Sada je: sri maj 08, 2024 11:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 8:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Mene zanima da li netko od vas ima ikakvih saznanja o tome kako se razmnozavaju bica sa cetvrtog densiteta i da li se uopce razmnozavaju?

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 22, 2006 10:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Npr. Sivi:

Uzgajaju se kao "biljke"... rastu kao u nekim inkubatorima. Poslije se "programiraju" vjerojatno da mogu obavljati svoje funkcije ( kibernetski organizmi ).

Reptili:

Tko zna, možda legu jaja, a možda se razmnožavaju kao i mi ( oplodnjom jajašca ). Možda to čine umjetnom oplodnjom, možda pomoću neke nama nepoznate tehnologije... možda imaju sposobnost materijalizirati neko tijelo i poslije nekog ciklusa se u njega inkarnira neka duša.

Neki drugi:

Možda na tom nivou svijesti moguće je da se mislima stvore neke forme koje su podloga za neke inkarnacije duša. Tijela sigurno nisu problem jer je genetika i razmnožavanje, izgleda, "tamo" jako popularna stvar. Samo usađivanje duša se vjerojatno dešava i prirodno, a i umjetno u neke svrhe.

Ili jednostavnom diobom i fragmentiranju svijesti na jedinice. Tko zna?!

Saznat ćemo kad dođemo na taj nivo. Vjerojatno svaka vrsta na svoj način.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 20, 2006 2:02 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 11, 2006 12:00 pm
Postovi: 7
Neke stvari ne kuzim u vezi ovih denziteta.
Zapravo...puno stvari ne kuzim. #-o
Covjek je mikrokozmos,jel da? (ima materijalno tijelo, etericno, astralno, mentalno i duhovno) Jel covjek kao mikrokozmos bice 3. denziteta?

I jos ne kuzim bas taj 5. denzitet.Ako je to astral.Jer astralna bica imaju nizu svijest od ljudske (npr. elementali).

Molim vas da mi netko to malo razjasni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 20, 2006 2:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Samo polako... na početku su mnoge stvari nejasne ( i meni su bile, hehe... ), malo po malo - i shvatit ćeš...

Dakle, mogli bi gledati na čovjek kao na jedan dio kozmosa, tj. mikrokozmos.

Denzitet je nivo svijesti na kojem neki entitet egzistira ( živi ). Trenutno je čovjek na 3. denzitetu svijesti.

5. denzitet nije astral. Astral je 4. denzitet. 5. denzitet je kontemplacijska zona, reciklirajuća zona duša koje se ponovo reinkarniraju. Ali ima entiteta 5. denzitet koji se više ne moraju inkarnirati u materijalna tijela, već tamo "žive", borave i egzistiraju kao svijesna bića.

Astralna bića su bića 4. denziteta, pa nemaju nižu, već višu svijest od ljudske, jer je ljudska svijest na 3. denzitetu.

Samo pitaj, Arnaquen, jer - tko pita - ne skita!!!

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 20, 2006 10:21 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 11, 2006 12:00 pm
Postovi: 7
Hvala na odgovoru, Jack.Imam ja jos pitanja, ali to cu kad dodjem s mora.
Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 21, 2006 9:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Osim ove teorije, koju galakija prenosi, postoji starija, prema Leadbeater-u,. koji je na osnovu nekih drugih , starijih, (filozofija na kojoj se temelji budizam, hermetizam po Hermesu iz Egipta, grčka zabranjena znanja, gnostičari, teozofi, itd..) izdao više knjiga o tome što se ovdje naziva denzitetima, ali koristi drugačije tremine:
govori o PLANOVIMA i DIMENZIJAMA, pa kaže:
A) kozmički plan:
fizički plan,
astralni,
mentalni,
budički,
nirvanički
B) sa stanovišta tijela promatra:
atomsku razinu,
kauzalno tijelo,
budičku razinu.

Nemam namjeru prepričavati teoriju, nemoguće bi bilo skratiti priču tako da ne bude nedorečeno pa stoga pogrešno i neprecizno. Te su knjige prevedene i dostupne su na našem tržištu već više od dvadeset godina, nije ih teško nabaviti, nisu skupe, imaju ih i po knjižnicama... Ta teorija je vrlo slična ovome što se kroz kasiopejske transkripte smatra novim otkrićem, a temelji se na vrlo starim, prastarim teorijama o nastanku svijeta i kozmosa, poznatim u filozofijama istoka, a u zadnje vrijeme se dolazi do saznanja da je sličan pogled na evoluciju, postanak, funkcioniranje i evoluciju bila poznata i zapadnom čovjeku (ili bolje reći, na područjima na kojima sada žive ljudi koje smatamo "zapadnom civilizacijom", koliko god da je taj pojam mutan po sebi) u vrijeme prije krista, narodima kao npr. Kelti, i drugim narodima koji su im bili suvremenici.

Ta sličnost teorija se meni osobno jako jako sviđa...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 21, 2006 4:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ta teorija je vrlo slična ovome što se kroz kasiopejske transkripte smatra novim otkrićem, a temelji se na vrlo starim, prastarim teorijama o nastanku svijeta i kozmosa, poznatim u filozofijama istoka,


Da... ljudi neprestano otkrivaju iste stvari. U ciklusima. Samo imamo veliki problem: "zaborav". :mrgreen:

Drago mi je da se uglavnom govori o istim stvarima, samo drugim imenima.

Jednom kažeš val, drugi put talas... onda kažeš peškir, a potom ručnik... pitaju te:"Kako se zoveš?", sutra već: "What's your name?"... bla, bla...

Kad se prouče mnoge stvari, razni spisi i knjige, uvidi se da tu ima jako puno materijala i objašnjenja koja su zajednička, univerzalna, samo ih razne kulture zovu drugačijim imenima.

Drago mi je da smo drevnu znanost počeli prevoditi na suvremeniji jezik, bliži za shvaćanje današnjih ljudi. Više je prilagođeno današnjici i uvjetima u kojima se sada nalazimo.

Svaka čast svima koji sudjeluju u prenošenju tog znanja i puno hvala! =D> :mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 22, 2006 8:50 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Da, postoje mnoge razlicite teorije o planovima realnosti, dimenzijama i sve pokazuju mnoge slicnosti.

Moram ipak priznati da mi je ova podela na denzitete odmah „legla“ sa jednim „klik“ u glavi. Stvari su se jednostavno slozile na svoje mesto.
Takodje mi se dopada razlikovanje denziteta od dimenzije. To je npr. jedna od stvari koja mi je ranije bila nedorecena. Denzitet bi karakterisalo odredjeno stanje svesti, dimenzije bismo mogli da posmatramo kao paralelne realnosti u okviru tog denziteta.
Dopada mi se i smestanje zone kontemplacije, 5. denziteta, u srediste modela. Takodje jedna od ranije nedorecenih stvari. Taj denzitet je inace prilicno misteriozan.

U pogledu astrala (mada bi bilo bolje cuti nekoga ko zaista poznaje problematiku): ako se ne varam, astral je plan emocija, u njemu boravi nase astralno (mislim da bi odgovaralo emotivno) telo tokom sna, skuplja energiju i regenerise se. Kako razumem trenutnu tacku nase evolucije, nase emotivno (astralno) telo treba da dostigne takav stepen savrsenstva kao nase fizicko telo. Po meni, disfunkcionalnost fizickog tela, bolest, uvek stoji u najuzoj vezi sa nekim poremecajem u emotivnom ili mentalnom telu. Njemu samom nista ne nedostaje.
Zato je rad sa emocijama strahovito bitan, one su neka vrsta kljuca za nasu trenutnu situaciju.

Astral takodje sadrzi razlicite nivoe, a nizi astral izgleda nije najprijatnije mesto za boraviti tamo. Izgleda da ga ispunjavaju neke cudne forme, entiteti, nastali verovatno akumuliranjem negativne energije sa fizickog plana ili fantazijama. Mogu se i zakaciti za nas, najcesce posle neke velike traume. Takodje ih privlaci emocionalna/mentalna kontaminiranost svesti. Ja ih zovem astralni prilepci.

E, sad, gde bi se smestio astral u ovoj semi? Meni se ipak cini na 4D. Zato se OPS4D i hrane nasim negativnim emocijama. Mentalnom planu bi odgovarao 6D i po meni izmedju 6D i 7D postoji jedan medjustepen na kome se brisu razlike izmedju polariteta, pre stapanja sa Jednim, odnosno pre stanja nirvane. 5D ostaje mesto za kontemplaciju, odmor izmedju dve reinkarnacije.

Covek (kao i sve ostalo iz pojavne realnosti) jeste mikrokosmos, nije samo deo Jednog, on jeste Jedno. „Trenutno“ sa 3D svescu. Sto bi rek’o Jack, hehe...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 03, 2006 10:56 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 11, 2006 12:00 pm
Postovi: 7
Ovako…Vasa razmisljanja o mikrokozmosu su mi nelogicna.
Vi kazete da je covjek mikrokozmos zato sto je dio Svemira.
I kazete da je svaki dio Svemira mikrokozmos.

Mikrokozmos bi trebao biti Svemir u malom.Svemir sadrzi vise razina postojanja (materijalnu, etericnu, astralnu, mentalnu i duhovnu; bla-bla), a covjek egzistira na svim tim razinama.To bi trebao biti razlog zasto je covjek mikrokozmos, zar ne ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 03, 2006 11:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Neznam za druge, al evo kako ja gledam pojam "mikrokozmos":

Dijelovi atoma su mikrokozmos za atom. Atom je mikrokozmos za molekulu. Molekula je mikrokozmos za daljnje kemijske spojeve. Oni su mikrokozmos za jednostavnije organizme. Oni su mikrokozmos za složenije organizme ( čovjek ). Mi smo mikrokozmos za planetu. Planeta je mikrokozmos za sunčev sustav. On je mikrokozmos za našu galaksiju. Ona je mikrokozmos za grozd galaksija u kojem je i naša. I tko zna kako ide dalje...

Uglavnom, ograničeno je uz pojam veličine. Naravno, postoji i makrokozmos. To je obratno, odnosno gleda se u drugom smjeru, zar ne?

Sve su ciklusi unutar ciklusa... svjetovi unutar svjetova...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 06, 2006 1:18 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 11, 2006 12:00 pm
Postovi: 7
Da.Slazem se sa svim sto si napisao i jasno mi je na sta mislis kad kazes mikrokozmos.
(Da je to ograniceno uz pojam velicine.)
Ali ja sam mislila na mikrokozmos doslovno kao-mali svemir.Covjek je svemir u malom, tj. mali svemir (a vec sam obrazlozila zasto).E sad…Kao takav bi trebao moci biti bice svih denziteta (ovisno o tome koliko je u stanju osvijestiti i ovladati svim svojim dimenzijama). Valjda… :?
Pitanje: kojeg je denziteta prosvijetljen covjek?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 07, 2006 12:49 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Pitanje: kojeg je denziteta prosvijetljen covjek?


Heh... a što znači "prosvijetljen čovjek"?

Inače, svi su ljudi trenutno na 3. denzitetu svijesti ( bar mi na Zemlji )...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 09, 2006 12:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Kod:
Heh... a što znači "prosvijetljen čovjek"?

e, znam..to je čovjek koji svijetli. Kad se ugase svjetla u sobi, logično, bude mrak i niš e ne bi trebalo vidjeti, ali kad su takvi ljudi prisutni, onda se vidi otprilike kao da sija mjesečina, onak, ne prejako, ali dovoljno da se vide obrisi namještaja da ne lupiš u njih. Takvi ljudi sviejtle po istom principu po kojem sviejtle oči običnim kućnim mačkama, i slično kao nekim ribama u oceanskim dubinama svijetli rep.
Eto.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 10, 2006 12:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
e, znam..to je čovjek koji svijetli. Kad se ugase svjetla u sobi, logično, bude mrak i niš e ne bi trebalo vidjeti, ali kad su takvi ljudi prisutni, onda se vidi otprilike kao da sija mjesečina, onak, ne prejako, ali dovoljno da se vide obrisi namještaja da ne lupiš u njih. Takvi ljudi sviejtle po istom principu po kojem sviejtle oči običnim kućnim mačkama, i slično kao nekim ribama u oceanskim dubinama svijetli rep.
Eto.


E da, i mnogo su zgodni ako nestane struje a vi bas citate nesto.


Citat:
Inače, svi su ljudi trenutno na 3. denzitetu svijesti ( bar mi na Zemlji )...


Jack,odakle ti to,kad ti sam nisi :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 10, 2006 4:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jack,odakle ti to,kad ti sam nisi


Jesam, jesam... da sam u 4. ne bi bio ovdje... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink:

( dobro... ima "naših dijelova" bića i u drugim denzitetima, ali za osobnu svijest - tu smo u 3. )

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 15, 2006 2:32 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 11, 2006 12:00 pm
Postovi: 7
Heh...Evo npr. Buddha je bio covjek i prosvijetlio se.Svijest mu se promijenila nakon tog prosvijetljenja, pa me zanima kojeg je denziteta postao...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 15, 2006 10:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Što se, u stvari desilo s Budom? Umro, nestao, poludio, ostao meditirati dok nije fizički umro...? Mislim, što je bilo kad se "prosvjetlio"?

To "prosvjetljenje" spominje i David Icke kad je bio na onoj planini i od kad je počeo proučavati ovakve stvari, a još uvijek je u 3. denzitetu... ( ovo sam samo spomenuo kao primjer ).

:mrgreen: :wink:

Mislim, da mu se svijest pomakla na 4. denzitet, onda bi nestao iz našeg realiteta. A još je ovdje.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 15, 2006 11:52 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jul 11, 2006 12:00 pm
Postovi: 7
Buda je nakon prosvjetljenja 44 godine putovao Indijom, a umro je u dobi od 80 godina.

Jel sad zakljucak:Buda se nije prosvijetlio. :?:

Ne znam...Govorite da ne treba mijesati denzitete i dimenzije, a ja jos kazem da ih ne treba ni strogo povezivati (tj. ograniciti dimenziju denzitetom).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 16, 2006 12:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Mislim, da mu se svijest pomakla na 4. denzitet, onda bi nestao iz našeg realiteta. A još je ovdje.


Pa sto, ne mora,meni se cini da nije obavezno,mislim ako vec dolaze iz 4. zasto i oni sa svescu 4. ne bi ostajali gde su rodjeni,milsim u 3.Mozda imaju neka posla ljudi ovde :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 16, 2006 12:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Može ostati ovdje samo ako je OPD frekvencije, jer OPS-ovi imaju ograničenu energiju koja ih "održava" u 3D ( npr. ljudi u crnom ).

Ako je Buda ( ili bilo tko drugi ) doveo svoju svijest na frekvencije 4. denziteta, onda se time i usklađuje boravak u 4. "Tamo" su osnovne karakteristike promjenjivost fizičkog, mogućnost seljenja svijesti iz fizičkog u eteričko tijelo i obratno. Realitet 4. deniteta nije isti kao i realitet 3. denziteta, pa bi se entitet, koji se podigne u taj nivo, trebao izgubiti iz 3. Dakle, mi ga više nebi trebali moći detektirati. Fazni pomak za 90 stupnjeva. "Nestanak" iz vidnog polja... isto kao i nlo-i koji zakreću za 90 stupnjeva i "nestaju"... prelazeći tako u realitet 4. denziteta.

Svaki pomak ima zakretanje faze za 90 stupnjeva.

Dobro, sad je entitet koji je bio Buda, ili u 5. denzitetu i čeka na novu reinkarnaciju, možda je u 4. u nekom drugom tijelu, ili opet ovdje u 3. u nekom fizičkom tijelu neke druge osobe. I sad... koliko je to važno ostalim ljudima?!? I kolko to može pomoći drugim ljudima kod učenja?

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz