Sada je: pet mar 29, 2024 12:14 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Irinej
PostPostano: sub feb 03, 2018 8:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ja licno nemam nista protiv ucitelja, jedino prepoznajem one koji su u toj prici nadmeni.
Na primer, prvi put sam se susreo sa Mojjijem kada mi ga je Promatrac preporucio.
Odmah mi je tu nesto zasmetalo.
Zasto silni Mojji sedi na pozlacenom tronu sa sve krpom na kolenima dok njegovi ucenici sede na tvrdom panju??
I ako je on zaista to sto zagovara, a to je ljubav, mir, jedinstvo, kako dozvoljava da se ljudi kojim prica muce sa tvrdim panjem?

Zasto i on sam ne sedi na panju?
Zasto bar onda i ucenici nemaju dostojno sediste.

Zato sto je nadmen, i smatra da je uzvisen sa svojim znanjem.

To je samo slika duhovnosti.
To je kao sto Patrijarh Srpski, ili bilo koji drugi, nosi stap iako mu uopste ne treba fizicki.

Taj stap je duhovni. On ga nosi da bi zadobio kredibilitet.
Izgledace mudrije i postovanije ako otmeno hoda sa stapom.
Zato sto je to arhetip proslosti i usadjen je ljudima u svest.
Pravim ljudima stap nije potreban.

Evo za primera uzmimo Anu Bucevic.
Ona je jedna divna zena.
Moze se reci da ucim od nje.
I to je skroz ok.
Skroz je ok da slusamo one koji su na nekom putu duze od nas pa su prokljuvili neke detalje.
Pogledajte neke njene video snimke na YT, ima ih vise od 600.
A ona ih daje besplatno.
Ona DELI.
A kako deli tako i dobija.
Od tih 600 snimaka, sigurno se mnogo ljudi koji imaju vise para od proseka javilo i zatrazilo da licno prica sa njom.
Verovatno je neko inicirao seminar u koji je ukljucio njenu mudrost.
I to je skroz ok. I pevaci pevaju za pare.
Ali novac je tu samo vid razmene energije.

Ljudi poput Ane nemaju potrebe da obuju sandale i hodaju sa stapom, ili da sede na tronu i dopustaju drugima da im ljube noge.

NE!
Ovakvi ucitelji su posve poput svih "ucenika".
jedino ih razlikuje to sto ti "ucitelji" dele ono sto znaju.

I za kraj, da zavrsim sa pitanjem.
Da li je neko uopste uspeo da primeni prakticno na zivot ono sto prica Mojji?
Ja nisam. Sve sto on kaze je kao neka beskorisna filozofija.
Sa druge strane, Ana me stvarno inspirise, i gledajuci snimke, vec sam dve stvari primenio na zivot i dalo je dobre rezultate.

Autentika, HVALA TI sto si podelila snimak Ane u temi "mrsavljenje"
:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učenje Vatre - Put ka zdravom duhu i tijelu
PostPostano: sub feb 03, 2018 9:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Kako se ono kaze...idolopoklonstvo... :)
Ok, volim da cujem i poslusam Anu,ali necu joj ljubiti noge.

I da, Don Huan je rekao da su filozofi promaseni carobnjaci.
Ne znam kako bih drugacije okarakterisao price tih ucitelja poput Mojji-ja osim kao filozofiju.

Ma samo pogledajte i napravite kontrast izmedju ova dva: ana-mojji i videcete drasticnu razliku
Jedni zele da im se klanjamo drugi ne, to je poenta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učenje Vatre - Put ka zdravom duhu i tijelu
PostPostano: ned feb 04, 2018 7:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Snoopy slazem se za Moojia.
Cemu te njegove haljine, cemu to spustanje ljudi njemu pod noge. Odvratno. Kao on je ucitelj, guru. Mislim, volio sam nekada poslusati Moojia. On je jos i dobar kakvih ucitelja ima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učenje Vatre - Put ka zdravom duhu i tijelu
PostPostano: ned feb 04, 2018 7:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
Ima puno gorih, utripanih ludaka kao sto su Sai i Meher Baba. Oni su ljudima neki bogovi. Sai Baba materijalizuje neki tamo prasak i kao... vauuu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učenje Vatre - Put ka zdravom duhu i tijelu
PostPostano: pon feb 05, 2018 3:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Cago je napisao/la:
Snoopy slazem se za Moojia.
Cemu te njegove haljine, cemu to spustanje ljudi njemu pod noge. Odvratno. Kao on je ucitelj, guru. Mislim, volio sam nekada poslusati Moojia. On je jos i dobar kakvih ucitelja ima.


Da.
Ali obrati paznju na slusaoce.
Dok ih gledam, bude u meni neku cudnu emociju zalosti i tuge.
Skoro svi zmure, cak i kada pricaju.
Kao da spavaju, a misle da se bude zbog uzvisenog.

Ili je njegova prica toliko nejasna da moraju da zmure da bi ga uopste ispratili :)
Evo ja, stvarno dobro pricam i citam engleski, ali imam problema da ga razumem i ispratim.
Podseca me na period gimnazije kada sam ucio filozofiju, pa mi je trebalo po 3 puta da procitam da bi uopste razumeo..Hegela :)

Jbg, svega ima na ovom svetu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učenje Vatre - Put ka zdravom duhu i tijelu
PostPostano: pon feb 05, 2018 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 27, 2015 12:22 am
Postovi: 106
To oni zmure da... ispadne pred Moojiem da konstantno meditiraju. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učenje Vatre - Put ka zdravom duhu i tijelu
PostPostano: pon feb 05, 2018 11:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Cago je napisao/la:
To oni zmure da... ispadne pred Moojiem da konstantno meditiraju. :D


Slihtaju mu se :rofl #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Učitelji...
PostPostano: sub feb 10, 2018 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
To ti je ono, ljudi su u stanju godinama sjediti i slušati nekoga tko im priča tko je on, šta su oni, šta da rade, kako da rade...
I tako prolaze godine, decenije katkad, a ljudi i dalje slušaju šta su to kao oni, a zapravo to nisu, tek su: slušatelji.

To je kao kad je Jakov (Novi Zavjet) rekao - ne budite slušatelji riječi, budite, činite, budite činitelji, zaživite to, živite tako. Vjera bez djela je mrtva - potvrdite time njenu efikasnost, djelotvornost, životnost.
Ili ona zen priča gdje su se okupili učenici oko učitelja. On im je pričao, oni su slušali. Na kraju tog dana, jedan se pokupio, digao i otišao to činiti, to biti, živjeti. Nakon deset godina se vratio i zatekao iste one kako još uvijek sjede oko učitelja i slušaju to isto: pa zar vi još uvijek tu sjedite i slušate? Naravno da se opet pokupio i otišao i nije se više vratio. Šta se može... Valjda i njima to tako nekako i paše.

Međutim, kad taj učitelj već vidi da se oni ne dižu, da i dalje sjede i hoće samo slušati, šta se ON ne digne i ne pošalje ih ća: ajte sad lijepo sve to što sam vam rekao i činite to, budite takvi, budite to - živite. Ili ajmo sad svi skupa - domaćice manje zbori da ti ručak ne zagori... Ajme, odoh ja u bespuća (neo)zbiljnosti.

Osobno, ispada da su mi bili najdraži gotovo isključivo učitelji iz svijeta borilačkih vještina. Kao kad Morihei sensei kaže (parafrazirano): to gdje si sad, gdje živiš - to je nebo. Idi i prakticiraj, živi Umijeće Mira. Svijet je tvoja pozornica, da ne rečem dojo.
A filozofe tj. sofistre koji satima pričaju - preferiram čitati a ne uživo gledati i slušati, ako išta. Jer sam stava da bi bilo još neozbiljnije zamisliti si cijelu situaciju kao komendiju. Mada, nisam uvijek bila takva. Nekad su me naprosto fascinirali, o kako su pametni, o kako su puni znanja, vidye, a sve što ja znah bješe puka avidya...

Jednom prilikom sam sanjala jednog lika, crne kose, u bijeloj halji. Poslije, ne znam koliko je vremena prošlo, par godina, sam vidjela fotku - ajme, pa to je taj čovjek iz mog sna! Njega sam poslušala (unekoliko) i dotirala kroz kupovinu par njegovih knjiga. Ali nadasve najbolje što je ikad rekao bilo je: I know you want to know more, but, how about practicing? Šri Swami Rama ako koga zanima. Hah, bio mi je dobar detalj iz njegovog života, kad je svom učitelju došao i izjavio kako je sve to lijepo što on njemu priča, sve je to super, ali bi on ipak išao u svijet i živio, eto, ima te neke ambicije. Učitelj mu rekao, dakako, idi samo, dapače .... Čini mi se... da je... to bio moment kad su prestali biti "učitelj i učenik" i postali... prijatelji.

Kad sam već razvezala, ima taj koncept "Gurua". Sad ću ja malo da vam pametujem: Guru je DUH. To je jedna od bazičnih stvari koje bi guru (učitelj) trebao objasniti, i idealno bi bilo kad bi znao učenika uputiti u taj kontakt s Guruom, ili na neki način bi trebao poslužiti (kroz tu neku vrstu šaktipata) kao netko tko će "povezati" učenika s Guruom (Duhom) koji će mu Sam onda biti podrška, osnaženje, podučavati ga (odiznutra), voditi kroz život i u životu, jednako kao i kroz razlučivanje raznoraznih informacija, filozfija, doktrina koje pogotovo danas dolaze, naprosto udaraju, sa svih strana.
Svojevremeno sam čitala jednu knjigu jednog nekog Indijca (ne sjećam se ime) koji je pisao prije nekih stotinjak godina, možda i više, kad su te stvari još bile tamo daleko na Istoku i čovjek je jasno i nedvosmisleno naveo upravo ovo iznad o Guruu.

Ne znam ništa o Moojiu, ne znam tko je Patrijarh Srbski. Ana Bučević je, pak, motivacijski govornik. Nisam znala za nju, dok nisam popratila snoopyev komentar prije nekog broja dana (bješe ovo neki drugi topik tada). Koliko vidim, žena živi svoj život, radi što radi, uči šta uči i dijeli s drugima to što zna. I u maločemu prelazi (sferne) granice koje si je postavila, što je vrlo korektno (i za tako šta treba discipliniranosti) i nadasve mudro.

Eto, malo se i ja... pridružih. Odoh sad.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: ned feb 11, 2018 8:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Već imamo dovoljno mudrosti, i previše. Bitno je otići i živjeti po tome kao i onaj što je otišao na deset godina.Da ne bi presipali iz šupljeg u prazno pod hitno se moramo odlučiti što primjeniti u svojim životima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Učitelji...
PostPostano: sri feb 14, 2018 2:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
sen-sei je napisao/la:
To ti je ono, ljudi su u stanju godinama sjediti i slušati nekoga tko im priča tko je on, šta su oni, šta da rade, kako da rade...
I tako prolaze godine, decenije katkad, a ljudi i dalje slušaju šta su to kao oni, a zapravo to nisu, tek su: slušatelji.

To je kao kad je Jakov (Novi Zavjet) rekao - ne budite slušatelji riječi, budite, činite, budite činitelji, zaživite to, živite tako. Vjera bez djela je mrtva - potvrdite time njenu efikasnost, djelotvornost, životnost.
Ili ona zen priča gdje su se okupili učenici oko učitelja. On im je pričao, oni su slušali. Na kraju tog dana, jedan se pokupio, digao i otišao to činiti, to biti, živjeti. Nakon deset godina se vratio i zatekao iste one kako još uvijek sjede oko učitelja i slušaju to isto: pa zar vi još uvijek tu sjedite i slušate? Naravno da se opet pokupio i otišao i nije se više vratio. Šta se može... Valjda i njima to tako nekako i paše.

Međutim, kad taj učitelj već vidi da se oni ne dižu, da i dalje sjede i hoće samo slušati, šta se ON ne digne i ne pošalje ih ća: ajte sad lijepo sve to što sam vam rekao i činite to, budite takvi, budite to - živite. Ili ajmo sad svi skupa - domaćice manje zbori da ti ručak ne zagori... Ajme, odoh ja u bespuća (neo)zbiljnosti.

Osobno, ispada da su mi bili najdraži gotovo isključivo učitelji iz svijeta borilačkih vještina. Kao kad Morihei sensei kaže (parafrazirano): to gdje si sad, gdje živiš - to je nebo. Idi i prakticiraj, živi Umijeće Mira. Svijet je tvoja pozornica, da ne rečem dojo.
A filozofe tj. sofistre koji satima pričaju - preferiram čitati a ne uživo gledati i slušati, ako išta. Jer sam stava da bi bilo još neozbiljnije zamisliti si cijelu situaciju kao komendiju. Mada, nisam uvijek bila takva. Nekad su me naprosto fascinirali, o kako su pametni, o kako su puni znanja, vidye, a sve što ja znah bješe puka avidya...

Jednom prilikom sam sanjala jednog lika, crne kose, u bijeloj halji. Poslije, ne znam koliko je vremena prošlo, par godina, sam vidjela fotku - ajme, pa to je taj čovjek iz mog sna! Njega sam poslušala (unekoliko) i dotirala kroz kupovinu par njegovih knjiga. Ali nadasve najbolje što je ikad rekao bilo je: I know you want to know more, but, how about practicing? Šri Swami Rama ako koga zanima. Hah, bio mi je dobar detalj iz njegovog života, kad je svom učitelju došao i izjavio kako je sve to lijepo što on njemu priča, sve je to super, ali bi on ipak išao u svijet i živio, eto, ima te neke ambicije. Učitelj mu rekao, dakako, idi samo, dapače .... Čini mi se... da je... to bio moment kad su prestali biti "učitelj i učenik" i postali... prijatelji.

Kad sam već razvezala, ima taj koncept "Gurua". Sad ću ja malo da vam pametujem: Guru je DUH. To je jedna od bazičnih stvari koje bi guru (učitelj) trebao objasniti, i idealno bi bilo kad bi znao učenika uputiti u taj kontakt s Guruom, ili na neki način bi trebao poslužiti (kroz tu neku vrstu šaktipata) kao netko tko će "povezati" učenika s Guruom (Duhom) koji će mu Sam onda biti podrška, osnaženje, podučavati ga (odiznutra), voditi kroz život i u životu, jednako kao i kroz razlučivanje raznoraznih informacija, filozfija, doktrina koje pogotovo danas dolaze, naprosto udaraju, sa svih strana.
Svojevremeno sam čitala jednu knjigu jednog nekog Indijca (ne sjećam se ime) koji je pisao prije nekih stotinjak godina, možda i više, kad su te stvari još bile tamo daleko na Istoku i čovjek je jasno i nedvosmisleno naveo upravo ovo iznad o Guruu.

Ne znam ništa o Moojiu, ne znam tko je Patrijarh Srbski. Ana Bučević je, pak, motivacijski govornik. Nisam znala za nju, dok nisam popratila snoopyev komentar prije nekog broja dana (bješe ovo neki drugi topik tada). Koliko vidim, žena živi svoj život, radi što radi, uči šta uči i dijeli s drugima to što zna. I u maločemu prelazi (sferne) granice koje si je postavila, što je vrlo korektno (i za tako šta treba discipliniranosti) i nadasve mudro.

Eto, malo se i ja... pridružih. Odoh sad.
Pozdrav!


Pozdrav sen-sei!
Jako si lepo sve ovo napisala, jako mi se svidelo.
Nisam znao to za "guru"
Ali skontao sam poentu.
To je kao kada je Don Huan ucio Kastanedu...zapravo ga je ucio da sam prepozna svoje potencijale i duh.
Kako on kaze: nema sta da se nauci u carobnjastvu.
Sve sto covek uci je da osvesti svoje potenciale ( otprilike tako )

A Mooji...pogledaj ga na YT...Vrlo veliki i gadan prevrtljivac.
U zadnje vreme me jako inspirise da gledam to sve kao jednu predstavu, one ljude koji mu sramezljivo prilaze i ljube noge, i on koji sve to odobrava sa "mm" i "very good".
Ne znam dal je komedija ili tragedija. Rekao bih pre tragedija..
U sustini gledati to sve kao fenomen duhovnosti - onda bude bas duboko.
Ne slusam sta on prica nego kako, i koje su reakcije.

Mogu reci da je jako cudno, lici na parodiju.

I po youtube kanalu se vidi da on zeli da ostane neraskrinkran i da se u sustini plasi ako neko iskoci iz okvira jer mu onda ne bi ostalo nista.
Zato su komentari zabranjeni na YT kanalu, sto je vec znak da se crvena lampica pali..(bar meni)

PS.patrijarh srpski (IRINEJ) je trenutni vodja Srpske pravoslavne crkve.
Pogledaj ovaj video snimljen kod hrama svetog Save:
https://www.youtube.com/watch?v=saOXt4v6orI

Sta mislis o ovome? Kako ti izgleda on i njegov stav?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: pet feb 16, 2018 12:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190


Drugim riječima: batali to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: sri mar 07, 2018 9:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Jedini likovi koji su gori od popova su gurui.Mooji,Sadhguru i ostala bagra je samo tu da bi namlatila pare.Njihovi citati su potpuno beskorisni i vrhunac su idiotizma.Filozofiraju po 2 sata a nista pametno ne kazu.Ista stvar je i sa ovim likovima sa youtube-a.Obicni licemeri koji palamude o tome kako trebamo smanjiti ego a kada im udjes u profil izbacuju sise prave neke poze koje nebi mogle da izvedu najbolje svetske atlete,osudjuju koga stignu i filozofiraju na najgori moguci nacin.Jednu stvar sam shvatio.Onaj koji najvise sere o egu je najveci egocentrik.100%.Ana je ok,gledao sam par njenih klipova,ima dosta korisnih stvari a takodje zraci i pozitivnom energijom.Drago mi je da se jos neko slaze sa mnom u vezi gurua,mislio sam da sam jedini...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: čet mar 08, 2018 8:31 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 05, 2018 9:59 pm
Postovi: 20
TRAGALAC ZA ISTINOM

Đavo je video čoveka koji se uputio u kuću duhovnog učitelja i resio je da učini sve stoje u njegovoj moći da bi ga sprečio u pronalaženju istine. I tako, podvrgnuo je sirotog čoveka svim mogućim iskušenjima: bogatstvu, užicima, slavi, moći, prestižu. Međutim, čovek je s lakoćom prošao kroz sva iskušenja, toliko je velika bila njegova želja za duhovnim prosvetljenjem.
Kada je stigao kod učitelja, bio je iznenađen što ovaj sedi u fotelji, dok učenici sede na podu, kraj njegovih
nogu. »Ovom čoveku očigledno nedostaje osnovna vrlina svetih ljudi, skromnost«, pomislio je. Uočio je zatim druge stvari koje mu se nisu dopale, pre svega to što mu učitelj uopste nije poklonio pažnju. »Pretpostavljam daje tako zato što mu ne laskam kao ostali«, rekao je u sebi. Nije mu se dopala ni odeća učitelja, kao ni način na koji je govorio učenicima. Sve ovo navelo ga je na zaključak da je došao na pogrešno mesto. Kada je izašao iz prostorije, učitelj, koji je video đavola kako sedi u čošku, rekao mu je: »Nije bilo neophodno da se toliko trudiš, taj čovek je bio tvoj od samog početka«.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: čet mar 08, 2018 12:32 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 05, 2018 9:59 pm
Postovi: 20
Ego je taj koji analizira i sudi. Tja, čovek sa ovakvom fizurom, štapom,
muško je a muškarci su svinje, žensko je a žene su više za šoping dizajnirane,
previše je star, mlad, nedovoljno skroman, preterano skroman...

Jel tražite znanje ili ogledala?
Kažu da čovek uvek nađe baš ono što traži. I kroz lično iskustvo sam se potpuno
u to uverila.

Sadhguru je titula. Označava stepen duhovnog razvoja. Njihov razvoj nije i naš,
ali u nama treba da postoji nešto što može da prepozna dragocenost onoga što
nam govore.

Naveli ste nekoliko ljudi koji su na tako isokom razvoju svesti, da samim
svojim postojanjem pomiču nivo svesti svih ostalih bića.
Bez zahvalnosti za to što su uopšte rešili da progovore, umesto da samo sede
na nekoj livadi i mirno mirišu cveće do kraja života, ne može do vas da dopre
ništa od onoga što imaju da daju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: čet mar 08, 2018 8:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
svesnaglista je napisao/la:
Ego je taj koji analizira i sudi. Tja, čovek sa ovakvom fizurom, štapom,
muško je a muškarci su svinje, žensko je a žene su više za šoping dizajnirane,
previše je star, mlad, nedovoljno skroman, preterano skroman...

Jel tražite znanje ili ogledala?
Kažu da čovek uvek nađe baš ono što traži. I kroz lično iskustvo sam se potpuno
u to uverila.

Sadhguru je titula. Označava stepen duhovnog razvoja. Njihov razvoj nije i naš,
ali u nama treba da postoji nešto što može da prepozna dragocenost onoga što
nam govore.

Naveli ste nekoliko ljudi koji su na tako isokom razvoju svesti, da samim
svojim postojanjem pomiču nivo svesti svih ostalih bića.
Bez zahvalnosti za to što su uopšte rešili da progovore, umesto da samo sede
na nekoj livadi i mirno mirišu cveće do kraja života, ne može do vas da dopre
ništa od onoga što imaju da daju.



"Ispričaću ti veoma staru i dobro poznatu ali, uvek novu priču. Bogovi su se zapitali gde da sakriju mudrost kako bi bila van čovekovog domašaja.
U planinama? On bi se popeo na njih. U okeanu? On bi je pronašao. Nebo, mesec i zvezde su isto tako odbacili; jednog dana će i oni biti istraženi. Konačno, bogovi su došli do zaključka da je najbolje mesto skrivanja unutar samog čoveka, zato što je to mesto na kome je on nikada neće tražiti.”
I, šta je čovek uradio? Umesto da sa potpunom iskrenošću istraži sebe, on traži učitelja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: čet mar 08, 2018 9:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 05, 2018 9:59 pm
Postovi: 20
I onda te učitelj nauči kako da istinu u sebi nađeš.

Gde je greška?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: čet mar 08, 2018 11:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Ne trebaju nama nikakvi ucitelji.Dovoljno je da se samo informisemo o prirodi realnosti i da sto pre predjemo na stvar sto se tice podizanja svesti.Gurui propagiraju klasican new age sistem."Stvari oko tebe su ljubav i sreca,kako percipiras stvari takva ce ti biti realnost".Bravo filozofi.Hajde da se svi pravimo kako je u ovom svetu sve divno,hajde da glumimo da ne vlada kriminal,korupcija,manipulacija,diktatura i tiranija.Hajde da svi budemo srecni i da glumimo vestacko zadovoljsto.To je po meni bezanje od problema i ignoranje realnosti onakve kakva jeste.Takvim ponasanjem mozemo samo uzrokovati propast jer nam se armagedon polako blizi a opreznost je na najnizem mogucem nivou.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: pet mar 09, 2018 9:22 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 05, 2018 9:59 pm
Postovi: 20
Ko te to plasi armagedonom? Kakve koristi ima do toga? Kakve ti koristi imas od tog ubedjenja?

Odakle si ikada dobio informaciju o prirodi realnosti?
Odakle ti ideja o podrizanju svesti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: sub mar 10, 2018 4:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
svesnaglista je napisao/la:
I onda te učitelj nauči kako da istinu u sebi nađeš.

Gde je greška?


Evo gde je greska:
to niko ne moze da te nauci jer je unutarnje polje ogromno kao i spoljno.

Zamisli:
Zamisli da je tvoje telo tvoja kuca ili zgrada u kojoj zivis:
Ti zidovi su tvoja koza. Temelji su tvoje noge a krov tvoja glava.
Unutar kuce se nalazi kompjuter, polica za knjige, krevet itd.
Tvoji prijatelji, ucitelji, prodavnice i sve ostalo je kao tvoje okruzenje, ulice druge zgrade...

E sad: potraziti istinu u sebi - to znaci istraziti i korigovati unutrasnjost tvog prostora.
Namestiti krevet, izabrati novi abazur, okreciti zidove, sta god.

Vecina ljudi bi potrazila feng shui konultacije.
To je isto i kad ljudi traze ucitelje.
Ma koliko god ucitelj bio dobar, ili u ovom slucaju feng shui konsultant, on ce gledati samo osnovu.
On ne moze videti sta je STVARNO unutra.
Ne moze znati koji predmeti su ti dragi a koji ne.

To najbolje ti znas.
Niko bolje od tebe ne moze znati tvoju unutrasnjost.
A kog god feng shui konsultanta da angazujes, on ti nece reci, istrazi sam,
vec ce ti uzeti pare i palamuditi.
Tako radi i mooji, i svi drugi.

Zato je beskorisno i cak stetno traziti da ti neko drugi van tebe pokaze sta je u tebi.
Kako neko moze da ti kaze koliko je tebi nesto drago ili mrsko unutar tebe.

Da ti ucitelji sami zele da ti pomognu stvarno, oni ne bi dozvoljavali da im ljube noge nego bi ih poslali kuci i rekli nadji svoj put.
E pa ne. Njima odgovara da imaju pratioce.

Oni su svi titule kao sto si rekao. Titule, ne zvanje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ana Bučević, Mooji i Patrijarh Srbski
PostPostano: sub mar 10, 2018 4:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 05, 2018 9:59 pm
Postovi: 20
Ko je tebi ikada rekao da istinu u sebi tražiš? Odakle takve ideje dolaze?
Ko nas ohrabruje da tražimo? Ko nam govori o načinima?

Ne znam nikoga ko je makar mrvicu našao, a da nije istog trenutka ogromnu
zahvalnost osetio ne samo prema onome ko ga je inspirisao, nego prema svim
učiteljima koji su ikada postojali, znanim i neznanim.

Ako takvo nepoverenje imaš prema drugima, zašto misliš da će tebe iko slušati?
Zašto pišeš uopšte na forumu? Čemu?
Daj da se zatvorimo svi, svako u svoju pećinu, i da istražujemo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz