Sada je: sub apr 27, 2024 11:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 2:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Hvala ti Tina sto obracas paznju a jos mi je draze sto se slazes, mislim, ovde pricamo o intuiciji i razumu i kada neko da konkretan odgovor, niko ne obraca paznju nego samo "mlate praznu slamu". Hvala Ti.

Pa mislim da shvatam kako funkcionise val. ali jos mnogo moram raditi na sebi. Nisam na pocetku ali kraj procesa jos nije blizu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 2:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Citat:
Hvala Ti.

Molim, i drugi put. :)

Citat:
ali jos mnogo moram raditi na sebi.

Kao i ja. To je proces, koji kad jednom pocnes, on nikad vise ne prestaje. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 6:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ja bih molio Galaksiju ili moderatora da mi daju neku kritiku mog misljenja sta je to intuicija. Treba mi misljenje nekog kome su se kockice sklopile tj. nekog ko ozbiljno shvata denzitete.


Što se mene tiče, sve 5!!! Dobro si objasnio. Hvala na iznesenom iskustvu iz kojeg učimo svi.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 10, 2006 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Hvala, Jack! Inace, sklon sam prevelikom skepticizmu pa mi promisljene izjave drugih puno znace.

Da, i to upravo jeste cilj, da svi zajedno iz nasih iskustava pomognemo jedni drugim doci do sustine.



Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 30, 2007 12:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Ne znam zašto je ova interesantna tema stavljena na drugu stranicu.Ali što je tu je. Imam jedan prilog na temu.

VOA ili glas Amerike.

Stize li intuicija iz drugoga svijeta?

Prilog Zlatice Hoke

Neki to zovu sestim culom, neki intuicijom, unutarnjim glasom, ili, pak, izvanosjetilnom percepcijom. U svakom slucaju, radi se o fenomenu koji moderna znanost uglavnom pripisuje podsvjesnoj obradi stvarnih iskustava ili, naprosto, nagadjanju. Medjutim, neki su znanstvenici, potaknuti sve vecim brojem slucajeva u kojima sesto culo pravodobno upozorava na dolazecu nevolju, poceli provoditi eksperimente na polju intuicije. Godinama se na rasprave o parapsiholoskim fenomenima gledalo ili sa cvrstom skepsom ili s odusevljenjem posvemasnje vjere. Dr. Hans Holzer, bivsi profesor parapsihologije na njujorskom Tehnoloskom Institutu i autor 120 knjiga o paranormalnim fenomenima, jedan je od vjernika. On je uvjeren da ljudi primaju intuitivne informacije od bica iz drugog svijeta. "Neporecive cinjenice i godine i godine eksperimentiranja cvrsto su me uvjerili da postoji svijet, koji ja zovem drugom stranom. To nije ni raj niti pakao, nego svijet koji se nalazi ovdje, oko nas, ali na drugoj razini - drugoj razini vibracija, drugacijoj razini postojanja. U njemu su ljudi koji su u ovoj razini postojanja preminuli, a u drugom svijetu imaju zadacu komunicirati s nama. Nacin na koji nas oni savjetuju, vode i upozoravaju nas je kroz sesto culo odnosno intuiciju.


Predvidjanje buducnosti

Premda Hans Holzer nije jedina osoba koja vjeruje u postojanje drugog svijeta, znanstvenici sa skepsom primaju takve teorije. Sve je brojnija, medjutim, takozvana zlatna sredina, znanstvenici uglednih sveucilista poput Cornella, Princetona i Stanforda, koji uporabom znanstvenih metoda pokusavaju ustanoviti sto se krije iza takozvanih parapsiholoskih dozivljaja. Psiholog Dean Radin, sa sveucilista Nevade u Las Vegasu, provodi istrazivanje kako bi ustanovio kolika je sposobnost ljudi da predvide buduce dogadjaje. Na to ga je ponukao relativno cesto zabiljezen slucaj da osoba koja godinama istim putem ide na posao i vraca se kuci, jednog dana, ponukana sestim culom promijeni dnevnu rutu, a da se onda ustanovi da je uobicajeni put bio popriste prometne nesrece. U eksperimentu Deana Radina, ispitanici se nalaze pred kompjuterima koji prikazuju razlicite, slucajno odabrane prizore. Neki su ugodni, drugi, pak, stresni i neugodni. Slikama prethodi dvadesetak sekundi praznog ekrana u kojima se iscekuje slijedeca slika. "Od ispitanika se ne trazi da svjesno kazu kakve prizore iscekuju. Naprosto, razliciti uredjaji mjere njihov puls, krvni tlak, znojenje dlanova i druge znakove emocionalnog stanja u kojemu se nalaze iscekujuci slijedecu sliku. Mjeri se ustvari nesvjesna priprema tijela za ugodan ili neugodan prizor koji ce uslijediti, koja bi upravo mogla odgovarati onome sto ljudi nazivaju sestim culom." Medju 75 ispitanika Deana Radina, svaki deseti je razvio snazne tjelesne reakcije nelagode uoci prikazivanja neugodnih prizora, a isti broj nije pokazivao uopce nikakve reakcije, a ostali, dakle 80 posto, iskazivali su citav raspon izmedju tih dviju krajnosti. Takvi nalazi, prema Deanu Radinu, zbog slicnosti individualne raspodjele s raspodjelom nekih drugih ljudskih znacajki, primjerice umjetnickom nadarenoscu, znanstveno pokazuju da se u izvjesnim slucajevima sesto culo zaista moze smatrati informacijom iz buducnosti. Buduca istrazivanja, nada se psiholog Dean Radin, mogla bi razotkriti citavo novo podrucje izvanosjetilnog svijeta, koji nam je za sada potpuno nepoznat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 30, 2007 12:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Od 11. II 2006 niko se nije javljao svojim postovima pa je tema ostala tamo đe se zatekla.

Zlatko sve je to u glavnom tačno mada se meni čini previše uprošćeno rečeno. Ne samo da sa nama saobraćaju "entiteti" iz tog uporednog svijeta nego i mi samo boravimo u njemu. Vrijeme je ljucka izmišljotina, ili ljepše rečeno prihvatljiv način nama ođe da objasnimostvari koje ne možemo razumjeti. U stvarnosti ne postoji prošlo i buduće nego slijed događaja odnosno uzroci i posljedice koji ne moraju poštovati "naše" vremenske zakonitosti. Kad sam naučio kako se prolazi kroz vrijeme (zašišti iznad lijevog oka na visini od 15-ak cm i prema naprijed 10-ak cm i već se "kećeš kroz vrijeme", potpuno sam izgubio osjećaj vremena. Bio sam rasplinut kroz vrijeme odnosno učestvovao sam u mnogim događajima istovremeno. To me puno zbunjivalo jer nijesam mogao znati što je sad i što je bilo i što će biti. Pa sam u razgovoru sa ljudima, da bih znao u mom sam vremenu morao prvo oprezno ispitivati jeli se dogodilo to i to i kad se dogodilo da bih svijest mogao tačno pozicionirati. na kraju sam od svega odustao jer je sve to bez veze i ometa me u potpunom proživljavanju života. Mada i sad ponekad trkne tamao amo. :D

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 30, 2007 2:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Formica, ako nije tajna, kako si naučio da prolaziš napred i nazad kroz vreme ?
Pozdrav, Semjase.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Intuicija i razum
PostPostano: ned dec 30, 2007 11:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 27, 2007 11:23 pm
Postovi: 138
Jack987 je napisao/la:
Kada poslušati intuiciju, a kada razum? Da li su oni uvijek u suprotnosti? Da li vas je ikada intuicija iznevjerila? Koji su vaši doživljaji kad ste poslušali svoju intuiciju - i ispalo je sve kako treba?

:wink:


Rečeno po Gurđijevome bi bilo... da vi raspravljate o odnosu emocionalnih centara i nižega intelektualnoga centra... koji, kad gospodari definitivno nije dobro, jednostavno zato jer je to logički razum, proizvod i dio ove "stvarnosti", rekao bih i najpodložniji manipulaciji od strane matrice, i zatvara oči ka istinskoj spoznaji...

Ipak, kad se taj logički razum ukroti i 'Ja' uvede malo reda u taj kaos, formira magnetni centar i uskladi rad svih centrova i sve što ide stime... tad će emotivni i intelektualni centar surađivat i neće bit dvojbe između "razuma" i "intuicije", jer će bit jedno, kako bi i trebalo bit...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Intuicija i razum
PostPostano: ned dec 30, 2007 9:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Jack987 je napisao/la:
Kada poslušati intuiciju, a kada razum? Da li su oni uvijek u suprotnosti? Da li vas je ikada intuicija iznevjerila? Koji su vaši doživljaji kad ste poslušali svoju intuiciju - i ispalo je sve kako treba?

:wink:


Evo Jack opisati ću kako ja prakticiram intuiciju u svakodnevnom životu. Kako reče veliki G. treba izbjegavati rituale jer oni ograničavaju i sputavaju čovjeka.

Pokušavam svoj dan provoditi tako da bude jedinstven, odnosno ne ponavljam rituale. Krenem drugim putem na posao. Time razbijam rutinu i dosadu znanog mi puta. Svoj život nastojim živjeti punim plućima tako da kod svakoga važnijeg događaja osluškujem svoje tijelo kako se osjeća i pokušavam svjesno doživjeti taj trenutak. Ponavljanje osjećaja u nekoj situaciji znak je intuicije ili što ja više volim reći unutarnje mudrosti.

Postoje brojne vježbe za jačanje intuicije među kojima je najpoznatija ona sa buđenjem bez sata u određeno vrijeme. Svaki čovjek već će naći način za treniranje svoje intuicije ako želi.

Podsjetio bih na neke detalje o intuiciji.

--medicinska interpretacija :

--- naročita sposobnost neposrednog saznanja bez učešća iskustva i razuma. Ili saznanje do kog se došlo " živim razmišljanjem " koje se odigralo na nižem nivou svijesti tj. u podsvjesti. Kraj citata.

E sad kako je podsvjest duša ili barem njen dio ili ono što zovemo višim " JA", onda je intuicija suština ili kako sam negdje pročitao - osjećaj povezan sa našom emotivnom inteligencijom, a koja je u direktnoj vezi sa OPD opredjeljenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 31, 2007 12:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Semjase je napisao/la:
Formica, ako nije tajna, kako si naučio da prolaziš napred i nazad kroz vreme ?
Pozdrav, Semjase.


Mene je to i mnogo što drugo naučio pratilac. Ja ga tako zovem jer te on prati kroz život i uvijek je tu neđe u blizini kad ustreba. on ti je bio najbolji drug iz vremena prije rođenja i pomaže ti u periodu prilagođavanja na tijelo (od začeća do rođenja) jer kad si u tijelu zaboravljaš sve što se odnosi na bestjelesno stanje. I kasnije kad se rodiš on je vazda tu neđe okolo. Još ako uspiješ da ga prepoznaš možeš ga uvijek dozvati samo sjećanjem na njega. Inače su oni vrlo fini i strpljivi sa nama mada sam se ja sa ovim mojim posvađao nekoliko puta (on je svaki put bio u pravu). Sa njima to ide lako pokaže ti šta i kako radi (zapravo ti vrati sjećanje) i ti sve radiš ispravno. Sva ta sjećanja postoje u tebi. Još da dodam znimljivu stvar za nas uzrok mora postojati prije posljedice. Međutim to ne važi tamo. Tamo su uzroci mnogih posljedica "u budućnosti" odnosno događaj se dogodi a uzrok tog događaja se još nije desio. Nije to putovanje kroz vrijeme nego oni imaju svo to znanje i pletu mrežu događaja tako da se ne bi rasula mreža. ili je ne pletu nego je održavaju i popravljaju ako se što pokida. Mučan posao. Ja sam pokušavao nešto ispravljati ali sam poslije odustao. Ovđe spada i ta intuicija jer svi mi znamo zapravo sve i ponekad nam sine neko zrnce sjećanja u važnim trenutcima da što ne pobrkamo. ti trenutci mogu naoko biti beznačajni ali su zapravo ključni za održavanje ravnoteže sistema.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 01, 2008 11:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Formica, ako sam te dobro razumela, taj pratilac je naše više Ja (odnosno intuicija).
Hvala,i sve najbolje u 2008.
Semjase.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: vidovitost
PostPostano: pon mar 31, 2008 3:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Sad vidim koliko mi pisanje na forumu donosi prednosti - vidim svoj Put jer kao da vodim dnevnik (što bi vjerojatno isto bilo dobro radit, ali ovako dijelim s drugima) svog putovanja i dokumentiram promjene :)

Evo što mi se jutros dogodilo. Kad sam se spremao na posao, javila se misao niotkuda "netko je nekome umro i to u mom uredu". Nisam odbacio tu misao, primio sam je, nekako mirno, bez nekog naročitog uvjerenja u bilo šta, ipak, s čuđenjem.

Obično sam zanemarivao takve impulse pa bi privremeno nestali.

Dođem na posao i prvo što mi kolegica kaže: "Znaš, umro je otac "tog i tog kolege" !

Mislim!

Što reći?

Onda sjednem i 'odmeditiram' tu pred monitorom. Očito mi se događa nešto. I kao da sam to očekivao. Jer - iako nema veze s ovom temom - znam da sam u subotu, nakon seksa i orgazma upao u neko fino stanje za koje sam osjećao da je posebno i drugačije i kada sam ga sam sebi htio opisat i predočit, postavio sam si pitanje kojim obično pokušavam dobiti 'najtočniji' odgovor - kažem sebi da samo jednom rječju opišem 'to nešto' i u ovom slučaju stigla mi je riječ 'pročišćen'. Dakle, osjećam se pročišćeno, seks i orgazam su bili pročišćavajući.

Onda pokrenem mašineriju logike i razmišljanja da vidim imam li ikakve poveznice s tim kolegom kojem je umro otac. Nemam. Zašto se ta misao pojavila? Ne znam. Da mi kaže da sam se otvorio? Otac mu nikad nije bolovao, kažu, ništa o njemu ne znam, do danas nisam znao niti to da uopće postoji. Mislim, mogao je biti mrtav već odavno.

Sjetim se da sam prilikom jedne meditacije kidanja veza na brzinsko pitanje s kim bih veze trebao kidati, dobio odgovor da kidam veze s tim kolegom. Ni tada mi nije bilo jasno otkuda i zašto on. Bilo je to prije godinu dana i ni danas ne znam odgovor. Mislim da nije ni bitno, saznat ću već.

Može li se to uopće nazvati vidovitošću? Tu se ne radi o tome da sam događaj predvidio unaprijed prije nego se dogodio, niti se radi o meni samom nego o gotovo nepoznatoj osobi?

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: vidovitost
PostPostano: uto apr 01, 2008 5:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
treskavica je napisao/la:
Sad vidim koliko mi pisanje na forumu donosi prednosti - vidim svoj Put jer kao da vodim dnevnik (što bi vjerojatno isto bilo dobro radit, ali ovako dijelim s drugima) svog putovanja i dokumentiram promjene :)

:thumbup: zapisivanje moze biti vrlo korisno pomagalo kod Sebe-posmatranja

treskavica je napisao/la:
Evo što mi se jutros dogodilo. Kad sam se spremao na posao, javila se misao niotkuda ...

Može li se to uopće nazvati vidovitošću? Tu se ne radi o tome da sam događaj predvidio unaprijed prije nego se dogodio, niti se radi o meni samom nego o gotovo nepoznatoj osobi?

nazalost,na to pitanje josh uvek nisam ni sam sebi odgovorio,
nedoumice i pitanja o tome sam vec izneo ovde na forumu,u jednom mejlu Jacku,u ovoj temi:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=184&start=20
mada je sada mnogo manje nedoumica nego kad sam to pisao,pitanja ostaju otvorena i dandanas
tamo sam izneo nekoliko iskustava u vezi raznih "vidjenja"
ali evo,
u svrsi shto vishe razmene iskustava,i ovde da ispricham najsveziji primer(ustvari sveziji je primer zemljotresa,ali o tome vec znamo :wink: )
proshlog petka ujutro,vozim prema mestu ugovorenog sastanka,nekih 30 km od grada,dok vozim dodje mi vizija choveka kako skache u reku sa mosta u centru grada,video sam samo da je pad zavrshio u vodi koja je bila dosta plitka,i tu se vizija zavrshila...
kad sam se na kraju dana vratio kuci,na vestima sam chuo da je, nekoliko sati posle moje vizije,neki chovek skochio sa mosta u centru u Vardar,voda je bila plitka, tako da se nije udavio vec je samo polomio kosti
po-zdrav
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 02, 2008 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Alo, nat, pozdrav!

Vidim da je tvoje iskustvo potpuno slično mom - nema nikakve direkne veze s tobom, a ipak si imao viziju, cool :)

Ja želim toga još, uzbudljivo je, a više se ne bojim samoga sebe i takvih vizija kao nekada :mrgreen:

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 15, 2008 1:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
često znam kada će netko doći na vrata, a još k tome i znam tko. isto tako mi se događa da znam što sugovornik misli i nekako ja dobijem volju to reći i sugovornik svako malo govori "to sam baš htio reći!", a ako šutim onda znam što će reći i koja je poanta pričanja već prije nego počne govoriti. isto tako sam znao kad će netko umrijeti, kad će se nešto dobro dogoditi, sve u svemu imao sam neki osjećaj-predosjećaj i štos je u tome da se uvijek isto osjećam u toj situaciji bez obrzira na događaj tako da mislim da je u pitanju isto "osjetilo" s kojim dolazim do toga.
pošto znam da nisam neko posebno biće koje može predviđati budućnost i raditi čuda, mislim da svi možemo takve stvari osjetiti. odnosno, još i bolje, to i radimo - osjećamo buduće događaje.

Jack je postavio na početku pitanje da li su razum i intuicija uvijek u suprotnosti?
Koliko ja to vidim - jesu. Intuicija je obrambeni mehanizam koji nas čuva od samouništenja, trčanja pred rudo, stajanja na minu... Dolazi uvijek poslije "razumne ideje",kada mislimo nešto napraviti, i stvara određenu nesigurnost zbog koje nećemo uletjeti u vatru nego ćemo još jednom razmisliti o prvobitnoj ideji. Ni sami ne znamo zašto bi trebalo razmisliti, ali intuicija je napravila svoje. I mi razmislimo i pažljivije radimo ono što smo planirali. Još je bolje kada intuicija nije samo osjećaj nesigurnosti već čista slika druge opcije gdje možemo birati između prvobitne razumne ideje i intuicijskog prijedloga.

Intuicija nije predosjećanje nekog tko dolazi na vrata, niti nekog događaja u budućnosti. Intuicija se samo koristi istim osjetilom za buduće događaje. Npr, kao uho: uho sluša i mi uživamo u glazbi, priči... Ali u slučaju nekog praska zahvaljujući našem obrambenom mehanizmu automatski reagiramo saginjanjem, nekim trzajem. Isto tako je intuicija trzaj na moguću opasnost "razumnom odlukom".

nadam se da sam kolko tolko jasno iznio svoje misli. fakat mi je koma pisana forma za prenašanje informacije iz moje glave u tuđu glavu :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 22, 2008 12:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 26, 2008 4:32 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Meni je problem razlikovati intuiciju od pritajene želje, pa ne postupam uvijek po tom osjećaju. Ipak, nekad zna biti toliko jaka da ju osjetim i takva me još nije prevarila.
Ne znam koliko to ima veze s intuicijom, ali često se sjetim neke osobe i ona mi uđe u lokal taj dan. Najčešće imam viđenje filmova koji će biti na TVu.

Koliko veze ima dejavu sa intuicijom jer mi se i to često događa? Kao klinac sam se jednom skoro srušio od slabosti i šoka koliko je osjećaj bio jak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 9:53 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 11, 2008 10:54 am
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Kao novajlija, samo ću razmišljati "naglas":
Dakle, ako razumom pokušavam da objasnim intuiciju, onda ću pokušati da je shvatim kao kognitivnu funkciju koja nam, kao i sve druge, svakako koristi u snalaženju u svetu oko sebe, ali i u onom unutar sebe (oba su u interakciji, dakako); ako će moj razum biti još agresivniji, shvatiću da je intuicija nešto poput brze prerade informacija ispod praga svesti, gde će razum imati rezultat, ali pojma neće imati kako je do tog rezultata došlo (moje šestogodišnje dete, recimo, oduzima veći broj od manjeg i kaže tačan rezultat sa predznakom minusa, ali ne ume da objasni kako to zna, kako do toga dolazi); konačno, kao tako shvaćena, intuicija se itekako naslanja na ukupnu matricu iskustava.
Ali, šta je zapravo to što pominjete kao vidovitost, predosećaj, slutnju, ili nazovimo to kako god? Prijem informacija nevezano za to da li se on odvija u budnom stanju ili stanju spavanja ili trenucima meditacije, bez nužnosti logike i matriksa? Na primer: šalim se sa drugima i po zvonu telefona (a uvek ista melodija i bez očekivanja) pogadjam ko zove. Ili, sanjam pred zoru (dva puta) pogibiju skijaša, a ujutro čujem vest da su "sinoć" poginuli ti i ti skijaši...? Bavite li se ovde i jungovskim principom sinhroniciteta?
Oprostite ako sam promašila temu ili je negde već pisano (pokažite mi gde).

_________________
"Ko zna?
Ah, niko, niko nista ne zna - krhko je znanje.
Mozda je pao trak istine u me
a mozda su sanje"...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 11:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Bojim se da intuicija nije tvorevina evolucije duse covecanstva vec da u ovo doba uvidjamo samo ostatke njene regresije. Misljenja sam da ovo sto sad uocavamo kao "cudo intuicije" predstavlja samo ostatke onoga sto su nasi daleki askurdjeli posedovali u izobilju....

No ne brinite, brisanje tog softvera , kao nepozeljnog za kastu robova uspesno se sprovodi i uskoro ce biti dovrseno. Uzivajmo bar jos malo u uspomeni i tragovima onoga sto smo po prirodi imali u izobilju. Sled informacija i njihopva brzina prekrice uskoro sve patrljke duhovnog coveka... koji dise, zivi i rezonantno dozivljava energetske vibracije opsteg postojanja svega u svemu. Uglavno sad rezonantno se prilagodjavamo mikrotalasima mobilnih telefona, radio talasima, elektromagnetizmu masina i onda nas zaprepasti energija neminovnosti nekog dogadjaja koju prepoznamo.... Tako nekako ja to vidim...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 9:35 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Pozdrav, Bixy, dobrodošla!
Veoma me raduje neko koga zanima Jungova psihologija.
Što se sinhroniciteta tiče, eto, baš juče su mi kroz prozor uleteli neki zlatni skarabeji u vidu japanskih šarana, :wink: a tema je ovde:

http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 3&start=20

Takođe, V je napisao veoma zanimljiv rad o analogiji između Jastva i torusa. Tu je:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=349

Ima Junga i na snovima, ali ko će to naći...

Citat:
No ne brinite, brisanje tog softvera , kao nepozeljnog za kastu robova uspesno se sprovodi i uskoro ce biti dovrseno. Uzivajmo bar jos malo u uspomeni i tragovima onoga sto smo po prirodi imali u izobilju. Sled informacija i njihopva brzina prekrice uskoro sve patrljke duhovnog coveka... koji dise, zivi i rezonantno dozivljava energetske vibracije opsteg postojanja svega u svemu. Uglavno sad rezonantno se prilagodjavamo mikrotalasima mobilnih telefona, radio talasima, elektromagnetizmu masina i onda nas zaprepasti energija neminovnosti nekog dogadjaja koju prepoznamo.... Tako nekako ja to vidim...


Tako nekako i ja vidim, Ferdinande. A svega toga ne bi bilo, ... :mrgreen:
No, možda još nije kasno da mali Perica prestane da zamišlja ružičaste balone. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 17, 2008 8:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Citat:
Tako nekako i ja vidim, Ferdinande. A svega toga ne bi bilo, ... :mrgreen:
No, možda još nije kasno da mali Perica prestane da zamišlja ružičaste balone. :wink:


Zasto mi intuicija govori da ima nesto u ovome... skriveno...??? A, da, ne-bi razdvojeno... thanks... Inace Pera je detlic iz crtaca koji smo mi matorci gledali a vi omladinci tesko da ga se secate...
:-k Ima nesto intitivno i u ovim ruzicastim baloncicima, ali to cu shvatiti kad budem pametan... :wink: :occasion5:

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz