Sada je: sri maj 08, 2024 7:39 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 09, 2012 5:57 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Saty je napisao/la:
U 4D nema potrebe za hranom i vodom,nemamo materijalno telo vec smo energija e to je prava stvar.Ja bi sa tim bio prezadovoljan.

Ne možeš procjeniti koliko bi s tim bio prezadovoljan dok stvarno ne probaš izgubiti tijelo!
Jedno je projekcija dok još ovdje imaš tijelo sito, na toplom i suhom pa na daljinu bauljaš po astralu i višlje, a sasvim drugo je skroz odljepiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 09, 2012 6:11 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 15, 2012 1:25 am
Postovi: 12
Lokacija: Earth
"Ako je verovanje kočnica ispada da se nemože biti kreator već samo putnik po kreacijama."
Kočnica je iz prostog razloga što te navodi na linearno mišljenje... Kada recimo veruješ u neku religiju, tvoje misli i tvoja shvatanja ima sva da idu u tom pravcu... Nesvesno će se to prerađivati tako da ide ka tome... Dovoljno je samo da ne voliš neku osobu zato što ti nije lepa, to je već kočnica... Jer ti tu "sudiš", i sva tvoja verovanja se menjaju u skladu sa tim... To ide do jako velike mere banalnosti, najsitnije verovanje te koči... Možda ne mogu da ti to iskažem na pravi način, jer to treba da se "oseti"... A svi su putnici svakako, SAMO JE JEDAN IZVOR... :) Putnik je i onaj na 6D :)

"Saty" nisi razumeo... Nigde ne spominjem da meditacija ne valja, NAPROTIV... Ali kažem da ako ideš tuđim stazama završavaš u stranputici... Potrebno je ići sopstvenom stazom... SVAKO OD NAS IMA JEDINSTVEN KOD... Da bi pronašao taj kod, ne možeš koristiti tuđe... PROSTO...

Nebi rekao da je meditiranje jedini put, PUTEVA IMA BEZBROJ... Zavisi od osobe do osobe, kako će ona pronaći svoj ključ... Ali da meditiranje valja, i da izuzetno pomaže to se slažem... Govorim u svoje ime....
Vidiš, ćelije čoveka su tako kodirane da mogu da požive i do 1000 godina, a ne da žive 100...

Slažem se u potpunosti da je najbolje da sve sam radiš, ali opet, ako si "odabran", i ako dostigneš određeni nivo, naći će se ljudi koji će ti bezuslovno pomagati i navoditi te tako da sam shvataš... Dal će to biti jedan čovek ili više nije bitno, ALI NEKO ĆE BITI... TO SE ZOVU VODIČI... Do duše, u ekstremnim slučajevima i neće, ali ti ekstremni slučajevi teško da će doći ovde na forum :)

_________________
IF YOU AMPLIFY THE FREQUENCY, THE STRUCTURE OF THE MATTER WILL CHANGE...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 09, 2012 6:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
promatrač je napisao/la:
Saty je napisao/la:
U 4D nema potrebe za hranom i vodom,nemamo materijalno telo vec smo energija e to je prava stvar.Ja bi sa tim bio prezadovoljan.

Ne možeš procjeniti koliko bi s tim bio prezadovoljan dok stvarno ne probaš izgubiti tijelo!
Jedno je projekcija dok još ovdje imaš tijelo sito, na toplom i suhom pa na daljinu bauljaš po astralu i višlje, a sasvim drugo je skroz odljepiti.


Cekaj jel ti kazes da je 4D opasan? Ne razumem post.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 09, 2012 6:36 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa glupo mi je filozofirati više nego što jesam, ali 4D je po nekoj logici za 4D bića toliko opasan koliko i 3D za 3D bića, a 4D za 3D bića nije mjesto za pravi život.
Zamisli koliko ima zamki i dječjih bolesti ako si tamo gdje (još?) ne spadaš, jer vjerujem da ne možemo iskusiti pravi 4D život nego samo tako neke parcijalne simulacije ko recimo kad se tu rodi zbilja jako autistično dijete ili još gore.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 09, 2012 6:52 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 15, 2012 1:25 am
Postovi: 12
Lokacija: Earth
Apsulutno je nemoguće i govoriti o 4D i šta tamo ima... Daleko smo otišli sa pričom... Prvo treba prebroditi ovaj 3D, a kasnije će se videti šta i kako ;) Ovde u 3D ti se ne boriš protiv nikod, TI SE SAMO BORIŠ PROTIV SEBE... Da bi otišao u 4D TREBA DA POBEDIŠ SEBE, NIKOG VIŠE!!! Al onaj ko to još nije shvatio, taj se pošteno vrti u krug... Bori se sa nekima, sa ljudima, sa "silama" a ne shvata da je sve to projekcija njega samog... NJEGOV UM...

I da se nadovežem na svoj prethodni post, UČITELJI su ti svi oko tebe, tvoje okruženje, tvoja porodica, SVI... Zato je bitno na sve obraćati pažnju... Kako rešavaš u "glavi" konflikte sa ljudima i sve što te nervira, ili neka "svoja" verovanja, tako ti se skidaju magle, slojevi magle se skidaju, a ti ljudi ili njihova ponašanja te više ne dotiču... Na negativan način naravno...

_________________
IF YOU AMPLIFY THE FREQUENCY, THE STRUCTURE OF THE MATTER WILL CHANGE...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 09, 2012 6:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
promatrač je napisao/la:
Pa glupo mi je filozofirati više nego što jesam, ali 4D je po nekoj logici za 4D bića toliko opasan koliko i 3D za 3D bića, a 4D za 3D bića nije mjesto za pravi život.
Zamisli koliko ima zamki i dječjih bolesti ako si tamo gdje (još?) ne spadaš, jer vjerujem da ne možemo iskusiti pravi 4D život nego samo tako neke parcijalne simulacije ko recimo kad se tu rodi zbilja jako autistično dijete ili još gore.


AJ videcemo sad sta ce biti u 2012 i prva polivina 2013.Ako ne bude nista onda se verovatno nikad nista ni nece desiti sto se tice uznesenja.Ako odem u 4D ima da prebijem reptile sto su hranili mnome hehe

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 09, 2012 7:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 15, 2012 1:25 am
Postovi: 12
Lokacija: Earth
"Saty" A Lepo ti je da ti ručkaš biljke i životinje ha??? :)
Vidiš kako negledaš čisto... Ti jedeš druge, drugi jedu tebe, ja ne vidim zašto bi ti nekog prebijao??? Niti se prebijanjem išta postiže... Samo znanjem se postiže... ZNANJE TI JE SVUDA ŠTIT I MAČ...

_________________
IF YOU AMPLIFY THE FREQUENCY, THE STRUCTURE OF THE MATTER WILL CHANGE...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 09, 2012 7:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Ninja je napisao/la:
"Saty" A Lepo ti je da ti ručkaš biljke i životinje ha??? :)
Vidiš kako negledaš čisto... Ti jedeš druge, drugi jedu tebe, ja ne vidim zašto bi ti nekog prebijao??? Niti se prebijanjem išta postiže... Samo znanjem se postiže... ZNANJE TI JE SVUDA ŠTIT I MAČ...


Problem je sto se oni hrane mojom patnjom,besom,stresom itd..... To su paraziti koji se hrane negativnim emocijama (vibracijama).Pitam se sta bi oni bez nas.
Sto se tice prebijanja, mogo bi samo ja da dobijem batine.Reptili su po procenama jaki ko gorile, dakle oko 12 puta jaci od coveka.Oduvo bi me kao losu naviku.
Da znanje, znanje al ponekad me nervira sto ne mogu da lepo se teleportujem negde il poletim vec moram pesice.3D je suvise ogranicen.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pet nov 09, 2012 8:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Mislim da je @Promatrač bar delimično u pravu o životu u 4D.
Ako se budu dešavale neobičnosti na nebu i tlu u zakazanom terminu kraja vremena, veoma je moguće da će biti panike nas ljudi u borbi za sopstveni život.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: ned nov 11, 2012 12:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Poslednja tri posta su premeštena ovde


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: uto nov 20, 2012 8:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Palo mi je na pamet da bi prostorne dimenzije mogle imati sopstvene denzitete?

Na primer, u dostupnim materijalima su denziteti koji su nama "dostupni" obično podeljeni ovako:

1De - minerali
2De- biljke, životinje
3De - ljudska bića

Navodno preostala četiri denziteta ne dele ovaj fizički 3d prostor, ali šta ako je po sredi toliko "razređena" svest da iako u ovom prostoru, ne može imati ovakvu, čvrstu fizičku formu, iako deli isti prostor sa nama?

Pa tako recimo životne forme četvrtog denziteta zahvaljujući toj fluidnoj svesnosti mogu imati neke osobine koje bi smo mi brkali sa bićima četvrte prostorne dimenzije, na primer - bilokaciju, određene modifikacije vremena za koju je samo potrebna "tečnija svest" radije nego percepcija i mogućnost kretanja četvrtom prostornom osom - zahvaljujući i drugačijem "vremenu" koje postoji na 4De, a 4D prostor/fizikalnost bi opet imao sopstveni "set" denziteta svesti/životne forme - naravno značajno drugačiji - i apsolutno nepostojanje vremena? U skladu sa time i ogromnu razliku u nivou svesti, načinu percepcije?

Šta ako je preduslov za prelazak, evoluciju, "unapređenje" (vraćanje?) u četvrtu prostornu dimenziju iz bilo kog od ovih 3D denziteta imati čvrsto fizičko telo, jer je jedino ovde, na ovom denzitetu moguće postići preduslove/kristalizacije potrebne za "nadogradnju" svesti/percepcije?

Pa tako ni prelaz/žetva na 4De i na 4D nikako nisu ista stvar... ?!

Samo razmišljam ... :love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sri nov 21, 2012 3:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Valjda? je napisao/la:
Palo mi je na pamet da bi prostorne dimenzije mogle imati sopstvene denzitete?

Na primer, u dostupnim materijalima su denziteti koji su nama "dostupni" obično podeljeni ovako:

1De - minerali
2De- biljke, životinje
3De - ljudska bića

Navodno preostala četiri denziteta ne dele ovaj fizički 3d prostor, ali šta ako je po sredi toliko "razređena" svest da iako u ovom prostoru, ne može imati ovakvu, čvrstu fizičku formu, iako deli isti prostor sa nama?

Pa tako recimo životne forme četvrtog denziteta zahvaljujući toj fluidnoj svesnosti mogu imati neke osobine koje bi smo mi brkali sa bićima četvrte prostorne dimenzije, na primer - bilokaciju, određene modifikacije vremena za koju je samo potrebna "tečnija svest" radije nego percepcija i mogućnost kretanja četvrtom prostornom osom - zahvaljujući i drugačijem "vremenu" koje postoji na 4De, a 4D prostor/fizikalnost bi opet imao sopstveni "set" denziteta svesti/životne forme - naravno značajno drugačiji - i apsolutno nepostojanje vremena? U skladu sa time i ogromnu razliku u nivou svesti, načinu percepcije?

Šta ako je preduslov za prelazak, evoluciju, "unapređenje" (vraćanje?) u četvrtu prostornu dimenziju iz bilo kog od ovih 3D denziteta imati čvrsto fizičko telo, jer je jedino ovde, na ovom denzitetu moguće postići preduslove/kristalizacije potrebne za "nadogradnju" svesti/percepcije?

Pa tako ni prelaz/žetva na 4De i na 4D nikako nisu ista stvar... ?!

Samo razmišljam ... :love3: :occasion5:


Interesantno, ima nešto o tome i ovdje u jednoj staroj sesiji Kasiopejaca:

O: Kao što smo vam rekli, tu su 7 nivoa denziteta koja uključuju, između ostalih stvari, ne samo stanje bića kao fizičko, spiritualno i eterično i materijalno, već također, važnije, stanje svijesti. Vidite, stanje svijesti je ključni element svim egzistencijama u kreaciji. Vi ste nesumnjivo zapamtili da smo vam rekli da je to sve, poslije svega, velika iluzija, zar ne? Dakle, zato ako je to sve velika iluzija, što je važnije, fizička struktura ili stanje svijesti???
P: Stanje svijesti?
O: Upravo tako. Sad, kad idemo mjernim sistemom, koji je naravno, bio lijepo formuliran da bi ga vi mogli razumijeti, stupnjevima denziteta od 1 do 7, ključni koncept, naravno, stanje je svijesti. Svi putevi kroz njih. Dakle, jednom kad se uzdignete do višeg stupnja svijesti, takve stvari kao što je fizička limitacija, ispari. I kad to ispari, prostrane distance, kao što ih vi opažate, postanu neegzistirajuće. Dakle, samo to što niste u mogućnosti vidjeti i razumijeti nema nikakve veze s time što je moguće ili nije. Osim unutar vašeg vlastitog nivoa denziteta. I to je ono što skoro nitko na vašem trenutnom nivou denziteta nije u mogućnosti to razumijeti. Ako vi to možete razumijeti i prenijeti im, vi ćete omogućiti najveću pomoć koju je vaša vrsta ikad vidjela. Razmislite o tome trenutak. Neka se to procjedi u vašu svijest. Analizirajte ju. Razdjelite ju. Pogledajte to sve pažljivo i onda ponovno sastavite zajedno opet.
P: Što je to što ograničava našu svijest?
O: Vaša okolina. I to je okolina koju ste izabrali. Pomoću vašeg nivoa u progresu. I to je ono što ograničava sve. Kao što idete prema višim nivoima denziteta, ograničenja se miču.
P: Što kreira ovu okolinu ograničenja?
O: To je velika iluzija koja je tu iz razloga učenja.
P: I tko je postavio tu iluziju na mjesto?
O: Kreator koji je također Kreiran. Što ste također i vi i mi svi skupa. Kao što smo vam rekli, mi smo vi i obratno. I tako je i sve ostalo.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: sri nov 21, 2012 9:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Valjda?, moram priznati da mi tvoje razmatranje nije nista cudno, tako nekako na to gledam cijelo vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet nov 22, 2012 2:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Valjda?, ako ti 4D znači 4. dimenzija,a 4de 4.denzitet, možda sam u krivu ali moje je mišljenje da fizički postojim u 4.dimenziji (
duljina,širina, visina i vrijeme ) , a u 3. denzitetu.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet nov 22, 2012 11:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
:roll:

P: (A) Imam još jedno pitanje. U jednoj aprilskoj seansi rekli ste: ‘četverodimenzionalno, četvri denzitet, vidite li’? Znači, povezali ste četiri dimenzije sa četvrtim denzitetom. Meni nije poznato kako se 4-ti denzitet može matematički predstaviti ali znam kako matematički da predstavim četiri dimenzije. To je bilo prvi put da ste povezali dimenziju sa denzitetom. Da li tu stvarno postoji neka veza?

O: Da, zato što se 4-ti denzitet doživljava u 4-ro dimenzionalnoj realnosti.

P: (A) Kad govorimo o 4-dimenzionalnoj realnosti, da li je to onaj tip 4-dimenzionalne realnosti koji je predstavljen u Kaluza-Klein teoriji?

O: Vizuelni spektar.

P: (A) Da li to znači da četvrta dimenzija nema nikavu vezu sa petom dimenzijom koja je predstavljena u Kaluza-Klein?

O: Da. Postoji jedna greška u tim teorijama koja je u vezi prizme. Šta ti to govori?

P: (A) U vezi prizme?! Vizuelni spektar? Ne znam šta bi mi to trebalo reći. Nikada nisam naišao ni na kakvu vezu svega toga sa prizmom. Ali, šta je ta 4-ta dimenzija? Da li je to jedna dodatna dimenzija izvan ove naše 3 prostorne dimenzije, ili je to vremenska dimenzija?

O: Nema "Ajnštajnovog vremena." To je jedna dodatna prostorna karakteristika. Pojam "dimenzija" je tu korišten samo da bi se jednostavnije prišlo uobičajenim karakteristikama kojima se opisuju tri dimenzije. Ta dodatna "dimenzija" dozvoljava nekome da simultano vizualizira prema napolju i prema unutra

P: (A) Kad govorite o toj 4-toj dimenziji, šta je najbliži pojam tome od onih pojmova koji postoje u današnjoj fizici? Ne mogu da nađem ništa šta bih mogao uporediti s tim. To nije teorija relativiteta, nije Ajnštajn, nije u Kaluza-Klein...

O: Tačno, zato što ni ne postoji neka hipoteza o tome.

.....

Okej. 4-ti denzitet se doživljava u 4-ro dimenzionalnoj realnosti. Odnosno, 4. denzitet je stanje svijesti, koliko je toga netko sposoban percipirati kada percipira još jedan dodatni prostorni smjer, odnosno četvrtu dimenziju. I to je denzitet. Ali naravno da je najviše povezano sa prostornim dimenzijama i percepcijom. Tako da.. možete to zvati denzitetom/gustoćom ili dimenzijom.. vidio sam da ljudi pišu da denziteti nemaju veze sa dimenzijama.. očito ni nisu skužili sam materijal o kojem raspravljaju.

Ako jedna svijest anemira sve u stvarnosti u skalama, onda naravno da postoje razna stanja svijesti nekog oblika u nekoj dimenziji. Npr.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Organizaci ... og_svijeta


Atom: ugljik, vodik, kisik, dušik, sumpor; više: periodni sustav
Molekula: adenozin trifosfat (ATP), voda, DNK, amonijak, etanol, NADP; više: biologija, kemija, molekularna biologija
Makromolekula: ugljikohidrati, lipidi, bjelančevine; više: organska kemija
Organeli: različiti djelovi stanice: jezgra, ribosom, golgijevo tijelo, mitohondrij, jezgrica; više: citologija
Stanica: eukariotska stanica, prokariotska stanica; više: citologija
Tkiva: mišićno tkivo, živčano tkivo, vezivno tkivo, masno tkivo, gradivno tkivo, okolno tkivo; više:histologija
Organi: bubreg, koža, jetra, srce, gušterača, pluća; više: anatomija, organi
Organski sustavi: krvožilni sustav, dišni sustav, probavni sustav, živčani sustav; više: anatomija, organski sustavi
Populacija: skupina jedinki neke vrste koji se međusobno rasplođuju na određenom prostoru, međusobno se genetički razlikuju; više: evolucija, populacijska genetika, ekologija
Biocenoza: životna zajednica odnosno skup različitih populacija na istom prostoru više:ekologija
Ekosustav: sastavljen je od biocenoze i staništa: vodeni ekosustav, kopneni ekosustav
Biosfera: litosfera (gornji sloj do 10 metara), hidrosfera (ocean, rijeka, more), atmosfera (nekoliko 10-taka metara iznad tla); više: ekologija

Svaka od tih razina ima svoje stanje svijesti, iz jednostavnog razloga jer je na skali više ili niže.. veče ili manje. Ali naravno da ovo što sam skopirao nije potpuno. Niti je rekao bih dobro poredano. Ali ugl, na kraju krajeva ono što je valjda napisao ni nije baš krivo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet nov 22, 2012 11:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
kolos je napisao/la:
Valjda?, ako ti 4D znači 4. dimenzija,a 4de 4.denzitet, možda sam u krivu ali moje je mišljenje da fizički postojim u 4.dimenziji (
duljina,širina, visina i vrijeme ) , a u 3. denzitetu.


Po meni vreme nije četvrta dimenzija nego je osobina prostora, sam deo prostora, nešto kao druga strana novčića. Matematički rečeno - "temporalna dimenzija".

To o čemu pričaš je ovo :

http://en.wikipedia.org/wiki/Spacetime

evo razlike ovde: http://en.wikipedia.org/wiki/Four-dimensional_space

Citat:
In modern physics, space and time are unified in a four-dimensional Minkowski continuum called spacetime, whose metric treats the time dimension differently from the three spatial dimensions (see below for the definition of the Minkowski metric/pairing). Spacetime is thus not a Euclidean space.


Mislio sam na 4D kao četvrtu prostornu dimenziju, ne kao vreme. Tu bi odnos između nas i njih bio kao odnos između nas i projektovane slike na bioskopskom platnu, o tome je već bilo reči. Vreme kao "temporalna dimenzija" 3D prostora, i vreme kao temporalna dimenzija 4D prostora bi bile dve radikalno različite stvari.


U obe situacije bi smo imali mogućnost putovanja kroz nešto, sa naše tačke gledišta poprilično neshvatljivo - kao i mogućnost pravljenja raznih spektakala, jer bi i četvrta prostorna dimenzija i vreme kao temporalna dimenzija (iako posledica prostora - i još kombinovana sa jedinstvenim osobinama 3D denziteta svesnosti) imali određene osobine koje bi u odnosu na našu percepciju imale istu formu, dok su suštinski potpuno različite stvari, i metod koji bi bio korišten da se postigne ono što bi našoj percepciji delovalo kao jedno te isto bi bio nešto skroz deveto ...

Ako sam te dobro protumačio, to na šta ciljaš je veoma slično ovome:

http://en.wikipedia.org/wiki/Minkowski_space -> to bi, kako mi se čini, u potpunosti vredelo za 3D prostorvreme i različite denzitete koji ga "popunjavaju, uključujući i "past light cone" i "future light cone" na dijagramu. (4d ako vreme računamo kao četvrtu dimenziju.) Četvorodimenzionalni prostor bi naravno sadržao sve to unutar sebe, ne u smislu da ga popunjava nego da koristi taj prostor da bi postojao, na isti način kao što trodimenzionalni prostor koristi prethodne dve dimenzije i ima svoju dodatnu, koja nije proizvod ukrštanja prethodne dve već nešto jedinstveno, dok bi se unutar ukrštanja ove tri (i vremena kao temporalne) nalazilo ono što zovemo denzitetima, ne kao lokacija nego kao presek ravni 3D postojanja, ali bi sve-to u odnosu na 4D svemir/prostor bila samo projekcija - pa tako i celokupni 3D svemir/prostorvreme.

Eto tako nešto sam mislio.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet nov 22, 2012 2:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Valjda? je napisao/la:
Palo mi je na pamet da bi prostorne dimenzije mogle imati sopstvene denzitete?

Na primer, u dostupnim materijalima su denziteti koji su nama "dostupni" obično podeljeni ovako:

1De - minerali
2De- biljke, životinje
3De - ljudska bića

Navodno preostala četiri denziteta ne dele ovaj fizički 3d prostor, ali šta ako je po sredi toliko "razređena" svest da iako u ovom prostoru, ne može imati ovakvu, čvrstu fizičku formu, iako deli isti prostor sa nama?

Pa tako recimo životne forme četvrtog denziteta zahvaljujući toj fluidnoj svesnosti mogu imati neke osobine koje bi smo mi brkali sa bićima četvrte prostorne dimenzije, na primer - bilokaciju, određene modifikacije vremena za koju je samo potrebna "tečnija svest" radije nego percepcija i mogućnost kretanja četvrtom prostornom osom - zahvaljujući i drugačijem "vremenu" koje postoji na 4De, a 4D prostor/fizikalnost bi opet imao sopstveni "set" denziteta svesti/životne forme - naravno značajno drugačiji - i apsolutno nepostojanje vremena? U skladu sa time i ogromnu razliku u nivou svesti, načinu percepcije?

Šta ako je preduslov za prelazak, evoluciju, "unapređenje" (vraćanje?) u četvrtu prostornu dimenziju iz bilo kog od ovih 3D denziteta imati čvrsto fizičko telo, jer je jedino ovde, na ovom denzitetu moguće postići preduslove/kristalizacije potrebne za "nadogradnju" svesti/percepcije?

Pa tako ni prelaz/žetva na 4De i na 4D nikako nisu ista stvar... ?!

Samo razmišljam ... :love3: :occasion5:


Znaš onu, da je bog na svoju sliku i priliku stvorio ljude. Postoji priča da čovjek jedini u sebi objedinjuje makrokozmos, kroz vlastiti mikrokozmos. U toj priči čovjek ispada preslika kreacije, u sebi sadrži u maloj varijanti sve svijesti i hijerarhije od kojih je kreacija sazdana. U njemu također leži i put oslobođenja, van ciklusa kreacije, nešto poput mape za izlazak. Bića viših detenziteta (uvjetno rečeno), bića fluidnije percepcije izgledaju naprednija spram čovjeka, zbog čisto načina egzistiranja i drugačijeg poimanja prostora i vremena. No samo to poimanje koje imaju, ih ograničava, čisto zato što nemogu poimati ništa izvan onog što jesu, određene su determinantama svoje hijerarhije. Čovjek pak, može preuzeti percepciju bilo koje od tih hijerarhija, jedini ih može objediniti u cjelinu, u sveukupnost. Na taj način zapravo "viša bića" trebaju ljudsko da bi se kroz njega izrazile, pošto čovjek jedini po toj logici nije ništa, a može biti sve, ako razumiješ što hoću reći.

Moj neki doživljaj 4D(ea), vanjskog vremena je kao da je vrijeme nešto fiksno, dok prostor teče.

Ima nešto više o tome svemu, na neki način objedinjuje ovo o čemu pričamo u knjizi Franka G. Ripela. Dio prijevoda te knjige je Promatrač postao na podforum Kastanede, mogla bi ti biti zanimljiva.

viewtopic.php?f=16&t=4005


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet nov 22, 2012 4:39 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Citat:
Okej. 4-ti denzitet se doživljava u 4-ro dimenzionalnoj realnosti. Odnosno, 4. denzitet je stanje svijesti, koliko je toga netko sposoban percipirati kada percipira još jedan dodatni prostorni smjer, odnosno četvrtu dimenziju. I to je denzitet. Ali naravno da je najviše povezano sa prostornim dimenzijama i percepcijom. Tako da.. možete to zvati denzitetom/gustoćom ili dimenzijom.. vidio sam da ljudi pišu da denziteti nemaju veze sa dimenzijama.. očito ni nisu skužili sam materijal o kojem raspravljaju.

@Sirius91, ja i dalje ne vidim zašto bi recimo 4-ti denzitet mogli ili trebali zvati 4-tom dimenzijom, ma što god ta dimenzija bila.
Ne smatram ni da denziteti nemaju veze sa dimenzijama, nego jednostavno nisu isto.

Citat:
O: Da, zato što se 4-ti denzitet doživljava u 4-ro dimenzionalnoj realnosti.


Ako se 4-ti denzitet doživljava u 4-ro dimenzionalnoj realnosti, onda recimo 4-ti denzitet ne možemo izjednačiti sa 4-tom dimenzijom, jer sadrži još tri dimenzije realnosti (ne prostora!), a i piše da se doživljava... to je još jedna zavrzlama koja ne ide u korist pojednostavljivanju.

Može se gledati da su dimenzije podskupovi denziteta ili da se dimenzije nekom svojom matematikom zbrajaju... pa se doda još nešto (makar svijest?) i onda se dobije denzitet, ali ni to nije sretno rješenje jer ima baba i žaba za zbrajanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet nov 22, 2012 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Već sam prije citirao dio sa tog linka ovdje o 4 denzitetu:
http://www.bibliotecapleyades.net/cienc ... ions07.htm

I ovaj link: http://www.godlikeproductions.com/searc ... =4+density

Paralelu i izjednjaćavanje denziteta sa dimenzijama u fizikalnom smislu nije taćno.

Ako nekog ipak zanima, kako je 4 dimenzija/denzitet poput matrixa definiran u kvantnoj mehaniki - eto ovdje su formule neka ih naštudira:
http://www.tcm.phy.cam.ac.uk/~pdh1001/t ... ode21.html

Razumjete, u ćemu je point?
Svijest je osnova za kategoriziranje denziteta, a ne fizićka vanjska objektivna realnost.
Ako jedna svijest npr. svijest od minerala, biljaka itd... nije svijestna svjetova u 4 denzitetu, 5 denzitetu, to ne znaći, da objektivno ovi ne opstajaju. Nije subjektivizam, nije svijest izvor realnosti, dimenzija, nego je dio njih. Svijest je potom odrijedenih struktura (o njima smo prićali u temi o Jonathanu) vezana, strukturirana, konfigurirana ćestica u ovoj realnosti, kojoj ji pripada i zato nije izvor realnosti a dimenzije podrazumijevaju to realnost, svijest kao denzitet je samo prema tim strukturama sa odrijedjenim principima definira, saznava, joj/je slijedi.
Ipak postoji još i "viša matematika" - viši principi: dje stvarno se svijest kao apsolutno saznanjena sa svim vanjskim opstojećim formama izjednaćava sa njima i svim, ali to nije konstanta od 4 denziteta, nego više iznad 5 D (dimenzije našeg eona = našeg Sub-Kreatora) a u apsolutnom smislu dimenzija =denzitet tek u stanju osobne samorealizirane persone izvan svih eona=Sub-Kreatora a to je jedino 7 denzitet.
U 4 denzitetu o istoj/takvoj apsolutnoj kvaliteti još ne možemo tvrditi.

:love3:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet nov 22, 2012 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Biću racinalan i navešću ono što mislim pod navodnike: ''sve je neizvesno''

Kasiopejci su nejasni i govore u zagonetkama. Zašto se neko ne usudi da sanja 4.denzitet i to nam prenese?

Pretpostavljam da neće rečima moći objasniti jer do sada bi imali tačnu predstavu o 4.d.

Ostaću po svom viđenju 4.D da je to ono što je opšte narodu poznato kao 'drugi svet'.

Čak su se i čarobnjaci celog života spremali za taj prelaz.

Mi možemo samo dedukovati 4D.

Voleo bih da se neko slaže samnom.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz