjece jos iz vremena kada su svi pricali istim jezikom! Oni ga zovu i jezikom snova!

Drugi lingvist, Alber moonhawk je proucavao Piagetovu teoriju o evolucijskom mozgu, u cijoj srzi je funkcionalna podjela mozga na osnovi evolucijskih unapređenja poput lateralizacije korteksa.
Tako imamo:
reptilski mozak(senzorni, motoricki i autonomni z.s.; refleksi)
limbicki mozak (centar za emocije, amigdala)
korteks (visi kraljeznjaci, lijeva i desna polutka - ljudi):
D hemisfera - osjecaj za prostor, vizija, sluh, gramaticki morfemi
L hemisfera - elaborirani vokabular i sintaksa, finiji motoricki pokreti, (leksicki morfemi)

Zanimljivo je kakve su korelacije između duljina moždanih valova i oblika komunikacije u ljudi. Delta valovi, snovi i tjelesni procesi, podsvjesne geste. Theta valovi, srednji mozak, emocionalni procesi, intimna komunikacija(bitno je vise KAKO se nesto kaze). Alfa jezik, small-talk,
djeciji govor, idiomi, ritmizirani alfa valovi desne hemisfere. Beta jezik, lijeva polutka, ono što Chomsky naziva jezikom, formalni aspekti odraslog ljudskog govora, kako stranci međusogno razgovaraju, formalno i inteligentno.

Zanimljivo je i da je Gurjieffov učenik Bennett, tvorac Dramatičnog Univerzuma isto rekao nešto o našem poimanju slično gore navedenom citatu B.L. Whorfa:

"Zajednicka karakteristika različitih tehnika je prepoznavanje strukture kao primarnog elementa iskustva, a ne nečega što je dodano umom.Prema tome, može se reći da tehnike razumijevanja ukazuju na potrebu za drastičnom revizijom uobičajenih modaliteta razmišljanja koje prijete biću i razumijevanju kao nezavisnima, ili razdvojivima jedno od drugog."

U Četvrtom putu govore o nestanku razumijevanja u jeziku. Svaki čovjek ima svoj način percepcije i svojstvene asocijacije vezane za iste riječi. Dakle, iako nam jezik može poslužiti unutar nekakvih formalnih okvira, dogovora, planiranja, brainstorminga itd., za "obuhvaćanje" nekih stvari je potrebno razumijevanje.
Čini se da je potrebno aktivirati sve evolucijske modove komunikacije ne bi li zaista mogli, sa otvorenoscu i izravnoscu nevinog djeteta i emocionalnim kapacitetom tj. svjesni svojih slabosti i nesigurnosti zaista razumjeti što nam se govori.
Sve ovo sto ja pisem je samo primjer formalnog govora, beta-valova.
Možda su nam upravo ti valovi, koji su za nas jedinstveni, vrata u svijet
drugačijeg razmišljanja, koje objedinjuje evolucijski niže, ali neizmjerno podcjenjivane oblike komunikacije.
U doticaj sa nižim oblicima dolazimo, kao što već znamo, meditacijom, različitim vježbama, ritualima, molitvom, iskrenošću itd. Čitava prastara znanost se temelji na simbolima koji korespondiraju sa strukturom koja dolazi prije našeg formuliranja i formaliziranja u lijevoj polutci. Stvari se mogu razumijevati na puno fundamentalnijoj razini, ali mi smo to nekako zaboravili.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 12:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Inertia je napisao/la:
htio sam ukazati na nedostatak jezika da izrazi ono sto se osjeca. evo sto je jedan lingvista Benjamin Lee Whorf napisao o relativnosti jezika:

"Seciramo prirodu

.
.
bla
.
.


...diraju sa strukturom koja dolazi prije našeg formuliranja i formaliziranja u lijevoj polutci. Stvari se mogu razumijevati na puno fundamentalnijoj razini, ali mi smo to nekako zaboravili.


oprosti, al uopće te ne kužim o čemu ti tu pričaš... možda mi je mozak daleko od beta-valova, što je i moguće s obzirom da je sada 13:40 i lagano sam umoran od posla..

daj molim te objasni mi kakve to veze ima s temom "iduća stepenica u evoluciji covjeka"?
rekao bih da je ovdje naglasak na "iduća".
I molim te da izneseš svoje mišljenje, puna glava mi je postova u kojima ljudi citiraju knjige. Jel ima tko svoju glavu ili svi znaju samo čitati i reproducirati? ..možda je upravo to naša slijedeća stepenica, računalo. računala će steći inteligenciju a mi ćemo postati računala koja će primati informacije i davati ih na upit bez razmišljanja.

Inertia, molim da se ne uvrijediš na ovakav post. Zanimljiva mi je ova tema i očekujem da iznesemo neke teorije, razmišljanja i to svoja a ne tuđa.

:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 1:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2009 1:44 pm
Postovi: 58
Pa vrlo bi rado iznio svoje teorije, ali ne mogu reci da ih imam.
Mogu samo pretpostavljati sto ce se desiti. U krajnjoj liniji se svaka nasa teorija temelji na necemu sto smo culi, vidjeli, procitali. Vecinu toga uzimamo bez provjeravanja istinitosti. Ne razumijem zasto te iziritirao post i zasto si automatski pretpostavio da je to nesto sto sam cisto
mehanicki reproducirao.
npr. da sam sada uzeo clanak iz vjesnika o geneticki modificiranoj paprici i isao to prepricati i ubaciti "svoju" teoriju o tome, to bi bilo apsolutno bezdusno i mehanicki.

Stvar je u tome da mene zanimaju ove stvari duze vrijeme. Ako nekoga
privlaci ista tema, ali njoj prilazi iz potpuno drugacijeg kuta, ne vidim korist u poticanju drugoga na izlaganje nekakvih "originalnih i vlastitih" teorija?!

Mislim, mozemo i tako, hajdmo postaviti hipotezu, dizajnirati eksperiment i onda cemo predstaviti svoje "neprovjerene" teorije?
U svakom slucaju se nasa analiza mora temeljiti na prijasnjim rezultatima necijeg mukotrpnog rada.

Sto sam ja pokusao sa ovim postom? Zapravo sam htio pokazati
na to da ce se iduca stepenica evolucije vjerojatno desiti u nacinu
ljudskog razmisljanja. Da cemo se okaniti dijalektike i kantove logike
kao superiornog oružja u spoznaji i preći na suptilnije načine poimanja i doživljavanja stvarnosti.

peace :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 9:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zapravo sam htio pokazati na to da ce se iduca stepenica evolucije vjerojatno desiti u nacinu ljudskog razmisljanja.


O da!!! Pa o načinu razmišljanja i sve ovisi! =D>

( sviđalo se to nekome ili ne... )

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 7:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Inertia je napisao/la:
Pa vrlo bi rado iznio svoje teorije, ali ne mogu reci da ih imam.


e ježi ga onda...

Citat:
Mogu samo pretpostavljati sto ce se desiti. U krajnjoj liniji se svaka nasa teorija temelji na necemu sto smo culi, vidjeli, procitali. Vecinu toga uzimamo bez provjeravanja istinitosti. Ne razumijem zasto te iziritirao post i zasto si automatski pretpostavio da je to nesto sto sam cisto
mehanicki reproducirao.
npr. da sam sada uzeo clanak iz vjesnika o geneticki modificiranoj paprici i isao to prepricati i ubaciti "svoju" teoriju o tome, to bi bilo apsolutno bezdusno i mehanicki.


sve citate si iznio kao da su činjenice, a to su samo razmišljanja autora knjiga. ne znači da ako je napisao knjigu da je zato čovjek pametniji i da ti ne bi mogao o istoj stvari razmisliti i dokučiti o čemu se radi i što će biti.

Citat:
.. ne vidim korist u poticanju drugoga na izlaganje nekakvih "originalnih i vlastitih" teorija?!


ja vidim. ne kažem da će svi biti u pravu, dovoljno je da jedna teorija od milion bude točna. Ne zaboravi da su ljudi trenutno izgubljeni u traženju sebe i vlastite svrhe. Nedostaju nam neke informacije za koje smo zakinuti. Izgleda da su ih znali naši preci ali su s vremenom informacije izgubljene. Da li slučajno ili namjerno zatomljene od treće strane, ko će ga znati...

Citat:
Mislim, mozemo i tako, hajdmo postaviti hipotezu, dizajnirati eksperiment i onda cemo predstaviti svoje "neprovjerene" teorije?


Ajmo ne tako, to su metode "znanstvenika" koji traže "dokaz". I kad nešto dokažu nakon nekog vremena se dogodi da netko dokaže suprotno. Ta metoda ne funkcionira.

Piskaramo po ovom forumu zato što nešto osjećamo i upravo taj osjećaj nas razlikuje od znanstvenika. Mi ne trebamo fizički dokaz, matematičku jednadžbu ili nešto treće, mi osjećamo TO. To bi bio put kojim idemo, put koji je pun raskrižja a smjerovi koje biramo su vezani sa znanjem koje stićemo putem. Možda ja sad ne znam da li bi lijevo ili desno na tom putu i ono što mi treba je "EUREKA!", čim to vidim ili čujem znat ću da li je to to što tražim. I zato tako reagiram, osjećam potencijal kod tebe pa te provociram. Nadam se i druge koji ovo čitaju i da će reći što misle i osjećaju, a ne što su pročitali negdje... Vjerojatno zvuči ko da tražim odgovore za sebe, ali to tako samo zvuči :wink:

Citat:
U svakom slucaju se nasa analiza mora temeljiti na prijasnjim rezultatima necijeg mukotrpnog rada.


TI si taj koji je mukotrpno radio...

Citat:
Sto sam ja pokusao sa ovim postom? Zapravo sam htio pokazati
na to da ce se iduca stepenica evolucije vjerojatno desiti u nacinu
ljudskog razmisljanja. Da cemo se okaniti dijalektike i kantove logike
kao superiornog oružja u spoznaji i preći na suptilnije načine poimanja i doživljavanja stvarnosti.
peace :wink:


na dobrom smo putu :love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 7:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Inertia je napisao/la:
Pa vrlo bi rado iznio svoje teorije, ali ne mogu reci da ih imam.
Mogu samo pretpostavljati sto ce se desiti. U krajnjoj liniji se svaka nasa teorija temelji na necemu sto smo culi, vidjeli, procitali. Vecinu toga uzimamo bez provjeravanja istinitosti. Ne razumijem zasto te iziritirao post i zasto si automatski pretpostavio da je to nesto sto sam cisto
mehanicki reproducirao.
npr. da sam sada uzeo clanak iz vjesnika o geneticki modificiranoj paprici i isao to prepricati i ubaciti "svoju" teoriju o tome, to bi bilo apsolutno bezdusno i mehanicki.

Stvar je u tome da mene zanimaju ove stvari duze vrijeme. Ako nekoga
privlaci ista tema, ali njoj prilazi iz potpuno drugacijeg kuta, ne vidim korist u poticanju drugoga na izlaganje nekakvih "originalnih i vlastitih" teorija?!

Mislim, mozemo i tako, hajdmo postaviti hipotezu, dizajnirati eksperiment i onda cemo predstaviti svoje "neprovjerene" teorije?
U svakom slucaju se nasa analiza mora temeljiti na prijasnjim rezultatima necijeg mukotrpnog rada.

Sto sam ja pokusao sa ovim postom? Zapravo sam htio pokazati
na to da ce se iduca stepenica evolucije vjerojatno desiti u nacinu
ljudskog razmisljanja. Da cemo se okaniti dijalektike i kantove logike
kao superiornog oružja u spoznaji i preći na suptilnije načine poimanja i doživljavanja stvarnosti.

peace :wink:


Jasno mi je što hoćeš reći. Dok sam obilazio svjetove (kao astralna projekcija) čudilo me kako sav svemir vrlo lijepo govori crnogorskim jezikom :)
Mogao sam odmah reći da smo mi Crnogorci od boga izabrani da vladamo cijelim svemirom jer i onako svi znaju naš jezik. Tek sam kasnje shvatio da ne razgovaram govornim jezikom nego mislima. Tako je i naš fizički govor blijedi odraz duhovnog jezika. Znači li to da je mitsko doba kad smo svi govorili jednim jezikom sjećanje na vrijeme kad smo saobraćali mislima pa došao neko i isključio nam tu mogućnost ili nešto drugo ne znam.

Svakao napredak ljucke vrste će biti povezan sa promjenom saobraćanja među nama. Tad već neće biti ljudi nego neka nova vrsta. Mislimda se ljucki rod nalazi na sredini klackalice da budem slikovit. Zapravo će mo se razdvojiti na dvije vrste. Jedan dio prelazi u novi svijet. O njemu ne možemo pričati jer je to nešto potpuno drugačije od svega do sada doživljenog. Istina puno njih zna o čemu pričam no jezik nam ne dozvoljava razgovor o tome. Druga grupa ljudi ostaje đe je s tim da se i oni mijenjaju. Naravno neće biti ljudi nego neka nova vrsta o kojoj ne znamo ništa jer je to nešto novo dosad neviđeno u svemiru. Možda neđe u nekom zoološkom vrtu i pretekne koji čovjek ko zna? I rekao bih da je to to.
Pozdrav :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 11:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Helou Formica čo'če i ostala bratijo,
primjećujem da je to razdvajanje o kojem pišeš,na one koji se bude i na one koji dublje tonu u san već uvelike uzelo maha.Gdje će tko završiti,pitanje je sad.Ali primjećujem i još nešto...dugo me proganjala rečenica "Ne možeš probuditi čovjeka koji se pravi da spava"...i vidim,događa se,ljudi se spontano počnu buditi,uviđati da sve nije tako kao što su naučeni vjerovati...i prestraše se.Grčevito pokušavaju zadržati tu "stvarnosti" na koju su navikli,u kojoj je sve izvjesno i sigurno,i takvi ljudi često postanu opasni,jer žele silom zaustaviti tu nepoznatost koja se pomalja.Pa postanu nasilni prema sebi,prema drugima.Moja je prognoza da će biti sve više samoubojstava i ubojstava i svake vrste nasilja i da nam pravo sranje tek predstoji.A koja će biti nova stepenica u evoluciji čovjeka...teško je odrediti globalno,a individualno-za svakoga će bit ona na koju nagazi.Preostaje nam da pazimo kud gazimo i da ne idemo slijepi kod zdravih očiju,a ostalo will see...ko preživi,pričat će. :dontknow:


:hello2: :love5:

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 3:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Pa tako ispane. Najlakše je prpuštiti se slatkom zaboravu i ponovo naprijrd u gomilanje bogatstva i uzdizanje na vlast i slično. Svakoga šokira kad shvati da postoji svijet u kojem ove dosadašnje vrijednosti ne vruijede nimalo. A što je on morao svašto učiniti da bi došao do kuće, kola, para,...
Svakako očekuju nas zanimljivi dani. :mrgreen:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 4:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
FORMICA je napisao/la:
Pa tako ispane. Najlakše je prpuštiti se slatkom zaboravu i ponovo naprijrd u gomilanje bogatstva i uzdizanje na vlast i slično. Svakoga šokira kad shvati da postoji svijet u kojem ove dosadašnje vrijednosti ne vruijede nimalo. A što je on morao svašto učiniti da bi došao do kuće, kola, para,...
Svakako očekuju nas zanimljivi dani. :mrgreen:


Znaci bice razocaranih :mrgreen: =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 4:29 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
FORMICA, Klejbezabla (jes' ti zajeban nik za zapamtit' :mrgreen:) odlične informacije i misli. Promisliti što bi nas očekivalo u bližoj budućnosti i biti spremniji je korisno, barem da imamo neki uvid u ''moguća'' scenarija. Meni je bitno jer mi se u porodici (majka, braća ) počinju dešavati pozitivni pomaci. Lagano, ovih mjeseci, idemo ka međusobnom razumjevanju, bližoj emotivnoj povezanosti, iskrsavaju ''slučajnosti'' i mnogo bolja komunikacija. Kod nas, znači, ide ka povezivanju jer smo se otuđili i osuđivali (s majkom ne ali s braćom :( ), ne pretjerano, ali bilo je toga, a sad se okrećemo jedni ka drugima. Normala, brato...napokon :mrgreen:

A sad lično iskustvo da podjelim sa vama prijatelji i čitaoče...

Meni se desilo, kad sam počeo da pišem na forumu, da sam u odgovoru Arje na prvi post koji sam pisao dobio i link ka Toperovom tekstu. I uz sav ''pozitivizam'' (u nedostatku bolje riječi) kritike u tom tekstu rodila se misao u umu da sam probuđen od strane negativaca te da me oni ''kontrolišu'' tj. da su me ONI probudili sa nekim ''zadatkom'' (kompleks manje vrijednosti na djelu). Ta misao odnosno strah se ''pumpao'' nedeljama toliko, da me je dovelo do takvog emotivnog kraha, do takvog gubitka nade, uf... ljudi..., do gubitka smisla mog postojanja i života. Sam krah se desio burno i u jednom momentu (ali gradio se kao na tehno žurkama, gore, gore, gore, i kabuuum) poslije čitanja i potpunog nerazumjevanja kapljičinog odgovora na temi '' ''Lost soul'' u potrazi za pomoći'' pod Ostalo. Kad sam pročitao taj tekst izgubio sam svu nadu u dalji život. Rekoh sebi, ''Gotovo je, ja sam agent tame, opsjednut...itd.''. Ovakva misao je u stvari bila moje viđenje vlastitog teksta (gornji tekst na toj strani Dobrom čovjeku aka u.m.). Taj ''izliv'' koji se primjećuje u tekstu je prva zraka mene, istinskog mene i to što je izašlo..., ja nisam znao ko je to?...misli su krenule, emocije su krenule...postidjeo sam se toga što napisah, krivica u meni je bila pogolema, mržnja ka tome što sam postao i šta to napisah, kakav sam to čovjek, potpuno bezvrijedan...kompleks manje vrijednosti u svom svom sjaju me puca...da ne idem dalje....

''Ubiću se'' pomislih tad... Ideja samubistva je bila izuzetno jaka a potom sam otišao do ideje da odem u pravoslavni manastir, potom misao ''nema više nade i života u meni''... potom... ''odoh kući''...i otišao sam, potpuno skrhan...čovjek u odrazu ogledala, moje oči bezživotne...to nisam bio ja, tad...legoh i prespavah... Eto me sad s vama :mrgreen:

...Imam još taj strah ali ovih dana sam čitao Ošoa i ''vodilo'' me je ka tome da ga kupim i to ''baš'' ovu knjigu ''Zdrav emotivni život'' iako nisam znao da postoji. Imate kako me ''vodilo'' u temi Antikvarnice knjiga pod Linkovi i literatura. On (strah) je tu ali i ja sam tu, da se tako izrazim, stabilniji sam, u ljubavi kad se prevarim :mrgreen: (što sam se zaljubiooo) ali i u LJubavi donekle...dođoh do nje uoči pisanja tvog teksta pod LJubav, hvala Klejbezabla (jedva ali sam zapamtio :mrgreen:) ...Evo jedan odlomak iz knjige ''Zdrav emotini život'', ''legao'' je baš kad je trebalo ''slučajno'', opet, ...

''..., to je trik kojim se um koristi; umesto da ide na razumevanje, energija se usmerava na osuđivanje. A promena dolazi kroz razumevanje, ne kroz osuđivanje. Um je, dakle, veoma lukav - onog trenutka kad počnete da sagledavate neke činjenice, um se ubacuje i počinje da vas osuđuje. Sada je sva energija usmerena na osuđivanje. Razumevanje je potpuno zaboravljeno, ostavljeno sa strane, i Vaša energija je usmerena na osuđivanje - a osuđivanje Vam ne može pomoći.
Može Vas učiniti depresivnom, može Vas učiniti ljutom, ali depresivni i ljuti se nikada nećete promeniti. Ostajete isti i vrtite se u začaranom krugu svaki put. ''


ili pomislite da se ubijete ili da ubijete (samoubica je skriveni ubica, valjda #-o :roll: ) da odete u manastir ili sl. Sumnjam da bih se samoubio da sam imao pištolj tad, otvoren prozor je bio tu mogao sam, jel' :mrgreen: Pitanje je Ošou postavila žena u vezi depresije, ljubomore, ljutnje, samoosuđivanja...

nepažljivi čitaoc će mozda zaključiti da je akcija Arje sa davanjem linka ''okidač'' za sve ovo no nije tako. Isto se može pomisliti da je sve što proučavamo/učimo opasno. Jok, uvijek ima opasnije. Mogućnost za samouništenje je još opasnija kad nema dijaloga, linkova, znanja, učenja i prijatelja koji shvataju te s razumjevanjem vam prilaze u dijalogu. Poljubac u čelo ili samo jedno razumjemo je sasvim dovoljno i ljekovito, jer mi hoćemo do duše da do dođemo a ona je krhka i nježna, a duši teba toplina riječi, ipak smo na forumu, jel' :mrgreen:

S toga čitati, učiti, samopromatrati se(*) voditi dijalog i biti te biti:

Citat:
Budi iskren i samo iskren i uvijek iskren,pa nece biti sumnje da li je nesto slucajnost, nesto opet sudbina a sve drugo si TI.

Pročitati temu Islam pod Ostalo nije na odmet. Hvala ti i za ove riječi Kapljice. Hvala ti Sigma za primjećivanje istih.

Evo još jedan link bitan meni. Hvala ti Arja, na prvom :mrgreen: a i na drugom :mrgreen:. Elem, poruka linkovanog teksta a takođe i mog izlaganja bi bila...

''Dobro je otići kući i prespavati kad doživite ovakve šokove''

a to se može pročitati ovdje:
http://www.galaksija.com/kp.htm

(*) ne ide mi ovo samopromatranje uvijek ali bitno je da je bar krenulo...

p.s.- ukoliko se uoči tendencija ka [-o< (nema popa, jbg) mesijaštvu (ono, da vam nešto mesija kaže :twisted: Hvala ti lošedupi :mrgreen: )...odma' u glavu...

I josh...

otišao sam daleko
do krajnjih granica
more je uzimalo od neba
na drugoj strani znaci oluje
vidio sam kako plaze u tami

...ne bash ali donekle...Ja'...valjaće... :mrgreen:

...eto sam se sit izzahvaljivao ali hoću bašbaš...

Pozdrav

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 5:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Iduča stepnica...

Naučiti se koristiti egom.Ego je kao vatra ,dobar sluga ,a loš gospodar.


Prepoznati svoj ego,ličnost shvatiti da to nisi ti.
Ustrajati na tom prepoznavanju jer je ego lukav i može se transformirati i glumiti dušu.Otvoriti put duši.Duša je nenametljiva.Dolazi do izražaja kad ego umre.

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 5:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
E sad, pošto OP nemaju dušu,ne znam što će biti s njima.
Pošto oni vole emitirati ljude s dušom,možda i oni zasluže dušu,u stvari ne znam.

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 6:11 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Citat:
Ustrajati na tom prepoznavanju jer je ego lukav i može se transformirati i glumiti dušu.Otvoriti put duši.Duša je nenametljiva.Dolazi do izražaja kad ego umre.


Ovo nisam znao :shock: . Ne bih u :offtopic: što sam imao rekao sam a i odoh do grada na pivce :mrgreen:. Gotov sam sa radnim danom. U svakom slučaju ima dana za nedoumice i pitanja...Tek sam krenuo...
Thenx monika... =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 6:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Java je napisao/la:

''Ubiću se'' pomislih tad... Ideja samubistva je bila izuzetno jaka a potom sam otišao do ideje da odem u pravoslavni manastir, potom misao ''nema više nade i života u meni''... potom... ''odoh kući''...i otišao sam, potpuno skrhan...čovjek u odrazu ogledala, moje oči bezživotne...to nisam bio ja, tad...legoh i prespavah... Eto me sad s vama :mrgreen:




Moram priznati da sam i ja znala da se nadjem upravo u takvim situacijama. Pratile su me godinama... Valjda je i to jedna stepenica na putu samoosvescivanja.

A onda sam, ne secam se vise, da li negde procitala ili cula, kako POSLE 10h UVECE, NE VALJA NIKAKVE ODLUKE DONOSITI. Jer, "jutro je pametnije od veceri". I odkad se toga drzim kao pijan plota, te sam se napasti oslobodila!

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 6:43 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Sinoc sam citao Oshoa, i to bas o tome da u svakome od nas postoji zelja da umremo. Neko to zeli samoubistvom, a neko sistematski sebe ubija svakim danom izmisljajuci neku bolest, koja se bas onda pojavi. Gle cuda. Kod koliko sam samo ljudi u poslednjih 10 godina video da su sami sebe unistili bolestima. Neke jos gledam, samo pitanje dokle. Dok ne dodje momenta da vise ne mogu da izdrze. Dok ne dodju do toga da shvate da su bespotrebni.

Malo sam OT, ali sam hteo da se nadovezem na neke price o samoubistvima.

Mozda je sledeca stepenica u evoluciji da shvatimo da ne treba vise da trazimo napolju, nego unutra, u sebi. Svi idgovori su tamo. Ne u knjigama i na inernetu. Ne mozemo gledati napolje i analizirati sami sebe. Tako mozemo samo analizirati i osudjivati druge. Znate ono: A sto gledas trn u oku brata tvojega, a brvno u oku svome ne vidis?

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 9:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Mozda je sledeca stepenica u evoluciji da shvatimo da ne treba vise da trazimo napolju, nego unutra, u sebi.

Rekao bih da je to sadašnji zadatak ljudi s individualnom dušom.Ali ne da samo shvatimo,nego to i tjelesno,energetski shvatimo.
Po meni to i jest jedina obavezna opcija koju ljudi s individualnom dušom trebaju shvatiti,sve više dobro dođe.I tu se nalazi ona bit oko slobodne volje,dal ću ja kad intelektualno shvatim što je neka viša istina od ove tu na 3D,i dalje spavati ili ne.Gnostičkim riječnikom,povezati sve centre.
A koja stepenica je sljedeća,pa 4D OPD ili? :mrgreen:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz