Sada je: sub apr 27, 2024 4:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri jan 07, 2009 1:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Neka je živa i zdrava i uz brdo brza. :)
Čestitam na novom životu koji će vam, pored uobičajenih muka, ipak donijeti neizmjenu radost.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 07, 2009 2:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
kolos je napisao/la:
Znam da sam :offtopic: ali moram se pohvaliti i reći da smo preživjeli i da imamo djevojčicu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: \:D/ :love10: :love7:


Kolos,

sretno i uspešno roditeljstvo!!! :D :occasion5:

Btw, možda i nisi baš of topik ... jer svako novorođeno ja je reinkarnacija
svih ostalih ...

Zato su danas unučad već u šestoj godini pametnija od svojih baka i deka, a u osamnaestoj već prešišaju i tatice ... (jedino su mamice neprevaziđene ...pošto rađaju...) ... :D

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 11:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 27, 2008 10:14 pm
Postovi: 63
Kolos,sve najbolje,da brzo rastete u zdravlju i ljubavi!
He,he,sad malo vezbaj ono disanje-uf,uf,uf... :lol:
Poljubac za curicu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 12:14 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Znam da sam ali moram se pohvaliti i reći da smo preživjeli i da imamo djevojčicu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hej, sad sam tek videla.

Pun on topic
:ontopic:
Poljubac za devojčicu, mamu i tatu :kiss:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 1:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Da se pridružim čestitkama,sve najbolje,neka odrasta sa puno brige i ljubavi :love3: :love12:

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 17, 2009 1:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 16, 2009 11:20 pm
Postovi: 19
Dosta ovakvih stvari me zanima jer sam početnik i želim dosta naučiti.E ovako zanima me kako se vi možete sjetiti svojih prošlih života,odnosno kako to činite?Evo ja imam bronhitis i strabizam,je li to znači da sam u prošlom životu udavljen,ili da sam imao povredu oka?

_________________
Započni dan s osmijehom i pobijedi ga s njim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 17, 2009 9:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Bambus je napisao/la:
Dosta ovakvih stvari me zanima jer sam početnik i želim dosta naučiti.E ovako zanima me kako se vi možete sjetiti svojih prošlih života,odnosno kako to činite?Evo ja imam bronhitis i strabizam,je li to znači da sam u prošlom životu udavljen,ili da sam imao povredu oka?


To moras pronaci sam za sebe.

Ja sam prvo pitanje o svom proslom zivotu postavila jednoj zeni koja je iz tarota odgovarala, i ono sto mi je rekla zapanjilo me: u njenoj prici (tj svom navodnom eks zivotu) sam prepoznala vise svoju mamu nego sebe! Iz toga sam izvukla dva zakljucka: prvi, da je istina da biramo roditelje s odredjenom namjerom i drugi, da sam valjda napredovala s obzirom da se zgrazam na ono sto je bio moj navodni ex life 8)

Drugi nacin je karmicka astrologija odnosno polozaj tzv mjesecevih cvorova i retrogradnih planeta u natalnoj karti... Oni govore sto smo naucili i sa cime se radjamo, s kakvim znanjima i vjestinama, te prema cemu idemo tj sto moramo svladati u ovom zivotu. Iz toga se uz pomoc maste mogu iskonstruirati prosli zivoti.

Treci nacin su snovi koji se ponavljaju. Takodjer svi osjecaji koji su "cudni" i nemaju naizgled veze ni sa cim iz nasih trenutnih okolnosti i zivota, kao i sve neprimjerene reakcije...
Ja sam se npr kao mala osjecala u sebi poput nekog opasnog muskarca, strastvenog i posesivnog, i to me zbunjivalo jer kad bih se pogledala u ogledalo vidjela sam samo izgubljenu curicu s naocalama iza kojih su me goleme oci gledale u kriz :mrgreen:


Mislim da negdje u sebi naprosto znas tko si, i da ti sve ovo gore nabrojano sluzi vise kao podsjetnik ... Dobar je znak ako se sve to usput i medjusobno podudara :wink:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 17, 2009 10:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Zadnjih dana razmisljam o reinkarnaciji i kopka me to sto je razlog svega toga "skolovanje" u cilju "napredovanja i usavrsavanja"...

S ozbirom da znam da je vise manje svako skolovanje na Zemlji uglavnom ispiranje mozga, sama ta rijec je za mene poprimila negativnu konotaciju.. pa se pitam tko to dirigira "skolovanjem" nasih dusa i tko je smislio sve te eticke norme koje moramo svladati i nauciti, da bismo kao bili "savrseniji", i do kakvog to savrsenstva uopce idemo?

Dok citam "PUTOVANJE DUSA", koliko god bilo zanimljivo i poticajno za memoriju (potice covjeka da se PRISJETI vlastitih putovanja... ), toliko ima tu nesto sto mi se nimalo ne svidja... :oops:
Npr to sto te nesto ili netko gura dalje i naprijed (a ne ides svojom voljom) pa onda okupljanja "svih dusa" kao ucenika u nekakvom sabirnom centru (ovo me podsjetilo na ljude u konc-logoru :? ) i revizije od strane Ucitelja i Vijeca staraca, koji nikad ne daju prolaznu ocjenu nego uvijek nadju nesto sto moras ponavljati jer nisi svladao, pa se moras vratiti da to popravis ...

Casna rijec ako me to sve ne podsjeca na nekakvu manipulaciju, samo ne znam od strane koga ni zasto....
:( :shock: :evil:


ako je to sve ZAISTA tako... naravno

a ne samo, kako je to lijepo opisano u Tibetanskoj knjizi zivota i smrti, najobicnija predstava subjektivnog uma koji se (konacno) siri i razvija neometano od tijela .... u kojem slucaju opet ostaje nejasno koja je svrha njegovog ponovnog silaska na Zemlju :roll:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Dalje spekuliranje ...
PostPostano: ned jan 18, 2009 5:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
(iz "Putovanje dusa", M. Newton):
Citat:
Vjerujem da je gotovo tri cetvrtine svih dusa koje nastanjuju ljudska tijela u danasnje vrijeme jos uvijek u ranim fazama razvoja. Znam da je to vrlo obeshrabrujuca tvrdnja, jer to znaci da se najveci dio ljudske populacije nalazi na samom pocetku svoje obuke...
... Broj ljudi na Zemlji raste za 260 000 djece dnevno. Ta ljudska potreba za dusama znaci da ih je potrebno uzimati iz duhovne zalihe manje razvijenih entiteta kojima je potrebno vise inkarnacija za napredak.


Ovo zapravo znaci da je Zemlja uglavnom za nerazvijene i mlade duse... a ako se i nadje koja starija i razvijenija, ona tu vjerojatno broji svoje posljednje dane...
Ne cini mi se da je ovo bas najbolje organizirano :?
Mlade duse navikle na slobodu kretanja i na uvjete duhovnog svijeta - gdje su okruzene ljubavlju i gdje je dovoljno da nesto samo zamisle pa da se to stvori ispred njih - odjednom moraju, tako mlade i neiskusne, doci u uvjete gdje su same, nitko ih ne podrzava, dapace im zagorcavaju zivot sa svih strana, i uskracuje im se i ono sto one osjecaju da im pripada a kamoli ono sto pozele imati ili biti ... To je kao da saljes djecu u rat? :(

Ne bi li bilo logicnije da u ovakve uvjete dodju starije duse, iskusne, s pravim odgovorima, strpljive i mudre, usmjerene i umjerene.... ? one bi mozda cak pretvorile ovaj kutak Svemira u Raj... ?

Ne razumijem takav design....
:-s

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 18, 2009 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
charleston preporučio bih da pročitaš knjigu do kraja i tad izvlačiš zaključke.Koliko vidim ostalo ti je manje od polovice. :mrgreen: :evil3:
Primjetio sam u tvojim prijašnjim postovima kao nekakvu,znaš ono ;"Pa to nije fer!!Pa kako to trebalo bi biti ovako?Zašto me opisuje kao mladu dušu kad to nisam? itd.."Ovo nisu tvoje riječi ali tvoji postovi to zrače.
Ako već smatraš da to nije istina,nemoj se žaliti.
Citat:
Mlade duse navikle na slobodu kretanja i na uvjete duhovnog svijeta - gdje su okruzene ljubavlju i gdje je dovoljno da nesto samo zamisle pa da se to stvori ispred njih - odjednom moraju, tako mlade i neiskusne, doci u uvjete gdje su same, nitko ih ne podrzava, dapace im zagorcavaju zivot sa svih strana, i uskracuje im se i ono sto one osjecaju da im pripada a kamoli ono sto pozele imati ili biti ... To je kao da saljes djecu u rat?

Sad ili nisi shvatila,(mada mislim da znaš samo si previše zaokupljena sažaljevanjem kad pročitaš nešto što ti se čini nefer)duše ni mlade ni stare ne tjera nitko na ništa.To je njihov izbor.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 18, 2009 6:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
kolos je napisao/la:
Primjetio sam u tvojim prijašnjim postovima kao nekakvu,znaš ono ;"Pa to nije fer!!Pa kako to trebalo bi biti ovako?Zašto me opisuje kao mladu dušu kad to nisam? itd.."Ovo nisu tvoje riječi ali tvoji postovi to zrače.


Wrong :)
Nisi ti to primijetio u mojim postovima niti oni tako zrace nego tako reagira vecina ljudi jer bi svi zeljeli da su "starije" duse jer je to fora i vise se cijeni, bolje je, veca si faca ako si napredniji itd - pa tako, ti kroz to gledas, kroz tu sveopcu predrasudu, a ne vidis ono sto u mojim postovima stvarno JEST :wink:
Naprotiv, ja znam da jesam mlada dusa jer problemi s kojima se bakcem glupi su i vec bi ih rijesila svaka susa (haha) ili se meni barem tako cini... a da se protiv svega uvijek bunim, istina je... no, ovdje se konkretno bunim bas protiv toga da mlade duse moraju doci tamo gdje je po svemu sudeci najteze, sto je malo kao da pocinjes skolu od osmog osnovne pa ides prema prvome...?
I, ne moram procitati cijelu knjigu da bih se osvrnula samo na ovu konkretnu stvar.

kolos je napisao/la:
Sad ili nisi shvatila,(mada mislim da znaš samo si previše zaokupljena sažaljevanjem kad pročitaš nešto što ti se čini nefer)duše ni mlade ni stare ne tjera nitko na ništa.To je njihov izbor.

Ne znam koliko je "njihov izbor" ako su po svemu sudeci samo egzekutori, iza kojih stoji - u pozadini- citav niz tzv vodica, ucitelja, majstora, te mladjih i starijih referenata... :mrgreen:
Vec po dolasku u duhovni svijet dusa je nosena "nekim ili necim" - kasnije mora pretresti sav svoj zivot skupa sa svojim radnim timom i iz onoga sto sam shvatila, nikad nije dobro, uvijek treba ici natrag, i uvijek ta ista dusa ... i ona se slozi s time, njen je izbor, ali hajde se ti nemoj sloziti pored tih ljubavlju ispunjenih likova koji ti sugeriraju da je tako za tebe najbolje, a ti si jos - mlada i neiskusna dusa...

Istina je da covjek tj dusa sve sama izabire, pa i onda kad izabire iz neznanja ili pod tudjim utjecajem ili nesvjesno... ali, ja nekako pod "slobodnim izborom" podrazumijevam jedino onaj kojega se ucini pri punoj svijesti i znajuci sta se radi, a ovi drugi su mi neslobodni... To je naprosto takvo gledanje na stvar :dontknow:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 18, 2009 7:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Nema istine u samo jednoj knjizi ili materijalu. Ili neistine. Sto se vise procita veca je mogucnost za shvatanje, odnosno znanje. Onda je lakse odluciti da li je nesto (za nas) istina ili neistina.


Citat:
Mlade duse navikle na slobodu kretanja i na uvjete duhovnog svijeta - gdje su okruzene ljubavlju i gdje je dovoljno da nesto samo zamisle pa da se to stvori ispred njih - odjednom moraju, tako mlade i neiskusne, doci u uvjete gdje su same, nitko ih ne podrzava, dapace im zagorcavaju zivot sa svih strana, i uskracuje im se i ono sto one osjecaju da im pripada a kamoli ono sto pozele imati ili biti ... To je kao da saljes djecu u rat?

Ne bi li bilo logicnije da u ovakve uvjete dodju starije duse, iskusne, s pravim odgovorima, strpljive i mudre, usmjerene i umjerene.... ? one bi mozda cak pretvorile ovaj kutak Svemira u Raj... ?


Mozda si samo malo zamenila uzroke za posledice i obratno.

Evo citiracu Galaksiju ovde, mislim da je ovo povezano sa tim:

Citat:
Nivo čovjekove svijesti diktira njegovu percepciju i realnost koju on doživljava.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 18, 2009 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
charleston
Sad se ne branim niti ne branim knjigu i slažem s time što je rekao Arbitrium Liberum.

Citat:
Nisi ti to primijetio u mojim postovima niti oni tako zrace nego tako reagira vecina ljudi jer bi svi zeljeli da su "starije" duse jer je to fora i vise se cijeni, bolje je, veca si faca ako si napredniji itd - pa tako, ti kroz to gledas, kroz tu sveopcu predrasudu, a ne vidis ono sto u mojim postovima stvarno JEST

Nemam ništa od toga da ti pametujem ili neznam što i ako misliš da nisam u pravu ok =D> .Samo obrati pozornos ako želiš na ovo.
Citat:
Mlade duse navikle na slobodu kretanja i na uvjete duhovnog svijeta - gdje su okruzene ljubavlju i gdje je dovoljno da nesto samo zamisle pa da se to stvori ispred njih - odjednom moraju, tako mlade i neiskusne, doci u uvjete gdje su same, nitko ih ne podrzava, dapace im zagorcavaju zivot sa svih strana, i uskracuje im se i ono sto one osjecaju da im pripada a kamoli ono sto pozele imati ili biti ... To je kao da saljes djecu u rat?

šmrc,šmrc
Citat:
Ne bi li bilo logicnije da u ovakve uvjete dodju starije duse, iskusne, s pravim odgovorima, strpljive i mudre, usmjerene i umjerene.... ? one bi mozda cak pretvorile ovaj kutak Svemira u Raj... ?

šmrc,šmrc
Citat:
Ne razumijem takav design....

Rijetki su oni koji razumiju,(tu ne mislim na sebe)slažem se,ali to ne znači da sami sebe sažaljevamo.To sigurno nije dobro. :| Reci koja je tvoja teorija.
Citat:
no, ovdje se konkretno bunim bas protiv toga da mlade duse moraju doci tamo gdje je po svemu sudeci najteze, sto je malo kao da pocinjes skolu od osmog osnovne pa ides prema prvome...?

šmrc
Citat:
I, ne moram procitati cijelu knjigu da bih se osvrnula samo na ovu konkretnu stvar.

Samo sam htio reći da pisac tokom knjige nudi mogući odgovor,i da razglabanje o temi knjige a da je nismo pročitali do kraja može završiti na krivom putu.Zbog čega je i došlo do nerazumjevanja mojeg posta tebi.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dalje spekuliranje ...
PostPostano: pon jan 19, 2009 4:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
charleston je napisao/la:
(iz "Putovanje dusa", M. Newton):
Citat:
Vjerujem da je gotovo tri cetvrtine svih dusa koje nastanjuju ljudska tijela u danasnje vrijeme jos uvijek u ranim fazama razvoja. Znam da je to vrlo obeshrabrujuca tvrdnja, jer to znaci da se najveci dio ljudske populacije nalazi na samom pocetku svoje obuke...
... Broj ljudi na Zemlji raste za 260 000 djece dnevno. Ta ljudska potreba za dusama znaci da ih je potrebno uzimati iz duhovne zalihe manje razvijenih entiteta kojima je potrebno vise inkarnacija za napredak.


Ovo zapravo znaci da je Zemlja uglavnom za nerazvijene i mlade duse... a ako se i nadje koja starija i razvijenija, ona tu vjerojatno broji svoje posljednje dane...
Ne cini mi se da je ovo bas najbolje organizirano :?
Mlade duse navikle na slobodu kretanja i na uvjete duhovnog svijeta - gdje su okruzene ljubavlju i gdje je dovoljno da nesto samo zamisle pa da se to stvori ispred njih - odjednom moraju, tako mlade i neiskusne, doci u uvjete gdje su same, nitko ih ne podrzava, dapace im zagorcavaju zivot sa svih strana, i uskracuje im se i ono sto one osjecaju da im pripada a kamoli ono sto pozele imati ili biti ... To je kao da saljes djecu u rat? :(

Ne bi li bilo logicnije da u ovakve uvjete dodju starije duse, iskusne, s pravim odgovorima, strpljive i mudre, usmjerene i umjerene.... ? one bi mozda cak pretvorile ovaj kutak Svemira u Raj... ?

Ne razumijem takav design....
:-s

:D
ne zelish da razumesh
proci ce :love9:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 19, 2009 11:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Hej!

Pa, ja sam samo RAZMISLJALA NAGLAS...

Nisam iznosila nikakve zakljucke ni gotova misljenja... nego samo ideje... koje se kod mene uvijek razlikuju od opce prihvacenih, uvazenih i uvrijezenih .... :roll:


(Nat.... njezno stvorenje :) :love9: )

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 19, 2009 7:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
charleston je napisao/la:
Hej!

Pa, ja sam samo RAZMISLJALA NAGLAS...

Nisam iznosila nikakve zakljucke ni gotova misljenja... nego samo ideje... koje se kod mene uvijek razlikuju od opce prihvacenih, uvazenih i uvrijezenih .... :roll:




Charleston, meni se bas dopada tvoj realisticki pogled na trenutnu "situaciju", treba postavljati svoja pitanja bila netkome drugom najgluplja na svijetu ....jer drugacije opet se dodje do onoga sto si rekla na slobodnoj volji

" svi nesto hoce od Ti tj Ja; nude ti, nukaju te, usmjeravaju, preusmjeravaju, mijenjaju, kroje i prekrajaju, i na kraju jos kazu da je sve na tebi i da si TI SAM - JA - Kovac svoje Srece .... uh!!!
"

samo gledano sa metafizicke strane.
A tek koja je hrabrost naglas razmisljati :D
A spoznaja, IGRA, putovanje , kako ga tko zvao za mene barem nema definiciju, oblik, izgled sem silne muke da se objasni neobjasnjivo sto nekad samo jos vise zapetlja one koji pokusavaju kopirati necije neobjasnjivo, nepostojece ..neizrecivo.
Meni se recimo neke teorije Reinkarnacije cine intuitivno smislenim mada jos uvijek sve bih ih svrstala u domen fikcije jer to ja sama nisam iskusila, spoznala ..uvidjela.
Mada ne kazem i fikcija nije losa zabava pod uslovom da se ne kacimo za nju kao istinu.
Sve najbolje. :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 11:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Draga Sophia, hvala ti na ohrabrenju :D :kiss:

S tim da je Kolos u pravu da "treba procitati do kraja prije iznosenja zakljucaka" ...
Knjigica je stvarno inspirativna i citava teorija je, kako si ti to rekla, "intuitivno smislena". Kad god se osjetim DOBRO nakon necega sta procitam - pozitivno, oslobodjeno, raspolozeno - tada to prihvatim s odusevljenjem. Pocetno prihvacanje moze biti trenutno tj ukoliko odusevljenje i svi pozitivni osjecaji splasnu, to mi je pokazatelj da "to nije to"... i traganje se nastavlja.
Ipak, uvijek nesto ostane (inace bih stalno kretala od nule i beskrajno se vrtila ukrug).

Sljedece mi se ucinilo znacajnim ....

Citat:
.... Thece je sugerirala da se vrhovna inteligencija koju ona naziva Izvor sastoji od kombinacije stvoritelja (Staraca) koji udruzuju svoju energiju i stvaraju svemire. Tu su mi ideju izrazili na razlicite nacine i drugi klijenti koji su opisivali udruzenu moc starih dusa koje se vise ne inkarniraju... Ideja da nemamo jedno bozanstvo filozofija je dzainisticke sekte iz Indije. Dzainisti vjeruju da su usavrsene duse, zvane Siddha, skupina univerzalnih stvoritelja. Ispod njih nalaze se duse Arhatam naprednih prosvjetitelja koji se jos uvijek inkarniraju.. za dzainiste stvarnost je nestvorena i vjecna. Stoga Sidhama ne treba stvoritelj. Vecina istocnjackih filozofija negira ovu postavku dzainista i zagovara bozanski upravni odbor s "predsjednikom" na celu. Taj zakljucak blizi je i zapadnjackom umu...

Sada su me zainteresirali ovi Dzainisti... 8)
Jer moje najdublje vjerovanje je da nema nikakvog Apsoluta nego je sve u neprekidnom KRETANJU i PROMJENI, ne samo pojavni svijet nego i duhovni, odnosno nas Dom - pa i sam "Stvoritelj" nije uvijek isti, odnosno sve se neprekidno ulijeva jedno u drugo, priblizava i udaljava, spaja i razdvaja, uvire i izvire; sve, sve, sve... "Samo mijena vjecna jest" ....
Iskreno govoreci, ideja o bilo cemu nepromjenjivom, stalnom i vjecito istom plasi me :oops:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 11:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Tijekom svojeg rada počeo sam vjerovati da postoji razlog iz kojeg
živimo u nesavršenom svijetu. Zemlja je jedan od bezbroj svjetova s
inteligentnim bićima, a svaki posjeduje svoj vlastiti niz nesavršenosti
koji je potrebno uskladiti. Ako dalje razvijemo tu ideju, dolazimo do
zaključka da možda živimo u jednom od mnogih svemira u raznim
dimenzijama, od kojih svaki ima svojeg tvorca koji njime upravlja s
različitom razinom vještine. Te se razine razlikuju kao što se razlikuju
stupnjevi razvijenosti duša koje smo vidjeli u ovoj knjizi. U takvom panteonu,
božansko biće naše kuće upravljalo bi tom kućom na svoj vlastiti
način.
Ako su duše koje odlaze na planete u našem svemiru potomci nadduše
- roditelja koja postaje mudrija zahvaljujući našem trudu, je li
moguće da imamo još više božanskog djeda koji je pravi apsolutni
Bog? Koncept da naš neposredni Bog još uvijek evoluira kao i mi ne
oduzima ništa od krajnjeg izvora savršenstva koji je stvorio našeg Boga.
Po mojem mišljenju, najviši, savršeni Bog ne bi izgubio svoju svemoćnost
niti totalnu kontrolu nad cjelokupnim stvaranjem kad bi dozvolio
sazrijevanje manje savršenih potomaka. Tim manjim bogovima bilo bi
dopušteno stvaranje svojih vlastitih nesavršenih svjetova kao krajnje
sredstvo uzdizanja, kako bi se mogli spojiti s najvišim Bogom

Ovo je sa predzadnje stranice knjige. :wink:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Duša-biologija
PostPostano: čet jan 22, 2009 9:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 16, 2009 11:20 pm
Postovi: 19
Ne znam da li je postojala ovakva tema ali šta mislite da uporedimo malo neke pojedinosti sa biologijom.E ovako kada duša bira tijelo da li ona u njega ulazi za vrijeme začeća ili kasnije?Volio bih znati kada?Da li ćelija ima dušu?Ako ima, a čovjek je sastavljen od mnoštva njih da li to znači da se njegova duša sastoji iz puno manjih duša?Onda bi mogao izvesti zaključak da se duše mogu jediniti i razjedinjavati na više dijelova.Ne znam da li je to tačno ili pogrešno.Šta vi mislite o svemu ovome?Izvinjavam se unaprijed ako sam nekog uvrijedio ovim što sam napisao.Ja sam se relativno rano počeo baviti ovim pitanjima i još sam u fazi učenja.

_________________
Započni dan s osmijehom i pobijedi ga s njim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 9:30 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
U bre, teška pitanja ...
Mislim da dobro pašu uz ovu temu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 96 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz