Sada je: čet mar 28, 2024 8:26 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pon okt 25, 2021 1:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Prva odluka izbora u slobodnoj vlastitoj volji je ona iz ljubavi za Ljubav ili protivu Nje. Tu odluku je nemoguće donijeti bez i ne može ju donijeti nitko bez da mu se pokaže Ljubav, bez da shvati ili postane svjestan Njenog postojanja, prvo uopće, drugo u njemu samome, treće u drugome, četvrto svugdje drugdje.

Izbor ovih tekstova – (minimalni) izvaci iz izvadaka za stjecanje okvira – ima tu svrhu da čitatelja upozna s Njome (isprva pomalo, poslije sve više) što će mu omogućiti da izvrši čin izbora i odluči hoće li usmjeravati svoja nastojanja u Njoj, za Nju i po Njoj ili neće, hoće li uskladiti svoju volju s Njome, slobodno i bez prisile.

Kakav god bio vaš osobni izbor, pa i ako je (u prošlosti bio) protivan, znajte – dok god ste živi ljudi ovdje na zemljinoj ravni, imate mogućnost i opciju te sposobnost da se odlučite za Nju i promjena u vašoj odluci će biti prihvaćena. Od tog časa počinje osobita faza razvoja i napredovanja, rasta i građenja vaše duše kroz sve bolje, dublje i više upoznavanja Njega koji Jest Ljubav.

Pa, tko je voljan, krenimo. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pon okt 25, 2021 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Unutarnji glas

Vjerujte Mi, Ja ću vas rado podučiti kada prepoznam vašu čežnju za istinskim znanjem jer jedino Ja isijavam svjetlo i ovo svjetlo prožima tamu... Međutim, vi ste i dalje u području tame gdje svjetlo treba biti odaslano k vama sve dok niste tako ispunjeni njime, da ga onda sami također možete predati dalje... Ali vi ćete biti prijemčivi za Moju zraku svjetla čim žudite razjašnjenje o predjelima koji su za vas i dalje u tami... Onda vas Ja mogu prosvijetliti, Ja vas još jednom mogu postepeno vratiti u stanje prosvjetljenja i uvesti vas u znanje koje će vas usrećiti. I u vama će biti svjetlo, vi ćete znati odakle ste došli i koji je vaš konačni cilj na Zemlji... Vi možete primiti ovo znanje jedino od Mene Samoga Koji Sam vas stvorio na Svoje zadovoljstvo...

...Vječna Istina Osobno vas podučava i možete biti uvjereni da vam neće servirati pogrešna učenja. A ovo jamstvo je u završno doba izuzetno važno jer se čak i Moje svjetlonoše pokušava uvesti u sumnju o istinitosti njihovih poruka. Ali neka vam bude dovoljno da znate da Ja Osobno štitim Moje svjetlonoše od greške. Jer tko vam drugi može dati jamstvo za Čistu Istinu, osim Mene Koji znam svačiju volju kao i žudnju za Istinom? I uvijek iznova vam govorim da je djelovanje protivnika (Sotone) usmjereno posebno k vama koji hoćete širiti svjetlo... da on to želi spriječiti i zbog toga pribjegava svim mogućim sredstvima da bi u ljudska srca unio sumnju u istinitost ovih poruka. Međutim i Moje djelovanje će biti sve jasnije izraženo. Ja ću vam sve jasnije osvjetljavati zabludu u koju vas je već naveo jer njegov je cilj držati vas dalje od Istine... ali to mu neće uspjeti kod onih koji zbiljski žude za Istinom. I svatko se dakle mora ozbiljno preispitati žudi li za Čistom Istinom... tada više ne može biti obmanut jer tada će je sâm prepoznati i osloboditi se od zablude.

Vaš ljudski razum može shvatiti apsolutnu Istinu samo do određenog stupnja budući da je čista duhovnost jedino duhovno objašnjiva. Ovo objašnjenje će prihvatiti duh u vama i, zaista, preko duše, bit će također predano razumu, ali razum je i dalje previše svjetovan i prema tomu ne može kopati tako duboko u duhovno znanje da bi shvatio sve. Ipak, Moj Duh sebe izražava kroz duhovnu iskru u vama (tj. ‘Duha Svetog’; Ivan 14:26; 15:26; 16:13-15), i svatko tko ima Ljubavi također će shvatiti značenje onog što mu govorim:


Stvaralačko djelovanje – Izvor i razlog stvaranja – Stvoritelj

Moja stvaralačka volja je bila ogromna, Moja snaga neiscrpna, i Ja Sam pronašao Svoje blaženstvo u ostvarivanju Svojih misli i planova. I to blaženstvo se htjelo izraziti, Moja Ljubav se htjela predati, Ja Sam pored Sebe želio drugo biće da također uživa ono što je Mene činilo neopisivo sretnim...

Ja Sam želio stvoriti takvo biće i ta volja je bila dovoljna jer je Moja volja bila snaga koja je uvijek postupala s Ljubavlju i mudrošću. Biće koje Sam prikazao u vanjskom obliku iz unutrašnjosti Sebe Samog je uistinu bio Moja slika, ali Me ipak nije mogao vidjeti, jer da Me mogao vidjeti, on bi, zahvaljujući prevelikom blaženstvu, prestao postojati jer ni jedno biće ne može izdržati pogled u Mene (u smislu, ‘nitko ne može vidjeti Boga kakav je On uistinu u Svojoj biti, a da ne bude uništen’; Izlazak 33:20). Jer svako biće, čak i Moja najsavršenija slika, je uvijek samo proizvod snage Moje Ljubavi, dok Sam Ja sama snaga Ljubavi i osvijetljujem sve neusporedivom intenzivnošću, ali, kao rezultat, Mene biće koje Sam prikazao u vanjskom obliku iz unutrašnjosti Sebe Samog ne može izdržati...

Stvorio Sam duhovna bića budući da je Moja beskonačna Ljubav željela sebe predati, ona je željela utjecati u slična bića čije Mi je savršenstvo pružalo nezamislivo blaženstvo... Stvorio Sam duhovni svijet sa živim stanovnicima na Moj užitak, nastanio Sam ga tvorevinama (stvorenjima) najveličanstvenije vrste i radovao se blaženstvu bića kojima Sam dao takvu sreću jer Me Ljubav, koja je bila i ostaje Moja temeljna priroda (1. Ivanova 4:8, 16), to motivirala napraviti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pon okt 25, 2021 1:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Djela Stvoritelja – Stvoreno i stvorenja – kreacije, tvorbe, tvorevine

Stvorivši ovo biće, Ja Sam imao posudu u koju je snaga Moje Ljubavi mogla neprestano teći, i stoga je ono s ovim neprestanim uplivom snage od Mene također primilo Moju stvaralačku volju, Moju snagu, Moju mudrost i Moju Ljubav preko svake granice. Kao rezultat toga, ono je sada bilo sposobno iskusiti isto blaženstvo, bilo je u mogućnosti iskoristiti svoju snagu u skladu sa svojom vlastitom voljom, moglo je biti stvaralački aktivno na svoje vlastito zadovoljstvo... jer to je bila Moja snaga koja je omogućila biću da tako čini i Ja Sam uživao u njegovoj sreći…

I sada su iz ovog bića proizašla bezbrojna druga bića iste prirode… Sva ona su bila djeca Moje Ljubavi u zračećem svjetlu, u najvišem savršenstvu, jer je iz Moje slike koju Sam stvorio i Moje neizmjerne Ljubavi moglo nastati jedino najviše savršenstvo jer smo mi dijelili istu volju. Obje naše Ljubavi su sebe ponovno pronašle u stvorenim bićima jer ništa nesavršeno nije postojalo sve dok su Moja volja i Moja Ljubav djelovale kroz ovo prvostvoreno biće...

Vi ste proizašli iz Mene Osobno... Moja snaga Ljubavi je prikazala u vanjskom obliku izvan Mene Samoga živa djela (bića) koja su bila poput Mene.. koje su bile neovisna bića... stvorena od Mene... Dao Sam život tim tvorbama, to jest, one su bile sposobne stvarati i raditi poput Mene, one su bile također sposobne čuti Moj glas i prema tomu su znale za Mene Osobno kao njihova Boga i Stvoritelja, i one su Mi bile vjerno privržene i neizmjerno sretne... Ali vi ljudi znate malo ili ništa o kraljevstvu ovih jednom blaženih duhova...

To je bio jedan prosvijetljeni svijet duhova u kojem je izvorno stvorenih duhova bilo u velikom broju... Moja snaga je neograničeno utjecala u biće koje Sam odabrao za Sebe kao nositelja svjetla i snage… A samo biće je bilo više nego blaženo sretno… Ali Ja Sam želio povećati to blaženstvo još više; Ja nisam htio da ono bude vezano Mojom voljom, već da bude aktivno po svojoj vlastitoj volji koja…. ako je biće bilo savršeno, i ako bi tako savršeno ostalo… jest bila Moja volja. Jer biće, budući Sam ga Ja stvorio, nije bilo sposobno imati ni jednu drugu volju. Ali Ja Sam želio da ono može djelovati neovisno jer je jedina karakteristika Božanskog bića ta da je Ljubav tako moćna unutar njega, da je odlučujući čimbenik volje koja se kreće u istom pravcu poput Moje (Bog je ljubav, ¸1Iv 4:8; 1Kor 8:3)... tako da ono više nije bilo aktivno kao stvoreno biće (koje djeluje samo) u skladu s Mojom voljom, već bi trebalo uživati neograničeno blaženstvo stapajući se s Mojom voljom iz Ljubavi prema Meni…

Ovaj je duhovni svijet postojao jedno beskonačno dugo vrijeme u skladu i najintimnijem jedinstvu svih bića sa Mnom, Njihovim Stvoriteljem i Skrbnikom... Jedno beskonačno dugo vrijeme volja i Ljubav ovih bića su se slagale s Mojom... Budući da je prvostvoreno biće, kojeg Sam Ja Osobno prikazao u vanjskom obliku izvan Mene Samoga u potpunom savršenstvu, Mene ljubilo duboko i privrženo. Ono je pronašlo neograničeno blaženstvo u neprestanom stvaranju novih bića dovedenih u život kroz njegovu volju i primjenu Moje snage... koja se podudarala s Mojom voljom, budući da je Ljubav koju je ovo biće osjetilo za Mene rezultirala istom voljom. Posljedično tomu, nije bilo nesklada u duhovnom svijetu, ništa nije proturječilo Mojoj volji, to je bio svijet neograničene sreće jer su sva stvorena bića bila prepuna svjetla i snage i bila su sposobna stvarati koristeći svoju vlastitu volju... koja je također bila Moja volja sve dok je snaga Moje Ljubavi prožimala sve Moje žive tvorevine... Ja nisam ograničio duhovna bića Mojom voljom, dao Sam slobodnu volju svakom pojedinačnom biću kao znak njegove božanstvenosti...


Slobodna volja – Potvrda Ljubavi

Slobodnoj volji nisu bile postavljene granice, niti prema gore, niti prema dolje... i ta slobodna volja se tada trebala pokazati; biće koje je moglo otpasti od Mene u slobodnoj volji trebalo je ostati uz Mene i time dokazati svoju božanstvenost.

Prvo stvoreno biće... Lucifer... također je imao ovu slobodnu volju...
A da bi prošlo ovaj ispit Ljubavi i volje, to biće je moralo imati potpunu slobodu volje. Ono Me nije vidjelo, ali Me prepoznalo i priznalo jer je bilo prosvijetljeno… Međutim, ono je vidjelo bezbrojna bića stvorena njegovom voljom, i to biće je osjećalo za sebe da je njihov stvoritelj, bez obzira na spoznaju da je svoju snagu primilo od Mene…

Prvo stvoreno biće... Lucifer... također je imao ovu slobodnu volju... i on ju je zloupotrijebio... Međutim, Lucifer je mogao svojevoljno željeti isto kao i Ja i on bi bio beskrajno sretan i ostao tako zauvijek... Ali on je zloupotrijebio svoju slobodu volje i usmjerio ju pogrešno što je rezultiralo duhovnom pobunom čije posljedice vi ljudi uopće ne možete razumjeti. Unatoč tomu, vi ljudi ste proizvodi ove prošle duhovne pobune...

Čim se svjetlonoša odvojio od Mene, bića su iskusila neodređenu potrebu za određenim polom. Slobodna volja se započela otkrivati i razvijati… niti Ja, a niti Moj protivnik, nismo silom utjecali na njih… oni su jedino bili izloženi zračenju obiju naših snaga koje su svako biće željele pridobiti za sebe. Priliv Moje snage bila je čista Ljubav i utjecala je na bića tako žestoko, da su Me ona prepoznala i priznala bez da su Me vidjela, ali ona su također mogla prepoznati promjenu u volji prvostvorenog bića. Međutim, budući da su ona mogla vidjeti to biće, mnoga su ga slijedila, to jest, ona su sebe podredila njegovoj volji i tako se udaljila od Mene. No druga prvobitno stvorena bića su se pak osjećala kao Moja djeca i dobrovoljno su Mi ostala odana, jedino ih je bio puno manji broj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: uto okt 26, 2021 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Pad u Ponor – Poricanje Ljubavi

Iako je (svjetlonoša) bio vidljiv bićima koja je stvorio, ipak je bio svjestan svojeg izvorišta u Meni, ali je za sebe tražio pravo vladanja nad tim bićima predstavljajući im sebe kao izvor snage, kao jedinu silu sposobnu stvarati… Tako rekuć, uskratio Mi je Ljubav da bi mogao vladati…

Nositelj svjetla i snage je na jednoj strani vidio dokaz snage prenesene kroz njega, ipak on nije vidio sam izvor snage. Stoga je on sebe proglasio vladarom nad svojim stvorenim duhovima i također Me njima htio predočiti kao nepostojećeg. On je na njih pokušao prebaciti svoju, sada oprečnu, volju… I sada je trenutak odluke, dokazivanja njihova savršenstva, došao također za bića koja su bila stvorena od svjetlonoše uz pomoć Moje snage… Moja snaga je bila prirođena svim tim bićima, oni su bili u potpunosti prosvijetljeni i gorjeli su od Ljubavi prema Meni Kojeg nisu mogli vidjeti ali Kojeg su ipak spoznavali i priznavali. Ali oni su također ljubili svoga (vidljivog) stvoritelja budući da je snaga koja ih je stvorila bila Ljubav koja je zračila iz prvostvorenog bića i omogućavala mu stvarati. Ta Ljubav je sada morala odlučiti i podijelila se… Užasna zbrka je nastala među duhovima koji su se osjećali natjerani donijeti odluku.

Ali je opet bilo i razumljivo… budući da je snaga Moje Ljubavi djelovala kao svjetlo… da je težnja ka prvotnom izvoru snage kod mnogih bića bila snažnija, da se njihova Ljubav prema onome koji se odvojio od Mene smanjila, i pojačano težila prema Meni… Jer svjetlo u njima je bila spoznaja da Sam Ja Vječna Ljubav. Svako biće je uistinu imalo ovo znanje, ali je također imalo slobodnu volju koja nije ovisila o znanju, inače ne bi bila slobodna.

I duhovni svijet se podijelio… biće prikazano u vanjskom obliku (eksternalizirano) izvan Mene Samoga je imalo svoje sljedbenike baš kao što Sam Ja imao Svoje, čak iako nisam bio vidljiv. Ali učinak Moje snage bio je toliko snažan, da su se mnoga bića okrenula od onog koji Mi se htio suprotstaviti… Njihova volja je zadržala ispravan pravac, dok su svjetlonoša i njegovi sljedbenici krivo usmjerili svoju volju. Tako su se oni dobrovoljno odvojili od Mene što je prouzročilo njihovo propadanje u ponor…

Na taj način je svjetlonoša (lucifer), potpuno prosvijetljeno biće koje Sam prikazao u vanjskom obliku izvan Mene Samoga, postalo Moj protivnik (satan), dok se sve što je proizašlo iz njega, što je bilo stvoreno od obje naše Ljubavi, dijelom okrenulo prema Meni, a dijelom prema njemu...


Plan Povratka

Biće koje Me napustilo je povuklo veliki broj sljedbenika u bezdan, jer udaljiti se od Mene znači težiti prema bezdanu, smjerati ka potpuno suprotnom stanju koje stoga predstavlja tamu i slabost, gubitak znanja i snage. Dok su Moja djeca blaženo ostala u najsjajnijem svjetlu i ogromnoj snazi, u blaženstvu.

Nakon pada Lucifera, svjetlonoše, njegova snaga je bila poražena… On više nije mogao aktivno stvarati i oblikovati iako Ja nisam povukao snagu od njega jer je on bio Moja živa tvorevina. Njegova moć i snaga su počivali u njegovim sljedbenicima kojima je sad gospodario kao princ tame. Ali oni su također proizvodi Moje Ljubavi koje Ja svome protivniku neću prepustiti zauvijek. Sve dok ta bića i dalje dijele njegovu volju, ona pripadaju njemu; ali čim Ja uspijem potaknuti njihovu volju prema Meni, on ih je izgubio, i stoga se njegova snaga umanjuje u istoj mjeri u kojoj Ja oslobađam zatvorenike od njegove kontrole koja, međutim, uvijek pretpostavlja slobodnu volju toga bića.
I to je svrha Mojeg vječnog plana Spasenja kojega gorljivo i s najvećom Ljubavlju podržavaju svi stanovnici kraljevstva svjetla, Moji anđeli i arhanđeli, jer svi oni su Moji pomagači koji nastoje ponovno donijeti blaženstvo svojoj paloj braći koja su ga jednom svojevoljno odbacila… I ovaj rad oslobađanja će uspjeti, čak i ako bude potrebno beskonačno dugo vrijeme prije nego se posljednji jednom otpali duh vrati k Meni, dok Mi se čak i prvostvoreno biće koje je jednom proizašlo iz Moje Ljubavi opet ne približi u svojoj žudnji za Mojom Ljubavlju…

Dakle, svim od Mene stvorenim bićima Sam ostavio potpunu slobodu odluke i samo jedan mali dio je prošao taj ispit volje i ostao uz Mene, dok je veći dio slijedio Lucifera strmoglavljujući se u ponor, što će reći: gubeći svjetlo, snagu i slobodu, koji se tek kroz beskrajno dugo vrijeme mogu vratiti, da bi tada u vrhunskoj blaženosti kao djeca obitavali uz Mene, djeca koja su se sama oblikovala, kao što je i bio Moj plan tijekom stvaranja... i zbog čega Ja neću otpočinuti sve dok nisam postigao Svoj cilj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: uto okt 26, 2021 1:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Misaona zbrka – Što je pjesnik htio reći ili (Pri)Davanje značenja (izvana) vs. otkrivanje inherentnog značenja unutar

Lucifer, prvo stvoreno biće, s kojim Sam bio u neprestanom kontaktu kroz Riječ, bio je sposoban razmišljati, kao što su to bila sva stvorena bića, i prema tomu je on također bio sposoban dati pogrešno značenje Mojoj Riječi... On je imao slobodnu volju i mogao je, prema tomu, također promijeniti smjer svog uma. On je bio sposoban napustiti zakon vječnog reda i uspostaviti potpuno pogrešne zamisli i, čineći tako, prouzročio je misaonu zbrku u sebi, baš kao i u bićima koja su ga slijedila, što je rezultiralo teškim posljedicama... On je također prenio svoje pogrešne misli bićima dovedenima u postojanje njegovom voljom i upotrebom Moje snage... nastalo je opće protivljenje Meni, bića su Mi se odupirala, ona više nisu bezrezervno prihvaćala osvijetljenje Moje Ljubavi i pri tom su postajala slabija i mračnija... Ona su se pobunila protiv zakona vječnog reda, njihove su misli krenule njihovim vlastitim putem...

Ovo je rezultiralo neopisivim kaosom u masi prvobitno stvorenih duhova koji su onda trebali odlučiti koga će slijediti... što je prouzročilo odvraćanje bezbrojnih bića od Mene. Međutim, Ja to nisam zaustavio, Ja Sam u tome jedino gledao sredstva koja će voditi do čak većeg blaženstva nego Sam mogao dati ‘stvorenim’ bićima (on je to namislio kao zlo, Bog to izvodi na dobro, Gen 50:20) ... koja su zasigurno bila isijana od Mene u svem savršenstvu, ali koja su, unatoč tomu, bila uvijek samo Moje ‘djelo’... Sada, nakon otpadništva od Mene, ona su imala mogućnost vratiti se opet kao ‘djeca’ što bi uvelike povećalo njihovo blaženstvo jer se povratak k Meni kao ‘dijete’ mora ostvariti potpuno dobrovoljno, ali onda će biće biti potpuno neovisno o Meni, Mojoj sili i Mojoj volji. Ipak, ono će obitavati potpuno unutar Moje volje jer je, zbog njegova savršenstva, ono u cijelosti prihvatilo Moju volju...

Vi ljudi ste na ovoj stazi povratka k Meni dok još živite na ovoj Zemlji, i ako ste dobre volje, Moje vječno svjetlo Ljubavi vas može još jednom prožeti, i svo znanje koje ste jednom posjedovali, ali ste ga dobrovoljno odbacili, možete ponovo zadobiti... I Ja ne poznajem većeg blaženstva nego vam dati ovo znanje, nego vam ponuditi Moju ogromnu Ljubav i promijeniti vaše stanje tame i neznanja, tako da ćete postati kakvi ste bili u početku, tako da ćete opet postići neograničenu sreću, tako da ćete postići vaš cilj i vratiti Mi se kao istinska djeca, vašem Ocu od vječnosti Čija Ljubav jeste i uvijek će pripadati vama koji ste jednom proizašli iz Njegove Ljubavi...


Od Božje (pra)supstance Snage Ljubavi do supstance materije (tvari)

Biće je samo odbilo Božju Ljubavnu snagu, dakle Moje neprestano zračenje Ljubavi, i to je značilo njegov pad u najdublji ponor, jer je postalo nesposobno za aktivnost i u svojoj supstanci (koja je Božja Snaga Ljubavi) se ukrutilo.

Dakle, ono stvorenje, jednom od Mene stvoreno u svem savršenstvu, samovoljno se udaljilo od Mene i sve više je težilo u ponor. To odmetanje duhova od Mene vam je uvijek iznova bilo objašnjeno, i znate u čemu se sastojalo odmetanje od Mene: u tome da je Moja Ljubav bila odbijena. Time se stvorenje učinilo nesposobnim za aktivnost. Ali zato što je stvorenje samo po sebi bilo od Mene isijana snaga koja nije mogla biti neaktivna, ta je snaga morala djelovati na drugi način, i to je bilo omogućeno tako što je ta snaga bila preoblikovana u stvaranje... time djelujući onako kako odgovara Mojoj volji. Dakle, palo stvorenje je obavljalo jednu korisnu djelatnost (tj. služilo je) u drugačijem uobličenju pod zakonom obaveze (jer je nasuprotno Ljubavi). . . koje svezano prolazi kroz djela stvaranja s ciljem polaganog uspona prema gore, to je palo duhovno stvorenje, koje je jednom izašlo iz Mene... to je to stvorenje, koje Sam stvorio u vrhunskom savršenstvu, koje Sam kao samostalno prikazao izvan Mene kao Moju sliku i priliku, i koje se sada jednim mučnim putem povratka opet treba pretvoriti u ono što je u prapočetku i bilo...

Dakle, polazim od toga da tim stvorenim bićima nije ništa nedostajalo, da su sva bila prikazana u vanjskom obliku izvan Mene Samog kao Moje slike i prilike i da su stvarajući i oblikujući mogli djelovati sve dotle dok su bili prožeti Mojim Ljubavnim svjetlom... tako da vam mora biti jasno da je i njihova aktivnost pretrpjela štetu kada su odbili dotok Moje Ljubavne snage... time su izgubili svoje svjetlo, svoju spoznaju, time im se poremetilo razmišljanje i time su postali nesposobni za stvaranje... ukrutili su se, ali su isto tako još uvijek bili nekada od Mene isijana snaga koju Sam zbog toga preoblikovao u tvorevine najrazličitijih vrsta.

Taj vam je proces već toliko puta bio opisan, i to možete prihvatiti kao najčišću Istinu, bez dvojbe možete prihvatiti to da je samo odbijanje Moje Ljubavne snage bio grijeh protiv Mene, jer bilo im je upaljeno najblistavije svjetlo u kojem su skroz naskroz bili svjesni svojeg otpora i pobune protiv Mene. Zbog toga ću svako predstavljanje Mene kao onoga koji je predodredio ili potakao, kako svjetlonošu tako i pala bića, na pad, rasvjetljavati kao pogrešno.

Ta bića su sva bila aktivna u Mojoj volji i to do trenutka odbijanja pritoka Moje Ljubavne snage. A tada je uslijedilo ukrućivanje duhovne supstance... i Moja snaga, koju Sam nekoć isijao kao bića, morala je sada postati aktivna na drugi način što se dogodilo kroz razlaganje supstance na sitne i najsitnije čestice iz kojih je nastalo stvaranje (tj. materijalni svemir).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: uto okt 26, 2021 3:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Kako i zašto polarni svijet materijalne supstance – Koje mu je porijeklo, sudbina i svrha

Dakako da Sam još od vječnosti znao za pad Lucifera i tih bića i nisam ga sprječavao zbog njegove slobodne volje. Ipak se nisam uplitao jer Sam svjetlonoši... Luciferu... dao istu moć, koju mu nisam želio uskratiti, da bi dakle sam od sebe mogao djelovati i odlučivati. I tako mu je bilo moguće pokretanje bića protiv Mene čime je istovremeno bio stvoren jedan drugi svijet, svijet pun otpora protiv Mene. Ali sve to je bilo moguće samo zato jer su se... on, a za njim i njegova pratnja... zatvorili pred dotokom Moje Ljubavne snage. Tako da je odbijanje Moje Ljubavne snage stvarni grijeh jer on je bio usmjeren protiv Mene i pored potpune spoznaje svoga nekadašnjeg izvorišta u Meni. To što se je sposobnost razmišljanja izrazila u Meni potpuno nasuprotnoj volji, to što je ona izrodila nešto sasvim Bogu suprotno, nije imalo u Meni svoj začetak, ali odbijanje Moje Ljubavne snage imalo je za posljedicu ovu izvrnutu volju jer je značilo zamračivanje duha, duhovno sljepilo. Onda je Lucifer postao Mojim nasuprotnim polom, koji je sve loše misli... koje je on sâm prouzročio... mogao prenijeti na bića. Jer od tog trenutka, kada su Mi ona svjesno otkazala Ljubav, imao je punu moć nad tim bićima, i zadržao ju je sve dok nije došlo do (materijalnog) Stvaranja, da bih ih iščupao iz njegove vlasti i započeo proces povratka.

Kroz Moju volju ova su se duhovna bića razložila u bezbrojne sićušne čestice da bi se postepeno iznova sakupila nakon što su postigle izvjestan stupanj zrelosti ili pročišćavanja posredstvom procesa iscjeljenja kojeg Sam Ja prepoznao kao uspješnog... Time Sam zavezao jednom pale duhove koji su bili stvoreni od Mojeg prvostvorenog bića i korištenjem Moje snage..

A onda su ta bića morala ići putem muke sve dotle dok kao ljudi... u stadiju samosvjesnosti i slobodne volje... ne odbace sve svoje krive misli, dok svoju volju ne promijene potpuno da mogu postati potpuno božanstveni. Dakle, moraju odložiti sotonsko i u slobodnoj volji težiti Božanskom...

I zato vam uvijek iznova skrećem pozornost na to da je stvarni grijeh bilo ovo: odbijanje Moje Ljubavne snage jer su time bića na sebe navukla stanje poremećenosti i zbunjenosti... stanje u kojemu su odbijala bilo kakvu vrstu aktivnosti po Mojoj volji i zbog toga kao razložena bila ‘utkana’ u tvorevine svih vrsta. Jer zakon je od vječnosti da od Mene isijana snaga mora biti aktivna... da ta snaga u slobodnoj volji mora biti zatražena da bi se omogućio povratak bića ka savršenosti.
Da one u propalo usađene misli imaju Lucifera za izvor i da se protiv njih za vrijeme utjelovljenja u čovjeka mora boriti, kroz Moju Ljubav postalo je procesom koji bi iz Mojih stvorenja trebao stvoriti Moju istinsku djecu. Tako da Lucifer protiv svoje volje radi na procesu povratka, što Sam Ja itekako predvidio od Vječnosti, ali čime ga Ja Osobno nikada nisam predodredio za Moj protupol, jer i on je bio slobodno stvorenje koje je u svoj savršenosti proizašlo iz Mene.

Izuzetno velika udaljenost od Mene onoga koji se jednom pobunio protiv Mene, sveoživljavajuće snage, također je silno umanjila učinak snage, i time je duhovna supstanca, koja je jednom bila puna života i snage, lišila sebe snage i konačno se pretvorila u najtvrđu supstancu, jer se čak duhovna supstanca ukrućuje ako je ona tako beskrajno daleko od Mene da više nije afektirana od snage Moje Ljubavi. Proces ukrućivanja duhovne supstance je istoznačan s pojavom zemaljske materije koja je, zahvaljujući Mojoj volji, poprimila oblik. Time je svo stvaranje u temelju takva ukrućena supstanca, Moja jednom isijana duhovna snaga koja je unatoč tomu potekla iz Mene kao nešto najviše savršeno u svojoj biti... Ova savršena duhovna supstanca je bila neprestano prožimana snagom Moje Ljubavi i pri tome sposobna stvarati i raditi bez ograničenja, poput Mene...

Ja Sam početni izvor snage i sve u postojanju zavisi o ovom izvoru snage. Ništa odvojeno od Mene ne postoji s neovisnom snagom na njegovom raspolaganju... ali što je poteklo iz Moje snage, sposobno je sebe udaljiti beskrajno daleko, a razdaljina znači da snaga gubi svoj učinak, pa tako daleko otklonjena supstanca ostaje nepokretna i stiska se u krutu supstancu, u materiju, koja je stoga ukrućena duhovna supstanca bez sposobnosti da bude aktivna jer je napustila polje zračenja snage Moje Ljubavi.

Funkcije pojedinačnih djela stvaranja pružaju svakom razumnom ljudskom biću dokaz o živom Bogu punom mudrosti Čija su snaga volje i Ljubav neiscrpne, Čija moć je beskrajna… Koji neprestano stvara forme koje sadrže sićušne čestice koje služe unutar djela stvaranja pod zakonom prisile (obaveze)...

Jer Ja Sam otrgnuo te pale duhove iz vlasti Mojeg protivnika, iz vlasti duha koji je jednom prouzročio njihov pad, kojeg su oni jednom dobrovoljno pratili… iako su oni pripadali njemu, baš zato jer su ga pratili dobrovoljno… on je bio lišen vlasti nad duhovima koje je snaga Moje Ljubavi pretvorila u materiju… Ta bića su bila uklonjena od utjecaja protivnika i sada su podložna Mojem zakonu… Ona više nisu bila slobodna, jer su predala svoju slobodu, ali zbog njih samih Sam ih ograničio, i podložio Mojem zakonu…

Cijelo stvaranje je djelo Moje Ljubavi za ovu palu, nesretnu duhovnu supstancu koja putuje putem kroz stvaranje u velikoj agoniji… Ovo je, prema tomu, sudbina pale duhovne supstance koja je najdalje udaljena od Mene, a ipak vječno neće prestati postojati...


Sotonska priroda

Ali što je postalo od ovog prvostvorenog bića? Od njegova pada, ovo je biće lutalo amo-tamo uokolo kao iskra snage pokušavajući iskoristiti njegovu preostalu snagu da osvijetli sve što mu je Moja volja oduzela... ne da to oživi, nego da poveća svoju vlastitu snagu da bi nadmašio Mene Osobno, to jest, Moju snagu... Duhovna supstanca ograničena Mojom voljom ne reagira na ovo osvjetljenje (iluminaciju) jednostavno jer joj ne daje život...

Ali čim ona iznova postane biće nakon beskrajno duge staze kroz stvaranje, kada su se pojedinačne sićušne čestice ‘ponovno pronašle’ i sad se kao jedna cjelina utjelovile u ljudskoj formi, zadobijajući pri tom svoju samosvjesnost, ona će iznova reagirati na nastojanja prvostvorenog bića, Mojeg protivnog duha. Ona sebi dozvoljava biti zaslijepljena iskrom jer ova iskra ne osvjetljuje, ona je samo varljivo svjetlo koje zasljepljuje oko da bi zamračilo njegov pogled u potpunosti... baš kao što je njegova snaga postala neučinkovita zbog otpadništva, zbog beskrajno velike udaljenosti od Mene. Ali njegova bit ostaje, ona nije izgubila svoju samosvjesnost, i prema tomu on je i dalje sposoban jednako utjecati na samosvjesna bića čime njegova bit može sasvim prožeti ljudsko biće iznutra, međutim, ograničena pri tome na samo jedno ljudsko biće.

Zato je on sposoban provoditi svoj utjecaj gdjegod se ljudi hotimično okrenu k njemu zbog svoje naklonosti i time povećavaju njegovu snagu kroz sjedinjenje s njime... Time je ovaj protivan duh doista prilično i očigledno aktivan, on je također sposoban sasvim očigledno dominirati osobom, ipak, jedino dok osoba treba poduzeti svoj ispit volje na Zemlji...

Ako je on postigao svoj cilj da pridobije ljude za sebe, onda je unatoč tomu samo iznova pridonio ukrućivanju duhovne supstance i izgubio svoju snagu, tako da će on sam također biti kompletno beživotan čim više nije sposoban priljubiti se uz ljude koji ga opskrbljuju sa svojom energijom života...

I ovo je slučaj kada se period Spasenja približava Kraju, kada je on povukao većinu ljudi u bezdan, a drugi su kompletno privrženi Meni. Onda će on sam biti potpuno lišen svoje snage, onda će on, također, biti u ograničenom stanju, on će biti okovan... (i tako će biti) sve dok još jednom ne bude sposoban iskušavati ljude na isti način, sve dok ljudi sami ne dođu u stanje da povećavaju njegovu snagu, sve dok oni više ili manje sami ispočetka ne olabave njegove okove kao rezultat njihove pogrešne volje za materijom, koja se podređuje volji Mojeg protivnika i time još jednom uzdiže njegovu poziciju moći, što postaje sve očiglednije u svakom periodu Spasenja što se on više približava Kraju.

Iz ovog razloga svaki period Spasenja će započeti u tihom skladu kao istinski raj na Zemlji i završiti sa sotonskom aktivnošću sve dok i posljednje duhovno biće nije oduzeto od Mojeg protivnika, sve dok on sam nije toliko slab, da će zatražiti snagu od Mene... sve dok se on sam ne vrati Meni u Očevu Kuću... koju je jednom napustio vlastitom slobodnom voljom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: čet okt 28, 2021 5:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Duh i duša

Ja Sam stvorio duhovna bića i ona su otpala od Mene. Dakle, duša nije ‘duša jednog duha’, već je sama duša taj nekoć pali praiskonski duh koji se zbog posljednjeg usavršavanja utjelovio u čovjeku...
...utjelovi li se nepali duh u jednom čovjeku, onda je njegova duša baš taj praiskonski duh, a ne samo njegov dio.

Da sad svjetlosna bića koja su se kod svog ispita skroz sjedinila s Mojom voljom neprestano paze sve pale duhove tijekom cijelog povratnog procesa, to će vam uvijek iznova biti objašnjavano, jer ta bića svjetla nalaze svoje blaženstvo u tome što pridonose konačnom povratku paloga, i njihova prevelika Ljubav pazi na sva stvorenja i brine se za nove ‘pokrove’ koji palomu omogućuju uspon. Jer Ljubav će uvijek biti aktivna u Mojoj volji i time uvijek pritjecati nesavršenome, da bi se svjesno okrenulo tijekom zemaljskog života i ponovo postalo ono što je bilo u samom prapočetku. I taj preokret dakle i postiže samo Ljubav koju stvorenje kao čovjek sada mora sâmo zapaliti...

Ali vaše prabiće je Ljubav. I Ja se neću umiriti sve dok sebe niste ponovo promijenili u svoje prabiće. Tek tada se biće imalo boriti protiv svakojakih otpora koje je moralo savladavati da bi se opet razvijalo prema gore.

Aktivnost bića koja nisu bila pala sastojala se u korištenju snage koja im je dotjecala od Mene... a ta bića su bila u stanju najblistavijeg svjetla... dakle spoznaje... i time ta snaga od strane bića nije bila korištena drugačije, nego u Mojoj volji. Sve dotle dok Mi je biće bilo vjerno, djelovalo je i stvaralo u Mojoj volji. Kada se od Mene okrenulo, izgubilo je moć stvaranja i oblikovanja. Ukrutilo se je i postalo neaktivno... što je onda imalo za posljedicu nastajanje (materijalnog) Stvaranja.

Vi ne smijete zaboraviti da vas je u život dovela Vječna Ljubav, da je prema tomu vaša temeljna priroda bila Ljubav kao i Ja Sâm (1. Ivanova 4:8, 16) i da se uz to morate vratiti vašoj temeljnoj prirodi od koje ste sebe udaljili, to jest, vi ste sebe promijenili u nasuprotno. I ova ponovna promjena u Ljubav se mora iznova dogoditi, jer vi ne možete zauvijek ostati odvojeni od Mene, i zbog toga će Moja aktivnost i upravljanje uvijek smjerati k tome da vas vrate u stanje u kojem ste bili na početku. Moja priroda je Ljubav. Jedino je Ljubav mogla zračiti iz Mene i kao duhovno biće također je određeno da bude aktivno u Ljubavi.

Svaka duša pri ulasku u duhovno kraljevstvo, nakon svoje fizičke smrti, uvijek ostaje ono što jeste i može se nastaviti uzdizati neprestano više i, u sjedinjenju s jednako zrelim bićima, donijeti sreću bezbrojnim bićima na Zemlji, baš kao i u duhovnom kraljevstvu; ali ona uvijek ostaje isto biće i neće nikada iznova izgubiti svoju samosvjesnost. Ako, međutim, ona siđe u bezdan, njezino će razmišljanje postati zbunjeno, ona više ne prepoznaje sebe i ako se spusti do najniže točke, ona se opet može ukrutiti u tvrdu materiju, time započinjući još jednom proces razvoja u novim tvorevinama na Zemlji.

Biće jedino sebe prepoznaje tijekom specifičnog stupnja zrelosti, i ovaj stupanj zrelosti je bio postignut čim je duši dozvoljeno utjeloviti sebe kao ljudsko biće, na račun čega je ljudsko biće u jasnom posjedovanju samosvjesnosti koju duša više neće iznova izgubiti ukoliko ona iznova ne siđe u vrlo duboku tamu gdje više ne može sebe prepoznati kao ono što jeste i što je bila. Ja ću sakupiti iznova svako duhovno biće koje je jednom zastranilo, Ja ga želim vratiti u isto stanje kakvo je jednom proizašlo iz Mene. Ja želim privući k Svojem srcu kompletno slobodna, najsavršenija anđeoska bića koja gore Ljubavlju i Ja ću postići ovaj cilj čak i ako su potrebne vječnosti za to, jer Moja Ljubav, mudrost i moć su bez ograničenja i Moja stvaralačka volja neće nikada dokončati, sve dok posljednje duhovno biće nije iskupljeno i nije postalo Moje dijete.


Put duha do duše kao ljudskog bića je djelo savršene Ljubavi

…Ali jednom kada je prethodno palo biće prošlo svoj put kroz stvaranje i onda živi na Zemlji kao čovjek, on će do jedne ograničene mjere također prepoznati djelo stvaranja i može uživati u njemu jer je njegovo stanje agonije završeno. On će ispred sebe vidjeti djela stvaranja u svoj njihovoj divoti koja će mu pružiti dokaz o Tvorčevoj Ljubavi, mudrosti i snazi čim započne odustajati od svojeg zadnjeg otpora prema Meni. On osobno je zaista slobodan do određene mjere, ali je sada ponovno podložan utjecaju Mojeg protivnika koji prethodno nije imao nikakve moći nad bićem. Ljudsko biće i dalje pripada Mojem protivniku, sve dok se dobrovoljno nije odvojilo od njega…

Jer jedino kao ljudsko biće ćete ponovno biti prvostvoreno biće koje ste bili kada Sam vas stvorio i prikazao u vanjskom obliku iz unutrašnjosti Sebe Samog… Vaše prošlo otpadanje od Mene u najdublji bezdan rezultiralo je vašim rastavljanjem, tako da ste prošli kroz cijelo stvaranje kao bezbrojne pojedinačne supstance. Ove su bile utjelovljene u djela stvaranja i morale su vršiti svoj zadatak da bi postepeno išle naprijed na putu višeg razvoja, ostvarujući time povratak duha… preobrazbu njegove prirode… u skladu s Mojim vječnim Planom Spasenja. Jer svako djelo stvaranja ima svoj zadatak koji se sastoji od funkcije služenja. Kroz neprestano služenje pod zakonom prisile duhovna supstanca neprestano odbacuje svoju vanjsku formu i može se(be) utjeloviti u novu izvanjsku formu i kao takva nastaviti sve dok nije postigla nužnu zrelost da sebe utjelovi u ljudskom biću. Ovaj proces razvoja kroz zemaljsko stvaranje neopozivo vodi do zrelosti jer se događa unutar zakona prisile.

Moja volja je odlučujući čimbenik, i u skladu s ovom voljom, sve se uklapa u Moje zakone i ostvaruje potpunu zrelost, čak ako je potrebno beskonačno dugo vrijeme dok nije ostvaren određeni stupanj kada su se pojedinačne supstance ponovno sakupile i onda, utjelovljena kao ljudsko biće, originalna duša prolazi kroz svoj završni zemaljski proces da bi kompletirala svoje produhovljavanje. Ali ovaj proces kroz stvaranje ne može biti proizvoljno zaustavljen ili nadomješten za drugi proces… Njega mora poduzeti svako biće koje se želi vratiti svojem izvoru i uzdići se iz najdubljeg bezdana do vrhunca i postati ponovno savršeno, kao što je bilo na početku. Jer fizičko stvaranje se pojavilo jedino kao rezultat Moje volje budući da Sam ga prepoznao kao put posredstvom kojeg Mi se Moja živa stvorenja, koja su se u potpunosti odvojila i udaljila od Mene, mogu ponovno približiti.

Samo (materijalno) stvaranje obuhvaća pale duhove koji su se ukrutili u duhovnu supstancu koja je naknadno bila preoblikovana Mojom voljom u najrazličitije forme, kojima Sam odredio zadatak i svrhu: . . . da bi kao samosvjesno biće utjelovljeno u čovjeku težila ka konačnoj svrsi... da svjesno traži i pronađe sjedinjenje sa Mnom i da kompletira završni povratak k Meni… Jedina svrha svakog djela stvaranja je udomaćiti duhovnu supstancu čiji je uspon do Mene predodređen i koja će, uslijed Moje volje, također ostvariti ovaj postepeni uspon...

Vaše će se razmišljanje uvijek jedino kretati unutar ograničenja, stoga vi ne možete razumjeti da je jedno beskrajno vrijeme prošlo tijekom kojeg ste bili ograničeni Mojom voljom koja vas je udaljila od kontrole Mojega protivnika (Sotone) tako da bi omogućila vaš viši razvoj... A vama ne može biti podarena retrospektiva ovog beskrajno dugog puta... budući da za vas više ne bi bilo moguće nastaviti put preko Zemlje u slobodnoj volji jer bi bili vođeni strahom da živite u skladu s Mojom voljom, i onda nikada ne bi bili sposobni postati savršenima... jer to zahtijeva slobodnu volju. Međutim, ako znate o procesu vaše duše prije utjelovljenja u ljudsko biće, vaš osjećaj za odgovornost će biti snažniji...

...spori napredak duhovnih supstanci... baš kao i nastanak stvaranja... kojeg ste vi sada sposobni gledati kao ljudsko biće, trajao je vječnostima; to su bili beskonačno dugi periodi vremena za koje je riječ ‘vječnosti’ zasigurno ispravna riječ... Pojam vremena, međutim, započeo je tek kada je živa tvorevina ‘čovjek’ bio pozvan u postojanje od Mene, jer prethodno tomu živa bića nisu bila dovoljno racionalna da bi im se omogućilo misliti i promišljati neovisno, da bi im se omogućilo živjeti svjesno i dokučiti pojmove ‘prošlosti, sadašnjosti i budućnosti.’

Jedino se biće obdareno razumom i slobodnom voljom može nazvati ‘ljudskim bićem’ koje je bilo dovoljno sposobno razmišljati da bi postiglo izvjestan stupanj shvaćanja i živjelo sukladno... Zato od tog vremena nadalje čovjek može govoriti o svjesnom razvoju prema usponu gdje je jednom palim duhovima bila dana mogućnost vratiti Mi se za stalno... Stvaranje prvog ljudskog bića bio je početak perioda Spasenja gdje je slobodna volja postala odlučujući čimbenik, a ne Moja volja, kao što je bio slučaj u prethistorijskim vremenima gdje se sve zbivalo pod zakonom prisile što je neopozivo moralo rezultirati višim razvojem...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: čet okt 28, 2021 5:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Svrha (materijalnog) Stvaranja i njegove kulminacije u ljudskom biću – Čin Spasenja

Svijet, sa svim svojim tvorevinama koje su vam vidljive, služi samo jednoj svrsi: povratak duha, koji je jednom otpao od Boga i koji je zavezan u bezbrojnim pojedinačnim supstancama ili sićušnim iskricama duhovne biti unutar tih tvorevina, da bi postepeno ponovno evoluirao uz pomoć neprestane promjene lokacije, posredstvom neprestanog preoblikovanja svojeg izvanjskog izgleda, sve dok ne ostvari određeni stupanj zrelosti. To onda omogućuje ovom duhu da se utjelovi kao duša unutar čovjeka, od kojeg bi se konačni povratak Bogu sada trebao dogoditi njegovom vlastitom voljom…

. . .vi ste sada pristigli do posljednje etape vaše evolucije na Zemlji. Vi jedino trebate ostvariti svoj posljednji zadatak na ovoj Zemlji i onda se možete, oslobođeni od svih zemaljskih ograničenja, još jednom vratiti u kraljevstvo koje ste jednom napustili svojom slobodnom voljom zbog vašeg buntovništva protiv Boga… A vaš zadatak na ovoj Zemlji je… u vašoj slobodnoj volji sebe u potpunosti podrediti volji vječnog Boga jer ste jednom, jako davno, revoltirali protiv Boga… služiti s Ljubavlju jer ste u prošlosti željeli okrutno vladati… ponovno postati savršeni kroz Ljubav jer ste sebe lišili svih Božanskih kvaliteta kada ste sagriješili protiv Boga… Vi ćete ponovno postati puni svjetla i snage, kakvi ste bili na početku… Jer ste iz Boga proizašli kao savršena bića, ali koja nemaju svjesnost o sebi zato što su bez Ljubavi, jer su sebe udaljila od Boga i prema tomu više nisu mogla biti prosvijetljena Njegovom Ljubavlju, jer svaki otpor prema Bogu također čini Njegovu Ljubav nedjelotvornom (i širom otvara vrata svakom uplivu protivnika).


Time su vam značenje i svrha stvaranja, a također i značenje i svrha vašeg života na Zemlji, bili ukratko objašnjeni. Vi možete i morate znati za ovo tako da možete svjesno težiti prema konačnom cilju na Zemlji, baš kao što morate znati o Njemu Koji je Bog i Stvoritelj svih vas. On je Taj Koji želi biti prepoznat i priznat i ljubljen od vas kao Otac da bi vam dao mjeru Ljubavi koja vam još jednom omogućuje povratak u vaše izvorno stanje, tako da završite vaš život na Zemlji kao Njegova djeca i vratite se kući k Njemu i djelujete zajedno s Njime u skladu s Njegovom voljom, što je vaša sudbina od pradavnih vremena. Čovjek može postići ovaj cilj na Zemlji jer mu je Bog dao slobodnu volju tako da se može odlučiti za Boga ili Njegovog protivnika, koji ga je učinio neslobodnim, i od koga se mora osloboditi.

Cijelo stvaranje došlo je u postojanje jedino u svrhu oslobađanja duhovne supstance, i svako pojedinačno djelo stvaranja ispunjava svoju sudbinu pod zakonom prisile.

Ljudsko biće je, međutim, iznimka jer, iako je uistinu Božje stvaralačko djelo, on ipak, što se tiče njegovog razmišljanja, volje i djelovanja, nije predmetom zakona prisile. Izvanjski čovjekov dio, tijelo, i dalje je predmet zakona prisile jer se sastoji od duhovnih supstanci koje su na početku razvoja. Njegova duša, međutim, uživa određenu količinu slobode u tome što je sposobna razviti se u skladu sa svojom vlastitom slobodnom voljom...

Čim čovjek služi u Ljubavi, njegova uvreda protiv Boga je otkazana, on je iskupljen od grijeha i nalazi svoj put nazad k Bogu od Kojeg se udaljio… On prepoznaje svoje dijeteštvo i žudi ući u ispravan odnos s Ocem i postati, kroz svoju Ljubav, istinsko Božje dijete…

Ali sve se to mora dogoditi u slobodnoj volji. Ovo su kušnje zemaljskog života koje on bezuvjetno mora proći. Čovjek može dosegnuti svoj cilj jer od Boga prima pomoć na svaki mogući način.
Međutim, on može također putovati dugačkim putem razvoja uzalud ako u etapi ljudskog bića teži radije prema dolje, nego prema gore. Onda on ponovno zloupotrebljava svoju slobodnu volju… on ne koristi mnoge mogućnosti koje su mu na raspolaganju da ostvari svoju sudbinu, i onda će također morati prihvatiti posljedice ponovnog putovanja kroz cijelo stvaranje... Jednog dana će on ostvariti svoj cilj, ali samo biće određuje koliko dugo će ostati u svom zarobljeništu. Bog mu je dao priliku da postane savršen, ali će uvijek poštovati njegovu slobodnu volju.

Svrha zemaljskog života za svaku dušu utjelovljenu u ljudskom biću je osloboditi sebe od svakog pokrova putem blagonaklonog služenja i ponovno se vratiti u duhovno kraljevstvo, kada njezin zemaljski život završi, kao slobodno duhovno biće koje je bila na početku.

Međutim, ona ne može ostvariti ovo produhovljavanje bez pomoći jer je opterećena izvornim grijehom koji ju opet i iznova povlači nadolje... to jest, tijekom njezinog zemaljskog života kao ljudsko biće, Božji protivnik ima pravo ponovno vršiti svoj utjecaj jer su ga duhovi jednom dobrovoljno slijedili. I pali prvobitni duh... ljudsko biće... bi podleglo njegovom utjecaju još jednom da mu nije zajamčena pomoć: iskupljenje kroz Isusa Krista... u Kojem se Bog Osobno utjelovio da bi iskupio i izbrisao krivnju grijeha za sve pale duhove kroz Svoju žrtvenu smrt na Križu... Ova pomoć po Isusu Kristu, potpuno iskupljenje i oproštenje čovjekovih grijeha, mu je osigurana, pod uvjetom da ju on sam želi, pod uvjetom da on prizna Isusa Krista i Njegov čin Spasenja i prepozna Isusa kao Boga Osobno, Kome je prvobitni duh jednom zanijekao priznanje...

I time je vama ljudima dano jezgrovito objašnjenje uzroka i značenja čina Spasenja. Vi ovo morate znati da bi ispunili svrhu vašeg zemaljskog života, također da bi razumjeli Božanski Plan Spasenja koji ima samo jedan cilj: voditi duhovnu bit nazad k Bogu... a koji će biti proveden u Ljubavi i mudrosti...

...cijelo stvaranje udomaćuje duhovna bića na njihovom procesu razvoja prema gore da bi još jednom postali što su bili u početku: slobodna, samosvjesna bića, sposobna biti aktivnima u snazi i svjetlu kakva su i bila naumljeni postati kad Sam ih stvorio kroz snagu Moje Ljubavi... To se pak uvijek jedino može vjerovati budući da se dokaz o tome ne može dati... ali čak vjera može postati uvjerenje ako ljudsko biće u svom posljednjem stadiju na Zemlji pokušava svoju prirodu uskladiti s onom njegova Boga i Oca, ako sebe promijeni u Ljubav i na taj način sebe ujedini sa Mnom... Jer čim Ja mogu biti prisutan, budući da Sam Ja Sama Ljubav, on će također biti sposoban vjerovati sa sigurnošću i znati da on živi na Zemlji jedino da bi kompletirao svoj zadatak nakon beskonačno dugog puta. I on će cijelim srcem stremiti spram Mene i tako naći sjedinjenje sa Mnom, njegovim Ocem od vječnosti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: čet okt 28, 2021 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Zemaljski zadatak ljudskog bića: Adam i Početak epohe Spasenja

Praiskonski duhovi su, kroz svoj pad u bezdan, izgubili svoju samosvjesnost i oni će ju ponovno dobiti i utjeloviti se u posljednjoj formi – kao čovjek – da bi ostvarili svoj uzlazni razvojni put.

Posljednje forme u njihovom prisilnom stanju su prema tomu postale sve više i više čovjekolike, ali oni i dalje nisu imali samosvjesnost. Oni su djelovali instinktivno, u skladu s Mojom voljom, međutim, oni su vršili funkcije koje su već bile slične ljudskima, ali još nisu bili u stanju razmišljati. Razum i slobodna volja su i dalje bili odsutni i oni zbog toga nisu bili svjesni ikakve odgovornosti. Oni su bili nagnani na djelovanje od duhovnih inteligencija, baš kao što je svako duhovno biće, i dalje ograničeno unutar forme, bilo predmet nadglednika koji su isto tako prenijeli Moju volju na ograničeno duhovno biće kroz prirodni zakon. I vrijeme je došlo kada se slobodna volja može vratiti nazad usavršenim praduhovima kroz koju bi trebali biti iskušani žele li se vratiti k Meni ili ostati s Mojim protivnikom.

Prvo ljudsko biće sposobno za prihvaćanje odgovornosti za svoja djelovanja i misli bio je Adam... premda su bića nalik čovjeku već postojala prije Adama u svim dijelovima svijeta koja su instinktivno provodila puno onog za što se pretpostavlja da je bilo ljudsko razmišljanje, ali koja su, unatoč tomu, bila nagnana od duhovnih inteligencija, koja su tako služila uzlazećim duhovnim supstancama kao čahura i u zakonu prisile provodila što je bilo potrebno za razvoj tvorevine Zemlje... da postane mjesto boravka za buduća ljudska bića. To su bile ljudske vrste čiji su instinkti i prisilni impulsi nevjerojatno snažno izbijali, ali koji se, unatoč tomu, nisu mogli smatrati odgovornima budući da su oni, također, doprinijeli činjenici da su se duhovne supstance neprestano oslobađale i bile sposobne sebe nanovo utjeloviti... budući da je sve samo služilo da bi pripremilo područje za ljudska bića koja su bila prikladna proći svoj posljednji ispit volje... beskrajan broj palih duhova je trebao jedno beskonačno dugo vrijeme višeg razvoja...

Ova bića nalik čovjeku bila su prema tomu fizički već jako nalik formi koju Sam pripremio za ljudsko biće Adama kada je vrijeme za pale prvobitne duhove došlo da im se vrati njihova slobodna volja... i tako je naposlijetku došlo vrijeme za duhovnu supstancu da donese slobodnu odluku...
I ovo je bio početak epohe Spasenja koja je od značaja za vas budući da je omogućila biću koristiti njegovu slobodnu volju i razum i tako živjeti svjestan život... početak ove epohe ..., najvažniji periodi i njihovi događaji... potpuno su nevažni za vaš vlastiti razvoj.

Budući da je prijelazom prvih do sada usavršenih praduhova čovječja forma sada postala nužna... kada su se svi najmanji djelići jednog praduha ponovno sakupili i započeli posljednji proces povratka k Meni..., Ja Sam kroz Svoju volju postavio drugo stvaralačko djelo koje je uistinu bilo čudesno djelo cijelog Mojeg stvaranja… biće koje je na jedan izuzetno umješan način bilo sastavljeno… koje je bilo stvoreno u skladu s Mojom voljom,i u stanju ispuniti svoj zadatak na Zemlji. To biće Sam Ja stvorio i ono nije nastalo iz do tada postojećeg stvaranja.

Ta forma je trebala udomaćiti jednog praiskonskog duha, biće koje je jednom izašlo iz Mene – koje je bilo Moja slika – i koje bi to ponovno trebalo postati. I zato je bilo nužno opskrbiti to biće razumom, slobodnom voljom i samosvjesnošću. Oni nisu nastali postepeno od bića nalik životinji, već su bili dodani čovjekovoj formi, kada je praduh uzeo u posjed prvu formu, i uvijek će biti dani svakom čovjeku kao nešto što pripada njegovoj duši kad ga ona kao Božanski dah pri njegovom rođenju oživi (Postanak 2:7). ... Forma je tek onda postala živim bićem kada se u njemu nastanilo duhovno... kompozicija bezbrojnih duševnih čestica koja je sada kao ‘duša’ oživljavala vanjsku formu. Jer duhovno je neprestano djelujuća sila, i bila je za vrijeme ranijih stadija, tijekom beskrajno dugog razvojnog procesa vezana i nesposobna za neometanu aktivnost; ali u zadnjoj vanjskoj formi, u čovjeku, ponovo može biti aktivna.

Poslije toga su se ljudi uistinu razmnožavali tako što su ponovno slijedili Moj prirodni zakon, ali oni će uvijek ostati ista stvorenja kakva su bila još od prvog čovjeka – Adama. Oni se neće promijeniti u druga stvorenja jer će ta promjena uvijek isključivo biti djelo duše koja se na početku i dalje može odlučiti protiv Mene, ali za vrijeme svojeg postojanja kao čovjek, može postići najveće savršenstvo.

Prvim ljudima je Moja snaga bila dana neograničeno; bili su opremljeni na neobičan način jer im je njihov probni život na Zemlji trebao služiti tomu da, kao potpuno produhovljeni, napuste svoj zemaljski pokrov i vrate se kao prava djeca u Očevu Kuću. Međutim, morao im je biti postavljen ispit volje, koji Sam zahtijevao od svakog stvorenog bića; prolazak prvih ljudi na ovom ispitu svim sljedećim ljudima omogućio bi lakše postignuće cilja...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pet okt 29, 2021 7:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Pad čovjeka

Dakle, čovjek je bio prvo zemaljsko djelo stvaranja koje je u sebi nosilo palog praduha i koje je tomu praduhu trebalo pomoći da se vrati u svoje izvorno stanje da bi opet kao slobodno duhovno u vječnom jedinstvu sa Mnom mogao stvarati i djelovati. To je bio zadatak prvog stvorenog čovjeka, i to će do kraja i ostati zadaća svih ljudi, do potpunog produhovljenja svega paloga. Bio je to ne pretežak ispit volje koji je prvi čovjek imao za proći. Ali pri ovom ispitu je i Mojem protivniku morala biti pružena prilika da na njega utječe... i tom utjecaju je čovjek podlegao... po drugi put se odmetnuo od Mene, i to je bio prvi grijeh na ovoj Zemlji... grijeh s kojim je čovječanstvo upoznato...
Moj protivnik je zadržao vlast nad duhovnim što je utjelovljeno u čovjeku, a to za svakog čovjeka znači mukotrpan, uz borbu i muku vezan životni put s ciljem svoga oslobađanja iz njegove vlasti... cilj koji čovjek i može dostići jer je Isus Krist ljudskom rodu, oslabljenom Adamovim padom, pritekao u pomoć, čime je izbavljenje omogućeno svakome tko Ga prizna kao Božjeg Sina i Spasitelja svijeta i tko Ga voljno slijedi.

Prvi čovjek je mogao izgraditi most kojim bi svi njegovi potomci mogli dospjeti k Meni... ali budući da je pao, čovječanstvo je moralo ostati još dugo u Sotoninom ropstvu, sve dok nije došao Izbavitelj, dok Isus Krist nije sišao na Zemlju da bi izgradio most prema duhovnom kraljevstvu Svojom patnjom i umiranjem... Svojom smrću na Križu...

Odluka volje koja je bila zahtijevana od Mojeg prvostvorenoga bića... Lucifera... nikako se ne može smatrati zapovijeđu, više je stvorenju bilo potpuno slobodno ostavljeno da svoju volju okrene na jednu stranu, i smjer njegove volje bio je utemeljen jedino u njegovoj želji za vlašću i samovladom. Ono je bilo svjesno da je proizašlo iz Mene, ali je i vjerovalo da bi moglo samo vladati jer Me nije vidjelo... Spoznavalo Me je kao svoj izvor, ali Me nije htjelo priznati... a tu volju nisam Ja usadio u biće, nego je ono samo svoju, od Mene mu poklonjenu, volju tako izokrenulo.

To je bila razlika između prvog Luciferovog pada i prvoga grijeha prvog čovjeka... koji je u sebi još nosio naopaku volju, i zbog toga Sam mu Ja i dao zapovijed koju nije trebao prekršiti... zapovijed koju je lako mogao ispuniti, samo da na njega nije djelovao suprotni duh koji je na njega imao snažan utjecaj, jer je ovaj još bio njegov udio... jer još uvijek nije bio vratio savršenstvo koje bi onemogućilo pad.

...stvaranje čovjeka je bila tek posljedica pada Lucifera i njegove pratnje jer inače Ja uistinu ne bih imao potrebu onome, od Mene u život pozvanom, duhovnom davati izvanjsku formu kao omotač. Ali ljudska forma je već sadržavala palo duhovno, i time je čovjek Adam već bio opterećen prijašnjim grijehom, koji je mogao odbiti, samo da je ispoštovao Moju zapovijed. Bilo bi mu moguće iskorijeniti nasljednu krivicu... njegov pad je opet usporio povratak palog duhovnog nazad k Meni i to za beskrajno vrijeme, što je, međutim, omogućeno putem čina Spasenja čovjeka Isusa, Koji je bez ijedne Moje zapovijedi učinio ono što je čovjek Adam trebao učiniti... potpuno ‘ući u Moju volju’ i putem života Ljubavi ponovo se na Zemlji spojiti sa Mnom da bi dospio u potpuni posjed snage i svjetla.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pet okt 29, 2021 7:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Znanje o praiskonskom grijehu nužno je za shvaćanje Čina Spasenja Isusa Krista...

Vama ljudima nedostaje znanje o praiskonskom grijehu, posljedično tomu, vi smatrate da je čin Spasenja Isusa Krista bila samo jedna nadoknada (okajanje) za vašu ljudsku krivnju, uistinu, čak niječete Njegov ‘čin Spasenja’ budući da… vi vjerujete… da svi trebaju platiti za svoju krivnju sve do posljednjeg novčića. Ovo bi mišljenje bilo razumljivo da je to bila samo vaša krivnja koju ste sebi ‘natovarili’ kao ljudi… no u pitanju je velika praiskonska krivnja, otpadanje duhova od Mene… krivnja… koju nikada ne biste mogli otplatiti, koja, dakle, ne može biti zanemarena, i koja je uzrok cijelog (materijalnog) stvaranja i razlog Mojeg postajanja čovjekom u Isusu.

Jer otpadništvo od Mene bilo je prouzročeno činjenicom da su Me stvorena bića bila nesposobna vidjeti, i prema tomu Sam Ja Sebe učinio vidljivim u Isusu. Svatko tko prizna jedino prošli prvobitni grijeh prvih ljudskih bića, bit će skeptičan prema tomu da su ovi grijesi zahtijevali ‘Iskupitelja’, on će uvijek misliti da čovječanstvo nije moglo biti kažnjeno za grijeh kojeg nije počinilo. I tako bi i grijesi koje čovjek kao takav čini, dakako bili prijestup protiv Moje Ljubavi... ali oni ih ne prepoznaju u njihovom stanju tame koje je posljedica neizmjernog praiskonskoga grijeha.

I sve dok ljudi ne znaju o ovom događaju otpadništva duhova, oni će smatrati teškim vjerovati u ‘Božanskog Iskupitelja’, Koji je umro na Križu u najvećoj boli i mučenju zbog ovog neizmjernog grijeha, kojeg je On bio uzeo na Sebe da bi ponudio žrtvu okajanja Meni. Posljedično tomu, svako učenje koje niječe Božanskog Iskupitelja... koje stoga poriče princip Spasenja... trebat će biti odbačeno kao obmanjujuće učenje, čak ako je Njegov rad, kao onog koji širi Božansko učenje Ljubavi, naglašen. No radi se o iskupljenju praiskonskoga grijeha, kojeg Sam jedino Ja Osobno mogao ostvariti u čovjeku Isusu, i prema tomu Moje postajanje čovjekom u Njemu će vam biti iscrpno objašnjeno, jer Ja Osobno Sam Biće Kojeg ni jedna od Mojih živih tvorevina ne može ugledati a da ne prestane postojati.

Stoga, ako Sam želio da vi budete sposobni vidljivo Me zamisliti, to se trebalo dogoditi u formi bića poput vas samih Koje je, za vas, bio ljudsko biće Isus. Posljedično, prije svega ostalog, nužno je znati o događaju otpadništva bića od Mene da bi se onda razumio proces stvaranja vidljivog svijeta. Onda ćete također biti sposobni shvatiti vječnu borbu između svjetla i tame i pojavu Spasitelja čovječanstva u Isusu Kristu... jednom nepalom prvobitnom duhu... u Kojem Sam Ja utjelovio Sebe budući da vi uopće nemate zamisao o ‘snazi koja sve stvara’. I iz ovog razloga vi možete i trebate priznati Iskupitelja Koji je umro na Križu namjesto svakoga i Koji je također molio namjesto vas ljudi za otpuštenje vaših grijeha. Ali ono vam ne može biti podareno odmah, točnije, vi sami Ga morate zatražiti budući da se pad dogodio po vlastitoj želji i stoga će se povratak k Njemu također trebati ostvariti u slobodnoj volji. U činjenicu da će osobi koja ozbiljno stremi postići savršenstvo, osim praiskonskoga grijeha, također biti dan oprost za njegove grijehe kao ljudskog bića, ne treba sumnjati, zato će sav grijeh biti oprošten i time je oproštenje osigurano. Ali budući da Isusa jedino rijetko prepoznaju kao Iskupitelja oni koji prihvaćaju obmanjujuće učenje koje Ga prikazuje kao ljudsko biće i uzašlog učitelja (ascended master) i koji ne žele priznati Moje postajanje čovjekom u Njemu, oni Ga isto tako ne traže za oproštenje svih njihovih grijeha. Jer postoji samo Jedan Koji ih može osloboditi od njihove krivnje, samo Jedan ima moć otkazati sve grijehe... a to je Isus u Kojem Sam Ja Osobno postao čovjekom.

Bit je bila u tome da su bića trebala zapaliti svoju Ljubav unutar sebe samih, onda prepoznati ogromnost svoje krivnje i sa srdačnom Ljubavi Mene zazivati za oproštenje... Ali pala bića više nisu bila sposobna to učiniti budući da su bila totalno bez Ljubavi... budući da su, nakon što su bila kompletno otvrdnula, bila izgubila svoju samosvjesnost i time više nikakav svjesni kontakt nije postojao sa Mnom. Nešto što je bilo stvoreno da bude živo, umrlo je i bilo je nesposobno vratiti se k Meni uz svoj vlastiti napor.

I onda opet, ni jedno palo biće nije bilo sposobno za ovo budući da su ona bila kompletno bez Ljubavi... Ja Sam predvidio sve ovo još od vječnosti, a ipak bih bio nesposoban izbjeći otpadništvo bića bez odstranjivanja njihove slobodne volje... Ali Sam također predvidio od vječnosti stazu povratka k Meni za ova pala bića i isplanirao Sam plan povratka i primijenio ga...

I sva bića koja su ostala sa Mnom uzimaju dio u primjeni ovog vječnog plana Spasenja nalazeći najvišu sreću dok to čine... Ona su neprestano prožimana Mojom Ljubavlju i u punom posjedu svjetla i snage... I njihova Ljubav ih neprestano nagoni pomagati paloj duhovnoj supstanci koja se kreće stazom kroz djela stvaranja nastalima u svrhu njihova povratka... A ipak, njezin golemi praiskonski grijeh nije, i vječno ne bi bio, iskupljen jer su bića bez Ljubavi koju su jednom svojevoljno odbacila. I iz ovog razloga svjetlosno je biće (Isus) Sebe ponudilo dobrovoljno da iskupi ovaj grijeh jer je bilo puno Ljubavi, i Ljubav će uzeti na sebe sve da bi udovoljila i pomogla tamo gdje vidi bijedu i patnju.
Ljubav je snaga, i jedino Ljubav je izdržala bol i patnju koju je ljudsko biće Isus bio dobrovoljno uzeo na Sebe. On je znao sve i stoga je također znao da nije bilo nade za pale duhove da se ikada vrate k Bogu i postanu sretni ako grijeh nije iskupljen... On je ponudio Sebe kao svjetlosno biće da ostvari čin Spasenja, jer kao svjetlosno biće, On je bio sposoban shvatiti što Ga je očekivalo, ali Ljubav je bila veća nego sudbina kojoj se približavao kao ljudsko biće... Jer svjetlosno biće je znalo da bi Ono bilo u neprestanom kontaktu sa Mnom, i Ono je također znalo da bi Ga Ja neprestano opskrbljivao snagom, budući da je Moja temeljna priroda Ljubav (1. Ivanova 4:8, 16) i prema tomu, Ja Sam bio prisutan u ljudskom biću Isusu sa Svojom temeljnom prirodom... ‘Ljudsko biće’ Isus zasigurno je očekivao jednu nezamislivu mjeru patnje i boli. Ipak, s obzirom na veličinu praiskonskoga grijeha nebrojenih bića, takva jedna pretjerana mjera patnje bila je nužna da bi zadovoljila Moju pravdu koja nije mogla biti zaobiđena... ili bi Ja bio milosrdno izbrisao krivnju radi veće od najveće Ljubavi.

...svako biće samo odlučuje o trenutku svog Spasenja kroz vlastitu volju. Isus je umro na Križu namjesto svih ljudi prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, i Njegova neizmjerna patnja osigurala je svim palim bićima opraštanje njihova praiskonskoga grijeha. Staza povratka k Meni je postala prohodna za svako pojedinačno biće, i zbog Njegove veće od najveće Ljubavi, ljudima je bila iznova dana prilika da potpale Ljubav unutar sebe samih, tako da će oni promijeniti svoju prirodu i sjedinjenje se može iznova dogoditi, a to bi bilo nemoguće bez iskupljenja praiskonskoga grijeha.




... svi grijesi koje osoba počini na Zemlji, mogli bi naposljetku biti nadoknađeni od njega na Zemlji ili u kraljevstvu onostranog, bez obzira koliko puno vremena bi moglo oduzeti da se to napravi… Međutim, nije moguće za vas ljude dati nadoknade za praiskonski grijeh, niti tijekom vašeg zemaljskog postojanja, niti u kraljevstvu onostranog, jer ovaj praiskonski grijeh se nije sastojao od prijestupa jednog nesavršenog bića. On je bio počinjen od najviše (tj. superlativno) savršenih bića kojima nije nedostajalo prosvjetljenja, koja su naprosto dozvolila sebi biti kontroliranima uvjerenjem da bi Me mogli nadmašiti… koja su postala ohola uslijed preobilja svjetla i snage… Biće ne može dati nadoknade za ovaj grijeh budući da su njegova veličina i značaj neizmjerni i vječnosti ne bi dostajale da se bude oslobođen od ove krivnje… Zbog ovoga grijeha, bića su pala u najdublji bezdan, tj., ona su izgubila svjetlost i snagu i promijenila se u nasuprotno, tako reći: ona su izgubila sve Božanske kvalitete i, namjesto toga prihvatila sve zle kvalitete i instinkte, ona su postala Moji protivnici… sve dok se duhovna supstanca nije kompletno ukrutila i bića su izgubila svjesnost o sebi samima… I sada Sam Ja prognao ovu ukrućenu duhovnu supstancu u formu, tj., Ja Sam ju razložio na bezbrojne duhovne čestice i postavio ih u bezbrojna djela stvaranja koja su Moja Ljubav, moć i mudrost bile stvorile čisto u svrhu vođenja ove pale duhovne supstance iznova nazad k Meni, budući da je ona bila određena postati blaženo sretnom i može jedino sa Mnom pronaći blaženstvo. Premda je ovo prolaženje kroz stvaranje također jedan čin okajanja ovog ogromnoga grijeha, on(o) se odvija u prisilnom stanju, u ograničenoj volji, i prema tomu ne može biti smatrano kao nadoknada za ovu krivnju…

Zato biće mora naposljetku još jednom doći u položaj gdje ima žudnju sebe osloboditi od krivnje po vlastitoj želji, kada mu može biti dana dovoljna količina znanja da je ono bilo sagriješilo i da, unatoč tomu, postoji put da se bude oslobođen od ove goleme krivnje… Ono treba znati da je to staza do Križa, da je oslobođenje od praiskonskoga grijeha jedino moguće putem priznavanja Božanskog Spasitelja i Njegovog čina Spasenja i da to treba biti učinjeno tijekom zemaljskog života da bi se nakon smrti tijela moglo ponovno biti prihvaćenim u kraljevstvo svjetla koje je istinski dom svake osobe na Zemlji. Ali čak i u onostranom, Moja milosrdna Ljubav i dalje brine za duše koje skapavaju u bezdanu. One su obaviještene o Mojem činu Spasenja čak i u onostranom; i tamo, također, one mogu slijediti stazu do Mene u Isusu Kristu. Međutim, one više nisu sposobne postići uzvišeni stupanj savršenstva, kojeg su mogle postići na Zemlji kroz priznavanje Isusa kao Sina Božjega i Spasitelja svijeta, u Kojem Sam Ja bio utjelovio Sebe da bih dobio priznavanje kojeg su Mi oni prethodno zanijekali. Vi ljudi trebate znati o velikom značenju čina Spasenja, vi ne bi trebali samo spominjati ime Isusa kao ime ljudskog bića Koje je jednom živjelo na Zemlji s uzvišenim moralnim ciljevima… On je živio na Zemlji u svrhu jedne važne misije i vi bi trebali pokušati ovo razumjeti sve dok ste i dalje time zbunjeni, budući da zavisi o vašem razumijevanju i dobroj volji hoće li vaš zemaljski napredak biti uspješan, hoće li vas kraljevstvo, koje je vaš istinski dom, iznova primiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pet okt 29, 2021 7:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
"Zemlja - jedini planet izbora" (kao što ide naslov jedne knjige)

Zemlja je djelo stvaranja koje u biti postavlja najveće zahtjeve pred palo biće da bi se ponovno popelo, dok druge zvijezde nude svojim stanovnicima lakše mogućnosti, unatoč tomu, konačni cilj… postajanje Božjim djetetom… može biti ostvaren jedino na Zemlji, premda su bićima na drugim zvijezdama podarena nezamisliva blaženstva nakon što su zaključila svoj viši razvoj i njihova je volja naknadno bila ispravno usmjerena… Ali da bi se postalo Božjim djetetom, mora se putovati stazom preko Zemlje, a njome također može putovati duša, ako ona to želi, koja je u duhovno kraljevstvo ušla s drugih nebeskih tijela i koja je dosegla specifičan stupanj zrelosti tako da joj može biti podaren život na Zemlji u svrhu misije. Onda su one već prosvijetljene. Ipak, one nisu ‘nepala’ bića, nego bića s drugih zvijezda… čija udaljenost od Mene nije bila tako velika, tako da su one odustale od svog otpora prema Meni ranije i nastojale su Me opet doseći. I čim su opet prosvijetljene, one također shvaćaju značenje djela stvaranja Zemlja, i mnoge duše također žele ostvariti stupanj Božjeg djeteta i zbog toga prihvaćaju izuzetno teške uvjete budući da ih njihova Ljubav prema Meni i za čovječanstvo nagoni vršiti iskupiteljski rad.

I tako će duše, koje ne ostvare stupanj zrelosti tijekom svog zemaljskog života, biti na sličan način sposobne nastaviti svoj razvoj u onostranom, i podudarno njihovom stupnju zrelosti, one će biti raspoređene u škole gdje se mogu postojano uzdizati (Ivan 14:2)… Jer tvorevine svugdje su pripremljene za duše svih stupnjeva zrelosti, i budući da su sve tvorevine raspoređene drugačije i nude drugačije uvjete življenja, one već mogu predstavljati stanje radosti za duše koje su bile prenesene na njih, jer one su daleko prekrasnije oblikovane nego Zemlja, zato što tvorevine tamo pružaju užitak dušama i nadahnjuju ih za veća duhovna nastojanja, jer one tako očigledno svjedoče o Mojoj Ljubavi i snazi i mudrosti, da to također pojačava Ljubav tih bića prema Meni. Jer kada se otpadništvo bića dogodilo prije nezamislivo dugog vremena, koje bi već smatrali vječnošću, sva su se bića doista okrenula od Mene, ali se bezbroj njih također opet razdvojio od Mojeg protivnika uskoro nakon njihovog otpadništva, oni ga nisu slijedili u najdublji bezdan, nego su napustili veliko mnoštvo… I Moja volja je njima učinila isto kao što je učinila onima koji su najdalje otpali: od snage koja je bila isijana od Mene kao biće, ona je oblikovala drugačije vrste nebeskih tijela nego što je Zemlja, i proces kroz ova djela stvaranja bio je puno lakši i nastavljao se brže za pale duhove, tako da su Mi se bića vraćala ranije, jer je Isusov čin Spasenja bio ostvaren također i za ova bića i bilo je moguće iskupiti njihov izvorni grijeh, zavisno o stavu svakog pojedinačnog bića prema njegovom Bogu i Stvoritelju, Kojeg su oni također prepoznali u Isusu. Jer oni su također primili znanje o činu Spasenja kroz svjetlosne glasnike koji su radili među njima, koje Sam Ja odredio kao učitelje svim bićima tako da će oni pronaći i zaputiti se stazom k Meni.

Posljedično tomu, ima nebrojenih mogućnosti za još nesavršenu dušu koja napušta Zemlju da sazrije duhovno, i Moja Ljubav i mudrost uistinu prepoznaju najkorisniju mogućnost za postizanje zrelosti za svaku pojedinačnu dušu. Dakle, sve su tvorevine u svemiru nastanjene duhovnim bićima na najrazličitijim stupnjevima zrelosti, i one nude neusporedive vrste blaženstava i veličanstvenosti onima koji su već ostvarili viši stupanj svjetla, ipak, one će uvijek… čak za manje zrela bića… prikazivati bolje i lakše životne uvjete nego Zemlja. Jer ona je doista najmizernije djelo stvaranja, koje zahtijeva puno napora i stavlja velike zahtjeve pred palo biće… do ljudskog bića… ali koje može voditi do najslavnije sudbine: Božjeg djeteta, koje nadoknađuje za svu nevolju tisućurostruko i pretvara biće u najblagoslovljenije dijete koje će biti sposobno stvarati i raditi sa Mnom kroz cijelu vječnost. Do kojeg su opsega tvorevine u svemiru duhovne ili i dalje materijalne gustoće, jedino će biti raspoznatljivo vama ljudima kada postignete izvjestan stupanj zrelosti ili svjetla, ali toliko je sigurno: sve one služe jednom palim duhovnim bićima kao prebivalište i stoga su također oblikovane u skladu s njihovim stanjem zrelosti. Zato vi trebate smatrati sva nebeska tijela školama koje Sam Ja ustanovio (Ivan 14:2) da bi jednog dana opet podario blaženstvo Svojim živim tvorevinama, kojeg su one jednom bile dobrovoljno izgubile vlastitom krivnjom i kojeg će oni također morati opet dobrovoljno postići...


Bog ne dopušta niti jednom biću pasti i pruža mu opet i iznova mogućnosti razvoja također izvan Zemlje, dakle, u onostranome. No neiskorišteni zemaljski život nikad se ne može skroz nadoknaditi… jer jedino na Zemlji stvorenje uz ispravnu upotrebu volje može postići stanje potpunosti koje mu donosi najveće nasljedstvo nebeskog Oca… ‘dijeteštvo’ Božje... Postoje beskrajno mnogi stupnjevi blaženstva koje stvorenja prolaskom kroz razvoj prema gore u zvijezdama mogu postići. No nikad neće moći uživati to blaženstvo koje je ‘spremljeno’ za dijete Božje. Za to je Bog čovjeku dao život na Zemlji, da bi si on, sve dok ima slobodnu volju, čime mu snaga i milost beskrajno stoje na raspolaganju, mogao izboriti najuzvišenije… biti dijete Božje…


...svatko tko prolazi proces kroz njezine (zemaljske) tvorevine, bio bi sposoban kompletno produhoviti ono što kao ‘duša’ daje život ljudskom biću.

Ipak, postignuti stupnjevi zrelosti kada duša odlazi sa Zemlje nakon smrti svoga tijela, vrlo su različiti... I tako će ona biti primljena od drugih tvorevina koje, koliko se to nje tiče, zasigurno također postoje u ‘onostranom’, ali koje se ni u kojem slučaju ne mogu nazvati čisto duhovnim tvorevinama, budući da su njihove supstance isto tako ukrućena duhovna bit... snaga koja je jednom proizašla iz Mene kao biće i propustila postati aktivna u skladu s Mojom voljom. Međutim, ova materija je daleko lakša i više popustljiva, tako da su duše koje ostaju tamo nagnane u gorljivu aktivnost i uzajamno pomaganje i tako one nastavljaju uvijek sve više napredovati. Zato se može reći da je ova materija lako razloživa, a ipak ona također udomaćuje duhovnu supstancu koja je jednom postala nevjerna Meni, ali koja ne pati do te mjere kao što je to slučaj na Zemlji... koja je radosno u službi u ubrzavanju dušina daljnjeg razvoja, koja će se, (ova materija), prema tomu, iznova razložiti čim je ona ispunila svoj zadatak


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: sub okt 30, 2021 12:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 31, 2016 9:29 pm
Postovi: 42
Smije li se komentirati... ? 8)

_________________
charleston


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: sub okt 30, 2021 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Zemaljski život čovjeka – cilj i svrha

Vi uvijek morate znati da postoji razlog i svrha vašeg postojanja kao ljudskih bića na Zemlji... To nije bio Stvoriteljev hir da vas je postavio u ovaj svijet, već duhovni događaji koji su formirali temelj vašeg stvaranja, događaji koji su se dogodili prije jako dugo vremena u duhovnom kraljevstvu... Jer vi ste pali duhovi koji su se bili odvojili od Mene svojom vlastitom slobodnom voljom, vi ste bića koja su jednom proizašla iz Mene u najvećem savršenstvu i dobrovoljno promijenila svoju prirodu u protivno... vi ste ti pali duhovi... svaki jednom pali duh prima svoju samosvjesnost nazad čim on živi na Zemlji kao ljudsko biće, čim on započne konačni stadij ... dugog procesa razvoja prije nego što još jednom uđe u duhovnu oblast.

Sama duša je, prema tomu, jednom pali prvobitno stvoreni duh, ona je samosvjesno biće koje je jednom poteklo iz Mene u jednom preobilju svjetla i dobrovoljno otpalo od Mene i koje je Moj protivnik (Sotona)... prvostvoreni svjetlosni duh... povukao u bezdan. Vojska prvobitno stvorenih duhova bila je nebrojena i broj bića koja su ostala sa Mnom također je bio nezamislivo velik... Ipak, oni su, također, bili u osnovi isti: iz Mene isijana snaga Ljubavi. Ako se, prema tomu, svjetlosni duh, jedno anđeosko biće, zaputi stazom preko Zemlje u svrhu postajanja Božjim djetetom, on ulazi u istu situaciju kao svaki pali duh... čak će i svjetlosna duša biti predmetom teških kušnji, budući da je zemaljsko tijelo u području Mojega protivnika i on će posebno provocirati svjetlosnu dušu da bi ju natjerao da podbaci, budući da on to nije bio uspio u prošlosti. Međutim, vi ne smijete misliti da će se svjetlosni duh.... nepali duh... pridružiti palom duhu da bi se zaputili zajedno stazom preko Zemlje... Svaka duša je jedan prvobitni duh, bilo pali ili ne... Pali prvobitno stvoreni duh ide kroz proces razvoja razložen u bezbrojnim supstancama sve dok mu nije dozvoljeno utjeloviti sebe kao ljudsko biće, dok on, prema tomu, ne uđe u ljudski vanjski oblik kao ‘duša’... Nepali duh ne treba biti razložen; namjesto toga, on ulazi u ljudski pokrov kao duša odozgora... baš poput onih svjetlosnih bića koja su postigla visoki stupanj svjetla u kraljevstvu onostranog i, radi misije, žele ponoviti stazu na Zemlji s ciljem postajanja Božjim djetetom... Takve duše direktno sebe utjelovljuju u tijelu... Moja jednom isijana snaga utječe kao ‘dah života’ u vanjsku ljudsku formu i daje život toj formi (Postanak 2:7)...

Svaka supstanca, svako duhovno biće koje je jednom poteklo iz Moje Ljubavi, jeste isijana snaga... U svom temeljnom elementu, oni su isti poput Mene Samoga, oni su napravljeni od snage Moje Ljubavi... Vi ljudi trebate uvijek pamtiti da je sve što je jednom bilo ‘stvoreno’ Moja isijana snaga Ljubavi koja je, kao rezultat Moje volje, postala samosvjesno biće koje nikada ne može nestati (ili ‘biti uništeno’).

Vi morate znati da vas Ja nisam stvorio nesavršene da bih onda zahtijevao od vas ljudi da sebe usavršite... budući da ništa nesavršeno ne može nastati iz Mene... Jednom kada ste u posjedu ovog znanja, vi ćete također razmotriti svoj zemaljski život s drugačijeg stajališta... Vi ćete shvatiti da on sam po sebi nije cilj, nego sredstvo do cilja... Međutim, sve dok vam ovog znanja nedostaje, vi opravdano vjerujete da možete koristiti svoj zemaljski život čisto u svrhu unapređivanja svog fizičkog blagostanja... Vi vjerujete da možete koristiti svoju energiju života čisto fizički, čak i ako stremite k cilju da svaka pojedinačna osoba treba sebe dokazati etički da bi se postigla bolja ljudska rasa... Ali vi još ne razumijete duhovni zadatak pojedinca... Samo ljudsko biće nije konačni cilj, postojanje kao ljudsko biće tek je konačna prilika na ovoj Zemlji da bi se postigao najviši cilj. (Nerazumijevanje ovoga) pomućuje sliku Moje prirode... i slijed misli u ljudi, koji ne shvaćaju svoj stvarni zadatak na Zemlji i prema tomu će biti sve više svjetovno orijentirani budući da se pogrešan koncept razvio u njima... nesebičnom služenju nedostaje ispravne motivacije ako ljudi nemaju svjesnost o prijašnjem otpadništvu savršenih duhova od Mene, koje se sastojalo od činjenice da su oni željeli vladati u oholosti... stoga su oni odbacili princip Ljubavi... Njihovo nesavršenstvo prouzročila su sama bića...
Međutim, činjenica da ste vi nesavršeni kao ljudsko biće, ne može se dvojiti, i prema tomu, vi morate najprije pokušati utvrditi razlog svom nesavršenstvu i ne biti zadovoljni objašnjenjem da Sam vas Ja stvorio takve kakvi ste sada... Ali potonje je podržavano od svih onih koji prikazuju čin stvaranja ljudskog bića tako da je ‘duša’ ‘stvorena’ u isto vrijeme za ovo ljudsko biće... kojeg oni smatraju opravdanim na račun Riječi ‘Bog je dahnuo živu dušu u njega...’.

Činjenica da je ova živa duša ranije pali prvobitni duh, njima nije poznata... ali ovo znanje može otkriti svaka osoba pojedinačno, samo ako ona ozbiljno ispituje značenje i svrhu zemaljskog života i svoj zadatak na Zemlji... kojeg oni mogu primiti uvijek tako što će se samo okrenuti k Meni Osobno ako bi ih i najmanje sumnje, koje svatko može osjetiti da se u njemu javljaju tijekom promišljanja, nagnale okrenuti se pravom izvoru, gdje će najčišća Istina osvježiti svakoga tko za Njom žudi. Razlog zašto je među ljudima toliko puno tame i što su se obmanjujuća učenja bila u stanju raširiti, jest zbog ravnodušnosti ljudi prema Istini, jer Ona je dostupna i na dohvat svakome tko najozbiljnije žudi za Istinom. Ipak, jedino nekolicina pokušava proniknuti u Moj vječni plan Spasenja... ali njima je sve očigledno i imaju blistavo prosvjetljenje budući da ga Samo vječno Svjetlo pali u svima onima koji žele izbjeći tami.

Vaše postojanje kao ljudsko biće nezamisliva je milost, jer sve što vas može voditi do konačnog savršenstva, ponuđeno vam je... Međutim, kako vi koristite tu milost, odlučeno je vašom slobodnom voljom, a ona uvijek jedino može biti stimulirana ili se na nju može vršiti utjecaj, ali nikad prisiljena da smjera u ispravnom pravcu... vi također čujete glas savjesti unutar sebe. Pa ipak, na vama je što ćete napraviti s ovim znanjem...

Ljudsko je biće sa svim svojim porocima, nedostacima i mučenjima s lakoćom naklonjeno vjerovati da ga je Bog stvorio takvog, ako uopće vjeruje da ima porijeklo od Njega. Ipak, ovom Stvoritelju bi trebala biti zanijekana sva Ljubav i mudrost koja Ga je motivirala stvoriti ljude (bića); jer u tom slučaju osoba bi bila ništa osim proizvod Bića koje je i samo nesavršeno, koje je stvorilo ljudsko biće kao hir, ali kojem se ne može pripisati najviše savršenstvo. Netko tko je u bilo kojem trenutku sposoban baviti se takvim mislima, potpuno je neprosvijetljen; on je formirao kompletno pogrešnu ideju o svom Stvoritelju, jer postojanje kao ‘ljudsko biće’ jedino je stadij jednog beskonačno dugog procesa razvoja ali, u isto vrijeme, to je najvažniji stadij, jer tijekom ovog vremena biće mora donijeti svoju konačnu odluku volje da bi iznova postigao svoje izvorno stanje u kojem je jednom bio stvoren... Svi vi trebate znati da je vaše porijeklo iz najviše savršenog Bića moralo isto tako biti stanje najvišeg savršenstva... i da je stanje u kojem se sada nalazite bilo stvoreno od vas samih, prema tomu, koje nije bilo djelo vašeg Stvoritelja od vječnosti...

Svatko od vas je oblikovan u skladu sa svojom voljom, to jest, ne u skladu s vašom voljom na Zemlji kao ljudskog bića, nego u skladu s karakteristikama vaše volje prethodno vašem utjelovljenju kao ljudsko biće. Unatoč činjenici da vaša volja nije stremila prema višim sferama, Ja Sam vam dao priliku da unatoč tomu postignete izvjestan stupanj višeg razvoja... I vi ljudi ste oblikovani na Zemlji u skladu s ovom vašom voljom, opskrbljeni s različitim fizičkim sposobnostima, karakternim crtama i osjećajima, tako da imate najveću moguću priliku potpuno sazrijeti tijekom svog života na Zemlji, jer opcija ulaska u duhovno kraljevstvo na kraju ovog fizičkog života otvorena je za svakoga. Dakle, nisam vam Ja dao nedostatke i slabosti, nego ste ih vi sami donijeli sa sobom u obmanjujućoj ljubavi, inače bi ih vi bili sposobni odbaciti trenutno da vaša ljubav nije bila pogrešno usmjerena. Nitko od vas ne uzima dovoljno u obzir činjenicu da vi posjedujete slobodnu volju i da je ova volja uzrok vašeg utjelovljenja na Zemlji... Vi ljudi na Zemlji ste skoro došli do cilja, jer vi ste već znatno bliže stanju koje je jednom bilo vaše stanje, prije vašeg otpadništva od Mene. Međutim, vaša volja odlučuje o konačnom postignuću... To je svrha vašeg zemaljskog života (Matej 5:48), koja vas treba potaknuti na svjesno življenje tako da će posljednji stadij beskrajno dugog procesa razvoja omogućiti potpuno produhovljenom biću napuštanje ove Zemlje u savršenstvu i ulazak u kraljevstvo svjetla i blaženstva odakle je jednom poteklo.

Međutim, ako bi ljudi bar jednom samo ozbiljno utonuli u misli po pitanju toga što oni jesu, odakle su došli i što je njihov stvaran zadatak na Zemlji... tama bi iščezla. Ali sve dok malo svjetlo nije zapaljeno u vama, tako da ćete shvatiti da je vaš život na Zemlji konačni stadij procesa razvoja nakon jedne beskonačno duge staze pripremnog razvoja, vi nećete živjeti svoj život na Zemlji svjesno i... ako ne živite život Ljubavi... postoji velika opasnost da će vaš zemaljski život biti gubitak vremena. U drugu ruku, ako živite život Ljubavi, vi ne trebate znati o svom prethodnom postojanju i vi ćete i dalje moći postići svoj cilj, jer jedino je Ljubav potrebna da bi postali potpuno zreli na Zemlji. Ali budući da se Ljubav ohladila, tijekom posljednjih dana prije Kraja (Matej 24:12) Ja se pokušavam obratiti vašem razumu tako što vas obavještavam o vašem dugom zemaljskom napretku i objašnjavam vam spor razvoj svih tvorevina na čisto razumski način da bi vas nagnao razmišljati o onome što vaš Bog i Otac namjerava postići ovime. Ja vas jedino pokušavam ohrabriti da ovo reflektirate, budući da će onda svjetlosna bića biti sposobna intervenirati i mentalno odgovoriti na vaša pitanja ... Moja borba za duše neće se usporiti sve do samog Kraja... I Ja ću odaslati Svoj pritok milosti gdjegod mogućnost za promjenu volje i dalje postoji da bi povećao broj onih koji za sebe same prepoznaju da su potekli iz Mene, koji Mi se žele iznova vratiti, koji će ući u kraljevstvo svjetla i ostvarili su svoju svrhu u životu...

Život na ovoj Zemlji ne traje dugo, ali on može biti sasvim dovoljan za čovjeka da sebe produhovi tako potpuno, da postiže stupanj koji rezultira postajanjem djetetom Božjim, to jest, koje opet vraća prvobitnog duha u stanje savršenstva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: sub okt 30, 2021 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Iz Autobiografije

Objave ‘Unutarnje Riječi’ dobijam i zapisujem od dana 15. Lipnja 1937. godine.

Rođena sam 1. Travnja 1891. godine u Liegnitzu u Šleziji, današnja Poljska, kao druga kći jednog umjetničkog slikara. Djetinjstvo sam proživjela harmonično u svom roditeljskom domu uz svojih šest sestara. Egzistencijalne nevolje sam upoznala vrlo rano...

Moji roditelji su bili različitih vjeroispovijesti. Otac je bio protestant, a majka katolkinja. Mi djeca smo bili odgajani u katoličkoj vjeri, ali na nas nitko nije vršio pritisak ili nas pak prisiljavao da slijedimo crkvene običaje, tako da je kasnije svatko od nas mogao sam za sebe i u potpunoj slobodi odlučivati o svojoj vjerskoj pripadnosti...

Ja osobno sam bila religiozna, ali doktrinu katoličkog sustava nisam mogla prihvatiti, iako sam poštivala crkvu. Jednostavno nisam mogla na van zastupati nešto što moja unutrašnja savjest nije prihvaćala s potpunim uvjerenjem. Tako sam prestala odlaziti u crkvu, od propovijedi sam čula samo malo, i nisam imala nikakvo poznavanje Biblije. Nisam čitala nikakvu religijsku ili pak naučnu literaturu i nisam se priključila nekoj drugoj grupi ili religijskoj sekti.

Tko poznaje katolički oblik vjere, zna u kakve sve nevolje zapadne čovjek sa svojom savjesti ako je se želi osloboditi. Ja također od toga nisam bila pošteđena. Ali u meni je ostalo pitanje: što i gdje je ono što je ispravno (ili ‘što je Istina, i gdje je čovjek može pronaći?’).


... 15. lipnja 1937. godine. Molila sam se tiho i osluškivala svoju unutrašnjost – bila sam skroz mirna – u takvom stanju sam se često nalazila, jer me za vrijeme toga uvijek obuzimao čudesan mir, i misli koje su mi pritom dolazile – u predjelu srca, ne u glavi –pružale su mi utjehu i davale snagu.

Još nisam znala da su mi te misli bile ´dane´, sve dok u jednom čudnom snu nisam doživjela nešto, što se kasnije ispostavilo kao Istina, što me ponukalo zapisivati te `misli’.

Tako mi je jednog određenog dana, dok sam osluškivala svoju unutrašnjost, jasno i glasno došao niz riječi, koje sam zapisala. To je bila prva poruka koju sam zapisala i ona je započinjala ovako: ‘U početku bijaše Riječ! Te Deum (početna riječ himne ‘Te Deum laudamus’, tj. ‘Tebe Bože slavimo’) Stvoritelju Neba i Zemlje!’

A onda su se pojavile sumnje: ‘Jesi li to sama od sebe napisala?’ – Ukratko, hrvala sam se, molila se i vodila mnoge unutarnje borbe, ali uvijek su riječi iznova nadolazile poput rijeke, poput velikog toka mudrosti pred kojim sam drhtala. – A onda me Sam Bog oslobodio sumnji, On mi je odgovorio i prepoznala sam Njega u Njegovoj Riječi kao našeg Oca. Moja vjera je rasla, sumnje su postajale sve manje, a ja sam primala i zapisivala svakodnevno.

Sadržaj zapisanog je prelazio moje znanje. Izrazi, koje nisam nikad čula, ili pak o njima čitala, čudni pojmovi na stranom jeziku, naučni pojmovi kao i upute nezaustavljivo su mi pritjecali. A povrh svega, ljubavne izjave Oca Nebeskog kakve još nikad nisam čula, a koje, na kraju krajeva, daju utočište i objašnjavaju sva pitanja o našim životima i smislu našeg postojanja.

Te ‘Riječi’ mi dolaze na sljedeći način: nakon unutarnje molitve i kratke koncentracije, osluškujem prema unutra. Tamo se tada javljaju jasno izražene misli, a riječi, jedna po jedna, jasno teku – uvijek tri ili četiri odjednom, slično radijskom priopćenju ili meteorološkom izvještaju, i to polako tako da s lakoćom mogu pratiti i zapisivati jedan dio rečenice za drugim...

Izričito bih naglasila da taj proces ne nastaje kao proizvod bilo kakvog pritiska, tj. prisile, niti se događa u ekstatičnom stanju. Sve se to događa trezveno i jednostavno, bez ikakvog uzbuđenja ili utjecaja moje vlastite volje. U bilo koje doba mogu prekinuti Objavu te je nakon deset sati ili dana usred prekinute rečenice jednostavno nastaviti. Bez da sam ranije mi dano pročitala, Objava mi ponovno biva tečno diktirana u pero.

Volja mi je, dakle, oslobođena od bilo kakve prisile – ono što ja želim, je služiti Bogu i činiti ono što Njegova Sveta Volja zahtijeva od mene.

Tek godinama poslije pronašla sam potvrdu onog što sam primila... Tek tada sam doznala da je i drugim ljudima bila dana Riječ Gospodnja, da je Bog, Gospod, u svim razdobljima pričao Svojoj djeci i da će i ubuduće nastaviti pričati, jer beskrajna Očeva Ljubav i milost ni ne može drugačije.

Često nisam razumjela Riječ koja bi mi došla, međutim, Nebeski Otac mi je u Svojoj Ljubavi davao i objašnjenja. Bilo je i čudesnih događaja, koje je pojedinačno sada nemoguće navesti, ali koji svjedoče o nezamislivoj poniznosti i Očinskoj blagosti. U nedostatku sveukupnog obrazovanja, uvijek sam se smatrala neispisanom stranicom. Nedostatak novca i vremena sprječavali su me da čitam dobre knjige kao i da posjećujem predavanja. Znala sam samo za naporan rad od ranog jutra do kasno uvečer. I pored toga sam svakodnevno primala slasne obroke duhovnog dobra, bez da sam uopće znala za koga sam to primala.

Baš moje nepoznavanje Biblije i katoličke doktrine mi je omogućilo da prihvatim Riječ Odozgo bez ikakva otpora. Moje iskustvo me uči da je ozbiljan katolik ili protestant, čije je znanje ukorijenjeno u dogmatskim teorijama, previše vezan za njihovu dogmu da bi prihvatio i prigrlio Božanske Objave bez otpora...

Ali, svakome je ostavljeno na slobodu da prihvati ili pak ne prihvati u svoje srce Gospodnju Riječ. Ali onome koji je razumio duh tih Očevih Riječi, a ne djeluje u skladu s njima, taj samo povećava razmak između sebe i našeg Oca Nebeskog. Kada ne slijedi riječi opomene Ljubavi, on se time neizbježno postavlja pod zakon. A u istoj toj mjeri, u kojoj ne bude poštovao Božje zapovijedi Ljubavi, izgubit će i Božju Milost.

Božjom milošću se ljudima iznova daje Evanđelje, i prilično ozbiljno im je skrenuta pozornost na svrhu i cilj ljudskog postojanja. Jer milostiva Ljubav Božja želi spasiti sve one koji se još mogu spasiti prije nego što dođe preokret – a on sigurno dolazi! Vrijeme koje su svi vidovnjaci i proroci svih vremena najavljivali – Posljednje vrijeme – sada je ovdje!

Prema mojim zapisima, Gospod ne pravi razliku među Svojom djecom – ‘Priđite Mi svi’ (Matej 11:28) – glasi Njegov poziv. Blago onome koji sluša Njegove Riječi i koji Ga slijedi. Bog ljubi Svoju djecu, On ih sve želi usrećiti – pa čak i ako ona ne žele znati išta o Njemu.

Zapisano: 22. 11. 1953. Potpisano: Bertha Dudde


____________
Odabrane objave kompilirane u knjigu BOG JE LJUBAV zainteresirani čitatelj može dalje i puno detaljnije čitati _ovdje_.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: sub okt 30, 2021 8:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
cheshirecat je napisao/la:
Smije li se komentirati... ? 8)


Ovo je forum nije li? 8)

Završila sam s ovom kratkom serijom izvadaka, koja je zaista iznimno kratka s obzirom na opsežnost cijelog (pa i samo prevedenog dijela) materijala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: sub okt 30, 2021 11:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 31, 2016 9:29 pm
Postovi: 42
Ja bih samo podijelila da sam posljednjih dana uvidila da je sve što postoji samo jedno : Ljubav - ali u različitim omjerima i stupnjevima.... u raznim stanjima .... ali ništa nije živo i djelatno osim nje! :)
Taj Bog o kojem priča svijet - to je Ljubav.
(Galaksiji će se kosa na glavi dignit... ako je još ima 8) )
Sav svijet je sazdan od ljubavi i dobar je jer je prvobitno stvoren za zabavu i uživanje i samo je tome namijenjen.
Sva bića su također ljubav - sva žele samo ljubav, žele je primiti i pružiti na načine koji su svojstveni svakom od njih.
Čak je i strah, praćen svim "negativnim" osjećajima, iz kojih nažalost proizlaze i negativna djela, ljubav koja se spustila nisko u materiju; gustu, tešku, sporu .... Postoje frekvencije na kojima se ljubav izobličava i postaje neprepoznatljiva, ali svejedno je i dalje to ona; zlo koje se ispoljava samo je ljubav na rezervi, ljubav koja se opire gašenju, ljubav koja više ne zna sebe (ne zna svoju besmrtnost, svoje vrhunske atribute) pa djeluje s tog mjesta tako da se bori za sebe, voli sebe na jedan sasvim iskrivljeni ali u tom položaju jedini mogući način ....

Ovo nije baš neka zanimljiva priča, nema u njoj ničega za um koji voli zapetljane scenarije, ali nikad ranije nisam osjetila tako jasno da je sve ljubav, da je svako djelo i svaka riječ ljubav, i kako postaje čudesan život kada u svemu i svima nastojimo vidjeti nju.... :love10:

Ljubav je ono zbog čega postoji ovaj forum (i svi drugi... ) - da se ljudi tu pronađu, jer to je ono što ljubav neprekidno nastoji, kada zna sebe samu; da podijele svoje priče, da se prepoznaju, da upozore jedni druge na ono što se događa, da spase svijet čak, da.... Tko može htjeti spasiti svijet? Samo ljubav.

Pa onda, ona pojava kada svatko od nas drugačije zamišlja kako bi stvari trebale izgledati, pa se ljuti što nisu takve - otkud to zamišljanje, što je iza tog zamišljanja kako stvari trebaju izgledati? Ljubav - dakako. Ona je ta koja hoće najbolje, kako za pojedinca tako i za svijet. Zašto se onda ta ljubav snuždi kada se njeni zamišljaji ne ostvaruju? Zato što je ograničena ljudskom svijeću i stanjem, i zato što je u dualnosti, ne zna da je vječna, misli da je osuđena na smrt; ova zabluda sužava njeno polje djelovanja, smanjuje njenu snagu i prigušuje njenu svjetlost. Ali je ne može uništiti. Nikada.

Ako želite u sebi ponovo proaći ljubav, a iznad svega ako želite sebe ponovo prepoznati kao ljubav, vratiti stanje nevinosti kojeg se možda sjećate iz djetinjstva, možete to :love5:

(sen-sei, ovo nema veze s tvojom temom, slobodno je prebaci ispod na komentare , ali privukla me ljubav iz naslova :P ... )

_________________
charleston


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: sri jan 05, 2022 5:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
slika


"

Zamislimo jednu fontanu koja se napaja iz nekog skrivenog, ali nepresušnog izvora. U svom je središtu puna snažnog, energičnog života, koji neprestano navire svojom prevelikom aktivnošću, dok je voda na periferiji gotovo praktički nepomična do te mjere da je postala nečista i prekrivena šljamom.

Upravo ova slika predstavlja čovjeka.

Sastavljen je od tvari beskonačno suptilnije, stvarnije od vode. “I mi smo Njegovo potomstvo.” Čovjek je potomak — ili izranjajnje u vidljivost — Boga Oca. U središtu je on čisti Duh, stvoren na sliku i priliku Očevu, Očevu supstancu, jedno s Ocem, neprestano hranjen i obnavljan iz neiscrpnog Dobra koje je Otac. “U njemu živimo, krećemo se i postojimo.”

Na periferiji, gdje je došlo do stagnacije (a to je čovjekovo tijelo), nema puno toga što izgleda nalik Bogu na bilo koji način. Naš pogled je fiksiran na periferiju, ili vanjski dio našeg bića. Gubimo svijest o stalnom, uvijek aktivnom, nepromjenjivom Bogu u središtu, i vidimo se bolesni, slabi i na svaki način jadni.

I tek kada naučimo živjeti u središtu i znati da imamo moć zračiti iz tog središta ovaj neprestani, izobilni život, mi smo dobro, jaki i moćni.


"
HEC


slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: pet jan 28, 2022 12:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
"
U tišini noći uđe mudrost u moju sobu i zastade pred mojim krevetom. Pogleda me poput nježne majke, obriše mi suze i reče:

“Čuh plač tvoje duše i dođoh da te utješim. Otvori mi svoje srce i ispunit ću ga svjetlošću. Pitaj i pokazat ću ti put istine.”

Ugodih njezinoj želji i upitah:

“Mudrosti, tko sam i kako sam došao na taj svijet pun strahota? Što su ta silna nadanja, ta brda knjiga i te čudne spodobe? Što su te misli koje dođu i odlete poput jata golubova? Što su ti žalosni i radosni zaključci, koji mi grle dušu i obviju srce? Čije su te oči koje vide najskrovitije zakutke moje duše, a istodobno zaboravljaju moju gorčinu? Što su ti glasovi, koji oplakuju prolaznost mojih dana i opjevavaju moje djetinjstvo? Što je ta mladost, koja se igra s mojim željama i ruga mojim čuvstvima, koja zaboravlja događaje jučerašnjeg dana, zadovoljna nevažnošću tog trenutka i bori se da sjutra što sporije dođe?

Što je taj strašni svijet, koji me vodi ka neznanoj zemlji i što je ta zemlja?

Što je ta zemlja, što široko razjapi svoje ždrijelo da proguta naša tijela, i koja štiti pohlepu? Tko je taj čovjek, koji je zadovoljan darovima Sreće te čezne za poljupcem života a smrt ga udari u lice? Tko je taj čovjek, koji si s godinom dana pokajanja kupi trenutak zadovoljstva i odrekne se spavanja, kada ga zovu snovi? Tko je taj čovjek, koji na valovima neznanja pliva prema zaljevu tame?

O mudrosti, objasni mi sve te stvari?”

A mudrost mu odgovori:

“Čovječe, ti bi svijet gledao očima Boga, a tajne budućnosti mislima čovjeka.

Pođi na livadu i gledaj, kako pčela leti oko cvijeća. Gledaj, kako se orao spušta na svoj plijen. Pođi u kuću svog susjeda i gledaj dijete, koje je očarano vatrom u kaminu, dok je njegova majka zaposlena svojim poslovima. Budi poput pčele i ne troši dane svoje mladosti gledajući orla. Budi poput djeteta i divi se ognju i ne smetaj majci. Sve što vidiš, bilo je i još uvijek je tvoje.

Knjige i čudne spodobe i misli oko tebe sjene su duhova, koji su već bili pred tobom. Riječi, koje izgovaraju tvoja usta, karike su lanca koji veže ljude. Žalosni i radosni zaključci su sjeme, koje je prošlost posijala na polju tvoje duše, da bi budućnost mogla žeti.

Mladost, koja se igra s tvojim željama, otvorit će vrata tvoga srca, da bi svjetlost mogla ući. Zemlja, koja široko razjapi svoje ždrijelo da proguta čovjeka i njegova djela, oslobađa dušu iz zatvora tijela.

Svijet, koji putuje zajedno s tobom, tvoje je srce; srce je cijeli svijet. Čovjek, kojeg smatraš tako malim i neukim, božji je poslanik koji je došao učiti i usred patnje spoznati radost života.”

Tako je govorila mudrost. Potom mi ruku položi na goruće čelo i doda:

“Koračaj dalje. Ne oklijevaj. Tko ide naprijed, kroči prema potpunosti. Koračaj dalje i ne boj se trnja ni oštrih stijena na putu života.”

"

Gornje riječi su Khalila Gibrana.


Unutar linkanog uvodnog tekstića naslova Vrelo Života je link na malenu knjižicu. Tko želi i voljan je, može se otisnuti na put koji ona ocrtava.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Živa Riječ Ljubavi
PostPostano: čet maj 12, 2022 12:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Tamo gdje je u vama još mrak vam je dano svjetlo od gore. I Moji glasnici su upućeni (to) svjetlo učiniti dostupnim svima koji žude za njime. Štogod doprinosi prosvjetljenju duha će im biti prenijeto/saopćeno, tako da će oni zaista biti u stanju razlikovati između istine i laži i uvijek prepoznati Onog Koji je SAM istina. Vi, Moja zemaljska djeco, ste određeni za najveće moguće blaženstvo koje vam mogu pripremiti; ali stupanj blaženstva će uvijek korespondirati s vašom voljom, jer ova nije ograničena s Moje strane.

Krajnje/najviše blaženstvo, međutim, pred vašu volju također postavlja krajnje/najviše zahtjeve, jer da bi postigli sinstvo Božje, što vam osigurava Očevo nasljeđe, vi također morate biti savršeni, baš kao što je i vaš Otac na nebu savršen (Matej 5:48). Ja od vas zemaljske djece puno očekujem, ali Ja ipak dajem beskonačno više. Što očekujem od vas je potpuno podređivanje Mojoj volji i transformacija u najviši stupanj ljubavi. Jer stupanj blaženstva u vječnom životu se može prilično razlikovati, on uvijek ovisi o stupnju ljubavi kojeg vi zapalite i aktivirate u vama.

Ova aktivnost ljubavi stoga određuje stupanj savršenstva/zrelosti i prema tome također stupanj blaženstva, pa slijedi da sinstvo Božje zahtijeva život potpune ljubavi na Zemlji, tako da će ljudska priroda biti promijenjena u ljubav, u Moju sliku, u Moje istinsko dijete, za kojeg sam pripremio sve užitke, kao što sam obećao. Dušino sinovstvo Božje mora biti rezultat jednokratnog/jedinstvenog života na Zemlji, pošto ovaj visoki stupanj savršenstva/zrelosti ne može više biti postignut u onostranom kraljevstvu, iako će čak i tamo biće još biti u stanju ostvariti nezamislivo obilje svjetla. Pri svemu tom, svjetlosno biće može, ako se re-inkarnira u tijelu na Zemlji u svrhu predvodničke misije, ostvariti svoje sinovstvo Božje, ali ovo iz nužnosti vuče izvanredno nesretan/mračan/tužan i težak zemaljski život baš kao i iskupljujuću aktivnost na Zemlji, koja je bila razlogom njezinog ponovljenog utjelovljenja. Jedino bića sa visokim stupnjem svjetla će poduzeti ponovljeno utjelovljenje na Zemlji, ali čisto iz ljubavi prema obmanutim ljudskim bićima, kojima žele pomoći u vremenima najveće duhovne nevolje.

Alternativno, svaka svjetlo-primajuća duša u duhovnom kraljevstvu se također može nazvati blaženom do određenog stupnja, i ovo blaženstvo je dovoljno da inicira njezinu volju u pomaganje bićima koji i dalje skapavaju u mraku, čije stanje oni znaju i žele popraviti. Ni jednoj svjetlosnoj duši ne manjka ove voljnosti za pomaganjem, pošto primitak svjetla pretpostavlja ljubav, a ljubav sebe neprestano želi izraziti. Svako djelo ljubavi u duhovnom kraljevstvu povećava blaženstvo bića, i takvo biće se nikad (never ever) neće htjeti vratiti na Zemlju, naposlijetku ono prepoznaje ogromnu sferu aktivnosti za svoju snagu ljubavi i također osjeća sve više i više rastuće obilje svjetla i sreće. Ali ni jedno biće neće biti vraćeno na Zemlju protiv njegove volje, pošto bi to narušavalo Moj Božanski red. Svjetlosna bića, čak i ona nižeg stupnja, nemaju ovu volju, jedino izvanredno uzvišena duhovna bića se spuštaju na Zemlju kako bi izvršila gore spomenutu misiju. Čim duša ima makar i najskromniji stupanj svjesnosti ona također zna o mogućnosti daljnjeg napretka u duhovnom kraljevstvu, jer onda je njezina ljubav bila zapaljena ili bi i dalje bila potpuno u mraku… Ali ako je duša i dalje duhovno slijepa onda može izbiti na površinu njezina želja za povratkom na Zemlju, ali nikad u svrhu duhovnog sazrijevanja, ona je jedino privučena ka Zemlji svojom žudnjom za materijom kojoj Ja, Mene što se tiče, neću udovoljiti… Jer ova žudnja se može lakše prevladati u onostranom kraljevstvu nego na Zemlji, a bez svladavanja ove žudnje neće biti svjetla, neće biti duhovnog napretka.

Svatko tko je na Zemlji zanemario steći sićušnu iskru razumijevanja, koje prema tome pretpostavlja djela ljubavi, će u onostranom također biti u vrlo dubokom mraku, i vratiti ga na Zemlju u stvari ne bi bio čin milosti već kršenje Mojeg vječnog reda, koji teži k neprestanom napretku i isključuje svaku vrstu nazadovanja uslijed Moje volje. Međutim, u ovom slučaju bi reinkarnacija bila nepoštena kompenzacija za dušin neuspjeh na Zemlji, ona ne bi bila ljubav i milost s Moje strane već ogroman teret za dušu, koja bi po drugi puta trebala prihvatiti odgovornost bez ikakve garancije o ostvarivanju cilja. I ona također ne bi ostvarila svoj cilj, jer ponovljeno utjelovljenje bi pred nju razumljivo postavilo puno veće zahtjeve kako bi uravnotežila izuzetnu privilegiju, budući da bi njezina volja još jednom ostala slobodna… Tako bi ona morala iskusiti test volje dva puta, što bi značilo isto kao da bi Ja duplirao čovjekov život na Zemlji i na taj način zaobišao postojeći prirodni zakon… Također, podbacivši na Zemlji jednom, duša bi bila ograničena i njezina volja ponovno oslabljena od strane Mojeg neprijatelja, jer je put do Mene, Božanskog Iskupitelja, blokiran od strane Sotone posredstvom svijeta, pošto bi ona žudjela za njime baš kao i za materijom i primila bi ono za čim žudi… Jedino volja bića je uvijek odlučujuća, ali baš ova volja nije zainteresirana za utjelovljenje na Zemlji jednom kada duša ima makar i slabo znanje.

Međutim, duši koja je i dalje izgubljena u potpunom mraku neće biti dozvoljeno re-inkarnirati se pošto Moja mudrost zna za opasnost i čestu ispraznost ponovljenog zemaljskog napretka i Moja ljubav ne podržava nazadovanje već jedino napredak. Moj vječni zakon je razvoj i progres… Ja jedino potstičem mogućnosti za viši razvoj koje, istinabog, također mogu biti neuspješne ali onda jedino uslijed volje bića. Nazadovanje može biti prouzročeno jedino voljom bića, nikad Mojom voljom. Pojedinačni slučajevi re-inkarnacije na Zemlji se događaju iz posebnih razloga ali ne opravdavaju pretpostavku da će se svaka duša biti u stanju vratiti na Zemlju promišljeno jednom kada je svoj put završila neuspješno ili jedino sa slabim uspjehom.

Pa ipak činjenica da duša sebe opetovano inkarnira je sigurna, jer ona mora nastaviti svoj viši razvoj u onostranom kraljevstvu a to uvijek iz nužde zahtjeva da ona sprovodi svoju određenu aktivnost u novom utjelovljenju na jednoj od bezbrojnih tvorevina koje sve služe kao mjesta sazrijevanja/usavršavanja za duhovnu suštinu. Ali aktivnost i zadaci su različite prirode nego na Zemlji i oni se kako god ne mogu objasniti vama ljudima, jedino da se principi iskupljenja i zrelosti uvijek sastoje od služenja u ljubavi.

Na Mojem raspolaganju su bezbrojne mogućnosti da korisno utječem na duše koje su napustile Zemlju (ili ‘umrle na Zemlji’) u još nezrelom stanju. Život na ovoj Zemlji je obećavao izuzetan uspjeh koji, ako je neiskorišten, nikad više ne može biti nadoknađen na način da bi se biće moglo re-inkarnirati na Zemlji više puta; iz tog razloga je učenje o re-inkarnaciji obmanjujuće; na taj način izolirani, opravdani slučajevi ne bi trebali voditi do pretpostavke da će se svaka duša re-inkarnirati na Zemlji, što bi bilo daleko više na štetu nego od dobrobiti za dušu. Dušina slobodna odluka volje će morati biti donešena na Zemlji, i uz pomoć Božanskog Iskupitelja Isusa Krista je zasigurno moguće to učiniti za vrijeme jednog zemaljskog života… Svatko tko Ga odbaci je vlastitom krivnjom izgubio jedinstvenu/iznimnu milost i mora se boriti u onostranom sve dok ne postigne razumijevanje i ipak tamo prihvati Njegovu pomoć.

Isusova smrt na križu je od takvog ogromnog značaja za spasenje svih duša da je jedino potrebna ljudska volja da bi se čovjek iskupio/spasio, ali volja koja zakaže mora također prihvatiti posljedice: neopisivo težak viši razvoj u duhovnom kraljevstvu ili silazak u bezdan, što rezultira ponovljenim put(ovanj)em kroz cijelo materijalno stvaranje… u re-inkarnaciji sa nepoželjnom posljedicom… stanjem agonije beskrajnog trajanja sve dok ponovno nije dosegnuto ljudsko stanje, koje će mu onda dati novu mogućnost da donese svoju slobodnu odluku volje . Ni jedno biće neće biti zauvijek izgubljeno, ali vrijeme koje mu treba za ostvarivanje blaženstva određuje sama volja ljudskog bića. Pa ipak, zakon vječnog reda će ostati, jer on je utemeljen na Mojoj mudrosti i ljubavi koji se nikad neće promijeniti. AMEN

BD iz 5062

Pogledaj u zvijezde. Ja ti govorim da su sve ove veliki svjetovi gdje također žive ljudi, baš kao ovdje. Mnogi od bezbrojnih ljudi na tim zvijezdama znaju posredstvom njihovih anđela da (jedino) na ovoj Zemlji duša može ostvariti istinsko sinovstvo Božje, ali jedino po-sredstvom teškog i mučnog života u tijelu/mesu. Kada oni to žele, biti će im dozvoljeno da njihove duše također budu začete u tijelu/mesu na ovoj Zemlji. Jednom kada su ovdje, oni također moraju prihvatiti da će jedno kratko vrijeme morati hodati njome, jer tim putem će zauvijek doseći trijumf potpune jednakosti sa Bogom...

JL


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz