Sada je: sub apr 20, 2024 6:17 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto dec 06, 2005 1:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Galileo je napisao/la:
Da vidimo :
6 denzitet su bica sastavljena od svijetlosti, dakle andjeoske hijerarhije, ali i tame, dakle - demoni ili djavoli. Jesam li ovo dobro shvatio? Pozitivna i negativna energija...


Ne..
demoni nisu bića svjetlosti.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 06, 2005 1:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Jack,
jako lipo od tebe d tako vrijedno i predano radiš.
Samo, ako smijem primijetiti, ima knjiga koje su već prevedene i daju isto znanje. OVo što si preveo je još jedan prilog istoj temi, iste stvari rečene malo drugačijim terminima, ali, u biti, isto.
O.K. je to da takve (različite a iste ) stvari postoje, jer svatko može pronaći baš onu knjigu koja govori specifičnim jezikom kojeg netko može razmjeti s obzirom na svoje dosadašnje znanje i stanje.
Ako je to potrebno tebi osobno, onda prevodi.
Kad netko traži znanje, to znanje samo proonađe put do njega.
:D

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 06, 2005 3:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
6 denzitet su bica sastavljena od svijetlosti, dakle andjeoske hijerarhije, ali i tame, dakle - demoni ili djavoli. Jesam li ovo dobro shvatio? Pozitivna i negativna energija...


Evo, malo sa zakašnjenjem, ali bolje ikad - nego nikad... hehe!

Bića 6. denziteta mi ni ne možemo probati shvatiti. Razlika između našeg i "njihovog" razumijevanja je 3 stupnja denziteta. Ispod nas, najniži stupanj denziteta je kamenje, voda, vatra, zemlja... dakle 1. denzitet. I probaj sad zamisliti da si recimo kamen i da želiš saznati kako je biti u ljudskoj koži, sa razumijevanjem jednog kamena. Ali to su samo 2 stupnja razlike u denzitetima, a mi želimo razumijeti tri !!!

Ono što je dosad shvaćeno je otprilike ovo: 6. denzitet nastanjuju isključivo eterički entiteti, dakle, svjesne energije. Svjetlost je čisto drugačije tamo definirana, pa je to vjerojatno opis htjenje prenošenja znanja, i htjenje pomaganja bićima u nižim denzitetima. Kako postoji OPD naboj ( izgleda većina 6. denziteta ), tako se tamo i REFLEKTIRA nečiji OPS naboj kao suprotnost. Isto kako je većina denziteta 1-3 OPS naboja, vjerojatno kao protuuteg ili balans prema višim nivoima svijesti.

Tu nema priče o dobrom ili lošem, nego samo u balansiranju sustava ili debalansiranju sustava. OPS debalansira, a OPD balansira. Svako to ima svoju refleksiju negdje, nekad... neznam kako bi to objasnio rječima 3. denziteta, i svaka akcija negdje ima refleksiju u onom drugome.

Tako da sile mraka vjerojatno imaju neki misaoni centar koji se reflektira u 6. denzitetu. Ali... kako mi, kamenje, da razumijemo one ljude koji se vozikaju u onim čudnim sintetički složenim vozilima...?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 11:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Pa nismo mi bas " kamenje"...

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 07, 2005 2:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ne, ali sam pokušao dočarati nivo razumijevanja kod tolike razlike u svjesnosti...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 11:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Jack, moram reci da ti je avatar originalan \:D/ !

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 3:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Thnx !

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 22, 2005 8:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Zanimljivo:

Malo sam pogledao u rječnik i uvidio da riječ Denzitet ( density, prim. prev. ), osim što znači gustoća, znači i ( fig. ) OGRANIČENOST !!!

Pa da, što si u višem denzitetu, imaš manje ograničenja! Cool.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 22, 2005 9:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Pa da, što si u višem denzitetu, imaš manje ograničenja!


Eto vidiš! Što to znači?

To znači dokle god si na nekom od denziteta, koliko god to bilo minimalno, ipak na neki način ograničen... dakle ipak je pravi cilj ne težiti višim denzitetima, već se pokušati osloboditi svih njih...

Koliki god bio najviši denzitet, duša je još uvijek omeđena najsuptilnijim oblicima materije, i time još uvijek uvjetovana...

To znači da ovim sistemom objašnjavanja stvari, ipak se mora zaključiti, da kad kažeš, Jack, da duša ima eteričko tijelo,ona se još uvijek nalazi pod nekim oblikom kontrole materijalne prirode univerzuma...?

E sad, ako nam čak ni ova informacija nije pomogla da, napokon ,dokažemo da je eteričko tijelo materijalno, onda aj da ga opet definiraš?!



:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 22, 2005 11:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
To znači dokle god si na nekom od denziteta


Ček... pa UVIJEK si na nekom stupnju razvoja, pa makar koji to bio! Mislim, ti, ja, mi svi skupa - kao duša. Uvijek smo na nekom stupnju. Recimo da ih brojimo 7, ali svaki nivo ima podnivoa, koji opet imaju svoje podnivoe... krug u krugu... tako nekako. Nisu svi isto razvijeni na nivou 3. na kojem smo recimo sada. Ima "pridošlica", ali i "maturanata".

Citat:
ipak na neki način ograničen... dakle ipak je pravi cilj ne težiti višim denzitetima, već se pokušati osloboditi svih njih...


Uvijek si ograničen. Barem nečime. Da nisi - bio bi najviši nivo ( recimo zasad 7. ).
Kako misliš, izaći iz nivoa, ili osloboditi se njih... kako kažeš...? Pa "kuda" bi otišao??? Ne možeš izvan ovog sistema nivoa. Možeš otić sa 3. nivoa - na 5. Ali opet te reinkarnacijski proces vraća - ovamo!!! I što onda? Opet ispočetka. Ne vidim kako bi mogao izaći iz nivoa 1 - 7? Kao totalno ne-postojanje??? Ali, kako duša može nestati? Ne može. Pročitaj svoj potpis ispod svojih postova.

Citat:
ipak se mora zaključiti, da kad kažeš, Jack, da duša ima eteričko tijelo,ona se još uvijek nalazi pod nekim oblikom kontrole materijalne prirode univerzuma...?


Čekaj... pa energija ( eteričko tijelo ) se može kontrolirati i energijom ( drugih vrsta i podvrsta ), ali i materijom - ako si u 3D materijalnom tijelu, zar ne? Ako izvadiš dušu iz tijela - što onda? Tijelo prestaje funkcionirati. Dakle, duša je uvjetovana ovdje u 3 D da bude u nekom tijelu. Ali recimo u 4 D ne mora biti uvijek u tijelu. Energiju može poremetiti i druga energija. Recimo energiju permanentnog magneta ( magnetsko polje ) može oslabiti radi zagrijavanja toplinskom energijom. Ili se recimo jakim EM poljem može osjetiti zagrijavanje, odnosno javlja se toplinska energija. A ako je kakav metal u blizini - i el. struja ili bar naboj.

Mislim da si pomiješao pojam denzitet sa eteričkim tijelom. Denzitet ima MANIFESTACIJU na materijalnom kao gustoća, ali je to NIVO SVIJESTI. Jes da je sve povezano, ali jedno bez drugog neide! Radi balansa, Kalki.

Uvijek imamo i jedno i drugo! Jer jedno bez drugog - ne može!



:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 23, 2005 12:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Kalki je napisao/la:
Eto vidiš! Što to znači?

To znači dokle god si na nekom od denziteta, koliko god to bilo minimalno, ipak na neki način ograničen... dakle ipak je pravi cilj ne težiti višim denzitetima, već se pokušati osloboditi svih njih...

Koliki god bio najviši denzitet, duša je još uvijek omeđena najsuptilnijim oblicima materije, i time još uvijek uvjetovana...

To znači da ovim sistemom objašnjavanja stvari, ipak se mora zaključiti, da kad kažeš, Jack, da duša ima eteričko tijelo,ona se još uvijek nalazi pod nekim oblikom kontrole materijalne prirode univerzuma...?

E sad, ako nam čak ni ova informacija nije pomogla da, napokon ,dokažemo da je eteričko tijelo materijalno, onda aj da ga opet definiraš?! :roll:




Kalki, ja te kuzim skroz.

Etericno tijelo je “relativno“ materijalno.

U odnosu na na primjer na astralno tijelo je etericno tijelo materijalno ko beton.
Ili u odnosnu na na primjer koncetrirane misaone forme iz 6D.

ALI u odnosu na fizicko tijelo – etericno tijelo nije materijalno.
Barem ne onako kako ljudi shvacaju materiju.
Odnosno kako je percipiraju. Ili vide ocima.

Zato jer je gustoca te materije eterickog tijela niza od materije koja sacinjava fizicko tijelo.

Zato ga ja sada KAO COVJEK rado definiram kao « nematerijalno », odnosno energetsko, jer mojim zemaljskim culima i percepciji to SADA najbolje odgovara da ga tako katalogiziram.

Sada, sto se tice cilja duse – moguce je da svaka dusa, koja je kreirana pocetno iz 7D, da ima ceznju da se vrati “doma” – u 7D, odnosno stopi sa svojim “source”.

Moguce je i da je cilj duse/ svijesti da ide dalje i da se oslobodi svih denziteta. Mozda.

Moguce je i da su neke duse/ entiteti konstruirani, da cijelo vrijeme samo promatraju u jednoj kreaciji to sta ove duse sve prolaze i da im po potrebi budu na pomoci, odnosno da budu “asistenti” da se sprovede taj pocetni plan za ovu kreaciju.

Ja naprimjer ne ceznem da se vratim u 7D, niti da se oslobodim svih denziteta, nego da vjecno putujem kroz dimenzije, denzitete, prostore, vrijeme.

Sada, to moze znacit da ja ili:

kao dusa imam jedan systemerror/ malfunction, ili

nemam systemerror, nego je moja dusa “konstruirana” das sluzi ovoj svrsi.

A mozda ima i drugih, kao ja, kojima nije ceznja da se stope sa 7D, niti da se oslobode svih denziteta, nego da rade nesto trece, jer im je ovo trece ultimativo ispunjenje smisla i svrhe postojanja?

Tako da, ako je tvoj cilj sada da se oslobodis svih denziteta, to je ok, i ja postujem tvoj cilj.

Imaj razumijevanja za duse kojima je cilj stici na veci nivo, pa onda dalje i dalje. Ili nesto drugo. Pa onda ako jednog dana budu htjele da se oslobode svega, oslobodit ce se onda. Kuzis.

Ne znaci da MORAMO SVI imat iste ciljeve na nasem putu.
Glavno da jesmo na PUTU i da slusamo svoju intuiciju i idemo krak po korak.

Ako uvjeravas druge da moraju imat identicne ciljeve duse kao sto je i tvoj, onda je to samo uzaludno trosenje tvoje energije.

Ja znam da ti to vec znas, samo te podsjecam, ako dozvoljavas.


:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 23, 2005 11:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Tina je napisao/la:
Sada, to moze znacit da ja ili:

kao dusa imam jedan systemerror/ malfunction, ili

nemam systemerror, nego je moja dusa “konstruirana” das sluzi ovoj svrsi.


Nekoliko primjedbi.

Ovo sta zeli vidjeti jos denziteta, ovog, onog i sl. je tvoj um a ne tvoja dusa.

Tvoja dusa nema zelja, ne u smislu da je mrtvo puhalo nego zato jer je ona stanje beskonacnog potencijala.
Ona u sebi nosi sve mogucnosti koje mogu postojati tj. ona je sve sta postoji. Sve je ostvareno.

Dakle koja je poanta da trazi kroz formu i prolazno ono sta vec ima u sebi.

Nasuprot tome um kao ograniceni sustav za procesiranje emocija i podataka u ovoj realnosti je ogranicen i stalno trazi podrazaje van sebe. Zeli ici okolo reinkarnirati se, ici po denzitetima i sl. stvari.

Dalje...stavljas dusu u kontekst vremena i prostora.
Dusa kao takva je stanje cistog postojanja. To je jedina njena funkcija.

I zato je cilj jedan za svakog.
Dakle i tebe i Kalkija.
Nacina valjda ima vise, u to ne ulazim.

A razlog zasto ces na koncu zavrsiti bas tamo, na tom istom cilju, je u principu to sta sa njega nikad nisi nikad otisla.

Ovaj dio tebe koji je projeciran u matrix ce jednom samo nestat i nece se inkarnirati u nikakva materijalna tijela bez obzira koji broj taj denzitet imao prije sebe.

Eto, to je moje misljenje.
Denziteti su samo podjele materijalnog svjeta.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 23, 2005 7:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Uvijek si ograničen. Barem nečime. Da nisi - bio bi najviši nivo ( recimo zasad 7. ).
Kako misliš, izaći iz nivoa, ili osloboditi se njih... kako kažeš...? Pa "kuda" bi otišao???


Nisi uvijek ograničen, ako se potrudiš da to shvatiš nećeš biti.

Ostali dio je OPO objasnio, i hvala mu na tome, drago mi je da netko još shvaća što pričam.

Citat:
Etericno tijelo je “relativno“ materijalno.


Možemo i tako reći, ali je materijalno, stoga treba paziti što se govori jer ljudi bi to mogli krivo protumačiti.

Citat:
Zato ga ja sada KAO COVJEK rado definiram kao « nematerijalno », odnosno energetsko, jer mojim zemaljskim culima i percepciji to SADA najbolje odgovara da ga tako katalogiziram.


Materijalno je materijalno i točka. Zbunjuje ljude.

Citat:
Sada, sto se tice cilja duse – moguce je da svaka dusa, koja je kreirana pocetno iz 7D, da ima ceznju da se vrati “doma” – u 7D, odnosno stopi sa svojim “source”.


Netočno.

Obrazloženje:

Citat:
Denziteti su samo podjele materijalnog svjeta


Citat:
Moguce je i da su neke duse/ entiteti konstruirani, da cijelo vrijeme samo promatraju u jednoj kreaciji to sta ove duse sve prolaze i da im po potrebi budu na pomoci, odnosno da budu “asistenti” da se sprovede taj pocetni plan za ovu kreaciju.


Sve je moguće i je...

Citat:
Imaj razumijevanja za duse kojima je cilj stici na veci nivo, pa onda dalje i dalje. Ili nesto drugo. Pa onda ako jednog dana budu htjele da se oslobode svega, oslobodit ce se onda. Kuzis.


Kužim! Traćenje "vremena".

Citat:
Ne znaci da MORAMO SVI imat iste ciljeve na nasem putu.


Točno! Ali Cilj nam je isti...

Citat:
Ako uvjeravas druge da moraju imat identicne ciljeve duse kao sto je i tvoj, onda je to samo uzaludno trosenje tvoje energije.


Uvjerit će se kad tad, to je univerzalno Transcendentalno pravilo i Bivstvo!

Citat:
Ja znam da ti to vec znas, samo te podsjecam, ako dozvoljavas.


Slobodna volja.

Citat:
Kao totalno ne-postojanje??? Ali, kako duša može nestati? Ne može. Pročitaj svoj potpis ispod svojih postova.


Ne shvaćaš. Duša ne može nestati. Vidim potpis.

Citat:
Čekaj... pa energija ( eteričko tijelo ) se može kontrolirati i energijom ( drugih vrsta i podvrsta ), ali i materijom - ako si u 3D materijalnom tijelu, zar ne? Ako izvadiš dušu iz tijela - što onda? Tijelo prestaje funkcionirati. Dakle, duša je uvjetovana ovdje u 3 D da bude u nekom tijelu. Ali recimo u 4 D ne mora biti uvijek u tijelu. Energiju može poremetiti i druga energija. Recimo energiju permanentnog magneta ( magnetsko polje ) može oslabiti radi zagrijavanja toplinskom energijom. Ili se recimo jakim EM poljem može osjetiti zagrijavanje, odnosno javlja se toplinska energija. A ako je kakav metal u blizini - i el. struja ili bar naboj.


Materijalna percepcija stvarnosti, induktivni način učenja i objašnjavanja stvari, krivi put, jedan od mogućih, ne i Bit ...

Citat:
Mislim da si pomiješao pojam denzitet sa eteričkim tijelom.


Netočno. Krivo si objasnio eteričko tijelo kao nematerijalno!
Citat:
NIVO SVIJESTI


Materija!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 24, 2005 12:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Svakim danom u svakom pogledu sve vise napredujem.


Da, slažem se. Jedino su nam svima različite "brzine" tog napretka...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 25, 2005 12:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Mislim da su u neku ruku oboje u pravu. Koliko sam ja shvatio, Tina govori o realnim ograničenjima našeg 3D vremensko-prostornog stanja svijesti a Kalki o neograničenim potencijalima duše koja kao takva ne može ničim biti ograničena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 25, 2005 12:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
fingolfin je napisao/la:
Koliko sam ja shvatio, Tina govori o realnim ograničenjima našeg 3D vremensko-prostornog stanja svijesti,


Da.


Btw. super mi je tvoj novi potpis!! :D
To te ja pitam! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 25, 2005 12:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, izgleda da se svaka stvar manifestira kao netko/nešto u pojedinom nivou denziteta.

Recimo, naš izvor, 7. denzitet, projicira kroz sve niže denzitete svjetlo/mrak i to se manifestira na neki način u svakom nižem pojedinom denzitetu.

Na primjer:
7. pomisao na nešto
6. svjetlosna reakcija
5. grupiranje nekih vrsta energije
4. pomak u vremenu/prostoru
3. vremenske neprilike
2. obilje vode za bića
1. širenje poplave

Naravno, ovo nije potpuno točno jer gledamo iz naše percepcije na stvar. Svaki denzitet ima svoju percepciju na stvar, odnosno svaki nivo svijesti ili entitet ( biće ).

Isto recimo kod velike nuklearne eksplozije kod nas u 3. denzitetu, možda poremeti neke energetske tokove na 4. O uništavanju 1. i 2. denziteta ni ne moramo govoriti - to je odmah vidljivo. A tko zna - možda je to "neka bolest" na 5. denzitetu, i tko zna što sve na višim denzitetima...

Dakle, svaki događaj ima vjerojatno neku MANIFESTACIJU u drugim denzitetima.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 25, 2005 10:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Btw. super mi je tvoj novi potpis!!


Hvala Tina, zar nije istina? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 25, 2005 12:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
fingolfin je napisao/la:
Hvala Tina, zar nije istina? :)


DAA! :D



(sad ce me ubit Jack zbog off-topica)
:-#


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 25, 2005 2:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
(sad ce me ubit Jack zbog off-topica)


Ma neće, on ti je samo dijete u tijelu debelog čovjeka. :) :) :) :) :) :)


Želio bih još da čestitam božić svima koji danas slave ("moj" je 7. januara :D ) uz srdačne pozdrave i poruku: ponašajmo se i razmišljajmo što više na OPD način. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz