Sada je: sub apr 27, 2024 9:07 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 7:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Arwen... moj nick nema veze s vješticama i inim uopće, atribut "vesela" ispred toga mislim da dovoljno pojašnjava da je riječ o zezanciji :-) I ja se poput tebe recimo bavim reikijem i sličnim stvarima no ova iskustva mi se dešavaju sasvim nenadano, bilo kada i bilo gdje, naočigled neovisno o pojavnostima oko mene i onome što trenutačno radim.

Andjela... to koliko se često moj avatar pojavljuje na ovim stranicama je dovoljan razlog da ga ne idem mijenjati samo iz razloga što tebe "ubija" tvoje treće oko dok se pojavi, jer on meni nešto predstavlja i znači i to upravo ovako "bodljikav". No, ukoliko krenem češće postati a tebi bude stvarao smetnje, u redu :-)

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 8:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
savršeno mi je jasno to da se na jednom stupnju može biti čitav život ali se može dogoditi da se nekog inicira u sva tri odjednom, no ova druga opcija mi se nimalo ne sviđa i nebi je prihvatila da me neznam kako učitelj uvjerava da sam spremna, previše je ljudi puklo na takav način...meni se nikud ne žuri, nisam se inicirala u reiki da bih rekla nekom da imam ovaj ili onaj stupanj ili da sam majstor, inicirala sam se iz želje za učenjem o sebi i svijetu ...svjetovima...prirodi...energijama, nemam potrebu za trećim stupnjem još jer sam svjesna da imam i s ovim još za odgulit ;) :) a osim toga sama ću osjetiti u sebi poriv i potrebu da idem dalje a kad to osjetim u srcu, to će tada osjetiti i budući učitelj kojeg mi ''nebo'' pošalje :D
(previše sam senzibilna i osjetljiva tako da su mi se mnoge stvari žestoko odigrale i iz tog razloga se također ne žurim)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
vesela vještice,
ne bih voljela solit....ali, kao reiksit vjerojatno znaš kako djeluju riječi, i kako djeluju misli...i da riječi imaju neko svoje značenje, a to značenje je opet neka namjera..i da značenje riječi pa prema tome i njihova energija koju nose, nije nešto što mi osobno pridajemo riječima, nego je to unverzalno. ako nekom opsujemo mater i pri tome si uvrtimo u glavu da je to baš simpatično i da time izražavamo bliskost onome kome smo opsovali, onda smo u grdnoj zabludi. značenje riječi nije proizvoljno, ne možemo uzimati riječi koje svi upotrebljavaju u jednom značenju i izmijeniti im značenje na neki svoj način. to ne ide.
samo podsjećam na to.
ipak ti malo razmisli o svom nicku.
sorry..ali ne mogu ja držati jezik za zubima, morala sam ti to reći

drugo..to što vidiš mogli bi biti uvidi.

ah..sad će jack reći da je ova rasprava za temu "reiki", pa će preseliti...?

pozdrav :)
uvidi ne dolaze kad mi hoćemo, nemoguće ih je namjerno izazvati. po meni, to je sasvim o.k., jer kad bi ih mogli namjerno izazivati, onda bi mogli njima i manipulirati, utjecati na njihov sadržaj, pa ne bi bili istiniti, a to ne bi imalo smisla.
kad dobiješ uvid, onda znaš da je to uvid. neobjašnjivo, ali jednostavno, znaš.
prvih nekoliko godina prakse s tim stvarima, vrlo je teško raspoznati što je uvid a što je naša umotvorina, proizvod mašte. um se može zgodno našaliti s nama, ako ga prethodno ne isključimo, tj. ako ne isključimo svoja očekivanja i namjere. jedan od puteva da se postigne jasnoća uvida je stalan rad na sebi. Što se više ega riješimo, to su uvidi jasniji i manje diskutabilni. Ipak, i nakon dugogodišnje prakse, moguće je doći u situaciju kad ne želimo ili ne možemo prihvatiti sadržaj tih uvida. Slike ponekad budu strašne ili ne odgovaraju našoj predstavi o stvarima ili ljudima. Taj dio je prilično zeznut..bar meni..Ja to rješavam tako da pozovem drugog reiki majstora pa usporedimo uvide..(i obično oni prvi budu potvrđeni )
;)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 9:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
arwen dor u pravu si što se tiče vibracija koju nose riječi, slike, glazba itd...ali nije mi jasno što ima negativno u riječi vještica, pa meni je to skroz normalna riječ i ne budi u meni nikakve negativne konotacije, možda bi onaj kome budi trebao razmisliti zašto mu se to događa? ;) još ako ima ispred vesela, samo mi može zvučati smješno, vještica - vješt -ica-žena koja je vješta


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 9:36 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Riječi imaju značaj onome tko im daje značaj!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 10:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Jack987 je napisao/la:
Riječi imaju značaj onome tko im daje značaj!

:wink:


Hi, Jack! Prvo jedna :kiss:
Drugo - nije tačno da riječi imaju značaj onom tko im pridaje značaj! Upravo si pokušao pobiti jednu od osnovnih duhovnih postavki - sjećaš se onoga" i bi riječ"...strahovito se povećala uloga frekvencija i zvukova koje proizvodimo u ovo posljednje vrijeme, jer su se "velovi" stanjili i baš u ovo vrijeme trebamo biti jako oprezni šta i kako govorimo. Vjeruj mi u ovo sam se uvjerila iz vlastitog iskustva. Također, zadnjih dana stalno me se blago upozorava "odozgo" da pazim na to šta izlazi iz mojih usta, kakvu vibraciju stvaram upotrebljavajući različite riječi.
A da ti sad ne tupim posebno još i o svetim riječima, mantrama, imenima bogova, stalnim izgovaranjima posebno jakih riječi itd...kad ti to sve već znaš, nisi ti džabe Lenjin na ovom forumu, je li tako?

Ovo je ujedno i odgovor za AngelSpring (haj, :lol: ) mada ovaj naziv Vesela Vještica zaista nije nešto posebno "strašan" - kad sam vidjela neke druge na forumu, osobu koja se predstavlja kao V. Vjestica ne bi čak trebalo ni spomenuti. Avatari i nadimci a posebno moram reći fotka avatara Galilea mi stvara mučninu. Ima ih još, ali ne bih sad o tome.
No, kako neko reče, to što nas ima (energetski) osjetljivih na ovom forumu, naravno, naš je problem i mi moramo izlaziti na kraj s njim. S druge strane, stvar je i moderatora i admina koliko imaju osjećaja za dopuštanje nekih baš duhovno i energetski neprihvatljivih avatara i riječi koje se postavljaju na forum. Ali, da bi se bilo i moderator i administrator mora se zaista imati strpljenja i dosta mudrosti da bi se izašlo na kraj sa svim našim zahtjevima. Znam da im nije lako, pogotovu na ovom forumu gdje je jedna vrlo raznolika grupa ljudi (od onih koji tek počinju ulaziti u vode znanja i duhovnosti do onih koji su već majstori svoga znanja). Na žalost, ima i nekoliko zlonamjernih, kojima je ego 20 na ljestvici od 1do 10 i koji samo skaču po drugima. Toliko o slikama u umu koje stvaraju ili pokušavaju da stvore neki članovi foruma kod drugih članova foruma.
Poenta: u ovo vrijeme izuzetno velike osjetljivosti, pojačanih vibracija i svega ostalog, trebalo bi imati barem minimum tolerancije a to važi za one koji su svjesni svekolikih promjena koje se sad odigravaju ne samo na planeti, već i u nama pojedinačno i u našim tijelima (fizičkom, mentalnom, emocionalnom i duhovnom).
Toliko.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 10:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Andjela, i tebi :love2:

hehehe...

Slažem se da je "vrijeme" promjena vibracija, i da su mnogi "osjetljiviji" nego ikad...

Nego...

ono što sam gore napisao da riječi imaju značaj onome tko im daje značaj:

Primjer:
- Ti ( ili bilo tko drugi ) može npr. meni reći što hoće. I kako hoće. Tvoj/njegov izbor. Može mi reći ( "Sočna psovka"!!! ) i ja ću se samo nasmijati jer tim rječima NE DAJEM ZNAČAJ. Ako bi im davao ZNAČAJ ( npr. u ovom slučaju negativan, reagirao bih na to odgovarajuće, tj. negativno )

- Isto tako ti ( ili drugi ) može reći i neku "lijepu" ( čitaj: pozitivno orijentiranu tvrdnju, riječ, znak, namjeru, itd... ) i ja ću tim rječima DATI ZNAČAJ! I onda me se tiču!

Dakle, to ipak ovisi o onome tko percipira riječ.

Kad nekom kažeš: "Maaaaajmuuunnneeeeeeeee!!!", to može biti i dobronamjerno i zlonamjerno. Ista riječ. Ovisi o tome tko ju sluša, odnosno, percipira. Nekim mojim prijateljima to govorim skoro svakog dana, te kako su oni uvijek za šalu, ali i razumiju da je to zezancija da se slučajnim prolaznicima ili ljudima koji čuju taj "zov", digne ego i da vidimo kako reagiraju... Nekad misle da ćemo se prijetelj(i) i ja potući, jer nas ne poznaju i neznaju da je to fora. A mi se samo pozdravimo i smijemo...
Da to isto kažem nekom slučajnom slušatelju, vjerojatno bi se potukao ili slično. Tada bi taj slušatelj to percipirao kao uvrijedu ili izazivanje.

Dakle, ipak - riječi mogu "boljeti" samo onog tko to želi percipirati tako.

Reakcija na bilo što ( i ne samo riječi ) uvijek ovisi o onome tko ju percipira, dakle, primatelja.

Za tango je potrebno dvoje.

I zato, Andjela, evo tebi još jedan :love1: ... hehehe!

Citat:
Također, zadnjih dana stalno me se blago upozorava "odozgo" da pazim na to šta izlazi iz mojih usta, kakvu vibraciju stvaram upotrebljavajući različite riječi.


Tvoj izbor. Ali - budi kakva i jesi!!! Pa zašto bi "glumila", "pazila" i slično??? Pa to samo dovodi do konflikta sa samom sobom i do konflikta s okolinom ( na dulje pruge ).

Kad bi svi bili "kakvi jesu", svijet bi bio - prekrasan.


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 11:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Jack, =D>

Dakle, govorili smo o dvije različite stvari: ja o vibraciji riječi, a ti o posmatraču - subjektu. Tačno, "sve je u oku posmatrača". Slažem se! Naš je problem ako nas neke riječi diraju ili ne. Ja nisam govorila o tome. Nego o tome šta radimo kada izgovaramo duhovno nazadujuće riječi, ako ih mogu tako nazvati. Ne možeš stalno psovati i očekivati da ti se povisi vibracija i da napreduješ ka višim dimenzijama. O TOME ja govorim.

Što se tiče upozorenja "odozgo", govorim o svojim vodičima koji mi žele dobro, i koje sam upravo JA postavila da ostanu gore dok se ja praćakam u ovoj životnoj inkarnaciji i da mi pomažu da ne zglajzam previše. (Mada to u biti i nije moguće). No, kako sam zadnjih godina bila izuzetno lijena, mislim da se broj mojih "gornjih pomagača" utrostručio. Naime, i previše sam "ono što jesam" pa bih malo mogla i smanjiti to "vanjsko bivanje" odnosno svoj egić dragi. /Vidiš kako tepam svom egu nakon što sam ga godinama šamarala/.

Toliko zasad.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 11:16 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ja nisam govorila o tome. Nego o tome šta radimo kada izgovaramo duhovno nazadujuće riječi, ako ih mogu tako nazvati. Ne možeš stalno psovati i očekivati da ti se povisi vibracija i da napreduješ ka višim dimenzijama. O TOME ja govorim.


Da, to da... slažem se!
Citat:
svoj egić dragi.


Hahahah! Jako dobro, :rofl

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 11:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
jack,
ne slažem se s tvojom teorijom o značenju i o tome da značenje daje onaj koji prima riječ.
to može biti točno samo u određenim slučajevima, i to onda kada se radi o iskrivljavanju semantičkog značenja, a to iskrivljavanje je na temelju predrasuda i programa koje nosimo.
Riječ je sastavljena od zvukova, zvukovi su određene vibracije, u kombinaciji imaju svoj određeni energetski obrazac, energetski obrazac se redundancijom (rezonancijom ) prenosi kao val.
Nije slučajno da zvukovni sastav određenih osnovnih riječi u svim jezicima je jednak (sunce, more, mama, tata, itd.)
Glas M je zvuk stvaranja, nalazi se u AMEN, OHM, OM, AUM...
vibracije koje šire određeni zvukovi u svojim kombinacijama su energetski obrasci koje emitiramo i koji se šire, multipliciraju, prema tome, ako smo toga svjesni, nije baš svejedno kako gradimo svoj svemir, kakvim ciglama.
koliko se sjećam,. negdje drugdje se već vodila slična rasprava. Bilo je zgodnih primjera na temu OM..možda će se netko sjetiti?

Zašto vještica. vještica je vješta žena, žena koja poznaje vještine liječenja i vlada energijama. OK, to je vrlo pozitivna stvar, i tako bi ostalo kad joj u srednjem vijeku ne bi bilo pridodano značenje zobg kojih su vještice završavale na lomačama.
Osim "dobrih" vještica, postoje i "zločeste" vještice, one koje ne liječe nego manipuliraju, ne bave se pitanjima slobode nego porobljavanja (tuđeg) duha, bacaju uroke, izazivaju bolesti, nesreće, smrti, ludilo, u kratko, bave se crnom a ne bijelom magijom.
U tom kontekstu riječ vještica, pa makar ispred nje stavili neki zgodan pridjev, baš i nema neko neutralno a niti simpatično značenje.

Vjerujem da ćete se u svom iscjeljiteljskom radu kad-tad sresti s posljedicama aktivnosti crnih vještica, koje nećete moći riješiti reikijem, nego samo uz pomoć bijelih, ako budete imali sreće da naletite na dovoljno moćnu, i ako bidete imali dovoljno znanja da na vrijeme prepoznate pravi izvor problema. I crne i bijele su vrlo vesele.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 11:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Arwen Dor, =D> =D> =D> :blob: :hug: :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 9:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
arwen dor je napisao/la:
Zašto vještica. vještica je vješta žena, žena koja poznaje vještine liječenja i vlada energijama. OK, to je vrlo pozitivna stvar, i tako bi ostalo kad joj u srednjem vijeku ne bi bilo pridodano značenje zobg kojih su vještice završavale na lomačama.
Osim "dobrih" vještica, postoje i "zločeste" vještice, one koje ne liječe nego manipuliraju, ne bave se pitanjima slobode nego porobljavanja (tuđeg) duha, bacaju uroke, izazivaju bolesti, nesreće, smrti, ludilo, u kratko, bave se crnom a ne bijelom magijom.
U tom kontekstu riječ vještica, pa makar ispred nje stavili neki zgodan pridjev, baš i nema neko neutralno a niti simpatično značenje.

Vjerujem da ćete se u svom iscjeljiteljskom radu kad-tad sresti s posljedicama aktivnosti crnih vještica, koje nećete moći riješiti reikijem, nego samo uz pomoć bijelih, ako budete imali sreće da naletite na dovoljno moćnu, i ako bidete imali dovoljno znanja da na vrijeme prepoznate pravi izvor problema. I crne i bijele su vrlo vesele.

ok, odlično si objasnila ovaj dio kako određena slova šire određene vibracije, no, ako već i sama govoriš da riječ vještica može označavati i pozitivno i negativno, onda zašto ti je triger ta negativna konotacija, možda nisi raščistila neke stvari u sebi, nisi prihvatila negativnosti koje nosiš u sebi jer istina je da nismo svi pozitivni i nećemo forsirati pozitivu, nego se trebamo prihvatiti onakvi kakvi jesmo uistinu i svoje negativene i svoje pozitivne strane i pritom nećemo reagirati na neke trigere poput ovih, negativno i pozitivno u suštini ne postoji to i sama znaš da je samo dualistički pogled na stvari, susrela sam se s lošim vješticama kao djete jer su bacale neke uroke na mene i kasnije u životu, ali nemogu vjerovati da reiki majstor može reći da reiki nemože pomoći kod takvih stvari :shock: totalno si me iznenadila sada


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 3:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Smatram da semanticko znacenje rijeci samo po sebi nema gotovo nikakvu ulogu ako iza tog znacenja ne stoji ideja u nama o predmetu na koji se znacenje odnosi.

Razmisljati na nacin da ova ili ona rijec djeluju same po sebi je za mene potpuno krivo.

Rijec "stol" Englezu ne znaci nista. Nama rijec "stol" zbog obrazovanja tj. odgoja u umu stvara ideju stola. Kada bi Englezu rekli "desk" tada bi i kod njega to stvorilo ideju stola.

Sto bi Englezu stvorilo kad bi mu rekli Vjestica, pa jos ktome i Vesela? Pa apsolutno nista. Jer taj jezik nije bogom dan da zvuk rezonira sa vibracijom ideje. Da li postoji takav jezik? Pa ja vjerujem da postoji ali to je druga tema. Iz tog jezika su potekli gotovo svi indoevropski jezici pa otud i slicnost slogova u dosta rijeci. Medutim to vise nije danas ista stvar i ista rijec i ista frekvencija.

Toliko o snazi te konkretne rijeci po semantici same po sebi. Nema je. snagu ima ideja koja stoji iza te rijeci...

Sam zvuk, bez semantike je druga stvar. Kimatika je znanost koja proucava utjecaj zvuka na cijeli niz pojava. Zvuk je vibracija i kao takva moze prodrijeti u vezivno tkivo ovog svemira. Za razliku od misli ta vibracije nije toliko suptilna pa i tu postoje ogranicenja.

Ali istina je da odredeni zvukovi imaju sposobnost stvoriti odredene simbole i mandale. Mantre imaju zvuk koji je u stanju od pijeska na zategnutoj ploci razmjestiti sitne cestice pijeska u jantre dakle slikovne forme mantri istog znacenja.

Medutim zvuk je tu isto nezavisan od semantike. Uzmimo samo jedan od korijenskih zvukova "BUM". Sam po sebi on me podjeca na zvuk koji napravi neka stvar kada pada. To je za mene blago negativno. Ne volim kad stvari padaju. Medutim to je intervencija mojeg logickog uma koji trazi semantiku i radi analizu. Ono sta je uloga tog korijenskog zvuka je veca mentalna bistrina i koncetracija. Dakle nema veze sa stvarima koje padaju osim ako ja ne stvorim ideju iza uma. Bas kao sta sam davno naucio da trebam odredene ideja i slike nazivati tocno odredenim imenima i onda tu praksu nazivam hrvatskim jezikom.

Stvar navike ali vrlo nesustinska. Jer mi moramo paziti sta govorimo puno manje nego sta moramo paziti sta mislimo. Govor je vanjski vid nasih misli i samo ih indicira, ali na nivou na kojem sad zivimo nema utjecaj van semantickog uma koji analizira i tumaci ga negativno ili pozitivno.

Ako bacimo pogled na vedsko gledanje zvuka i moci rijeci vidimo slican model.

Zvuk ili rijec ili govor opcenito u tom sistemu se dijele na 4 glavne skupine.
Para, pashyanti, madhyama i vaikhari.

Svaki stupanj zvuka korespondira sa stupnjem svijesti tako da se u ovisnosti o stanju svijesti mijenja i dozivljaj zvuka i izgovorene rijeci...
Tri vise komponente rijeci su van dosega obicnog zvuka i oni egzistiraju kao ideja unutar covjeka. Dakle nezavisne su od samog zvuka i iskljucivo ciljaju na sustinu. Para korespondira sa transcendentalnom svijescu. Pashyanti sa intelektom. Madhyama sa mentalom.Vaikhari sa fizickom svijescu.
To je gruba podjela!



Vaikhari je faza fizickog prenasanja rijeci od sugovornika do sugovornika. Dakle i visina i boja glasa pa do grube semantike u smilu "razlicita slova - razlicito znacenje". To je najnizi oblik govora i on sam po sebi nema snagu van fizickog svemira. Jer i sam egzistira na tom nivou. Kimatika je grana znanosti danas koja se vise bavi ovim fizickim, premda jos uvijek zacudujucim svojstvima zvuka.

Madhyama je faza na kojoj obicno dozivljavamo svijet misli i emocija. Tu rijec mijenja oblik i dobija sustinsku semantiku - dakle ideju. Bez obzira na sam zvuk i njegov oblik na razini vanjskog osjetila sluha tu rijec dobija pravu vrijednost i oblik. Na tom obliku netko viziju Vjestice moze dozivjeti pozitivno ili negativno. Vazno je primjetiti da je to nezavisno od prvog nivoa rijeci i da je zapravo stvar u onom ko slusa i interpretira rijeci. Sa samom rijeci i znacenjem ne mora imati nikakve veze!

Na ta dva prva nivoa zvuk je razdvojen od objekta kojeg predstavlja. Dakle to je stvar konvencije. Netko govori engleski, netko francuski....konvencija. Dakle dogovorili smo se da neki zvuk znaci ovo ili ono. Rijeci ZLO i SMRT zacijelo na nekim jezicima predstavljaju vesele i pozitivne stvari.

Objekt i zvuk koji ga predstavlja se spajaju na visim nivoima
i tu zvuk dobija boju i oblik. Postoje "sveti" jezici koji su na prvoj razini rezonantni sa pravim znacenjima na visem nivou. Dakle postoji niz zvukova koji zajedno cine boju, opip i viziju stola npr... To su takoder stupnjevi na kojima mantre teze "operirati". Dakle prenijeti odredenu vibraciju zvukom. To je razlog zasto su mantre pretezno na sanskrtu (i nekim drugim starijim jezicima) pisane i nije svejedno da je na nekom drugom jeziku. To je takoder i razlog zasto su Vede pretezno namijenjene pjevanju...radi rezonancije i zvuka.

Da sad previse ne ulazim u tu cijelu stvar previse, mislim da sam docarao sta mislim o problemu. Zato smatram da bi jedina greska bila da Vesela Vjestica bude dovoljno labilna, da izvana dobije takav utjecaj da promijeni svoju pocetnu ideju o nadimku kojeg je izabrala i pocne ga smatrati negativnim na jedinom mjestu na kojem je to kod ovog konrkretnog slucaja vazno - u svojoj glavi.

Sta se tice konketno negativnog konteksta rijeci Vjestica mislim da se ipak svatko od nas mora boriti sa filterom kroz kojeg gleda stvari.
Ja bih po istom principu mogao nadimak "Covjek" smatrati negativnim jer su ljudi pocinili razne zlocine u ovom ili onom trenu. Takoder mnogo od tih zlocina su pocinjeni u zgradama tako da mi se ni rijec zgrada bas ne cini bez negativnog konteksta ako to zelim tako gledati. Pa u krajnjoj liniji u Auschwitzu je bilo dosta zgrada!!!!

Tu bi dosli do velikih problema. Umjesto totalnih intervencija u jeziku bolje je napraviti intervenciju u glavi.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Zadnja izmjena: Organski portal; čet maj 18, 2006 3:18 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 3:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
I da ne zaboravim.

Ona stara koju Andjela spominje

"U pocetku bijase rijec" je greska u prevodu.

Verzija Biblije koja je danas u opticaju je prevedena iz grckog izvornika gdje je ta rijec predstavljena sa "Logos".
Medutim Logos na grckom znaci i pocelo - prvi uzrok, nespoznajni.

Jedna od daljih znacenja je rijec tako da je to uzeto kao takvo. Poprilicno veliki promasaj rekao bih. Medutim tko je sve petljao sa tom knjigom jedan od ipak manjih....

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 7:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Riječ je sastavljena od zvukova, zvukovi su određene vibracije, u kombinaciji imaju svoj određeni energetski obrazac, energetski obrazac se redundancijom (rezonancijom ) prenosi kao val.


Da. Ali val REZONIRA s onim na drugoj strani ( primatelj ). Ako frekvencije nisu "usklađene" ( razumijevanje ), onda ta riječ - ne djeluje!

Kao kad emitiraš signal na 100 MHz, a hoćeš to slušati na recimo 124 MHz. Ne može. Moraš i prijemnik uskladiti na 100 MHz da bi slušala predajnik.

A to vrijedi i za riječi.

OPO je to dobro gore objasnio.

Pa ipak, riječi imaju utjecaja, naravno, ako nose informaciju razumljivu primatelju. Sad, što koja riječ nekome znači - to je jako široko područje...

Bitno je da razumijemo princip.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 20, 2006 10:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Riječ je sastavljena od zvukova, zvukovi su određene vibracije, u kombinaciji imaju svoj određeni energetski obrazac, energetski obrazac se redundancijom (rezonancijom ) prenosi kao val.


Da. Ali val REZONIRA s onim na drugoj strani ( primatelj ). Ako frekvencije nisu "usklađene" ( razumijevanje ), onda ta riječ - ne djeluje!

Kao kad emitiraš signal na 100 MHz, a hoćeš to slušati na recimo 124 MHz. Ne može. Moraš i prijemnik uskladiti na 100 MHz da bi slušala predajnik.

A to vrijedi i za riječi.

OPO je to dobro gore objasnio.

Pa ipak, riječi imaju utjecaja, naravno, ako nose informaciju razumljivu primatelju. Sad, što koja riječ nekome znači - to je jako široko područje...

Bitno je da razumijemo princip.

:wink:


I agree :D da ovo što je objasnila arwen je također istina, slova vibriraju, riječi imaju svoje frekvencije to sve tako funkcionira, ali i ovo što kažu op i jack također, može vibrirati kod nekog ali se kod onog drugog treba za nešto isto ''uloviti'', to je kao princip entiteta, neće ti se prikačiti ako nema na šta :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 1:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ali...
povod priči bilo je značenje riječi vještica, i to da loše i zle stvari neče prestati postojati samo zato što mi u njih ne vjerujemo. , ili zato što im pridodajemo neki zgodan epitet.
to što primatelj takve poruke u svom umu neće registrirati ništa loše, na žalost, ne znači da to loše ne postoji.
nije sasvim točno da se entiteti koji se hrane energijom svojeg nositelja neće zakačiti za nekog ako je čist.

to sa kanalima ne vrijedi u svim slučajevima. to što netko nema podešen kanal za primanje negativnih programa, neće šljakati kao obrana. za obranu je potrebno znanje ..o obrani...(mogli bi ovdje uvesti neku temu, nešto kao nekad slavni srednjoškolski školski predmet ONO I DSZ :mrgreen: od mračnih sila..kao u Howgartsu)

entiteti su sva ona bića, forme, ljudskog i neljudskog porijekla, žive i nežive, koje nastanjuju ljudima nevidljiv dio semira, tj. astral, mental, ili 4., 5., 6., 7., dimenziju. među njima ima više rodova, vrsti, oblika, sorti....
neki se hrane energijom ljudskih bića, neki ne. neki jačaju kad iscrpljuju "negativnu" emocionalnu energiju čovjeka, neki drugi jačaju kad podržavaju život.
neki iscrpljivači će se zakačiti za strah kojeg osoba u sebi ima, ali, nekima taj strah neče biti potreban, zakačit će se i bez njega.

O.P. rekao sve što treba, koncizno je iznio lekciju.
ostaje još da se netko potrudi i izloži gradivo o entitetima.


BTW, nisam spominjala slova nego glasove, zvukove. Slova bi spadala u simbole, to je druga priča. Imali smo raspravu o simbolima, grafičkima.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 8:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
:D dobro, mislila sam na glasove ne na grafički izgled slova :D

da, ako tako gledaš u pravu si što se tiče entiteta, jedina je razlika što ih ja ne doživljavam kao generalno loše, dobri i loši entiteti su samo ples energija u svijetu kojeg smo izabrali iskusiti, s kime volimo plesati naš je izbor :love9: :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 5:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
angelspring je napisao/la:
dobri i loši entiteti su samo ples energija u svijetu kojeg smo izabrali iskusiti, s kime volimo plesati naš je izbor :love9: :toothy2:


Ama najgore ti je kad plešeš i s onim s kojim ne voliš, a moraš, jer se bedastoća jedna zakačio za nas, pa pleše li pleše, majku mu... #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 7:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
Andjela je napisao/la:
angelspring je napisao/la:
dobri i loši entiteti su samo ples energija u svijetu kojeg smo izabrali iskusiti, s kime volimo plesati naš je izbor :love9: :toothy2:


Ama najgore ti je kad plešeš i s onim s kojim ne voliš, a moraš, jer se bedastoća jedna zakačio za nas, pa pleše li pleše, majku mu... #-o

...i plesat će dok mu ne kažemo - nebi više-hvala ;) :love6:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz