Sada je: sub apr 27, 2024 11:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: sub jan 02, 2010 4:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
mrslon je napisao/la:
Ne smijem da eksperimentišem. :cry:

Čim preskočim jednu vježbu disanja (radim jednom dnevno) moram u hitnu na injekcije protiv bolova. Ne usuđujem se eksperimentisati.

Ja imam par pitanja ako nemaš što protiv. Nije pod*ebavanje nego stvarno me zanima.

Je li ovo još uvijek ovako funkcionira? Ako da, to je zapanjujuće. Jesi li je preporučio kome u istoj situaciji? Ako se ispostavi da funkcionira, logično treba onda da se razglasi. :) Ali ako i ne, očito se rješenje treba tražiti u tom smjeru.

U čemu se sastoji vježba koju radiš?

Jesi li probao kakve druge vježbe? Ako da, imaju li i one efekta ili samo ta tvoja?

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: ned jan 03, 2010 2:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 01, 2010 4:40 pm
Postovi: 2
Slavinski mi je nakon PEATa rekao istu stvar: bio si spreman za to

mora da ima istine u vašim riječima :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pon jan 04, 2010 2:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 28, 2009 9:26 am
Postovi: 60
Samo tako je napisao/la:

Je li ovo još uvijek ovako funkcionira? Ako da, to je zapanjujuće. Jesi li je preporučio kome u istoj situaciji? Ako se ispostavi da funkcionira, logično treba onda da se razglasi. :) Ali ako i ne, očito se rješenje treba tražiti u tom smjeru.

U čemu se sastoji vježba koju radiš?

Jesi li probao kakve druge vježbe? Ako da, imaju li i one efekta ili samo ta tvoja?


Funkcionira ali ne onako kako sam ja mislio. Radio sam samo vježbu disanja 4x4x4x4, opustim se i pažnju posvetim disanju. Prestao sam to prije par mjeseci ali sam počeo sa vježbama iz 4. tog puta. Izgleda da je trik u identifikaciji i podijeljenoj pažnji. Prije 15-ak dana sam prestao sa svim (prepustio sam se identifikaciji, mašti itd. , jednostavno sam se prepustio životu običnog čovjeka).Jake bolove nisam imao skoro pola godine i sada na katolički božić sam preležao čitav dan u krevetu pod bolovima, isto se dogodilo za novu godinu. Puštam sada da vidim da li će se bol još jednom pojaviti i onda ako se pojavi krećem opet sa G.I. i vježbama iz 4.-tog puta. Čim otkrijem šta tačno djeluje objaviti ću to kod udruženja oboljelih od N.T. da još neki ljudi pokušaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pon jan 04, 2010 6:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Ah, tako sam nekako i mislio.

Moje iskustvo kod takvih stvari je da je uvijek jako teško odrediti uzrok. Ponekad samu vremensku podudarnost uzmemo za uzrok. Kada shvatimo da nije onda je zamijenimo nekom drugom vremenskom podudarnošću. Kada se radi o malim stvarima čovjek ne primjećuje, ali kada se radi o pravom problemu kojeg želimo savladati, brzo otkrijemo koliko smo nemoćni ustanoviti pravu uzročno-posljedičnu povezanost.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet okt 22, 2010 1:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Prakticiram Ekskalibur i PEAT, uz nadopunu DP-3 (proistakle iz Dijanetike). Razmisljao sam o tecaju aspektike, ali trenutno si to ne mogu materijalno dopustiti.

Kreiranje i diskreiranje osobnosti, rad sa identitetima, poistovjecivanje i depoistovjecivanje...sve je to davno izvodio tibetanski mistik Rinpoše, a mnogi (od sajentologa do post sajentologa) prilagodjavali i reducirali...Na stranu teorija...Bitno je dal djeluje ili ne. Meni djeluje.

Naravno, tu nema nikakvog govora o "prosvjetljenju" i "budnosti" (uostalom, sto je to? :) ), ali da radi na aspektima integracije bica i unutrasnjem balansu - radi. Nije to nikakav carobni stapic niti instant disciplina, ali uz dugotrajan i visegodisnji rad covjek moze doci do fascinantnih uvida u sebe.

Zika je visegodisnje iskustvo sa magijom oplemenio neo gnostickim sustavima za rad na Volji, te shvacanju mehanizama varljivog uma i sveprisutnog ega.


Lijep pozdrav

:read: :occasion5:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: sri nov 10, 2010 10:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:27 pm
Postovi: 66
Poštovanje,

Ima li netko Susreti sa Istinom i I ching od Slavinskog.? Imam njegovu novu knjigu Transcedent?
Mjenjao bi se. Sken za sken ili fotokopije za fk ili neki drugi dogovor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet dec 17, 2010 7:36 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 16, 2010 7:50 pm
Postovi: 7
Slavinski je nacinio odlican pristup i dao dovoljno adekvatna objasnjenja za pocetnike...
Mozda nije izmislio nista novo.. ali je svakako pojednostavio mnoge stvari... Svidja mi se sto u svojim knjigama daje kako teoriju tako i praksu... Jedina zamerka kod toga je kada trebas da odradis neku vezbu a on ti kaze da je tu vezbu objavio u nekoj svojoj prethodnoj knjizi i onda te tako navlaci da kupujes njegovu literaturu. Ali dobro sta da se radi, covek od toga zivi...
Mnogi ljudi koje sam upoznala imaju negativno misljenje o njegovom radu i ne opravdavaju njagovo "zelenasenje" tipa kursevi od par dana po osobi su minimum 200 evra (bar pre par godina). Knjige se nisu mogle naci u slobodnoj prodaji (te si morao imati bliskiji susret sa cika Slavinskim), cije cene ni tada nisu bile naivne. Koliko se secam cena knjiga se kretala od 15 pa do nekih 30 eura... danas se mogu skinuti sa neta. Ali, pazite se... on striktno navodi da ce taj vid kradje uprljati vasu karmu :evil3:

_________________
Tree of disbelief
with broken harmony in the resin.
Taste the tempting fruit
and be an outcast from the paradise.
Pass the Sea of Darkness to another world.
Walk across the mirror to another world.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet dec 17, 2010 12:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Ali, pazite se... on striktno navodi da ce taj vid kradje uprljati vasu karmu


Ako je to istina, da to kaze, onda je o njemu sve jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet dec 17, 2010 1:04 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 16, 2010 7:50 pm
Postovi: 7
o, da pise :lol:

_________________
Tree of disbelief
with broken harmony in the resin.
Taste the tempting fruit
and be an outcast from the paradise.
Pass the Sea of Darkness to another world.
Walk across the mirror to another world.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet dec 17, 2010 8:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Eve je napisao/la:
o, da pise :lol:
Gdje?

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: sub dec 18, 2010 9:55 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 16, 2010 7:50 pm
Postovi: 7
bad.ass je napisao/la:
Eve je napisao/la:
o, da pise :lol:
Gdje?


Attachment/i:
Capture2.JPG
Capture2.JPG [ 125.05 KiB | Pogledano 6521 put/a. ]

_________________
Tree of disbelief
with broken harmony in the resin.
Taste the tempting fruit
and be an outcast from the paradise.
Pass the Sea of Darkness to another world.
Walk across the mirror to another world.
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: sub dec 18, 2010 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Nije dobro odmah kategoricki ustvrditi i sablonizirati nekoga ako isti nema jako dobar uvid o literaturi i o samom autoru. Ja moram priznati da Slavinski ima interesantne i informativne knjige, ali koristenjem drustvenih normi i ponasanja kao skoro pa karmickih zakona od strane samog autora, je odlican pokazatelj koliko su mu novac i materijalna dobra udarila u glavu. Nekoliko knjiga koje imam od njega su sve iz 70-ih godina, pa ovih "po karmu opasnih ponasanja" nema, osim da je zabranjeno kopiranje itd.
Naravno, u ovom svijetu se (nazalost) bez novca tesko moze zivjeti, no smatram da je odrzavanje fizickog tijela na zivotu potrebno samo poradi duse "unutar" istog, tako da je sva potrebna sredstva za zivot (po meni) mogao podmiriti privatnim seansama i grupnim skolama (koje cujem nisu bas ni jeftine) ili pak dobrovoljnim donacijama, a knjige djeliti besplatno.

Izgleda da se barba Slavinski morao prilagoditi informacijskom dosegu 21. stoljeca i poplasiti nove trazioce na jako nizak nacin, a sve poradi osobnih ego dobitaka. Tuzno...

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pon dec 20, 2010 1:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Vidim piše "To je krađa intelektualne imovine",pa poslije toga "Onaj koji to čini postaje nepoštena osoba,lopov.A krađa prlja i opterećuje karmu."
Na ovo mogu samo :mrgreen:
Ako uzmemo u obzir da je Slavinski došao do određenih znanja iz knjiga koje je sam kupio možemo doći do toga da on isto krade tuđu intelektualnu imovinu uzimajući tuđe.Njegove knjige u velikom postotku sadrže tuđu intelektualnu imovinu koju je on iskoristio tako da je samo nadodao neke svoje ideje i upakiro ih u svoje knjige.Naravno on zarađuje prodajući svoje knjige,pa je normalno da će mašina reagirati na ovakav način
Citat:
To je krađa intelektualne imovine.Onaj koji to čini postaje nepoštena osoba,lopov.A krađa prlja i opterećuje karmu.


Ispada da je on taj koji koristi druge autore u svoje svrhe kao i svi mi npr, ja čitam i koristim tuđi intelekt da bi razvio svoj,koristim tuđe ideje o određenim stvarima da bi percipirao što je bolje moguće,bez drugih intelektualnih dostignuća Slavinski nebi napisao niti jednu knjigu jel nebi imao o čemu pisati,ličnost se mora nečime hraniti.
Sve što on zna je uzeto u gotovom obliku od tuđeg intelekta,a taj tuđi je uzeo od intelekta koji je živio prije njega i tako unedogled.
Jedina razlika između njega koji kupuje knjige i čovjeka koji čita pdf verzije doma i skida to besplatno je gotovo pa nikakva,razlika je iluzorne prirode.Naravno ništa se ne dobiva besplatno,pogotovo što se duhovnosti tiče,jel tamo žrtvuješ sve ono što misliš da jesi,a nisi.Duhovnost ne zahtijeva novac,ali opet nije besplatna i tamo se mora platiti,ali način plaćanja je ništa drugo doli čovjek sam.Čovjek može potrošiti na tisuće i tisuće na tečajeve meditacije,razne govore od danas popularnih autora tipa E.Tolle,neki new age miting,hodočašće,duhovnu obnovu,neki religisjki susret itd.Ali jedan čovjek koji je pao,koji pati,koji je uvidio svoju ništavnost je više platio u smislu "novaca" nego svi ti silni ljudi zajedno koji troše novce na duhovnost,jel on nije platio običnim papirom,već samim sobom.

Reći da "krađa intelektualne imovine" opterećuje karmu,a to se tiče famoznog copyright problema i to čak odvesti u sfere duhovnog je jednostavno blesavo.Svi se mi koristimo tuđim materijalom,tuđim intelektom (knjigama).Pa tako se ličnost razvija.
Zrel je autor onaj koji koristi materijal od drugih ljudi odnosno koristi se njihovim idejama,pogledima,razmišljanjima,a kao takav makar i kupio knjige od određenih autora on svejedno takoreči krade tuđu intelektualnu imovinu jel koristi tuđi intelekt na svoj način.Primjerom mogu biti razni svećenici,svi oni govore o moralu,a o tome su naučili od stare škole "moralnog stada" i oni koriste tuđe ideje od tog intelektualnog stada,sve što znaju o moralu su bila tuđa intelektualna dostignuća i oni su ta dostigunuća digli na višu razinu.Samo problem je taj što opasna ideja (moralo ponašanje) dođe u krive ruke (nezrel um) i sve što od nje poslije nastane je samo smrdljivo govno koje nagriza i oči i nos.I tako oni pokušavaju smrad prekriti smradom.

Čitati neke autore i upotrijebljavati njihove ideje nije krađa,razlika je ta što jedni kupe knjigu,a drugi tu istu knjigu čitaju besplatno,razlika je čisto financijske prirode.Tu nebi trebao uopće postojati problem,problem je u ljudima.
Čovjek koji kupi knjigu i onaj koji je ne kupi,a čita je doma u pdf verziji,koriste tuđu intelektualnu imovinu bez obzira što je jedan kupio,a drugi nije.I jedni i drugi upijaju informacije od raznih autora i formiraju svoje vlastito gledište o nekoj stvari pomoću tih autora i ideja iznijetih u knjizi,što znači koriste se tuđim intelektualnim materijalom.
Zašto praviti razliku i reći da onaj koji kupi knjigu ne opterećuje svoju karmu dok onaj koji čita pdf verziju opterećuje?
Jedini problem oko svega toga ima svoj korijen u novcu koji pak ima svoj korijen u jednom sistemu koji vlada svijetom već stotinama tisuća godina (OPS sistem).I u tome je srž problema,a ne u tome da čovjek koji čita besplatno opterećuje svoju karmu,dok onaj koji kupuje knjige ne opterećuje.
Svi mi koristimo tuđa znanja,nitko od nas nije izmislio nešta novo,a da to već ne postoji u knjigama,naša mišljenja su formirana tuđim intelektualnim materijalom i od toga materijala mi formiramo naše vlastito i u tome nema ništa krivoga.Takva je ličnost,a za suštinu se ne usudim govoriti,jel ono što je potrebno ličnosti nije suštini.
Ako je umjetniku jedina motivacija novac ili profit onda to niti nije umjetnik već samo bijedna kopija umjetnika.

Svi se mi koristimo tuđim intelektualnim materijalom ili imovinom.I zbog toga ovo
Citat:
To je krađa intelektualne imovine.Onaj koji to čini postaje nepoštena osoba,lopov.A krađa prlja i opterećuje karmu.

nema nikakvog smisla.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: sri dec 22, 2010 8:29 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 16, 2010 7:50 pm
Postovi: 7
Daco apsolutno se slazem sa tobom... ovo sto je Slavinski napisao je u najmanju ruku bezobrazno....

_________________
Tree of disbelief
with broken harmony in the resin.
Taste the tempting fruit
and be an outcast from the paradise.
Pass the Sea of Darkness to another world.
Walk across the mirror to another world.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: pet feb 11, 2011 10:55 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri jul 21, 2010 9:02 am
Postovi: 19
Slavinski je bio prvi s kojim sam se susrela (još ko' klinka) vezano za te neke tematike.
Moj stari je 70' pokupovao sve te njegove knjižice....
Sjećam se tog njegovog napisa na knjizi koji mi je isto totalno idiotski....
Ja spadam u one ljude koji vole imati knjigu u rukama, i skinula sam bezbroj knjiga s neta jednako kao što sam posudila bezbroj knjiga od frendova ili u knjižnici, ali ona koja me se dojmila nju sam i kupila....
Prema tome, šta onda ako možemo knjigu pročitati preko neta?
Koga to ugrožava? Autora? Pa ako je knjiga puna informacija, kvalitetna i dobra ljudi će je opet kupiti....dapače, ovako imaju reklamu....osim ako ne sumnjaju u kvalitetu samih sebe.

_________________
"Smijete mi se što sam drugačiji; a ja se smijem vama što ste svi isti."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: ned feb 20, 2011 12:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 8:38 pm
Postovi: 182
Kurseve koje organizuju treneri obuceni od njega naplacuju po 200 E za kurs. Tako da za jedan kurs od 5 osoba za dva dana se zaradi dobra mesecna placa.

_________________
Malo humora nije na odmetu . http://www.signsfunny.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: ned mar 20, 2011 8:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:27 pm
Postovi: 66
I Ching - Donatella Bergamino

http://www.megaupload.com/?d=D8ONXJG8

I Ching - Slavinski

http://www.megaupload.com/?d=FUMBP1M8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: uto mar 22, 2011 2:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 22, 2011 2:28 pm
Postovi: 1
Indigo je napisao/la:
Dragi diskutanti,

Kakvo je vase misljenje o psihologu Zivoradu Mihajlovicu Slavinskom, autoru koji je jos sedamdesetih godina dvadesetog veka objavljivao knjige na temu magije, joge, itd. ?



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: uto mar 22, 2011 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
apsolution je napisao/la:
I Ching - Donatella Bergamino

Kod:
http://www.megaupload.com/?d=D8ONXJG8


I Ching - Slavinski

Kod:
http://www.megaupload.com/?d=FUMBP1M8

Hvala! =D>

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Slavinski
PostPostano: čet mar 24, 2011 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
@apsolution
U I Chingu od Slavinskog nedostaju 184. i 185. stranica?
Je li ovo tvoj sken i možeš li ga ispraviti?

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz