Sada je: ned apr 28, 2024 12:58 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 8:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Ne propovjedam, ja više ne znam šta da kažem na tu izjavu :|

Isto je i jednako je dostupno svima. Nekoji znaju kako doći do njega, nekoji ne.. ali za sve koji znaju, bez obzira tko su, dobiveno znanje iz tog izvora je u suštini jednako i govori o istoj stvari.

Mislim, o čemu se radi.. tvoja te vlastita duša dovodi do znanja a utjecaj za to dobiva iz apsulutne stvarnosti, a učiš iz okoline, iz i od drugih kreacija, ili dobivaš intuitivne uvide iz tog izvora koji jeste TI. kužiš?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 8:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Kužim ja, samo kažem kako to izgleda onima koji nemaju istovjetno iskustvo, pa nemogu razlučiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 8:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
To je jedan od mojih problema, kao što sam napisao u temi 'karma', pokušavam biti iskren i izraziti svaku misao i kao da izvorno i odmah govorim njima.. ne znam kako drugo da se izrazim. Pa onda zabunom misle da kao da propovjedam, ili gluposti tog tipa..

Uglavnom, jedno od znanja koje se dobije na taj način je to što 'denziteti' kako su ovdje pokazani ne postoje. Samo velim.. ali postoje dimenzije. Odnosno, prostori koji svi djele isti univerzalni prostor, ali sve je poanta u tome na kojem je evolucijskom stupnju taj neki određeni organizam i njegova percepcija, o tome ovisi koliko će tih prostora/prostornih smjerova percipirati. Za btw

A tzv. četvrta dimenzija je prostorni smjer 'unutar' naše treče dimenzije. Kao što je peta dimenzija smjer 'unutar' četvrte dimenzije..itd. Mi ovdje četverodimenzionalna bića možemo vidjeti samo kao trodimenzionalne sjene/holograme. Tj, njihove projekcije u ovoj dimenziji. Isto kao što četverodimenzionalna bića mogu vidjeti ona peterodimenzionalna samo kao četverodimenzionalne sjene/holograme. itd. Logično.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 8:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Sirius91 je napisao/la:
prostori koji svi djele isti univerzalni prostor

Tu si opisao koncept kako denziteti mogu postojati, niži denzitet je jedan od ovih nižih prostora, a viši denzitet je onaj univerzalni prostor koji sadrži sve ispod.
To bi tako moglo izgledati recimo za odnos 3D-4D.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 9:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Hah, ali poanta je u tome što koncept denziteta sam po sebi nije 100% točan. Možete vi naprimjer umjesto 'četvrta dimenzija' reć 'četvrti denzitet' ali ono u što možete biti sigurni je da ih ima punooooo više od 7. Ili 8, kako to piše u 'Ra' materijalu, i punoo više od 12 kako to piše u 'pledijskom' materijalu. Ustvari, sama činjenica što postoje takve varijacije bi vam trebalo biti dovoljno za sumnju. Istina ne može biti takva..shvačate? taj 'univerzalni prostor' je beskonačnost, apsulutna stvarnost, beskrajna svijest koja prožima i anemira stvarnost, u njoj mogu i postoje beskonačno smjerova a time i prostora/dimenzija..što je ustvari za nas ne zamislivo. Mi ne možemo ni zamisliti petu dimenziju na primjer, a dimenziju broj 97988594069578 još manje. A apsulutna stvarnost je ono što prožima sve to, ona je sve to i nije 'ništa', i opet, prekomplicirano da mogu objasniti.. a o beskonačno mnogo svemira/postojanja po skali od beskonačno frekvencija koju svatko ima za sebe beskonačno mnogo prostora, i kako je sve to prožimano.. da vas glava zaboli.


Zadnja izmjena: Sirius91; pon sep 10, 2012 9:13 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 9:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa recimo da unutar 4D može biti beskonačno mnogo 3D ova... kao paralelne dimenzije, paralelni svjetovi, varijabilna fizikalnost.... a sve je prožeto jednim te istim, recimo svjesnošću.
Razum to ne može ni 100% ni 50% točno percipirati, ne može uopće direktno pojmiti nego putem raznih modela i predstava koje su samo simbolično točne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 9:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
A eto editirao sam post jer sam zaboravio dodati to, pa ajde recimo da je nešto takvog u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 10:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Sjenko je napisao/la:
A što je to istinsko znanje i da li je ono nešto konačno?

Ovo je dobro pitanje i zaslužuje detaljan odgovor.
Osho je od pomoći.
Govori se o pet modifikacija Uma:


Prvo (prva modifikacija) je pramana, ispravno znanje. Sanskritska reč pramana je vrlo duboka i zaista ne može biti prevedena. Ispravno znanje je upravo senka, nije tačno značenje, jer ne postoji reč kojom može da se prevede pramana.
Pramana dolazi od korena prama. Mnoge stvari treba shvatiti u vezi toga.
Patanjđali kaže da um ima sposobnost. Ako je ta sposobnost usmerena pravilno, onda
sve što se zna jeste istinito; to je samoočevidno istinito. Mi nismo svesni o tome jer nikada to
nismo koristili. Ta sposobnost je ostala neiskorišćena. To je kao… Soba je mračna, vi uđete
unutra, imate baklju, ali je ne koristite - tako da soba ostaje mračna. Stalno se spotičete na
stvarima, na stolu, na stolici, a imate baklju, ali baklja mora da se upali. Kada jednom upalite
baklju, odmah tama iščezava. I gde god je baklja okrenuta vi znate. Barem to mesto postaje
očigledno i jasno.
Um ima sposobnost za pramanu, za ispravno znanje, za mudrost. Jednom kada znate
kako da ga upalite, onda gde god da usmerite to svetlo, samo pravo znanje se otkriva.

Um ima dar. Taj dar funkcioniše kada ste pod bilo kojim uticajem droge, bilo kakvog
opojnog sredstva. Tu sposobnost Patanjđali zove viparyaya, pogrešno znanje, centar izopača-vanja.
Tačno nasuprot njemu postoji centar koji ne znate. Tačno naspram njega postoji centar. Ako meditirate duboko, smireno, drugi centar će početi da funkcioniše. Taj centar se
naziva pramana, ispravno znanje. Kroz funkcionisanje tog centra, sve što znate jeste ispravno.
Nije pitanje šta znate, nego je pitanje odakle znate.
Budi su postavljali hiljade i hiljade pitanja. Neko ga je pitao jednom kada su došli k
njemu s novim pitanjima: "Nismo čak ni postavili pitanje, a vi ste počeli da odgovarate. Nikada ne razmišljate o tome. Kako se to dešava?"
Na to je Buda odgovorio: "To nije pitanje razmišljanja. Vi postavite pitanje i jednostavno, ja posmatram to. I šta god je istina to se otkriva. To nije pitanje zamišljanja i razmišljanja oko njega. Odgovor ne dolazi kao logični zaključak. To je samo usredsređivanje na pravi centar."
Buda je kao baklja. Gde god se baklja pokrene, ona otkriva. Kakvo god da je pitanje,
to nije poenta. Buda ima svetlost, kad god ta svetlost padne na neko pitanje, odgovor će biti
otkriven. Odgovor će doći iz te svetlosti. To je jednostavan fenomen, otkrovenje.
Kada vas neko pita, treba da razmislite o tome. Ali kako možete razmišljati ako ne
znate? Ako znate, nije potrebno razmišljati. Ako ne znate, šta ćete uraditi? Tražićete u pamćenju, naći ćete mnogo rešenja. Samo ćete načiniti krpež.
Vi zapravo ne znate; inače odgovor bi došao odmah.
Patanjđali kaže da postoje pet modifikacija uma.
Ispravno znanje.
Ako centar ispravnog znanja započne da funkcioniše u vama, vi ćete postati mudrac, svetac.
Ako ovaj praman, ovaj centar prame, ovaj centar ispravnog znanja počne da funkcioniše.
Zapamtite, dokazivanje dokazuje da vi nemate unutrašnje osećanje ničega.
Prva modifikacija uma je ispravno znanje. Meditacija vodi do ove modifikacije. A kada možete ispravno znati i ne postoji potreba za dokazom, tada sam um može biti obačen, ne pre toga. Kada nije potrebno dokazivati, um nije potreban, jer um je oruđe logike.
Potreban vam je svakog momenta. Treba vam da razmislite, otkrijte šta je pogrešno a
šta je ispravno. Svakog trenutka postoji izbor i alternativa. Vi imate izbor. Samo kada praman
deluje, kada ispravno znanje deluje, možete odbaciti um, jer sada biranje nema značaj. Vi se
krećete bez izbora. Sve što je ispravno otkriva vam se.
Definicija mudraca je onaj koji nikada ne bira. On nikada ne bira dobro protiv lošeg.
On se jednostavno kreće u pravcu onoga što je dobro. On je kao suncokret. Kada je sunce na
istoku, cvet se okreće prema istoku. Nikada ne bira. Kada se sunce kreće prema zapadu, cvet
se okreće na zapad. On se jednostavno kreće sa suncem. On ne bira kretanje, on ne odlučuje.
Ne donosi odluku: "Sada ću se kretati jer se sunce kreće prema zapadu."
Mudrac je baš kao suncokret. Gde god je dobro, on se kreće jednostavno. Dakle, šta
god da on učini jeste dobro. Ako ispravno znanje funkcioniše, ako je vaš um preuzeo modifikaciju ispravnog znanja, vi ćete postati religiozni. Pogledajte, to je potpuno različito. Patanjđali ne kaže ako idete u džamiju, u gurudvar, u hram, izvodite neke rituale, molite se… Ne, to nije religija. Morate
učiniti da proradi vaš centar ispravnog znanja. Tada bilo da idete u hram ili ne, to je beznačajno; to nije važno. Ako vaš centar ispravnog znanja deluje, šta god da činite je molitva, i gde
god idete - jeste hram.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 10:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
uuuu bre ... ja očekivao nešto konstruktivno kad ono zamalo pa tuča :D Sad će neko reći "konstruktivna tuča" al ne bi se baš sasvim složio sa time.

Preveo sam tekst do pola, sutra postavljam prevod. Stvarno, zašto tuču sa tog foruma prenositi i ovde? Meni to nema smisla pa da ga j...

Bajs je napisao/la:
To je jednostavan fenomen, otkrovenje.
Kada vas neko pita, treba da razmislite o tome. Ali kako možete razmišljati ako ne
znate? Ako znate, nije potrebno razmišljati. Ako ne znate, šta ćete uraditi? Tražićete u pamćenju, naći ćete mnogo rešenja. Samo ćete načiniti krpež.


Takva "baklja" bi u real timeu stvaral razumevanje u čoveku koji je ima - to je ono tzv "živo znanje" - koje god pitanje da iskrsne istog momenta se vidi odgovor. Tačnije, pitanje nestane pre nego što je uopšte postalo - ne može ga ni biti, ostane samo odgovor, zar ne? Na neki čudan način nema ni "odgovora", bar ne takvog kakvim ga u glavnom zamišljamo.

To sam i sam primetio, dok čovek nekako "magično ne skonta" nešto - džabe razmišljanje na nivou reči i uma, mogu lupati glavu na tu temu do prekosutra. Jednostavno "vidiš" ili ne - ovde govorim o razmišljanju, misao na misao - "sećanje na sećanje", logički šabloni i zaključci jedan na drugi - ne o držanju opcija otvorenim. Normalno, ako zatvorimo opciju i uzmemo neko znanje kao datost - niti možemo znati nešto o tome, niti možemo primetiti "grešku" ukoliko ona postoji. Zatvaramo se kompletno na taj način.

promatrač je napisao/la:
Pa recimo da unutar 4D može biti beskonačno mnogo 3D ova... kao paralelne dimenzije, paralelni svjetovi, varijabilna fizikalnost.... a sve je prožeto jednim te istim, recimo svjesnošću.
Razum to ne može ni 100% ni 50% točno percipirati, ne može uopće direktno pojmiti nego putem raznih modela i predstava koje su samo simbolično točne.


Upravo to. Isti odnos "količine" imamo između 3D i 2D, ako se uopšte može tako nazvati, jednostavno nije moguće 3d prostor na bilo koji način popuniti 2d elementima. Beskonačnost po cm kvadratnom :angel4:

Meni je citirani post pomogao da to tačnije razumem. Pogotovo to da smo mi ovde sopstvena projekcija, lupilo me po čelu i izbacilo iz stolice :occasion5: i da se duž tog "zraka" koji mi jesmo zapravo vrše i izmene u "krajnjoj 3d projekciji" a ne na ovom nivou. Tako da onda zaista prostor i vreme kakvim ih ovde dole shvatamo nemaju nikakvog smisla - niti predstavljaju bilo kakvo ograničenje "višespratnima" - što objašnjava puno, puno toga.


Zadnja izmjena: Valjda?; pon sep 10, 2012 11:00 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 10:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Kvaka je i da svaki odnos između denziteta kako se ide prema višima ima neke svoje posebnosti, svaki viši denzitet uvodi neke totalno nove i drugačije stvari koje na neki način daju sasvim novu perspektivu na niže prijelaze.
Počne boliti glava kad probam uniformirati korake na više denzitete po nekom zajedničkom obrascu.
Pogotovo mi ruši perspektivu to što na forumu gledam kao mačka sa 2D na 3D pa mi tek onda ništa nije jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon sep 10, 2012 11:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
promatrač je napisao/la:
Kvaka je i da svaki odnos između denziteta kako se ide prema višima ima neke svoje posebnosti, svaki viši denzitet uvodi neke totalno nove i drugačije stvari koje na neki način daju sasvim novu perspektivu na niže prijelaze.
Počne boliti glava kad probam uniformirati korake na više denzitete po nekom zajedničkom obrascu.
Pogotovo mi ruši perspektivu to što na forumu gledam kao mačka sa 2D na 3D pa mi tek onda ništa nije jasno.


Pa upravo zbog tih "caka" 3D "mi" ni ne mogu shvatiti 4D sa tim njegovim "specifičnostima", nemamo ništa u svom 3d iskustvu što bi moglo odgovarati tome, dok su te specifičnosti ono što zapravo i čini 4D različitim. Možda na silu muku možemo shvatiti 3D fragment 4D realnosti, iako to i nije fragment, pošto imamo beskonačno 3dova u 4d - o 3D realnostima u smislu "dela" 4d ne može biti govora. Kad kažem "beskonačno" to znači da 4d nije moguće popuniti 3dovima - kvadrat beskonačnosti, dimenzija +, nema govora o popunjavanju. Uffff ... kako ovo reći...

Tri dimenzije - one naravno da jesu deo 4 dimenzije. Ali samo punjenje te tri dimenzije koje su u stvari apstraktna forma po mom mišljenju nije deo 4D u smislu da 4D nije zavistan od toga, jer kao što se može staviti beskonačno "3d svetova" u 4D, isto se tako beskonačno može i oduzeti/uništiti bez da 4D bude oštećen na bilo koji način. Ako bi uklonili BAŠ dimenzije, to bi bila druga stvar - ovo pišem zato što je priča o beskonačnim 3d dimenzijama/svetovima mogla insinuirati to da je 4D na neki način "popunjen" 3d svetovima, jer je 3d svet nastao od 4D. To je jednostavno nemoguće.

Slično projektoru, ovom običnom "domaćem". Slika projekcije 2D filma više ne postoji, 3D svet savršeno zaboli uvo za to.

Kad probamo ići "gore" uz taj "zrak" - bar ja nailazim na barijeru jer iz istog razloga iz kojeg se može "uliti" beskonačno 2D projekcija u beskonačno mali deo 3D - ne možemo 3D projekciju "ja" poneti gore, ne ide - nedostaje - pa, dimenzija :D. Nadam se da ovo ima smisla. 2D iako je u 3D ne može svojom percepcijom otići u 3D. Iako je svaki sadržan u prethodnom - baš zato. Zvuči ludo al časna reč, ima smisla hahahah. Iako je sve to u stvari isto, beskonačnost je beskonačna u svim svojim fragmentima. Ni nema fragmente. Odo da spavam dok se moja 3D projekcija ne polomi u (beskonačna) paramparčad.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto sep 11, 2012 12:27 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Razmatranju ove tematike može jako dobro poslužiti i FIZIKA ABDUKCIJA pogotovo što se na razne strane spominje i da imamo "vremensko tijelo" u "prostoru vremena" i još to dvoje može biti osobno ili globalno.
Možemo gledati protok vremena kao konstantu a gibanje kroz prostor kao varijablu, to je ovo normalno fizičko, a možemo gledati i prostor kao konstantu a vrijeme kao varijablu koja može i stajati na mjestu, to je ono nefizičko ili varijabilno fizičko kako se skače kroz vrijeme i izmjenjuju se fizičko prostorno i vremensko tijelo, intuitivno se to može sagledati, ali je jako uvrnuto, "nenormalno".
Razumjevanje toga po meni spada u 4D domenu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto sep 11, 2012 7:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
E valjda, kada bi recimo izbrisao 2. dimenziju treča dimenzija više nebi postojala, postala bi samo prva dimenzija. Zato jer treču dimenziju čine cijela 2. dimenzija i njegove dvije kordinate PLUS jedna dodatna.. sve to zajedno je 3. dimenzija. Sve se dimenzije temelje na drugima, kada bi trečoj dimenziji izbrisao te dvije kordinate ostala bi samo prva dimenzija. Ako bi četvrtoj dimenziji izbrisao treču dimenziju, odnosno sve tri kordinate ostala bi samo prva dimenzija(temelj samog prostornog svemira), kada bi petoj dimenziji izbrisao četvrtu dimenziju ostala bi ti samo prva dimenzija.

Kada bi 10 000-toj dimenziji oduzeo 9 999-tu dimenziju na kojoj se ta dimenzija temelji ostala bi ti, pogodi šta.. prva dimenzija.

Četvrta dimenzija je unija ovih naših tri prostornih smjerova/koordinata i još jednog dodatnog smjera. Kada nekoji od vas doživljavaju ono što se naziva astralnom projekcijom/putovanjom vaša svijest koja ostane vezana za um i tijelo, percipira sam taj prostor. Vi tada vidite ovaj trodimenzionalni svijet, stvari vam se čine 'prozirne' isto kao što mi možemo vidjeti na 2D površinu odozgo i vidjeti šta je gdje ODMAH. Možete se kretati ogromnom brzinom, možete preskočiti ogromne udaljenosti u sekundi, tj. kretati se teleportacijom kroz trodimenzionalni svijet, isto kao što možete preskočiti od točke A do točke B na nekoj dvodimenzionalnoj površini, za 2D bića koja su u toj površini/dimenzionalnoj stvarnosti koja ne mogu percipirati dubinu treče dimenzije i time ne mogu vidjeti smjer kojim ste krenuli, če se činiti da ste preskočili, ili kao teleportirali se od jednog mjesta do drugog u njihovoj stvarnosti.
Možete nekomu u ovoj stvarnosti stajati pred oćima, ili promatrati ga sa strane a da vas on ne vidi.. što mislite, zašto vas ne vidi? zato jer se nalazite u prostoru kojeg on ne može percipirati. I zato sam rekao da je smjer četvrte dimenzije 'unutar' treče dimenzije. Iz vaše perspektive neki plosnati ("2D") objekt je U vašoj 3D stvarnosti. Isto tako budući da 4D čine cijeli 3D i jedan dodatni smjer, 4D je 'unutar' 3D-a. Nešto kao 'super-3D', mi ne možemo vidjeti još jedan prostor tamo gdje vidimo prostor.

Ta putovanja su moguća samo zato jer smo svi dio te odvojene kolektivne svjesnosti, koja je porijeklom demonska. Vi kada ste u tom putovanju zaista percipirate taj dodatni prostor, ali samo zato jer se nalazite UNUTAR te odvojene svjesnosti. I zato što se nakon smrti nalazite u tom prostoru.. UNUTAR te svijesti... i zato nam mogu nakon smrti raditi to što rade, jer smo u i djelomično dio njihovog teritorija. Ovo je točno, jer ili ste fizički evoluirali do stupnja četverodimenzionalne percepcije - ili niste. Ta putovanja niti su dio prirodne funkcije izvorne kreacije, niti bi ta iskustva nazvao kao duhovna.. to je 'bug'. Doslovno. Ali je po jednoj strani dobro jer može nam pomoći da donekle shvatimo 4D.

Logično je da je svemir percipiran sa četverodimenzionalnošču čak i veči nego ovaj 3D svemir, zato jer se sastoji od našeg nama golemog 3D prostora PLUS jedan dodatan prostor..i prožima u smislu smjera u našem prostoru..al sad se več ponavljam.

Postoje beskonačne stvarnosti koje sve djele isti prostor ali se nalaze svaka za sebe u svojoj određenoj frekvenciji, a skala je beskonačna. Ovo je postojanje na recimo 8586774857 po sekundi dok je slijedeći svemir na 8586774858 po sekundi. Svaki od tih svemira ima beskonačno mnogo dimenzija, odnosno prostornih smjerova i kordinata s kojim se može percipirati..Ali baš je SVE međusobno prespleteno, prožimano i dio jednog i drugog. Ovo je za naš 3D um užasno teško za zamisliti.. i najbolje da niti ne pokušavate previše, jedino ako nečete besplatnu kartu za vrapče.

:toothy2: ovo zadnje je šala.

Nažalost, dalje od 4. dimenzije ne možemo nikako razmišljati niti znati išta, pa čak i reptilčine/demoni imaju problema sa njima kada ni oni sami ne mogu percipirati taj prostor u kojem se nalaze ta peterodimenzionalna bića, odnosno život koji je dugom evolucijom percepcije počeo doživljavati peterodimenzionalni prostor. Tako da.. to bi uglavnom bilo to.

Sad još samo čekam kad će Valjda staviti prevod onoga teksta, baš me zanima kako je to jonathan objasnio.. ali več vidim da je napisao neke stvari koje su iste kao i ovo što sam ja napisao, ali dobro. Lijepo je dodati pa se onda nadogradi sve to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto sep 11, 2012 10:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
E valjda, kada bi recimo izbrisao 2. dimenziju treča dimenzija više nebi postojala, postala bi samo prva dimenzija. Zato jer treču dimenziju čine cijela 2. dimenzija i njegove dvije kordinate PLUS jedna dodatna.. sve to zajedno je 3. dimenzija. Sve se dimenzije temelje na drugima, kada bi trečoj dimenziji izbrisao te dvije kordinate ostala bi samo prva dimenzija. Ako bi četvrtoj dimenziji izbrisao treču dimenziju, odnosno sve tri kordinate ostala bi samo prva dimenzija(temelj samog prostornog svemira), kada bi petoj dimenziji izbrisao četvrtu dimenziju ostala bi ti samo prva dimenzija.


Elementarna logika. Šta je zapravo "dimenzija"? Mi smo ovde dimenzijama natakli imena - širina, dubina, visina - dok su u stvari to samo pravci koje 3D prostor omogućava. 4D, striktno sa te tačke gledišta - ima dodatni pravac i još ponešto.



Citat:
Vi tada vidite ovaj trodimenzionalni svijet, stvari vam se čine 'prozirne' isto kao što mi možemo vidjeti na 2D površinu odozgo i vidjeti šta je gdje ODMAH.


Naša vizuelna percepcija ovde je zapravo dvodimenzionalna, mozak dodaje treću. Isto kao što bi 2D biće druga bića na 2D planu videlo jednodimenzionalno, drugim rečima, samo linije različitih dužina. tek 3D biće, iz svoje perspektive može videti obe dimenzije, jer posmatra sa aspekta treće. Isto tako bi i nas verovatno šlog strefio od čuda ako bi smo videli ovaj svet iz 4d perspektive. Kao kada bi linija pred očima 2D bića odjednom "postala" krug ... pa sa čime ono to može porediti? Tako da tek 4D biće može videti 3D svet onakvim kakav on zaista jeste.

Citat:
Iz vaše perspektive neki plosnati ("2D") objekt je U vašoj 3D stvarnosti.


A u tvojoj nije?! ;)

Citat:
Logično je da je svemir percipiran sa četverodimenzionalnošču čak i veči nego ovaj 3D svemir, zato jer se sastoji od našeg nama golemog 3D prostora PLUS jedan dodatan prostor..i prožima u smislu smjera u našem prostoru..al sad se več ponavljam.


Beskonačno* veći nego 3d svemir ...

Citat:
Postoje beskonačne stvarnosti koje sve djele isti prostor ali se nalaze svaka za sebe u svojoj određenoj frekvenciji, a skala je beskonačna. Ovo je postojanje na recimo 8586774857 po sekundi dok je slijedeći svemir na 8586774858 po sekundi.


na različitoj "faznoj intersekciji"/frekvenciji, misliš?

Da, što se RA materijala i denziteta/dimenzija tamo tiče - ako si čitao, govori se o tome da je naša oktava sastavljena od 7 denziteta, naša oktava je opet deo druge oktave itd itd, a da o tome šta se nalazi iza toga ni oni ne znaju ništa, zatim priča kreće dalje, u okviru druge, "veće" oktave - tako da ih verovatno ima beskonačno. Ali eto, da znaš da nije toliko isključiv po tom pitanju. Ako to povežeš sa "skalarnim rastom" kreacije, videćeš da je reč o suštinski istom posmatranom sa različitih aspekata. Tako da da li ih ima 7, 77 , ili 927897 - zaista nije ni bitno. Nama je najbitniji ovaj ovde. Tek zatim sledeći ...


Alkemicarka je napisao/la:
To se cijeni, a udarac na ego je zanemariv :D


Kao prvo, dobrodošla :) :occasion5:

Citat:
Ali da, trebao je valjda i taj dio staviti..sve je to komplet.


Ako mislite da treba ono preneti prenesite slobodno, nisam uveo monopol na bilo šta ;) Nije baš da pravim Church of Jonathan ovde, haha :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto sep 11, 2012 10:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
promatrač je napisao/la:
Pa recimo da unutar 4D može biti beskonačno mnogo 3D ova... kao paralelne dimenzije, paralelni svjetovi, varijabilna fizikalnost.... a sve je prožeto jednim te istim, recimo svjesnošću.
Razum to ne može ni 100% ni 50% točno percipirati, ne može uopće direktno pojmiti nego putem raznih modela i predstava koje su samo simbolično točne.


Koncept beskonačnosti u beskonačnosti, a svaka ta nadbeskonačnost objedinjuje one podbeskonačnosti (koje u sebi imaju varijacije koje bi se mogle nazvati dimenzijama), te dodaje cijelu novu komponentu, 4d recimo uvodi prostor vremena, 5d prostor smrti, 6d prostor kolektivnih svijesti, nema više zasebnih entiteta i tako kao glavice luka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto sep 11, 2012 10:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Valjda? je napisao/la:
Elementarna logika. Šta je zapravo "dimenzija"? Mi smo ovde dimenzijama natakli imena - širina, dubina, visina - dok su u stvari to samo pravci koje 3D prostor omogućava. 4D, striktno sa te tačke gledišta - ima dodatni pravac i još ponešto.


'Dimenzija' je karakteristika prostora, koliko sam prostor ima pravca. Sam svemir je prostor..očito. Dakle govorimo o prostornim karakteristikama onog što zovemo svemirom. Ostalo što si napisao je točno..nemam šta za dodati.

Citat:
Naša vizuelna percepcija ovde je zapravo dvodimenzionalna, mozak dodaje treću. Isto kao što bi 2D biće druga bića na 2D planu videlo jednodimenzionalno, drugim rečima, samo linije različitih dužina. tek 3D biće, iz svoje perspektive može videti obe dimenzije, jer posmatra sa aspekta treće. Isto tako bi i nas verovatno šlog strefio od čuda ako bi smo videli ovaj svet iz 4d perspektive. Kao kada bi linija pred očima 2D bića odjednom "postala" krug ... pa sa čime ono to može porediti? Tako da tek 4D biće može videti 3D svet onakvim kakav on zaista jeste.


Da, znam. Ali upravo tako - mozak dodaje treću, dakle percipiramo 3D. Sve je jedan univerzalni prostor sa svojim beskonačnim karakteristikama, mi tek percipiramo treču. Ovo je 3D - Ono što 3D percepcija u toj univerzalnoj stvarnosti je. Netko sa više dimenzije, recimo četvrte, percipira treču karektiristiku univerzalne stvarnosti, dakle percipira sve karakteristike prostora 'ispod' njegove i jednu dadatnu koja bića iz niže dimenzije ne mogu. No uglavnom, ovo je isto kao i to što si ti napisao samo na drugačiji način.

Citat:
A u tvojoj nije?! ;)


Pitam se zašto pišem na taj način.. počnem pisati i samo sve izlazi iz mene, ah šta češ. Da, i iz moje perspektive je tako.

Citat:
Beskonačno* veći nego 3d svemir ...


Beskonačno? a što je sa 5D svemirom? on je duplo beskonačno veči? :D Ma nije beskonačno, ali PUNO veči sigurno je.

Citat:
na različitoj "faznoj intersekciji"/frekvenciji, misliš?

Da, što se RA materijala i denziteta/dimenzija tamo tiče - ako si čitao, govori se o tome da je naša oktava sastavljena od 7 denziteta, naša oktava je opet deo druge oktave itd itd, a da o tome šta se nalazi iza toga ni oni ne znaju ništa, zatim priča kreće dalje, u okviru druge, "veće" oktave - tako da ih verovatno ima beskonačno. Ali eto, da znaš da nije toliko isključiv po tom pitanju. Ako to povežeš sa "skalarnim rastom" kreacije, videćeš da je reč o suštinski istom posmatranom sa različitih aspekata. Tako da da li ih ima 7, 77 , ili 927897 - zaista nije ni bitno. Nama je najbitniji ovaj ovde. Tek zatim sledeći ...


Da, može se to i tako reći.

Hah, pa onda neka vele tako kako je.. što im dođe ta 7 oktava kvragu? znam za denzitete, 4. denzitet bi kaotiga trebalo biti stanje svijesti koje ima neko 4D biće. Kužim tu teoriju, ali ako vele da je oktava sve do 7. denziteta, što je stanje svijesti bića u 7. dimenziji, ili ono što je pod tim materijalima sam Kreator, a ima ih ustvari ne 7 - nego beskonačno. Mislim, rekao sam i prije, svi ti materijali drugačije govore, sve je kontradiktorno samo po sebi..a istina ne može biti takva. Još k tome se te teorije temelje na nekim meni osobno potpuno dokazanim lažima koje imaju svoj izvor iz odvojene svjesnosti.. pa ono. Ali ok.

Citat:
Ako mislite da treba ono preneti prenesite slobodno, nisam uveo monopol na bilo šta ;) Nije baš da pravim Church of Jonathan ovde, haha :)


Evo:

OrionStars:
4-D? What is 4-D in a three 3-D world of earth? Density is not a 4th dimension. Otherwise, people would be walking around with nothing inside of their height, width and depth - 3 dimensions with filling inside (density).

adampants2007 reply to post by OrionStars:
lol.....look, I understand your statement. But EVERYTHING you said can be found in a PHYSICS text. You are making a 3rd dimensional assessement. You are seeing density from YOUR point of view. What is density anyway? Basically, that comes down to electronegativity within an atom....it's bonds.....it's size. But you are viewing "atoms" from a 3rd dimensional point of view. Your question does not apply. Look, I understand the frustration....I do. But, if you are going to assess this, then you MUST understand the properties of an electron "cloud"....no "electrons" at all. Scientists TELL you there are "electrons". Nope. A certain amount of energy is allocated out in any situation and it assumes the most effecient usage of space...a sphere...or they say a particle. However, when it rejoins the energy that surrounds a nucleus...it delocalizes. There are only electrons if the atom decides there should be....interference patterns. The appearance of an electron is NO different than the manifestation of a "thought" in your mind. The thought is not your mind...it is a result. Well, electrons are NOT the energy...they are the result. The consciousness around the nucleus of an atom is NOT bound to the 3rd dimension....scientists observe it from a 3D point of view. Okay...then explain a double or triple covalent bond. You can't...not from a 3D point of view. This is why scientists say, "the electron cloud is really just a probability plot". Nope. Just like they say an atom is 99% empty space. Nope. It is NOT. There are complimentry energies that are PHASE cancelling each other out....this is why electrons "pair". Nope. No electrons...no pair. Just various energies..in frequency...with the ability to alter their "PHAZE". They can increase amplitude, change frequency, and alter phase. Then with the standing waves produced...is the manifestation. This is the VERY nature of your OWN MIND.

What IS density? WHY did THAT come up in your mind? Answer that first for me, okay? What do you MEAN by "density"?

ItsHumanNature:
Thats amazing. The 4d postings have to be the longest posts that make absolutley no sense I have ever seen. This guy must have spent a couple of days writing all that. It appears that he truly believes this stuff. Or, he is trying to make everyone look like fools or distract them by thinking about nonsense.

adampants2007
Aww poor little guy. Actually, that was dumbed down and off the top of my head. Enjoy your fantasy, okay? Give me a huge Baaaaaaa...you know, like the sheep? Come on, you know you want to. Just one?
The truth is....your mentality is quite readily apparent. The fact that you use SOMEONE ELSE'S quote to express YOURSELF. No wonder EVERYTHING I said went RIGHT OVER your head. Your binary, copycat mind was immediately triggered....the ego deflation kicked in....and you felt a need to "insult" that which you can not comprehend. Yup...welcome to Earth. Home of the insane.

Tell me, any thoughts of YOUR OWN? Any quotes of YOURS? The truth is, you can NOT debate this. You will though. Your very response allows anyone who can think to profile you with ease. In fact, you will continue to argue unless I drop this first. So, that is what I will do. Your "ego" will feel the need to say something back.....easy to predict. But, after awhile...and a few complaints to your "online" friends...you will get over this. Then, you will move onto criticizing someone ELSE that is over your head. This is a symptom of wanting to "BE" right over learning what "IS" right. So, go ahead...give the "response". Let out that passive/aggressive "charge" that is built up....(anonymous critic) and then you can move on. Okay? Thanks. You get the last word. I give it to you, because you wouldn't stop until you had it. Of course, you will now argue that what I just said is "wrong" and I am "insane". Then you will go "read" someone else's ideas somewhere, store them, and use them as your own in some forum. Right? K, have fun insulting that which you can't comprehend or conceptualize.

ItsHumanNature reply to post by adampants2007:
Hi adam, why the insults? I for one don't see any new technology or extra dimensions being necessary to project a crappy, wispy image. If your convinced that it was done using extra dimensions, fine, but is detracts from real discussions about real methods and does indeed make everyone considering that there might have been a projection of aircraft on Black Tuesday look like crackpots.If your theories are strong, you wont need to insult people to make your point. If your convinced about this 4th dimension theory about the Great Manhattan Swindle, may I suggest that you make a thread about it and not muddy the waters in the reality based discussion on this thread.

adampants2007:
Sorry...just one more thing. I HAVE to do this, so that people can observe simplistic "manipulation". Unless they remove your first reply, this will be quite obvious. Now people, do you see? Read his FIRST reply. Ignorant, unaware....thinks HIS reality IS reality. And the most important thing....HE INSULTS...right? Read it. He INSULTS. Then, when I respond....look carefully at HIS response. He says....WHY the insults? Do you see? This is a VERY common discrediting technique. However, weird he would do it when you can read he insulted ME first. Strange, but anyway. You can SEE his own insanity. You can see that he does NOT see that HE insulted first. OR, the more probable, what he was doing was BAITING me. Strange he would intentionally USE that technique with a record of dialogue. Normally, people like this guy will do that in a VERBAL debate....say "why the insults" and then try to REDIRECT the conversation before it can be addressed that is was HE that insulted. This would be equivalent to slapping me and if I slapped him back...running to mommy and saying I slapped him......WITHOUT mentioning that HE instigated it.

This VERY method is used on the media ALL THE TIME. If his mind is this corrupt....if he NEEDS to use such techniques...then the truth is, he is NO different than ANY disinformation agent. As they use the SAME type of manipulative techniques to redirect the focus of the "tv" viewers.

I know I said I would give you the last word. I will now though. Why? Because, your intention......your character....has just been revealed. No viable argument....just the intent to insult. It is there for all to see. Buh bye.

ItsHumanNature reply to post by adampants2007:

WOW.This is getting weird. I just scrolled up to check if perhaps I had inadvertantly insulted you adam. I didn't. I also did not post anything from anybody elses postings.Wait till the real paid attackers show up, they will REALLY insult you and you won't have to wonder about it. I merely suggested that your thoery is far enough away from the mainstream that you should present it in its own thread.

You seem sincere about your beliefs, and these unwarranted attacks against me only serve to make you look un-credible. Before accusing me of being a nay-sayer and a detraction artist may I suggest that you read a few of my thread postings? You will doscover that I put forward some theories of my own that many people do not want to consider, just as you do.
I see your "new" here, or just a new name, but whichever is the case I sincerely hope you have a thicker skin and not go bonkers when someone responds to your postings in the future. If you want your theories to be taken seriously,and apparently you do, being polite and replying to people in a cogent manner is the way to go, because not only will folks think your a crackpot if you attack those who question your theories, you will end up being booted off the forum. Relax a little, it will help.

P.S. The biggest thing I think you are missing is the apparent fact that we are on the same side regarding whether there was an illusion performed on Black Tuesday, it seems we both are certain this is the case, the primary difference is that I am not certain how "the lady was sawed in half" before our eyes, but I think that the fact that what we were shown is impossible is the real point that the curious should know. I think your veiws should be heard, but your methods here are faulty, you will catch more flies with honey than vinegar and venom.

reply to post by adampants2007:

OK now a little dose of reality.
There are 4 accepted dimensions
length
width
height
and
time

The above is what you'll find in physics books.
I'm sorry but what you're saying has no basis in reality, only in pseudo-science and meta-physics.

If you believe I am wrong, please show me scientifically reproducible data and I will be happy to admit you are correct.

Pa mora se sve to staviti.


Zadnja izmjena: Sirius91; uto sep 11, 2012 11:57 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto sep 11, 2012 1:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Sirius91 je napisao/la:
Beskonačno? a što je sa 5D svemirom? on je duplo beskonačno veči? :D Ma nije beskonačno, ali PUNO veči sigurno je.


Tako nekako i dođe, beskonačnost na kvadrat - dok 4D jeste beskonačan u odnosu na 3D svemire sadržane u njemu, ne mora biti beskonačan u odnosu na sebe jer je ograničen sa 4 dimenzije:) ne možeš porediti te dve stvari, jer jednoj nedostaje DIMENZIJA da bi bila drugo. Aj da te vidim, popuni 3D svet dvodimenzionalnim projekcijama tako da ne može stati ni jedna više. Beskonačnost nije ograničena pravcem, tako ni dimenzijom. Tako da je beskonačna i u svim pravcima. I u pravcu "mikrokosmosa" :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto sep 11, 2012 1:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
DO RE MI FA SOL LA SI - DO - RE MI FA SOL LA SI - DO - RE MI FA SOL LA SI DO - ...
DO u sebi sadrzi : do re mi fa sol la si - do - re mi fa sol la si - do - re mi.....
RE takodje i svaka ostala takodje.

Kraj jedne je pocetak druge oktave.Eto sedmostrukosti :hello2: ( G . G. )

Fraktal,kako dole tako i gore.Po tome 7. denzitet je vrh jedne oktave,pa se prelazi na sledecu i tako mu to dodju univerzumi,prostori,svesti .......

Nema kraja jer nema pocetka ,sve je u SADA - VALJDA ??!!

sada-valjda :rofl

A da neko pusti jedan prdez u vidu sms-mms-maila nakon kraja ovozemaljske bozanstvene komedije ?! :glasses7:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto sep 11, 2012 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
vozdra,

mozak mi je na rezervi od posla al ću probati napisati nešto suvislo...

To što pišete sa skupovima, unijama sustava o denzitetima mi uopće ne drži vodu.

Ako uzmemo da je budućnost nešto što ne bi trebali percipirati nego jednostavno doživjeti tada bi te vaše formule imale smisla ali kako onda objasniti da životinje znaju predvidjeti potrese, nevremena i slična sranja? Miševi znaju na koji brod ne smiju ići jer znaju da će potonuti. vidio sam kako guske u toru podivljaju prije potresa... Neki ljudi tvrde da su vidoviti. Manje više smo svi imali "onaj osjećaj" za nešto što će se dogoditi.

Ja iz toga mogu zaključiti da se i u našoj stvarnosti može zakoračiti u višu stvarnost odnosno denzitet i to pobija tvrdnju da je niži denzitet tek dio višeg, odnosno da se viši sastoji od nižih. Prije bi bilo da su svi denziteti jednako isprepleteni ali je stvar samo u percepciji.
Da idem dalje - denziteti ne postoje nego smo mi jednostavno još previše primitivni da bi shvatili neke stvari (ili blokirani). kad pogledamo autiste i kakve sve oni stvari mogu sa svojim mozgom to je da ti pamet stane. A vele za njih da su oni u biti zakoračili u višu svijest te vide stvari iz malo drugačije perspektive pa nas ne mogu shvatiti i nama izgledaju kao da za zaostali u govoru (recimo) a oni se jednostavno ne mogu spustiti na tu primitivnu razinu.
Da nas netko nije u prošlosti napravio tako ograničene s odvojenim polutkama mozga ne bi se mučili s ovakvim mozgalicama... No to je druga priča.

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto sep 11, 2012 2:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
DO RE MI FA SOL LA SI - DO - RE MI FA SOL LA SI - DO - RE MI FA SOL LA SI DO - ...
DO u sebi sadrzi : do re mi fa sol la si - do - re mi fa sol la si - do - re mi.....
RE takodje i svaka ostala takodje.


To je to, zakon broja 7 :) :thumbup: Mi se ovde patimo sa "dodatnim šokom" između "MI" i FA. tako da nije priča baš toliko besmislena kao na prvi pogled.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 116 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz