Sada je: sub maj 11, 2024 7:26 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon apr 03, 2006 1:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 21, 2006 2:55 am
Postovi: 37
Pa ja se bavim matematikom u zivotu :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 03, 2006 1:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
ElEcTrA(ex Saska987) je napisao/la:
Pa ja se bavim matematikom u zivotu :D

Znaci ipak si luda. :lol:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 03, 2006 11:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 9:22 pm
Postovi: 30
pa jebemu koliko treba vježbat ovo!?
radim gotovo svaki trenutak i samo vidim onaj prvi sloj, nikakve boje! :evil:

_________________
Bolje bit pametan nego glup!...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 04, 2006 4:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Probaj sa suncanim naocalama ;)

Mozda vidis nesto sto ranije nisi uocio ;)

Tko zna? Gle kako se sinhrono okrecu ;)

Disciplina zvana sinhrono namigivanje ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 04, 2006 9:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 9:22 pm
Postovi: 30
haaaaaaa!!!!!!
nema mi lica!!!!aj dobro, ionako sam ružan.... lol
uff... ovo je zakon...(ali još ne vidim boje....)

_________________
Bolje bit pametan nego glup!...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 21, 2006 9:09 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Sa velikim sam interesovanjem procitala vase postove i iskustva. Par reci o mom skorasnjem iskustvu, zaista imam potrebu da ga podelim.

Nedavno me je prijatelj gotovo usput podsetio na neke stare vezbice za gledanje koje sam ranije praktikovala. U stvari podsetio me je na taj specifican pogled. Eh, te „poruke“. :love3:

Pogled je takav da gledate malo sa strane i istovremeno centrirate neki pojas neposredno iznad tela ciju auru zelite da vidite. Mozda se zbog toga vestice cesto predstavljaju kao razroke :mrgreen: . Ali nije to zrikav pogled, vec nekako unutar jednog uzanog polja usmeren na dve tacke odjednom. Ne znam kako da ga bolje opisem.

Ja sam ranije vezbala sa drvecem. Drvece je zgodno: ne pomera se, ne smeta mu ako ga posmatrate, nalazi se na zgodnim i mirnim mestima i ima fin, jasan energetski sloj oko sebe. Sa ljudima je stvar daleko problematicnija: krecu se, obicno su u guzvi i ne vole da ih gledate. Pa, zamislite samo nekog kretena koji sedi nedaleko od vas i fiksira vas, gledajuci tako malo sa strane. :?

Tako sam se podsetila tih starih vezbi i ponovo pocela sa podesavanjem percepcije. U pocetku je bilo slabasno, tanak sloj oko tela, za koji ne mozete biti sigurni da li je opticka varka ili nesto drugo. I onda se pre par dana dogodilo samo od sebe: sedela sam naspram kolege sa posla i pokusavala da podesim percepciju a da ne izgledam bas kao potpuni kreten i samo je bljesnulo u nekim plavicastim nijansama svuda oko njegovog tela. Vau! Ali drugacija plava od onoga sto ja podrazumevam pod plavom, svakako. I svetla, sjajna.

Koleginica iz ofisa mi je zgodno locirana, te iskoristim momente kada se zadubi u nesto na racunaru za vezbu. Krajnje banalni problemi nas tragalaca za duhovnim istinama. :D Cini mi se da postoje dva sloja, odnosno ja mogu da vidim dva sloja. Jedan je tik, tik uz telo, veoma je sjajan i veoma tanak. Drugi je siri, sjajan - ali na drugaciji nacin - kod te koleginice takodje plavicast i pomera se. Definitivno se pomera, sad da li zato sto se ona pomera, zato sto ja to posmatram ili zato sto je moja percepcija nepostojana, tesko je reci. Pomera se oko tela, ali postoji i neko unutrasnje kretanje, koje ne vidim dovoljno jasno, vise nazirem. Ne mogu oko svih da vidim ovako jasne aure i ne vidim ih kod svih u tim plavicastim nijansama. Cesto su bele. Kod nekih ljudi uopste ne mogu da je vidim koliko god „gledala“.

Verujem da se ovo vezbom moze poboljsati odnosno pre svega smanjiti vreme koje je potrebno da se podesi percepcija. A mozda i da se vidi jos ponesto. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 2:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Ponekad nam se možda nešto događa u mozgu, nešto kao "kratki spoj" ( tako nazivam stanje prije migrene ) kada smo u stanju vidjeti ono što mislimo da je aura, a zapravo se radi o posljedici promjene u mozgu. Mislim da auru mogu vidjeti uglavnom oni ljudi koji su u stanju vidjeti iliti vizualizirati "stvari" trećim okom i koji su u stanju proizvoljno ga otvarati i zatvarati, a za ostatak populacije i nisam baš sigurna da je mogu vidjeti.
I ja mislim da sam bila u stanju vidjeti auru nekih ljudi, radilo se o dvije, tri osobe. Jednom je kao gost na predavanje došao svećenik. Na prvi pogled bio je mi je jako zanimljiv i simpatičan, nešto kao da je zračilo iz njega. Pažljivo sam ga slušala ( što baš i nije moja osobina-barem ne na duge staze ) i u jednom trenutku vidjela sam oko njega sivoplavi omotač koji se preljevao i micao tj. bio je relativno nestabilan da bi uskoro postao žute boje. Sad, je li to bila aura ili ne, tko će ga znati!
Toliko od mene. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 2:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
nisam siguran da je to bas tako rijetka pojava. mislim da mnogi zaista mogu vidjeti auru, no ne svatko kompletnu u njenom punom sjaju, jer to zahtjeva vjezbu i vrijeme. no isto tako, mislim da ljudi koji tek pocinju s tim, cesto mjesaju auru za jedan efekt koji nastaje kad stvari ne gledamo fokusirano, pa se oko njih napravi jedan blur, cesto upravo plavicasto bijele svjetlosti. ne znam kako to nastaje, no postoji objasnjenje, i to nije aura.
arja je dobro rekla, aura nikad ne miruje, i kad jednom uspijes vidjeti auru znat ces sto sve nije aura.

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 5:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Organski portal je napisao/la:
Ljudi cesto sa videnjem prvog sloja aure mijesaju jedan cisto opticki efekt.
Kada covjek bez treptanja gleda jednu sliku nepomicno prije ili kasnije ce primjetiti "svjetlosni omotac" koji je posljedica nesposobnosti oka da gleda nesto duze vrijeme i "refresha" sliku.
Dakle ako netko gleda u neku osobu i iza nje je recimo bijeli zid sta bi kod takvih pokusaja bila idealna situacija onda ce bez sumnje nakon nekog vremena vidjeti "oblak" iznad glave te osobe. To je iskljucivo do tromosti oka i reakcije na svjetlo.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 5:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
aura nikad ne miruje, i kad jednom uspijes vidjeti auru znat ces sto sve nije aura.


Aha, bas tako. Kada je vidis, znas sta nije. Oba sloja su potpuno drugacija od tog optickog efekta. Kada nefokusirano gledam oko svega vidim belicasti sloj istog oblika kao i predmet. To je taj efekat. I to moze da se pomera. Nije preterano sjajan.

Za ovaj sloj oko tela se ne moze reci da je istog oblika, vec da tacno prati telo u veoma tankoj, veoma sjajnoj liniji. Oko njega se nalazi jos jedan, znatno siri, druge vrste sjaja, pokretan i nepostojane boje. Rekla bih u stvari da boja cine to unutrasnje kretanje.

I ja mislim da to uopste nije retka pojava i da mnogi uz podesavanje percepcije i malo vezbe zaista mogu videti auru. Ali fora je u tome da se percepcija ustali i to bih volela da uvezbam.
E sad zasto ja kod npr. te koleginice i onog kolege mogu da vidim cak i izvesno unutrasnje pomeranje (ne jednom) a kod mnogih, mnogih ljudi ne mogu da postignem ni opticki efekat, ili mogu da vidim samo taj prvi sloj, to mi je zaista zagonetka. Mozda zato sto sam imala dovoljno vremena da ih posmatram na miru. Ili neustaljena percepcija. A mozda smo i „kompatibilni“, slicne vibracije pa to olaksava vidjenje. Da li bi to uopste moglo da ima neke veze?
2804, kakva su tvoja iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 5:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
skromna. nisam se nikada tome bas posvetio, no ponekad se malo s tim pozabavim kad mi dodje. uglavnom, znam da uvijek vidim taj efekt, a tu i tamo ako sam bas uporan, oko stvari mogu vidjeti neko isijavanje, zapravo vise mi izgleda kao preljevanje jednog objekta u drugi. izgleda prilicno zivahno. sad je li to aura...?
trenutno sam zaokupljen suncem. jos ne vjerujem svojim ocima, kako ono zapravo izgleda. sad mi se cini da ono uopce ni nije toliko sjajno. zvuci blesavo, ali kao da moze biti onoliko sjajno koliko mi to zelimo. jos nisam nacisto s tim...

to sto vidim oko sunca, kad malo bolje razmislim, zapravo je slicno tome sto vidim oko predmeta. mozda to ni nije aura. vise je tekuce, i izgleda kao da se sve pomijesalo, ali opet isijava na neki nacin, i svjetlije je od predmeta.

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 5:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
trenutno sam zaokupljen suncem. jos ne vjerujem svojim ocima, kako ono zapravo izgleda. sad mi se cini da ono uopce ni nije toliko sjajno. zvuci blesavo, ali kao da moze biti onoliko sjajno koliko mi to zelimo. jos nisam nacisto s tim... .


Da, to sto si opisao na nekom susednom topicu mi je bilo izuzetno interesantno. Danas sam pokusala da gledam u sunce (prava indijanska jesen :D ) ali hebiga, suvise je sjajno. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 6:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
mislim da je jako bitno gledati ga prvo neko vrijeme sa zatvorenim kapcima. valjda da se oci priviknu. ni ja ne mogu odmah, iako sam primjetio da mi treba sve manje za tu pripremu, i sve duze ga mogu odmah gledati bez pripreme. i kao da nam je ona bljestava bijela boja nepodnosljiva, no ono kao da sjaji svim bojama, i na neki naci oci ti vide ono sto im odgovara.
nadam se da uskoro necu vidjeti samo crno, tj. nista, no ako do sad nisam ocoravio onda ni necu. :mrgreen:
pitam se kako je sa zivotinjama? nekako nisam nikad primjetio da one skrivaju pogled od sunca kao ljudi, ili mi se cini.

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 11:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 9:45 pm
Postovi: 51
Lokacija: Barrayar
Blještave kuglice vidim kada gledam u nebo i imam osjećaj da su vrlo blizu očiju i da se gibaju u nekom ritmu, nestaju i pojavljuju se nove, sa plavkastom jezgrom su ili u plavom omotaču.

Kod ljudi nisam pokušavala sa gledanjem aure, ali od malena radim nešto drugo. Dodjeljujem ljudima boju u svojoj glavi.
Recimo ja sam ljubičasta, mama je žuta, tata je tamno plav, sestra je crvena, frandica je zelena,...itd Ne znam zašto tako percipiram ljude, vjerojatno im po karakteru dodjeljujem boju ili je možda nešto drugo u pitanju? Crne osobe izbjegavam, sive i tamno zelene, dok sam sa narandžastima na oprezu, a bijele me iscrpljuju i imam osjećaj kao da iz mene sišu energiju. Zlatnih osoba sam vidjela dvije ili tri i uvijek su mi same prišle, a da ih zatim nikada više nisam vidjela osim tih nekoliko trenutaka, nešto poput glasa, znaka, pojma nemam.
Moram reći i to da boje koje dodijelim ljudima nisu trajne, mijenjaju se. Tako sam nakon sestrine smrti bila crna 2 godine. Čak su mi i oči potamnile. Sada su tamno zelene, a prije su bile svijetlo zelene.
Eh da, i obično privlačim ljude plave i ljubičaste boje, dok me crvene vidljivo izbjegavaju.

_________________
Znam da ništa ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 25, 2006 4:20 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: pon dec 25, 2006 3:13 pm
Postovi: 19
slatko
povezati boje aure i boje stana :lol:
ljudsko oko prepoznaje samo 3 boje
ostele su produkt mozga


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 25, 2006 10:54 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
abraksas, dobrodošao!

Pa sve je produkt mozga ( nečije svijesti )... hehe! Pitanje je samo - čije???

Citat:
ljudsko oko prepoznaje samo 3 boje


RGB?

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 26, 2006 4:16 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
O bojama ima zanimljiva knjiga:

http://avaxhome.ru/ebooks/colrospaceanditsdividson.html

Title: Color Space and Its Divisions:
Color Order from Antiquity to the Present
Author: Rolf G. Kuehni
Publisher: Wiley-Interscience
Publication Date: 2003-03-31
Number Of Pages: 408
5.2 Mb pdf

slika

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 27, 2006 6:44 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: pon dec 25, 2006 3:13 pm
Postovi: 19
O bojama ima tone knjiga!
Medutim,povezati boje Aure,i boje necijeg stana je glupost!
Istina da sjevernjaci koriste svjetlosnu terapiju,tokom polarnih noci.
Ali tu se radi o imitiranju suncevog svjetla,a ne o razno raznom bojama.
Jedna boja je u pitanju.

Jos jednom.Ljudsko oko prepoznaje samo 3 boje!
Ostale boje su produkt mozga.

Nebo mozda uopce nije plavo,ali mi smo nauceni da je ono plavo.
Vjerovatno zbog laksega razumijevanja!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 27, 2006 9:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
abraksas, ja bih ti preporucio da malo pripazis na svoje izrazavanje,

tek si se registrirao a ovo ti je vec drugi topic u kojem diskutante nazivas glupima


ovdje si naveo nekoliko svojih sudova i teorija, bez ikakavih argumenata
- na ovom forumu postoji obicaj da se za potporu argumenitma daju reference na knjige i autore ili jos bolje citati

osobni sudovi i stavovi kada se prezentiraju bez argumentacije i detaljnog objasnjenja nisu nista drugo nego buka
mozda ne bi bilo lose prouciti forumska pravila :evil3:

pozdrav i hvala na razumjevanju

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 27, 2006 3:33 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: pon dec 25, 2006 3:13 pm
Postovi: 19
Ovo sto sam rekao saznat ces jednog dana.
Naravno prvo moras postati svjestan cinjenica da ljudski mozak mozes zajebavati do mile volje.
Boje Aure,ako vec zelis to zvati bojama dolazi iznutra,ne izvana.
Onda pricate ovdje o vanjskim utjecajima na ljudsko tjelo,a tema je jasna,unutarnji utjecaj.
Nase oko vidi sve naopako,tek mozak okrene slike.
To je za tebe takoder vjerovatno novost.
Ovaj puta sam ti informaciju dao besplatno.
Ubuduce ces mi ovakve i slicne infprmacije morati platiti!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz