Sada je: uto maj 21, 2024 3:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sri dec 29, 2010 11:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Hvala puno!
To je zaista divan odgovor/komentar/obrazloženje, šta god.
Nekako deluje umirujuće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet dec 30, 2010 12:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
zahir je napisao/la:
Hvala puno!
To je zaista divan odgovor/komentar/obrazloženje, šta god.
Nekako deluje umirujuće.

Ada viđi nemaš se čega bojati. Zaista smo beskrajno moćni i besmrtni. Zaista smo opredijeljeni za neke više zadatke i znanja. To znači da nas čekaju neizmjerno veće obaveze ali takođe to može samo podstaknuti tvoju volju da voljno potražiš te obaveze. Ne sad nego kad dođe vrijeme. jer biće pitanje hoćešli u muci i akciji htjrti dalje ili u mrtvilu i sigurnosti ostati đe si. Naravno izaberi dalje, iako ljudi po prirodi vole da ostanu đe su u mrvilu i mlakoj žabokrečini, okle zamjeraju drugima kako ne učinješe nešto kako treba (a sami se ne potrudiše). Ima tu tajna formula koja pomaže bez izuzetka i vazda u bilo kom slučaju "pregaocu Bog širi mahove". To znači ako nešto poduzmeš da djelaš postići ćeš mnogo više nego da ne preduzmeš, čak mnogo više nego što zaista možeš postići. Za to je potrebno čvrsto opredjeljenje. Probaj pa ćešviđet.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: ned jan 02, 2011 5:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
sanjao sam mnogo zanimljiv san preksinoć... :D

ŠAH, ZNAK, BICIKL & BUTON!

naime, cijela priča se odvija u gradu... malo mi je već ishlapilo kaki je bio redosljed dešavanja, ali potrudit ću se da ispripovjedam što boljše...

san je dosta lucidan (kako to već tumačim), i u ovom snu sam mnogo toga mogao delati i sve je naravno bilo iznimno realistično... toliko da sam se po buđenju sjećao sna kao da se ustvari nije radilo o snu već o nekom događaju na javi... sada nisam siguran jel sam znao ili sam naslućivao da sanjam, možda je bilo nešto između toga - uglavnom, nema nelagode i znam-neznam da sanjam :D teško je to opisati...

ispričat ću dva događaja koja su se desila na početku, a nisam siguran koji je bio prvi, koji drugi...

čini se da se šečem gradom i nailazim na neku kafanu koja ima i vani stolice i neke više ko naslonjače (a inače imam osjećaj kao da sam na nekom odmorištu na autocesti, a opet osjećaj je i da sam i u gradu?!)...

sjedam na jedno od slobodnih mjesta i tu se nalaze isto neki ljudi i nešto mi pričamo, a više se ne sječam šta, smijemo se i neke fore bacamo... zatim dolaze neki ljudi iz kafane van i sada se formirao stol koji ima u duljini i koji je se blago širi pred jedan kraj (a čini se da u drugom smjeru ide u beskonačnost!)... uglavnom, ovi koji su došli iz kafane su donjeli šah i sada taj jedan što je sjedio vani i jedan što je došao iz kafane igraju šah, a svi mi pratimo, smijemo se i šalimo... atmosfera je nekako čudna, imam osjećaj da se ne uklapam baš ili je osjećaj da se svi oni ne uklapaju nekako u cijelu tu priču... al ajd dobro, čini se da me to ne ometa da se veselim i šalim...

zatim je jedan od ovih koji je došao iz kafane (malo stariji čovjek) i sjeo preko puta mene s druge strane formiranog stola ko pokušao razbiti kazetofon koji se nalazio između nas dvojice, i to od nekog ko uzbuđenja/uzbuđenosti zbog šahovske partije koja se odvija pored nas...

i tu se sjećam da sm mu rekao: pa de bre nemoj da razbiješ (i rukom odmahnuo po zraku i ukazujući na njega & jasno sam se čuo kako to izgovaram i gledao sam u njega!)! :D i to sam mu rekao onako više u šali, ali s nekom opet ozbiljnošču da ipak to ne uradi i nije na kraju razbio kazetofon...

sljedeći događaj: vozim se na biciklu i stajem na semafor i stao sam blizu semafora (semafor je niži nego što jeste u fizičkom svijetu -- otprilike mi je u visini glave dok sjedim na biciklu taj prvi od dole krug na semaforu) i piljim u njega i na mjestu gdje treba biti zeleno svijetlo se nalazio sljedeći znak:

slika

--bilo je više tih uvijenih (i bili su otrpilike toliko i veliki) i naravno bilo je pravilnije oblikovano, praktički savršeno, pa sada koliko se možete dočarati & umjesto bijele pozadine bila je crna---

inače je znak bio fino vrlo blago plave boje (više ko bijela s trunkom svjetloplave) i svjetlio je blago ko neki LED znak i piljio sam piljio u njega sav očaran znakom...

to bi bila ta dva događaja... koji je bio prvi, drugi neznam više... nadalje:

zatim se vozim biciklom i nas više je u grupi i vozikamo se nekom ulicom i podjebavamo nekog ko se ne vozi s nama u grupi, ali također vozi bicikl... i kako ga podjebavamo ja u jednom trenutku u ruci držim ko neko ogromno dugačko deblo i pravim veliki krug nekom okolnom cestom da bih naletio na "žrtvu" (jer je sada zaostajao dosta iza nas) i proračun mi valja i uspjevam ga opizditi po glavi s tim deblom i to iz daljine (vrlo je dugačko deblo) ali ga ne uspjevam svom snagom opizditi, jer sam nekako nezgodno ga udario i tako da nije postignut puni učinak...

i lik se gadno napizdio stao me vitlati (ostatak ekipe se razbježao) i samo mene vitla i u nekoj vrsti panike i vrlo blagog strah bježim od njega (na biciklima smo)...

i jurimo, i zaista jurim brzo na biciklovima i sjurimo se nizbbrdo u rječicu koja teče kroz grad, i umjesto da potonem u vodu samo projurim na vodi i onda uzbrdo pa poletih visoko u zrak i sljećem na pod nakon slobodnog pada i nastavljam vožnji u još jednom se desi isti scenarij samo što sada bicikl "krepava" nakon što sam prošao rijeku na drugu obalu i pješke bježim od lika i vidim da on doljeće biicklom i sve je bliži, a i on ostavlja bicikl i vitla me, stalno se osvrćem... dalje se ne sjećam šta bi... :D

novi događaj se dešava u nekoj poplavljenoj bašči i ja i još netko (jedno ljudsko biće) se nalazimo u krošnji nekoga drveta (sada smo djeca): tu dolazi neka žena i nešto pita i mi silazimo s drveta u poplavljenu bašču i ja je isprva ništa nisam razumio, i pitam ju d ponovi i ona kaže glasnije: buton! :-s i ja sav iznenađen u snu... možda je mislila buton kao dugme, tipka na engleskom, neznam... ali prvi put kada je rekla nisam je čuo, ko da je između nas bio neki zvučni filtar takoreći i sljedeći put sam načulio uši i čuo je jasno i glasno... zanimljivo...

to bi bilo to i sve se to dešavalo jedno za drugim bez prekida...

dali ođe možda ima neke simbolike ili nekih komentara općenito na san i dešavanja?


SPAVANJE I SNOVI

napomena: ne prakticiram (još) ništa konkretno u cilju da imam namjerno lucidne snove ili AP prema bilo kakvim uputstvima, pa eto da se čisto zna... :love9:

u zadnje vrijeme mi se dešava nešto čudno u vezi spavanja i sanjanja... naime, to je počelo prije nekih cca. tjedan dana i ineteresiraju me mišljenja...

dan-dva nisam uopće se sjećao snova ili nisam ništa sanjao i počeo sam se buditi ranije ujutro -- možda čak u isto vrijeme, neznam, nisam se "usuđivao" :D gledati na sat -- nakon čega bih nastavio ležati (i ustvari htjeo opet zaspati, ali NISAM mogao jer ko da mi je nešto "branilo" da zaspem -- tj. nešto ko da je inhibiralo da ponovo zaspem -- osjećaj ko da nemožeš "otići" unatoč svemu .. ko neka blokada neke vrste... :-s ) ili bih opet zaspao na kraće vrijeme (ako bih uspio) i sanjao bih uglavnom izrazito realistične snove, koji su vrlo živi bili i raznoga sadržaja...

no, prvi ili drugi dan ottkako je to počelo, ujutro kako sam se ranije probudio sam ostao ležati i nisam se htio ustati... kako sam ostao ležati imao sam osjećaj kao da sam između svijetova, čini se da se nije onaj dio koji se treba vratiti nije vratio kako treba ili je nešto drugo blo u pitanju... uglavnom, osjećaj je bio intezivan -- osjećao sams e ko da sam "tu i tamo"!.... u jednom trenutku sam se trgnio jer čini mi se da se taj dio htio vratiti tamo i ko da je "poletio" lagano prema gore nakon čega sam imao osjećaj da sam opet iskusio osjećaj smrti, sličan onome kada sam imao ono neobično iskustvo o kojemu je pisano na temi AP i vantjelesnih iskustava -- i nakon toga se vratio taj dio najzad i fizičko tijelo... i trgnio sam se i srce mi je tuklo i udahnio sam zrak ko da nisam udisao uopće neko kraće vrijeme... zaista zajebano... više nisam mogao zaspati nakon toga, nakon čega sam ostao neko vrijeme u krevetu i onda se ustao... osjećao sam se neobično cijeli dan...

i od tada (cca. prije tjedan dana) se stalno budim rano ujutro (nekada i sanjam u tom prvom spavanju -- ali nisam siguran) i ako nanovo zaspem i sanjam u neku ruku vrlo lucidne snove (više-manje i kako kada -- ali uvijek bude neki san), i uvijek se pri prvom buđenju osjećam ko da se baš i nisam naspavao preko noći, osjećema se neispavano... ma osjećam se iznimno neobično, pomalo ko pod nekom tenzijom i osjećaj je kao da sam ustvari bio budan i rajtao cijelu noć!?!? :-s :dontknow:

postavimo to ovako: ne osjećam baš neko olakšanje u glavi ko inače kada sam otišao leći, zaspem i probudim se kako-kada ujutro (nikada se nisam budi toliko rano kao sada, osim ako sam bio pod nekom obavezom) i osjećam se da sam se baš naspavao... neznam, a sada legnem i ustanem se :rofl :D , neznam također mi je to smješno pomalo :D

volio bi čuti mišljenja i komentare o tome... neobično mi je to (a volio bi se i naspavati kako spada, već sam pomalo umoran u nekom smislu i pomalo sam napet na sve oko sebe na neki način, ufff...., a sada me nešto još i jebe po noći i nikako da se napajkim pošteno slika slika slika danas je već pomalo popustilo i bolje sam spavao, ali proteklih dana sam baš bio vaki neki sav lud: slika :D :D )...

dali je moguće da onaj dio što odlazi nije "nasjeo" dobro i sada dolazi do problema ili je u pitanju možda neko uplitanje od strane nekih entiteta iz tih astalnih ili kakvih već ravni, ili prste mogu imati neke druge pojave/bića/stvari iz ove ili neke druge ravni, ako da: u kakvom cilju i namjeri, ugrubo...? mislim, sve su mogučnosti otvorene, barem što se mene tiče... a sam neznam u čemu bi bio "problem", nagađam, ali neznam sigurno, sigurno da je i djelomično problem u meni samom, ali opet ne isključujem i druge mogučnosti -- jer, sve je moguće i ono nemoguće :D ... pomagajte... [-o<


pomagajte, pa da se naspavam kako bog zapovjeda [-o< [-o< :angel4: :angel4:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: ned jan 02, 2011 5:26 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne mogu ti pomoći sa problemom oko spavanja, ali zato - imam ga i ja.
Problem dolazi i odlazi po nekim svojim shemama, a kad dođe onda zna trajati tjednima i to je vrlo zamorno.
Primjetio sam da o tim problemima pričaju i neki drugi koji se bave tematikom ovog foruma, odnosno žive tematiku ovog foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon jan 03, 2011 11:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
e, šta imaš reći na znak koji sam vidio u snu (slika u gornjoj poruci)? mislim, ne samo promatrač, može bilo tko komentirati i znak i san ako ima nešto reći na to sve? :thumbup:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon jan 03, 2011 12:05 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nemam pojma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pet jan 14, 2011 9:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 14, 2011 7:00 pm
Postovi: 17
Ja imam takodjer lucidne snove....nerijetko....riba sam u horoskopu...i uvijek u snovima kao da zivim drugi zivot... u takim snovima mogu da odlucujem svojom glavom ali je problem sto ja neznam da ja to sanjam i obicno pomislim da je stvarnost...nikada ne pomislim u snu da sanjam...ali kada sanjam naprimjer ako moja glava odluci da krene negdje ja idem...i imam jako cudne snove..prije kada sam bila zaljubljena u jednog decka i zeljela sam da budemo zajedno svaki put bih to sanjala i to je toliko bilo stvarno!Ja bih rekla da su moji snovi obicno sve ono sto ne mogu u stvarnom zivotu! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sub jan 15, 2011 6:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Mima je napisao/la:
Ja imam takodjer lucidne snove...


Mima je napisao/la:
ja neznam da ja to sanjam i obicno pomislim da je stvarnost...nikada ne pomislim u snu da sanjam...

Onda se ne radi o lucidnim snovima.
Lucidni snovi su oni u kojima si svjesna i znaš da sanjaš.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sub jan 15, 2011 6:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 14, 2011 7:00 pm
Postovi: 17
bajs je napisao/la:
Mima je napisao/la:
Ja imam takodjer lucidne snove...


Mima je napisao/la:
ja neznam da ja to sanjam i obicno pomislim da je stvarnost...nikada ne pomislim u snu da sanjam...

Onda se ne radi o lucidnim snovima.
Lucidni snovi su oni u kojima si svjesna i znaš da sanjaš.


Bolje za mene,inace bih se grdno razocarala...jer uvijek imam lijepe snove :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pet jan 21, 2011 3:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Artist je napisao/la:
e, šta imaš reći na znak koji sam vidio u snu (slika u gornjoj poruci)? mislim, ne samo promatrač, može bilo tko komentirati i znak i san ako ima nešto reći na to sve? :thumbup:


u matematici se ta funkcija(isecak tvog znaka) zove strophoid to moze u 3d programima da se napravi sto si video a ja bi rekao da si osecao beskonacnost u snovima to mislim jos kad si rekao da si sanjao one stolove koji idu u vecnost al sad,sta ovo sve tebi znaci ne znam,mozda nije ni bitno...Vazno je samo budjenje energetskog/astralnog tela ,bar za mene :wink:
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pet jan 21, 2011 8:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
pa fala druže :thumbup:

bumo videli dal ima nečega u tome... mor bidne mor ne bidne :D

slika

:mrgreen:

55 :hello2:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pet jan 21, 2011 11:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
@Artist zaista si me nasmijao sa onim dijelom sna kad je zena rekla “buton”, a ti silazis s drveta. Hahaha…interesantno moram priznat! Mogao bi da pises price!

Vidim da sanjas cesto i da u snovima dozivljavas prave avanture. I meni se to dešava, a sto je zanimljivo jeste to da i ja u snovima vidjam vrlo cesto masu nepoznatih osoba.

Onaj znak sto neko rece “strophoid” -matematicka funkcija, mene vise podsjeca na mandalu koja se koristi u meditacijske svrhe. Plava boja (bas onako svjetlo-plava kakvu si i nacrtao) označava petu cakru iliti grlenu cakru koja podrazumijeva (ne)sposobnost izražavanja.

Sto se tice ovih cudnih dešavanja da se budis , ne možes spavat, preporučujem ti da prostoriju u kojoj spavas energetski ocistis…ako nemas nekog reikistu u blizini, onda ti preporučujem da upalis mirisnu svijecu (samo pliz nemoj zaspat pa se zapalit) par sati prije nego odluci da krenes na pocinak. I to radi svako vece sve dotle dok se situacija ne promjeni na bolje. Takodjer mpžes kombinovat i mirisne stapice.

Eto nadam se da cu ti bar malo pomoci da se posteno naspavas , odigras s mirom koju partiju saha u snu ili dokrajcis motkom onog na biciklu…ili vidis jos neku buton zenu kad budes silazio s drveta…

Cao.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sub jan 22, 2011 1:23 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jul 30, 2010 2:12 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zg
evo da i ja podjelim pokoje iskustvo s Vama,

Snovi su mi od kad pamtim za sebe nešto posebno,drugačije.Kad pomislim na spavanje i sanjanje obuzme me vrlo čudan osiječaj.Kad sam bio mlađi u dobi između 15 i 20 godina,prakticirao sam spavanje kad god sam imao slobodnog vremena,al doslovno stalno sam spavao u nadi da ču nešto sanjati znakovito,nešto što če me promjeniti.
I ja imam osiječaj kad se probudim da prelazim iz jedne realnosti u drugu...dapače snove koje sanjam pamtim nekako po osiječaju a manje po slikama...nemogu to opisati riječima..prati me tokom dana osječaj u meni koji je povezan sa snom od prethodne noči.Tako mi je oduvjek od kad pamtim za sebe.

Što se tiče lucidnih snova,mogu se pohvaliti da sam imao jednom u životu u dosta ranoj dobi oko 10 god...sječam ga se kao da je bio sinoč....bio sam klinac koji je imao puno igračaka...znao sam da sanjam i prigrlio sam neki kao bager ili kamion uza sebe i rekao sam si kad se probudim imat ču ga u rukama.Sječam se svjesnosti koje sam tada imao u snu...naravno probudio sam se ostalo znate.
To je jedini put za kojeg se siječam da sam bio svjestan da sanjam,makar svake večeri prije spavanja meditiram i pokušavam nekako doči do lucidnih snova al mi ne uspijeva.

Htio bih podjeliti sa vama još jednu sposobnost koju imam a to je nastavljanje snova.....da li netko ima takva iskustva?
Ruku na srce al u zadnje vrijeme nemam baš neke sretne snove tako da se nema šta nastavljati,ali prije sam bez problema nastavio tamo di
sam stao u snu....primjer.....ja na moru sve ok. zeka peka,sve ono što ide uz to...jebiga probudi te wc,susjed koji nabija,pas itd....probuđen uz malo koncentracije na san,uspavljujem se,spavam i nastavljam više manje di sam stao.Nađem se u istom snu.....ovo je bio samo primjer radnje sna...bilo je i drugih tematika:))

Eto to su neke od mojih iskustva o tim predivnim snovima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sub jan 22, 2011 2:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Sale5 je napisao/la:
nastavljanje snova.....da li netko ima takva iskustva?

Da. Dešava se.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon jan 31, 2011 11:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Mark VanDeKeere - The Ultimate Lucid Dreaming Manual: From Basics to Beyond

slika

This comprehensive lucid dreaming guide was written by lucid dreaming expert, Marc VanDeKeere. This instant classic is jam-packed with practical lucid dreaming tips and techniques so you can learn how to master the art of conscious dreaming. You can learn how to become fully aware that you are dreaming within your dream. After becoming lucid, you can live out your wildest fantasies in your lucid dreams. Experience anything that your heart desires, literally. Anyone can learn how to lucid dream, and with this insightful, thought-provoking book, you can bypass years of learning through trial and error. Take advantage of the wisdom of a seasoned lucid dreamer and Mensa member who has compiled everything he has read, researched, discovered and experienced while learning how to lucid dream. Find out which methods are the most effective. Learn how to master the basics and follow the step-by-step instructions for even more advanced lucid dream techniques like maintaining lucidity for extended periods of time, heightened lucidity, dream control, wake-induced lucid dreams (WILD), false awakenings, overcoming fear, meditation, out of body experiences, synchronicity, lucid waking and more. This book is a fascinating journey into the mind of a self-taught lucid dreamer and consciousness researcher who takes on much more than lucid dreaming in this classic work. Expand your awareness with mind-expanding concepts running the gamut from Carlos Castaneda to quantum physics. From Aboriginal Dreamtime to Non-local Spacetime, this book will not only teach you how to control your dreams, but it may also change the way you view "reality" in a good way. A "must-read" for all lucid dreamers, beginners and advanced.

Download:

Kod:
http://rapidshare.com/files/64139706/Marc_VanDeKeere_-_The_Ultimate_Lucid_Dreamer_s_Manual.pdf


Na kraju knjige ima zbilja obilje preporučene literature, te drugih internet stranica koje se bave ovom tematikom!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pon jan 31, 2011 11:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Jack987 je napisao/la:
Mark VanDeKeere - The Ultimate Lucid Dreaming Manual: From Basics to Beyond

Tnx m8!

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: uto feb 01, 2011 11:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Koliko vas je vodilo dnevnik sanjanja i koliko vam je pomogao?
Da li je neophodan kao što La Berge i VanDeKeere kažu?
Nisam probao sa tim, mada bih želio povećati učestalost ovakvih snova jer se desi tek jedan mjesečno.
Koje su tehnike iz vašeg iskustva najučinkovitije?

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: sri feb 02, 2011 12:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
bajs je napisao/la:
Koliko vas je vodilo dnevnik sanjanja i koliko vam je pomogao?
Da li je neophodan kao što La Berge i VanDeKeere kažu?
Nisam probao sa tim, mada bih želio povećati učestalost ovakvih snova jer se desi tek jedan mjesečno.
Koje su tehnike iz vašeg iskustva najučinkovitije?


Pomaže da se izvježba pamćenje a to i jeste najvažnije.Istina neke stvari se ne mogu zapamtiti, ono mogu ali se ne mogu reći ili objasniti pa kad pokušaš shvatiti one se izbrišu.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: čet feb 03, 2011 11:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned aug 15, 2010 12:14 am
Postovi: 20
Lokacija: South of heaven
Da li je kroz lucidne snove moguce doprijet duboko do svoje podsvijesti,kao npr regresivnom hipnozom,da se vidi sta je se dogadjalo u proslim zivotima i to!???!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lucidno sanjanje
PostPostano: pet feb 04, 2011 9:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
n00b je napisao/la:
Da li je kroz lucidne snove moguce doprijet duboko do svoje podsvijesti,kao npr regresivnom hipnozom,da se vidi sta je se dogadjalo u proslim zivotima i to!???!


Pa licidni san i astralna projekcija je jedno isto samo je pitanje đe si. Za ovo što pitaš i nije važno đe si. Važno je da si tad u posebnom stanju koje ti omogućava korišćenje čula astralnog tijelai što je još važnije pristup znanju. Nezgodno je što čovjek vrlo teško drži kontrolu nad sobom. Često se ili prepane ili mu pažnja de u drugom smjeru i slično. Vježbama se može postići kontrola do određenog stepena. Ipak mislim da je najvažnije najprije izvježbati lucidne snove odnosno izvježbati buđenje u snu, odnosno postizati ga kad je potrebno. Kad se to usavrši potrebno je dobro zapamtiti pitanja koja te interesuju. Zatim kad se "probudiš" u snu prisiliti sebe śetiti se tih pitanja i usredsrijediti svu pažnju na njih. To je dosta teško budući da su nam tad interesovanja drugačija od ovih u tijelu. Odgovori sami dođu.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz