Sada je: sub apr 27, 2024 10:01 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Slike u umu
PostPostano: sri maj 03, 2006 12:43 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 5:08 pm
Postovi: 16
Galaksichari,,

Imam jedno pitanje za vas
Molim vas pomozite ako mozete!

Naime radi se o jednoj "sposobnosti" koju imam i koju jos uvijek nisam uspio dekodirat ili pronac u nekom tekstu!
Otkad sam bio mali igrao bi sa sobom jednu igru. Dok bi zatvorio oci nakon 10- 15 sekundi pocela bi se otkrivat jedna slika. Sto sam vise dopustio da se otkrije bila je sve jasnija sve dok nije postigla jasnocu kao da je gledam sa skroz otvorenim ocima. Naime, radi se o jednom ogromnom labiritnu crno bijele boje koji po obliku izgleda na klaeidoskopske slike. No rezolucija je 10000 veca nego od tih igracaka. Sliku koju vidim naprosto oduzima dah.
Oduvijek sam mogao to da radim, no vecinu zivota sam proveo misleci da je to nesto normalno i da to svatko moze, nisam to nitkom ni spominjao ni previse obracao pozornost sve dok nisam upao prije par godina u carstvo metafizickog materijala.
Ono sto me zanima ako netko ima slicna iskustva neka to podijeli samnom ili jos bolje ako netko razumije sto tocno vidim i sto bi to trebalo ZNACIT!

Love,
Sans


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 12:52 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Sans dobrodošao!

Hvala za ovo pitanje!

Ja osobno kad jako zatvorim oči, vidim sliku spirale sa iskrivljenim crno-bijelim kvadratićima ( kao šahovsko polje ), koje slijedi oblik te spirale. I onako iz centra spirale, okreću se prema meni ( mojem pogledu ).

Što to znači? Iskreno - još neznam. Možda svakoj osobi nešto drugo.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 2:17 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 5:08 pm
Postovi: 16
Jack,

Opisao si upravo to sto i ja vidim, bolje si to rijecima izrazio!!

Drago mi je da sam jos jednog nasao kome se to dogadja! :)

Ne mislis li da je malo cudno da u svim tekstovima i svim tematikama i fenomenima koji postoje u metafizickoj domeni ovaj fenomen je izostavljen. Ne kažem da ne postoji zapisan u nekoj literaturi ali jednostavno nikad nisam dosao do neceg gdje to netko barem nakratko spominje! A vjerujem da si i ti puno toga procitao!
Cudno, zar ne?!

Do sada sam upoznao jos jednu djevojku kojoj se to dogadja!
Jedan moj prijatelj ima ideju da se to dogadja umjetnicima koji se nalaze u podrucju "vizionarske umjetnosti". Ja i ta djevojka spadamo tamo, cime se ti bavis Jack, osim sto upravljas binarnom Galaksijom ? :)
Da li je teorija tocna?!
Da li si ti cuo nekog kome se to dogadja?!

Spomenuo si da to moze znacit svakoj osobi nesto drugacije, ok slazem se do jedne tocke, kao i svaki fenomen ljudska beskonacna percepcjia ima sposobnost bacit svoj individualni pogled na njega, no ipak siguran sam da to nesto znaci!! objektivnije,..

Zelim znat sto!!

Love,
Sans


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 7:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Jack nešto mi poznata ta tvoja spirala. :)
Samo kod mene nisu kvadratići već neki kružni oblici koji su stalno u nekom pokretu, kao da naizmjenično rastu pa se počnu smanjivati i međusobno se smjenjuju.
Dok sam bio klinac to je bilo mnogo izraženije, tako jedno vrijeme kao dijete sam bio užasno uznemiren tom pojavom, ti dinamični oblici kao da su mi nešto htjeli reći, takav osjećaj imam, ali ja nisam tada to mogao prihvatiti, previše je bilo snažno i neobično za jedan dječiji mozak, a još nakon toga shvatite da to nemate sa kim podijeliti, ili ne daj bože da niste normalni #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 1:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Samo kod mene nisu kvadratići već neki kružni oblici koji su stalno u nekom pokretu, kao da naizmjenično rastu pa se počnu smanjivati i međusobno se smjenjuju.
Dok sam bio klinac to je bilo mnogo izraženije


I kod mene je ovako slicno, samo sto sam stariji manje to vidim mada sada bas i ne provodim puno vremena zmureci budan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 1:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 5:08 pm
Postovi: 16
AHA ZNACI IMA NAS JOS!!!

A NITKO NE PRICA O TOME!!!

AJMO; SVI KOJI IMAJU SLICNA ISKUSTVA NEKA PODJELE!!

fingolfin,, zanima me da li su i tvoji oblici u crno bijeloj boji.
Isto tako fingolfin i jack,, kakva vam je rezolucija slike?!
Meni je ogromna, nesto takvo detaljno i veliko nisam nikad u 3d-u vidio (slike,video, etc..)
fingolfin, da li su i tvoji oblici crno bijeli?
Zasto ovaj fenomen ne dodiruje metafizicka literatura?!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 1:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
AJMO; SVI KOJI IMAJU SLICNA ISKUSTVA NEKA PODJELE!!



Cini mi se da Nikola Tesla u svojoj autobiografiji kaze kako je moga da vidi prilicno jasne slike lavirinta ili tako nesto i to u tamno plavoj i zlatnoj boji, ako se ja dobro secam.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 3:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
cime se ti bavis Jack, osim sto upravljas binarnom Galaksijom ?


Hehe, ne upravljam ja Galaksijom... ni ne želim upravljati... SVI zajedno upravljamo... ili idemo prema novim učenjima.
Možda trenutno upravljam samo svojim materijalnim tijelom... a i više je ono upravljalo samnom izgleda... hehe! No, izgledada smo se dogovorili, pa sad djeluje sve u skladu ( duša=ja i moje posuđeno materijalno tijelo za iskustva u 3. denzitetu ). Kao i mnogi drugi ljudi na planeti... samo mnogi još to ni ne mogu pojmiti, a kamoli shvatiti.

Mislim da je ta spirala neki energetski kanal za spajanje ili sa grupnom ljudskom svijesti, ili možda, i više... no - kako je krenulo - OTKRIT ĆEMO!!!

Hvala svima što ste iznijeli i vaše primjere. Sad smo svi naučili da izgleda ipak ima tu nečeg... možda energetski kanal naših misli u domeni i dimenzijama svijesti... uh, vidjet ćemo.

=D> za sve!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 3:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 05, 2006 11:34 am
Postovi: 41
Lokacija: deep in your mind
meni se pojavljuju krugovi, kao kad bacite kamen u vodu, pa ono sirenje, zanimljivo samo to, svaki put kad zatvorim oci krugovi ili oblici groma.. :?

_________________
it is nice to be important, but it is more important to be nice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 4:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
fingolfin,, zanima me da li su i tvoji oblici u crno bijeloj boji.


Ne, nisu, u stvari to je neka, otprilike narandžasta boja, ali nemoj mi zamjeriti, inače u životu slabo razlikujem boje, nisam daltonista ali sa nijansama boja ne mogu nikako izaći na kraj, iskreno ne znam ni koje su boje ova slova što sad pišem. :oops:

Citat:
meni se pojavljuju krugovi, kao kad bacite kamen u vodu, pa ono sirenje, zanimljivo samo to,


Da, da ponekad i tako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 5:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 5:08 pm
Postovi: 16
Postaje zanimljivo,,

Jack,, dok sam spomenuo "upravljas" nisam aludirao na onu krutu linearnu vrstu na koju smo svi naviknuti. Imao sam dobru misao a pogresnu rijec-- mislio sam naravno "moderiras"...

Fingolfin, ne brini zbog boja, ja sam znao sastavljat kompjutere sa 10 godina dok jos nisu bili "in" a do dan danas mi se jos nije dalo naucit imena mjeseca i njihovih korespondirajucih brojeva! :))

Zanimljivo,,
Znaci da fenomen i nije tako rijedak a jednostavno nitko ne prica o njemu!
volio bi cuti vasu misao o ovome--
Sto ne mislite da je zbilja cudno nakon svega sto postoji u domeni metafizike zapisano i istrazeno,, nekad imam feeling da postoji i previse toga (izmisljenog).,. zbilja je puno podrucja pokriveno i za puno stvari postoji ako ne objasnjenje onda bar rasprava i svjesnost samog fenomena!
Zasto je ova sposobnost naocigled samo tako gurnuta u stranu?
A dok covjek stane i pogleda objektivno sam fenomen i nije bas tako bezveze!! dapace,, meni je strasan dok bolje razmislim ali sam ga nevjerovatno podmuklo racionalizirao i ignorirao!

Isto tako,, Jack, Fingolfin i ostali,, kakva vam je rezolucija slike?!!

Love,
Sans


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 5:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
I
Citat:
sto tako,, Jack, Fingolfin i ostali,, kakva vam je rezolucija slike?!!


Evo meni piše na ekranu: 1280 x 1024

Hahahaa!

Neznam što bi ti rekao što se tiče slike u umu... nekako titra... pa mislim da ću morati smanjiti taj refresh rate da ne pokvarim oči... hhehe!

Ili nabaviti bolju "grafičku karticu"?!?! Um??? Centar za projiciranje... hhhaha! Ili noviji driver! ( program )

Inače, sliku vidim ok recimo 10-15 sekundi i jasna je, a poslije fade-out i bude samo praznina ( crno ).

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 7:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 29, 2006 10:39 pm
Postovi: 14
Mislim da svi govorimo o najučestalijoj slici koja nam se povremeno pojavljuje kad zatvorimo oči:

meni nije riječ o klasičnim koncetričnim krugovima, kod mene su nekakvi mnogokuti mislim 6 ili 8- kuti oivičeni svijetloplavom i narandžastom bojomi, i u sredini tih osmerokuta se nalazi kao nekakav medaljon sa nekim licem na njemu (lice se ne da razaznati), i osmerokuti piče sa ljeve na desnu stranu, nikad nisu mirni.
Sve skupa ne traje nikad više od par sekundi. Prije sam mogao dozvati tu sliku, sad mi je vrlo bljeda i nepotpuna, a ne želim više uzimati ništa psihotropno da bi vidio nešto što ionako ne razumijem, osim da sam pomalo nestalan i slabe koncetracije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 8:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 5:08 pm
Postovi: 16
Play,

Ne slazem se s tobom u vise tocaka,,

Prvo slika o kojoj pricamo i sam fenomen uopce nije ucestao, sama takva misao je dobar primjer mehanizirane ljudske racionalizacije koja je ucestala!

Drugo,
slika se nekim ljudima ne pojavljuje povremeno, meni se pojavljuje stalno, nisam nikad imao periode u kojima je to bilo manje ili cesce.
kad god zaklopim oci pojavi se za 10 sekundi i uvijek ostaje! ne dozivljavam nikakav fade out jedino me zna nekad strasno umorit i isfrustrirat posto neznam o cemu se radi. Isto tako uocio sam da je efekt puno jaci i brzi dok pritisnem oci i drzim ih pritisnutima, na neki naci blokirajuci svo vanjsko svijetlo! Mozete probat!

Trece,
smatram da nema potrebe uzimat nesto "psihotropno" da bi se stvar "dozvala" . Uzimanje substanci je obican odraz lijenosti u kojem sam i sam bio i znam kako to podrucje mentalnog sklopa funkcionira!
Ako je itko procitao knijgu Roberta Petersona o OBE-ima znat ce sto znaci prava samodisciplina i volja u istrazivanju nepoznatog, i shvatit ce da su psihotropne substance u biti male igracke za djecu koje kasnije izazovu kontraefekt u kojem uniste samu senziblnost koja vodi u nove svijetove!!

Inace,
ocigledno je da svi vise manje imamo drugacije oblike i boje, ja recimo isto tako vidim crno bijele oblike kao Jack ali nisu koncentricni krugovi vec su upravo oblici koje Play je uspio dobro opisat, samo bez lica! Radi se o mnogokutima koji tvore ogromannn labirint! Svjesnost same slike je nevjerovatna, usudio bi se cak reci i bolja nego dok gledam neku sliku u 3d-u, kao da posjeduje jos jednu dimenziju!
Zanimljivo sto su boje uvijek iste i nikad se ne mijenjaju!

Inace, Jack cijenim tvoj lukav humor, no na pitanje rezolucije mi jos nisi odgovorio, isto kao i na to zbog cega se ovaj fenomen ne spominje u ucestalom metafizickom materijalu!?

Velik val mira svima,,
Sans


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 12:11 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Inace, Jack cijenim tvoj lukav humor, no na pitanje rezolucije mi jos nisi odgovorio, isto kao i na to zbog cega se ovaj fenomen ne spominje u ucestalom metafizickom materijalu!?


Hah, pa ne mogu opisati u značenju "rezolucije". Vidim jasne dijelove koji razdvajaju polja, jasnu spiralu. Sad, neznam kakva bi tu mogla biti "rezolucija" i što time točno misliš. Daj mi neke primjere, pa ću ti reć koji bi mogao biti najbliži tome.

Sad, zašto se to ne spominje u raznim metafizičkim knjigama... a tko bi to znao!?

Zašto se ne spominje, recimo, kako se peku palačinke??? Mislim, možda to nema neke veze s time, a možda ima i neko jako bitno značenje nekome, a nije spominjano u knjigama. Ali, možda je i netko to spomenuo negdje, ali to još nisu dešifrirali??? ( ili jesu, ali to nedaju u javnost... ??? ) Opcija milion...

Idemo dalje istraživati... dakle... ima li još netko neku sliku kad zažmiri? Ovo sam i ja primjetio kad pritisnem očne jabučice prstima ( nježno ), da je efekt slike jasniji.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 12:53 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 5:08 pm
Postovi: 16
Jack,

Pod rezolucijom mislim tipa, ako postoji određen uzorak, u tvom slucaju kazes da se radi o iskrivljenim crno bijelim kvadraticima, veoma simple- da li ih ima 10, 100 , 1000, 10000 ??!

Palacinke ha? :D mislim da znamo zasto palacinka nema u metafizickom materijalu!! :)

Da li zna netko mozda neku osobu (ne mora biti osobno naravno) kojoj bi mogli poslat upit za ovaj fenomen?!

Poslao sam par mejlova nekim artistima koji su u polju svete geometrije no jos nista od reply-a!!

Isto tako "koja slucajnost" sto te slike spadaju u podrucje svete geometrije. javascript:emoticon(':wink:')

JOS JEDNOM AKO NETKO IMA IDEJU KOME BI MOGLI POSLAT UPIT NEKA JAVI!!!

Love,
Sans


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 7:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
mislim da se tu radi o pomicanju ocnog fluida
a sto se tice boja
svijetlos kad prolazi kroz kapak moze da pokupi boju i dobijes nijanse
ja i s otvorenim ocima vidim krugove kako se polako pomicu pa trepnem pa ih resetiram na prvobitno mjesto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: sličice
PostPostano: čet maj 04, 2006 10:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Oduvijek od kad znam za sebe vidim to ludilo boja i oblika kad zatvorim oči...
Čini mi se da ste svi tu jako mladi, ali ti oblici (samo u višedimenzijonalnoj formi) su mi jednaki po formi i mijenjanju iz jedne drage igračke u koju smo gledali kad smo bili mali...kao mali jednogled u čijem dnu su zrnca različitih boja koja okretanjem jednog kotačića jednogleda dobivaju različite forme (spirale, mandalaste oblike)...
Pogledat ću u jednom broju Svjetlosti izašle su zgodne slikice misaonih i emocionalnih formi - pa možda nešto najbilže tome pronađem...(AKO nađem!!!!)....
Mislim da je to put u misaone frekvencije...Čini mi se da vidoviti ljudi 'vide' emocionalne i misaone oblike te 'znaju' šetati između njih...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 11:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Cista fiziologija. Kad to ne budete vidjeli znat cete da van je ocni zivac mrtav.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 11:36 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 5:08 pm
Postovi: 16
kwizac,,

nisi na dobrom putu, tu se definitivno ne radi o nikakvom ocnom fluidu,
ocigledno ne dozivljavas taj fenomen,,
ono o cemu ti pricas su drugacije pojave koje kako i sam kazes ovise o kombinaciji bioloske strukture oka, razlicitog vanjskog loma svijetlosti i umne percepcije koji znaju stvarat razlicite oblike koji se daju resetirat treptajnem!!

NO TO NEMA VEZE sa time o cemu nas nekolicina prica
MI OVDJE GOVORIMO O MANDALIMA NEVJEROVATNIH PROPORCIJA KOJI SE POJAVLJUJU NAJBOLJE UPRAVO DOK NEMA NIKAKVOG SVIJETLA I KONSTANTNE SU BOJE (BAREM U MOJEM SLUCAJU) NISU IGRA NIKAKVOG VANJSKOG SVIJETLA I BIOLOSKE STRUKTURE MOGA OKA.

TA SLIKA NALAZI SE U DRUGOJ DOMENI!

IMAM PONEKAD FEELING KAO DA JE VELIKI OMOTAC IZMEDJU 3D-a i 4D-a

Space oddity,
Na pravom si tragu,
to je to o cemu nekolicina nas prica,,
MANDALI!!!
Zanimljivo sto u tvom slucaju vidis vise boja,,
Ja sam uvijek vidio samo dvije, crna i bijela, nikad drugacije!!
Svidja mi se tvoja teorija, sa vidovitoscu i misaonim frekvama!!
Jedan moj frend ima teoriju da to predstavlja trece oko!!

NO ONO STO ME ISTO ZANIMA!! SVI VI KOJI OVO DOZIVLJAVATE DA LI STE UMJETNICKE DUSE!! ZELIM ZNAT DA LI TU POSTOJI KAKAV CONNECTION!!
NO PROBLEM SA OVOM ANKETOM JE TAJ DA IMA NEVJEROVATAN BROJ "ZASPALIH" UMJETNIKA TAKO DA SE REZULTATI NEMOGU OPET SA SIGURNOSCU DOBIT
NO IPAK PROBAJTE

Jack, Fingolfin, Space Oddity, Aragorn, Play etc.. IMATE LI KAKVE UMJETNICKE TENDENCIJE?!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz