Sada je: sub apr 27, 2024 9:10 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 9:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
TKO ZNA IMA LI ICEGA IZA vrijedi sada jednako kao sto je vrijedilo oduvijek s obzirom da su sva dosadasnja saznanja i spoznaje po tom pitanju cisto subjektivne.
ali VJECNO POSTOJANJE ne samo da nije dokazano nego je stvar vjerovanja 99,99999%


U pravu si, jeste subjektivno i stvar verovanja, za nekoga, ali za mene je to stvar logike, imati nedoumicu da li postoji nesto posle "smrti" je lekcija iz osnovne skole, a u tom smislu je ovaj forum nesto kao postdiplomski. Sve je to moje subjektivno misljenje.

Citat:
sta mislis koliki postotak tvoga "ja" je sastavljeno od tvoga sjecanja, uspomena, povezanosti s ljudima iz tvoga zivota, znanja koja su ti prenijeli, navike koje su ti pomogli steci ili si ih sam stekao, nacin izrazavanja, tvoj specificni osmijeh itd?


Ako pretpostavimo da je moje "ja" u stvari moja licnost onda je odgovor: verovatno i 100%. U tome i jeste stvar sa inkarnacijom. Zamisli da tvoje "vise ja", tvoja sustina iliti dusa, svakom novom reinkarnacijom dobija novu licnost i nove karakteristike.

Mada, meni se cini da ti i nisi bas neki pristalica "zakona karme" i reinkarnacije. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Citat:
TKO ZNA IMA LI ICEGA IZA vrijedi sada jednako kao sto je vrijedilo oduvijek s obzirom da su sva dosadasnja saznanja i spoznaje po tom pitanju cisto subjektivne.
ali VJECNO POSTOJANJE ne samo da nije dokazano nego je stvar vjerovanja 99,99999%


U pravu si, jeste subjektivno i stvar verovanja, za nekoga, ali za mene je to stvar logike, imati nedoumicu da li postoji nesto posle "smrti" je lekcija iz osnovne skole, a u tom smislu je ovaj forum nesto kao postdiplomski. Sve je to moje subjektivno misljenje.


A za mene stvar znanja i osecaja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 9:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Da ali u osnovnoj skoli sam imao samo osecaj i logiku, ne i znanje. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 9:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
spoznaja do koje je dosao Solomon u Propovjedniku, "Jedi, pij i veseli se, jer tko zna ima li icega iza"


Pa nije svima do jela, pića i veselja. Tek tolko da se zna. Ima nas različitih.

Ok, slobodna volja svakoga, pa nek čini što hoće. Svatko ima neku svoju briju i važnost nečeg. Što je važno za jednog, ne mora biti važno za drugog.

Ovo moramo imati stalno na pameti ( naše različitosti ) kod daljnjeg istraživanja. Dakle, ne treba uvijek generalizirati, već iznijeti što više mogućih opcija.

"Vrijeme" će pokazati koje su za nekoga najbolje.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 11:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Devil'sAdvocate je napisao/la:

Drugim rijecima, jedino cime se moramo naoruzati je spoznaja do koje je dosao Solomon u Propovjedniku, "Jedi, pij i veseli se, jer tko zna ima li icega iza" i taj val koji dolazi donijet ce dobro samo onima najjednostavnijima koji to cak nisu ni posebno shvatili nego naprosto odlucili da budu ono sto jesu, kad vec jesu, bez da razbijaju glavu nad time a svi drugi zabrinuti za buducnost (jedni za materijalnu drugi za duhovnu) i jesu li dovoljno ovakvi ili onakvi, imaju li u novcaniku dovoljno novaca ili u srcu dovoljno ljubavi, kako da drugi put budu bolji, kako da sta bolje prezive i najveci vrhunac: kako da nikad ne umru - e, svi takvi, zabrinuti i nasekirani, jednostavno ce biti neodoljivo ukusni onima koji su im pomogli da se odmetnu od vlastite sustine koja je DVOJNA


Da će dobro donijeti onima najjednostavnijima s tim se slažem, ali ako se i rodimo kao najjednostavniji, život nas s**be i postanemo vrlo komplicirani, pa onda trebamo malo poraditi na sebi da postanemo opet jednostavni, a to je mukotrpan posao koji uključuje mnoge korake: od rješavanja problema identiteta, materijalnih problema, roditeljskih obaveza....da sad ne nabrajam što sve ne i jednostavno nema čovjeka koji je eto tako jednostavno najjednostavniji da se NIKADA ne zapita "što ako" a ako se i nakon toga puta više nikada ne odluči pitati to pitanje, život je toliko kompliciran da će se opet morati pitati "što ako" i onda će opet postati toliko kompliciran jer je mislio da je najjednostavniji čovjek samo zato što se nikada nije pitao "što ako", a zapravo se u milijun sitnica upita upravo to pitanje. Tako da zapravo pojam najjednostavniji zahtjeva sva ova razmišljanja i duhovne preokupacije.

A što se tiče hrane i pića, tu se slažem jer mislim da sam najveći gurman na svijetu slika , ali ne podržavam isključivo rad na tijelu, a zanemarivanje duha.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 08, 2006 12:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 03, 2006 2:30 pm
Postovi: 13
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Citat:
Citat:
TKO ZNA IMA LI ICEGA IZA vrijedi sada jednako kao sto je vrijedilo oduvijek s obzirom da su sva dosadasnja saznanja i spoznaje po tom pitanju cisto subjektivne.
ali VJECNO POSTOJANJE ne samo da nije dokazano nego je stvar vjerovanja 99,99999%


U pravu si, jeste subjektivno i stvar verovanja, za nekoga, ali za mene je to stvar logike, imati nedoumicu da li postoji nesto posle "smrti" je lekcija iz osnovne skole, a u tom smislu je ovaj forum nesto kao postdiplomski. Sve je to moje subjektivno misljenje.


A za mene stvar znanja i osecaja.


A za mene stvar maste :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 26, 2006 12:01 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
E- članci 22 i 23: Konkretna akcija i kontinuirani rad


Stara je izreka 'Najbolje stvari u životu su besplatne'. Često se ponašamo kao da nam je to podsvjesni životni moto. Čekamo savršenog partnera s kojim će cijeli život biti ekstaza bez ijedne svađe, očekujemo da pravo prijateljstvo ne bi trebalo uključivati nesporazume, nerazumijevanje i nesavršenosti, nadamo se da ćemo nekako zaraditi gomile novca sjedeći kod kuće i ne poduzimajući ništa... i želimo iznimna iskustva preko noći. Često koristimo tu izreku kako bismo dobili više nego što smo spremni dati i okrivljavali one koji na to ne pristaju.
Ako se želimo uspeti na vrh Himalaja, možemo to učiniti helikopterom. Dobit ćemo rezultate odmah i sada – ali iznutra ćemo biti isti kao i prije. Neće biti ničega što bi mogli nazvati uspjehom, nikakvog iskustva koje će nas učiniti bogatijim, potpunijim ljudskim bićem. Neće biti izazova koje bi trebalo savladati. A ako nas život dovede u situaciju da se ponovno trebamo popeti čak i na najmanju planinu – za to nećemo imati ništa više znanja, spremnosti i hrabrosti nego prije.
Ili možemo pokušati prijeći cijeli put u jednom danu. Vrlo vjerojatno ćemo ubrzo odustati iscrpljeni i razočarani i možda zaključiti kako planinarenje nema nikakvog smisla.
Ili možemo biti svjesni izazova koji nas očekuje i opremiti se potrebnim pomagalima koja će nam uspon olakšati – ali sa spremnošću da glavni posao odradimo sami. Znamo da mnogi ljudi nikad niti ne pokušaju prijeći taj put. Znamo da većina odustane, a neki i umru pokušavajući. Ali spremni smo prihvatiti taj rizik. Tada možemo odabrati da putujemo polako, zastajući da se divimo detaljima, u potpunosti ispitujući svaki dio puta. Ili možemo krenuti strmom, ali bržom stazom, koja nudi veće izazove u kraćem roku, ali i intenzivnija iskustva i izgradnju snage i izdržljivosti. Niti jedan od ta dva puta nije bolji ili lošiji, nego su isključivo stvar izbora.
Jednom kada stignemo na vrh, očekuje nas mnogo više od prelijepog pejzaža. Znamo da je uspjeh naš i da smo naučili sve što je potrebno da se ikad u budućnosti suočimo sa sličnim izazovom. Svjesni smo svojih sposobnosti i snage koju smo stekli kroz iskušenja. Možda smo bili suočeni s teškim izborima, ponekad slijedili pogrešne staze, nastavljali dalje i u trenucima kad nam se činilo da više nemamo snage niti za jedan korak – ali upravo kroz to izgrađivali smo snagu, korak za korakom. Drugačija smo osoba od one koja smo bili kad smo kretali na put. Postali smo potpunija ljudska bića, bogatija za mnoga duboka i intenzivna iskustva kojih ćemo se kasnije sjećati možda i s malo nostalgije.
Ljubav, prijateljstvo, uspjeh... nisu besplatni. Početna zaljubljenost može nam biti dana kao 'reklamni uzorak', ali da bi izgradili stvarnu ljubav trebamo biti spremni na dugoročno ulaganje i suočavanje s izazovima. No, ne smatram da je napor vrijednost sam po sebi (kao kad bi nalijevali vodu u kantu bez dna i zatim se hvalili kako smo se naradili). Vrijednost mu daje snaga, užitak i bogatstvo koji slijede kao rezultat. Možemo se usmjeriti na razmišljanje o naporu i poteškoćama – ili se možemo usmjeriti na dubinu osjećaja, intenzitet iskustva i bogatstvo krajnjeg rezultata.
Intenzivno proživljavanje života i prihvaćanje svojih emocija čini da sve više živimo ovdje i sada. Može nam se činiti da vrijeme protječe drugačijim tempom (meni se osobno u emocionalno intenzivnim razdobljima čini da vrijeme teče sporije, no nekim ljudima ta razdoblja izgledaju kraća) jer je bogato iskustvom. To bogatstvo čine kako ugodne, tako i neugodne emocije. Česti je ideal da bi se osoba koja radi na sebi trebala izdići iznad straha, tuge, ljutnje... gledati na sve s osmijehom ili čak ravnodušno, svemu pristupati s pozitivnim emocijama... no to mi se ne čini prirodnim, pa ni zanimljivim. Ponekad nas tuga najbolje podsjeti na to koliko nam je važna ljubav, strah i sumnja mogu potaći veliku hrabrost i promjene, a ljutnja je iznimna motivacija da 'stanemo iza sebe' i svojih potreba.
Većina ljudi pristupa radu na sebi sa željom za rezultatima preko noći i orijentacijom na vanjske promjene umjesto unutarnje, a većina marketinških poruka ih potiče u tome. Mnogi ljudi se nadaju da će se željene promjene ostvariti samom primjenom određene tehnike, bez da se moraju suočiti s (ponekad riskantnom ili zastrašujućom) konkretnom akcijom – npr. reći nekome što nas smeta (ili možda što nam se sviđa...), osmisliti i provesti plan za pokretanje ili traženje posla... No dok god vam je takva akcija još uvijek 'preteška', preneugodna i sl., to znači da ili nemate dovoljno motivacije za promjenu ili – u češćem slučaju – da stvarna unutarnja promjena još nije postignuta.
Stvarno iskustvo ima golem utjecaj na našu podsvijest i može biti oblik testa jeste li uistinu savladali određenu lekciju. Moglo bi se reći da, kad bi sve mogli odraditi 'u glavi', ne bi bilo potrebe da uopće živimo u materijalnom svijetu. Blagoslov koji se često doživljava kao poteškoća, je upravo u tome što nas materijalni svijet beskompromisno 'prisiljava' na razvoj putem često teških i zahtjevnih izazova pred kojima prije ili kasnije ne možemo više zatvarati oči.
Na nama je hoćemo li 'prihvatiti igru' i zaista živjeti izazove koje nam svijet nudi, ili se žaliti kako je život težak. U prvom slučaju, vaš život ne samo da vjerojatno neće postati lakši, pogotovo ne u početku: morat ćete se suočiti s brojnim situacijama, odlukama i izborima koje ste prije izbjegavali ili do kojih biste inače mnogo kasnije došli. No bogatstvo iskustva, osjećaj intenzivnog proživljavanja svog života, te sve veće povjerenje i poštovanje prema samima sebi daju osjećaj užitka u životu za koji je odustajanje od lagodnog i jednostavnog života vrlo niska cijena.
Kao primjer, mnogi ljudi se nadaju da će se ponašanje drugih ljudi prema njima promijeniti ako oni dovoljno rade na sebi, pa počnu 'zračiti drugačije' ili se osjećati bolje sami sa sobom i slično. U nekim blažim slučajevima, to se uistinu može dogoditi. Ali, češće neće. To je izazov i prilika da se suočite s komunikacijom sa stvarnom drugom osobom i svim strahovima vezanim uz to, ili s nekom drugom možda zastrašujućom i riskantnom odlukom.
Moje je osobno iskustvo da mi se nerijetko događalo da, kad bih čvrsto odlučila prevladati određene inhibicije i reći drugoj osobi nešto što sam dugo odgađala, druga osoba bi se uistinu spontano počela ponašati drugačije te više ne bi bilo potrebe za konfrontacijom. Naglašavam da se to dešavalo isključivo onda kada bih istinski i čvrsto odlučila da preuzmem taj rizik. No, u većem broju situacija, a pogotovo ako se radi o dugotrajnom i važnom odnosu, to ipak nije dovoljno i morat ćete, vjerojatno i mnogo puta, izložiti sebe, svoje najdublje i najnelogičnije potrebe i stavove, te riskirati neslaganje i konflikt. To je proces kroz koji najbrže rastemo kao ljudska bića i stvaramo bliskost, razumijevanje i ljubav za sebe i druge.
Nema tehnike koju možemo koristiti kao čarobni štapić i štit od uključivanja u izazove života. Tehnike kao što je Soulwork mogu pomoći da riješimo emocionalno-mentalne barijere, steknemo unutarnja iskustva, osjetimo povjerenje, motivaciju i svijest o svojim mogućnostima... ali izgradnja novih navika i konkretan rad na ostvarenju naših ciljeva su na nama. Sve više osjećam koliko je važno da konkretna akcija postane sastavni dio tehnike. Bez toga, nikad nećete znati jeste li se stvarno promijenili – ili samo razmišljate o tome.

© Kosjenka Muk, 2005
www.centar-angel.hr
:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 08, 2007 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
Pozdrav svima!
Želim da podelim sa vama verovanja koja se sve više ukorenjuju i za koja mislim da su istina.Npr,mislim da je potpuno nenasilje jedini put ka prosvetljenju.Mislim pri tom da svako od nas mora da postane svestan koliko indirektno ugrožavamo životinje ubijajući ih u svojim tanjirima po drugi put...Ja sam postao vegetarijanac jer sam postao svestan koliko životinje pate a i one osećaju radost,bol,tugu,simpatije...
Dakle,ovo ne pričam u svojstvu zaštitnika životinja već stvarno,šta možemo da očekujemo,gde ćemo otići posle ako nemamo saosećanja i svesti o drugim bićima koja stradaju zbog nas.
Iskreno,smatram da put do prosvetljenja i oslobodjenja vodi preko nenasilja i odsustva sebe..
Kada sam prvi put čitao o Lizardima i gledao na youtube neku devojku koja je navodno imala shape shifting tj.menjanje oblika(oči gušterske ili joj se vidi krljušt na momente...)-zaledio sam se od straha.Do skoro sam se jezivo plašio da bića iz 4-og denziteta mogu da se pojave iznenada u zatvorenoj prostoriji jer sam o tome čitao a do toga sam došao jer sam veliki ljubitelj nlo-a a onda sam došao i na ovaj forum..Dakle,na putu saznanja i pokušaja da saznam ko sam-svakakve emocije sam osetio...
Pitam se,koji je put,kako spoznati sebe,kako osetiti i prepoznati istinu sa što manje straha?
Pitam se da li posle umiranja našeg tela u slučaju prosvetljenosti,potpunog upoznavanja sopstva možemo da napustimo telo svesni?
Veliki pozdrav i izvinite ako sam skretao sa teme...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 09, 2007 12:01 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Pitam se,koji je put,kako spoznati sebe,kako osetiti i prepoznati istinu sa što manje straha?


Iako imamo posebnu temu o strahu, ovdje bih na ovo odgovorio kratko.

Što imaš više ZNANJA=SVIJESTI to imaš manje STRAHA=NESVJESTI.

Dakle, kako ćeš napradovati na ( svom ) putu svjesnosti, tako ćeš i imati sve manje i manje straha, prirodno. Istraživanje, saznavanje, spajanje svih malih komadića znanja u "veću sliku", slušaj, gledaj, osjeti, razmisli...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 11, 2007 11:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
Ima i ono da znanje možemo prepoznavati kao da smo to odavno znali a sada se setili.
To su neke više sfere u nama koje možemo doseći oslobodjenjem od "ja" stanja.Kada izgubimo "sebe" i prepustimo se višim energijama u nama samima.
Neznam,nemože se o ovome pričati svuda..
Drago mi je što postoji ovaj forum..
Pitanja je bezbroj a kako sam negde čuo-odgovori su u nama...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 12, 2007 9:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
FreedomRunner je napisao/la:
Ima i ono da znanje možemo prepoznavati kao da smo to odavno znali a sada se setili.


Pitanja je bezbroj a kako sam negde čuo-odgovori su u nama...



APSOLUTNO se slažem!!!

=D> =D> =D>

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 12, 2007 1:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
:)
E sad,pitam se u čemu je štos kad sam sve usamljeniji kako sam svesniji i kako sve manje potpadam u stanja bez ega-smirenost,opuštenost,a onda izadjem i vidim da su ljudi samo glumci a devojke..neznam ni kako da se ponašam a da se ne pretvaram kako to svi rade.Nemam devojku,malo ih je spremno na toplinu i pravu ljubav pa bi trebalo da glumim u ovom svetu laži i pretvaranja...Kakva su vaša iskustva u ljubavi na putu ka istini i slobodi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 12, 2007 2:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Kako se kaze.. "It's lonely at the top".
Naravno... uzrok povecane svjesti je je usamljenost od jer imaš manje ljudi sa kojima možeš o istima stvarima pricat i slicno.
Opet gledaš ih... i vidis kako su da se ofucano izrazim "glupi". Zapravo... shvatis i da si ti bio pred nešto vremena.

Ja sam prijemtio da nisam toliko sam koliko bi to mislio. Svi ljudi koje ja znam ...mi na neki nacin trebju. I preko njih mogu vrsit konekciju na razlicite razine. Dobivam uvid o tim razinama. Promatram.

Ponekad isceniram neki događaj. Zapravo samo fiktivni (ko pricu npr) sam oda vidim kako ce ljudi reagirat. Starci su mi dobra meta :) ...ograniceni su na neki nacin pa se time razbija njihovo ogranicenje. Heheh :)

A što se ljubavi tice... pa ljubav je najjaca
Ljubav = sloboda! Što sam iskusio ...pod malo alternativnim stanjem uma.
(I love shrumz!)
Ljubav je isto kao što i za Borg Omega Particle

Pa gle.. gledaš sve to i sve te maske. Sve te nestvarne osobe. Koje se "zabavljaju". Osjecaj dobrog je samo kemija!

Nego što sam htio reci za ljubav.
Kreci se među ljudima naravno, druži se sa curama :) ofkors
I budi ono što sad jesi. A ako je cura dovoljno svjesna ili joj intuicija ili kakvo god osjetilo ona imala. Kaze da si ti right for her... onda ocito jesi.

Opet to ne znaci da ce veza i potrajat. Možda nece bit spremna na apsolutnost osjecaja. Ali ... ljubav nesmije biti uskracivana!
Gdje je god možeš dat... why not? Ako imaš ljubavi za sebe... imaš za sve :)

I naravno ... onda ce ti se cinit da možda ne dobivaš prizanje za to ili što god. Ali koliko sam ja skužio ... to što si bio dobar prema nekome ima utjecaj i na ostale ljude koji uopce nisu povezani s tobom. :)

U mojem slucaju ... je pravilo da samo trebam cekat. I sve što zelim ce doci samo po sebi. Ne odma... ali tad nebi bilo zanimljivo. :)

Kaj god ja tocno htio reci sa svime ovim... misli mi se malo razlamaju

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 12, 2007 11:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
FreedomRunner je napisao/la:
:)
E sad,pitam se u čemu je štos kad sam sve usamljeniji kako sam svesniji i kako sve manje potpadam u stanja bez ega-smirenost,opuštenost,a onda izadjem i vidim da su ljudi samo glumci a devojke..neznam ni kako da se ponašam a da se ne pretvaram kako to svi rade.Nemam devojku,malo ih je spremno na toplinu i pravu ljubav pa bi trebalo da glumim u ovom svetu laži i pretvaranja...Kakva su vaša iskustva u ljubavi na putu ka istini i slobodi?

promene u sebi se odrazavaju na svim poljima,
a i promene u odredjenom polju se prelivaju na druga,
ma,sve ti je jedna veeeeeeelika interakcija
i svaki je kamencic u tom veeeeeeelikom mozaiku vazan
:D
prochitaj ovo,ne boli
8)
Citat:
UNCONDITIONAL LOVE

Love without condition


I love you as you are, as you seek to find your own special way to relate to the world. I honour your choices to learn in the way you feel is right for you.

I know it is important that you are the person you want to be and not someone that I or others think you 'should' be. I realise that I cannot know what is best for you, although perhaps sometimes I think I do. I have not been where you have been, viewing life from the angle you have. I do not know what you have chosen to learn, how you have chosen to learn it, with whom or in what time period. I have not walked life looking through your eyes, so how can I know what you need.

I allow you to be in the world without a thought or word of judgement from me about the deeds you undertake. I see no error in the things you say and do. In this place where I am, I see that there are many ways to perceive and experience the different facets of our world. I allow without reservation the choices you make in each moment. I make no judgement of this, for if I would deny your right to your evolution, then I would deny that right for myself and all others.

To those who would choose a way I cannot walk, whilst I may not choose to add my power and my energy to this way, I will never deny you the gift of love that God has bestowed within me, for all creation. As I love you, so I shall be loved. As I sow, so shall I reap.

I allow you the universal right of free will to walk your own path, creating steps or to sit awhile if that is what is right for you. I will make no judgement that these steps are large or small, nor light or heavy or that they lead up or down, for this is just my viewpoint. I may see you do nothing and judge it to be unworthy and yet it may be that you bring great healing as you stand blessed by the Light of God. I cannot always see the higher picture of Divine order.

For it is the inalienable right of all life to choose their own evolution and with great love I acknowledge your right to determine your future. In humility I bow to the realisation that the way I see as best for me does not have to mean it is also right for you. I know that you are led as I am, following the inner excitement to know your own path.

I know that the many races, religions, customs, nationalities and beliefs within our world, bring us great richness and allow us the benefit and teachings of such diverseness. I know we each learn in our own unique way in order to bring that love and wisdom back to the whole. I know that if there were only one way to do something, there would need only be one person.

I will not only love you if you behave in a way I think you should or believe in those things I believe in. I understand you are truly my brother and my sister, though you may have been born in a different place and believe in another God than I.

The love I feel is for all of God's world. I know that every living thing is a part of God and I feel a love deep within for every person, animal, tree and flower, every bird, insect, river and ocean and for all the creatures in all the world.

I live my life in loving service, being the best me I can, becoming wiser in the perfection of Divine truth, becoming happier in the joy of ...
Unconditional Love
Sandy Stevenson




:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 13, 2008 11:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Oce, oprosti mi sto sam tako dugo verovao da si bezlican, a ti si jedina istina i ti si Duh i Otac, saslusaj me i nemoj biti neoslovljiv, saslusaj me zbog ovih nesrecnika i zbog mene koji ti se obracam jezika izgrizenog od bola. Odajem ti hvalu sto si mi dopustio da upoznam neman propasti. I ja sam spavao sa njom u tamnim nocima, u zabranjenom zagrljaju, huleci, i hranio sam u sebi pustos, jer je ovo poslednje vreme kada svaka dusa mora da upozna cudoviste i poslednje iskustvo je da treba spavati zajedno sa propascu i Antihrista svako mora da isproba. Nema puta nazad u raj i nema zaobilaska i nema nade u ozdravljenje. Sto pre proci kroz te dane da bi doslo tvoje carstvo. Ne protestujem i ne bezim i ne biram ono sto je lakse i ne izbegavam nista. Preuzimam sve na sebe i zahvaljujem ti sto si me nasao dostojnim za ovako tesku sudbinu. Ali pogledaj, Oce, ove bespomocnike koji ne znaju sta se zbiva, osnazi moj glas kako bi zagrmela moja rec i da bi me culi oni koje pustos jos nije progutala kako ne bi pruzili mesta Antihristu i da mu se ne poklone i da se probude. Srecnici koji pate u ovim poslednjim danima i koje uzas potresa i koji cudovistu ne sluze i koji to znaju i podnose sto je uzas dopusten, koji se ne sablaznjavaju i ne vrse ispravke i ne zgrazavaju se i ne bune se zbog svoje patnje i nisu slepi i uvredjeni od protesta, nego znaju da se to sada sme i da je dopusteno i da smo mu izruceni. Jaoj nama sto se to sada sme i drhtimo. Ali jaoj onima sto se to sada sme i oni trijumfuju. Njima i konacno jaoj. Ne suprotstaviti se. Ne protivureciti. Ne usprotiviti se. Preklinjati za prevarene, jer su ovi nesrecnici pali kao zrtve. Dopusti, Oce moj, da se oni opamete. I oni koji su danas neistinom okaljali zemlju, sluge Antihrista i demoni, bez slicnosti sa Gospodom, bez belege zivotne svetinje licnog bica. Uprljanost zivotne svetinje. Sto smo mi nazvali grehom. Osnazi moc ovih reci i budi jos strpljiv pre pozara i daj im snage i vremena da se opamete. Ucini ih oslovljivim. Dusa nema i ne moze imati puno spasenje, ako postoji jedan, jedan jedini koji je proklet. Nema mira niti ga moze imati bilo ko dok postoji jedan jedini koji pati. Prevrsio se broj sveta. Stigli smo do poslednjih dana, ne ostavi nas u mraku i u pustinji da bismo ugledali tvoje carstvo, amin.

Bela Hamvash

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 13, 2008 11:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
roganostor

citat je lep, ali ovde preferiramo da se to kaze svojim recima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 21, 2008 11:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Jer - sta je kriza ? Kada covek, covecanstvo zastane u sazrevanju, ne sme, nece, ne ume da korakne u nov stadium, onda ce se uvek naci u krizi. To se razresava samo onda ako covek na kriticnoj tacki uzleti ( katarza) i bude otvoren za novi stadium zivota. Znaci, kriza je zaustavljanje pred razvojnim stupnjem, odnosno sprecavanje rasta.
Tako nastaje paradoksalna situacija da su danas najveci neprijatelji drzave njene vodje. Destrukcija se dogadja odozgo. To je podjednako istovetno u drzavi, drustvu, crkvi, opstinama : vodje su " vukovi ", rusioci drzave, crkve, drustva, opstine, svega onoga sto po svom pozivu treba da stite. Paradoks je da onaj ko danas izgleda ko konzervator, on upravo destruise i otuda vodje ako i nisu uzroci krize, oni su bezuslovno smetnja da covecanstvo prevazidje krizu.
Kriza ce postajati sve teza i sto se vise bude odlagalo prepoznavanje potpune krize, nastupace sve teza situacija. Sve dotle dok ne nastupi proboj u vidu velike katarze.
Buducnost ne samo da je nesaznatljiva, nego u temeljnu gresku upada onaj ko hoce da je sazna. Najvaznije svojstvo buducnosti jeste da je nedokuciva. Ono sto je vazno, to nije proracun, nego stav: cista glava, ostro oko, nepostedna kritika, odnosno : strast za istinom.

Bela Hamvash

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 28, 2008 9:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet maj 10, 2007 6:30 pm
Postovi: 18
Jack žicam od tebe malo koloidnog. :| ozbiljno
ako ne umrem od asma napada ili krvarenja iz cira na zelucu, streficeme srce.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 28, 2008 10:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Heh... ???

Tako ćeš završiti ovaj ciklus? Ma nećeš...

Ajd, pribavi srebro, destiliranu i piči... imaš temu o koloidnom, lako se radi, nije teško. Borba, borba... nedaj se. I pozitivno razmišljaj, neće ti biti ništa ako si tako ZBILJA postaviš u umu...

Hej, roganostor... da, u tim zastajanjima čovjek obično uči... ( zapravo, iz njih... uči malo kasnije... hehe ), što je i potrebno, kao jedno "pokretačko" sredstvo za dalje... ovo me podsjeća na onu da prvo moraš isprazniti čašu ako želiš u nju uliti potpuno novi kvalitetniji sadržaj...


:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 31, 2008 10:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Ako čitalac ovog teksta držeći u svijesti naslov ove teme koji je u formi pitanja, pogleda predhodna dva avatara koji su jedan ispod drugoga, i pokušavajući istovremeno držati u sjećanju emocionalna stanja dok je gledao te avatare i pročita tekstove sa desne strane tih avatara, može doživjeti analizu te situacije i doći do određenih zaključaka (u okviru ove teme) izvan uobičajenih šema rasuđivanja.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz