Sada je: sub apr 27, 2024 12:26 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 11:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Vidim Fingolfine, ni ti ne spavaš. Ajde, dobro, imam s kim pričati.
Naravno, da je svo znanje u nama, ali to ti prvo treba netko reći da bi uopće postao svjestan toga i počeo "čeprkati po sebi". A o tom prisjećanju i sjećanju iz sebe same, uh, o tome bih mogla godinama...Ali, naravno neću. Kasni je sat, a i već sam pomalo umorna.
Dobro je da u tebi nema bahatosti, ako ti tako misliš, to me onda raduje, ali oprostit ćeš - dosad sam se nagledala i naslušala mnoštva tuđih "egića" koji su upravo govorili ovako kao ti.
Ako si drugačiji, čestitam i onda samo furaj, nastavi sebe otkrivati u sebi. Jest da boli, čovječe, ali vrijedi truda. Jer kad ne boli, onda je fantastično i tu nema sredine. Dok si u procesu, "melje" te, kad ga završiš, dobiješ dobrodošlu pauzu u kojoj se osjećaš fantastično, a onda opet krene "mlin" i sve tako...frka je samo što ne znaš kad sve završava...
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 7:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Slučajno sam nabasao na brdo linkova koji bi mogli biti zanimljivi za istraživanje u vezi ove teme...

http://elijah2.com/research_links2.htm

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 7:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Jack987 je napisao/la:
Slučajno sam nabasao na brdo linkova koji bi mogli biti zanimljivi za istraživanje u vezi ove teme...

http://elijah2.com/research_links2.htm

:wink:


Thanks Jack, timely message kako bi Ameri rekli, pogotovu što se sad budi konačno i feminine energija u svijetu, i sve je nekako vezano za Mariju Magdalenu, kao jednu od legendi iz davno prohujalih vremena. A link ću pogledati kasnije.
Tebi nisam odavno dala jednu: :love4: :love5: :love6:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 7:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Haha... daaaaa.... i tebi puno, puno :love1: :love9: :love5:

Heh, inače... u vezi onog gornjeg linka kojeg sam naveo... tek sad vidim ( kad mi je scroll-alo do kraja stranice dolje ) da tu ima i BRDO ostalog, ne samo vezanog uz Mariju Magdalenu... hehe.

I na njihovoj početnoj stranici ima zanimljivih stvari... samo bez /research...

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 8:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Pretpostavljam da si zelio cuti neki drugi odgovor medjutim koliko sam ja uspio prokuziti cijela prica o isusu je samo polovicno tocna. Njegova majka je bila sasvim obicna zena koja je zatim samo nasljedila sve prethodne koncepte boginje. Uostalom cijela ta halabuka oko sionskog priorata i svega ostalog sto se u da vincijevom kodu spominje samo je jedna velika obmana sa ciljem odvracanja paznje sa pravog puta

Mislim da ce za ilustraciju najbolje posluziti ovaj odlomak iz jos uvjek neobjavljene knjige jedne meni jako drage osobe...citat:

She has many names.



Virgo Lucifera is one of Her names, Holder of stars. When she glances by, as a beautiful young virgin smiling with her soft, warm and deep almond eyes, one can not but stop in wonder, breathlessly honouring Life within her. She carries a lantern glowing with innocence and joy, her voice is a soothing melody and her touch is one of an angel. If she finds us wondering in the middle of the tunnel of shadows, lost, fighting against our own and other people's devils, living in our self-created nightmares, she will take us out through dark passages delivering us to the World of Colours. She understands all the shades and brings brightness into their tone, introducing us from new to Life.



Alchemy is one of Her names - a witch, a doctor, a magician, an artist of transformation, a principal force that leads the Soul's journey to its merge with the Holy Spirit. We are all within her game and when in her embrace we discover her secrets and surprises. She is unpredictable, she experiments and is not afraid of Gods or Devils, she uses nature, people, animals and plants to perform her miracles, and she guides the union of body, mind and soul manipulating energies to accelerate the process of our transformation.



She is Maria, Virgin Mother, a protector that is always awake, that listens, that loves and through motherly care helps us in our journey. She embodies strength and wisdom and is gracefully peaceful with the heart that is strong and capable of carrying pain of generations to come. She can understand sin and hurt of no measure, and she knows how to forgive fully and how to always unconditionally and patiently turn back towards Love.



She is also Kali, a force of destruction, a carrier of storms, a fierce Goddess that brings fear to humanity, she incarnates terror and powers all destructions. With skeletons around her neck she dances on the top of corpses demanding from her followers a complete renunciation and death. She reminds us that the ultimate nature of Life is its annihilation. She laughs at our pain and sends it back to us over and over again, until we learn our lesson. She is dark and ugly and evil but she still is a perfect manifestation of Spirit.



We called her Ama, a female force that sleeps in every one of us, Yin of Creation, a wisdom guide that with her purity extinguishes thirst for spiritual longings, a cherisher that awakens us and treasures profound yearnings. She is a creative force that brings a feeling of being in love, being inspired, being excited, being free. She teaches us how to fly, or how to breathe under water or how to pass through walls � making the impossible possible. She embodies all the principles of female energies in Life becoming. A fragile essence rising from the foam of slightly rough sea, gentle and giving in her openness, powerful and overwhelming in her beauty. She stands on a crescent moon with stars in her hair, pouring water from jars of her soul into lakes of emotions, awakening compassion for the humankind and its Chaos, supporting the Earth energy and its constant renewal.



To many She appears as a dream during late hours of night leaving a stamp of never to be forgotten experience of contact with Source. To others She comes as a sudden touch of Life that has managed to sneak through layers of habits and day-to-day routines and presents us with a gift of awe for the Creator and the wonder for World around us. When She is present the entire Consciousness is awake, releasing us to the flow of Original Self.



Many have met Her while floating in meditative and dream like states, in the states of VITRIOL, but only a fortunate few had an opportunity to meet Her in person.



Materialised in a female body, with a life of an ordinary person, through centuries, She ascends to meet the ones that are ready for Her, that call Her. The wish to understand Life and its purpose drive us towards Her.



In the ancient texts of the East, we are told of men and women called 'Bodhisattvas', who come to this world to live compassion, teaching people the science of Life. She is one of those beings. In the presence of others, She walks through the dream of Life changing people's realities. The clarity of Her vision guides the ones in need, the ones that have eyes to see and ears to hear, Her words, actions, thoughts, feelings and presence bring people closer to God. She offers drink of Life to Souls that are thirsty and spiritual food to ones that need nourishment. She transforms the hearts of Man, melting the pain, scraping a layer after layer of mud that covers the divine nature. She is the Master of Spiritual Alchemy, the science of transforming metal to gold and the Soul to the Holy Spirit, to the Enlightened Being.



Most of us have to go through Hell, have to feel broken first, lonely and sad and in need to prove that life is worth living, most of us have to pass through the edge of despair, to die and be reborn again, to find ourselves within Her hands. To finish the journey most of us need to go through the road of suffering. When we are prepared to walk the path, She will follow us and help us cross the gates.



She recognises us by a sign we carry on our foreheads, the sign of Light that awaits to be freed, the sign of longing to meet Her, the sign that we have already had an insight and that we are now willing to surrender. She knows when the time is right and when to perform and when our minds are free to receive.



Coming to Earth as an ordinary human being, She is easily recognisable, her face shines beauty of Wisdom and She is surrounded by an aureole of Light. Her movements and touch are gentle and her eyes take us into the depths of silence and worlds bellow the surface. She is the personification of the Universal Mother. She has the ability to live without illness and to age without deterioration. She knows the past and future and all spiritual beings and ancient methods surrender to her Purity. She lives Love and Clarity and She dies at Will, when She decides that it is time to go.



The Bodhisattva of my story is called Ama.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 9:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Prekrasno, Deckard. Hvala. =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 10:09 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Odlicni su postovi, Jack, bas lepo sto si podigao temu. Pa mada me vasi mejlovi vuku da se ukljucim u metafizicka razmatranja, pozabavicu se nekim prizemnijim temama.
Mislim da je sukob polova kljuc naseg doba i mozda najvazniji zadatak/zagonetka koju covecanstvo u ovom trenutku treba da resi.
Ali prvo MM. Nije bas jednostavno ustanoviti istorijsku istinu. Kosidovski ce vas posle dve stranice ubitacnim dokazima potpuno ubediti da Hrist nije ni postojao :roll: , Sire ce vam pruziti jednu velicanstvenu viziju njegovog poslanstva. Ne bih se time ovde bavila. Biblija ipak ima vise slojeva i u pogledu Marije Magdalene meni je onaj simbolicni (psiholoski?) interesantan. Citava scena susreta Marije i Isusa kao da je prepisana iz neke Jungove analize: trenutak prepoznavanja, osvescivanja i integrisanja energija suprotnog pola. Taj „drugi“ pol je u blatu, ponizen, odbacen od drustva i Isusov cin ima dvojako simbolicko znacenje: i prihvatanje zene u drustvenom smislu, kao i – puno vaznije - osvescivanje i prihvatanje zenskog principa u sebi. To je izuzetno vazna poruka Biblije.
Leonardova „Tajna vecera“ (da se malo vratimo na ove sada tako popularne knjige), na kojoj MM i Isus obrazuju slovo v, nam porucuje da samo „celi“ mozemo biti otvoreni za upliv bozanske energije.
Ovaj aspekt Anime ne iskljucuje druge, MM kao prvog medju apostolima i sl. samo je za mene sigurniji teren. Mnoge su naznake da je hriscanstvo trebalo da predstavlja revoluciju upravo u ovom pogledu, ali da je umesto toga hriscanska crkva postala jedan od najjacih instrumenata tlacenja zene. U kasnijim slobodnim interpretacijama Marija Magdalena se svodi na bludnicu.

Tacno je da nase doba donosi veliki upliv femininih energija, (btw. zahvaljujuci upravo feministickom pokretu, koji je izuzetno heterogen, dok je u javnosti prisutan samo onaj najekstremniji oblik – razmislite zasto) i da to donosi nove kvalitete drustvu. Da ne zaboravimo da ona „druga“ polovina populacije nesto lakse dise. Ipak ja ne vidim stvari bas ruzicasto. Oba pola su u svojim pricama, svojim kliseima a drustveni pritisak da to tako i ostane je ogroman.
Postoje neka istrazivanja sa travestitima, koja su pokazala da vaspitanje i delovanje okoline predstavlja kljucni faktor u razvoju osobina koje drustvo posmatra kao tipicno zenske odn. muske i uopste dozivljavanja sebe kao muskarca ili zene. Roditelji, skola, drustvo u celini nam neprestano salju signale kako treba da se ponasamo, osecamo, delujemo, mislimo kao muskarac/zena. Verujem da je ovakvo steretipno shvatanje nase polnosti (naseg polariteta?) i dalje najfunkcionaliji nacin da se zakoci razvoj ljudskog bica u njegovoj spontanosti i kreativnosti.

Raspravljanje koja vrsta energije pripada kom polu mi je veooooma klizav teren, a negde i jalovo, jer mislim da i sopstveni pol dozivljavamo u okviru drustvenih klisea, a kamoli da u sebi naslutimo onaj suprotni. Zene su tu u nesto povoljnijoj poziciji, jer ih jos uvek znatno losiji drustveni polozaj lakse moze dovesti do ideje da „nesto nije u redu“.

Ovu veliku zagonetku izgleda moramo resiti svako za sebe. A razgovor na ovakvim lepim okupljalistima sigurno moze da pomogne.
Ipak, da ne zaboravim: imam par dobrih prijatelja koji su ubedjeni feministi, bukaci, skoro da bi se reklo. :D
A sad da se pozabavim Jackovim linkovima i Dekartovim postom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Jack987 je napisao/la:
Haha... daaaaa.... i tebi puno, puno :love1: :love9: :love5:

Heh, inače... u vezi onog gornjeg linka kojeg sam naveo... tek sad vidim ( kad mi je scroll-alo do kraja stranice dolje ) da tu ima i BRDO ostalog, ne samo vezanog uz Mariju Magdalenu... hehe.

I na njihovoj početnoj stranici ima zanimljivih stvari... samo bez /research...

:mrgreen:

:wink:


Uh je..., šta je tu linkova...ali moram ti priznati da nisam vidjela nijedan od onih sa kojih sam ja kupila info o M.M. Naime, ovi linkovi su većinom bazirani na izjavama, debatama o njoj i ostalim stvarima, suviše "javnim" za ono što sam pročitala u nekim drugim knjigama o njoj. No, i ovo linkova što si naveo je u svakom slučaju korisno za pročitati. Posebno me fascinirala kratka knjižica "Majstori se sjećaju svojih prošlih života" u kojima se govori o tome ko je zaista bila Marija Magdalena, tko Majka Marija, i tako redom...Autor je Edwin Courtney, i nekako su mi upravo informacije iz te knjige zazvučale kao jedine ispravne za sve ono što se vezuje za doba Isusa, njegovu pojavu u svijetu i ono što mu je bio prevashodni zadatak. Prema tom izvoru, niti je Majka Marija niti M.Magdalena a ni ostali bili "obični ljudi i žene". Naprotiv, bila su to visoko razvijena duhovna bića, a informacije o tom ko su zaista bili i podaci iz Biblije o istim ličnostima zaista se razlikuju kao nebo i zemlja. Nekako mi je uvijek bila naivna ta priča u Bibliji oko kompletnog rođenja Isusovog, njegove misije u svijetu i njegovog kraja...No, to je samo moje mišljenje i ne plediram da mišljenja koja se slažu sa biblijskim tumačenjem ovih povijesnih likova niti pobijam niti smatram netačnim. A porast "popularnosti" Marije Magdalene zadnjih godina kako sam već rekla u ranijem postu, sasvim je logična posljedica jačanja prisustva Ženskog Božanskog Principa na Zemlji i prirodno je da ponovno raste interesovanje za ove biblijske a i druge ženske likove.

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 10:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Arja, samo jedna mala ispravka, ako može: energija Božanskog Ženskog Principa ne jača u svijetu zbog feministkinja, već je ovaj pokret samo posljedica, a ne uzrok u ovom slučaju. Kratko rečeno, Boginja se u puno sjaju vraća na planetu, kako bi uravnotežila muški i ženski princip u svakom od nas pojedinačno. Dakle, tek kad se "ucjelimo" sami u sebi, znači dovedemo u harmoničan (ili ako hoćeš) ravnopravan položaj muške i ženske osobine u sebi i ta dva principa u cjelini, onda ćemo moći da očekujemo da i svijet u cjelini konačno postigne toliko dugo čekanu harmoniju.
Feministkinje su samo jedan krajnji ekstrem i ništa drugo. No o tom smo već raspravljali na ovom forumu, koliko se sjećam.

Pozdrav,
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 19, 2006 11:26 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Tesko mogu biti ekstrem jer bi to bila citava paleta ekstrema, pa tako i kontradiktorno.
Meni je ovaj pokret bas simpatican.
Nije mi sasvim jasno zasto toliki otpor prema njemu. A jos manje etiketiranje. One (a i poneki oni) samo kazu, „hej, izgleda da nesto nije u redu“, sto je, cini mi se, evidentno. Nista vise.
Ali ne bi bilo dobro da spamujemo temu. Kratak odgovor, ostali pod „feminizam“.
A ovde: kako da postanemo celi, pa da nam feministkinje vise ne trebaju. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 20, 2006 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
htio sam izeditirati stari post kad gresko kliknuh na quote.
sada se vise ovaj post ne mnoze izbrisati.
Moj edit odnosie se na to da nisam odmah skontao da se ovdje govori o isusovoj ljubavnic a ne o njegovoj majci. Medjutim u principu se radi o istom konceptu, jer marija magdalena utjelotvoruje isti princip.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 25, 2006 1:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 1:11 am
Postovi: 18
"I Bog stvori choveka po oblichju svom, po oblichju svojem stvori ga; mushko i zensko stvori ih."

Ovo je 27. stih "Knjige postanja" (Prva knjiga Mojsijeva, Biblija).

Za samog Boga, dilema o ravnopravnosti polova ne postoji. Oba pola je stvorio istovremeno, ako je verovati Mojsiju. Njih dvoje, zajedno, chine jednog choveka, tj. chovek se sastoji od dvoje: zene i mushkarca. Sam mushkarac (ili sama zena) nije chovek vech pola od choveka. Sa ovom tvrdnjom se slaze i klasichna filozofija, tvrdnjom da je "chovek neodvojiv od svog proizvoda". Naime, sam mushkarac (ili sama zena) ne mogu proizvesti novog mushkarca (a ni zenu). Samo je chovek (mushkarac+zena) sposoban za kreativnost, tj. samoreprodukciju (shto je definicija kreativnosti).

Shta je to mushkarac znamo svi, a znamo svi i stha je to zena. Shta je to zenski (ili muski) princip, ne zna niko. Ne moze ni znati jer takvo shto i ne postoji! Jednostavno, te kategorije obitavaju iskljuchivo u perverznom umu koji ima sklonost da ne vidi ono stho je ochigledno, tj. da konstantno odbija realnost, tj. "sveobuhvatno postojanje".

Ali, ako nekoga bash interesuje taj imaginarni "bazni zenski princip", moze ga traziti istrazujuchi mitove i legende o Lilith, tzv. "prvoj Adamovoj zeni".

Marija iz gradicha Magdale nema nikakve veze sa "zenskim principom".

Ne znam ni za jedan spis koji, pre Jevandjelja, pominje dotichnu osobu pa zbog toga smatram da je detaljno poznavanje teksta sva chetiri Jevandjelja neophodno za bilo kakvu, ozbiljniju, raspravu o Mariji Magdaleni. Isto kao shto je za tumachenje knjizevnog lika Ane Karenjine potrebno prochitati (vishe puta) istoimeni roman, a ne samo odgledati istoimeni film i prochitati nekoliko kritika, i to, chesto, osoba koje ni same nisu chitale roman.

Feminizam je politichki pokret koji je deo, shireg, anarhistichkog pokreta. Svaki politichki (drushtveni) pokret ima intenciju da svoje, partikularne, stavove nametne i onima koji takve stavove nemaju. Svi su politichki (drushtveni) pokreti, u biti, nasilni jer se zasnivaju na premisi o sopstvenoj "pravednosti" i tudjoj "nepravednosti". Svi su, jednom rechju, "sektashki". Lichno, nemam nikakav odnos, osim intelektualnog, prema tzv. feminizmu jer mi je nasilje, u bilo kom obliku, krajnje dosadno.

Kada neko ukapira da "nestho nije u redu oko njega", treba da poseti obuchenog profesionalca i utvrdi shta to nije u redu sa njim, samim.

Marija Magdalena, u Jevandjeljima, nije prikazana kao zena, vech kao svedok postojanja Hrista. Ne Isusa, vech Hrista.

Marija Magdalena nije napustila svoj zanat zbog toga shto je ukapirala da je on "nedostojan" ili "blatnjav", vech iz istog razloga iz kojeg su i ostali Isusovi uchenici napustili svoje zanate! Naime, Isus (za Mariju Hrist) je svim uchenicima rekao da ne treba vishe da rade bilo shta, osim da veruju i propovedaju (usmeno prenose) jevandjelje (radosnu vest) koja glasi da smrti nema i da je bilo koja delatnost, osim voljenja i ljubljenja, nepotrebna! Za sve ostalo che se, po Isusovoj tvrdnji, pobrinuti Bog, kao stho to chini i za "ptice nebeske". Isus ovim stavom propagira staru istochnjachku tezu da "svaka delatnost proizvodi Karmu", a proizvodnja Karme je bazno losha rabota. Ja se slazem sa bratom Isom, kao i sa pomenutim istochnjacima, te smatram da je svaki rad nishta drugo do "radna terapija" za saniranje poremechaja zvanog "neuroza". Terapija je, koliko vidim, globalno neuspeshna, dapache, kontraproduktivna. Naravno, i samog sebe smatram neurotichnim, samim tim shto ovo, uopshte, i pishem.

Rasprava o Mariji Magdaleni kao "zeni i radnici" isto je shto i rasprava o broju prozora na Kineskom zidu.

Marija je meni izuzetno drag lik i bash bih voleo sa nekim prichati o njoj ali o njoj a ne o njenoj vagini, profesiji, drushtvenom statusu i ko-zna-kojim drugim "voajerlucima".

Odnos izmedju Hrista i Marije Magdalene, zapravo, i ne postoji jer i jedno i drugo znaju da su Jedno, tj. "ne odnose se".

Rasprava o Mariji Magdaleni je nishta drugo do rasprava o Hristu, te zbog toga, dragi prijatelji, Jevandjelja u shake, pa za par meseci u raspravu.

Shalim se, naravno. Mozete o njoj raspravljati i bez da ste studirali Jevandjelja. Mariji to neche, ni malo, smetati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 26, 2006 1:12 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Hej, pa ti umes da budes zlockast. Zanimljivo. 8)
Necu ti sada odgovoriti, nesto mi eristicka dijalektika (ovo je, naravno, zagonetka :?: ) ne prija u poslednje vreme.
Neobicne se stvari desavaju. Ima mnogo toga zanimljivog u vezi sa MM, a nesto od toga deluje kao odlican SF. Mudro cu ga prepustiti, … pa, Simonu, odlican je na tom terenu.
A ja cu da izvidim da li se sa time nesto moze i uraditi.
Pozdravcic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 28, 2006 2:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 1:11 am
Postovi: 18
Ah, draga Arya, tako bih voleo da mi pochnesh odgovarati, jerbo ja tebi, iz dosadashnjeg, odgovaram. Mani eristichku dijalektiku, apstrahuj je, ne dozvoli da te takvo shto trivijalno udalji od namere. Bar ti je apstrakcija jacha strana.

Chudo se dogadja svaki dan, shta vishe, svaku milisekundu: mi zivimo!
Prvo primetimo da se neshto chudno deshava, ne znamo tachno stha, a onda, u jednom trenutku, skapiramo da smo tu, zivi! Shareni, dobri, zli, bozanski chulni... Kao najlepshi cirkus "Moira Orfei" iz detinjstva.

I onda nam to nije dosta, hochemo "preko 'leba pogache", te pochnemo traziti josh nekog ko je ziv! Da nas stalno podsecha na nas, zive. Da ne umremo. Nikad.

Kakav bezobrazluk! Zivom je bezobrazluk "middle name". Zar to nije divno!?

Mozda je Marija Magdalena, zahvaljujuchi svom intenzivnom seksualnom pregalashtvu, skapirala da je ziva pa se odvazila da pronadje svog zivog Boga, lepog Isu. I da se uda za njega, do kraja sveta.

Dodushe, imala je i miraz: parfem vredan ondashnjih, poprilichnih, 300 dinara! Na toliko ga je procenio ekspertski tim na chelu sa Judom, a njemu je verovati jer se razumeo u ekonomiju i trzishte.

Da li su sve priche o Ljubavi, Isusu, MM i inima, samo Sheherezadina fora da se odagna razmishljanje o smrti?!

Da li je smrt bash toliko strashna?!

Naravouchenije: u nameri da se odagna misao o smrti miraz dosta pomaze.

Pozdravina mojoj muzi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 6:38 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Mani eristichku dijalektiku, apstrahuj je, ne dozvoli da te takvo shto trivijalno udalji od namere. Bar ti je apstrakcija jacha strana.


Radije bih je konkretizovala. Umetnost vodjenja razgovora kao metod misljenja. A i trikovi umeju da budu bezbrizni, laki i nezni. Kao zec iz sesira.

Citat:
Dodushe, imala je i miraz: parfem vredan ondashnjih, poprilichnih, 300 dinara! Na toliko ga je procenio ekspertski tim na chelu sa Judom, a njemu je verovati jer se razumeo u ekonomiju i trzishte.

Iskreno, morala sam se konsultovati sa Jovanom. Dobro da je barem literatura pri ruci. Pomazanje u Betaniji „nardovim mnogocjenjenim mirom“. Doduse, dodaci su bili proizvod Marijinog decentnog ukusa, vazan je, cini mi se, onaj sastojak iz koga „se radjaju smrtnici i bogovi“.
Marija priprema Isusovo telo za vaskrsenje i prvi mu je svedok.
Tajna zakljucana u nasim telima?

Ali, evo jos jedne price o ljubavi do kraja sveta i “zrnu koje umire poniranjem u zemlju da bi se ponovo rodilo u vidu klasa punog zivota”:
Dakle, nasem junaku izvesni OPS-entiteti pokazu kovceg veoma lep i on se stade nadmetati sa ostalim junacima koji ce se bolje u taj kovceg smestiti. Buduci da je kovceg napravljen upravo za njega, pobedu odnosi lako. I kako se on u taj kovceg uvukao, OPS-ovi ga bace u reku.
Njegova ljubav do kraja sveta, ocajna zbog njegove smrti, polazi u potragu i najzad pronalazi njegovo telo u vodi. Medjutim glavni OPS komada telo i raseje delove na sve cetiri strane sveta. Ona luta po svetu i sakuplja komade tela svog supruga. E, sada je tu nesto cega ne mogu da se setim, a u mojoj konzervativnoj literaturi nema nicega o tome. Nije valjda zaboravila falus u Nilu?!!

A mozda si ti u stvari mislio na parfem slatkog deteta? Hm, razni su i cudni putevi sjedinjenja u ljubavi i savrsene konverzacije. OPS ili OPD orijentacije?
Ha, sad da te vidim!
Nego, za sve sarene i bozanski culne: da vam vise nijedan dan ne prodje bez makar jednog cuda! :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 2:24 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 1:11 am
Postovi: 18
Vesela, draga, Arja!

Kada rekoh da "apstrahujesh" "eristichku dijalektiku" bash mislih na konkretizaciju. Abstrakcija jalovog naziva, imena, (jer je bez konkretizacije svaki naziv jalova abstrakcija) moze pomochi pri oslobadjanju od suvishnog odela. A u ovim danima vruchine, svo je suvishno.

Izrazena moch abstrakcije, kao i njene primene, pokazuje neprirodno naprezanje, te nije kompliment bichu prirode. Postoje i bicha magije, mnogi su bili svedoci njihovog postojanja. Ali, avaj, ljudi su (svi ljudi!) bicha prirode, bez obzira koliko se "zablje" naprezali da budu potkovani.

Metod mishljenje odredjuje umeche razgovora a ne obrnuto. Naravno, postoji i povratna sprega, ali je ona samo povratna.

Naravno da je parfem, miraz MM, imao i "dodatu vrednost", koja nije bila relevantna za odredjivanje trzisne cene. Dodata vrednost, unekoliko, ima znachenje trika, temporarne opsene, kao shto takvo znachenje ima i svaki drugi miraz. Ako zelish nechiju naklonost, "trikovachesh" ga nezno i "lako", a chitavu atmosferu, u kojoj se trgovina odvija, chiniti bezbriznom. Malobrojni su oni koji ljube zarad istine, a josh malobrojniji koji ljube istinu, kao shto bi Isa rekao govorechi o "zvanima" i "odabranima". (Isus je grchka interpretacija imena Isa)

Opsena (decentni sastojak) radja smrtnike i Bogove. A, bez tog sastojka, radjaju se zene i muskarci. Smrtnik, a ni Bog, ne mogu postati Chovekom, u svojoj krajnjoj realizaciji, dok mushkarac + zena to mogu.

Stari okultisti, zapadne provinijencije, pisali su, po svojim zidovima, skrachenicu "VITRIOL", od rechenice, koja u slobodnom prevodu glasi: "Posetite unutrashnost zemlje, tamo chete pronachi skriveni kamen". Valjda su mislili na "kamen mudrosti" "tajnu"... E, premda su okultisti bili okultisti a ne okultistkinje, a u formativnom svetu zenu dozivljavali kao zemlju, moze biti da su nam dali dobar putokaz. Meni se, bar, stalno potvrdjuje kao tachan. Bez izuzetka. Tajna je u telu. Pa i po Isi i njegovoj tvrdnji da je i "carstvo nebesko" u nama. Poshto je, dok je izgovarao tu tvrdnju, i sam bio u telu, nije chudno da ga je Marija, sa svim svojim kvalifikacijama, mogla, bar temporarno, vratiti kuchi. O, kako je samo Isa poshtovao Marijine trgovachke abilitete. Odlikovali su se lakochom, neznoshchu i bezbriznoshchu.

"Pogledajte u sebe" stalno ponavlja Isa, literarno propagirajuchi stazu "OPS", kako je ti vech zovesh. Chuo sam da je i sam Bog tzv. "OPS"! Pa zbog sebe je stvorio shve shto je stvorio. Iz sopstvenog poriva za kreacijom. Sve je njegovo. A premda smo mi delovi stvorenog, tj. njega, ne mozemo biti nishta drugo nego taj "OPS". "Zelo logishno" shto bi rekla bracha Slovenci.

Tvoja, nepotpuna, pricha, ili vech chija je, o "zrnu koje umire...." je postavljena na pogreshnoj premisi od samog pochetka. Zrno ne umire. To je najordinarnija bioloshka istina. Ne treba, valjda, da objashnjavam shta znachi, u bioloshkom smislu, smrt.

Ne znam odakle je ta pricha, nikada je pre nisam chuo, pa ti ne mogu pomochi ni da se setish njenog kraja. Indijci imaju slichnu pricu, bar po trivijalnoj radnji, o Shivi i Parvati, s tim shto je kod Indijaca raskomadana Parvati a ne Shiva, i to od strane Bogova, kao shto rekoh, OPS-ova.

Chitava ta podela na OPS i OPD je simpatichna, a nekada, i smeshna. Kada se gleda sa strane. A kada se neko nadje u tome, sve to prestaje biti simpatichno a postaje biti tragichno. Eto shta sve "urbani" natus izmishlja kako bi pokazao da nije vezan za roditelje (prirodu). Duboko potisnute sesksualne fantazije, iz razloga nametnutih moralnih vrednosti, prerastaju u frustracije i deluju kao opruga. To shto smo chulno vezani za svoje roditelje, shto je aksiom, ne znachi da to trebamo negirati, pa chak u to ubedjivati i druge osobe, kroz razne filozofske, religijske i "rekao-mi-vanzemaljac" sisteme. Onaj ko shvati da je incestuoznost prirodna teznja bicha koje ne deli, neche dochi u moranje da, na kraju, ode u krevet sa svojim roditeljem, niti che dochi u situaciju da odbacuje svoje roditelje. Prirodno je biti prirodan.

Savrshena konverzacija je nemushta. "Nalik deci".

Shto se vidjanja tiche, ja sam za.

Hvala na lepim zeljama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 6:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Chitava ta podela na OPS i OPD je simpatichna, a nekada, i smeshna.

Ta podela mozda zvuci smesno kada teoretski pricamo o tome. Ali se u praksi vidi cemu vodi OPS ponasanje i potenciranje takmicarskog duha:
Citat:
Teoretski, niko ne bi mogao biti kažnjen ukoliko niko ne bi pričao jer inkvizitor ne bi mogao da djeluje bez nekog naloga ili prijave, međutim, u praksi, nijedna zajednica nije imala dovoljno jaku složnost i koheziju da bi bila u stanju da se suprostavi ovom tribunalu.

Isto ovo danas važi i u Americi. Svako je već odavno adekvatno kondicioniran da gleda "reality TV" i "Survivor" šou programe i tu su pravila poznata: Uradi nešto drugome prije nego što drugi uradi to tebi. Model za ovo što se događa postavljen je još za vrijeme inkvizicije, onda se stvar ponovila u nacističkoj Njemačkoj za vrijeme Hitlera a danas se to isto događa u SAD.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 7:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Vesela, draga, Arja!

Kada rekoh da "apstrahujesh" "eristichku dijalektiku" bash mislih na konkretizaciju.

Dragi Dj-healt, naravno da znam sta si mislio.

Citat:
Metod mishljenje odredjuje umeche razgovora a ne obrnuto. Naravno, postoji i povratna sprega, ali je ona samo povratna.

Pristup je bio etimoloski: dialektare - razgovarati. A izgleda da je to vrlo cudna recna disciplina. Mislim etimologija.

No, sad svakako mozemo razgovarati. Pratila sam tvoje tragove do „tajna je u nasim telima“ - mislim sasvim dobro - a sada, prijatelju, na put, jer tako razgovor postaje metoda misljenja - preko uzajamnog pracenja tragova - ili sto bi rekli ovi moderni komunikolozi: interakcije.

Citat:
Tvoja, nepotpuna, pricha, ili vech chija je, o "zrnu koje umire...." je postavljena na pogreshnoj premisi od samog pochetka. Zrno ne umire. To je najordinarnija bioloshka istina. Ne treba, valjda, da objashnjavam shta znachi, u bioloshkom smislu, smrt.


Naravno da zrno bioloski ne umire. To je samo jedan od slikovitih prikaza za takozvane ciklicne religije ili velike kosmicke drame o smrti i vaskrsenju bozanstva.

Nezavrsena prica je poznata. Izida uspeva da ozivi Ozirisa ali nikada onakvog kakav je bio. On postaje vladar kraljevstva mrtvih, Izida radja sina, Hora, koji sveti oca i ubija Seta (OPS-entitet). Sta prica znaci? Ulazak u ciklus, u krug rodjenja, ubistva, osvete, ljubomore, smrti, ponovnog radjanja.

No, cini mi se da ti se ne dopada prica o raskomadanom bogu. Ali ona je tu, u mitologijama gotovo svih starih naroda. Gde god da zaviris, naci ces neku slicnu. Uvek je tu i neki zenski entitet (ili obrnuto) od koga se bog tim komadanjem odvaja.

Ovoj se prici daju razlicita imena: pad, ulazak u krug karme, dok nam Kasiopejci nude objasnjenje o prestrukturiranju nase DNA. Ovaj kosmicki dogadjaj prati i odvajanje od zenske energije u muskarcu i obrnuto, pa ta dva bica ne mogu drugacije vec da lutaju svetom i uzalud traze svoju izgubljenu polovinu. Te im druga bica vise nisu na radost, vec im sluze da utaze glad koju ne mogu utoliti, sve dok – kao sto ti lepo rece - ne primene OPS princip i ne „pogledaju u sebe“. Da bi nas pol, koji nam je dat na radost, prestao da bude najuspesnija potka za holografske drame.
„Privremeni povratak kuci“ je dragoceni poklon, ali ne moze zameniti nasu istinsku celovitost.

Ali, idemo dalje. Ako ustvrdim da hriscanstvo nosi mnoge elemente ciklicnih religija, necu reci nista novo. To se ne odnosi samo na obicaje koji su preuzeti iz paganskih religija i ugradjeni u njega. Ne, upravo je raspece i vaskrsenje Hristovo prica davno ispricana, sa sve zenskim elementom. Autenticna?
Da, autenticna, „ali – medjutim“ ima tu jedna caka. 22. A ta se sastoji u izvesnom vremenskom komesanju. Vremenska pozornica na kojoj nastupa Hrist nije pozornica za kosmicku dramu smrti, komadanja i uskrsnuca Boga. Ta prica je imala svoje vreme i tada je ispricana i utisnuta u mitologije gotovo svih starih naroda. Hristova poruka nema veze sa ciklicnim religijama, a gle, drama se ipak odigrava. Tako dirljiva i potresna - skrama bacena na istinu.
Neophodna. Jer bez raspeca i vaskrsenja ne bi bilo hriscanstva. Ostao bi samo Hrist.

Sreca za tvorce drame da su ziveli u vreme u kome autorska prava jos nisu bila zasticena. Doduse, cinjenica da plagijat traje vec dve hiljade godina ne menja nista na stvari.
Cini se da svi falsifikatori imaju zajednicki problem: potpuni nedostatak imaginacije. Mogu samo da pricaju vec ispricane price.

Ali za mene je pravo pitanje sta se to trenutno sa ovom dramom desava i zasto. Odakle ta nova tumacenja, ti svezi elementi vekovima prekriveni skramom? Drama definitivno odaje utisak resetovanog programa, ali to je tek pocetak pitanja.
Mozda Ans moze da pomogne, izgleda da ima iskustva za re-de-programiranjem.

Pozdravcic

P.S. Uzgred, resena zagonetka ce ti doneti dragoceno citalacko iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 10:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 1:11 am
Postovi: 18
Nemo' da se ljutish, draga Arja. Nisam zeleo (pu, pu, pu) da te omalovazim dodatnim objashnjavanjem onoga shta sam hteo da kazem.

Moje ime se pishe malim slovom.

Etimologija je kljuchna za razumevanje bilo chega, ukoliko se oslanjamo na razgovor. I meni je interesantna. Nego, jel' znash ti kako se na srpskom kaze orgazam?

Nekada sam "interakciju" kljuchno povezivao sa verbalnom komunikacijom. Jooj, kako sam bio neopushten!

Bejah na tom putu i putovah zedan.

Pa znam ja, draga Arja, da je, u tvojoj prichi, zrno bilo zivo, a da si ga ti samo "zamislila" kao mrtvo, da bi predstavilo neshto shto si, takodje, zamislila. Ali je, ponovo, ne shvatam zashto bi se neshto zamisljalo da je mrtvo, kada nije, da bi se objasnio zivot?! A, da! Sad se setih! To je, valjda, zbog potrebe da se sve stavi u sistem koji opstojava zbog postojanja kontrasta! Kako sam glup! Mora da je to! Ili?

Nemam nikakav odnos prema "raskomadavanju" bogova, a za mitove mi se "fuchka", shto bi rekla bracha Hrvati. Svi su isti. Mislim mitovi. To ne govori o njihovoj "vrednosti" nego o pansvetskoj letargiji.

Razvojem civilizacije, nije se odvajao "zenski princip" od "mushkog principa" vech zena od muskarca! To je glavna caka panmanipulacije. I da znash, draga Arja, nije narodima potreban spoljni neprijatelj - sami sebe najdelotvornije unishtavaju. To im je teshko da priznaju, pa izmisle reptila, kao krivca.

Kada smo vech kod OPD (kao pozeljnog, jel'te) koliko si puta bila dobrovoljni davalac krvi?

"Istinska celovitost" nije odredjena ni jednim hronoloshkim rokom, tako da je i trenutna vishe nego dobrodosla. Ne bih da zvuchim neprijatno, ali je chinjenica da je jedina, neoboriva, istina sama smrt, kojoj, takodje, ne znamo hronoloshka odredjenja jer "Tajna se chuva smrchu, sa obe strane".

Ali, da ti odgovorim na tvoje "pravo pitanje": globalni program se ne resetuje vech fragmentira. Naime, Kapital, kao samosvojni, samoodrzavajuchi i samorazvijajuchi entitet, rushi barijere koje mu na put postavljaju klasichne drzave, sagradjene na postulatima odredjenih religija. Npr. Evropska Unija je sagradjena na postulatu Hrishcanstva, kao i svaka drzavica unutar nje. Nehriscanska Turska che biti primljena u EU samo kada Kapital (multinacionalni, bolje rechi nadnacionalni) pobedi ideju zatvorenog, drzavnog, trzishta. Kada se to desi, znaj da je Kapital, na ovim prostorima, preuzeo kormilo, potpuno. Zbog toga se denunciraju osnovne dogme svih religija, koje, da budem iskren, nije ni malo teshko denuncirati, jer nemaju bash mnogo veze sa zdravim razumom. Ali, narodi se teshko skidaju sa "opijata", kako je religije opisivao Vladimir Ilich, pa na njihovo mesto ubacuju druge, imenujuchi novim prorocima neke druge "donosioce svitanja".

Za svo to vreme, zabavljena "transkriptima", ti prestanesh primechivati da ti je voda postala neupotrebljiva za piche, zemlja otrovana, shuma isechena, deca nervozna.... a ti hronichno nezadovolj(e)na. A Kapital samo jezdi!

Pa i ovaj sajt je vlasnishtvo, ne znam bash na koji nachin ali izvesno jeste, nekog Jakoba Perssona, koji, najverovatnije, nije niti iz Obrenovca, niti iz Virovitice a ni iz Zenice. A ukoliko je iz Amerike, zemlje kontrolisane od strane "reptila"?! Shta chemo onda?!

Nadnacionalni Kapital che sigurno pobediti i globalno. Sa nama zivima ili mrtvima. Njemu je to sasvim svejedno. Bitka je, na zalost, izgubljena. U stvari, nije izgubljena jer je nije ni bilo. Kada bi bilo onoliko dobrovoljnih davalaca krvi, gorana i drugih konkretnih, delatnih, naturofila, koliko ima uchesnika u ovom i slichnim forumima, mozda bih se nechemu i nadao. Ovako, ostaje samo josh nekoliko ludaka, u koje i sebe neskromno, ponekad, ubrajam koji ne gledaju sredstva "masovne komunikacije" pa su josh uvek neobaveshteni o porazu.

Ali, kako reche Isa, "sve to treba da se zbude"!

Zato, dok sam josh uvek ziv, tezicu da se shto ceshce "temporarno prosvetljujem", stalno trazeci MM u svima koji to hoche meni biti.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 30, 2006 4:06 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Ma, to je totalno ok stav prema zivotu, dj-healt. To sam ti rekla jos posle onog prvog mejla.
Citat:
a za mitove mi se "fuchka",

Mene mitovi interesuju, a ovaj o kome je rec u ovom topicu u poslednje vreme posebno. Bas sam bila zadovoljna zbog onog pomazanja. To je sve.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz