Sada je: uto maj 14, 2024 10:16 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 156 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri apr 04, 2007 3:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Parsifal je napisao/la:
Vrlo je produktivan, pa svake ili svake druge sezone izbaci po jednu novu, nikad-pre-vidjenu, revolucionarnu tehniku koja za 30 sekundi (ponekad i malo duze) uspeva da vas dovede na samu ivicu Prosvetljenja ili bar tu negde. Vidim da mu je sada jedan od najnovijih kurseva savijanje kasika i postavljanje jaja na vrh!


Ja nigdje nisam vidio da se Slavinski razmeće sa Prosvjetljenjima toliko, koliko da mu je stalo da pomogne ljudima... Druga je stvar što u mnogim stvarima ne ide dovoljno duboko ako se mene pita i ne uzima dovoljno neke stvari u obzir, ali još ćemo vidjeti... Ako se mene pita, jedini način da razviješ dobru tehniku (ili kako je ljudi POGREŠNO nazivaju tehnologijom, ali eto ustalilo se) je da apsorbiraš znanja i TZV. konvencionalne i TZV. alternativne psihologije/medicine/znanosti itd. i s malo kreativnosti napraviš nešto. Gospon Živorad ima kakti diplomu iz psihologije, ali to ne znači puno. Stvari se brzo razvijaju, mijenjaju itd., nove spoznaje stalno dolaze. Sama diploma iz psihologije isto ništa ne znači ako ti nisi motiviran istinski. Živorad to jest koliko vidim. Al' neke stvari premalo možda uzima u obzir. Ne tvrdim kategorično, samo dojam...

Put do znanja je beskrajan. Čim je predmet znanja dinamičan i samo znanje mora biti fleksibilno. A čovjek je sve samo ne neka FIKSNA DATOST pa eto i odgovora zašto treba biti skeptičan prema svakoj de-finiciji/o-graničenju Čovjeka/čovjeka. Toga nema i nikad neće biti jer je "čovjek" kao pojam apstrakcija i nema sadržaja. Think about it.

Ono što mene fascinira dosta je kako se ljudi zatvaraju, bilo "konvencionalci" (ili "normalni znanstvenici"), bilo "alternativci". Neki konvencionalci su toliko zatucani svojom formalnom obrazovanošću i priznanjima da nema toga što bi ih otrglo da se otvore, a tu je i onaj element - teško mijenjati kada se nešto strukturira i učvrsti. Isto tako neki m "alternativcima" postaje mrsko sve u čemu se ne spominju neke new age spikice tipa "svi smo jedna velika sretna roza obitelj" ili ako nije dovoljno instant. I jedan i drugi pristup su ograničeni i debilni, a pogotovo drugi. Toliko o polaritetima hehe. No ne mislim da je Slavinski takav, da ne ispadne da sam ironičan.

Počeo sam malo prakticirati neke stvari od Slavinskog i malo ga više proučavati u različitim svjetlima (uvijek i sve tako) pa ću vidjeti. Ne treba to niti dozivljavati "ovako ili onako", "probo sam tehnike od ovog ili onog", jer vrlo često probaš jednog - probo si najmanje sto. Pogotovo ako je čika kopir'o. Općenito je poznato da smo mi Balkanci jako "kreativni" ljudi, pa da povučem paralelu ako ste slušali Bijelo Dugme prije Uriah Heepa ili Supertrampa jasno će vam biti o čemu govorim :lol:... Ono slušaš Supertramp i misliš si "pa to, pa to je Bregović". Šteta što je the other way round. :lol:...

Vidjet ću sve, daleko od toga da smatram da je nešto TO, ali od svačeg se može nešto naučiti i ako ništa drugo dobiti motivaciju za dalje, a to je najvažnije. I na kraju svih cesta dođeš do onoga što si već znao, oduvijek, samo što si ipak iskusniji.
A put je dug, dug i ne nazire mu se kraj. Ali zato ga i volimo. Treba uživati u putu jer je on sam sebi cilj na neki način...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 04, 2007 6:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
stvar je u tome da nijedna istina nije fiksna


E, pa tooo, to... =D>

Naravno, stvar je u tome da se istražuje, napreduje ( traži istina )... to je podizanje svijesti.

Istina se mijenja sa nivoom svijesti na kojem trenutno jesmo. I ovisi o percepciji. A možemo ju opisati na milione različitih načina.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 05, 2007 12:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Ž. M. Slavinski !

Neznam što reći o njemu , čovjek je zaslužan za neke tehnike
ali opet sve je to pod jednim velikim upitnikom .

Čitao sam neke njegove knjige .
Prvi je koji je skužio da su Crowleyev Lam i Aiwass jedna te ista inteligencija
ili ako želite entitet .

E sad pitanje je kakav je to entitet , vrag, bog , sotona . . . ? ? ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 05, 2007 1:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 30, 2007 5:15 pm
Postovi: 70
Lokacija: Banjaluka
Ne bi me čudilo da neki krenu tvrditi kako je taj entitet "vanzemaljac" :rofl :rofl :rofl

_________________
Eros and Thanatos are branches on the same old Tree, rooted in the soil of Shadow and Light;
If God was separated from the dark twin, the Devil, could he ever know the Soul of Mankind?


http://www.inner-sunrise.co.nr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 13, 2007 8:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
Treba uživati u putu jer je on sam sebi cilj na neki način...



- :mrgreen: - Hajde , vrijeme je da se krene. - :mrgreen: :D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 5:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Pantagruel je napisao/la:
Parsifal je napisao/la:
Vrlo je produktivan, pa svake ili svake druge sezone izbaci po jednu novu, nikad-pre-vidjenu, revolucionarnu tehniku koja za 30 sekundi (ponekad i malo duze) uspeva da vas dovede na samu ivicu Prosvetljenja ili bar tu negde. Vidim da mu je sada jedan od najnovijih kurseva savijanje kasika i postavljanje jaja na vrh!


Ja nigdje nisam vidio da se Slavinski razmeće sa Prosvjetljenjima toliko, koliko da mu je stalo da pomogne ljudima...


Apsolutno se slazem. Totalni je filantrop i uvek je voljan da pomogne ljudima uz odgovarajucu novcanu nadoknadu :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 5:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Sneni je napisao/la:
Ne bi me čudilo da neki krenu tvrditi kako je taj entitet "vanzemaljac" :rofl :rofl :rofl


Zapravo da, i tretiraju ga kao jedan od prvih kontakata sa vanzemaljcima. Sto se tice te identifikacije Aiwass - Lam Gosn Slavinski se u svojim tekstovima zaklanjao iza cinjenice da mu je K.G. to takodje potvrdio. Pomenuti je to docnije u jednoj drugoj privatnoj komunikaciji osporio i rekao da on to i tako nikad nije rekao. Cisto preciznosti radi :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 8:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Pantelija je napisao/la:
Slavinski je prepisivač. Bukvalno ništa nije njegovo. Koristan je samo po tome što je bio u prilici da prenese određene informacije u ovu zemlju pre drugih. Pokušavao je u početku da bude kritičan i oprezan, budući je nekakav psiholog, ali kasnije je prolupao, skraćivao je i uprošćavao tehnike tako da je došao do neke svoje akupresure: samo pritisneš neki taster (tačku) na telu i ponavljaš neke sugestije i - prosvetliš se! Izbrišeš prošlost! I ostalo po želji.
Sudeći po vezama i poznanstvima koje ima na zapadu, njega sigurno finansira neko od glavnih kontrolora NWO. Neko iz nižih nivoa, nije on od visokog društva.


MA ne treba niko da ga finansira kolike pare mlati od knjiga i kurseva. Drzi kurseve po Italiji i Americi relativno redovno, a nedavn oje usao i u Tursku.
Knjige su mu, bar neke, prevedene na engleski, ali ih nije stampao nego je 20 dolara download sa sajta. Dakle covek sam zaradjuje i ima gomilu ucenika. Recimo na milenijumskom intenzivu mu je bilo duplo vise ljudi nego kod celog ostatka EGA:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 8:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
F. RA je napisao/la:
Možda nebi bilo loše pročitat :

SUNJATA - Mistična fizika i božanska praznina :D


Nije bas reprezentativno. Tu je pokusao da se bavi kvantnom mehanikom, ono fensi trend pa valjda rek oi to da proba, ali to ocigledno bas nije podrucje koje bi mu lezalo. Mislim, ni ja se ne razumem u pomenutu, ali se zato u istu ni ne petljam :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 7:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 30, 2007 5:15 pm
Postovi: 70
Lokacija: Banjaluka
Štaviše, bacimo pogled na sliku osumnjičenog:

slika

Mora se priznati da izgleda, najblaže rečeno, sumnjivo :mrgreen:

_________________
Eros and Thanatos are branches on the same old Tree, rooted in the soil of Shadow and Light;
If God was separated from the dark twin, the Devil, could he ever know the Soul of Mankind?


http://www.inner-sunrise.co.nr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 27, 2007 10:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
F. RA je napisao/la:
Ž. M. Slavinski !

Neznam što reći o njemu , čovjek je zaslužan za neke tehnike
ali opet sve je to pod jednim velikim upitnikom .

Čitao sam neke njegove knjige .
Prvi je koji je skužio da su Crowleyev Lam i Aiwass jedna te ista inteligencija
ili ako želite entitet .

E sad pitanje je kakav je to entitet , vrag, bog , sotona . . . ? ? ?


Zar to treba pojasnjavati? Svi kanalisani entiteti su jedno isto-
skalarno polje reptilskih mozgova prisutnih na spiritualistickoj seansi. Nebitno je kako se zove i sta govori,da li diktira bibliju, kuran ,pesmu sa obrnutim tekstom ili bringerse cilj je uvek jedan, dati ljudima jos jednu zvaku za mozak, jos neku igracku kojom bi izgubili jos ovo malo vremena sto je preostalo do poslednjeg talasa koji ce pokupiti one koji nisu poslusali glas iznutra. One koji nisu uspeli da raspale unutrasnju vatru, pretope dva nervna sistema u jedan i postanu neovisni o magnetnim polovima. Promena magnetnih polova planete ce takve, bez sopstvenih magnetnih centara, jednostavno iskljuciti. Talasi dolaze sa svakom prolecem, dostizu vrh u 6-7-8 mesecu i onda snaga talasa opada. Znaci radi se o talasanju, onaj poslednji 2012 je kao tcunami- njega niko nece zajahati. Nema vremena za cekanje, da se isproba jos jedna tehnika, da se shvati i razume ....

Nema sta da se razume. Tibetanske vezbe, od ranog proleca presna biljna hrana,mentalne vezbe za smirenje uma, fizicko kretanje do maksimuma izdrzljivosti kao americki marinac na obuci i pocetkom leta pozvati snagom svoje maste ljubav, kad se oseti toplina u donjem delu stomaka i osecaj nalik orgazmu to je cista energija ljubavi, krecije, zivota, bioenergija,orgon; sklopljene ruke u molitvi ili mudre u asani sluze samo za to da se rukama ne dira spolovilo, na dodir ruke energija nestaje kao iz pene Joe cell. Zato to treba na taj nacin prekinuti i pozvati iskusnog majstora da vas kroz to provede zive i bez mentalnih ostecenja.
I to je to, "...jerbo je to poznanje sasvim jednostavno."
Nema sta da se zna, nema sta da se razume, celijsko pamcenje ce obaviti ostalo, predace vas mocnoj energiji koja nema ime (ali ima ono ime koje joj vi date:sveti duh, Lilit, Amor, kundalini vatra, Beloved ili omiljena filmska zvezda,nebitno, potreban vam je objekat ljubavi i strasti) i koja nema oblik ni spol (ali ce po vasoj zelji biti divna zena ili muskarac iz snova, zlatna kisa ili ovca ako vam je ta ideja bliska).

Nikakvi kanalisani entiteti ni knjige ne nose vam ovo objasnjenje, samo kupuju vreme i zamazuju istinu.

Rodger that tower?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 27, 2007 11:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Zar to treba pojasnjavati? Svi kanalisani entiteti su jedno isto-
skalarno polje reptilskih mozgova prisutnih na spiritualistickoj seansi.

Nikakvi kanalisani entiteti ni knjige ne nose vam ovo objasnjenje, samo kupuju vreme i zamazuju istinu.

Rodger that tower?


Znas sta Su, ovo sto ti pises je cisti bezobrazluk i nista drugo. Reci cu ti i zbog cega.
Dodjes na jedan forum i provedes tu nekoliko mjeseci, i imas sasvim dovoljno vremena da uvidis, recimo, da cijelo urednistvo foruma, dakle i oba administratora i svih 5 moderatora cijelo vrijeme se trude i potenciraju jedan specifican vid, tj. oblik duhovnog ucenja i napretka koji se u velikoj mjeri zasniva i na odredjenim kanalisanim materijalima tipa "Kasiopejske transkripte", "Ra materijal" i "Bringersi", kao i mnogi drugi clanovi ovog foruma koji su u tim materijalima nasli, po njihovoj vlastitoj procjeni, autenticno i mocno znanje, uloze mnogo truda i vremena za prevodjenje hiljada stranica takvih materijala, ispisu hiljade postova i clanaka komentarisuci iste u nastojanju pronicanja i razotkrivanja svih mogucih elemenata i aspekata koji su sadrzani u tim spisima i ti se na kraju, jednostavno (izvini na izrazu) popisas po svemu tome. Jednostavno se popisas na godine ulozenog truda mnostva ljudi koji su velik dio svog zivota i napora posvetili bas proucavanju i razotkrivanju tih materijala, a ti samo pljunes po tome i kazes da je to sve reptilska izmisljotina. Svaka cast Su. =D>
Ako je ono sto si ti navela konkretno za tebe prava i istinska metoda duhovnog razvoja ja nemam razloga da ti ne vjerujem, a pogotovo nemam razloga da se po tome popisam kao ti po npr. bringersima. Svi mi imamo svoj vlastiti 4-ti put, ako me razumijes... i jedna od osnovnih odlika i karakteristika covjeka koji je barem zakoracio na neki put samospoznaje i duhovnog napretka jeste da ne napada i ne omalovazava neciji drugi put, jer to je odlika samo ljudi koji su zestoko programirani da drugima drze lekcije i pokusavaju svakoga da stave pod vlastitu kontrolu iz samo njima poznatih razloga (doduse i nama su poznati).Recimo, jedna od glavnih karakteristika jakih OPS individua jeste netrpeljivost i bijes prema necijim drugim stavovima i razmisljanjima, a da ne pominjem slucajeve kad se te individue usude da kritikuju i napadaju nesto o cemu i same vrlo malo znaju, ili nisu ni probale da se direktno u "praksi" uvjere o efektima takvih ucenja.
Prema tome Su, ako si mislila da cemo na bilo koji nacin tolerisati ovakve postove, koji su potpuno neargumentirani i sa jasnim ciljem unosenja negativnih vibracija i napada na osnovne postavke ovog foruma, onda si se prevarila.
I odmah da ti kazem ako i pomislis da ces od svega ovoga napraviti neku diskusiju ili "dramu" kako na ovom tako i na nekom drugom topicu, i tu si se prevarila, jer mi npr. imamo u admin i mod panelu vrlo korisne funkcije brisanja, iskljucivanja i mnoge druge raznih elemenata sa foruma kojima je glavna svrha unosenje nemira i zbrke i bukvalnog ometanja drugih normalnih clanova koji su ovdje iskljucivo zbog toga da svi zajedno nesto naucimo. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 27, 2007 2:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Da li Su misli da je i Mojsije primio reptilsku podvalu na Gori Sinajskoj?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 29, 2007 4:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
gwydion je napisao/la:
Pantagruel je napisao/la:
Parsifal je napisao/la:
Vrlo je produktivan, pa svake ili svake druge sezone izbaci po jednu novu, nikad-pre-vidjenu, revolucionarnu tehniku koja za 30 sekundi (ponekad i malo duze) uspeva da vas dovede na samu ivicu Prosvetljenja ili bar tu negde. Vidim da mu je sada jedan od najnovijih kurseva savijanje kasika i postavljanje jaja na vrh!


Ja nigdje nisam vidio da se Slavinski razmeće sa Prosvjetljenjima toliko, koliko da mu je stalo da pomogne ljudima...


Apsolutno se slazem. Totalni je filantrop i uvek je voljan da pomogne ljudima uz odgovarajucu novcanu nadoknadu :lol:


Filantrop?! Nitko ne govori o filantropiji nekoj bezumnoj i iracionalnoj. Ako čovjek raspolaže svojim slobodnim vremenom i energijom, naravno da će to naplatiti. Puno manje nego neki drugi. Na stranu sa time da tip nije nešto revolucionarno i da je puno toga pokupio od drugi, ali hej, ako pomaže??! Nisu svi putnici i vrhovni eklektici da idu svijetom i uzimaju najbolje. Ako jesu, super. Ja samo kažem realno kako stvar stoji. Ali jesi li upoznao koga tko ide okolo i liječi ljude na dobrovoljnoj bazi, kao dosadno mu je pa ide trošiti resurse, energiju, vrijeme i novac. Ako jesi, svaka čast, ne sumnjam da takav može postojati, ali bogme nisam ni naivan. Radije ću nekome platiti ako nešto vrijedi nego ići besplatno nekom mugeru. Naravno možeš ići i besplatno nekome ko vrijedi da napravi posao nego radije plaćati mugeru (jer mugera kojima se plaća je previše, slažem se), ali ako takav postoji, samo mi javi.
Naravno, postoje neki mentalni slučajevi koji su si umislili da su neki iscjeljitelji zbog raznih razloga, ali o tome sad nećemo... Ono što vrijedi zahtjeva određenu cijenu. A ako si dovoljno inteligentan i razlikuješ potencijalnog šarlatana od nekog tko zna znanje, znat ćeš gdje i uložiti, a uz sve to i upiti hrpu znanja. Ionako je ovdje taj famozni novac kojeg spominješ ništa drugo nego simbolički ekvivalent energije. Kada vidim da više gubim nego što dobivam, vjerojatno niti neću ulagati u to. No, nekada su stvari i prividne pa je i stagnacija često napredak. No, ne znam uopće koliko sada mogu o čemu pisati u ovakvoj nezahvalnoj formi komunikacije da me ili neki debil ne cenzurira ili da netko krivo ne shvati, ali eto...

Osobno znam nekoliko tzv. procesora sa područja bivše Jugoslavije koje je učio Slavinski osobno. Ja Slavinskog uopće ne uzdižem, ali je u najmanju ruku zanimljiva figura od koje se može dosta naučiti. Forma učenja i način učenja te sama kvaliteta te kolilčina koliko ćeš upiti, ovisi od svakog pojedinačno. Ja od lokve vode mogu indirektno naučiti više nego od nekog čovjeka, a opet od nekog čovjeka koji se predstavlja za X područje znanja mogu više naučiti o Y, sve ovisi u kojem sam fazonu i koliko sam sam otvoren i na koji način ću tome pristupiti.

A ove priče o filantropiji ću ostaviti za rijetke pojedince kao što je Majka Tereza. Svaka joj dala. Naravno da se mora kritički pristupati svakome tko želi "kruha bez motike". Međutim još veća je opasnost sve samo tako gledati jer ako samo tako gledaš, pitanje je bez koliko ćeš kruha ti sam ostati. A pod kruhom ne mislim samo na fizičku hranu. I pitanje je koliko je sama ta osoba koja kritizira druge koji daju i zarađuju, zapravo pohlepna. No, nema veze sada, to mi je samo palo na pamet, jer poznati su mi oni koji se samo žale. Od takvih boli trbuh.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 29, 2007 4:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 30, 2007 5:15 pm
Postovi: 70
Lokacija: Banjaluka
Errrr ma razumijem čovjeka... na kraju krajeva mora se živjeti od nečega. Možda bih i ja postupao tako da sam na njegovom mjestu...

U svakom slučaju volim njegove rane radove, sad da li su prepisani ili ne (a vjerovatno jesu) u to neću da ulazim ali knjige su odlične i mnogo su uticale (i utiču) na mene... a "Ključevi psihičke magije" je jedna od onih knjiga koje uvijek rado preporučujem.
Dobro je neko rekao, Slavinskog ljudi ili maksimalno respectuju ili ga preziru - sredine izgleda nema, a ja sam od ovih prvih.

E sad ove novije metode, nisam imao nekog dodira s njima plus što me ne privlače (i čitav taj trip sa "Algolijancima" mi je nekako :roll: :? ), al ko voli nek izvoli.
Imam neke njegove tekstove o Ekskaliburu i Idenici pa ako nekom treba nek javi da nabacim :wink:

_________________
Eros and Thanatos are branches on the same old Tree, rooted in the soil of Shadow and Light;
If God was separated from the dark twin, the Devil, could he ever know the Soul of Mankind?


http://www.inner-sunrise.co.nr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 10, 2007 7:36 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 09, 2007 3:16 pm
Postovi: 9
Evo, obirom da nitko nema iskustva sa ovim tehnikama...

Intenziv Direktnog Iskustva - bio sam na jednom prije cca 15 godina. Ukratko radite 3 dana na pitanje Tko sam ja (ili nekoliko alternacija kako tko želi). Doživio sam direktno iskustvo. Vrlo vrijedno, neopisivo isksutvo. ZM Slavinski nije izumio ovu tehniku ali ju je prenio i popularizirao na ovim prostorima.
Ekskalibur - probao i nism baš bio oduševljen jer mi je neka stanja bilo nemoguće diskreirati i to me nekako odbacilo od tehnike. Naime, samo ovim do nekih nivoa svijesti nemožete doći. Preproručio bih da preskočite ovu tehniku ali ima vrijednih informacija u knjizi koje jesu točne.
PEAT - Počeo sam nedavno koristiti ovu tehniku i mada još nemam kompletan stav (prekratko radim) prilično bih preporučio. Sa ovim stvarno dolazite vrlo brzo do samih korijena problema. Mada dublje probleme morate raditi na više nivoa i u više procesa po mom iskustvu stvarno nešto što bi Vam trebali mjeseci (ili žiovota) negdje drugdje ovdje riješite u par sati. Razlika je u tome da problem tretirate energetski, ne npr psihološki. Kada dođete do korijena problema čitava struktura iznad te početne odluke se stvarno raspadne. Ne postoji više u vašoj svijesti. Kod dubljih problema u tom trenutku je moguće da će se aktivirati još neki aspekt a onda i njega dovedete do korijena. Mada tehnika po ZM Slavisnom jest spiritualna Vi ovdje imate opipljive koristi u svakodnevnom životu,,


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 14, 2007 9:48 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 09, 2007 3:16 pm
Postovi: 9
Parsifal je napisao/la:
Citat:
Intenziv Direktnog Iskustva - bio sam na jednom prije cca 15 godina. Ukratko radite 3 dana na pitanje Tko sam ja (ili nekoliko alternacija kako tko želi). Doživio sam direktno iskustvo. Vrlo vrijedno, neopisivo isksutvo.

Vidim da imas pozitivno iskustvo sa Intezivom. Da li si u proteklih 15 godina i dalje vezbao tu tehniku i mozes li da nam opises koje je promene u tvojoj svesti uzrokovola? Ukoliko nisi nastavio sa vezbanjem, znas li nekog ko jeste i mozes li da nam preneses njegova iskustva?

Pozdrav


Ne radi se toliko o promeni svijesti već o iskustvu. Vjerujem da kada bih više radio došlo bi do promene svijesti jer se na nekom nivou sigurno raspadaju neke strukture u svijesti kao posljedica direktnog isksutva. Cilj intenziva nije promjena svijesti već direktno iskustvo. Tu je bitna razlika koju možda ne možeš pojmiti jer nisi doživio direktno iskustvo (ili možda jesi ali neznaš). A ako želiš da ti opišem to iskustvo onda ne mogu jer riječima nisam u stanju. Ali to bi bilo nešto kao Ja sam Ja (ali onda opet krivo opisujem jer tu su već dva):). Nema razlike između subjekta i objekta. Znam ljude koji su radili više ali nemogu ti ni svoje iskustvo opisati a kamoli tuđe. Nema druge nego probati pa onda možeš svoje mišljenje oformiti...:))


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 14, 2007 1:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 09, 2007 3:16 pm
Postovi: 9
Parsifal je napisao/la:
Citat:
Nema razlike između subjekta i objekta. Znam ljude koji su radili više ali nemogu ti ni svoje iskustvo opisati a kamoli tuđe. Nema druge nego probati pa onda možeš svoje mišljenje oformiti...

Tnx, sad mi je malo jasnije. Izleda da Direktno Iskustvo predstavlja kratko "zavirivanje" u ono trajno stanje svesti koje zovemo Prosvetljenje.

pozdrav


točno. ti stvarno imaš to iskustvo ali na kratko...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 14, 2007 7:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
Izleda da Direktno Iskustvo predstavlja kratko "zavirivanje" u ono trajno stanje svesti koje zovemo Prosvetljenje.

Citat:
A ako želiš da ti opišem to iskustvo onda ne mogu jer riječima nisam u stanju.


To je direktno iskustvo i koliko ti to nekome pokušavao opisati ; jednostavno ne ide.

Nemoguća misija.

To stvarno treba doživit , a ustvari ne radi se o nićemu drugome nego da u jednom "momentu" spoznaš da jesi i da stvarno postojiš.

JA JESAM.

JA POSTOJIM.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 15, 2007 12:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 09, 2007 3:16 pm
Postovi: 9
spyro je napisao/la:
Citat:
Izleda da Direktno Iskustvo predstavlja kratko "zavirivanje" u ono trajno stanje svesti koje zovemo Prosvetljenje.

Citat:
A ako želiš da ti opišem to iskustvo onda ne mogu jer riječima nisam u stanju.


To je direktno iskustvo i koliko ti to nekome pokušavao opisati ; jednostavno ne ide.

Nemoguća misija.

To stvarno treba doživit , a ustvari ne radi se o nićemu drugome nego da u jednom "momentu" spoznaš da jesi i da stvarno postojiš.

JA JESAM.

JA POSTOJIM.


još bih nadodao da sam malo pročitao teme na ovom sajtu, pogotovo na temu NLO, vanzemalajca i slično. Čini mi se da vlada jedna opća paranoja, strah od otmica i slično. To stanje straha, paranoje nije prirodno. Trenutno ima puno većih problema za ovu realnost nego što su otmice i slično. Ekologija, polarizacija kulutra, onečiščenje, sustav u kojem živimo, otimanje za resurse, političari, efekt staklenika, glad itd. NLO-i su mitovi u nastajanju. Kolektivna svijest probija kroz njih. Dokle god ste u polariziacji ODS i OSD (ili kako već) ne možete živjeti svoj život. Nema Boga osim čovjeka. Dokle god pričate o tehnikama Slavinskog a niste ih probali u najmanju ruku nije korektno prema čovjeku. Mijenjajte svijest. Mijenjajte realnost u kojoj živite. Jedino na taj način će biti moguće nešto učiniti...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 156 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz