Sada je: čet mar 28, 2024 9:18 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Znanje, borba, denziteti i slično
PostPostano: čet jun 16, 2005 10:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jun 15, 2005 9:16 am
Postovi: 2
Lokacija: Zagreb
Čitajući u više navrata više postova i prijevoda dobijam jako čudan dojam. Naime, šesto(ne)zgusnuti spominju znanje kao moć, pri čemu nitko ne pita ništa o kumulaciji znanja kroz više života. Čemu znanje u ovomu životu ako ga se i tako ne budem sjećao u idućem... i tako u nedogled. Skupljam nešto što će mi trebati (!?), i onda sve zaboravim (jer je to pravilo!), pa sve iz početka.
A onda i pitanje o znanju; poznajem veliki broj doktora svakojakih znanosti, magistara i inženjera. Velika većina njih posjeduje zavidnoi znanje o svojoj oblasti, neki i šire. Logično zaključivanje tih jadničaka je mizerno malo. U postocima:
6% ih ima dušu (prepoznatljivo po "ljudskosti" u osmjehu, po toplini u sporazumijevanju i po lijepom osmjehu kojeg zovem "od srca"),
4 % posjeduje inteligenciju i radoznalost,
2 % ih želi pomoći nepoznatom u nevolji.
Smiješno niski brojevi ( bez ljutnje, nisam mjerio, nego otprilike...)
Ukratko, njihovo znanje im služi samo za vlastite potrebe, a razumijevanje bilo čega drugoga je skoro nemoguće.
Dakle, ZNANJE je obrnuto proporcionalno od iINTELIGENCIJE ili RAZUMIJEVANJA.
Sa sadašnjim trudom za razumijevanjem ( shvatanjem, kopčanjem...) otvorit će se mogućnost za brže razumijevanje u idućem životu.Trošenje energije na pamćenje detalja ne ubrzava razumijevanje niti produbljuje inteligenciju. Samo hrani EGO, a smanjuje ljepotu življenja ( netko to zove ljubav).

A što imam od svog znanja?
- Razne diplome i odobravanja od društva i socijalne sredine u kojoj živim, a za koje mi se živo fućka.
- Ego prepirke i razbacivanje detaljima koji ništa ne znače mojim sugovornicima, jer istovremeno pričamo i svatko gura svoju tezu...
- frustraciju da ne znam dovoljno i ne mogu donijeti prave zaključke...
- a kako tek ubija u pojam misao koliko toga tek ne znam....

Ne, prijatelji moji, znanje je bespotrebno sranje, koje je sad tu, sad tamo
( sorry na izrazu)... Koliko sam samo puta mijenjao zaključke na temelju neprovjerenih ili netočnih informacija za koje sam se kleo da su moje znanje....
No, no... pa neću valjda toliko puta pogriješiti na istom principu. Lud možda i jesam, ali glup ne...
Neke stvari razumijem, neke ne. Trudim se - razumjeti. Ne pamtiti i kumulitati informacije, nego shvatiti - logički povezati.
I baš mi je lijepo.
Naravno da neke informacije ostaju u sjećanju, ali više ne raspravljam i ne ubjedjujem druge u svoje zaključke ( što je strašno ružno i to poistovjećujem sa znanjem, crkvom i društvom), već se smješkam... odgovaram samo onomu koji pita (bisere ne bacam pred svinje (a biseri su krvavo stečeno subjekivno razumijevanje kroz usporedbu činjenica i provjeravanje (ne)točnih informacija)).
Sorry ako sam koga udavio, ali probajte razumjeti čemu služi znanje koje od vas traži netko iz 6. denziteta.
Kakovim se to znanjem množemo boriti(kako napraviti gorivo sa porijeklom iz tamoneke dimenzije).
Čekamo nekakov turbo energetski val nečega ( koji nosi nekoga_i_nešto_što_mi_ne_možemo_razumjeti_jer_smo_glupi).
Koliko ima smisla boriti se protiv nečega_što_je_iznad_nas_smrtnih_bijednika 3. nečega - da bi prešli u tu istu razinu...
Hm. I onda čitam iskrivljene i netočne navode kvantne mehanike i opće teorije relativiteta - ljudi koji poznaju fiziko koliko ja poznajem renesansnu muziku, od kojih nastaju nove teorije kojih se po izmišljanju niti teolozi srednjeg vijeka ne bi sjetili. Smijem se do suza.
Zamotajmo 62 gluposti u 3 istinite tvrdnje i napravimo novi pokret u koji se treba VJEROVATI bez daljnjih provjera.
I nazovimo to pokretom ZNANJA.
i još recimo da smo mi pozitivci, a svi ostali negativci. I 'ajmo u borbu!
Kako mi to smrdi na stvaranje nove religije ili novog, boljeg društva po uzoru na miloševića i tuđmana...

Ma 'ajmo prebrojati tko je ovdje spreman pružiti ruku u vatru u postojanje nekoga u 6. gustoći kome se živo j**e za nekoga poput nas, pa pametuje o sakupljanju znanja i besmislenoj borbi protiv nekoga, jer je on mi...

Opako me podsjeća na Don Kijota i vetrenjače...

Volio bih da mi netko pruži pravu informaciju, logičku i bez iskrivljenja.
Po mogućnosti iz prve ruke.

_________________
Prodjoh pakao kad je znanje vladalo mnome...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 17, 2005 4:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Volio bih da mi netko pruži pravu informaciju, logičku i bez iskrivljenja.
Po mogućnosti iz prve ruke.


Kad ti je već sve oko tebe "sumljivo" i ne možeš se definitivno pouzdati u nikoga, preporučam: POGLEDAJ U SEBE. Potraži odgovore u sebi na sva ta pitanja. To je TVOJA istina. Svatko ima svoju istinu i pogled na realnost koja je ionako samo njegova u presjeku sa pojedinim drugim realnostima od svakog entiteta koji živi na Zemlji ( u ovim područjima ).

Citat:
Neke stvari razumijem, neke ne. Trudim se - razumjeti. Ne pamtiti i kumulitati informacije, nego shvatiti - logički povezati.
I baš mi je lijepo.


I ja isto ! Slažem se ! I ne samo logički - već i intuitivno.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Znanje, borba i denziteti i sl.sr.
PostPostano: sub jun 18, 2005 1:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Lysis je napisao/la:
Dakle, ZNANJE je obrnuto proporcionalno od iINTELIGENCIJE ili RAZUMIJEVANJA.


:D Alo meštre! Netko je usporedio našu civilizaciju sa čovjekom koji je skočio sa jako visoke zgrade. Vanjskom promatraču je odmah jasno da neće dobro završiti, no tom čovjeku koji je padao činilo se da leti i bio je stvarno optimističan glede svojeg padanja (zamislite full visoku zgradu, ali ne beskonačno visoku). Ima još jedna dobra izjava na temu: u Matrix 1 kad agent S. izjavi kako sva bića na Zemlji imaju neki smisao i egzistiraju po zakonima prirode, a jedino se čovjek ne uklapa, te da nas može usporediti samo sa virusom (razmnožavanje i uništavanje). Gubi se vjera, gubi se ljubav, gubi se altruizam, cilj opravdava sredstva, totalno sranje... Zašto je to tako? Možda zato što smo na ovom materijalističkom putu već blizu cilja i to nas ne ispunjava. Zadali smo si krive smjernice. Imamo krivi sustav vrijednosti. Riječ filozof izaziva podsmijeh. Više i ne predstavlja ono što jest (ljubav spram mudrosti ili prijatelj mudrosti), nego predstavlja tipa koji prodaje mačka u vreći. Najveća materijalistička država je pokazala pravo lice. Očito je da je to krivi put. Kad govorim o materijalizmu, ne zastupam ni komunističku utopiju. Postoji dugačka tradicija pogrešnog ljudskog puta, a od tradicije je teško pobjeći. To je nasljeđe koje su nam ostavili naši preci, a mi smo uglavnom ponosni na to nasljeđe.

Znanje o kojem govoriš je znanje kako opstati u prividu, a ne kako izaći iz njega. Ne radi se o tome da (ti) ljudi nisu inteligentni, nego imaju kočnicu (tradicijski zid). Ako srušimo taj zid, velika većina ljudi će vjerojatno popadati, jer će izgubiti oslonac. Cijeli život se rađamo (upgrade), a porodi su uglavnom bolni i neugodni, pa neki odluče biti meštri na prvom nivou. Ego i strah su neke od kočnica. Cijelo vrijeme razvijamo štake, umjesto da razvijamo sebe. Čim više pomagala, tim manje čovjeka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 5. i 6. denzitet
PostPostano: uto aug 23, 2005 1:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Pozdrav svima. Pratim ovaj forum oko tjedan dana pa smatram da je jos prerano da se ukljucujem u neke rasprave...


Za pocetak imam samo jedno pitanje.
Sto bi po vama pripadalo u peti i sesti denzitet ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 5. i 6. denzitet
PostPostano: uto aug 23, 2005 5:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Crystal Dream je napisao/la:
Pozdrav svima. Pratim ovaj forum oko tjedan dana pa smatram da je jos prerano da se ukljucujem u neke rasprave...


Za pocetak imam samo jedno pitanje.
Sto bi po vama pripadalo u peti i sesti denzitet ?


peti denzitet-između astralne ravni (4.denzitet) i hm "novog kruga stvaranja"-6 denzitet..
Peti denzitet bi, koliko ja uspijevam shvatiti bio neutralno područje (4 denzitet to još svakako nije, jedino što pruža drugačiju percepciju na 3-denzitetske pojave, ali nije neutralan), neutralno u smislu nepostojanja pozitivno-negativno /dobro zlo..
Mislim da je osim toga 6 denzitet i vrata u drugu dimenziju s opet svojim denzitetima ( a dimenzije se eto stalno stvaraju).. Tako ja nekako imam dojam..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 10:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav, Crystal Dream, dobrodošao/la.

Denziteti su nivoi svjesnosti.

5. je kontemplacijska zona, tamo se sagledavaju lekcije koje su naučene i koje se još trebaju naučiti kroz iduće reinkarnacije. To je kao "polje za odmor", za duše koje kruže kroz mali ciklus. Egzistencija je u tom denzitetu isključivo u eteričkoj formi, dakle, energije ( svjesne ). Tamo idu duše koje napuste materijalna tijela, i nakon odluke, ponovo se vraćaju u niži materijalni svijet na isti nivo, naravno ako još nisu kompletirane sve lekcije za viši.

6. denzitet je nivo isto isključivo eteričke egzistencije, tamo nisu više entiteti koji se recikliraju kroz reinkarnacije malih ciklusa, već energije svjetla i tko zna čega sve drugog ( mraka ? ) koje su ujedinjene u određenim skupinama i te skupine ( ili svi zajedno ? ) vjerojatno imaju određene uloge u odnosima sa nižim denzitetima. To su oblici misaonih formi.

Inače, mi ovdje u 3. denzitetu, jako teško ili nikako još ni ne možemo zamisliti kako je u 4. denzitetu, a kamoli višem... Često sam razmišljao o tome, ali recimo da je razlika veća nego između nas i kamenja!!! Kamenje je 1. denzitet, mi smo 3., znači 2 stupnja razlike. Sad pokušajte zamisliti da ste kamen i da pokušavate shvatiti ljude što rade..., a kamoli recimo kad je razlika 3 denziteta... između nas i "kasiopejaca" ili drugih koji su na tom nivou. Saznajmo kako se "živi" u 4., pa onda ćemo dalje... stepenicu, po stepenicu... neide drugačije. Kao da ima smisla davati djetetu u 1. razredu osnovne škole, gradivo koje će učiti u 5. razredu... ili naučiti ga voziti mlazni avion... nema smisla.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 2:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Evo kako sam ja to shvatio. Dakle, sav svijet (univerzum u cjelosti, odnosno ono što postoji, što jest) se sastoji se od 7 različitih nivoa postojanja, odnosno svjesnosti. To je veliki pomak od pogleda stare Grčke ili, recimo, bilo koje službene religije, ili nije? Platon je smatrao da postoje 2 svijeta: svijet pojava i svijet ideja (svijet pojava je odbljesak svijeta ideja). Kršćanstvo bi isto bilo negdje na ovom tragu. No vratimo se na ovu sedmorazinsku teoriju postojanja. Na prvom nivou su razni minerali i kristali, te mješavine svih tih "materijala". U biti, radi se o 4 osnovna elementa ili pratvari (Empedoklo): voda, vatra, zrak i zemlja. Naizgled nežive tvari, ali neki se ne bi s tim složili. Na drugom nivou su biljke i životinje. Na trećem smo mi. Ali to, naravno, nije kraj ljestvice kao što većina ljudi misli. Dakle, kako se penjemo po ljestvici, možemo primjetiti neke pravilnosti. "Savršenija" bića žive u višim nivoima i hrane se (ili žive u) bićima na nižim nivoima. Postoji, možda, još jedna stvar, a to je vjerojatnost da niža bića nisu (u potpunosti ili uopće) svjesna viših bića. Po toj logici na 4. nivou trebala bi obitavati bića koja su savršenija od nas i koja se na neki način hrane nama ili žive u nama. Peti nivo bi bio kršćanski raj ili Platonov svijet ideja. Dakle, "duše" bez tijela (recimo). Ovaj peti nivo je i svojevrsna sklopka. Naime, put po nivoima ide kroz svojevrsnu reinkarnaciju i karmički zakon. Moramo nešto naučiti i ako nismo, na 5. nivou ćemo se odmoriti, rezimirati situaciju i vratiti se tamo gdje smo zapeli (naravno bez ikakvog sjećanja na prijašnje pokušaje). Ako smo sve apsolvirali, idemo na 6. nivo. Ovdje se zakoni mijenjaju i bića koja žive ovdje ne hrane se nižim bićima (brijem da se uopće ne hrane). Na sedmom nivou je Gazda, Bog, Primarna kreacija, Kreator ili kako god ga zvali. Dakle težimo sedmici - spajanju razbijenih dijelova... a možda onda opet sve iznova... tko će ga znati? :D
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 3:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Slažem se. Dobro si to objasnio, Ishatai.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 26, 2005 8:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Pošto se svi ti denziteti isprepliću, i nakon 4. denziteta nema više ops, pretpostavljam da su 6. i 7. denzitet najuže povezani i da su bića 6. denziteta full svjesna 7., ako i ne žive u njemu. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 04, 2005 11:05 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Drvo Kabale se može iskoristiti da se „grubo“ prikaže koncept denziteta i polariteta (OPS-OPD)

slika

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 04, 2005 11:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Od kud OPS u 6. denzitetu? Mislio sam da je 4. kat zadnji kat za OPS entitete. Tko je u krivu? :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 04, 2005 11:58 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
ishatai je napisao/la:
Od kud OPS u 6. denzitetu? Mislio sam da je 4. kat zadnji kat za OPS entitete. Tko je u krivu? :?:


Kao "misaoni centri". Održanje ravnoteže.

(npr. Kasiopejci su 6D OPD)

Pozdrav!

P.S. Ovo će biti malo detaljnije razrađeno u jednom od sljedećih tekstova


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 04, 2005 10:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Danas je seka snimila foticem sliku lopte sa 2 svjetlece tocke sa strane. Ovdje se vidi samo lijeva, isto tako je i desno... prozirna lopta ispred sunca... ima li veze sa denzitetima... mozda...

http://img343.imageshack.us/my.php?imag ... 5384wx.jpg


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 4:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Citat:
Evo preveo sam iz Matrix IV - Val Valerian jedan zanimljiv dio o prelasku u viši denzitet - kako to izgleda otprilike...


Jack987,

da li mozes jos malo od ovoga da nam preneses,da li si jos prevodio od ove knjige? ima li negde na sajtu gde se ovo moze procitati?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 08, 2005 9:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Samo jedan mali dio:
-------------------------------------------------------------------------------------
Prelazak iz sadašnjeg 3. denziteta u 4. denzitet - TRANSFORMACIJA

Unutrašnji i vanjski Merkabah

Vanjština kreacije koja je stvorena od strane oba Merkabaha* ( i vanjskim i unutrašnjim ) izgleda isto, ali eksperimentalni aspekt osobe koja ga je stvorila iz Cvijeta Života je da ona zna da je jedan svijet stvoren kroz jedan duhovni razvoj, a drugi kreira svijet koji to nema – osoba sve vidi polarizirano – dobro i zlo, gore i dolje, lijevo i desno. Ona ne može naći jedinstvo i sklad kroz sve što postoji. ( Polarno razmišljanje ! )

Individualna kreacija

Ono što često ne primjećujemo je to što svatko od nas kreira sve – to je stvarno odnos između nas i Kreatora. Svaki put kad izađemo iz Velikog Ništavila, mi kreiramo čitav novi svijet. Mogućnosti tog Velikog Ništavila su jako velike. Tu su i drugi pokreti izvan Velikog Ništavila koji kreiraju drugačije stvari. Ovaj jedan kreira samo valnu formu svemira. Mi kreiramo sve kada izađemo iz sebe. Mi težimo razmišljanju da je sve drugo oko nas već kreirano i da kada smo se rodili, da smo rođeni u svemu tome, jer to tako izgleda. Iz drugog gledišta, kreacija je između nas i Kreatora od samog početka. To su filozofska pitanja koja su teško dokaziva i koje možemo teško shvatiti i utemeljiti.

Zamaranje s vanjskim pitanjima

Sada nije potrebno zamarati se previše sa pitanjima „Zašto je to tako“, „Što je to“ i „Što tu nije u redu“. To je većinom unutrašnji „posao“ koji bi sami trebali odraditi i koji je potreban za prelaz. Nema „mjesta“ gdje bi mogli otići, ili „izgraditi“ nešto gdje bi se mogli sklonili ili napraviti neki stroj kojim možemo promjeniti taj prijelaz. To je unutrašnji proces koji nas treba oplemeniti i promjeniti. Nema razloga nekom „strahu“ od njega i od „onoga što se dešava“. To je prirodni proces.

Što se obično događa kada planeta prolazi kroz taj proces

Ono što se obično dešava kod takvog prijelaza je sljedeće: kada se planeta približava toj točki na kojoj se dešava prijelaz i sve se mijenja, sve se počinje „raspadati“ – sve socijalne strukture ( ekonomija, društvo, tehnologija, odnosi među raznim društvenim strukturama... itd. ) se počinju „rastapati“ i rušiti. Ključ toga je magnetsko polje planete ( u našem slučaju Zemlje ). Ono što današnji znanstvenici uviđaju može također biti ključ koji to omogućava je promjena osi, na početku kroz magnetsku hidrodinamiku, gdje magnetsko polje omogućava vezu između tekućih dijelova Zemlje koja postaju čvrsta. Kada se izgubi magnetsko polje, neki čvrsti dijelovi postaju tekući i nestabilni. To su demonstrirali već u laboratorijima. Magnetsko polje, kao i elektromagnetsko su glavni uzroci. Magnetsko polje je ono što koristimo kad objašnjavamo tko smo i što mislimo da jesmo, i također kada pohranjujemo naše podatke u našu „memoriju“, odnosno pamtimo. Trebamo vanjsko magnetsko polje da bi zadržali memoriju. Ne možemo živjeti bez nekog oblika vanjskog magnetskog polja. Ako pogledate na najveće gradove svijeta, uočit ćete da se dan prije, za vrijeme i dan poslije „punog“ mjeseca – dešava najviše silovanja i ubojstava. Razlog tome je što za vrijeme punog mjeseca imamo najviše odstupanja u jačini magnetskog polja Zemlje, i takva mala promjena je dovoljna da uzrokuje reakcije ljudi koji su na „rubu“ emocionalnih problema da „puknu“ i da učine svakojake stvari. Magnetsko polje utiče na emocionalno tijelo.

Kolaps magnetskog polja

Zamislite planetu Zemlju gdje ste na točki u kojoj se stvari počinju izbacivati iz balansa. Odjednom magnetsko polje Zemlje u vrlo kratkom vremenskom periodu ( obično tri do šest mjeseci ) počinje kolebati i smanjivati. Što se dešava – ljudi se počinju „gubiti“. Polude. To je što lomi sve društvene strukture na planeti. Bez njihovog balansa, sve se raspada. Magnetsko polje potpuno nestaje barem na tri i pol dana. Obično vidite stvaranje sveopćeg kaosa.

Morfološke interakcije s graničnom mrežom

Svaki put kad se neka osoba uključi u graničnu mrežu svjesnosti, ona poveća signal s te mreže. Doći će do točke gdje će ljudi to početi osjećati i prilagoditi se tome. Djeca će imati najmanje problema, dok stariji mogu očekivati malo težu promjenu. Što ste stariji, to je teže prilagoditi se.

Finalni dan promjene osi i preklapanje denziteta

Nadamo se da neće biti toliko poludjelih – ali ako se to ostvari, tu dolazi do ideje o Armagedonu. Ako pogledate unatrag kroz povjesne spise, vidjet ćete da kad se promjenila os 1400.g. p.n.e, u Južnoj Americi su svi počeli sa borbama i ratovali su međusobno jer su njihove emocije bile jako pojačane. Nadamo se da se to sad neće dogoditi.

Oko pet - šest sati prije denzitetskog/dimenzionalnog pomaka u svijesti, proces ( koji je uobičajeno vezan uz promjenu osi ) počinje. Pomak osi i pomak u nivou svijesti su obično međusobno povezani. U ovom slučaju, pomak u svjesnosti može početi i prije i poslije pomaka u osi. Obično su simultani ( dešavaju se istovremeno ), i u tih 5-6 sati prije pomaka među denzitetima se dešavaju vizualni fenomeni. To će se zasigurno desiti kad se počinju ispreplitati dimenzije 3. i 4. denziteta, odnosno 3. i 4. denzitet. Tada se naša svijest počinje premještati u 4. denzitet, a svijest 3. denziteta se počinje gubiti. Kad se to dogodi, sintetičke stvari koji se sastoje od umjetno stvorenih materijala odnosno koje ne možemo naći u prirodi, će početi nestajati na mnogim područjima postepeno, ovisno o materijala od kojeg su napravljene. Neće nestati sve odjednom. Kad se granična mreža svijesti 3. denziteta počinje lomiti zbog kolapsa magnetskog polja, ti sintetički objekti počinju nestajati u tih 5-6 sati. Budući da se os/svijest/granična mreža mijenjaju i to se neprestano dešava već milionima godina, ostaci nekoliko građevina iz prijašnjih civilizacija ( neke su čak bile puno naprednije od naše ) govore o tome.

Činjenica da objekti koji počinju nestajati mnoge ljude ozbiljno počinje izluđivati i oni polude jer ne znaju i ne razumiju što se dešava. Zato je vrlo važno da ovo zapamtite. To je prirodni proces i kad vam se počne dešavati, najbolje je otići na neko neutralno mjesto, a ne u neku umjetno izgrađenu građevinu. Poželjno je biti vani, na zemlji ( površini ). To je razlog zašto su napredne civilizacije gradile strukture građevina od prirodnih materijala, npr. kamena. Oni su prolazili kroz promjene ostajući u njima.

Zato je u Taos Pueblu koji je star 1400 godina, zabranjeno lokalnim zakonom nositi umjetnu ( sintetsku ) odjeću u njihovim građevinama. Oni znaju da kad dođe „Dan čišćenja“, da će ući unutra i ostati sjedinjeni.

Tu je još jedan fenomen koji će se vjerojatno dogoditi. Kad se dogodi preklapanje denziteta/dimenzija, objekti 4. denziteta će se pojavljivati u ( našem ) 3. denzitetskom svijetu. To će biti objekti koji neće „pasati“ u naš svijet i bit će raznih boja koje će zgražavati vaš um. Ti objekti će udarati vaš um na načine koje ne možete sad ni zamisliti i koje ne možete razumijeti. Budući da je postepen pomak u napretku poželjan ( prijelaz u viši denzitet ), ne dirajte bilo koji od tih predmeta ( ako koji od njih dodirnete, to će vas odmah odvući potpuno u 4. denzitet ), a i ne gledajte u njih jer su hipnotizirajući i gledanje u njih samo ubrzava proces „uvlačenja“ u 4. denzitet.

Ako ste pribrani i koncentrirani, bit ćete u mogućnosti gledati sve to neko vrijeme, ali ne dugo. Kad se potpuno izgubi magnetsko polje Zemlje, vaše vidno polje i vid će polako nestajati i naći ćete se u crnom „mraku“, odnosno praznini. 3-D Zemlja će biti izgubljena za vas cjelokupno u svim pogledima i svrhama. Ono što se desi većini ljudi u tom vremenskom razdoblju je da zaspu i počinju sanjati. San obično traje 3 – 4 dana. Ako poželite, možete samo sjesti i opustiti se, ali ne zaboravite da sve što pomislite da će se desiti – desi se !!! Shvatite da ste doslovno prošli kroz jednu vrstu procesa „rađanja“ u 4. denzitet i da vas to ne zabrinjava puno. Proces je potpuno prirodan i „savršen“, ali strah je veliki problem za ljude u 3. denzitetu ( sadašnjem nivou ). To izgleda novim procesom, ali je on vrlo star. To ste već činili prije. U jednom trenutku za vrijeme procesa, možda ćete se sjetiti da ste to već činili i prije.

Druga strana

Kad nastupi svijet 4. denziteta, svjetlo se vraća. Naći ćete se u svijetu koji još niste vidjeli ( iako već jeste, ali se nećete sjećati toga jer je vaše sjećanje – memorija izbrisana i nekoliko puta prije ovoga ). Izgledat će kao potpuno novo mjesto. Sve boje i oblici i osjećaj svega će biti nov. Percepcijski, bit ćete isti kao i kad ste došli u svijest 3. denziteta, ali sada ste istih dimenzija kao i dosad. Tu su mnogo stvari koje su vrlo slične od svijeta do svijeta – jedna od njih je i ideja svetog trojstva ( majka-otac-dijete ). Kad uđete u taj novi svijet, iako ništa nećete razumjeti, vidjet ćete dva bića koja stoje tamo – majka i otac. Bit će vrlo visoki s obzirom na vas, otprilike 3 – 5 m. Jedno će biti muško, a drugo žensko. Ta bića imaju vezu s vama i vodit će vas i zaštititi za vrijeme vašeg ranog formirajućeg perioda u tom svijetu. Ta bića nemaju klasičnu vezu roditelja koju sad možda imamo u našem 3. denzitetu. Na samom početku oni znaju da ste dio Kreatora i prepoznaju vas i vašu spiritualnu prirodu. Pojavit ćete se isto baš kako i sad izgledate, iako vrlo vjerojatno goli, budući da sintetska odjeća neće „proći“ kroz proces.

Izaći ćete na drugoj strani i biti ćete u toj nevjerojatnoj realnosti sa tim dvjema bićima koja će nekako osjećati tu ljubav prema vama, iako vi nećete znati zašto. Iako će vaš fizički oblik biti potpuno isti, promjenit će vam se atomska struktura drastično. Mnogo prijašnje gustog i čvrstog tkiva će se promjeniti u energiju, i atomska struktura će biti više razdvojena nego prije. Najveći dio vašeg tijela će biti pretvoren ( konvertiran ) u energiju, ali vi to nećete znati.

Mnogi su pozvani a samo pojedini izabrani – scenarij

U Bibliji, Isus je rekao „dvoje od vas biće u krevetu, a jedno ću uzeti“. To govori o scenariju „mnogi su pozvani a samo pojedini izabrani“, što se često dešava, ali vi samo možete učiniti da pomognete nekome. Proći ćete kroz taj proces sami. Odredit će ga vaš karakter i tko u stvari jeste.

Ono što se obično dešava je da neki ljudi prođu kroz proces, a neki ne – a postoji i treća mogućnost – neki uđu u proces a ne izađu. Sami se izbace. Kad dostignete svijest 4. denziteta, mnogi ljudi neznaju da kreiraju cijeli svijet svake sekunde i da on nastaje njihovim mislima i osjećajima – odnosno svim njihovim djelovanjima! U 3. denzitetu je to isto istina, ali to se ne realizira jer imamo sva ta ograničenja nad nama samima da ništa ne možemo učiniti. Tamo je sve sadržano i trenutno. Ako ste tamo i niste u stvari pripremljeni za to, i počnete razmišljati negativno i osjećati strah, kreirat ćete scenarij koji će rezultirati da će vaše biće biti vraćeno u niži denzitet.

Istovremeno, oni koji prođu i sjede tamo i misle o ljubavi, istini, ljepoti, miru i harmoniji, to im se i dešava. Počinjete to sve manifestirati. Postajete stabilni u novom realitetu jer ono što osjećate i mislite – to je vaš karakter i ono što jeste. Oni koji su tamo i pokušavaju zaštititi druge, odnosno ne razmišljaju ubiti ili bilo što takvoga negativnog, nego samo razmišljaju pozitivno – to je i ono što im se manifestira, tj. događa, imaju zagarantiran uspjeh.

Poslije prelaska u viši denzitet, oni koji su „ostali“, odnosno rezoniraju ( slažu se ) s okolinom, jedna od prvih stvari koje im se počinju dešavati je to da saznaju: „Hej, sve što pomislim – dogodi mi se!!!“. Obično ljudi gledaju svoja tijela pod tim svjetlom i počinju mijenjati svoj izgled da bi ga prilagodili svojem idealnom izgledu koji im je na pameti – to je tamo samo djetinjasta vježbica. Ako pogledate mnoge vanzemaljske rase, sve su visoke, lijepe i zdrave. Samo-modelarstvo tijela je neutralna pojava u naprednijem 4. denzitetu jer je ono izraz kreativnosti. Poslije toga, druge stvari postaju mnogo zanimljivije, kao i aktivnosti.

Na Zemlji u 3. denzitetu, treba otprilike 18-21 godina da se od djeteta razvije osoba koja se može sama brinuti o sebi. U 4. denzitetu, to otprilike traje 2 godine – da se razvijete od sadašnje vaše veličine i stanja ( kad stignete ) pa do „odraslog“ bića. U tom razdoblju opet počinjete rasti. Raste vam tijelo, a glava se produžuje sa zadnje strane, i završavate izgledom kao Ahknaton. To je ono što je egipatsko jaje metamorfoze predstavljalo.

Sve to objašnjava zašto je vrlo važno ostati miran prvih par sati kada se pojavite u višem denzitetu/dimenziji i stupnju svijesti. Ponavljam, radite na vašem karakteru. Onog trenutka kad postignete Merkabah za vrijeme tranzicije, uspjeli ste. Pomaganje drugima je vrlo važno. Ako razumijete više od drugih o čemu se u stvari radi, trebali bi imati moralnu odgovornost da pomognete drugima AKO ONI TO ZAMOLE.

Vaš svemirski napredak

Za vrijeme ovog pomaka, imate polaritet sa vašim „Višim ja“ koje se sjedinjuje sa vašim trenutnim stanjem svijesti na točki kada ćete se sjediniti u jedno.

Vrlo visok nivo dimenzionalne svjesnosti ima njeno „tijelo“, planeta Zemlja. Vi na visokom nivou svjesnosti imate i tijelo koje koristite sada trenutno. Literarno govoreći, jednom ćete postati sunca i zvijezde na nebu – to je dio procesa cjelokupnog života u svemiru.

Vaši novi „roditelji“

Ta bića koje ćete susresti, vaši novi „roditelji“, relativno su već povezani sa vama. Oni će vas voditi, učiti i zaštititi za vrijeme prve dvije godine sve dok ne stanete na „svoje noge“. Oni znaju vašu duhovnu vrijednost kao dijelo kreacije, za razliku od sadašnjih roditelja koji većina imaju viziju djeteta kao njihove „svojine“ kojima se kontrolira i upravlja po svojoj volji. Ako će vam vaši novi roditelji nešto željeti reći, vi ćete to jednostavno iskusiti. Ako vam npr. žele reći nešto o sobi, vi ćete jednostavno biti u njoj. To je kao proširenje na višim nivoima svjesnosti i sanjanja sa 42+2 nivoa svijesti. Realitet 4. denziteta je sličan našem 3. u nekim stvarima. Još uvijek je to svijet u kojem je fizičko postojanje jedan njegov dio.

( Prevedeno iz knjige: Valdmar Valerian – Matrix book IV )

* Merkabah: Promišljena i svjesna manipulacija dimenzionalno-kružne-suprotne geometrijske forme koja dozvoljava kreaciju vibracijskog pretvaranja ( procesa ) nad energetskom strukturom dane organske mase, omogućavajući dimenzionalni orto-rotacijski proces da zaštiti i konvertira vibracijsko stanje te mase na viši dimenzionalni nivo egzistencije. ( Transdimenzionalna atomska remolekularizacija ? )
-------------------------------------------------------------------------------------

Više nisam prevodio... uh, uh... ionako već imam oko 5 kg papira ispred sebe za prevest... Kasiopejske transkripte... hehe!

Ali ako ima koja "dobra duša" koja bi prevodila među ovih 3 milijarde na Zemlji... hehe ( ostalo su možda OP-i )... dobrodošla... Valerianove knjige bi isto bile vrijedne za prevesti... joj, što mogu kad nemam takav kapacitet... hehe... a tko zna... možda mi "sine" neka ideja o "bržem prevođenju"... zasad mi je samo ideja o pozivu upomoć od neke od 3 milijardi duša koja zna isto prevoditi... help, pomoć, zooooveeeem !!! Heheheh!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 09, 2005 1:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
ok,a jel ima jos? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 09, 2005 2:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Više nisam prevodio... uh, uh... ionako već imam oko 5 kg papira ispred sebe za prevest...


Pa Matrix knjige sve zajedno imaju preko 2000 stranica...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 29, 2005 12:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Da vidimo :
6 denzitet su bica sastavljena od svijetlosti, dakle andjeoske hijerarhije, ali i tame, dakle - demoni ili djavoli. Jesam li ovo dobro shvatio? Pozitivna i negativna energija...

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 29, 2005 8:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Jack!

Osvježavajuće!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 06, 2005 12:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Jos mi niko nije odgovorio na pitanje gore?

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz