Sada je: sub apr 27, 2024 7:11 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub sep 09, 2006 6:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Churo, ako hoćeš zbilja naučiti - prouči Majansku civilizaciju i njihovo obilježavanje vremena. A ako ne, trk u parkić, neku curicu za ruku i na klupicu cmok-cmok...


Ja bih se još nadovezao: Churo, pred tobom se nalazi izbor da li ćeš pametno iskoristiti vrijeme koje provodiš na ovom forumu i nešto odavde naučiti, jer svugdje i od svakoga možemo nešto naučiti ili ćeš to vrijeme iskoristiti na neki drugi način. Ako se opredijeliš za prvu opciju sve ti ovdje stoji na raspolaganju, počev od ljudi, materijala i svega ostalog, ne samo tebi nego svima. Ako to ne želiš i ako misliš da si neke stvari ovdje prevazišao ili da te nešto ne zanima i nećeš da te zanima onda samo gubiš svoje vrijeme ovdje. Ako misliš da su crkva i hrišćanstvo mjesta i duhovna usmjerenja koja ti odgovaraju onda ti niko ne brani da se tome i posvetiš. Ovaj forum nije vjerski već metafizički, takođe nije zabavnog karaktera već ozbiljno mjesto gdje ljudi raznjenjuju svoja znanja i mišljenja u pogledu mnogih stvari o kojima iz raznih razloga ne mogu u normalnim životnim okolnostima pričati, s toga to nije mjesto gdje bi većinu prostora trebali zauzimati chatarski i spamerski postovi a o raznim napadima, provokacijama i drugim negativnim stvarima da i ne govorim.
Ne samo Churo nego i svi ostali članovi ovog foruma slobodnom voljom odlučuju šta će dalje činiti kada je u pitanju njihovo učešće na jednom ovakvom mjestu i možda bi mnogi trebali ponovo da se preispitaju da li im je uopšte potrebno učešće na ovom forumu. Za one koji sa sigurnošću utvrde da im je boravak na ovim stranicama koristan za njihov duhovni razvoj i napredak ovo mjesto im je više nego dobrodošlo a svi oni koji misle na bilo koji način zloupotrebljavati svoje prisustvo ovdje neka potraže neko drugo mjesto, chat ili neki drugi forum, siguran sam da će na cijelom internetu vrlo brzo pronaći ono što im odgovara.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 09, 2006 7:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Jel bi sad netko htio reći nešto o proširenom stanju svijesti, ako to mogu tako nazvati, u kojemu je osoba na 3. nivou postojanja sposobna dobiti uvid u budući život?
A Churu ćemo najbolje malo pustiti na miru, mislim da je shvatio poruku. Slobodna volja....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 09, 2006 7:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
smagda je napisao/la:
Jel bi sad netko htio reći nešto o proširenom stanju svijesti, ako to mogu tako nazvati, u kojemu je osoba na 3. nivou postojanja sposobna dobiti uvid u budući život?
A Churu ćemo najbolje malo pustiti na miru, mislim da je shvatio poruku. Slobodna volja....


Smagda hvala na opomeni za off topic ali obzirom da ja trenutno moderiram ovaj forum a ne ti, to i koristim neke metode koje su svojstvene samo meni kako bih obezbijedio i održao neophodne uslove za njegovo što pravilnije funkcionisanje, pa s tim u vezi ovaj gornji post i nisam napisao slučajno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 09, 2006 7:48 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Jel bi sad netko htio reći nešto o proširenom stanju svijesti, ako to mogu tako nazvati, u kojemu je osoba na 3. nivou postojanja sposobna dobiti uvid u budući život?

Buducnost nije fiksirana, javlja se samo u vidu alternativnih realnosti, verovatno vise alternativnih realnosti/dimenzija kako hocete to da nazovete. Tako bi i nase „secanje“ na buduce zivote bilo samo naslucivanje mogucnosti.
Iz koncepta simultanosti svega proizilazi da je linearna proslost takodje podlozna promenama, neke velike razlike izmedju buducih i proslih zivota u tom smislu ne bi trebalo da postoje. Kako sve to korespondira sa onim sto opazamo kao sadasnjost je za nas 3D um prilicno tesko shvatljivo.

Izmedju ostalog, ako izlecimo neku traumu iz proslog zivota regresijom, da li je zaista „lecimo“ i u proslosti? Ili, ako neko nase Ja iz buducnost npr. izleci regresijom neku traumu iz naseg sadasnjeg zivota, da li cemo i „mi“ osetiti boljitak? Biti ozleceni. Ne znam da li sam bila bas jasna. Sad mi je palo na pamet. Uf #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 09, 2006 7:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
fingolfin je napisao/la:
smagda je napisao/la:
Jel bi sad netko htio reći nešto o proširenom stanju svijesti, ako to mogu tako nazvati, u kojemu je osoba na 3. nivou postojanja sposobna dobiti uvid u budući život?
A Churu ćemo najbolje malo pustiti na miru, mislim da je shvatio poruku. Slobodna volja....


Smagda hvala na opomeni za off topic ali obzirom da ja trenutno moderiram ovaj forum a ne ti, to i koristim neke metode koje su svojstvene samo meni kako bih obezbijedio i održao neophodne uslove za njegovo što pravilnije funkcionisanje, pa s tim u vezi ovaj gornji post i nisam napisao slučajno. :)


to nije bila opomena, opomene nisu u mom stilu, ne sjećam se da sam te citirala što znači da sam govorila općenito jer me zanimalo ima li tko odgovor na moje pitanje 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 09, 2006 7:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Arja je napisao/la:


Izmedju ostalog, ako izlecimo neku traumu iz proslog zivota regresijom, da li je zaista „lecimo“ i u proslosti? Ili, ako neko nase Ja iz buducnost npr. izleci regresijom neku traumu iz naseg sadasnjeg zivota, da li cemo i „mi“ osetiti boljitak? Biti ozleceni. Ne znam da li sam bila bas jasna. Sad mi je palo na pamet. Uf #-o


Jako, jako zanimljivo pitanje =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 16, 2006 11:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
Organski portal je napisao/la:
Imam doma tri tvoje knjige. Iliti knjizice....
Nego, sta je sa onom zadnjom u kojoj si rekao da ces sve potanko objasniti sta nas ceka u razdoblju koje dolazi. To je cetvrti dio ako se ne varam. Jes' izdo' to? Bio sam na rubu stolice od iscekivanja a eto godine su prosle a jos nista.
Inace svaka cast, 7 banki na ledima a uspjesno se covjek bavi i internetom!

Inace kladim se da kad nekim ljudima ovdje kazes da si dosao u kontakt sa "nekom svijescu" ili da podrzavas promijenjena stanja svijesti sa kristalima nece proc 7 dana a da netko ne otkrije da si "manipuliran" ili "OPS":))))).


Što se tiče knjige koju sam najavio u Testamentu za Novo doba - bio sam PRISILJEN od Onostranog da na toj knjizi radim tako dugo dok ne dobijem "ODOBRENJE" da je objavim.
I tako sam dosad napisao užasno mnogo stranica s novim informacijama koje "čekaju zeleno svijetlo".
No kao što možeš vidjeti ja ipak objavljujem dosta toga koje sam primio Od NEKOGA.
Svakako sam upoznat sa "otkrivaćima tuđih manipulacija" no da si kojim slučajem pratio moju dugogodišnju "borbu" na Monitor forumu.hr spoznao bi da se Reinkarnacija ODVIJA i da upravo ti "otkrivaći" to dokazuju - iako oni toga nisu svjesni.

Uostalom, već sama činjenica da ne znaju iznijeti odgovor na pitanja:
- Šta je BIOENERGIJA... do
- Koliko mišjih repova treba od Zemlje do Mjeseca
pokazuje na kom se inteligentnom nivou nalaze.

Konačno, ti ljudi i ne znaju zašto su ODVOJENA ova dva pojma:
1. Inteligencija
2. Intelektualizacija :oops:

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 17, 2006 8:02 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Pozdrav, tombola33! Pozdrav, delly! 8)

Citat:
no da si kojim slučajem pratio moju dugogodišnju "borbu" na Monitor forumu.hr spoznao bi da se Reinkarnacija ODVIJA


nisam pratila, a nemam ni pomenute knjizice :( , ali bi me izuzetno zanimalo sta podrazumevas pod ODVIJANJEM Reinkarnacije. :?: jack mozda moze kasnije da smesti post pod odgovarajucu temu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 17, 2006 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
Arja je napisao/la:
Pozdrav, tombola33! Pozdrav, delly! 8)

Citat:
no da si kojim slučajem pratio moju dugogodišnju "borbu" na Monitor forumu.hr spoznao bi da se Reinkarnacija ODVIJA


nisam pratila, a nemam ni pomenute knjizice :( , ali bi me izuzetno zanimalo sta podrazumevas pod ODVIJANJEM Reinkarnacije. :?: jack mozda moze kasnije da smesti post pod odgovarajucu temu. :wink:


Evo izvoda iz teksta koji se nalazi na stranici http://dhschultz.blog.hr/ pa se potrudi pročitati kompletane tekst - koji je istina napisan u nekom zabavnom tonu (iako nije, jer u njemu ima MNOGO Istine).

...Kasnije, po smrti Noaha - Matičnu ploču koju je koristio Adam a kasnije Noah - Bog je odredio nekom trećem čovjeku.
Kojem, to vama čitaocima ovog teksta nije važno da znate.
I Spirit tog čovjeka je putem Meditacije ili Regresijom podsvjesti mogao doći do mnogih Memorijskih podataka koje su ostavili Adam i Noah; na Matičnoj ploči.

I sad dragi čitaoče zamisli da je tvoj Spirit (a preko njega i tvoja Podsvijest a automatski i tvoja Materijalna svijest) ''vezan'' za Matičnu ploču koja je ''posluživala'' 200 živih ljudi kroz npr. 1000 godina.
I zamisli si koliko Podsvjesnog znanja ima u toj Matičnoj ploči.
Možda više nego ih ima na Google-u.
I shvaćaš li zašto si pametniji od mnogih drugih s kojima se svakodnevno družiš?
I shvaćaš li – ako bi tim ljudima ((kojih ima jako mnogo na Monitor forumu.hr :mrgreen: )) pružio Neoborivi Dokaz da postoji nešto što Osjetila ne mogu registrirati – nema teorije da će ti ljudi takav Dokaz prihvatiti.
Čak i ako Dokaz: Vide, Čuju, ako ih Opeče, ako im Zasmrdi ili je gadan kod Lizanja.

A, onako usput, tebi će možda jednog dana neko od vidovitih ljudi reći da se u tvom Materijalnom tijelu nalazi Stara duša.
Ili da si rođen kao Indigo ili Kristalno dijete.
Tad znaj da je taj ćovjek u pravu.

Eto, ko u to vjeruje nek vjeruje – tko ne, zna se, Mlada je duša.
I onako, usput - te Mlade duše u stvari ni neće moći razumjeti prethodnu Priču.
I ne samo ovu Priču (koja, tko zna, možda i nije priča) već i sve ostale priče koje su vezane za Onostrano.
I njihov je Moto: Bog ne postoji! – iako, ''kad zagrmi'' (dakle bolest, enormni životni problemi...) itekako vjeruju u Njega, u Boga.
I ne samo u Boga!!!

A upitaste se: Zašto TRI uskličnika?
Pa to pitajte indigo ili kristalno dijete – od kog ćete dobiti pravovaljani odgovor (koji mnoge neće zadovoljiti – ''dok ne zagrmi'').


Da, pazdrav i tebi, Arja!

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 18, 2006 9:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
I sad dragi čitaoče zamisli da je tvoj Spirit (a preko njega i tvoja Podsvijest a automatski i tvoja Materijalna svijest) ''vezan'' za Matičnu ploču koja je ''posluživala'' 200 živih ljudi kroz npr. 1000 godina.
I zamisli si koliko Podsvjesnog znanja ima u toj Matičnoj ploči.
Možda više nego ih ima na Google-u.


Da, a ukoliko ugradimo jos neki ram Memorije i dobru internet vezu, mozemo da uspostavimo vezu i sa susednim Maticnim plocama. :wink: E, sta ti je alava zena, nije joj dovoljan jedan google. #-o No, to su ti nezeljeni kontraindikacije koje prate spajatelje. 8)

Ne, sada bez zezanja, ja sam na dial-up vezi - wireless pristup imam samo na pc-iju (’ej, razlike!!!) - a i kapacitet download-a nije bas neki. :? Par puta mi se resetovao sistem. Pazljivo dogradjujem Memoriju.

Citat:
I ne samo u Boga!!!

A upitaste se: Zašto TRI uskličnika?


Kada je covek bio dete, sanjao je o troclanom Bogu kako se pomalja sa Cetiri strane bezdana-svesti.
Sanjao o cetvorostrukom trojedinstvu i znao – kada je covek bio dete – da su svi njegovi bogovi lica Jednog.

Citat:
spoznao bi da se Reinkarnacija ODVIJA


Da li sa „ODVIJA se“ mislis desava se ili odmotava se?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 19, 2006 8:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Procitala sam interesantno razmisljanje na jednoj drugoj diskusiji vezano za reinkarnaciji , meni prilicno smisleno ,pa cu to kopirati ovdje ako nekoga jos zanima da se zapita o fenomenu reinkarnacije sa jednog drugog stanovista.

"Reinkarnacija i inkarnacija

Reinkarnacija jest proces koji zaista postoje na nivou iluzije, ali često bivaju tumačeni na pogrešan način. Kada, na primer, čovek čija je Svest Sazrela tvrdi: Ti si u prethodnim životima bio..., govori istinu jer čovek čija je Svest Sazrela poznaje sve ljude u svoj njihovoj složenosti. Kada se govori o reinkarnaciji on se odnosi na Beskonačnu Svest koja je stalno i neprekidno «inkarnisana» u Svemu i u svima i koja se neprekidno «reinkarniše» u Svemu i u svima. Inkarnacija i reinkarnacija su procesi vezani za iluzije zvane začeće, rađanje, život i smrt. Ova četiri oblika iluzije izgledaju stvarni «samo» onome ko Sebe ne poznaje .
Da bi se shvatilo «ko se je bilo u prethodnom životu», odnosno šta su zaista inkarnacija i reinkarnacija, potrebno je prvo pitati se: Ko ja?, Ja ko?, Ko sam ja?, Da bi sebi odgovorili na odgovarajući način potrebno je svaki odgovor imati nepostojan i samo statistički značaj. Zna se jedan procenat više nego pre, ali se u stvari ne zna ništa, odnosno samo se promenio oblik soptvenog neznanja.

Stvarni «deo» tebe je Bog i kao Bog, u Stvar(nost)i, nisi se nikad manifestovao, a kamoli inkarnisao ili reinkarnisao. Čitava Kreacija (Svest – vibracije – energije – materija) se kao samostvorena iluzija događa u Tebi (Bogu). Beskonačna Kreacija: nepostojani san kojega u Stvar(nost)i nema. Jedan beskonačni san koji sam sebe sanja. Bog se nije nikada rodio niti će ikada umreti. Kako bi onda Ti mogao da se inkarniraš ili reinkarniraš?!

Kao individualna Svest, ti si sastavni i nedeljivi deo Beskonačne Svesti, jedna kap Okeana putem koje se Okean manifestuje. U stvari, Individualna Svest je jednaka Beskonačnoj Svesti. Individualna Svest je u stvari koncept koji proizlazi iz identifikacije čoveka sa telom i umom (mislima, osećanjima ali i drugim vibratorno-energetksim procesima). To ne znači da nema procesa kao što je onaj koji se može nazvati individualna Svest. Takav proces, odnosno zbir procesa, postoji u okviru Beskonačne Svesti kao osnovni model konstituisanja, harmonizovanja i dekonstituisanja (transformisanja) vibracija pojedinca, a time i njegovih energija i njegovog fizičkog tela. Sazrevanjem (sopstvene) Svesti, pojedinac spoznaje da je u stvari ono što je nazivao individualna Svest, proces koji je neodvojiv od Beskonačne Svesti i jednak Beskonačnoj Svesti. Sazrevanjem (sopstvene) Svesti pojedinac se sve više uverava da je uzimanje u obzir individualne Svesti kao posebnog elementa, bilo samo posledica neosvešćenosti sopstvene individualnosti, prvenstveno neosvešćenosti uma.

Kao, recimo tako, individualna Svest ovo je tvoja prva, jedina i poslednja inkarnacija. Posebnost «tvoje» individualne Svesti određena je pre svega «tvojim» Genetskim Kodom (koji predstavlja skup procesa u okviru Svesti, odnosno jeste sama Svest), a koji počinje da se realizuje od trenutka začeća. Termin Genetski Kod korišćen u ovom tekstu, nije isto što se obično definiše kao Genetski Kod, u smislu klasične naučne definicije. U trenutku začeća, ti nemaš nikakvih impresija i time nemaš ni impresije vezane za tvoje tobožnje prethodne živote.

Kao individua dakle, imaš samo jedan život: jedanput si bio začet, jedanput se rađaš, jedanput umireš i tokom ovog ciklusa imaš mogućnost da ti Svest Sazri, tj. da Spoznaš Sebe definitivno i potpuno kao Boga. U svemu tome, ne sme se zaboraviti da je Individualna Svest jednaka Beskonačnoj Svesti, odnosno da u stvari nema nikakve individualne Svesti i da postoji samo jedna jedina i nedeljiva Beskonačna Svest. Što takođe znači da je Kreacija (proces na relaciji Beskonačna Svest – Univerzum) prava Individualnost svakog čoveka. Individualnost svakog pojedinca jednaka je Kreaciji. Takođe, bitno je znati, još bolje Znati, da U Stvar(nost)i nema nikakve Beskonačne Svesti. Samo Bog Jeste (Stvaran).

Što se tiče uma, koji je sam po sebi «samo» zbir vibracija i energija, u trenutku smrti prekida se «veza» između čula i tzv. individualne Svesti. Tada um prestaje da postoji kao «pravi», recimo tako, «aktivan» um. Posle smrti, energetsko - vibratorna struktura uma preminulog «ujedinjuje» se sa njegovim drugim energetsko – vibratornim strukturama (Duša, aura, Svetleće telo...) sve do formiranja jedinstvene strukture koja se potom postepeno raspršuje, odnosno gubi individualni pečat.

Samo retki pojedinci čija Svest nije Sazrela pre smrti ili u trenutku smrti, bivaju dovoljno zreli da se sazrevanje njihove Svesti nastavi posle njihove fizičke smrti pomoću te energetsko – vibratorne strukture, ali ni u jednom slučaju ta energetsko – vibratorna struktura se, da tako kažemo, reinkarnira. Takođe se Zrela Svest nikada više ne inkarnira kao pojedinac, jer za to nema nikakve potrebe. Zrela Svest je Spoznala Stvarnost i time je dovela do kraja svoju «Misiju». Naravno, kao Beskonačni i Večni Proces, Zrela Svest postoji Večno na nivou Beskonačne Svesti i u ovom smislu je Zrela Svest stalno inkarnisana u svemu i u svima.

Dakle, Beskonačna Svest se stalno reinkarnira, a tzv. individualna Svest se inkarnira samo jednom. Tačnije rečeno, Beskonačna Svest je stalno inkarnirana u svemu i u svima, a davanje značaja individualnoj Svesti proizlazi iz poistovećivanja sa telom i sa umom.

Neko bi mogao i da se usprotivi, tvrdeći: Pa odakle mi onda sva ova osvešćenost i zrelost, pa još i toliko veća u odnosu na «prosečnog čoveka? Nisam je mogao valjda dobiti svu odjedanput! Mora da je ona nasleđe koje sam sakupio u prethodnim životima. U ovakvim i sličnim slučajevima, dobro je upitati se: Da li sam zaista toliko svestan, odnosno zreo, ili samo zamišljam da sam toliko svestan i zreo? Istinska Svesnost isključuje ovu vrstu pitanja. Pa na kraj krajeva, i sama svesnost i zrelost samo su iluzije, odnosno fantaziranja čoveka koji nije Spoznao Boga kao Jedinu Stvarnost i sebe poistiovećuje sa telom, sa umom i sa Svešću, što je deo lične halucinacije u halucinaciji zvanoj Kreacija.

Fantazije o reinkarnaciji individualnosti mogu izgledati očaravajuće i mogu da pruže olakšanje čoveku neosvešćenog uma, odnosno čoveku koji ne Raspoznaje Stvarnosti (Boga) od iluzije (Kreacije): Imam puno života, sledeći će biti..., ali u laži su kratke noge, a za Sazrevanje su potrebne veoma dugačke noge da bi se «stiglo» «prvo» do Večnosti, a «onda» do Boga koji je Izvor Večnosti. Zašto gubiti vreme sa beskorisnim pitanjima, kao: Ko sam bio u prethodnom životu? Ovo pitanje može biti korisno u slučaju da vodi ka spoznaji sebe kao Beskonačne Svesti, ali ipak to nije Krajnja Spoznaja. Beskonačna Svest je ipak samo u domenu iluzije. Beskonačno Znanje, Beskonačna Ljubav i Beskonačna Moć, tj Tri Bića koje sačinjavaju Beskonačnu Svest, samo su iluzija. Svaki čovek je u Stvar(nost)i Bog, odnosno, Bog je Stvaran «element» svakog čoveka kao i Svega. Bog je (Nepromenljivi) «Izvor» (promenljivTe) Beskonačne Svesti. Bog Jeste (Stvaran), a Svest nije (Stvarna). To je Krajnja Spoznaja, koje u Stvar(nost)i nema, jer u Stvar(nost)i nema ko bi mogao to Spoznati, obzirom da samo Bog Jeste.

Život i smrt samo su jedan san. Sanja se da se je začeti, da se je rođeni, da se je živi, da se mora umreti i zatim da se je mrtvi. Preciznije, preminuli ne može da sanja da je mrtav, jer mu nedostaju neophodni instrumenti [procesi na relaciji: Svest – vibracije i energije (um) – materia (fizičko telo)] za individualno sanjanje u okviru sna zvanog Kreacija. Samo živi ljudi mogu da sanjaju da je neko umro. U tom pogledu, krajnji domet sanjanja da se je živ, je sanjanje da se umire.

Mnogo unosnije-isplatljivije nego maštanje o tzv. prethodnim životima, jeste ulaganje u pitanja o Sebi: Ko Sam Ja u Stvar(nost)i? Spoznajući Sebe kao Boga - Stvarnost, Spoznaje se da u Stvar(nost)i nema nikakvog života, a time nema ni nikakve smrti, niko se ne inkarnira i dakle niko se ne može ni reinkarnisati. Pa i pored svega ovoga, ipak postoje čak i čitave nacije koje od «doktrine» o reinkarnaciji prave istinu na kojoj zasnivaju čitav život, pa i socijalni sistem.

Želiš li da «tebi», recimo tako, Sazri Svest? Onda, između ostalog, prestani da sanjaš reinkarnaciju i slične snove. Spoznaj Sebe kao Boga i sve sumnje i svi strahovi će se raspršiti kao ništa, jer oni i jesu ništa koje ti zamišljaš kao nešto. Čovek koji ne Raspoznaje Stvarnosti od iluzije zamišlja svašta, a u Stvar(nost)i, nema ničega. Čemu brinuti se? Bog koji Ti u Stvar(nost) i Jesi, više je nego Večan. «On» Jeste – «Ti» Jesi, Jedina Stvarnost.

Niko se ne rađa i niko ne umire. Ti Jesi «iznad i izvan» života i smrti. Ti Jesi «iznad i izvan» Beskonačnosti i Večnosti. Ti Jesi Stvarnost. Što više budeš davao prostora Istini više ćeš imati mogućnosti da Spoznaš sebe kao Stvarnost «iznad i izvan» svake Istine. "


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 19, 2006 8:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Da ne bude zabune, posto na mnogim mjestima ponavlja "Ti jesi" , mislim da se odnosi na ono stvarno sto jesmo i sto treba opet da se rodi u nasem bicu da bi postali svjesni SEBE, a ne ono sto sada zamisljamo da jesmo u vidu te iluzije individulane svijesti .

Mislim da impresije koje mi gomilamo tokom zivota, pogotovo neugodni dogadjaji pa cak i knjige i filmovi, mogu u podsvijesti uzeti prilicno deformisano ili izokrenutu formu i jednog dana poceti izbijati na povrsinu u cudnom obliku ,sto covjeku moze djelovati kao neka sjecanja na neke cudne dogadjaje pa ih povezivati i sa nekim navodnim proslim zivotima.
Covjek takodje moze kupiti impresije , dozivljaje drugih ljudi i identificirati ih kao svoje.
Svakako treba cijelu tematiku prouciti pazljivo prije nego se "umisli" da smo zivjeli nekih 100 zivota u ovim ili onim ulogama.
I ja sam sebi svasta jednom umisljala, a sad mi to djeluje kao najobicnija fantazija i vise u tim slikama ne vidim nikakvu istinu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 30, 2006 2:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Toliko dugo čekam da mi moj prošli život padne s neba. Mislim si, pa ako se drugi sjećaju, što ne bih i ja? Kad ono....S neba, ko grom u rebra, padne prosvjetljujuća misao, tako jasna da nema sumnje ni u tragovima. Nema prošlih života. Samo ovdje i sada. Sada živim, a kada umrem, ne rađam se više, postajem dio vječnog kolektiva svijesti :D
Nema prijelaznih dimenzija sa ovakvim ili onakvim bićima, samo paralelni svjetovi jednaki ovima ovdje,eventualno.... :mrgreen: Ali, postoji samo ovo sada, a kada ne bude ovog mog pojedinačnog sada, nema denziteta kontemplacije, dogovora, ovog onog, instantno postajem poboljšani 7 denzitet, znanje, zbir svih pojedinačnih iskustava...... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 30, 2006 2:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Sophia je napisao/la:

Mislim da impresije koje mi gomilamo tokom zivota, pogotovo neugodni dogadjaji pa cak i knjige i filmovi, mogu u podsvijesti uzeti prilicno deformisano ili izokrenutu formu i jednog dana poceti izbijati na povrsinu u cudnom obliku ,sto covjeku moze djelovati kao neka sjecanja na neke cudne dogadjaje pa ih povezivati i sa nekim navodnim proslim zivotima.
Covjek takodje moze kupiti impresije , dozivljaje drugih ljudi i identificirati ih kao svoje.
Svakako treba cijelu tematiku prouciti pazljivo prije nego se "umisli" da smo zivjeli nekih 100 zivota u ovim ili onim ulogama.
I ja sam sebi svasta jednom umisljala, a sad mi to djeluje kao najobicnija fantazija i vise u tim slikama ne vidim nikakvu istinu.


Ovo u potpunosti potpisujem. Naš je mozak vrlo zanimljivo oruđe. Stalno radi, tko bi rek'o!? :mrgreen:
I jednostavno, ne možemo, a da ne pohranjujemo sve što se oko nas događa, pa se ponekad čini da o kvantnoj fizici nemamo pojma, a kad ono, pod određenim uvjetima, pričamo sve što je onaj neki znanstvenik pričao u onom nekom tamo dokumentarcu koji se u 2 ujutro vrtio na tv-u dok smo bili u polusnu :)


Zadnja izmjena: smagda; čet nov 30, 2006 2:46 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 30, 2006 2:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
smagda je napisao/la:
....S neba, ko grom u rebra, padne prosvjetljujuća misao, tako jasna da nema sumnje ni u tragovima.


Pa, meni to ne zvuci dobro, bez i traga sumnje pa jos ko grom u rebra..... :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 30, 2006 2:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Aragorn je napisao/la:
smagda je napisao/la:
....S neba, ko grom u rebra, padne prosvjetljujuća misao, tako jasna da nema sumnje ni u tragovima.


Pa, meni to ne zvuci dobro, bez i traga sumnje pa jos ko grom u rebra..... :-k


:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 30, 2006 2:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Fuck, nisam valjda isprogramirana!? :lol:
Nekome nažalost, a nekome na sreću, ovaj je život ovdje i sada, što napravimo, napravimo....Nema kazne, nagrade, ništa specijalno. Kako prostreš, tako ćeš leći :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 30, 2006 11:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Život je samo jedan ali taj jedan život može imati više epizoda u 3D, 2D itd. To bi bili nekakvi izleti iz jednog denziteta u drugi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 25, 2006 8:04 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon dec 25, 2006 6:32 pm
Postovi: 4
Lokacija: beyond the boundaries of our universe
potpuno verujem u reinkarnaciju
moja baba je umrla nekih 10 meseci pre mog rodjenja
ja sam danas ista ona. karakter i osobine nam se poklapaju
u najmanjim sitnicama. to mi svi kazu
plus josh neke gluposti i slichnosti, tako da ja potpuno verujem
da sam njena reinkarnacija, jer je ona ipak zivela u dobu koje
se meni uvek najvishe svidjalo
volela bih da saznam sve pojedinosti iz mojih proshlih zivota
ali nekako se plashim svega toga.

_________________
LibeRaTe tuTemeT eX iNfeRiS


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 25, 2006 10:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobrodošla,

Ako se ikad odlučiš saznati da li si ti tvoja baka, pomaže regresija. Ali prije malo pročitaj o tome, ima tu negdje na forumu tema o njoj...

Uglavnom, nemoj se bojati, strah koči. Probaj se rješiti straha tako da povećavaš svoje znanje, a vidjet ćeš kako strah sam od sebe nestaje kad imaš sve više i više znanja ( čitaj - svijesti )! Puno uspjeha!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz