Sada je: sub apr 27, 2024 10:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Izmedju sna i jave
PostPostano: pon nov 10, 2008 11:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon nov 10, 2008 11:00 pm
Postovi: 6
Pozdrav !
Ovo je moj prvi post već dugo vremena posmatram forum.

Vec duze vreme ima bizarna iskustva u toku spavanja, bolje receno u trenutku izmedju spavanja i jave.Nemam nikakvih zivotnih problema koji bi mogli bitno uicati na moj zivot,snove itd.
Evo ovako kad trebam leci ponekad iz cista mira osjecam starah , ne definisan starah, zasapem posle nekog vremena se naglo budim i vidi stvari kako kad (oblacice crvene boje,u zadnje vreme ljubicaste,senke,ponekad i neke objekte).Vrlo neigodno iskustvo koje traje 5-10 sec.Par puta sam vidio objekte slicne letecim tanjirima,krevet je okrenut prema prozoru kad se naglo probudim iz sna pogledam prema prozoru i vidim stvari.
Vrlo neugodno se osjecam u tim trenutcima, sa neopisivim strahom,ljupanjem, srca itd.
Molim vas da pokusate objasnitu ovu pojavu,dati neki savjet.

Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 15, 2008 11:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Možda te nešto podsvjesno plaši... uglavnom, probaj otići na regresiju, pa ćeš vjerojatno točno saznati što je uzrok. Ovako možemo nagađati unedogled... jer zbilja svašta može biti...

Ima tu negdje na forumu tema o regresiji, pa vidi detalje...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 17, 2008 6:48 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon nov 10, 2008 11:00 pm
Postovi: 6
Hvala Jack987


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 11, 2009 7:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 26, 2007 10:58 pm
Postovi: 44
Lokacija: Galaksija
a moguce je da si se doveo u stanje vidjenja.. sta proizlazi u principu iz sanjanja... pogledaj malo Castanedinu sekciju ovoga foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 11, 2009 9:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
suma
Citat:
posle nekog vremena se naglo budim i vidi stvari kako kad
Što znači to naglo?
Naglo se digneš,uspraviš iz ležečeg položaja u sjedeći ili se bez razloga probudiš i samo otvoriš oči?
Imaš li problema s krvnim tlakom?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 7:26 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 05, 2009 12:46 pm
Postovi: 18
Moram i ovde da postavim jedno pitanje.

Ponekad,ali u zadnje vreme cesto mi se desava da kad zatvorim oci na par sekundi pocnu da mi se prikazuju slike iz cista mira,ponekad je to kad legnem da spavam i cim zatvorim oci pocnu slike same da dolaze kao u scenama,a ponekad je to dok sedim i na trenutak zatvorim oci.

To je pocelo pomalo da me plasi,jer slike koje mi iskacu niotkuda nisu uvek lepe.Cesto mi iskacu slike nepoznatih ljudi koje vidim kroz oci njegovog ili njenog suparnika ili sagovornika i te slike se cesto zavrse ubistvom,pozarom,silovanjima i slicno.Mada ima trenutaka kad vidim vencanja i lepe stvari,ali uglavnom su grozne.

Moze li neko malo ovo da mi pojasni posto ovo me ponekad plasi ?

_________________
Previse slucajnosti ne postoji,postoji samo sudbina!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 7:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Citat:
To je pocelo pomalo da me plasi,jer slike koje mi iskacu niotkuda nisu uvek lepe.Cesto mi iskacu slike nepoznatih ljudi koje vidim kroz oci njegovog ili njenog suparnika ili sagovornika i te slike se cesto zavrse ubistvom,pozarom,silovanjima i slicno.Mada ima trenutaka kad vidim vencanja i lepe stvari,ali uglavnom su grozne.


Ako ličnost nema iskustva sa duhovnim razvojem kroz razne tehnike ili literaturu, onda jedan od mogućih uzroka može biti i refleksija na jak unutrašnji život kroz maštu, naročito kroz izražene moralne norme. Obično takvo stanje prate i neprijatni snovi.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 16, 2009 1:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Mašta je duboko intimna manifestacija koja nije rado prihvaćena za razgovor. U njoj je ego glavni junak neispunjenih želja. Bez obzira da li se on u tom stanju eksponira kroz ljubavne sadržaje ili kao nosilac pravde kroz nasilje, on izaziva jake nesvjesne emocionalne reakcije koje stvaraju određenu prepoznatljivu frekvenciju za negativne uticaje. Manifestacije tih uticaja mogu biti od gore navedenih smetnji do ekstremno negativnih kao što su abdukcije. Obično se u takvim situacijama govori o posljedici u formi uzroka, kao na primjer, napad višedimenzionalnih bića, međutim, korisno je ukazati i na početni uzrok, maštu.

Oslobađanje od navike maštanja je veoma teško i izaziva negativne reakcije ega koji ne može u toj novoj situaciji održavati dotadašnju kontrolu.

Slične se situacije dešavaju i pri upotrebi raznih tehnika, od kojih je naizražajnija vizualizacija kroz meditaciju.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 105 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz