Sada je: sub apr 27, 2024 5:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet dec 29, 2006 12:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
UltravioleT je napisao/la:
potpuno verujem u reinkarnaciju
moja baba je umrla nekih 10 meseci pre mog rodjenja
ja sam danas ista ona. karakter i osobine nam se poklapaju
u najmanjim sitnicama. to mi svi kazu
plus josh neke gluposti i slichnosti, tako da ja potpuno verujem
da sam njena reinkarnacija, jer je ona ipak zivela u dobu koje
se meni uvek najvishe svidjalo
volela bih da saznam sve pojedinosti iz mojih proshlih zivota
ali nekako se plashim svega toga.


Ne mora biti da si njena inkarnacija jer uglavnom smo slični svojim babama i djedovima
A ako te reinkarnacija zanima, onda malo prouči i što je kriptomnezija i tome slično.... :) :wink:
Regresivna hipnoza također je diskutabilna metoda prisjećanja prošlih života jer pod hipnozom od tebe se očekuje da se prisjetiš tak da to i nije baš naj naj. Meni su nekako jači dokaz spontana prisjećanja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 28, 2007 9:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Valencija: osobnost. Termin se koristi da bi označio posuđivanje nečije osobnosti. Valencija je zamjena za sebe uzeta nakon činjenice gubitka samopouzdanja. Osoba "u valenciji svojega oca" ponaša se kao da je otac.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 15, 2007 3:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Postoji jedno polje, područje, nazovite to kako hoćete koje sačinjavaju misli-osjećaji-uvjerenja, nazvat ću ga područje "unutarnjih" obrazaca ili 4d i "žive" ili postoje u njemu, na sličan način na koji bića-biljke-stijene-mora-rijeke... čine ovaj fizički svijet i žive u njemu, koji sam negdje drugdje nazvala Priroda, neki drugi ga nazivaju 3d.

Ono što svatko od nas jest (Matična svijest) nakon individualizacije iz nekog Velikog Jednog (valjda nekakav Ain Soph) i to ostaje sve do velikog razdoblja sna univerzuma (Pralaye), "ispusti" nešto poput zrake svijesti koja prođe kroz navedena dva područja.

Za razliku od područja Prirode koje je hm... gušće na način da jedna zraka te svjesnosti ostaje u fizičkom tijelu za cijelo vrijeme njegova života; područje misaonih obrazaca je manje gusto i dozvoljava kretanje svijesti na jedan način koji pruža mogućnost daljne identifikacije ili re-identifikacije te zrake Matične svijesti unutar područja "unutarnjih" obrazaca – 4d. Ovo je vrlo razigran proces u svojoj suštini.

Međutim, mogućnost identifikacije i re-identifikacije ovdje dozvoljava da ta identifikacija potaknuta određenim procesima uma postane sve snažnija i snažnija (poput profesora Baltazara u crtiću kad hoda lijevo-desno po sobi toliko da svojim koračanjem udubi kanal), i čak ide do te mjere da zraka svijesti zaboravi sve ostalo, sve osim neobične i sve maglovitije ideje da to ipak nije sve, da postoji još, da se može "roditi" u nekom drugom "tijelu", da može biti netko drugi... da će se "reinkarnirati". Ta jedna zraka svijesti NEĆE se više reinkarnirati u 3d tijelu. Nakon smrti 3d tijela zraka ostane na neki način "zaglavljena" (nije ovo nužno negativnom smislu) u svom 4d "Baltazarovom kanalu". Nemojte o ovoj fazi razmišljati u okvirima linearnog vremena, ali ona tamo ne ostaje "vječno".

Budući da ima popriličan broj Matičnih svijesti koje "ispuštaju" pojedinačne zrake svijesti, broj tih pojedinačnih zraka svijesti je ogroman. Konačno, i ja sam jedna, i ti si jedna. Ne kažu bez vraga – sve je Jedno. Jedno po jedno. I nemali broj pojedinačnih zraka svijesti zaglavi negdje u tom području "unutarnjih" obrazaca. I popriličan broj njih upadne u JEDAN TE ISTI Baltazarov kanal, tako da on postane "vjerojatnija mogućnost". To se odražava u 3d u onim općenitije prihvaćenim normama, vjerovanjima, stavovima, obrascima ponašanja – ne samo osobnim, već i kulturnim, civilizacijskim. Mali je broj ljudi npr. koji nakon što vas nisu vidjeli neko vrijeme neće vas prvo upitati: jesi se udala/oženio? ne!? – zašto? imaš li djece? ne!? – zašto? Nisi baš normalan, ha? To su tek neki od Baltazarovih kanala. Na prste možete izbrojati ljude koji će vas pitati (ako uopće): jesi li doživio/iskusio nešto novo i zanimljivo dok se nismo vidjeli? To jednostavno stoga što je istraživačka priroda inherentna Matičnoj svijesti (a njena zraka je uža ili šira, a uglavnom, suzuje se sve snažnijom 3-4d identifikacijom). Ali, ako sve ovo čitate – vjerojatno je kod vas – šira. I može se i dalje širiti, dok ne dostigne svoju izvornu "širinu". Ako ju zapostavite, opet se može sužavati.

Da ne duljim. Ono što se "re-inkarnira", zapravo se INKARNIRA – a to je Matična svijest sa svojim mnogobrojnim pojedinačnim zrakama svijesti. Osobna (gnostička lažna osobnosti) svijest se, kao takva NE re-inkarnira u nekom drugom tijelu.

Ono čega se ljudi "prisjećaju" jesu – ili relativno plići upadi u raznorazne Baltazarove kanale nekih, bilo kojih drugih pojedinačnih zraka svijesti, a snaga sposobnosti identifikacije je enormna. Ili, pak neke druge inkarnacije pojedinačne zrake "njihove vlastite" Matične svijesti (iz koje su skupa "potekli"). Ovo drugo naznačava da se sama zraka počinje proširivati u smjeru svoje izvorne veličine... i znači da se Matična svijest počela zasićavati "ljudskog iskustva" u svim njegovim varijacijama (što tjelesnim, što misaonim...) i potpuni povratak u nju će značiti – NOV PUT U NEPOZNATO.

To bi bilo moje viđenje, u ovom trenutku linearnog vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: wtf?
PostPostano: ned dec 02, 2007 11:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 01, 2007 9:54 pm
Postovi: 42
Lokacija: Mostar
Odakle da pocnem, ovako:
Poslje jednog djela o kasiopejcima i jos par tekstova citam sljedece i pokusat cu da citiram otprilike na svoj nacin koliko sam razumio, kaze:
"Stvoreni smo od kasiopejaca, sada mozemo reci da sa nama vladaju lizardi i sivi. Mi smo nekad prije zivjeli samo se nemozemo sjetiti proslog zivota???
dobili smo neki zadatak da ispunimo u ovom tjelu". I da sada ne nabrajam o djelu ja mislim da se text zvao donositelji novog svitanja ispravite me ako grijesim. Kada ljudi pod hipnozom pricaju sta se dogadja kad umremo.

Moje pitanje glasi ovako:
Zasto se nemozemo sjetiti proslog zivota koji smo zivili, sta se ustvari dogadja kad umremo i gdje idemo (ima li veze ako je neko bio vjernik a neko nevjernik) mozemo li vidjeti poslje smrti nama drage osobe koje su umrle prije nas, moze li se gore pricati ili kontaktirati sa nekom dusom hajmo reci i na koji nacin. Eto nadam se da znate na sta ciljam, ako neko ima milim da pojasni. Unaprijed hvala :wink:

_________________
Čovjekom se ne rađaš. Čovjekom postaješ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 11:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Osoba kada umre (prema Kasiopejcima) odlazi na 5.denzitet ili kontemplacijsku zonu, gdje se duši poput filma vrti njegov prošli život. Tako se duh u skladu sa karmičkim zakonima odlučuje na slijedeću inkarnaciju u prostoru i vremenu.

Taj dio oko kontakata sa mrtvima ne znam, i iskreno ne zanima me. Što se tiče smrti vjernika neka njegova 3D uvjerenja mogu do jedne mjere utjecati na ono što će se odigrati u astralu nakon što astralno tijelo (duša) napusti 3D prostor i vrijeme. Nekima se ukazuje Buda, nekima Isus, ali to je ustvari stvar "ukusa". To su samo astralne prikaze koje nas pozivaju na drugu stranu jer je prijelaz tako lakši kada nas osobno poziva naš religiozni idol.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 11:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Citat:
Poslje jednog djela o kasiopejcima i jos par tekstova citam sljedece i pokusat cu da citiram otprilike na svoj nacin koliko sam razumio, kaze:
"Stvoreni smo od kasiopejaca, sada mozemo reci da sa nama vladaju lizardi i sivi. Mi smo nekad prije zivjeli samo se nemozemo sjetiti proslog zivota???


To totalno pobija teoriju da nas je stvorio Bog(Kreator ili kako ga vec nazivamo).

Ako su nas stvorili kasiopejci onda Bog nema nikakve veze s nama!!! Koliko sam ja skuzila, kasiopejci se jos nisu spojili s njim :!: :?: :!:

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 1:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Citat:
To totalno pobija teoriju da nas je stvorio Bog(Kreator ili kako ga vec nazivamo).

Ako su nas stvorili kasiopejci onda Bog nema nikakve veze s nama!!! Koliko sam ja skuzila, kasiopejci se jos nisu spojili s njim


Katrin, Kasiopejci iako jesu naši stvoritelji, oni su isto stvoreni. Nitko ili ništa nije odvojen od Izvora. U iluziji smo kad kažemo da su npr. reptili zli, jer ono bijahu stvoreni od Boga. Isto tako sve što je stvoreno nastalo je u koracima. Sve što vidimo i ne vidimo, manifestacija su jednog te istog Boga, dakle nas su stvorili Kasiopejci, genetski su nas "pokvarili" reptilijanci, a jedne i druge bez obzira na polaritet OPS-OPD je stvorio ON.

Tamo gdje je posljedica, mora biti i uzrok. Tamo gdje je uzrok, postoji i uzrok tog uzroka (koji je Uzrok), jer uzrok ima beskonačno mnogo predaka.

Po našoj ljudskoj percepciji, sve što je izvan nas je odvojeno od nas. To je subjektivni 3D dojam. Mi smo isto dijelovi tog Svega, kao i Kasiopejci. Oni ovise o uzrocima isto kao i mi mali ljudi, iako su već na 6.denzitetu.

U početku bijaše Riječ (Misao ili Logos). Ta Božanska Misao je stvorila Kozmos u obliku koncentričnih sfera. Kako idemo na sve uže i uže sfere, Kozmos je plastičniji i grublji (materijalniji). Mi možda jesmo na nižim sferama, Kasiopejci na puno višim, Reptilijanci na nešto nižim, A BOG, Prvi Izvor nije niti na jdnoj od njih, već na svima istovremeno.

ON je SVE. MI smo dio SVEGA. Kasiopejci su dio SVEGA. Reptili su dio SVEGA.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 2:23 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 10:43 pm
Postovi: 18
tehuti je napisao/la:
Osoba kada umre (prema Kasiopejcima) odlazi na 5.denzitet ili kontemplacijsku zonu, gdje se duši poput filma vrti njegov prošli život. Tako se duh u skladu sa karmičkim zakonima odlučuje na slijedeću inkarnaciju u prostoru i vremenu.


da li ja kad umrem kontroliram svoj duh? Da li ja odlucujem u sta cu se reinkarnirat i u koje vrijeme/prostor?

dakle umrem gledam svoj zivot i razmisljam u sta cu se sljedece reinkarnirat...mogu postat pas a mogu postat Davor Šuker :) ???

jel ako mi sami odlucujemo kako cemo se reinkarnirat ne bi li to znacilo da bi se svi vratili lijepi i pametni?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 2:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Strepsilis, nisam mislio na ljudski odabir već na odabir Jastva. Karma je svejedno zakon i Jastvo ga se pridržava. Nijedan odvojeni dio Jastva ne može sebi izabrati tijelo, već Jastvo samo. Često se miješaju pojmovi duh i duša. Duh je nepromijenjivi dio ili Jastvo, a duša sam astralni tijelo toga Jastva.

Duša nema izbor jer ona umire poslije smrti. Duh je onaj dio koji je besmrtan i koji nosi sijećanja prošlih života. Svaki novi život nastaje nova duša. Poslije smrti duša biva zamijenjena sa drugom. Karmički ritam.

Kad bi niži dijelovi Jastva birali tijelo onda bi svi bili savršene tijelesne građe, no to nije slučaj.

Jastvo koje je oslobođeno elemenata ljudskog ega, nesebično odlučuje o vlastitoj sudbini.

69. post! Ja sam Rak u horoskopu! 69 je simbol za Raka!

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 2:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 01, 2007 9:54 pm
Postovi: 42
Lokacija: Mostar
Jos me interesuje ova stvar, jeli nas kad umremo mogu preuzeti lizardi ili u svakom slucaju idemo na 5 denzitet, pa tamo radimo to vec sto radimo. I jeli mi ustvari ako se vracamo na zemlju u drugom tjelu sa drugim zadatkom mozemo biti svjesni recimo kao sto sam ja sada svjestan znaci da kad se vratimo zivis opet znas da si to ti samo nemozes se sjetiti da si nekada prije zivio negdje. Uglavnom da si svjestan zivota kao sad???

_________________
Čovjekom se ne rađaš. Čovjekom postaješ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Citat:
Jos me interesuje ova stvar, jeli nas kad umremo mogu preuzeti lizardi ili u svakom slucaju idemo na 5 denzitet, pa tamo radimo to vec sto radimo.


5. denzitet je zadnja postaja nakon fizičke smrti. Reptilijanci ili bilo kakva druga OPS bića nižeg astrala nemaju moći nad ljudskim astralnim tijelom poslije smrti jer smo MI jači.

Usput na 5. denzitetu nema radnje. To je stanje Duha. Denziteti su stanja, a dimenzije fizička komponenta na kojoj akcija i reakcija jedino i jesu (radnja).

Znači netko može biti u 4.denzitetu svojim stanjem Duha, a fizički biti u 3.dimenziji.


Citat:
I jeli mi ustvari ako se vracamo na zemlju u drugom tjelu sa drugim zadatkom mozemo biti svjesni recimo kao sto sam ja sada svjestan znaci da kad se vratimo zivis opet znas da si to ti samo nemozes se sjetiti da si nekada prije zivio negdje. Uglavnom da si svjestan zivota kao sad???


Teško. Za to je potrebno poduzeti astralno putovanje u Akaša knjižnicu a to je astralna memorija, nešto kao RAM memorija Svemira. Unutra su zapisani svi događaji svih perioda i svih dimenzija. Ili možda manje zdrava metoda, regresoterapija kod nekog medija.

Ta sjećanja ne nestaju fizičkim rođenjem, već ostaju potisnuta u nesvjesnom dijelu psihe. One se u svijesni dio psihe mogu prizvati dekodiranjem DNK lanaca.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 4:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 01, 2007 9:54 pm
Postovi: 42
Lokacija: Mostar
kakva je onda svrha, koju pouku izvuci iz svega toga kad onda mi uopste poslje smrti necemo ni postojati ?? :cry: ili se varam?

_________________
Čovjekom se ne rađaš. Čovjekom postaješ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 5:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Citat:
Kad bi niži dijelovi Jastva birali tijelo onda bi svi bili savršene tijelesne građe, no to nije slučaj.


Ljudi dobivaju tijela prema svojoj karmi i opredjeljenju prema dobru ili zlu. Ako im je karma cista imati ce lijepa tijela a ako nije tako cista onda nece. Nemislim time na neku pretjeranu privlacnost nego na normalan zdrav izgled.Kad kazem cista (karma) nemislim na to koliko je trauma imala ta osoba u proslim zivotama nego da li ta osoba tezi zlu i destruktivnosti ili dobroti. Mozda bi bilo bolje da sam rekla dobra i losa karma. Kada pogledate neku osobu jasno mozete vidjeti da li kod nje prevladava dobro ili zlo.


Citat:
ON je SVE. MI smo dio SVEGA. Kasiopejci su dio SVEGA. Reptili su dio SVEGA.


Bog je u svima nama, gdje god se okrenemo naci cemo njega. A ako je u svima nama onda imamo vise sanse nego sto mislimo. Onda se mozemo oduprijeti bilo kakvim negativcima samo sto onda moramo nauciti kako koristiti to bozanstvo u nama(u dobre svrhe naravno.)

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Citat:
kakva je onda svrha, koju pouku izvuci iz svega toga kad onda mi uopste poslje smrti necemo ni postojati ?? ili se varam?


Nisam rekao da prestanemo postojati. Duša umire sa našim impresijama i sjećanjima vezanim za protekli život (ROM memorija). Duh ta sjećanja pohranjuje i u slijedećoj inkaranciji daje priliku čovjeku da se prisjeti. (RAM memorija)

Svrha tog gravitiranja između znanja i neznanja, ljubavi i mržnje, sjećanja i zaboravljanja je potraga za trećom komponentom, a to je točka ekvilibriuma ili ravnoteže. Naše Jastvo, koje je Misao (Logos) u Umu Svega je ustvari treća božanska osoba Trojstva svih tradicija. Aktivno (Yang, muško), pasivno (Yin, žensko) i neutralno (Misao). Misao ili Riječ u nama je Krist (kršćanski misticizam), Horus (egipatski misticizam), Baccus (grčki misticizam) ili CHiram Abiff (slobodno zidarstvo - masonerija)...

Sve su to imena za isto ono Jastvo koje treba spoznati.

Rezultat "borbe" tih polariteta je učenje i iskustvo. Iskustvo daje emocionalnu i psihičku inteligenciju unaprijeđenu u sljedećem životu. Znači, time što balansiramo, učimo kako doseći cilj života. Oni uspješniji dobivaju prednost u sljedećem životu.

No, put do Prvog Izvora popločen je preprekama i izazovima. Neće svatko doći u jednom životu do NJEGA. Nekima će trebati više.

U konačnici, nije riječ o natjecanju ili nadmetanju tko-će-prije-do-prosvjetljenja već o dobro promišljenom planu Velikog Djela pojedinca.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 5:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
i..ako svi zapravo zavrsavamo na istom cilju ili bar tako trebamo zavrsit..koja korist truditi se u ovom zivotu..i sl..
zasto bi ja danas trebao ic na nogometi veseliti se kad zabijem gol kad je to nece imat nikakve veze jednom kad dosegnemo 5 denzitet..

mislim da je jako zamorno raspravljat o tome svemu sto ce bit jer
je vrlo tesko i cak nas s 3D tjera na svojevrsnu apatiju i skepticizam...
zato se po meni ne treba zamarat previse s time i prozivit ovaj zivot kako se kaze punim plucima..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Citat:
i..ako svi zapravo zavrsavamo na istom cilju ili bar tako trebamo zavrsit..koja korist truditi se u ovom zivotu..i sl..
zasto bi ja danas trebao ic na nogometi veseliti se kad zabijem gol kad je to nece imat nikakve veze jednom kad dosegnemo 5 denzitet..

mislim da je jako zamorno raspravljat o tome svemu sto ce bit jer
je vrlo tesko i cak nas s 3D tjera na svojevrsnu apatiju i skepticizam...
zato se po meni ne treba zamarat previse s time i prozivit ovaj zivot kako se kaze punim plucima..


Takav život punim plućima nije za svakoga. Isto tako život potrage za Bogom nije za svakoga. Netko će radije nekoliko života proživiti u obiteljskom ozračju, društven i intelektualno ne-opterećen. Drugi će tražiti osamu da si pomogne pri ostvarivanju krajnjeg Cilja. Svatko radi prema svojim mjerilima. Božanski komunizam! :D

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 7:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
da i to si dobro odgovorio...razliciti su putevi a jedan je cilj..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 04, 2007 12:20 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 10:43 pm
Postovi: 18
Katrin je napisao/la:
Kada pogledate neku osobu jasno mozete vidjeti da li kod nje prevladava dobro ili zlo.

pa kako? ja to ne mogu :oops:

da li uopce moras vidjet osobu da bi znao takvo sto o njoj?

npr slijepe osobe, jedan slijepa osoba iz moje skole je znala kakav je tko( da li u njemu prevladava dobro ili zlo), i to po boji glasa, njoj se cijela percepcija zasnivala na tome. Kad bi netko pricao s njom ona je tocno znala da li je ta osoba uzbudjena, iskrena ili nesto trece, i na temelju razgovora s nekom osobom zakljucivala je kakva je ta osoba, naravno vise razgovora...i moram priznat da je jako dobro zakljucivala tko je kakva osoba!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 04, 2007 1:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Citat:
npr slijepe osobe, jedan slijepa osoba iz moje skole je znala kakav je tko( da li u njemu prevladava dobro ili zlo), i to po boji glasa, njoj se cijela percepcija zasnivala na tome. Kad bi netko pricao s njom ona je tocno znala da li je ta osoba uzbudjena, iskrena ili nesto trece, i na temelju razgovora s nekom osobom zakljucivala je kakva je ta osoba, naravno vise razgovora...i moram priznat da je jako dobro zakljucivala tko je kakva osoba!



Neznam kako funkcionira i neznam da li i drugi imaju tu sposobnost pa nikoga nemogu pitati kako kod drugih to radi ali ja jednostavno znam i to kad vidim odredjenu osobu. Mislila sam da umisljam ali pokazalo se da sam ipak bila u pravu. Mozda je to samo intuicija a mozda su i vibracije koje odredjena osoba salje pa kad pogledas u tu osobu onda se i usredotocis na nju pa tako i vidis. A ako vidis (osjetis) da je ta osoba zla onda je vidis kao ruznu a ako je dobra onda kao lijepu.
To je samo moja percepcija. Ja tako gledam na to jer sam tako dozivjela .

Kod slijepih osoba je to vjerojatno 6. culo jer im je jedno oduzeto (pa dobivaju pojacana druga), oni to nemogu povezati s vanjskim izgledom ali valjda povezuju s unutarnjim. A ljepota dolazi iznutra..

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 04, 2007 1:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
slika

A mozda nije sve kako se cini da je!!!

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 98 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz