Sada je: sub apr 27, 2024 10:28 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon aug 27, 2007 10:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Pozdrav forumaši...
Zanimljiva je ova tema, ali ja je ne bi vezivao samo za duhovni napredak. U svim aspektima života ove se "bolesti" dešavaju, a često se mogu završiti i pozitivnim ishodom. Često izgledaju veoma smešno za posmatrača koji ume da ih prepozna, ali treba biti tolerantan prema njima... Sve stvari su smotane, trapave, smešne i naivne u svom začetku...Evo pokušaću da obrazložim...

Svedoci smo da osobe relativno niske inteligencije postižu često značajne uspehe u karijeri. Završavaju teške fakultete, razrađuju biznis, zauzmu odgovorne funkcije... Verovatno sve to mogu da zahvale upravo nekoj od ovde spomenutih bolesti. Uveriš sebe da si "predodređen" za nešto i to guraš i ako imaš sreće da te neke stranputice ne zavedu - jednostavno isplivaš na drugu obalu... Da bi stigao na drugu stranu reke, neophodno je da prvo skočiš u tu reku. Neki skoče i pre nego što nauče da plivaju. Normalno je da kada shvate da su napravili prvih par plivačkih zaveslaja - sebe proglase za Veljka Rogošića u najmanju ruku... To je verovatno onaj neophodni podsticaj "vere", "pozitivnog razmišljanja", "Samoobmane", "autosugestije"... koji nam daje nadu da smo baš mi predodređeni da isplivamo na drugu obalu, makar se to kosilo sa svim zakonima logike... Naravno, mnogi se udave na tom putu, ali sam se nagledao mnogo primera gde opšteprihvaćeni autsajderi isplivavaju na obale za koje su verovali da su im predodređene i da su ih VREDNI.

Kao dete sam dosta čitao stripove i jedan od njih mi je još od najranijeg detinjstva pomogao da se ne "razbolim". Bile su to reči prapradede vrača Žalosnog Sove koji je rekao:"I KOKOŠKA MOŽE STAVITI ORLOVO PERO, ALI ĆE UVEK OSTATI KOKOŠKA ! " Zato sam se uvek trudio da ne stavljam orlovo pero - tamo gde mu nije mesto ( da ne zakačim neku od ovih BOLESTI )

Onda je došla priča o orlu koji je odrastao među pilićima i celog veka se divio pticama koje lete... Znate tu priču, da ne vređam vašu obaveštenost...

AKO SMO MI - TI ORLIĆI KOJI MISLE DA SU KOKE-NOSILJE, MOŽE LI SE UOPŠTE GOVORITI O POSTOJANJU NEKE OD OVIH GORE-NAVEDENIH BOLESTI, ILI SU SVI "BOLESNICI" - SAMO ORLIĆI KOJI SU SMELO PRETPOSTAVILI DA IMAJU NEŠTO ZAJEDNIČKO SA PTICAMA KOJE LETE ??? :?:

DA ZAKLJUČIM : MIŠLJENJA SAM DA ONO ŠTO MISLIMO - TO JESMO!
ZATO OSOBE NIŽE "LOGIČKE INTELIGENCIJE" IMAJU TENDENCIJU DA DONOSE ODLUKE DA "ONI JESU TO I TO" - ŠTO JESTE VRLO HRABRO I OPTIMISTIČKI (NIJE LI TO PRVI PREDUSLOV USPEHA)...
NA DRUGOJ STRANI SMO MI "RACIONALNI" - KOJI UVEK NEŠTO VAGAMO, RAČUNAMO I KOMPLIKUJEMO... TAKO SE JA JOŠ UVEK DRŽIM ŽALOSNOG SOVE I NJEGOVOG PRAPRADEDE I NE STAVLJAM ORLOVO PERO NA SVOJU GLAVU - MISLEĆI DA SAM KOKOŠ ... POTREBNA JE DOZA "GLUPOSTI", LUDILA, HRABROSTI, VERE, IMAGINACIJE... DA SE POLETI. NAMA "RACIONALNIM-PAMETNICAMA" TO NIKADA NEĆE POĆI ZA RUKOM, A OVI "BOLESNI" ODJEZDIŠE SVOJIM PUTEM...

BLAGO "NJIMA" - JER NJIHOVO JE CARSTVO NEBESKO...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 27, 2007 12:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Lep post! =D>

Samo bih te zamolio da ne koristiš pisanje velikim slovima jer se to u svetu interneta smatra vikanjem, dranjem. A niko ne voli kad na njega viču, zar ne. Mogao bi i da pogledaš ovde:

http://galaksija.info/forum/viewforum.php?f=15

Pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 27, 2007 1:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
ok - Stalker... razumeo sam...
Cilj mi je bio da istaknem neke delove posta - pa istakoh 2/3 istog...
... lepo piše... početnik ... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 27, 2007 6:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
FerdinandTheBull je napisao/la:
ok - Stalker... razumeo sam...
Cilj mi je bio da istaknem neke delove posta - pa istakoh 2/3 istog...
... lepo piše... početnik ... :oops:


Ma samo opušteno. :wink: :)

Ti pišeš kvalitetne postove, samo napred!

A sad bi bilo dobro da se vratimo na temu, napred naši forumaši! :mrgreen: :mrgreen: :thumbup: :blob: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 28, 2007 8:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Citat:
Ti pišeš kvalitetne postove, samo napred!


Ovo je ko Red Bull - daje ti krila! :roll:

Evo me ponovo na temi ... Pokušaću da opišem neku od ovih "bolesti" koju i sam imam. Nazvao bi je - delotvorna bolest.

Oduvek imam osećaj da mogu da lečim ljude, kao i da dijagnostikujem bolesti. Za ovde izrečeno nemam ama baš nikakvu racionalnu potporu niti bilo koji važeći sertifikat vrednovan sa građansko-pravnog stanovišta. Dakle, ukoliko bih javno praktikovao ove vidive lečenja i dijagnostikovanja = ja bi bio nešto kao kriminalac. Da ne govorim o tome kako bi me 90% poznanika smatralo "bolesnim" a 50% želelo da me uhapsi i privede "pravdi"...

Ironija i nesreća je u tome, što bi me ismevali ili privodili pravdi oni isti ljudi koji imaju potpuno istu sposobnost da leče - baš kao i ja. Razlika je jedino u tome što sam se ja USUDIO DA SE "RAZBOLIM" ... a oni nikada nisu ni pomislili da se "razbole" i svoju prirodom datu sposobnost će negirati do zadnjeg atoma snage...

Pomažem samo svojim ukućanima i nekim bliskim ljudima koji me ne smatraju "bolesnim" - jer sam ih dizao iz postelje ili upozoravao na bolest još pre njene oficijelne dijagnoze... U početku sam se i sam sebi činio malkice "bolesnim" jer mi je moja "racionalna" strana govorila kako sam reklo bi se malo skrenuo... Sada sam pred sobom nemam više nikakvih sumnji u ono što mi je dato kao sposobnost, ali to evo ovde u postu prvi put iznosim - moguće i poslednji...

Hoću reći, moje sposobnosti izlečenja i dijagnostikovanja su velike i do sada 100% uspešne, bez ijednog kiksa, takođe i radiestezijske sposobnosti, a sve to samo zato što sam se USUDIO da se samo malčice "razbolim"...

Šta bi se desilo kada bi se USUDIO da se mnogo više "razbolim"

Izgleda da mnogo više možemo ... ali nemamo hrabrosti ni vremenada se "razbolimo" i da budemo različiti od hipnotisane mase kojoj je samo do hleba i igara - da ne zaboravim i hispano-amerikanske srceparajuće melodramatične serije....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz