Sada je: čet mar 28, 2024 9:07 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: čet sep 17, 2015 11:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
kartikeya je napisao/la:
12 puta raditi istu stvar ](*,) oprosti ne drži vodu ta teorija,
i nismo dio tvorca ili kreatora već vječni i neraskidivi dio apsoluta, apsolut se podjelio a ne kreator.
U prošlom sam postu objasnio razliku između apsoluta i kreatora ali očigledno ili nisi pročitala do kraja ili nisi shvatila.
Apsolut nema potrebu za kreiranjem i kreacijom jer je potpun u sebi, dok kreator to nije sam kreator je u nekoj vrsti iluzije odvojenosti i usljed toga nastala je kreacija, kreator je usljed iluzije postavio pitanje što ili tko sam ja, kreator nije Bog, kreator je najmoćnije biće univerzuma ali nije apsolut i nikako Bog.
Religijski Bog je kreator i nije nepogriješiv, osim jednog kreatora postoji u nizu mnoštvo podkreatora zaduženih za upravljanje i održavanje pojedinih energija a to je sad druga tema.
Kreacija funkcionira po principu pokus pogreška i ne postoji unaprijed određeni scenarij, igra nebi bila zanimljiva kada bi se sve unaprijed znalo fora i jest u neizvjesnosti.
Kao što sam rekao i kreatori znaju pogriješiti, živi svjedok tome je ova napaćena planeta iživa bića na njoj, (ako ste upoznati sa alternativnom povješću znatćete o čemu govorim) mi donosimo iskustva kreatoru sad zamisli da si ti jedan kreator i da imaš odgovornost za svako živo biće šta bi željela.
Svatko normalan bi želio ugodna iskustva kako za jedinku koja ga proživljava tako i kreatora koji prolazi kroz isto, tko je lud da sam sebi nanosi bol i patnju.

Citat:
Tada mu predajemo svo iskustvo i primamo sva druga iskustva.

Da hrana za bogove [-X


Ja ti prišam što sam vidio, naravno moguće je da sam nešto pogrešno razumio, odnosno pogrešno rekao, budući ne postoje riječi i misaone matrice da objasnim što mislim. Naravno ne postoji nešto što je ugodno ili neugodno. Ne postoji princip pokušaja i pogreške. Sve je do detalja isplanirano i sigurno ne postoji način da se bilo što promijeni. Zapravo postoji ali se oko toga moraš sam pomučiti, a to je toliko obiman posao, da se svako obeshrabri i od pomisli na bilo kakvu promjenu. Naravno ni bol ni patnja ne postoje, to je naše shvatanje u ovom skučenom svijetu.
Ne nijesmo hrana za bogove kad predajemo i primamo iskustvo. To se dogodi samo jednom tokom postojanja univerzuma, na njegovom kraju. Bića iz našeg svemira, koja su od prilike na istom stepenu razvoja mogu izvršiti tu razmjenu iskustva među sobom, mada se to rijetko radi, naročito kod ljudi jer su zaboravili na to.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: čet sep 17, 2015 1:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
FORMICA je napisao/la:
kartikeya je napisao/la:
12 puta raditi istu stvar ](*,) oprosti ne drži vodu ta teorija,
i nismo dio tvorca ili kreatora već vječni i neraskidivi dio apsoluta, apsolut se podjelio a ne kreator.
U prošlom sam postu objasnio razliku između apsoluta i kreatora ali očigledno ili nisi pročitala do kraja ili nisi shvatila.
Apsolut nema potrebu za kreiranjem i kreacijom jer je potpun u sebi, dok kreator to nije sam kreator je u nekoj vrsti iluzije odvojenosti i usljed toga nastala je kreacija, kreator je usljed iluzije postavio pitanje što ili tko sam ja, kreator nije Bog, kreator je najmoćnije biće univerzuma ali nije apsolut i nikako Bog.
Religijski Bog je kreator i nije nepogriješiv, osim jednog kreatora postoji u nizu mnoštvo podkreatora zaduženih za upravljanje i održavanje pojedinih energija a to je sad druga tema.
Kreacija funkcionira po principu pokus pogreška i ne postoji unaprijed određeni scenarij, igra nebi bila zanimljiva kada bi se sve unaprijed znalo fora i jest u neizvjesnosti.
Kao što sam rekao i kreatori znaju pogriješiti, živi svjedok tome je ova napaćena planeta iživa bića na njoj, (ako ste upoznati sa alternativnom povješću znatćete o čemu govorim) mi donosimo iskustva kreatoru sad zamisli da si ti jedan kreator i da imaš odgovornost za svako živo biće šta bi željela.
Svatko normalan bi želio ugodna iskustva kako za jedinku koja ga proživljava tako i kreatora koji prolazi kroz isto, tko je lud da sam sebi nanosi bol i patnju.

Citat:
Tada mu predajemo svo iskustvo i primamo sva druga iskustva.

Da hrana za bogove [-X


Ja ti prišam što sam vidio, naravno moguće je da sam nešto pogrešno razumio, odnosno pogrešno rekao, budući ne postoje riječi i misaone matrice da objasnim što mislim. Naravno ne postoji nešto što je ugodno ili neugodno. Ne postoji princip pokušaja i pogreške. Sve je do detalja isplanirano i sigurno ne postoji način da se bilo što promijeni. Zapravo postoji ali se oko toga moraš sam pomučiti, a to je toliko obiman posao, da se svako obeshrabri i od pomisli na bilo kakvu promjenu. Naravno ni bol ni patnja ne postoje, to je naše shvatanje u ovom skučenom svijetu.
Ne nijesmo hrana za bogove kad predajemo i primamo iskustvo. To se dogodi samo jednom tokom postojanja univerzuma, na njegovom kraju. Bića iz našeg svemira, koja su od prilike na istom stepenu razvoja mogu izvršiti tu razmjenu iskustva među sobom, mada se to rijetko radi, naročito kod ljudi jer su zaboravili na to.


Kakvom i kojem je kreatoru potrebna ovozemaljska patnja, imaš li ti uopće pojam o razmjerima patnje kakva ovdje vlada, može li jedno jedino ljudsko biće za sebe iskreno reći da je spokojno i sretno, mnogi će površno reći da jesu možda u usporedbi sa nekim manje sretnim ali duševno stanje im je katastrofalno.
Razmjer njihove nesreće je vidljiv svakodnevno u količini imetka i stvarima kojima se okružuju.
Nad čovjekom je poslije pada atlantide izvršena genetska manipulacija, srezan nam je genom sa 12 spirala na dvije, dvije spirale su dovoljne da imamo današnjeg čovjeka koji je sposoban za umni i fizički rad u zatvoru ali nije sposoban da izađe iz njega, nije sposoban da prepozna okove kojima je okovan jednom riječju savršen rob.
Zamisli sebe u ulozi kreatora i da se možeš podjeliti u mijijarde nezavisnih djelića koji liječe vlastitu nepotpunost.
Kreacija je nastala iz potrebe.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: čet sep 17, 2015 11:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
kartikeya je napisao/la:
Kakvom i kojem je kreatoru potrebna ovozemaljska patnja, imaš li ti uopće pojam o razmjerima patnje kakva ovdje vlada, može li jedno jedino ljudsko biće za sebe iskreno reći da je spokojno i sretno, mnogi će površno reći da jesu možda u usporedbi sa nekim manje sretnim ali duševno stanje im je katastrofalno.
Razmjer njihove nesreće je vidljiv svakodnevno u količini imetka i stvarima kojima se okružuju.
Nad čovjekom je poslije pada atlantide izvršena genetska manipulacija, srezan nam je genom sa 12 spirala na dvije, dvije spirale su dovoljne da imamo današnjeg čovjeka koji je sposoban za umni i fizički rad u zatvoru ali nije sposoban da izađe iz njega, nije sposoban da prepozna okove kojima je okovan jednom riječju savršen rob.
Zamisli sebe u ulozi kreatora i da se možeš podjeliti u mijijarde nezavisnih djelića koji liječe vlastitu nepotpunost.
Kreacija je nastala iz potrebe.

Ako se potrudiš možeš sam shvatiti svoju prirodu i viđećeš što ti pričam. A kakve veze ima nešto što se doživljava u tijelu i što nazivamo patnjom ili srećom, sa nama samima. Mi uopšte nijesmo u tijelu, nama je tijelo samo prozor u ovaj svijet. Naravno niko ne može intervenisati na ljudima bez njihove saglasnosti. Mada znam da psotoje službe koje se bave tijelima, sa njima nijesam imao kontakte, a pretpostavljam da su one saglasne sa službama koje nam obezbijeđuju tijela za odživljavanje života. Iskreno to me nije interesovalo. Naravno svaki čovjek može sam za sebe preklopiti te prekidače i ostvariti kontakt sa svojim sječanjima ili drugim uporednim svjetovima, ali mislim da bi sebi učinio medveđu uslugu i više gubitka nego koristi. Naše predstave o dobru i zlu, o sreći i tuzi zapravo su samo jadne slike ogranićene jadnim čulima i jadnim umnim sposobnostima. Tako je uređen svijet. Naravno svako može pokušati to promjeniti, bilo bi mi zanimljivo čuti što bi se desilo, ako bi to pokušao.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pet sep 18, 2015 7:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ako bih svoj život opisao kao zrno pšenice onda bih svoju višu prirodu opisao kao džak pšenice, ali ti ne bih umio ništo reći o onome koji nosi taj džak. Takođe ako bih sebe mogao opisati kao neki štap oslonjen na njegovoj sredini on se nalazi u ravnoteži, a svako pomjeranje oslonnca iz središta bi izazvalo naginjanje štapa u jednu srtanu i predstavljalo bi neravnoteđu. Takođe se može zamisliti da nijesi jedan nego, na primjer, dva štapa sa istim problemom ravnoteže, pa da idemo i dalje i zamisliti gomilu štapova sa istim problemom. zamisli kakav haos izaziva u toj gomili kad jedan od štapova nagne na jednu stranu. Tako i ti sam moraš održavati ravnotežu svakog štapa da bi cijeli sistem bio u ravnoteži. Ta ravnoteža se može nazvati i karma ili na bilo koji drugi način sve jedno je. Nas poražava nevjerovatno mnoštvo svih tih uticaja, jer dok smo u tijuelu nije nam dostupno znanje i sjećanje koje nam omogućava shvatanje sve ga toga. Sad zamisli sebe kao jedinku sa svim tim složenim unutrašnjim odnosima, u saobraćaju sa svim drugim jedinkama i neshvatljivim mnoštvom međusobnih odnosa, pa bi imao od prilike predstavu složenosti u ovom jadnom ograničenom svijetu. Ali meni se čini da je ovaj svijet namjerno tako načinjen kako bi što prije sazreli, za što je potreban niz vraćanja u tjelesne živote, radi uspostavljanja one ravnoteže, koja zapravo nije ravnoteža nego nešto što ne umijem objasniti.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pet sep 18, 2015 8:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
A kakve veze ima nešto što se doživljava u tijelu i što nazivamo patnjom ili srećom, sa nama samima.

Pa da nema veze nebi nas ni bilo u tijelima, doživljaj tijela je jako bitan kao svojevrsno iskustvo.

Citat:
Naravno niko ne može intervenisati na ljudima bez njihove saglasnosti.

Kako bi interventirali kad ljudi žive u neznanju, rađaju se u neznanju, žive i umiru u neznanju život za životom.
Osim što se manipulira utjelovljenom dušom (čovjekom) manipulacija se odvija i na astralnoj ravni između dvaju utjelovljenja, duše koje su u ovozemaljskoj ravni religijski ili na neki drugi način indoktrinirane hvata ih se u astralnu mrežu gdje ih se reprogramira u posebnim odjeljcima za to, brišu im se neka stara i implantiraju sjećanja drugih ljudi čak i onih koji su počinili strašne zločine pa se duše svojevoljno iznova utjelovljuju da napravi ravnotežu, zato masa dobrih duša trpi neviđene strahote čega smo svakodnevno svjedoci, neću više to ponavljati već sam stavio link o toj temi ali očigledno je da to tebe ne interesira jer nije u skladu sa onim u šta ti vjeruješ odnosno ne potvrđuje tvoju teoriju.
Ovo o čemu govorim i pišem posvjedočila je svojim živim iskustvom i svježim sjećanjima jedna moj kolegica koja je na žalost ili sreću prije par mjeseci vrlo mlada napustila ovaj svijet ostavivši sinčića od sedam godina.
Uvijek mi je govorila o tome kako su je nagovarali da dođe ovdje usprkos njezinom odbijanju , našli su joj slabu točku i ponovo je doveli ovamo.
No međutim dobar dio tih sjećanja je zadržala pošto je bila prilično osvještena i jaka duša i nisu je u potpunosti mogli lobotomizirati, često joj se znalo dogoditi da u trenutku vidi ovaj svijet ne kao materiju već kao energetske obrasce nešto slično kao u filmu Matrix.

Citat:
Mada znam da psotoje službe koje se bave tijelima, sa njima nijesam imao kontakte, a pretpostavljam da su one saglasne sa službama koje nam obezbijeđuju tijela za odživljavanje života. Iskreno to me nije interesovalo.


Bave se oni tobom bez brige budi, ne pomaže glava u pijesku ako je guzica na suncu i udara po njoj kako se kome sprdne, ako te interesira matematika onda moras znati raditi sa svim računskim opreacijama a ne samo onim koji tebi trenutno odgovaraju.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pet sep 18, 2015 8:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
Nas poražava nevjerovatno mnoštvo svih tih uticaja, jer dok smo u tijuelu nije nam dostupno znanje i sjećanje koje nam omogućava shvatanje sve ga toga.


Da poznaješ alternativnu povijest znao bi da je današnji čovijek samo blijeda slika prvotnog stvorenog čovjeka koji je u sebi sadržavao kompletan makrokosmos, imao uvid u sve dimenzije, bio je utjelovljen onoliko koliko je to želio, stvarao je maštom i to je bio čovijek u pravom smislu te riječi, ali postojala su i postoje bića arhonitska i parazitska bića koja su na taj božanski spektakl gledali sa zavišću i ljubomorom vidjeli su priliku odnosno hranu za sebe pa krenuli u destrukciju i uništavanje.
Pročitati alternativnu povijest, za početak Nešto od Ivana Antića knjiga Istorija Galaksije i Čovjeka http://www.ivantic.net/moje_knjige.htm

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pet sep 18, 2015 1:23 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Mislim da osobna iskustva vrijede više od štreberaja sa linkova. Štreberaj sam po sebi je koliko god bio vrijedan ipak nerealiziranost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pet sep 18, 2015 1:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
promatrač je napisao/la:
Mislim da osobna iskustva vrijede više od štreberaja sa linkova. Štreberaj sam po sebi je koliko god bio vrijedan ipak nerealiziranost.

Ima dobrih linkova koji mogu poslužiti samo kao alat i ništa više. :thumbup:
Alat u rukama dobrog majstora čini čuda dok lošim predstavlja smetnju.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: pet sep 18, 2015 6:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
promatrač je napisao/la:
Mislim da osobna iskustva vrijede više od štreberaja sa linkova. Štreberaj sam po sebi je koliko god bio vrijedan ipak nerealiziranost.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: sub sep 19, 2015 9:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
kartikeya je napisao/la:
Citat:
A kakve veze ima nešto što se doživljava u tijelu i što nazivamo patnjom ili srećom, sa nama samima.

Pa da nema veze nebi nas ni bilo u tijelima, doživljaj tijela je jako bitan kao svojevrsno iskustvo.


Opert sam bio nespretan u izražavanju, to mi se stalno događa. Naravno da si u pravu, nego sam htio reći da za nas ipak se radi o sjaćanjima, iskustvu, koje nema odlučujući uticaj na našu prirodu. Svakako su ta iskustva značajna i ne bi ih skupljali da ne treba. Zapravo kad sam pregledao prošle živote razumio sam da se uvijek rađam u onom životu u kojem trebam savladati dio svoje nesavršenosti, odnosno postati nje svjestan. Kad postaneš svjestan svoj zlob, ili pohlepe, ili neke druge "divne" ljudske osobine ti je istovremeno i poništavaš, tako se uspostavlja ona ravnoteža

kartikeya je napisao/la:
Citat:
Naravno niko ne može intervenisati na ljudima bez njihove saglasnosti.

Kako bi interventirali kad ljudi žive u neznanju, rađaju se u neznanju, žive i umiru u neznanju život za životom.
Osim što se manipulira utjelovljenom dušom (čovjekom) manipulacija se odvija i na astralnoj ravni između dvaju utjelovljenja, duše koje su u ovozemaljskoj ravni religijski ili na neki drugi način indoktrinirane hvata ih se u astralnu mrežu gdje ih se reprogramira u posebnim odjeljcima za to, brišu im se neka stara i implantiraju sjećanja drugih ljudi čak i onih koji su počinili strašne zločine pa se duše svojevoljno iznova utjelovljuju da napravi ravnotežu, zato masa dobrih duša trpi neviđene strahote čega smo svakodnevno svjedoci, neću više to ponavljati već sam stavio link o toj temi ali očigledno je da to tebe ne interesira jer nije u skladu sa onim u šta ti vjeruješ odnosno ne potvrđuje tvoju teoriju.
Ovo o čemu govorim i pišem posvjedočila je svojim živim iskustvom i svježim sjećanjima jedna moj kolegica koja je na žalost ili sreću prije par mjeseci vrlo mlada napustila ovaj svijet ostavivši sinčića od sedam godina.
Uvijek mi je govorila o tome kako su je nagovarali da dođe ovdje usprkos njezinom odbijanju , našli su joj slabu točku i ponovo je doveli ovamo.
No međutim dobar dio tih sjećanja je zadržala pošto je bila prilično osvještena i jaka duša i nisu je u potpunosti mogli lobotomizirati, često joj se znalo dogoditi da u trenutku vidi ovaj svijet ne kao materiju već kao energetske obrasce nešto slično kao u filmu Matrix.


Nemoj ni pokušati da utičeš, ne samo na ljude, bez nihove saglasnosti, budi ubijeđen da će se vrlo brzo dogoditi da se taj uticaj poništi sa vrlo neprijatnim posljedicama. Ljudi u fizičkom svijetui su zaštićeni, pa ovdje se inače ne bi moglo živjeti od one vanzemaljske gadčadi. Zaista ugraničenih moći smo laki plijen prevarantima, mada ni onine mogu lako doći do nas. Zato oni biraju one trenutke prelaza iz svjetova sanjača u tijelo, kad smo nezaštićeni i podložni prevarama prevaranata iz višeg svijeta i vanzemaljaca. Kad god sobraćam sa nima moram dobro razmisliti što ću im odgovoriti, jer se oni uhvate za neko značenje koje nama nije poznato i kasnije se ne možeš osloboditi saglasnosti koju si dao. Ja sam se naučio da prije nego odgovorim pregledam značenja riječi na svim jezicima svemira da mi što ne bi promaklo.
A nije ti palo na um da smo mi sami učestvovali u konstruisanju i čovjeka i ovoga svijeta. mi smo zapravo jako drugačiji od onoga što vidimo u ovome svijetu. Mogu ti posvjedočii da se sva stvorenja svemira zapanje ljudima kad se pokažu u svom pravom obliku. Nama samima se ne dozvoljava sa se vidimo u svojoj pravj prirodi jer bi se i sami zapanjili i tad se zatvorimo u sebe, pa izlazak iz te zatvorenosti može biti izvanredno težak. Ja sebe takvognijesam nikad vidio, mada sam se nekoliko desetina puta prikazivao raznim ljudima i stvorenjima kad mi je bio potreban trenutak sticanja prednosti.
Da u pravu si primjetio sam da su neki ljudi ovladali tom tehnologijom, valjda su to dobili od vanzemaljaca da mogu uhvatiti nas dok smo u astralnoj projekciji, mada ako znaš i druga tijela možeš se prebaciti u fazi i izbjeći njihove zamke. Ipka se ne bih s njima preganjao. zuačudio sam se kad sam prije jedno 6-7 godina vidio da je ljudima data tehnologija stvaranja sivog zida u astralnom svijetu, mada sami ljudi ne znaju njegova svojstva. To mi je zaista čudno.
Ne nije to moja teorija, ja samo pričam svoja iskustva tako da ako se neko nađu u sličnoj situaciji zna kako da se ponaša. Zaista već odavno se ne zabavljam vezama sa fozičkim svijetom, obićno osmatram mreže povezanosti i ako negdje primjetim zatezanje odem tamo da vidim o čemu se radi.
Kažem ti oni umiju biti vrlo lukavi i od ljudi lako dobiju šo im treba, a i neki ljudi se petljaju po astralu, čak neke države imaju tamo organizovane vojne jedinice, obično se zafrkavam sa njima, ako nešto zatraže od mene pokažem im, a sa nekima sam se i posvađao, mislim da su bili Amerikanci, više ih nijesm gledao.

kartikeya je napisao/la:
Citat:
Mada znam da psotoje službe koje se bave tijelima, sa njima nijesam imao kontakte, a pretpostavljam da su one saglasne sa službama koje nam obezbijeđuju tijela za odživljavanje života. Iskreno to me nije interesovalo.


Bave se oni tobom bez brige budi, ne pomaže glava u pijesku ako je guzica na suncu i udara po njoj kako se kome sprdne, ako te interesira matematika onda moras znati raditi sa svim računskim opreacijama a ne samo onim koji tebi trenutno odgovaraju.


Nijesam te baš razumio. nekim se manipiliše ako je on dao pristanak, ne postoji način da bude drugačije. Naravno mi obično lakovjerno i pohlepno, ne razmislimo dobro o svemu kad dajemo obećanja. Ako svatiš svoju prirodu i ostvariš kontakt sa sjećanjima i znanjima tada te ne mogu prevariti.

Sad se sjetih jednog druga sa kojim sam se družio u astralnom svijetu. On je tvrdio da psotoji nekakva tajna i da će je on otkriti (sad bih rekao zavjera). Njegova istraživanja su mi puno pomogla jer samo nas četvorica radoznalo istraživali svjetove sanjača. On je tvrdio da su ti svjetovi u kojima sanjamo snove napravljeni po nekakvom rasporedu i imao je nekavu kartu sa proračunima. Tad sam prvi put vidio onu sivu materiju, jer je ona jedina u svemiru koja se ne mijenja, sve drugo se neprekidno mijenja i sve što vidiš je u sljedećem trenutku je promijenjeno, dosta je zamorno pratiti te promjene. E on je otkrio neku pravilnost. Kad smo se trebali sresti sljedeći put da nam pokaže što je otkrio nije s epojavio, često smo ga kasnije tražili na sve strane ali njega više nijesmo maogli naći, mora biti da je otišao u uporedni svijet, a tamo nemamo pristupa, zapravo možeš ga dobiti ali je to izvanredno teško. E znači on je isto govorio o tim stvarima. da budem iskren mene to nije puno zanimalo jer sam stekao prava da idem na druga mjesta, a ovaj me život zanima samoda ga odživim jer se više neću vraćati u tijelo, sa sljedećom promjenom dobijam drugi zadatak.

kartikeya je napisao/la:
Citat:
Nas poražava nevjerovatno mnoštvo svih tih uticaja, jer dok smo u tijuelu nije nam dostupno znanje i sjećanje koje nam omogućava shvatanje sve ga toga.


Da poznaješ alternativnu povijest znao bi da je današnji čovijek samo blijeda slika prvotnog stvorenog čovjeka koji je u sebi sadržavao kompletan makrokosmos, imao uvid u sve dimenzije, bio je utjelovljen onoliko koliko je to želio, stvarao je maštom i to je bio čovijek u pravom smislu te riječi, ali postojala su i postoje bića arhonitska i parazitska bića koja su na taj božanski spektakl gledali sa zavišću i ljubomorom vidjeli su priliku odnosno hranu za sebe pa krenuli u destrukciju i uništavanje.
Pročitati alternativnu povijest, za početak Nešto od Ivana Antića knjiga Istorija Galaksije i Čovjeka http://www.ivantic.net/moje_knjige.htm


Zaista me alternativne i zvanuične povjesti ne zanimaju, jer se radi o manipulaciji. Znam nekoliko stotina prošlih života i nemam nikakve volje da ih više istražujem. Pa naravno da postoje razna bića i naravno da se ona iz višeg svijeta prema nama odnose kao mi pram stoci, za što im i koristimo, mi smo im izvor hrane, energije. Začudio bi se svoim izgledom iz svijetla. Mi smo ona stvorenja koja kad vidimo mislimo da su anđeli. Svako od nas ima svoga druga iz svijetla koji je zadužen da te prati dok si u tijelu i to je naš pratioc, obično ih naziovamo anđelom čuvarom. Vrlo ih rijetko viđamo. Postoje i viša stvorenja ali njih sigurno nikad nećemo vidjeti dok ne pređemo u viši razred. Svakako postije i stvorenja zadužena za pojedine svjetove, ali da bi se oni vidjeli zaista treba postojati jako velika potreba. Oni izazivaju veliko poštovanje kod svakog. Postoje stvorenja i izvan svemira i ona su zaista zapanjujuća, izvanredno inteligenta, sa ogromnim znanjem, nevjerovatnim moćima, njih sigurno nećeš nikad vidjeti. To je ono što pouzdano znam. da postije i nadglednici koji nadgledaju ostvarenje plana, sa njima ne treba da se gledaš, jer je tzo zak da si nešto zabrlajo, ima i čuvara između svjetova oni su zaista jezoviti.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: ned sep 20, 2015 7:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
a ovaj me život zanima samoda ga odživim jer se više neću vraćati u tijelo, sa sljedećom promjenom dobijam drugi zadatak.

Upravo i ja svoj život živim po tom principu, nemam ovdje šta tražiti odlučio sam prekinuti i genetsku lozu jer ne želim stvarati potomstvo, dosta je bilo duša mi kipi previše joj je.
Ne mogu se više vezati za stvari, događaje i ljude svjedočim im, koristim pa čak na kratko i uživam u njima ali bez vezanosti.
Često puta si postavim pitanje dali sam emorivno otupio ali kako se vezati za nešto što je prolazno, zašto plakati za balonom od sapunice.
Često se nađem u nekom vakumu pa u tom slučaju fokus pažnje usmjerim u srčanu čakru gdje me trenutno preplavi jedna blažesna energija i sve bude dobro.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: ned sep 20, 2015 9:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Uglavnom pričamo o istom, ali riječi koje koristimo imaju naša lična značenja pa se ne možemo razumjeti dobro. Da to sam i ja primjetio. Predstoji velika promjena i većina danas živećih ljudi se više neće reinkarnirati jer prelaze u drugi svijet. Ja sam vidio tu promjenu. taklođe sam vidio i ovaj svijet poslije promjene, mada se to ne može učiniti lako, zapravo sam drugi čovjek iz ovoga svijeta koji je bio tamo. To nas zapravo ne treba ni interesovati, ljudi su za sljedeći svijet gdje ih čekaju novi zadatci.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reinkarnacija i sjećanja iz drugih života
PostPostano: ned jan 03, 2016 2:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
predskriptum (p.s.)
prebacujem ovo s Isis itd topika da ne spamam one koji išta kuže od stvari koje se zbivaju na Bliskom istoku s političke, demografske i ine strane.

Citat:
Citat:


Bacio sam oko na tu knjizhicu The Eye of Ra, obecava. I sto je 'najlepse', izgleda da jedino takva pricha mozhe sve ove apsolutne gluposti koje se desavaju po planeti i njenoj okolini staviti u koliko toliko smislen kontekst. Horror show, shta reci.


Baš horor-šou. I zavrzlama svoje vrste, tek jedna od brojnih:

"sam bio slobodno biće. Kad kažem "slobodno biće" onda mislim da sam bio spiritualno biće... Bio sam slobodan da svojim izborom budem ili ne budem u tijelu. Mogao sam biti u tijelu na način da ne budem "zaglavljen" u njemu. Proveo sam većinu vremena jednostavno kao slobodno biće koje nije u tijelu."

Lik koji se javlja autoru knjige kaže da je bio spiritualno biće bez tijela. duh bez tijela. ili po angliški: disembodied spirit. Slobodno biće je spiritualno biće. A ti nisi spiritualno biće? Samo zato što si utjelovljen i imaš tijelo čovjek nije i ne može biti slobodan za života u duhu? Pa sad...

"Slobodna bića su nevidljiva golom oku. Međutim, ona mogu stvoriti i projicirati vidljiv energetski oblik, koji se onda može vidjeti golim okom. To se ponekad događa u fenomenima "duhova"."

Zašto sve moraju svoditi na materijalno-fizikalno i predvrtićke "duhove i utvare, prikaze koji čekaju na groblju svisvete" koje mačke mogu trla-baba-lan percipirati? Duhovi bez tijela se mogu percipirati, mogu se "vidjeti" "okom" uma, "čuti" "uhom" uma... ili duha, ako ćete. Mušice mu tuste, ta ja sam prije uočila dolazak tih mamlaza, a moj mačak je samo mirno spavao. Ta svaki osnovni ezoterijski tekst vam govori o komu/čemu je riječ: misaoni obrasci koji potiču reaktivne emocije. To su duhovi bez tijela, koje onda živa bića ovdje utjelovljuju. letači su to. skakavci (jer skaču iz tijela u tijelo - naša tijela da ih izrazimo)

Po definicijama, našim banalnim ljudskim može netko reći, opterećenim historijama i životima nebrojenih (de)generacija i otkrićima unatoč našim nesposobnostima i ignorancijama: duh bez tijela - disembodied spirit jest: demon. Ono, to je definicija demona ili vragova. I sam kaže, mogao je ulaziti u čije god je tijelo htio, možda čak i tvoje, ne biti u njemu "zaglavljen" i onda otići dalje zabavljajući se galaksijom. Tjah!
S misaonim obrascima se još nekako možemo izboriti, ne, ono svjesnošću, meditacijom, tihovanjem, budnošću i tako to, ali s demonima, pa trebao bi nam neki egzorcista, ne? Možda psihoanalitičar ili hipnoterapeut ili regreso-te(čaj-položen-i-certificiran)-rapeut. Kad ih već ne zna poslati na mili put njihovim putem, svakako ih znaju dozvati, lijepo smjestiti portale po knjigama na slobodnom daunloudu na netu, pa ko nema pojma šta pričaju i da pričaju o sebi, a ne o tebi uz što što imaju vrlo bujnu horor-grotesknu maštu pa sve ispadne kao jako dobar THRILer. Thrill za njih... Tako lako...
Ma to vam je pravi treći svjetski rat!

Ma, ako stvar gledaš iz te perspektive, ako samo dozvoliš da možda ipak ta perspektiva koju dajem možda možda možda ima smisla i nije nužno neistinita: demonima je zabranjen pristup kroz tunel o kojemu su pričali svi ljudi - LJUDSKE duše pri NDE. Zgodno, ha?

I definitivno se slažem s tobom Valjda?. Zaista priča može sve ove apsolutne gluposti koje se zbivaju staviti u kontekst. Netko (crni mazi? i njihove sljedbe ritualnih ceremonijalnih magarancija?) hvata demone po svemiru i ugurava ih u ljudska tijela, ne oni tamo ne žele biti, oni više vole slobodni lunjati po svemiru a ne kačiti se na seksualne i ine ljudske činove zarad malko "up"-a? Bili bi ljudi? Al ne bi bili ljudi...Viroza se širi... I onda po "izlasku" nakon što su napravili neki dar-mar ovdje, ne bi oni ponovno natrag u reinkarnacijski ciklus da odrade svoje karmice, o ne, to su činila tijela u koja su ulazili, a ne oni... Tsk tsk tsk... Znaš kako se kaže, šta je pakao: ono što radiš drugima kad ti trebaš biti taj drugi... I kad im bude zabranjen pristup u naša tijela, a dostignu ih karme - šta će onda?
Ma.
O tome tako...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 233 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz