Sada je: čet apr 18, 2024 3:30 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Budjenje?
PostPostano: ned jul 20, 2014 9:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 20, 2014 8:49 pm
Postovi: 2
Pozz svima, dugo gledam ovaj forum ali sam se skoro registrovao. :)
Zanima me par stvari, skoro sam napunio 19 godina. Paranormalne stvari me zanimaju 3 godine od prilike. Iako sam veoma mlad, razumem dosta stvari.. kazem dosta, al verujem da sam tek na nekom pocetku :)
Sve je pocelo nekako odjednom, medjutim krenuo sam da sve dublje i dublje da se upustam u ovo.
Posle raznih dokumentaraca, cak i nekih knjiga sto sam procitao, pre svega krenuo sam da osecam nesto, nisam vise isti kao pre. Pre sam nekako gledao svet drugim ocima, da kazem da sam i dalje bio uspavan sto se tice realnosti svega ovoga, mislim da me razumete. Onda se desila ta eksplozija i moje mislu su se usmerile u skroz drugom smeru. Krenule su da me zanimaju sve uvrnute stvari, tacnije postao sam opsednut Pitanjima ko sam ja zaista? sta ja radim na ovom svetu, zasto bas ovde u ovoj zemlji, zasto bas u ovom vremenu, sta je zapravo jezik kojim pricam? Kako uopste moj mozak prepoznaje sve te reci koje mi uputi neka osoba, i jos mali milion pitanja koje mi se vrte po glavi, ne povremeno nego skoro svaki dan , kad ustanem, pred spavanje, UVEK.
Pre uopste nisam razmisljao tako, desava se nekad da na neka uvrnuta pitanj sam dobijem odgovor u totalno nebitnom trenutku, taj neki glas u pozadini u mojoj glavi je mnogo radoznao postao ako tako mogu da se izrazim. Da ne budem davez, i da mi prvi post ne bude neki roman za sad cemo ostati na ovome, zelim da vas pitam ljudi o cemu se zapravo radi i zasto sam ja krenuo da razmisljam o ovome tako odjednom.??? Nisam lud, imam drustvo, vodim normalan zivot sasvim i sa drugovima pricam, tacnije ne sa svima da ne bi pomislili bas ono sto sam spomenuo gore, ali taj trn je uvek prisutan u mojoj glavi to nesto sto mi ne da da mislim nekako drugacije, ..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Budjenje?
PostPostano: uto jul 22, 2014 6:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto feb 25, 2014 2:18 pm
Postovi: 11
Pa da, i sam si donio ispravan zakljucak, desava ti se pocetak "budjenja". Bas ta gomila nestandardnih pitanja koja ti svakodnevno dolazi moze biti jedna od karakteristika prosirivanja svijesti. Polako pocinjes biti zainteresovan za neke alternativne stvari, gledas na stvarnost drugim ocima, uvidjas razne apsurde isl. Tacno znam taj osjecaj :Di Sta da ti porucim drugo nego da radis na sebi i tezis duhovnom uzdizanju! :) Ako imas nekih nejasnoca, ili zanimljivih tema za diskusiju, postavi na forum. Pozdrav! :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Budjenje?
PostPostano: sri jul 23, 2014 2:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 20, 2014 8:49 pm
Postovi: 2
Hvala puno na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Budjenje?
PostPostano: čet okt 02, 2014 4:13 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon sep 08, 2014 12:59 am
Postovi: 8
Lokacija: BiH
sve dobre stvari, Junak mora da se budi, jest ponekad iz sna u san, ali tako se počinje. Ima veze i sa filosofijom unutar koje je i rođena metafizika (bibliotekar Andronik kad je slagao na polici Aristotelove spise o prirodi Fizisu i spise IZA (META) Fizisa)

nikobitein.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Budjenje?
PostPostano: sub nov 15, 2014 11:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
Ma jel vi pricate o onom budjenju oko 12 po podne,kad imam obaveza zna biti i ranije , il je nesto ozbiljnije u pitanju ? :-k

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Budjenje?
PostPostano: pon nov 17, 2014 3:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 22, 2014 4:03 pm
Postovi: 48
kuckin sin je napisao/la:
Ma jel vi pricate o onom budjenju oko 12 po podne,kad imam obaveza zna biti i ranije , il je nesto ozbiljnije u pitanju ? :-k

:lol:


Neka, spavaj ti još malko. Mi ćemo te probuditi. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Budjenje?
PostPostano: pon jan 05, 2015 8:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
pukla ti je ta ''mrena preko očiju'' meditate , i pocinjes uviđati svijet kakav on jeste zapravo.
pusti da sve ide svojim tokom , jer tek s vremenom će ti tvoj drugačiji pogled na svijet postajati jasniji i kristalniji , ne misli da će ti sve biti jasno za sedmicu . kako vrijeme prolazi tako ćeš se i naviknuti na svoje nove uglove shvatanja , i neće ti više biti novi i strani , a doći ćeš do tada već i do mnogo raznih odgovora , zaključaka i spoznaja . neke od tih spoznaja će biti opet pogrešne , ali naučit ćeš da ti je pametno sve uvijek preispitati nekoliko puta nakon što ''odstoji'' u glavi , pa ćeš tako i razne novo shvaćene zaključke kroz svoj proces buđenja i korigovati. dalje će opet sve ići svojim prirodnim tokom , ali i bit će ti lakše jer ćeš već do tada sam sa sobom naći najbolju praksu ponašanja sa svojim ''novim'' očima.
na tom putu će ti biti i prepreka i zamki na koje ćeš naletiti , pa samo neka te ni to ne iznenadi.

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz