Sada je: ned apr 28, 2024 8:50 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon okt 15, 2012 7:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Citat:
A svako ko je iole malo više dogurao, znaće to tako jer neće rečima moći da se iskazuje... Osećaji tih vrsta se teško pretakaju u reči, a kamoli definicije....


:thumbup:

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet nov 02, 2012 12:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Sirius91 je napisao/la:
Trenutno je preuzela ljudsku rasu, i nekoje životinje, astral/4D je totalno preuzet, sada radi na preuzimanju SVEGA što je na ovoj skali.


Ako je ovo offtopic neka slobodno bude premješteno na neku drugu temu.

Vidim da u zadnje vrijeme vlada sveopće mišljenje da su astrali i 4d jedno te isto, što je obična glupost. Astrali dođu kao ovojnice oko fizikale, koje drže jedan konstutivni sustav. Dio su 4d, ali nisu sami 4d. Zapravo su realno, na pola puta između 3d i 4d, pošto mogu biti doživljeni kroz prizmu svijeta objekata (astralna projekcija). 4d seže daleko izvan astrala, na sve moguće strane, pravce i linije, te dotiče i prožima mnoge svjetove slične našem. Većina toga ljudskom je umu strano i nepojmljivo, te svaki pokušaj poimanja toga i opisivanja bi rezultirao trajnom nestabilnošću i smrću. Dio 4d-a koji možemo pojmiti je ono što ja nazivam vanjsko vrijeme ili prostor vremena. To je neliarno kružno more vremenskih linija što obavija naš svijet. Makar "zločesti" imaju i znanje i tehnologiju da se nelinearno kreću kroz vrijeme, nemogu ga preuzeti. Isto znanje leži u nama i jedan je od ključeva oslobođenja. Ono što mogu je uništiti ga, spaliti izlaze i originalne linije, što ironično, rade baš demoniziranom solarnom energijom koju spominješ. No kad se to desi, svi forumi će biti mrtvi i nitko neće više nigdje pisati, pošto nitko više neće imati o čemu pisati, a svi slobodni "mislioci i tragaoci" će grickati kutove svojih čelija u jednom od krasnih kampova pripremljenih baš za tu svrhu, dok čekaju blagi dodir smrti da bi mogli krenuti ispočetka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet nov 02, 2012 12:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Pazi sada ovo. Nisu četvrti prostorni smjer ali su DIO NJEGA? to što si napisao nije krivo baš, ali zbilja je kao ono..ne bitna stvar. Svaka dimenzija je dio druge, 1D čini 2D, 2D čini 3D. itd.

Ugl, hvala ti što si svoje znanje podjelio sa nama. Ali da, svjejedno se može reći da je astral = 4D. Bez obzira što taj tvoj informacijski izvor tvrdi drugačije. Zna se da je, ja znam da je, znaju i drugi. Zna se što bi značilo percipirati četvrti smjer i zna se što ljudi u astralu vide. Jeste, točno, "dio je njega"- ali opet netko nije toliko u krivu kada veli da je isto.

I je, off topic je.


Zadnja izmjena: Sirius91; pet nov 02, 2012 12:52 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet nov 02, 2012 12:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Sirius91 je napisao/la:
Pazi sada ovo. Nisu četvrti prostorni smjer ali su DIO NJEGA? to što si napisao nije krivo baš, ali zbilja je kao ono..ne bitna stvar.

Ugl, hvala ti što si svoje znanje podjelio sa nama. Ali da, svjejedno se može reći da je astral = 4D. Bez obzira što taj tvoj informacijski izvor tvrdi drugačije. Zna se da je, ja znam da je, znaju i drugi.


Ahahaha, ne nisu. I nemožeš poistovjećivati nešto što nije isto, koliko god ti to htio. I jedini moj informacijski izvor sam ja i moje viđenje onoga što me okružuje.

Nema na čemu malecki :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet nov 02, 2012 12:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Lijepo napiši nešto ako imaš šta za dodati, ovo "hahahaha" + "malecki" me malo bode u oći. Ali ok.

Btw. Ovo je jednako kao da gledamo istu jabuku... i vidimo da je boja malo onako.. ja velim da je crvena. Ti da je crvena ali da ima malo žute boje. Ja velim da to i sam vidim ali da se svejedno može reći da je crvena.

Koga briga koje je boje. Jabuka je.


Zadnja izmjena: Sirius91; pet nov 02, 2012 1:01 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet nov 02, 2012 1:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Sirius91 je napisao/la:
Lijepo napiši nešto ako imaš šta za dodati, ovo "hahahaha" + "malecki" me malo bode u oći. Ali ok.


A čuj, to je tu zbog banalizacije. Ne činiš se ko glup dečko, ne kužim zašto onda u startu držiš jednu verzije opisa (a ni jedna nije točna i potpuna) koje si se uhvatio ko pijan plota?


Ajde da i ja editam kad si već ti edito.

Nije, to je kao da ti tvrdiš da je koštica cijela jabuka, a ja ti kažem ne koštica nije jabuka, ali je dio jabuke, isto kao što astrali nisu 4d, ali su dio 4d-a i to poprilično maleni dio u usporedbi s beskonačnošću 4d-a.

Ostalo sve što je trebalo, sam rekao.


Zadnja izmjena: Sjenko; pet nov 02, 2012 1:14 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet nov 02, 2012 1:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
...Postoji i 5D tako da 4D nije 'beskonačan' :P a sa samim time mi se više sviđa ova analogija sa jabukom :mrgreen: ali ajde... recimo da si dobio rundu, meni se više neda. *high five!*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet nov 02, 2012 1:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Nisam zapazio da se borimo, više da usklađujemo riječnike.

Jesi ikad čuo za termin beskonačnosti u beskonačnosti? Imaš nešto što je beskonačno, ali imaš za skalu, jedan cijeli razred, višu beskonačnost od date. To bi po meni bila podjela na detenzitete. 4d je sa svim svojim mogućnostima i presjecima (astrali i naš svijet su samo jedni od njih) beskonačan, no opet postoji skalarno jedan veći, bliži suštini, razred ispoljavanja i manifestiranja svijesti. Recimo, zašto su one iznad bliže suštini od onih u 4d-u. Možda gadno griješim, al ono što razlikuje 4d od bića viših detenziteta je iminentna konačnost, tj. smrt (ili bolje rečeno kraj ispoljavanja) za sva 4d bića i oblike. To je nešto što, koliko moje ograničeno shvaćanje seže, ne postoji u višim detenzitetima, barem ne na izvjestan način na koji postoji u 4d i nižim.

Bro fist 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet nov 02, 2012 1:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Pa ne borimo se. :D

I ne, nisam nikada čuo za to. Niti ne 'vjerujem' u denzitete, odnosno u sam koncept kakav je. Više preferiram normalan pojam dimenzije kao svojstvo prostora i onako kako je prikazano u tzv. 'dimenzionalnoj analogiji'. Sama astralna putovanja bi bila dio četvrtog prostornog smjera, ali niti ih smatram prirodnima, ali neću sada o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet nov 02, 2012 2:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Zašto ih ne smatraš prirodnim?

Zamisli dimenzije, kao zrake koje sijaju jedne pored drugih. I kad ih gledaš iz daljine onda ih vidiš kao dugu. E sad, ono što pokušavam reći, da postoji za svaki takav niz dimenzija objedinjeni pogled, "iz daljne" koji bi bio, detenzitetski viši, ako me razumiješ. I od njega postoji još dalji, za njega vrijede drugačiji zakoni, možda više nisu zrake svjetla, nego spirale najkompliciranijih i čovjekovom umu ne zamislivih oblika, koji gledani iz daljine tvore neku cjelinu. Dimenzije tu dođu kao presjeci u mojem prošlom postu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pet nov 02, 2012 2:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Pa, jednostavno. Zamisli da 2D biće ima takav pristup '3D-u'. Ili ti je percepcija 'evoluirala' do nivoua četverodimenzionalne percepcije, ili nije. Ako nije onda wtf imaš takav pristup. Znam o čemu se ta putovanja događaju, no to je opet vezano za svjesni skalarni sustav i odvojenu svjesnost što nema niti v veze sa ovom temom.

I da, kužim šta pokušavaš reći. Nemam tu ništa previše za dodati.. možda bi ustvari bilo i malo krivo govoriti samo o svojstvu prostora kada ima možda i najviše veze sa percepcijom.

Jer, npr. 0D biće ne vidi ništa.
1D biće, točka, vidi 0D.
2D biće, vidi 1D.
3D biće, mi, vidimo 2D projekciju 3D prostora.
4D biće vide 3D + još nešto.

Znači, 4D bića vide sve strane i unutar i kroz svega u 3D-u. To je upravo to što vide ljudi nakon smrti i što ljudi vide pri astralnim putovanjima..barem sam ja, znam da su nekoji drugi. Fora je u tome što ljudi ne vide isto.. 'nešto' im ometa/kvari percepciju.. znam točno zašto a povezano je sa u ČEMU se ustvari ta putovanja događaju, doslovno unutar te odvojene svjesnosti.

Zato imaš npr slučaj: Arthur W. Wiggins, writing in Quantum Leaps in the Wrong Direction: Where Real Science Ends...and Pseudoscience Begins, said that purported evidence of the ability to astral travel great distances and give descriptions of places visited is predominantly anecdotal. In 1978, Ingo Swann provided a test of his alleged ability to astral travel to Jupiter and observe details of the planet. Actual findings and information were later compared to Swann's claimed observations. According to an evaluation by James Randi, Swann's accuracy was "unconvincing and unimpressive" with an overall score of 37 percent. Wiggins considers astral travel an illusion, and looks to neuroanatomy, human belief, imagination and prior knowledge to provide prosaic explanations for those claiming to experience it.

To ta svjesnost i radi.. projiciramo značenje na stvarnost i često iskrivljuje stvari jer je podsvjesno povezana na svakog čovjeka. A i tu naša '3D' percepcija igra donekle ulogu. Ako treba objasniti skalarnu stvarnost reci. Ili možeš i sam gledati na stvarnost od svjesnosti atoma do svjesnosti grozdova galaksija, sve do kreatora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 02, 2012 4:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Koliko ja kužim, čak nije do toga da ti svjesnost treba evoluirati, nego više do toga da svjesnost treba prisjetiti sebe na tim razinama, postati samosvjesna.

Upravo tako, prostor i vrijeme i jesu svojstva percepcije.

Ključ leži upravo u tome što projeciramo značenje na stvarnost. Mnogi ljudi nešto vide, pa to što vide po sličnosti pripišu onome za što su čuli ili o čem su čitali, a zapravo to nemora imati nikakve veze. Najbolje bi bilo kad bi mogli direktno opažati bez prisustva nižeg uma (koji je povezan na iskvareno kolektivno nesvjesno, što je valjda ovo što ti nazivaš odvojenom svjesnosti). No dok god smo prikačeni ovdje to je nemoguće. Kao riješenje mi jedino djeluje stalno preispitivanje naših uvjerenja i koncepata te odbacivanje istih, što bi značilo u ključnom trenutku puštanje plota (svijeta koji je građen na kolektivnom nesvjesnom) za koji se držimo i koji nas čini "ljudima" koji imaju svoje stavove, uvjerenja, želje, misli, strahove i ostalo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 02, 2012 5:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Sjenko je napisao/la:
Ključ leži upravo u tome što projeciramo značenje na stvarnost. Mnogi ljudi nešto vide, pa to što vide po sličnosti pripišu onome za što su čuli ili o čem su čitali, a zapravo to nemora imati nikakve veze. Najbolje bi bilo kad bi mogli direktno opažati bez prisustva nižeg uma (koji je povezan na iskvareno kolektivno nesvjesno, što je valjda ovo što ti nazivaš odvojenom svjesnosti).


Da ti ne objašnjavam previše, evo samo jedan dio posta od jednog drugog čovjeka sa drugogo foruma, savršeno je i kratko objasnio to što pokušavam več po ne znam koji puta:

"Ljudi nemaju kolektivnu svijest trenutno, ali jesu jedno na većoj skali svijesti i njihova podsvijest je dijelom zajednička. Taj dio je napadnut generalno od strane druge kolektivne svijesti koji nije vezan za poredak života kakav postoji u skali koja je povezana sa kreativnim izvorom..kreatorom, bogom. To je bio jako dug proces i traje još i danas. Svijest koja je napala ljudsku podsvijest je demonska i uglavnom radi to da iskrivljuje percepciju najobičnijih stvari. Možeš gledati u drvo ili šumu i ne vidjeti ono što trebaš, ne shvatiti poantu, a sve ima svoje značenje..ona projektira vlastito značenje na sve što svjesni um vidi. Ostatak posla čini ustroj društva samog. Mislim, čak i zabita plemena i ljudi koji nemaju kontakt s civilizacijom niti su ga ikada imali su napadnuti, jer su i oni dio čovječanstva i jednim dijelom su povezani. Astralna putovanja su moguća isključivo zato što smo svi djelomično povezani na tu svijest, ta iskustva su putovanja unutar demonskog svijeta, tj. unutar svijeta preuzetog od strane te svijesti koja je napala čovječanstvo. Bilo da se zove Antikrist, Sotona..svejedno. Ništa se tamo ne može naučiti niti bi to nazvao duhovnim iskustvima."

I to je sve.


Zadnja izmjena: Sirius91; pet nov 02, 2012 5:42 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 02, 2012 5:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
To je to, kolektivno nesvjesno koje ima virus u sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 02, 2012 5:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
TO! Ahleluja!!
konačno...uff, zar je tako teško bilo za skužiti? pa o toj svijesti govorim, malo prelistaj moje postove.

:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 02, 2012 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
I ja siriuse.

No to nije poanta zašto smo počeli ovu debatu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 02, 2012 5:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Eh da, poanta je dali je Astral isto što i 4D? Ok, neka ti bude, nije sasvim 100% isto. Happy? :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 02, 2012 5:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ne baš, ti?

Bitno je da se neke stvari razjasne, upravo zato što bivaju projecirane nazad u nesvjesno i blokiraju viđenje.

Jesi ikad čuo za fantome, ilitiga, fenomen kad uvjerenja dobiju vlasiti život?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 02, 2012 5:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Pa razjasnio si.. sve si objasnio, nije sasvim..ono..nije sasvim 100% isto premda ja ponekad velim ili napišem da je. Sve 5.

Čuo sam za to, ali ne znam šta je točno..ali sam čuo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 02, 2012 6:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Kad neka osoba vjeruje u neku ideju, onako iskreno, gorući, pogotovo ako osjeća da je dio sebe utkala u to, ta ideja, ili možda sustav ideja, tj. kontejner postane živ. Energija osobe koja vjeruje ga pogoni po šemama koje si je sama osoba zamislila, te on po tim istim šemama traži još više energije i zarobi osobu koja ga je izmislila. To bi bilo nešto poput živućeg kontejnera, koji se ponaša poput demona sa zarobljenikom.

Zamisli si sad slučaj kad neka grupa stvori takvo biće, kompleksno, koje sjedi na tronu kao ideja vodilja i drži grupu kohezivnom, ali zarobljenom. Postoji termin za to u okultnom, zove se egregor.

A zamisli kad jedna cjela rasa stvori tako nešto. Stvori kolektivni kontejner za sve više manifestacije, zapravo šablonizira nelinearnost po razinama (tako i nastaju astrali) sve dok ne dođe do krutog toka vremena i percepcije od točke a do točke b u najpreciznijoj, ali i najgoraničenijoj percepciji koja postoji. Tako je nastao fizički svijet. Taj kontenjer, koji postaje živući, nastaje pomoću toga što ti zoveš kolektivnom svjesnošću, a ja kolektivnim nesvjesnim. Zajedničkim vjerovanjima ljudskog roda. I ta svjesnost je utjecana od strane demonske svjesnosti, virusa koji se u nju utkao. Banalizacija je jedno od oružja koje ta svjesnost koristi, nešto nazove nekim imenom, te sve ono što je imalo slično strpa u tu istu ladicu. Zamjeti kako je inače uobičajna šema ljudi, da stvaraju popise te svemu nadjenu ime i oznaku. To se nesmije sa apstrakcijom, jer apstrakcija gubi na svojoj izvornosti i vrijednosti, postane prljava i zapetljana baš poput ovog svijeta, a ideje na kojima počiva počnu se ponašati kao demoni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz