Sada je: sub apr 27, 2024 12:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto apr 04, 2006 4:42 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Da li uopce postoji nesto kao odgovor?


Ionako su sve samo lekcije...

:lol:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 04, 2006 5:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 12, 2006 5:56 pm
Postovi: 22
Lokacija: Kragujevac
Citat:
kokal je napisao/la:

Ponekad da,ali sta radis ako je to tvoj muz-neko kome zelis tvoj stav da prihvati jer si ti to dobro obradila temu a vazno je???


Uvek radim isto, veruj mi. Moj muz, konkretno, je uvek moje pokusaje da mu objasnim metafizicku stranu sveta, prekidao moja objasnjenja i onda on meni objasnjavao svet sa aspekta fizike! I, sta je trebalo da uradim: da krenem u zestoku raspravu sa njim objasnjavajuci mu nesto sto nije u ravni njegovog interesovanja? Ili da ga proglasim glupim i omalovazim sve njegove druge kvalitete? Ili da ga jednostavno pustim da razmislja o stvarima koje su njemu bliske? Cak i kada su svakodnevne situacije u pitanju prvo procenim koliko su vazne pa tek onda krenem u raspravu. A tih situacija ima veoma, veoma malo.

Citat:
Mislim da shvatam kako ti dozivljavas strah al kod mene je recimo: ako se plasim neke bolesti kao sto si navela primere onda se suocim strahom i pokusam da zavolim bol da ne bi blokirao energiju da pokrije tog dela tela..tako se protok energije mislim poboljsha..


Dobar sistem. Ja sam jednom prilikom jak bol "zrtvovala" tako sto sam kroz njega pokusala da dozivim bol citavog covecanstva. Bol nije prestao, ali meni je bilo mnogo lakse da ga podnosim.

Citat:
U svakom slucaju ovo nisu moji stavovi vec ih prenosim iz The heart of the soul-GaryZukav i u celost ih prihvacam..POSLAO BIH KNJIGU ONOM KO BI JE PREVODIO NA FORUMU :wink: :)


Razmisljaj o tim stavovima i dalje, sve dok ne postanu sastavni deo tvog razmisljanja. Asimiluj ih, a onda ce se iz svega naucenog iskristalisati ono cisto sto TI jesi.

_________________
Samo pozvani ce uci


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 04, 2006 5:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 12, 2006 5:56 pm
Postovi: 22
Lokacija: Kragujevac
dreamback je napisao/la:
No, nekad se mozda treba zapitati i da li jedan cilj moze pomoci vec postojecem cilju? Ili, je i to ionako nebitno, jer smo ionako besmrtni? Da li moze cilj onda i ne-postojati? Ali cemu onda pozitivne emocije koje nas vuku negdje? Cemu sve sto nas vuce? Da li moze i odgovor biti u jos vise pitanja? Da li uopce postoji nesto kao odgovor? A eto, mislilo smo da sve znamo i da nam je sve u ovom realitetu vec poznato.


Svaki odgovor predstavlja portal za novo pitanje, svaki cilj je stremljenje ka novom cilju... o zeljama da i ne govorimo. Cini mi se da su to samo nekakve varke koje nas zadrzavaju u ovom obliku i ovom nivou na kome smo, jer da nije njih ne bi smo imali nikakav razlog obitavanja ovde i sada. Mozda je to kolektivni program?

_________________
Samo pozvani ce uci


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 04, 2006 6:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
to što je Sophia prevela od Lao Tse-a, u potpunosti se slaže sa saznanjima do kojih sam i ja došla iz drugih izvora. Možda su ti izvori citirali istog autora, nije važno. Uglavnom, odgovara onome što znam da je istina. Neki to zovu i kozmička rešetka.


Kozmička rešetka je sustav zbog kojeg je (između ostalog) i moguć prijenos Reikija na daljinu, u prostor i vrijeme, u dimenzije koje su šire od naše tri dimenzije, i prevazilaze razumijevanje uz pomoć naših poznatih pet osjetila (čula). Da bi se svjesno pristupilo (uključilo) u rešetku, treba se razviti još bar jedno, šesto čulo, (ono što zovemo intuitivni uvidi, intuitivno viđenje, ekstrasenzorna percepcija) a i više od toga. Kozmičkom rešetkom odvija se i sav prijenos psihičke energije kojeg do sada poznajemo.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 04, 2006 6:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Netko je tražio prijevod....


Gary Zukav: Život duše, izvornik : The Seat of the Soul, izdavač "Dvostruka duga", Čakovec, 2002. - Biblioteka Znanost novog vremena, naklada od 1000 komada je vjerojatno rasprodana, ne znam postoji li pretisak, ali knjiga se može naći u knjižnicama.

Pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 04, 2006 7:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Citat:
Mozda je to kolektivni program?


Moguce. Nesto kao beskonacna petlja. Na to sam se i htio osvrnut, no ne znam koliko veliku paznju da tome pridam.

Bas mi se neki dan dogodilo da mi je nesto doslo kao "vizija", a ne kao zelja... Vizija koju mogu opravdat i koja ima smisla, a koja je cak bila pomalo i suprotna rasporedjivackom i uredjivackom mehanizmu mog razuma, a nije nesto sto mene prisiljava da nesto napravim, niti je nesto veliko, ali opet, veliko je s aspekta da smo duse, odnosno da ljudi koji me okruzuju su duse i da sastavljanjem drugacijih pogleda, nastaje nesto vece...

I ovo nije jedino, no... Zasad dovoljno.

Moram li spomenut da je vizija bila lijepa? Nije to kao nekakav flash ekran koji se pojavio pred mojom glavom i odvrtio mi film... Ne, ne... Nekakav osjecaj, a mozda sam u tom trenu imao nesto na umu, pa mi je netko pomogao? Ne znam sto je bilo... Kako znat u sred razgovora? Kada vasa koncentracija ide na 2 stvari istovremeno?

:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 90 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz