Sada je: sub apr 27, 2024 8:20 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 2:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
...pitanje pojedinih članova foruma i njihovih diskusija...malo općenito o toj temi:


Negdje je pisalo da se od iscrpljivača energije treba maknuti i prekinuti im davanje svakog oblika energije.

Dobro je da postoje takvi primjeri na kojima se može uvježbavati prepoznavanje iscrpljivača. Iscrpljivačima se ne može puno pomoći time što im se daje energija, više im pomaže uskraćuvane onoga što očekuju. Oni će se sami maknuti od osobe za koju se ne mogu zakačiti i potražiti novi izvor energije, ali ni to ne može trajati vječno. Kad-tad će shvatiti da nešto ne valja s njihovim načinom, pa će valjda promijeniti nešto na bolje.

Ako smo ovdje da razmjenjujemo informacije i stavove, neminovno je da ćemo doći do sukoba u mišljenjima, gdje ćemo se razilaziti. Potegnut će se rasprava, ali ona treba biti na nekim osnovama međusobnog poštovanja i uvažavanja. Poštovanje nije ulagivanje i laskanje s figama u džepu, ali nije ni grubo i nisko udaranje u samopouzdanje i samopoštovanje sugovornika.
Nasilje je nasilje.
NAsilje nije sukob mišljenja u kojem svatko kaže svoje, pa netko nešto nauči ili se pak i dalje drži svojeg.
Nasilje je kad netko neizazvano napadne drugoga s namjerom da ga povrijedi i uništi. Uništi, znači poništi njegovo postojanje. Uništiti se može na rane načine, direktno i indirektno. Tu možemo govoriti o raznim tehnikama kako iscrpljivači "jedu" svoje žrtve, tj. njihovu energiju, ali to je nova tema.

U nasilju sudjeluje nasilnik i žrtva, a može biti prisutan i promatrač koji se ne miješa, promatrač koji potiče nasilje, tj. huška, ili pak promatrač koji prekida akt nasilja.
Promatrač koji promatra ali ne reagira i ne poduzima ništa da spriječi daljnje nasilje je na istom nivou kao i nasilnik. I on od žrtve otima, ali ne direktno i otvoreno kao nasilnik nego na prljaviji način, kao lešinar. Na nivou psihičkog funkcioniranja i karakteristika ličnosti, ta su dvojica izjednačeni. Sa apekta energetskog polja i energetskih spona između žrtve i nasilnika i žrtve i promatrača, također nema neke bitne razlike...grabljenje je grabljenje.

KAd bi se promatrač ubacio u sukob, ne bi ništa bitno popravio jer bi se sukob samo proširio. Ono što može napraviti je da izvuče žrtvu ili udalji agresora, dakle, da prekine trenutni fajt.

Kod nas, na forumima na HSB području, je rijetkost da admin reagira i poduzme nešto da spriječi grabljenje energije i zaustavi širenje negativne energije na svom terenu. Eventualno će napisati nešto tipa: dajte ljudi, malo kulture, tek toliko da objavi kako je on ipak zna što je to kultura, a od toga neće biti baš nikakve koristi. Uglavnom se admini uopće ne miješaju, pa se nerijetko raspadaju forumi s kojih se osjetljiviji ljudi (a to su nerijetko baš oni koji "dublje" vladaju tematikom) povlače pred agresivno-destruktivnima. Osjetljiviji ljudi nisu emocionalno nezreli, već mislim na one koji mogu osjetiti suptilne energije. TAkvi ljudi često ulaze na forume otvorenog srca, raduju se da konačno mogu razgovarati o temamao kojima inače u svakodnevom životu s malo kime mogu dijeliti mišljenja, pa budu zatečeni i nespremni na napad, te se na vrijeme ne uspiju zaštiti, ili još nisu dostigli stupanj da mogu upravljati svojim energetskim poljem tako da spriječe neželjene upade. Takvi ljudi osjećaju fizičke posljedice prisustva iscrpljivača. I u relnom životu i u virtualnom svijetu interneta... Krađa energije je stvarna u oba slučaja, a posljedice po žrtvu mogu biti teške, te se primjećuju na fizičkom nivou, na psihičkom, emocionalnom, mentalnom nivou. (Netko je spomenuo da se osjeća iscrpljeno i umorno?)
Drugi razlozi zbog kojih se admini ne miješaju i to opravdavaju tezom da je svako mišljenje dobrodošlo, da svatko ima pravo reći što hoće na način kako njemu odgovara, jesu i lične namjere admina i njihov način kako dolaze do energije, tj. kakve su njihove energetske stukture.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 3:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Arwen..ljudi koji crpe drugima energiju ili pokusavaju to da rade su svuda, ne samo na ovom forumu.
Mogu da zive u istoj kuci sa tobom, budu tvoja rodbina, na radnom mjestu ,u skoli, na ulici...nema mjesta gdje ih nema. Ne moze se covjek sakriti od njih , bolje se nauciti ne davati im energiju a mogu da budu i test da vidis koliko su uspio pobjediti u sebi te iste impulse da na napad ne odgovoras.
Najteze je shvatiti da ono sto nam smeta kod drugih je upravo to u nama sto ne volimo pa zato i reagujemo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 6:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Sta se tice Kalkija...

Svi koji izdvajaju njegove postove i na osnovu njih sude jednostavno od stabla ne vide sumu, pogotovo uzevsi u obrir njegov stil pisanja.
Nemam ga potrebu branit i nije me briga hoce li se vracat, ali uopce ne stoji da je on egocentrik, stavise ima daleko manji ego nego vecina ovdje. Njegov problem je nefokusirana namjera, znanje zasnovano na izmanipuliranom vedskom ucenju, i prevelika zelja da to znanje prenese drugima. To sve rezultira njegovim stilom pisanja koji nije ni egoistican ni zlonamjeran ali jest naporan odnosno spamerski.

Aragorn je napisao/la:
Pa da malo vise razmislja o kasiopejcima bilo bi mu jasno da on ovim svojim cinom direktno izrazava svoj OPS, i ne samo to on ga izaziva kod drugih ljudi na forumu! jer svi mi imamo nas OPS, a cilj je da, u nama, budimo OPD!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nekoliko stvari ovdje. Ne uzimaju svi kasiopejce kao neko mjerilo bilo cega, niti su svi u sustavu OPS/OPD djelovanja. Takodjer nemaju svi na ovom forumu iste ciljeve a shodno tome ni namjeru.

I kad vec pises nauci quotat, uopce nije tesko.

A sad o strahu...
LoRd Mistrija je napisao/la:
kako ga u potpunosti pobijediti, i onaj podsvjesni...?

Rjesenje je vrlo jednostavno:

Zaboravi na sebe, i neces osjecat strah u kojem god stanju svjesnosti bio.

Pod zaboravom sebe mislim na smanjivanje odnosno nestajanje ega, jer on je taj koji se boji, koji se cuva jer je ranjiv. Naravno problem je sta se vecina jednostavno poistovjecuje sa svojim egom, te ga
stiti i nadogradjuje na raznorazne nacine. Smanjivanje ega je siguran nacin za oslobadjanje od straha, a ujedno i povecavanje sanse za slobodom.

Drugo rjesenje koje ovdje dominira je usvajanje goleme kolicine znanja, ali ono samo po sebi uopce ne garantira oslobadjanje od straha. Razlozi su slijedeci:
-toliko znanja je potrebno samo nasem egu, jer ono se njime hrani; nasuprot tome za smanjivanje ega treba daleko manje znanja, jer vaznija je njegova primjena
-koliko god znanja skupio, jasno je da neko uvijek zna vise; i ako se oslanjas samo na njega, bit ces izmanipuliran i porazen
-golema kolicina znanja onemogucava prakticnu primjenu potrebnog u procesu oslobadjanja iz matrixa

E sad, ako mislite da je rjesenje pregledati 50 Gb dokumentacije "znanja" i procitat tisuce stranica KS transkripti just go ahead, ali sta se tice oslobadjanja od straha sanse su vam
u najboljem slucaju...neodredjene :twisted:

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 8:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Ali ljudi, nasilje ostaje nasilje.
Ako netko mlati svoju ženu doma, svi ćemo joj toplo preporučiti da promjeni adresu, a ne da radi na sebi kako bi jednog dana postala neosjetljiva na fizičke udarce! A u čemu je razlika sa psihičkim nasiljem?
Osnovna u tome što je ono mnogima gore od onog fizičkog!
I nismo svi jednako osjetljivi!!!!
Ako Kalki na onakav način komunicira sa vama, ja ne mogu zamisliti da (sa tim mentalnim sklopom) sa svojom eventualnom ženom i djecom komunicira drugačije! Možda sam totalno u krivu, ali to je dojam koji je ostavio na mene.
I čini mi se da se ovdje početnici tretiraju kao manje vrijedni! Npr.
ono : Kad već pišeš nauči kvotat!
Da si mu nakon toga objasnio kako, OK.I što to govori o tebi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 9:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
chaos engine je napisao/la:
Zaboravi na sebe, i neces osjecat strah u kojem god stanju svjesnosti bio.

:twisted:


OK, zvući logično.Ali to vrijedi ako si totalno neosjetljiv na druge ljude, kako se osloboditi straha kada su u pitanju drugi ljudi?Npr.... , bojiš se za vlastito dijete, ili susjedovo - nije bitno?! Mislim da se to ne može dovesti u većini slučajeva u vezu sa vlastitim egom! Ili možda može...?!
Npr. svaki roditelj bi bez razmišljanja i straha dao život za vlastito dijete, oni koji to jesu, razumiju o čemu pričam.Ukoliko tvoje dijete pati, umireš od straha iako si u tom stanju totalno oslobođen vlastitog ega, jer si u potpunosti okrenut prema drugom!Dakle dao bi sebe da tvoje dijete ne pati!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 9:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Nemam ga potrebu branit i nije me briga hoce li se vracat, ali uopce ne stoji da je on egocentrik, stavise ima daleko manji ego nego vecina ovdje. Njegov problem je nefokusirana namjera, znanje zasnovano na izmanipuliranom vedskom ucenju, i prevelika zelja da to znanje prenese drugima. To sve rezultira njegovim stilom pisanja koji nije ni egoistican ni zlonamjeran ali jest naporan odnosno spamerski.


Sa ovim se u potpunosti slažem. On je bio, prije svega, neshvaćen od strane većine članova foruma (uključujući i mene). Mislim da je problem bio u tome što je Kalki bio nezgodan kad su u pitanju novi članovi foruma, zato je razumljiva reakcija admina da ga udalje odavde, ipak su ljudi puno uložili u ovo i ne mogu dozvoliti da se ovo mjesto ograniči samo na učešće ljudi koji razumiju Kalkija a da svi drugi bježe glavom bez obzira.
Isto tako, ako pogledamo malo hronološki njegove postove, počev od početka njegovog učešća na forumu pa da kraja, primjetićemo izvjesne promjene njegovih mentalno-emocionalnih stanja. Kulminaciju je bio doživio negdje otprilike u januaru, kad je gotovo svakome ko je imalo drugačije razmišljao u odnosu na njega, počeo bukvalno da zapušava usta i zabranjuje svaku dalju komunikaciju sa njim (i meni takođe).
Čovjeka je samo trebalo malo bolje upoznati i prihvatiti donekle njegov način komunikacije (pod uslovom da on ne pretjera u nekim stvarima) a sa druge strane mogao je i on malo da učini napora i koliko toliko socijalizuje svoje učešće u ovoj vrsti komunikacije.
U svakom slučaju nadam se da će se on u nekom obliku vratiti ovdje i nastaviti da učestvuje zajedno sa svima nama na ovom izuzetno važnom "projektu".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 10:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
.....


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 1:51 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 11:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Pozdravljam te Dreamback!

Imas bistar um, tu nema zbora i pravo kazes kada se pitas da li sam ja moza vise OPS nego OPD. I odmah cu ti reci: Ja jesam vise OPS nego OPD, ali naivan je onaj komisli da je bilo ko od nas vise OPD! Svi smo mi u fazi prepoznavanja i razvijanja OPD-a u sebi i zato ga trebamo podsticati jedni kod drugih!

I u pravu si, jesam preterao kada sam pricao o Kalkiju. Bio sam ne promisljeno grub (sad sam opet razmisljao o svom postu). Mislim, preterao sam u formi, ne u sustini, zao mi je.

Ali to ti samo govori koliki je veliki znacaj OPS-a u nama, tj. ja sam tako reagovao zato sto je Kalki u meni izazvao taj OPS i to je ono sta sam hteo da kazem,mislim, ja jesam potencijalno prepotentan i kod mene tu vristi taj OPS i zato i jesam toliko osetljiv na uticaj istog osecanja kod drugih ljudi. Ja se borim sa tim i hvala ti sto mi skreces paznju sa stanovista zdravog razuma jer samo tako mi mozes pomoci, kao i drugima naravno.

Zar je ikad kasno doci na forum?!?!

I u pravu si, ne mozes uzeti necija dva posta i reci kakav je neko. Ja sam odabrao ta jer na ocigledan nacin govore o onome sta mislim, a to sam pre svega uradio zbog Kalkija, ne da bi vama pokazao kakav je on nego njemu da skrenem paznju na cemu treba da radi kod sebe. I opet ti kazem da i ja imam taj problem i trudim se da ga prevazidjem uz vasu pomoc i sugestije.

Ali problem moramo prvo prepoznati, zar ne?

I opet si u pravu, jesam sirio negativnu energiju iz nekih mojih postova ali kao sto vidis to je posledica tudje negativnosti koja budi nasu pa tako u krug. Hajde malo da budimo pozitivnost u nama svima!

I ne mozes znati kakav je neko ako procitas njegove postove za dva dana. Ali da li uopste i mozes totalno upoznati nekog samo preko postova na forumu?

A da i da ne bude zabune, nadam se da ti je jasno moje misljenje da je veliki gubitak za forum sto nema Kalkija i nadam se da ce se ovako ili onako vratiti kada razmisli o svom opohodjenju prema drugima.

I neko gore rece a ja se u potpunosti slazem sa tim: Kalki je potreban za ovaj veliki "projekat" ali da se nadopunjuje sa nama a ne da nas preklapa i kada to resi sa sobom mora se vratiti!

I da , sve su to LEKCIJE, za sve nas!

p.s.Neko gore rece da mu smeta sto "ne znam kvotati", pa ako mu je to problem da me razume neka mi da instrukcije pa cu nauciti. OK?

Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 5:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
mae je napisao/la:
chaos engine je napisao/la:
Zaboravi na sebe, i neces osjecat strah u kojem god stanju svjesnosti bio.

:twisted:


OK, zvući logično.Ali to vrijedi ako si totalno neosjetljiv na druge ljude, kako se osloboditi straha kada su u pitanju drugi ljudi?Npr.... , bojiš se za vlastito dijete, ili susjedovo - nije bitno?! Mislim da se to ne može dovesti u većini slučajeva u vezu sa vlastitim egom! Ili možda može...?!


Sve za sta se vezemo ima veze sa nasim egom, pa bilo to i vlastito dijete. To nema veze sa osjetljivoscu na druge ljude, jer prvi mogu reci da sam hipersenzibilan po tom pitanju.

Citat:
Npr. svaki roditelj bi bez razmišljanja i straha dao život za vlastito dijete, oni koji to jesu, razumiju o čemu pričam.Ukoliko tvoje dijete pati, umireš od straha iako si u tom stanju totalno oslobođen vlastitog ega, jer si u potpunosti okrenut prema drugom!Dakle dao bi sebe da tvoje dijete ne pati!


Netocno, nisi oslobodjen vlastitog ega cim osjecas strah. Zapitaj se malo ko osjeca strah u tom trenutku. To sta si okrenut prema nekom drugom ne brise strah, koji je upravo produkt naseg ega.

Citat:
I čini mi se da se ovdje početnici tretiraju kao manje vrijedni!
Npr.
ono : Kad već pišeš nauči kvotat!
Da si mu nakon toga objasnio kako, OK.I što to govori o tebi?


Ne govori bas nista, savjet je bio dobronamjeran jer mislim da nije tesko pritisnit jebenu tipku quote. Evo detaljnije za Aragorna:

-mozes jednostavno citirat tako da pritisnes quote u postu osobe kojoj odgovaras, kasnije mozes izbacit nepotreban tekst
-ili mozes u reply-u/odgovoru pritisnit quote, kopirat tekst koji zelis citirat pa opet pritisnit quote
-ili kopiras tekst koji zelis citirat, oznacis ga misem i samo jednom pritisnes quote
Uglavnom forma citiranog u odgovoru mora ovako izgledat, bez znaka * koji je stavljen da se ne automatski ne quota
*[quote] neciji tekst [/qoute]* , a kako post izgleda mozes provjerit sa tipkom preview prije nego kliknes submit.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 13, 2006 8:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Faaip de Oiad je napisao/la:
chaos engine je napisao/la:
Sta se tice Kalkija...

Svi koji izdvajaju njegove postove i na osnovu njih sude jednostavno od stabla ne vide sumu, pogotovo uzevsi u obrir njegov stil pisanja.
Između kvalitete misli i kvalitete jezika u kojima se one utjelovljuju postoji jaka veza. Tako o nekakvu ne-viđenju šume od stabala ne može biti govora.



Faaip, ako si procitao Gurdjieffa, Susrete s iznim ljudima, pise na prvim stranama, trebao bi znat da ovo nije tocno. Ako nisi, briga me.

Ja vise necu trosit energiju da kazem da je netko u krivu.

Kvaliteta misli ne moze biti bez ogromnog skupa rijeci, a to moze ukljucivati i psovke.

A sublimiranje je jos jedna dodatna stvar, kojoj si ti sad upravo pr..uo u usta.


arwen, odgovori mi na samo jedno pitanje. Kako covjek u zivotu, prvi puta nauci osjecaj krivice? Mozda: "Bio si u krivu i zato ces sad dobit sladoled."

Drugo, evo to ti je primjer zasto ne ide komunikacija. Netko lupi nesto deseto i sto, ja bi sad trebao sutit ili rec da je to dobro? To je sad upravo tocno to sto govoris, jer upravo ti sad vrsis nasilje, a ja ili mogu sutit ili se mijesat u sukob.


Znas arwen zasto treba tako? Zato sto svi znaju samo tupit po svom, nitko ne zna i pitanje postavit...


Kalki je potrosio daleko vise energiju nego vi. Vi ste bili ti koji ste ju upijali.

Samo neka se pogled baci na Antimaterijalne Svjetove:
http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=482

Ili neka se pogleda ova tu tema o strahu, od pocetka. A mogao bi nac daleko vise primjera od ova 2. Tocnije, mogao bi vjerorojatno tom broju dodat jos dvije nule.

Pa zar nisu svi slijepi? Pa kada ne vidite dalje od svog nosa. Jebiga, da je itko ikad rekao nesto, kao chaos engine sad, o tome sto je covjek pokusao, mozda bi dosli i malo dalje i vidjeli sto covjek ima za pruzit? Mozda su stvari u njegovom zivotu, za koje su ga ovdje nazivali ludjakom bile tocne?

Pa pogledajte sto drugi ljudi na forumu pricaju... OK, sada ste tu, ali opet, nakon sto se sakupili znanje koje se ovdje ima pruziti ste ostali sami dalje na svom putu, zar niste? A kada je netko sam, lako se spotice, pada, grebe, moze biti vrlo mukotrpno. Moze zalutati, moze doc u mrak, prepasti se... Ma... Sto uopce pricam?

I koliko sam vidio, ovdje se ljudi boje 4. denziteta... Neki vrte cakre doduse...

Sad ce netko rec: TO NIJE TAKO! POSTOJI SUPERZONA.

OK, superzona je samo jedna strana. 8)

Ovdje se kao podupire stajaliste da uvijek treba postojati vise strana.

Ma ljudi, samo pogledajte oko sebe, ustvari vi to vec vidite, samo jos niste shvatili... Ko sto pise za ljude, da su duboko u svojoj svijesti svjesni predatora, ali ... on svejedno ima kontrolu.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 12:41 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 14, 2006 12:19 am
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
strah od cega uopse se bojati strah je samo jos jedna od lazi kojom smo uprgnuti u sablon i kojim smo manipulisani. ljudi bez straha su prozivani ludi ali su ipak menjali svet

_________________
istina i samo istina


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 5:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
......


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 1:53 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 10:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Faaip ima isto glediste ne stvar kao i ja:).
Postoje spameri, ljudi koji vrijedaju druge, ljudi koji pisu pametno, ljudi koji pokusavaju pisat pametno, ljudi koje drobe gluposti, ljudi koji su dosadni ali od svakog od njih bar jednom ces procitat nesto zanimljivo, ma ima sto vrsta korisnika na ovom forumu. Medutim ima i jedna vrsta za koju vise ne znas sta je. Njih bih strpao u kategoriju..."opterecenje za server".

To je samo moje misljenje da se opet ne bi javila neka osjetljiva curica i nasla povrijedenom.

Fingolfin, ajde molim te smanji avatar:).

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 10:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Fingolfin, ajde molim te smanji avatar:).


Evo evo nije bilo namjerno, nešto sam samo eksperimentisao. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
chaos engine, veliko hvala na instrukcijama, trudicu se da uvezbam.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 3:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Citat:
Sve za sta se vezemo ima veze sa nasim egom, pa bilo to i vlastito dijete. To nema veze sa osjetljivoscu na druge ljude, jer prvi mogu reci da sam hipersenzibilan po tom pitanju


Ako bezuvjetna ljubav nema veze sa osjetljivošću na druge, što ima???
Nije li upravo osjećaj bezuvjetne ljubavi najdalje što na ovom nivou možemo otići u smjeru OPD?!

Ta ljubav niti hrani , niti priznaje ego! Pravu ljubav i empatiju vežem na našu bit, a ne na ego.Stoga, strah (u vezi sa drugima) može egzistirati i ukoliko se oslobodimo ega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Mea...razumijem te dobro o cemu pricas jer sam prosla kroz fazu zabrinutosti za sve i svasta. Iako nam se cini da je zabrinutost za ljude koje volimo izraz nase ljubavi prema njima to nije nista nego jedna losa navika kojoj smo dozvolili da se razvije i postane sila koja stalno trazi tu energiju "zabrinutosti".
Obicno zabrinutost nema veze sa stvarnoscu nego je iluzorna ideja koju mi na neki nacin hranimo a sa tim obicno nista dobro ne cinimo niti onima koje volimo a ponajmanje sebi.
Cak sta vise pretjerana zabrinutost ili strah upravo moze dovesti da se ta ideja manifestuje iako negdje u nasem misaonom sistemu smo je povezali sa osjecajem ljubavi.
Pretjerana emotivnost ma koliko nam se u nekom shvatanju cinila kao vrlina je u stvari velika slabost koju treba prevazici.
Bezuvjetna ljubav vjeruje prije svega u silu te bezuvjetne ljubavi i kao takva prevazilazi strahove ovog materijalnog zivota i vidi zabrinutost i strah samo kao jedan teret koji smo stavili sebi na ledja i koji isto tako mozemo da skinemo i ostavimo iza sebe .
Ne moze nitko od nas ni znati sto je to bezuvjetna ljubav dok nosimo tu gomilu tereta na sebi i stalno nas negdje boli od prevelike tezine koju smo navalili na sebe :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Citat:
Npr. svaki roditelj bi bez razmišljanja i straha dao život za vlastito dijete, oni koji to jesu, razumiju o čemu pričam.Ukoliko tvoje dijete pati, umireš od straha iako si u tom stanju totalno oslobođen vlastitog ega, jer si u potpunosti okrenut prema drugom!Dakle dao bi sebe da tvoje dijete ne pati!


Netocno, nisi oslobodjen vlastitog ega cim osjecas strah. Zapitaj se malo ko osjeca strah u tom trenutku. To sta si okrenut prema nekom drugom ne brise strah, koji je upravo produkt naseg ega.



A mozda su roditelji koji se ponesu na taj nacin ustvari, u nekom svom karmickom sledu, na pola puta do oslobadjanja od straha/ega tj. materijalnih okova.

A moze biti da su se, oni ljudi koji imaju takav odnos i prema drugima a ne samo prema svom detetu, vec oslobodili svog straha/ega odnosno njihovih matrijalnih okova. Hmm..., mozda i gresim.

Sigirno ste culi za neki primer kako roditelji koji nadzive svoju decu vise ni sami ne zele ziveti pa ili brzo "odu" i oni ili ceo zivot ostaju u patnji i besmislu.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 7:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Iako nam se cini da je zabrinutost za ljude koje volimo izraz nase ljubavi prema njima to nije nista nego jedna losa navika kojoj smo dozvolili da se razvije i postane sila koja stalno trazi tu energiju "zabrinutosti".


Sa ovim se apsolutno slazem, mislim, ipak jeste izraz zabrinutosti za ljude koje volimo, samo mozda nastao u neko "tesko vreme" i koji postaje navika pa cak i onda kada teska vremena prodju. Mozda je ustvari svest o materijalnoj tezini zivota ta koja nas podseca, kod jos svezeg iskustva, koliko surov zivot moze biti i onda dolazi do te navike preterane briznosti tj. straha za egzistenciju sebe i svojih bliznjih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 14, 2006 8:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Zabrinutost jest loša navika i grozno društvo na ovom našem putu!I Apsolutno vjerujem da lošim mislima zovemo nevolje...
Sebe ne stavljem u red vječno zabrinutih, uglavnom sam optimista, ponekad do gluposti,ali...kad ti dijete završi u bolnici, nema te tehnike ni metode, tog načina razmišljanja...strah je neizbježan!!!Kao što Arargon reče, postoje situacije u kojima mi ljudi ostajemo tek ljudi.
Ne vjerujem da postoji osoba (eventualno poremečena), koja u nekim situacijama neće osjetiti strah!
Sophia, voljela bih voljeti na tvoj način, to je puno zdravije ali ja to ne znam i iskreno ne vjerujem da ću naućiti tako skoro..Stoga preostaje mi jedino prihvatiti to što i nije toliki problem!
Samo sam htjela dokazati da na ovom nivou strah ne možemo pobijediti, možemo ga samo svesti na najmanju moguću mjeru, i sada shvaćam da je Kalki bio u pravu, možemo ga se oslobađati ponovo i ponovo ali ne i pobjediti! Ne tu gdje trenutno jesmo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 545 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 99 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz