Sada je: čet mar 28, 2024 2:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: New Age
PostPostano: pet jan 12, 2018 1:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Solaris je napisao/la:

Slobodna volja je ovisna o znanju. Koliko znanja, toliko slobodne volje. Ako nemaš znanje, kako možeš manifestirati svoju slobodnu volju, kako znaš na što da je trošiš? Slobodna volja je nužni dio principa kreativnosti. Kako možeš kreirati ako nemaš slobodnu volju? Ta slobodna volja, količina slobodne volje, kako sam prije naveo, ovisi isključivo o ZNANJU. Ako nemaš znanja, onda nemaš ni bogzna koliko slobodne volje. Pošto sam ja bog, kao i ti, kao i mi svi, moja i tvoja, bilo čija, slobodna volja je apsolutna. A iza te činjenice da ja sada nemam apsolutnu slobodnu volju stoji moje neznanje koje je posljedica toga kako sam ja zamislio(bog) svoju igru unutar Kreacije. Bog je vječan, igra je vječna... čemu onda promatrati bilo “dobro”, bilo “zlo” kao odvojene kategorije. Dobro, kad to ovako napišem, slabije upućeni bi mogli tu tvrdnju shvatiti jedino kao njihovo pravo da rade štetu. Dakle, nije za svačije uši. :-)
Pod ZNANJEM podrazumijevam znanje o ustroju stvarnosti, vidljivom i nevidljivom.
Kako se stiče znanje? Pa tako da ove beskrajne rasprave i more činjenica koje smo pozobali npr. do ovog trenutka u kojem pišem, iz knjiga, životnog iskustva, razmišljanja, preko intuicije, pa i kanaliziranja, pa i preko znanosti, pa i preko religija i raznih “škola mišljenja” kako zovem gnostiku, ezoteriju, kojekakve filozofije i tradicije, pretvorimo, svatko od nas za sebe, u jednu neprepričljivu sliku koja je jasna samo nama. Jer, za svakoga od nas pojedinačno nema stvarnosti iznad one koju smo shvatili i o kojoj imamo znanje. Pošto stvarnost promatram i doživljavam isključivo iz sebe, ja sam apsolutno u pravu i nema ništa u vezi sa mnom što mi tumačimo pojmom “greška”. “Pogrešno” ne postoji. Sve je to jedan paket, i pogrešno i istinito.

Pratim povremeno rasprave i uvijek vidim jednu te istu prepreku da bi bolje razumjeli stvarnost kod svih. Evo primjera:
Matrix je nužan! Može li se itko dosjetiti zašto? Protiv Matrixa se ne bori, Matrix se samo SHVAĆA. Kad shvatimo njegovu funkciju on postaje za nas banalna činjenica, poput npr. čaše vode. Čim nam postane prozirna njegova priroda i funkcija, postane nam banalan. Istinu o njemu nećemo naći u njemu, nego u odgovoru na pitanje koja je njegova svrha? Prvi odgovor, da je Matrix sistem kontrole, je točan. Odgovor na drugo pitanje, “koja je svrha te kontrole”, postaje već škakljivo. Preskočit ću elaboraciju tog odgovora i prijeći odmah na odgovor: Matrix je jedan od nužnih djelova Kreacije koji čini da se Kreacija kreće, giba. Ako nema kretanja, nema ni Kreacije. Kretanje je suštinska osobina Kreacije.
I da dovršim. Drobeći neprestano detalje, bez svijesti da postoji i opća slika, teško je duhovno napredovati. To “drobljenje detalja” je izravna manipulacija Matrixa. Dakle, ako se ovdje na forumima samo “drobe detalji”, u ovom životu sigurno se nećemo prosvijetliti. Siguran sam da dobar dio diskutanata i dalje ne zna što mislim pod “drobljenjem detalja”. Tako treba i biti. Svatko ima svoj put koji je ravnopravan bilo kojem drugom.
Taoizam kao filozofija, ne kao religija, ima dosta elemenata koji nam mogu pomoći u kreiranju svoje vlastite slike stvarnosti. Zen budizam nije loš ali zna biti zbunjujući. Iako, u suštini je beskrajno jednostavan. Advaita isto ima dobrih materijala. Međutim, problem advaite je što je počela “drobiti”. Budizam je do izvjesne mjere koristan. “Drobljenje” je zapravo skoro nemoguće izbjeći. Ali u tome je čar! :-) Napominjem da su te filozofije na prvi pogled različite, ali one su zapravo iste uz mala odstupanja koja uvijek nastaju kako neko znanje putuje kroz vrijeme, preko ljudi koji ga prenose, prenoseći i svoja neshvaćanja nekih dijelova znanja koje prenose.
Ništa od ovoga što sam nabrojio se ne može uzeti zdravo za gotovo. Ako to učinimo, zaglavit ćemo na jednom mjestu i “drobiti”. Naravno, bez znanja o svemu što nam “službeno” nude kao istinu kroz religiju, edukaciju, znanost i propagandu, nemamo referentnu točku u odnosu na koju ćemo vršiti promatranje stvarnosti iz perspektive gore nabrojanih “škola mišljenja”. Ipak živimo sada, u ovom svijetu kakav je sada, i ne možemo se referirati samo na ideje iz vremena koje su imali oni koji su zapisali gore navedene filozofije. U našim glavama je danas puno novog smeća i moramo to smeće upoznati da bi ga se mogli riješiti i imati čiste misli bliske čistoći onih koji su stvarali i zapisali te filozofije.

New age je nažalost čedo CIA-e i tako i funkcionira. Služi kao “filozofija” obmane da bi se što više zamutio prodor sadržaja filozofija i religija sa Istoka. Naravno da treba znati što new age “poručuje”, ali mi se čini da ne treba gubiti previše vremena s njim, pa čak i kao smećem koje nas inspirira da pokrenemo svoje moždane vijuge.

Znam da u nekoj mjeri odstupam od tona koji se provlači svim našim diskusijama, ali ne mogu si pomoći. :-)



Prvo pitanje koje cu ti postavit sto je znanje? Znaci sama definicija.
Zasto mislis da je znanje kao takvo bitno, mnogi ljudi na ovom svijetu je doslo do nekog "odredenog" znanja i ne vidim da imaju slobodnu volju. Ljudi se mogu prosvijetlit i da nemaju neko znanje. Uvijek postoji ona prica o sumaru tj. drvosjeci.

Volja kao takva dolazi iznutra, potmognuta naporom. Stoga ne vidim da znanje kao takvo ima preveliku ulogu u tome, jer znanje bi bilo neke intelktualne prirode. Tj. hocu reci ako imas neko znanje ne mora znacit da ce se u tebi radi toga stvoriti volja. U nekim slucajevima moze i odmoci.

Misljenja sam da Matrix nije nuzan, zbog cega i kakve je prirode to nesto da kontolira sa mnom i da ono radi sto ono hoce, a ne ono sto ja hocu. Najvise iz razloga sto mislim da sam prije svega odgovorna osoba, a ako treba i disciplinirana.

Npr. pricao si o "drobljenju" znaci da si sazvako puno raznih ucenja, ja sam do odredene mjere citao razne literature i shvatio da mi ucenje G. najvise pase i da je to za mene, naravo ne mislim da su druga losa, ali ne isprobavam ujedno druga znanja mjesat sa njegovim. Eventualno spajat mozaik ako vidim da to moze.

A sto se tice New age-a neznam odkuda je potekao, samo znam da kad procitas takvu literaturu, da je preuzeta od neke druge samo sto su preuzeli onaj lagani dio, a izostavili onaj teski.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New Age
PostPostano: pet jan 12, 2018 1:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
sen-sei je napisao/la:
P.S. Da li "pogrešno" postoji ili ne postoji - daleko je još do tog razmatranja. Prethodi mu: koliko vremena pojedinac ima na raspolaganju? Vrijeme je kratko. I vrijeme je sada. A i tome je dobro pristupiti u skladu sa prethodno navedenim prioritetom.

:occasion5:


Sto se toga tice Ouspensky je rekao da vrijeme pocne ici onda kada se pojedinac nade na putu, a prije toga ni nezna za vrijeme. Nije definirano koliko dugo traje to vrijeme.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New Age
PostPostano: pet jan 12, 2018 3:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Želja je kad činiš ono što želiš. Volja je kad si u stanju da učiniš ono što ne želiš.
P.D.OUSPENSKY

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New Age
PostPostano: pon feb 05, 2018 7:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 05, 2018 6:05 pm
Postovi: 2
sector57 je napisao/la:
Želja je kad činiš ono što želiš. Volja je kad si u stanju da učiniš ono što ne želiš.
P.D.OUSPENSKY


=D> Vrlo lijepo receno...
New Age bi se mogao definirati i terminom Gnostike.
Samo postavlja se pitanje koliko skola se nalazi u New Agee pokretu i da li on podrazumijeva sustinu skola koje proucavaju ONO STO JESMO ili periferiju istoga?

Tezak je termin i mnogi ljudi misle da je skovan u 60 70tim godinama putem LSD generacije Djecom cvijeca i cuvenim famoznim genijem Timothijem Learyjem!??

Medjutim istina je negdje i tamo i ovamo...
Ne Age praksa se koristi hiljadama godina samo je kroz svoju teoriju zapisa i apokrifskih spisa imala drugacije nazive. Kako smo sad ODJEZDILI od TVORCA u ovom dobu 20 vijeka ratovima i neimastinom zvanom MMF, tako smo zaboravili sta je sustina ljudskog bica i sam New Age se ponudio kao neakav odgvor, medjutim, ako cemo realno... Bili smo u New Ageu od pocetaka samo putem drugih tgermina, Druidizam, Adeptizam, Gnostika, Taoizam, Kabala, Spiritualizam, NeoPaganizam, Talmud itd itd...

ni jedno od ovih ucenja nije pogresno ako se shvati i posmatra sa Gnosticke strane, odnosno zdravokriticke strane pojedinca koji nije konformiran sistemom politike i sociologije koja obrazuje malogradjanstinu i kosmopolizam u kom se pojedinac nalazi.

New Age ce se najbolje definirati ako se uzme u obzir termin Gnostika ili spoznaja bica, covjeka i licnosti izvana ka unutra a ne obratno!
New age nije formalna religija niti pokret... Mozete bez problema reci da ste Katolik Hriscanin ili sta god a prakticirati New Age spiritualizam bez ikakve bojazni ili prozivke...
I niko unutar istinskog New age pokreta koji je u stvari istinski Gnosticizam nece vam reci da ste u krivu iz ovog ili onog razloga..!
On nema ustanovljene doktrine ili vodjstva kao necimo Masoni ili konkretne institucije koje su ogranicene konformizmom zakona i kanona kao i religije, samim tim je sirok pojam koji daje korisniku mogucnost da ne bude uslovljen ovim istima prethodno vec da dadne svome Duhu i Bogu u sebi zamaha da dosegne svoj najvisi potencijal bez upita i kritike..!

New Age je slobodan misticki pokret koji traje, trajao je oduvijek kao Gnostika i trajace a sljedbenici bi s svakim pravom mogli imati naziv Adepti znanja iza znanja. On mijenja nazive onoga sto praktikuje jer Adepti new agea imaju znanje koje nije reproduktivno vec asocijatorno iskustveno i jedinstveno prozemo Emocionalnom inteligencijom, ne puukom kognitivnom...

New Age ili Gnostika mijenja nazive svojih prakticnih pothvata, dok s druge strane zadrzava iste prakse i pothvate nepromijenjenima... Otuda New Age = po drevno Gnostika, Druidizam...!

Ako nekoga interesira materijal ove tematike, dosta toga je moguce dobiti na prevodu na Hrvatski i ostale jezike bivse drzave, pa se mozete javiti za sta god vas interesira od literature...!

S Bogom i, namaste. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New Age
PostPostano: uto sep 29, 2020 11:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 29, 2020 7:36 am
Postovi: 36
Uspijete li prozreti konvencionalne religije i trku za materijalizmom, Matrix još uvijek ima svoju zadnju crtu obrane, vratara na golu koji ostaje kada je sve drugo probijeno. Zove se ‘New Age‘.
Ironično, New Age je, u svim svojim oblicima, znatno prosvjećeniji od konvencionalne religije i humanističke misli. On shvaća da je ovaj svijet samo jedna od bezbrojnih dimenzija postojanja i da je sve samo različita vibracija unutar beskrajne cjeline. Govori o Jednoti i zna da je moguća komunikacija između vibracijskih carstava. Ja se slažem s osnovnom temom, i mnogo je poštenih
i inteligentnih ljudi koji prihvaćaju i artikuliraju njegova vjerovanja. Ali ono što New Age čini tako djelotvornom posljednjom crtom obrane Matrixa upravo je činjenica da je svjesniji od ateizma i konvencionalne religije. Onima koji šire svoju svijest tako da mogu prozreti apsurdnost trenutnog ljudskog postojanja i objašnjenja ‘života’ koje nudi glavna struja, prijeti opasnost da će prokužiti igru virtualne stvarnosti u koju su uhvaćeni. Matrixu je potrebna zamka koja će ih uhvatiti prije nego što padnu posljednje maske, a ta se zamka zove New Age. Drugim riječima, to je posljednja slijepa ulica prije zlatnog rudnika.
Ključni kontrolni sustav je način na koji New Age i spiritizam prikazuju razlike između ovog ‘fizičkog’ carstva i onoga što zovu ‘duhovni svijet’. Čak i većina onih koji prihvaćaju postojanje Matrixa smatrala bi da je on stvarnost koju sada proživljavamo s duhovnim svijetom koji je izvan njega. Stoga se velik dio onoga što je objavljeno kroz spiritističke medije i New Age ‘kanale’ smatra
prosvjetljenijim od naše stvarnosti, i zato to treba izvršiti, vjerovati i djelovati u skladu s tim. Možemo čuti fraze kao što je ‘provjerite duhove’, ali svjesna i podsvjesna pretpostavka je da ‘druga strana’ sigurno zna bolje. S jedne strane u tome može biti istine, jer oni samom činjenicom da komuniciraju s ovim carstvom iz nekog drugog znaju da ima mnogo ‘svjetova’ postojanja. Ali, iako oni možda imaju to znanje, velika većina tih sugovornika također je uhvaćena u Matrix. To je multidimenzionalni sustav s različitim softverskim programima za različite razine svijesti. Matrix pokreće energija koju proizvodi zarobljena svijest, ne samo ovdje, nego i u drugim dimenzijama sebe.
Već sam pisao o međuprostorima u kojima, čini se, borave gmazovi, barem oni koji se bave manipuliranjem, a New Age govori o carstvima duboke zlobe koje naziva niži astral. Ta su carstva također generatori energije za Matrix, pod kontrolom drugih softvera. Igra može biti nešto drukčija, ali cilj je isti. ‘Smrt’ u ovom svijetu i prijelaz na drugu razinu Matrixa je kao kada igru Super Mario zamijenite igrom Sims na istom računalu ili se pomaknete na drugu nit u istoj mreži. To je osnovni razlog zašto ‘zaboravljamo’ odakle smo došli kada se rodimo u Vremenskoj omči. Tada uđemo u drugi program i iskopčamo se iz prethodnog. Samo se kroz našu Beskrajnu svijest možemo sjetiti tko smo zaista.
Svako carstvo u našem sadašnjem iskustvu koje poprima oblik, vibrira ili ima pravila, Matrixov je program. Filozofija New Agea opisuje različita tijela koja imamo u različitim dimenzijama. U ovom svijetu imamo ‘fizičko’ tijelo, ali u astralnom carstvu imamo astralno tijelo koje rezonira na frekvenciji te dimenzije, i tako dalje. Slažem se s tim, ali ta različita holografska tijela povezana su s različitim softverskim programima unutar Matrixa, a ona su iluzije. Program nam se isporučuje kroz DNK prijemnike/odašiljače, i ta druga ‘tijela’ unutar Matrixa imaju svoju verziju DNK koja je, kada odete izvan holograma, frekvencijsko polje ili valni oblik. Tek kad postanemo čista svijest svjesna sebe možemo odbaciti tijela, a s njima i Matrix. Sugovornici iz tih drugih carstava igre virtualne stvarnosti govore o životu na mjestu koje vibrira brže od ovog svijeta, pa ga zato mi ne možemo vidjeti iz naše gustoće (denziteta). S ovim se također slažem. Ali ključna riječ u tome je vibrira. Kao što je rekao glas u Brazilu: ‘Ako vibrira, onda je iluzija’. Ono što sam iskusio u stanju za koje mi je rečeno da je Jednota izvan Matrixa nije vibriralo. Bilo je nepomično ili, eventualno, uz poneki spori val tu i tamo. Sve je jednostavno bilo, i nisu postojala nikakva pravila. To je presudan detalj. Ako postoje pravila, to je Matrix. Glas je rekao, na primjer, da ne postoje zakoni fizike, samo znanstvenici koji koriste iluzorne ‘zakone’ za mjerenje iluzornog svemira. To su samo ‘zakoni’ u koje mi vjerujemo. Tamo nije bilo zakona bilo koje vrste, jer je sve jednostavno bilo. ‘Misliš li da Beskrajno treba «zakone» kroz koje će se izražavati?’, upitao je glas. ‘Zakon’ gravitacije, poput svih ostalih, samo je dio softvera koji svijest može zaobići isključujući se iz programa. To je ono što takozvana čuda jesu – sposobnost zaobilaženja programa, i time zaobilaženja iluzornih zakona i ograničenja programa. Pravila su iluzija DNK uma, a ne kreacija Beskrajne Svijesti. Ovaj se svijet utapa u zakonima zato što je najgušći dio Matrixa, ali pravila vrijede širom multidimenzionalnog sustava. Neki znanstvenici kažu da različiti paralelni svemiri koje su identificirali imaju različite zakone rizike. Ali kako to može biti? Ako su zakoni stvarni, valjda bi isti zakoni trebali vrijediti posvuda. Razlog zašto nije tako leži u tome što su različiti ‘svemiri’ različiti softverski programi koji rade s različitim izmišljenim pravilima. Sugovornici iz drugih dimenzija također govore o pravilima, kao primjerice da ne mogu pomoći nikome u ovom svijetu osim ako osoba to od njih ne zatraži. To je Matrixov program. Izvan Matrixa nema pravila. Morpheus je to lijepo objasnio u ovom razgovoru s Neom (‘Izabranim’) u prvom filmu ciklusa Matrix:

‘Vidio sam agenta [softverski program] kako šakom probija betonski zid. Ljudi su ispucali cijele okvire metaka u njih i pogodili samo zrak. Pa ipak, njihova snaga i brzina još uvijek se temelje na svijetu koji je izgrađen na pravilima. Zbog toga nikada neće biti tako snažni ili brzi kao što ti možeš biti.’

‘Što mi pokušavaš reći, da mogu izbjegavati metke?’
‘Ne, Neo. Pokušavam ti reći da, kada budeš spreman, nećeš to ni trebati.’

Matrix nas kontrolira zato što igramo po njegovim pravilima, i najveća je greška vjerovati da pravila ne postoje. Pokazalo se da uvjerenja znanstvenika koji izvode eksperiment utječu na rezultat, i to zato što uvjerenje stvara stvarnost, a zakoni su samo ono što mi vjerujemo da jesu.

Sjetite se, ‘svijet’ koji znanstvenici istražuju također postoji samo u njihovim glavama. Oni pokušavaju secirati i označiti jednu iluziju vjerujući da je stvarna! DNK programiranje prodaje nam stvarnost ‘zakona’, ali naša je svijest više nego dovoljno jaka da to nadvlada. New Age, kao Matrixova pojava, pun je pravila, baš kao i istočnjačke filozofije na kojima se temelji. Morate napraviti ovaj obred ili onaj obred, razgovarati s duhovima na određen način ili se zaštititi mantrom. Vidio sam zagovornike New Agea kako govore sa Zemljom gledajući naizmjenično na sjever, jug, istok i zapad. Oni imaju svoja sveta stabla, mačeve, štapiće i štapove, i njihovo strahopoštovanje prema tim simbolima usporedivo je s bilo čim što možete naći u konvencionalnim religijama. Ipak, sve je to samo još više iluzija. Zemlja ima svijest, ali njen fizički oblik je softverski program, kao što su i sjever, jug, istok i zapad, te drugi planeti i zvijezde. Zašto osjećamo strahopoštovanje prema kozmičkom Game Boyu7. To je samo zamka.
Ne kažem da je sve što New Age proklamira pogrešno, nipošto. Ali ono za što on smatra da je izvan sustava kontrole, nije izvan njega. Uzmimo za primjer astrologiju, važno oruđe New Agea. U pravim rukama, može biti izuzetno precizno i ponekad vrlo korisno u ‘ovosvjetskom’ smislu. Kretanje planeta i zvijezda Matrixov je program, holografska verzija onoga koji je projiciran na strop planetarija. Ta planetarna kretanja izazivaju vibracijske promjene koje utječu na ljude i ostali život na Zemlji zato što djeluju na DNK i ulazno/izlazni sustav.
Točka u kojoj ulazimo u Vremensku omču također utječe na DNK. Astrologija je interakcija između vibracijskih polja stvorenih nebeskim ciklusima, a na naš DNK program utječe na kojem smo mjestu u ciklusu ‘rođeni’. Ali naglašavam da se ta interakcija ne odvija između naše svijesti i kretanja planeta; odvija se između planeta i naše DNK koja uključuje um i emocije. Na toj razini astrologija u svojem dubljem i detaljnijem obliku svakako je značajna, ali kada pomaknemo svoju svijest dalje od uma prema svjesnosti ‘Jednog’, astrološki ‘zakoni’ prestaju na nas djelovati.
Ono što ljudi zovu ‘sudbina’ nije neizbježno iskustvo svijesti; to je neizbježan ishod DNK kompjutorskog programa, ako svijest ne intervenira. Jednota ne stvara sudbinu. Ne postoji takva stvar kao što je neizbježan događaj unutar Svemogućnosti. Glas u Brazilu rekao je da je astrologija još jedno sredstvo Matrixa za učvršćivanje iluzije o protjecanju vremena i za poticanje ljudi da se identificiraju sa svojom iluzornom ‘ličnošću’ – ja sam Bik, Lav, Jarac ili što god. Ona naglašava podjelu na dijelove, a ne cjelinu. ‘Misliš li da Beskrajnom trebaju astrološka tumačenja?’ pitao je glas. ‘Misliš li da se savjetuje s vidovnjacima oko svoje «budućnosti» ili posjećuje čitača tarot-karata?’ Dok sam slušao te riječi, vidio sam simboličan prizor Beskrajnog koje sjedi za stolom u trenutku kad je netko donio jutarnje novine. Beskrajno je pogledalo popis znakova na astrološkoj stranici i reklo: ‘Oh, moj Bože, za ovo će mi trebati cijelo jutro jer sam ja svi oni.’ To ne znači da nadareni vidovnjaci i čitači tarot-karata nemaju nikakvu ulogu, ali moramo shvatiti da, uz rijetke izuzetke, oni komuniciraju s entitetima i energijama unutar Matrixa koje su također uhvaćene u iluzornoj stvarnosti.
Najdublja zabluda New Age misli, po mom je mišljenju, ideja da mi kroz naša iskustva ‘evoluiramo’. Jasno mi je zašto se čini da je tako, ali to je duhovna verzija teorije o evoluciji koja se sasvim pogrešno pripisuje Charlesu Darwinu (pogledati / istina će vas osloboditi). Dok ‘Darwinova’ teorija govori o preživljavanju najjačih i genetskim promjenama potaknutim nuždom kroz eone, tako New Age vjeruje u ciklus ponavljajućih iskustava u ovom svijetu zvanih reinkarnacija, kroz koje duhovno evoluiramo u neizmjernosti vremena. Ideja je da se krećemo između fizičke Zemlje i ‘duhovnih’ carstava proživljavajući sve životne mogućnosti. Čineći to, tvrdi se, učimo i duhovno evoluiramo kako bismo dosegnuli više vibracije i na kraju se sjedinili s Jednim. Ali mi već jesmo
Beskrajna Jednota i Svemogućnost. Zašto bismo morali evoluirati u nešto što već jesmo? Ovo mišljenje je ključno sredstvo kroz koje Matrix održava nadzor nad našom stvarnošću, ne samo u Vremenskoj omči, nego i u njegovim ne- ‘fizičkim’ razinama.
Mi ne moramo evoluirati do prosvjetljenja, mi jesmo prosvijetljeni; jednostavno smo to zaboravili zato što smo uhvaćeni u iluziju. ‘Misliš li da se Beskrajno mora reinkarnirati?’ rekao mi je glas. ‘Svijest u Matrixu također je Beskrajno, pa zašto bi se onda morala reinkarnirati?’ Čujem kako ljudi govore da su iz svojih iskustava nešto naučili i razumijem to. Ali ja bih to postavio drugačije. Iskustvo ih nije naučilo ništa, samo je uklonilo sloj vela, pa se oni mogu lakše sjetiti onoga što su već znali. Nemam ništa protiv ideje o reinkarnaciji, iako mislim da ima još puno toga što u vezi s njom treba razumjeti. Siguran sam da je točno da je svijest uhvaćena u ciklusu kretanja između drugih razina Matrixa i različitih dijelova softverskog programa ili DVD-a Vremenske omče. Ne osporavam to nego uvjerenje da je nužno pronaći prosvjetljenje.
Rekao bih da se zapravo događa suprotno, jer reinkarnacija ojačava ‘mi moramo evoluirati’ stvarnost koju Matrix nastoji nametnuti. To svijest drži zarobljenom kroz uvjerenje da se kreće u nekom dobrom smjeru. Dok je glas u Brazilu govorio, pokazana mi je slika ljudi koji simbolično padaju s neba na pješačku stazu koja vodi preko polja. Glas je rekao da zbog toga što je svijest u Matrixu uhvaćena u ciklusu ulaženja i izlaženja iz Vremenske omče kroz reinkarnaciju, ljudi nisu uvjetovani vjerovanjima iz samo jednog ‘fizičkog’ životnog vijeka – oni su uvjetovani beskrajnim iskustyima u Vremenskoj omči (različitim dijelovima DVD-a). Između tih ‘fizičkih’ izleta bili su u drugom obliku iluzornog stanja. Već su bili uvjetovani kada su ušli u stvarnost Vremenske omče radi dodatnog uvjetovanja. To je razlog zašto ljudi tako lako upadaju u uvjetovani, servilni mentalitet; tu su već mnogo puta bili.

Dok su te riječi izgovarane, vidio sam kako pješačka staza postaje istrošena pod stopalima koja su gazila po istom tlu sve dok nije izgledala kao neka vrsta brazde na gramofonskoj ploči. Postajala je sve dublja i dublja, a likovi koji su hodali po stazi išli su sve dalje i dalje, dok ne bi nestali. ‘Je li ikakvo čudo što ljudi traže svog Boga?’ rekao je glas. ‘To je jedino mjesto gdje mogu vidjeti nekakvo svjetlo!’
Zagovornici ciklusa karme/reinkarnacije mogli bi također razmisliti o tome koliki je dio sjećanja na ‘prošle živote’ zapravo program koji se prenosi s DNK, a ne sjećanje na utjelovljenu svijest.
Činjenica da nastavljamo boraviti u iluzornom stanju čak i nakon onoga što zovemo smrt izuzetno je važna, između ostalog i zato što te druge razine pružaju izvore za većinu (iako ne sve) i kanaliziranih informacija New Agea i spiritizma. To ne znači da jedan dio toga nije vrijedan i točan, ali moramo razumjeti da se i sugovornici nalaze u Matrixu. Ta bi druga carstva mogla biti još otvorenija za iluzije, zato što djeluju na višoj vibraciji s daleko manjom gustoćom. U usporedbi sa sirupastom gustoćom Vremenske omče zaista se moraju činiti poput raja. Glas u Brazilu, a i kasnije u drugim prilikama, opisao je kako druge razine Matrixa uključuju kršćanski ‘raj’, islamski ‘raj’, hinduistički ‘raj’, židovski ‘raj’ itd. Oni nisu ‘stvarni’; oni su manifestacije vjerovanja na isti način kao što stvaramo našu stvarnost u ovom svijetu. To su softverski programi uma koji nam prodaju te stvarnosti, ali mi ih ne moramo kupiti.

Ako kršćani duboko vjeruju da će vidjeti Isusa nakon što ‘umru’, onda će ga i vidjeti. Oni će prepraviti stvarnost u skladu s vjerovanjem u tu stvarnost. Štoviše, vidjet će verziju Isusa koju su izmislili europski umjetnici, jer su uvjereni da on tako izgleda. Tijekom godina upoznao sam mnoge medije koji su mi pričali o svojim iskustvima s kršćanima koji su umrli, posebno rimokatolicima, koji su zapeli u nekom carstvu na pola puta, možda u međuprostoru, čekajući da ih Bog osudi zato što su vjerovali da se to treba dogoditi. Iluzija ne prestaje sa ‘smrću’ zato što Matrix ima mnogo razina. Sviđa mi se rečenica ‘smrt nije lijek za neznanje’, jer je tako doslovno točna. U onom što zovemo smrt, ‘inkarnirana’ svijest biva privučena po principu simpatetičke rezonancije u carstva koja vibracijski odražavaju njeno stanje. Jednostavnije rečeno: ono što vjerujete kada ‘odlazite’ određuje kamo ‘idete’. Ali gdje god da ‘odete’ unutar Matrixa, to je još uvijek iluzija.

David Icke

_________________
Theurgija i misticizam Teorija i praksa https://teurgiamistica.blogspot.com
"Where the Jedi gained power through understanding, the Sith gain understanding through power!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New Age
PostPostano: uto sep 29, 2020 11:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 29, 2020 7:36 am
Postovi: 36
Deo drugi
Moramo razbiti ciklus programiranog vjerovanja i otvoriti se za Beskrajnu Svijest. Ako ljudi poput rabina Fursta vjeruju u kažnjavanje na onom svijetu zbog djela počinjenih na ovom svijetu, to je ono što će njihova svijest stvoriti. To nije istina, osim ako vjerujete da je. Mediji i kanalizatori neprestano se povezuju s ‘mrtvim ljudima’ koji govore da su u raju, ili da nastavljaju svoju duhovnu evoluciju primajući poduke u ‘Dvoranama učenja’ u svojoj novoj dimenziji ili svijetu. Ne tvrdim da to nije istina u njihovoj stvarnosti, nego samo da je to još jedan Matrixov program. Prije ih je držao za kolač sa sirom, a sada ih drži za Dvorane učenja. To je još jedna verzija prijevare ‘moramo evoluirati kroz iskustvo’. Mi smo Jedno, potpuno prosvijetljeno, potpuno svjesno, sveznajuće, bez potrebe za školovanjem. New Age filozofija također vjeruje da je Zemlja duhovno ‘sveučilište’ u kojem ljudi uče teške lekcije i odrađuju svoju ‘karmu’. To je iluzija, rekao mi je glas u Brazilu. ‘Misliš li da Beskrajno mora ići u školu kako bi nešto naučilo, kada zna sve što se može znati?’ Što se tiče karme, tj. ideje da morate iskusiti ono što ste činili drugima, glas me upitao:
‘Zašto bi Beskrajno moralo iskusiti ono što je činilo samo sebi?’ Ideja o karmi je Matrixov mit koji potvrđuje vjerovanje u evoluciju kroz ‘vrijeme’, potičući osjećaj krivnje i gnušanja nad sobom. ‘Beskrajna Ljubav ne prosuđuje sebe i ne gnuša se sebe – to su iluzije odvojenosti’, rekao je glas. Dok sam razmišljao o svemu tome, u glavi sam imao sliku Matrixa kao igre zmija i ljestava. Svijest je mislila da napreduje uz vibracijske razine prema ‘Bogu’, a zapravo bi u jednoj točki stala na zmiju i otklizala prema dolje kako bi ponovno krenula ispočetka. Matrix je sustav koji želi zarobiti što više svijesti, a ne oslobađati ono što je već uhvaćeno u mrežu.
Kada promatrate New Age možete uočiti konstantne sličnosti s konvencionalnim religijama koje navodno odbacuje. On prodaje dobru priču o potrebi da se izrazi vlastita moć umjesto da se ona predaje drugima, ali je, u napadnoj kontradikciji, prepun hijerarhije. Postoje bezbrojni ‘duhovni učitelji’ na ovom i drugim svjetovima. Kao što religije glavne struje predaju svoje umove bogovima i svećenicima, tako se New Age klanja pred majstorima, guruima i sugovornicima iz drugih dimenzija. Postoji takozvano ‘Veliko bijelo bratstvo’ i flote navodnih NLO-a na čelu s ‘Ashtarovim zapovjedništvom’ koji prenose ‘prosvjetljenje’ svojim zagovornicima. To je samo još malo budalaština za ispiranje naših mozgova. Veliko bijelo bratstvo (također poznato kao Bijela loža/Bratstvo/ Bratstvo svjetla) navodno je duhovna organizacija sastavljena od ‘Uzišlih majstora’ koji su se ‘uspeli s naše Zemlje do besmrtnosti’. Oni su mogli otići u ‘svemirske visine, ostavljajući našu braću i sestre za sobom na Zemlji’, ali umjesto toga, rekli su da će ‘ostati i pomagati’. Tvrdi se da su oni ‘transcendirali ciklus karme i ponovnog rađanja i uzišli u onu Višu stvarnost koja je vječno prebivalište duše’.
To Bratstvo, kako doznajem,’pokrovitelj je širenja žive riječi kroz konklave, seminare, spise, knjige, kao i kroz osobno učeništvo i obuku’. Oni također objavljuju ‘puna učenja koja Kozmički zakon dopušta u svitanje Velikog zlatnog doba Saint Germaina [člana Bratstva]’. Eto vam ga na. Moramo imati naš ‘Kozmički zakon’, jer je ovo Matrix. A zašto taj tip Saint Germain mora autorskim pravom zaštititi ovo zlatno razdoblje? Zar ono ne bi trebalo pripadati svima? Zar nije bit New Agea da svoju moć ne predaješ drugima? Ali kada ste uhvaćeni u Matrix, morate imati obaveznu hijerarhiju i junake na pijedestalima.
Ako postoji hijerarhija, to je Matrix, jer takve strukture ne postoje u Jednoti. Kako možete imati hijerarhiju kada postoji samo Jedno? Veliko bijelo bratstvo navodno je ‘Duhovni hijerarhijski poredak’, organizacija Uzišlih majstora ujedinjenih radi najviših ciljeva Boga u čovjeku kako su ih izložili, ni manje ni više, ‘Isus Krist, Gautama Buddha i drugi svjetski učitelji’. Taj momak Isus javlja se posvuda. U New Ageu poznat je kao Sananda, ‘Uzišli majstor s Velikim bijelim bratstvom’. Zanimljivo je da Sanandu prikazuju na isti način kao kršćanskog Isusa, a ipak taj klasični prikaz lica potječe isključivo od radova zapadnih umjetnika. U Bibliji ne piše ništa što bi sugeriralo kako je Isus izgledao, uglavnom zato što ni sami autori nisu imali pojma! Ali, usprkos tome, kršćanska i New Age slika ‘Isusa’ nekako su ispale iste. Veliko bijelo bratstvo također uključuje ‘članove Nebeske vojske, duhovne hijerarhije koja se izravno bavi evolucijom našeg svijeta, dobročiniteljske članove s drugih planeta koje zanima naša dobrobit, kao i određene neuzišle chele’. Što? Kako su ti neuzišli chele dospjeli tamo? Jesu li dobili pozivnice ili su upali nepozvani? Što su uopće ti nesretni chele? Samo malo, saznat ću ja za koji tren. Sva sreća da postoji Google. Čini se da je chela neka vrsta mahatminog učenika. Nikada to ne bih pomislio. Čini se da oni sudjeluju u nečemu što se zove ‘chelovanje’, a sanskrtska riječ ‘chela’ koristi se, kako vidim, zato što ima određenije značenje od riječi ‘učenik’ ili ‘sljedbenik’ kako ih danas shvaćamo. Biti chela ‘podrazumijeva specifičnu razinu odanosti izabranom učitelju i principima na kojima se temelje njegova učenja’.
Pa, ako se radi o tome, ovaj je svijet krcat chelama, milijardama njih, i svi imaju specifičnu razinu odanosti svojim izabranim učiteljima i principima na kojima se temelje sranja koja im govore da vjeruju (pogledati religiju, politiku, ekonomiju, medicinu, pravo, vojsku itd., itd.).
Iz onoga što sam pročitao čini se da je Ashtarovo zapovjedništvo ‘zračni odjel’ Velikog bijelog bratstva. Zašto Uzišlim majstorima, ‘koji su transcendirali ciklus karme i ponovnog rađanja i uzišli u Višu stvarnost’, treba prokleta avijacija? Cijeli taj sustav vjerovanja u NLO-e/izvanzemaljce još je jedan dio Matrixovog programa, baš kao i ‘ljudska’ verzija. Nikako ne želim reći da ne postoje drugi tjelesni tipovi koji djeluju na drugim mjestima Vremenske omče i s njom povezanih carstava, a koje zovemo izvanzemaljci. Ali oni su uhvaćeni u iluziju, također, i oni su samo još jedan podzaplet u holografskom filmu. Vidio sam reklamu za Screensaver ‘Invazija NLO-a’ – ‘multifunkcionalni screensaver u koji su inkorporirane klasične arkadne kompjutorske igre, među slikama su NLO-i, izvanzemaljci, vojne letjelice i mnogi drugi likovi’. Cijela ova priča s izvanzemaljcima i NLO-ima je holografska verzija toga. Čuo sam mišljenja da se ‘goblini’, ‘palčići’, ‘vile’ i ‘mali narod’ iz folklora danas manifestiraju kao ono što zovemo izvanzemaljci. To bi lako moglo biti istina, jer Matrix daje softver koji se uklapa u dio ‘DVD-a’ koji trenutno proživljavamo. Na mjestu u filmu koje zovemo, na primjer, 1306., izvanzemaljci bi mogli imati oblik koji je u skladu s tom erom, dok u kompjutoriziranom, takozvanom visokotehnološkom svijetu 21. stoljeća uzimaju oblik svemirskih bića iz znanstvene fantastike. Ili su, u slučaju Ashtarovog zapovjedništva, samo bajka u koju vjeruju njihovi sljedbenici. Utipkao sam ‘Ashtarovo zapovjedništvo’ u internetski pretraživao i pronašao preko 17.000 stranica, uključujući i ‘njegove’ slike. Vjeruje se da će ta izvanzemaljska konjica doći i donijeti spas. To je isti program u kojem igraju Isus u kršćanskoj verziji i Mesija u židovskom izdanju. Čak imamo i istu temu ‘izabranih’, jer su mi Ashtarovi sljedbenici rekli da će biti odvedeni s planeta, ‘pretvoreni u petodimenzionalna bića’ i vraćeni kako bi poučavali čovječanstvo.
Na jednoj web-stranici objavljena je poruka ‘Zapovjednice Starene iz 7. flote Ashtarovog zapovjedništva’. Izgleda da je njen brod, Dugina svjetlost, ‘pozvan u naš Solarni sustav kako bi pomogao u uravnoteživanju harmonija za naš planet Zemlju!’ Hej, priredimo slavlje. Ona je to obavila iz Venerinog sustava šaljući ljubav na valovima pulsara i radeći s drugim brodovima u zapovjedništvu na ‘slanju harmonijskih zraka izravno u pogođena područja koja izazivaju disharmoniju!’ Zvuči kao kozmička krema za hemoroide. Svi analni otvori trebali bi primijeniti harmonijske zrake na pogođena područja. ‘Poruka’ je bila načičkana uskličnicima, simbolima naivne preuzbuđenosti koja se susreće u mnogim područjima New Agea. Zapovjednica Starene radila je s geometrijama, i svi brodovi planirali su strategije rada s vođama i zemljama na pronalaženju rješenja! Nadam se da to uključuje rješenje za problem što ljudi vjeruju u ovakve budalaštine. Brodovi su bili u stanju pripravnosti kao i uvijek, pisalo je dalje u poruci, i bili su spremni za sve incidente ako bi došlo ‘do napuštanja ovog planeta od strane nekog uzišlog bića!’ (Pogledati dio o izabranima koji će biti izbačeni u petu dimenziju i sve to.) Zapovjednica Starene rekla je da vode računa o svemu i paze na sve. ‘Svi članovi zapovjedništva vrlo su zauzeti obavljanjem svojih poslova kao što smo i mi u duhu i u našim duhovnim tijelima ili svjetlosnim tijelima!!!’ Poruka je završavala ovako: Dragi moji voljeni, ja, Starene, šaljem vam Najzlatnije ružine vibracije LJUBAVI svima i svakom od VAS! Tako nam je drago što nas slušate i povezujete se s nama! Budite u miru, iznutra kao i izvana… Budite u LJUBAVI…!!! Mi VAS SVI
VOLIMO!!!!!! Adonai! Kadoish, Kadoish, Kadoish, Adonai, Tsebayoth!!!!
Ljubavi & Svjetlosti! ShaLaeLa! tj. Zapovjednica Starene, 7. flota Ashtarovog zapovjedništva.

To je tema o spasitelju-mesiji pod drugom krinkom, druga verzija Božjeg programa i, kao i kod svih njih, uvijek kad se prorekne da će doći spasitelj, u ovom slučaju Ashtarovo zapovjedništvo, uvijek postoji razlog zašto to mora biti odgođeno. Zanimljivo da je glavna iluminatska božica u Babilonu, kraljica ‘Kip Slobode’ Semiramida, također bila poznata kao Ištar ili… Ashtar. Mislim da ovdje imamo još jednu slučajnost. Stvarno počinju ići na živce. Očekivali biste da će tu negdje biti umiješan i Isus i, naravno, stvarno i je. Ashtarovo zapovjedništvo je ‘eterična grupa izvanzemaljaca, anđela i svjetlosnih bića te milijuna «zvjezdanih brodova» koji rade kao koordinatori aktivnosti svemirske flote nad zapadnom hemisferom’, sve to pod ‘duhovnim vodstvom Sanande (Najblistavijeg), uzišlog majstora koji je hodao Zemljom inkarniran kao Isus Krist’. Znate tog tipa, još ga zovu Tammuz, Mitra i Dioniz, među bezbrojnim drugim imenima. Jedna web-stranica posvećena Ashtaru prenijela je božične čestitke od Djevice Marije, što je još jedan od New Age-katoličkih hibrida u Božjem programu. Sam Ashtar, zapovjednik galaktičke flote i predstavnik Univerzalnog vijeća Planetarne konfederacije se, ako sam dobro shvatio, trenutno
bavi Zemljinim procesom uznošenja. Kakvo olakšanje. Ovo je plan: ‘Postoji 144.000 svjetlosnih radnika zvanih Orlovi,povezanih sa Zapovjedništvom, i to je minimalan broj duša potrebnih za proces uznošenja. Ti Orlovi su grupa duša koje se ne identificiraju s određenim planetom. Oni znaju da su jedno sa svime, i da su Krist (za bilo kakvu raspravu o New Age kristologiji od temeljne je važnosti znati da sljedbenici New Agea razlikuju Isusa, običnog ljudskog nosača, od Kristove svijesti koja se različito definira, ali je uvijek božanski, i često kozmički, impersonalni entitet). Oni služe kao kozmičke primalje u procesu uznošenja; rađanja čovječanstva iz gustih fizičkih u fizičko-eterska tijela Svjetlosti, sposobna za uzlazak sa Zemljom u petu dimenziju. Svjetlosni rad inkorporira Isusovu poruku Ljubavi i Svjetlosti u naš svakodnevni život, na kraju nas povezujući s našim Višim ja.’ Jednom mi je neka gospođa rekla da je ona jedna od 144.000, i upitao sam ju kako to zna. Rekla je da je sudjelovala u radionici u Glastonburyu (britanskoj verziji Sedone, Arizona), i da joj je voditeljica priopćila dobru vijest.
Voditeljica je također imala viziju u kojoj je ona kao božica silazila niz kamene stube u Atlantidi. Par mjeseci kasnije neka druga žena spomenula je da je ona jedna od 144.000. Upitao sam ju je li bila na radionici u Glastonburyu na kojoj je žena imala viziju u kojoj ona silazi po stubama kao božica u Atlantidi. ‘Kako ste znali?’ – bio je njen odgovor. Također sam pročitao da Isus (kao Sananda) i Lady Nada (nikada nisam shvatio tko je ona) zajedno rade sa ‘šestom zrakom’ na liječenju fanatizma i na dizanju fokusa religijskog štovanja. I u tome je bit, zapravo. Svi ti Matrixovi programi zagovaraju oblike ‘religijskog štovanja’. Ali mi smo Jednota, pa na koga bismo onda trebali usmjeravati takvo štovanje?
Matrix želi od nas da pronađemo nekoga prema kome ćemo dizati pogled, zato što to stvara umni ustroj po kom sam ja ovdje dolje, a ‘oni’ tamo gore. To nije Jednota, to je dijeljenje i hijerarhija.
New Age govori o Jednoti, ali koristi jezik polarnosti – upravo onaj sustav kroz koji se svijet vibracija može manifestirati. Poput religija glavne struje, New Age vjeruje u postojanje ‘svjetla’ i ‘tame’, ali te polarnosti stvaraju jedna drugu. Ako vjerujete u svjetlo, morate vjerovati u tamu, inače ne biste trebali razlikovati jedno od drugog. Vjerovanje u jedno stvara drugo. Ne postoji svjetlo ili tama, to je jedna od najvećih iluzija koje prožimaju Matrix. Svjetlo i tama su programi, a isto vrijedi za dobro i loše, muško i žensko. Sve je Jedno. Ne postoje podjele, već samo iluzije podjela. ‘Demoni se pojavljuju samo u umovima koji vjeruju u njih’, rekao je glas u Brazilu. Ako je Beskrajna Ljubav jedina istina, a sve drugo iluzija, kako demoni mogu biti išta drugo osim iluzije? Već sam ranije rekao da postajete ono protiv čega se borite, a također je istina da mi stvaramo i dajemo snagu onom protiv čega se borimo. Ovo nije borba za svjetlo ili borba protiv tame ili bilo čega drugog. Borba je Matrixov program.
Nije ga briga zašto se borimo ili protiv koga se borimo, sve dok se borimo. Nastojao sam pokazati kako su sve religije, bez obzira štuju li se u crkvi, krugu od kamenja ili na burzi, isti Božji program pod različitim maskama. One su od temeljne važnosti za labirint stvarnosti koji predstavlja Matrix, i uvijek vas pokušavaju odvesti, kroz DNK, na put za nikamo. Ako vas ne uhvate na jedan način, pokušat će na drugi. Ovo nije osuđivanje onih koji slijede religiju, već samo pokušaj razotkrivanja zamki koje u njoj leže. Ima mnogo divnih ljudi s velikim otvorenim srcima koji zagovaraju Kršćanstvo, Judaizam, Islam, New Age, sikhizam i sve druge religije koje sam spomenuo. Oni imaju pravo vjerovati to što vjeruju, kao sto imaju svako pravo tvrditi da ja pričam kroz svoje analne mišiće. Neki slušatelj koji je nazvao jednu radio postaju u Americi čak me zvao ‘Sotona’ zato što sam rekao da Isus nije postojao. Fino, ne dira me to jer ljudi imaju pravo iznijeti svoja mišljenja, a ja svejedno kažem da su Isus i Sotona različiti izrazi istog Božjeg programa.
Napadali su me i osuđivali mnogi kršćani, Židovi, muslimani, sljedbenici New Agea, sve nijanse političkih mišljenja, pa čak i mnogi od onih koji istražuju globalne zavjere. Obično se čini da ovi ljudi imaju malo ili ništa zajedničkog, ali oni su zapravo duboko povezani. Svi oni imaju dogme koje brane, a ja se suprotstavljam dogmama i njihovim prisilama. Zato se čini da u zajedničkom
osuđivanju ujedinjujem dijelove tih prividno sasvim različitih grupa. Religije su različite verzije istog programa koji je stvorio Matrix, a razotkrivanjem ove igre virtualne stvarnosti neizbježno ću uznemiriti one koji mu dopuštaju da misli za njih. Ako tako mora biti, nema problema. Imaju pravo vjerovati u svoju religiju, a ja imam pravo govoriti ono što govorim. To se zove Sloboda. Zabavno je kako religije, i ljudi općenito, žele da sloboda promiče njihova uvjerenja, a ipak nastoje ušutkati one koji iznose drukčija gledišta. Ali takav vam je Matrix. Poštenje i pravda nikad mu nisu bili jače strane.

David Icke

_________________
Theurgija i misticizam Teorija i praksa https://teurgiamistica.blogspot.com
"Where the Jedi gained power through understanding, the Sith gain understanding through power!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: New Age
PostPostano: pet okt 02, 2020 10:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Pozdrav.
Ovo sad nema nikakve veze sa New ageom, ali ja mislim da je kasno za sve to pa zato stavljam ovaj članak.
Možda je već i objavjen negdje.
Možda sam ga trebala staviti u vijesti.

Brojnost kukaca pala je za čak tri četvrtine, alarmantni su rezultati istraživanja europskih znanstvenika, koji upozoravaju kako nam prijeti urušavanje cijelog hranidbenog lanca. "Utjecaj industrijske poljoprivrede je primarni osumnjičenik za ovaj kolaps. Hitno moramo poduzeti mjere kako bi se minimalizirali negativni utjecaji poljoprivrede na naš prirodni svijet, a to uključuje smanjenje utjecaja pesticida na najmanju moguću mjeru", izjavio je za H-Alter voditelj istraživanja Caspar A. Hallmann.

"Ekološki Armagedon", "Insektogedon", neki su od naziva pod kojima su svjetski mediji objavili rezultate istraživanja skupine znanstvenika iz Nizozemske, Njemačke i Velike Britanije, sudeći prema kojima svijet ulazi u još jedno novo nepoznato područje, određeno dramatičanim padom prisutnosti letećih kukaca. Pad brojnosti kukaca, tj. insektne biomase, koji je zabilježen analizom podataka za posljednjih 27 godina iznosi, naime, alarmantnih 76 posto sezonski, do čak 82 posto u sredini ljeta, objavljeno je u znanstvenom časopisu Plos One. Uloga kukaca u ekosustavu je nezamjenjiva, ako izgubimo kukce, sve drugo će se urušiti, upozorili su znanstvenici.

Ovo je iz h-alter.org

Mislim da nema nekakvog buđenja svijesti....

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz