Sada je: sub apr 27, 2024 7:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 491 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned aug 19, 2012 12:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
Jel može ovako:

principi OPS i OPD pretstavljeni su u simbolu jina i janga.

Ako pogledaš sličicu videćeš da su crno i belo celina. To je taj balans o kojem pričam.
Isto tako videćeš da belo ima u sebi tačku crnog. To znači da OPD sam po sebi nije čist princip već je od početka izmešan sa manjim delićem OPS-a. Ta mešavina je OPD kako je ovde shvaćen ali ta mešavina i dalje ne pretstavlja balans.
OPS sa druge strane izvorno u sebi sadrži delić OPD-a ali opet ta mešavina ne pretstavlja balans već zdravi OPS.

Tek mešanjem ove dve mešavine nastaje balans.
Znači OPD sam po sebi nije čist, homogen princip ali bez obzira na svoju heterogenost ne predstavlja balans.


Attachment/i:
index.jpeg
index.jpeg [ 1.95 KiB | Pogledano 3884 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned aug 19, 2012 12:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Dabra popravio si se u zadnje vrijeme. Mislim fizički, otvorio si se u struku. Sudeći prema sliki.

Jedno pitanje za sve: čovjek ima sve što mu treba i živi svoje ovozemaljstvo sam za sebe u miru samo svojih misli i dotad dostignutih spoznaja. Šta je on?

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned aug 19, 2012 3:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
ghost je napisao/la:
Jedno pitanje za sve: čovjek ima sve što mu treba i živi svoje ovozemaljstvo sam za sebe u miru samo svojih misli i dotad dostignutih spoznaja. Šta je on?

Odgovor na ovo pitanje predstavlja kraj patnje. :angel4:
Do tada on je mašina koja jede, sere, spava i misli da nešto zna.
](*,)

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned aug 19, 2012 3:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Odnosi se na koga?

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned aug 19, 2012 6:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
ghost je napisao/la:
Dabra popravio si se u zadnje vrijeme. Mislim fizički, otvorio si se u struku. Sudeći prema sliki.

Jedno pitanje za sve: čovjek ima sve što mu treba i živi svoje ovozemaljstvo sam za sebe u miru samo svojih misli i dotad dostignutih spoznaja. Šta je on?


Moj konačni odgovor je noj. Nekako mi te oaze mira nemaju mnogo veze sa stvarnim svetom.Super su za odmor, neophodne su za odmor ali to je to...


Attachment/i:
ostrich_head_in_sand.jpg
ostrich_head_in_sand.jpg [ 102.5 KiB | Pogledano 3827 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned aug 19, 2012 7:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
ghost je napisao/la:
Odnosi se na koga?

Na mene naravno.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned aug 19, 2012 9:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
ghost je napisao/la:
Jedno pitanje za sve: čovjek ima sve što mu treba i živi svoje ovozemaljstvo sam za sebe u miru samo svojih misli i dotad dostignutih spoznaja. Šta je on?


jastuk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned aug 19, 2012 9:51 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
ghost je napisao/la:
čovjek ima sve što mu treba i živi svoje ovozemaljstvo sam za sebe u miru samo svojih misli i dotad dostignutih spoznaja. Šta je on?


Pa onda je on čovjek koji ima sve što mu treba i živi svoje ovozemaljstvo sam za sebe u miru samo svojih misli i dotad dostignutih spoznaja. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned aug 19, 2012 10:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
vjetar je napisao/la:
Pa onda je on čovjek koji ima sve što mu treba i živi svoje ovozemaljstvo sam za sebe u miru samo svojih misli i dotad dostignutih spoznaja. :roll:

Ko gleda?

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: ned aug 19, 2012 11:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Bekturuts

Evo Dabre, nešto za grickanje, pa kome legne - legne :mrgreen: Moram se i ja dati na učenje, nešto zaostajem za samim sobom :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: uto aug 21, 2012 1:39 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
bajs je napisao/la:
vjetar je napisao/la:
Pa onda je on čovjek koji ima sve što mu treba i živi svoje ovozemaljstvo sam za sebe u miru samo svojih misli i dotad dostignutih spoznaja. :roll:

Ko gleda?

Gleda samorefleksija i usklađuje se sama sa sobom da se ne zgužva.
Ali kome se može suditi zbog toga? Na to se svodi čovjek, sve drugo je prestrašno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub aug 25, 2012 12:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
...

Polariteti ... Slično pokušaju kontrole putem Starwarsa, zar ne?

"Sith ... misli samo na sebe. A Jedi je potpuno nesebičan ("selfless", reč ne odgovara nesebičnosti u potpunosti)"

To je stvaranje polarnih suprotnosti. Prava "duhovna" osoba izgleda kao Jedi, ali to samo tako izgleda.
Ako si potpuno nesebičan, uništavaš sistem. Zašto? Zato što si ti deo tog sistema, tako da ako samo daješ i potpuno si nesebičan (selfless) - onda ništa ne primaš.
Ako samo uzimaš - ponovo uništavaš sistem. Istina bi bila to da moraš da održavaš sebe kao deo sistema, i sam sistem. OBA. Sebična nesebičnost.Imaš i ti pravo na radost ... Postoje dve energije.

Energija bolesti stalno uzima ... uzima u očekivanju da će i od nje biti uzeto. Energija "normalnog stanja stvari" bi bila davanje znajući da ćeš primiti, to su dve veoma različite energije. Jedno je patogeno, bolesno, drugo je normalno. Ljudi su u glavnom hibridi, ovo drugo povremeno ispliva na površinu ali su u glavnom dominirani od strane prve energije, uzimanja i očekivanja da će i od njih biti uzeto.

U čemu je razlika? Jedno je dualitet, drugo se odvija singularno. Iako koristim termine "uzimanje" i "davanje" da opišem dve različite energije o kojima govorim, to je iluzija, zato što je ono istinsko davanje isto što i primanje! Ne može se nekome dati "pravi dar" bez da istog momenta ne primite "pravi dar", niti možete zaista primiti nešto pravo bez istovremenog davanja. Ta dva konceptu su jedno. Jedno se jednostavno ne može dogoditi bez onog drugog. Zaboravite "pravac" - takvo nešto ne postoji. To je normalna kreacija. To je priroda prave stvarnosti - nije moguće nešto dati bez istovremenog primanja.
Probajte to sada uraditi - to se ne može dogoditi iz ega ... ali se ego može modifikovati tako da bude prijemčiviji za takvu vrstu uticaja.

Evo, recimo da "dajem" sad, u ovom momentu. Kome dajem? Svemu. To uključuje i "uzimače".

Ovo je zanimljiva stvar kod uzimača - ili, "odvojene energije": oni NE MOGU primiti. Oni neće da primaju. Jednostavno ne mogu, i to je razlog zbog kojeg uzimaju. Kada se razume šta primanje zaista jeste, shvati se i da "uzimači" jednostavno ne mogu to uraditi.

Zato što nije sposobno da primi, nije sposobno ni da zaista razume šta davalac u stvari daje.

...


...



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub aug 25, 2012 1:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
Valjda odakle ti ovaj tekst? :)
sviđa mi se naročito ono da je pravo davanje uvek istovremeno i uzimanje.

Još mi nije jasno zašto "uzimači" ne mogu da prime, nego moraju da uzmu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub aug 25, 2012 2:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
Kada dajemo uvek dobijemo nešto zauzvrat. To je neko osećanje sreće, osećanje da smo učinili nešto dobro nekome i istovremeno mora da dođe i to osećanje sreće nazad.
Često se dešava da neki ljudi misle da su dobri i pokušavaju da pomognu nekome, nečim što misle da je "pravi dar". Zauzvrat dolazi negativna reakcija od onoga kome smo "pomogli".
To je signal da nismo dali "pravi dar".
Pravo darivanje se inače obeshrabruje tako što se izjednačava sa "nepravim". Ljudima se ubacuje misao kako je svako darivanje sebično jer ne postoji darivanje bez dobijanja nečega. Govore nam da samim tim što dobijamo nešto zauzvrat ( ma koliko to što dobijamo bilo prikriveno, makar kao osećaj zadovoljstva) , samim tim ne postoji nesebično davanje.
Na taj način primanje se izjednačava sa sebičnošću. Primanje je demonizovano poistovećivanjem sa njegovom izopačenom varijantom kao što je i davanje izopačeno poistovećivanjem sa njegovom licemernom varijantom.

To dalje znači da postoji pravo davanje-primanje( može da se napiše i primanje-davanje) i udaljenost od tog primanja -davanja (davanja-primanja).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub aug 25, 2012 2:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ima tu mnogo vise od osjecanja srece ako se ne radi strogo o 3D stvarima, ako se probije ogledalo samorefleksije, tu je umjesana volja, nijemo znanje, "spustanje duha" .... kratak sam jer sam na mobitelu.
Naci cu jos poveznica kad i ako stignem.

Sent from my MB526 using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub aug 25, 2012 2:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
promatrač je napisao/la:
Ima tu mnogo vise od osjecanja srece ako se ne radi strogo o 3D stvarima, ako se probije ogledalo samorefleksije, tu je umjesana volja, nijemo znanje, "spustanje duha" .... kratak sam jer sam na mobitelu.
Naci cu jos poveznica kad i ako stignem.

Sent from my MB526 using Tapatalk 2


Aha dao sam samo primer, primer koji treba da prikaže dobijanje nečega "suptilnijeg". Slobodno dopuni :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub aug 25, 2012 3:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Da, to je približno to :) Još nešto sa čime bi se moglo porediti je ona vežba "vanjske konsideracije". Tačnije, vežba je samo vežba - ovde je reč o prirodnom stanju, u kojem ta "vanjska konsideracija" dolazi kao nešto difult.

@Pokus, video je ovaj: http://www.youtube.com/watch?v=1cH78Rdu ... playnext=9

od 05:00 je ovaj deo koji sam citirao i preveo :) Voleo bih da sve prevedem, al sa uploadom od 10 kbps bi potrajalo nekoliko godina da verziju sa prevodom uploadujem ...

promatrač je napisao/la:
Ima tu mnogo vise od osjecanja srece ako se ne radi strogo o 3D stvarima, ako se probije ogledalo samorefleksije, tu je umjesana volja, nijemo znanje, "spustanje duha" .... kratak sam jer sam na mobitelu.
Naci cu jos poveznica kad i ako stignem.

Sent from my MB526 using Tapatalk 2


O tome i jeste reč ovde :thumbup: Sreća dođe kao bonus! Sad, koliko smo u stanju da to zaista i primenjujemo je priča za sebe ...ili bolje rečeno, ona priča "svako za sebe" :)


Zadnja izmjena: Valjda?; sub aug 25, 2012 3:55 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub aug 25, 2012 3:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned mar 22, 2009 1:46 pm
Postovi: 92
možda ipak sreća i nije bila primer, recimo da je "prava sreća" ne znam kako bih drugačije nazvao taj osećaj, opet neki pokazatelj da dajemo-primamo na pravi način.
Milism na trenutno osećanje kao posledicu konkretnog davanja-primanja.
U tom smislu prava usklađenost volje i spuštanje duha i td. dovode do takvog osećanja manjeg ili većeg intenziteta u zavisnosti da li je davanje-primanje manje ili više "pravo".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub aug 25, 2012 3:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Ushićenje, možda. Kad su ti grudi pune i ne znaš dali bi vrištao, puko od smijeha ili plakao od sreće.
Obično dolazi kad usrećiš dijete i vidiš one razrogačene okice i lice što sija. Vidiš razlog i svrhu života.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OPS/OPD polariteti bića
PostPostano: sub aug 25, 2012 4:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
Često se dešava da neki ljudi misle da su dobri i pokušavaju da pomognu nekome, nečim što misle da je "pravi dar". Zauzvrat dolazi negativna reakcija od onoga kome smo "pomogli".
To je signal da nismo dali "pravi dar".


U stvari je više fora u motivu, ima tu jako, jako široka paleta koja pokriva različite stepene i finese svega i ni slučajno nije jednostavno za izraziti ovako rečima. Davanje "pravog dara" je difult, a do difulta ne može doći glumom već kroz onu "nameru" što podrazumeva više od našeg ega i njegovih namera, u stvari. Ili tako ili jednostavno dolazi, jednostavno "znaš" to da izraziš na spontan način i ispadne perfektno, perfektan dar u tom momentu. Možemo mi imati jako pozitivnu nameru, ali ako je izražavamo kroz neko planiranje, korake i tako dalje, tj pokušavamo da uradimo pravu stvar ali u modusu operandi na koji je ego navikao ispadne nešto što nismo hteli. Složeno u materinu, sve u svemu. Čak i ako iz "uma" i "ega" uspeš da daš pravi dar na pravi način to ne može imati takav efekat ako si i dalje prikačen na onu "prvu energiju" iako ta "vrpca" kojom je neko "prikačen" može biti pred pucanje i različito si pozicioniran, tako da efekat ne možemo uzeti kao referentnu tačku, dok unutar "bolesnog" modusa operandi imam gradacije i različite pozicije - unutar onog drugog, one "druge energije" - tako nešto ne postoji.Pa eto, čak i kad ovako govorim ispadne da je taj siroti "ego" kriv za nešto dok u stvari nije tako. Tako da nije baš moguće potpuno tačno se izraziti. Šta god čovek tu da kaže ostaviće izvesne rupe. A sad ću se zaustaviti na ovome inače ću kenjati tri sata u pokušaju da objasnim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 491 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 112 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz