Sada je: čet mar 28, 2024 9:24 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 6:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Aragorn je napisao/la:

Ovo je odlican primer onoga sto kazu kasiopejci o monoteizmu uopste:
...

O: Bit je: prestanite ispunjavati svoju svijest s monoteističkim filozofijama koje su posijane davno da bi zatvorili vaše biće. Zar ne možete vidjeti dosad, poslije svega što ste naučili, da tu nema izvora, nema vođe, nema temelja, nema nadzornika, itd... Vi doslovce posjedujete, unutar vašeg profila svijesti, sve sile i moći koje postoje unutar svih kreacija!?! Vi apsolutno imate sve što postoji, uvijek ste imali, uvijek ćete imati, sadržano u vašim umovima. Sve što trebate napraviti jest naučiti kako to koristiti, i u tom momentu, vi ćete doslovce, doslovce, biti sve što postoji, što je postojalo i što će ikad postojati!!!!!!!
---


Zašto mi ovo ( pogotovo podebljano) nekako nema logike?!
Ako ti famozni "Kasiopeici" to "kažu" - onda bi morali i znati (i isto tako reći) tko je taj tko je sve te filozofske zamke posijao i zašto?!
Kao i to zašto bi se toliko trebali truditi za ovog kratkog boravka na Zemlji da spoznamo nešto što, po prirodi stvari, ionako dolazi s vremenom. Odnosno s prelaskom u neko drugo okruženje (?); planet, prostor, dimenziju... whathever.
Ako je spika da ćemo samo spoznajom otići na višu razinu (nakon smrti, naravno) a u suprotnom se vratiti u sličan oblik na isto mjesto? - onda to izgleda baš kao i svaka druga priča, bilo koje religijske doktrine?!

Odakle su uopće "Kasiopoejci", s Cepheusa, Andromede, Perseusa, ili Cetusa? I zašto im je toliko stalo da nam ovako "pomažu" shvatiti?!

.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 6:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
@Valjda?

Sta znaci SP?
Kada si osecao bacanje, da li si osetio da te "nesto" drzi ili je bilo bacanje samo od sebe? ... pitam te zato sto sam efekat koji si opisao - drmusanje (dok je telo mirno) i zvucni efekti - predstavljaju siptome predizlaska na astral.

Ovo sa pojavom vanzemaljaca u mislima sam i ja imao. Takodje mi se desavalo da kada god zamislim neko poznato lice ono momentalno dobije crne oci, zatim mi se desavalo da ta poznata lica (u mislima) naglo poprime izgled nakaze(slican slucaj). U pocetku sam reagovao slicno kao i ti, glasnim povikivanjem na misli. A zatim sam preuzeo tehniku od Robert Bruce-a gde se nakaradna mentalna slika malo udalji i zatim baci plamen na nju ili se samo spali. Posle sam primetio da to spaljivanje nepozeljnih mentalnih slika iziskuje odredjeni napor, pa sam ubacio svetleci ili svetlosni (hriscanski) krst koji sam bacao na tako udaljenu mentalnu sliku (u mislima) i ta mentalna slika bi pucala, a zatim bi je veoma olako spalio. Pokazalo sa mnogo efikasnije od samog spalivanja, bar kod mene.

Zatim bitna je rekapitulacija dogadja koji se desio. Dakle posle neprijatnih dogodjaja, u tvom slucaju drmusanje i cudno ponasanje, u mom slucaju su bili napadi (realnih) strujnih sokovima u snovima koji su mi se na kratko odrazavali u javi nakon sto se probudim, potrebno je jedno vreme neobracati paznju sta se desilo dok se organizam ne smiri. Kada se organizam smiri odraditi rekapitulaciju celog dogadjaja. Ako se rekapitulacija ne odradi, tako stresan dogadjaj ce sam od sebe instiktivno da se javlja u mislima u toku dana. I posle rekapitulacije se ne daje nikakva paznja dogadjaju, nastavlja se normalno funkcionisati.

Bilo kakvu seksualnu aktivnost je potrebno dovesti na apsolutnu nulu, cak i bez napaljivanja :D. jer seksualna aktivnost sama po sebi odasilje veliku kolicini energije.

U jednom periodu je potrebno koliko je ko sposoban da emocionalno ne reaguje na bilo koji sadrzaj iznutra i s polja. Ovo se izrazito odnosni na negativne emocije, jer se negativni entiteti hrane njom.

Obavezna je i mentalna/psihicka higijena, dakle sto manje brbljanja misli u umu i redovna provera sadrzaja onih misli koje se motaju u glavi. Ovde da prakticno pripomognem onima koji nikad nisu probali da utisaju misli - utisivanje misli ili razbijanje identifikacije sa njima se ostvaruje delovanjem kroz paznju na neko od cula, obicno su to oci. Recimo delovanjem paznje istovremeno kroz culo vida (posmatranje prostora) i kroz culo dodira (osecati sopstveno telo) daje efekat izlazenja iz "glave" (iz sopstvenih misli).

Sto se tice hrane, izbaciti secer, gazirana pica i kvazi vocne sokove i jesti normalnu hranu (zitarice, voce i povrce, meso). Na ovom linku Robert Bruce objasnjava uticaj hrane, pogotovo mikro minerala koji povecavaju sposobnost ogranizma da se odbrani od negativnih entiteta. Pogledati Bruce-ov on-line materijal Psychic & Spiritual Self-Defense gde je nabrojano dosta korisnih stvari za zastitu:
Citat:
Psychic & Spiritual Self-Defense

Sadrzaj

1. Sleeping Earthed
2. Running Water Countermeasures - The Scientific Explanation
3. Magnets for Protection
4. Mega Salt Baths
5. Mineral Deficiencies
6. John of God healing center in Brazil
7. Basic Psychic Countermeasures
8. Countermeasures & Wards
9. Developing Resistance To The Negatives Of Life
10. White Light Shields

Jedna od mocnijih su razni vidovi tekucih voda, medju njima je i tusiranje - Running Water Countermeasures - The Scientific Explanation.

Zatim recitovanje one 2 molitve koje sam predlozio. Najbolje je savetovati se strucnim svestenim licem koje molitve i koji spisi se trebaju citati. One 2 molitve "Oce nas" i "Molitva za zastitu od neciste sile", navodim cisto kao pripomoc.

@Valjda?, ako koristis neke tehnike u spiritualnosti - meditacija, rad na cakrama, ili bilo koja tehnika ne bitno da li je istocnjacka, zapadnjacka ili sta vec, potrebno je udaljiti se od toga odredjeno vreme. Zato sto u takvim vezbama "curi" energija, a meridijani i cakre bivaju otvoreni, sto daje mogucnost entitetu da jos vise ovlada svojim domacinom.

Svrha ovakve rigoroznosti je energetski iscrpiti negativni entitet, koji ce potom "otpasti" kao krpelj jer mu ne dozvoljavamo da se energetski hrani sa nama.


Zadnja izmjena: Kromp; pon apr 27, 2009 7:47 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 7:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
@Aragorn

Umesto da das ceo postupak kako se to po kasiopejcima otkljucava svemoguci potencijal ljudskog bica i odrzis ubrzani kurs od nekoliko dana da se svi potencijali otkljucaju i na taj nacin da pripomognes, samo si rekao da je kasiopejanska religija verodostojnija od hriscanske.

Zasto monoteizam Boga odmah poprimi negativnu konotaciju cim se spomene, a upravo on se nalazi na celu gnostike? Kod Gurdjijeva postoji Bog kao kreator, kod Moravljeva, kod Oshoa (u zavisnosti koje ucenje tumaci), u misticnom islamu (sufizmu) koji se bas istice po direktnom opstenju sa Bogom, u misticnom judeizmu (Kabala), u klasicnom judeizmu itd.

Stari kanoni o kojim pricas su zamenjeni sa novim: OPS, OPD, dobri i losi entiteti, napadi (kao analogija za iskusenje), izucavanje "svetih" kasiopejskih spisa (kao analogija za molitvu) i sl.

Fakat ovo sto si citirao:
Citat:
P: Mislite, ne postoji Primarni Kreator, nema originala ili izvora nase egzistencije?

O: Vi ste Primarni Kreator.

je znak za uzbunu i u judeizmu i u hriscanstvu i u islamu. Ako kanalisane informacije tvrde da ne postoji Primarni Kreator ili Bog, vec umesto njih ubacuje bilo koga, ukljucujuci i nas, znak je da se ima posla sa negativnim entitetima.

Zatim na forumu galaksija postoji topovana tema "Prepoznavanje vanzemaljskih dezinformacija" ciji je autor osoba pod pseudonimom Montalk. I evo na koga se poziva taj isti autor u kriznim situacijama protiv entiteta:
Citat:
Getting Rid of Attachments

All the actions ultimately come down to intent, and it’s the vehicle of intent that varies from system to system used. For instance, Robert Bruce talks about removing Core Images (traumatic memories) by visualizing them as photographs being pulled away from you and burned, in order to remove that crack in your psyche through which an attachment has sunk its roots. In occultism there is the Lesser Banishing Ritual of the Pentagram which can be traced with one’s etheric arms. Catholics have their pectoral crossing gesture.

I prefer charging myself up with divine power, honing in on the feeling of the negative overlay, encompassing my being around it from all sides, then gripping on tightly while accelerating my vibes and confidence in order to completely overwhelm and “electrocute” the thing. It’s my instinctual response and has been used with success several times. I have called upon the power of Christ and whatever else fills me with righteous power. All this is done in that “mind awake, body asleep” state where it’s most effective and the results more noticeable.

http://montalk.net/notes/dislodging-neg ... ttachments


Imamo sa jedne strane Isusa Hrista (a ne spominje "koje" to "jos" sposoban da ga ispuni "pravednim mocima"), a sa druge strane se poziva na rad Robert Bruce-a. u Bruce-ovoj knjizi Practical Psychic Self-Defense: Understanding and Surviving Unseen Influences, koje jos nema kod pirata, u osnovi borbe protiv negativnih entiteta lezi hriscanstvo. (procitati kritike na amazonu)

Zar nije malo licemerno lupati sankcije na Boga koji se cesto provlaci kroz vecinu prihvacenih tekstova na galaksiji.

Sastavni deo hriscanstva (kao i judeizma i islama) je i borba protiv demona (palih andjela), zloduhova itd. i vrlo je logicno da imaju razvijen sistem protiv toga, a to sto se o tome slabo prica javno je vec druga stvar. Samo citanje svetih pisama - stari zavet, novi zavet, jevandjelja, kuran (u islamu) pripomaze u teranju negativnih entiteta, kao i sto samo citanje crnomagijskih knjiga privlaci negativne entitete.

Sa "sicusnim" negativnim entitetima je tolko kolko "lako", sta u slucaju demona? ... kada osoba nije sposobna da stara o sebi, gubi svest, pravi kojekakva sranja. Tu nece nijedan kasiopejac pomoci -> tu jedino moze da pomogne egzorcizam "uz Boziju pomoc". Gledano sa prakticne strane crkva je svakom na dohvat i tamo osobu nece posmatrati kao ludaka ako im se pocne pricati o "onostranom".

Citat:
"Без Њега, Господа који је брз на помоћи, није нам могуће ништа чинити. Само нас Његова рука држи изнад амбиса ништавила."

Ovo je odlican primer onoga sto kazu kasiopejci o monoteizmu uopste:


Ovo je odlican primer kako se izvlaci iz konteksta. Na vise mesta su svestena lica sa doticnog sajta rekla da je potrebno uloziti i lican napor koji se ogleda kroz vec spomenuto odrzavanje bistrine uma i nepridavanja paznje tim entitetima sto zauzvrat odrzava sabranost i trezvenost pojedinca. Ali sve to ima mnooogo veci efekat samo uz Boziju pomoc. Gledano sa psihicke strane, ne religiozne, sam oslonac na Boga daje vecu psihicku stabilnost i smirenost - ovo je potvrdjeno i u klasicnoj psihologiji/psihijatriji u mnogo primera. A dosta klasicnih psihologa i psihijatara veruje u Boga. I sam koncept Boga se proteze kroz njihove radove, jedan od najpoznatijih i cesto preporucivanih je i Anthony de Mello.

U svakom slucaju ako jos neko ima koji savet, slobodan je da izlozi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 8:22 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Mislio sam da je ova tematika malo jasnija, ali avaj?

U sistemu nadmudrivanja, obe strane su u zabludi. Zašto? Kako da mi jedni druge ubjeđujemo u ono o čemu jako malo, ili mrvicu znamo. Shvaćam da priča uvijek počinje između onih sa nižim i onih sa višim razredima ovozemaljske škole. Možda ste zaboravili (ili niste nikad ni smatrali) SVE JE JEDNO. Teško je se natjecati u pitanju"šta je bog". Mnogi bi sa šargije odmah na klavir, a do klavira ima stotine instrumenata, kada se oni (instrumenti) bar malo upoznaju, onda će se uz klavir moći odmarati i neće biti oterećenja slušati ga. Ovako on je još uvijek problem.
Shvaćam da je ovo forum i da svako može "učestvovati", da je mogućnost prepiske prvog i osmog razreda moguća i da zbog toga i dolazi do razlika. I to je proces u učenju.
Ali, ako neko još nije u mogućnosti shvatiti čemu služe religije, stanje u kome se nalaze i svu njihovu otrcanost, onda mu niko nemože pomoći. Ako neko ne želi da sakuplja znanje i da tako proširi svoju svijest onda je to njegov vlastiti izbor i teško je tražiti sagovornika u onome ko je postigao veću svjesnost.
Da završim:
"nije na onome koji je bliže prosvjetljenju da njega razumiju koji su ispod njega, nego on mora njih razumjeti"
Iz toga je i proizašla ona; Oprosti im oni neznaju šta rade.
I sam, kao i mnogi, zaboravim da je ovo 3D-ska iluzija i da je ovozemaljska fizikalnost samo jedna škola koju smo izabrali da izučimo, pa i kod mene i kod drugih, vjerovatno, dolazi do natjecanja i nadmudrivanja.
Zato, sve dok ne shvatimo da je ovo iluzija mi živimo i ponašamo se kao da je ovo stvarnost ali kada "shvatimo" da je ovo iluzija onda smo spremni za učenje.
Znam da nisam rekao ništa što već nije rečeno ali izgleda da je ovoga uvijek malo. Lijep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 2:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
kin93 je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:

Ovo je odlican primer onoga sto kazu kasiopejci o monoteizmu uopste:
...

O: Bit je: prestanite ispunjavati svoju svijest s monoteističkim filozofijama koje su posijane davno da bi zatvorili vaše biće. Zar ne možete vidjeti dosad, poslije svega što ste naučili, da tu nema izvora, nema vođe, nema temelja, nema nadzornika, itd... Vi doslovce posjedujete, unutar vašeg profila svijesti, sve sile i moći koje postoje unutar svih kreacija!?! Vi apsolutno imate sve što postoji, uvijek ste imali, uvijek ćete imati, sadržano u vašim umovima. Sve što trebate napraviti jest naučiti kako to koristiti, i u tom momentu, vi ćete doslovce, doslovce, biti sve što postoji, što je postojalo i što će ikad postojati!!!!!!!
---


Zašto mi ovo ( pogotovo podebljano) nekako nema logike?!


Ova prva recenica koju si podebljao bi trebala da bude samoobjasnjiva ako razmislis o sustini boga kao dalekog izdvojenog entiteta i nametnutoj potrebi za posrednikom prema njemu, uostalom, o manipulativnom karakteru monoteistickih religija je puno pisano na forumu.
Sto se tice druge podebljane recenice, nisam siguran kako bih to obajsnio, pa cu se posluziti materijalnim kategorijama kao analogijom. Princip bi mozda mogao da bude slican onome po kome su gradjene celije i geni u nasem telu. Na primer celije bubrega u svom dnk kodu nose sve informacije koje imaju i celije na noznim prstima, pa ipak jedno je bubreg a drugo su prsti. Ali i jedno i drugo su deo istog tela i nose informacije o celom telu iako im je funkcija totalno razlicita. Prema ovoj analogiji koja ipak nije sasvim adekvatna, telo bi predstavljalo Boga a ljudski um kao "individualna jedinica svesti", mogla bi predstavljati jednu celiju Boga, koja nosi sve informacije o njemu u sebi ali ima svesnost/sposobnost/znanje da prisupi samo odredjenom delu tih informacija.

Citat:
Ako ti famozni "Kasiopeici" to "kažu" - onda bi morali i znati (i isto tako reći) tko je taj tko je sve te filozofske zamke posijao i zašto?!


Pa i kazu, samo ne na jednom mestu, i oni vise upucuju na "tragove" kako bi mi sami zakljucili, pre nego sto daju jasne informacije.

Citat:
Kao i to zašto bi se toliko trebali truditi za ovog kratkog boravka na Zemlji da spoznamo nešto što, po prirodi stvari, ionako dolazi s vremenom. Odnosno s prelaskom u neko drugo okruženje (?); planet, prostor, dimenziju... whathever.


Mozda upravo taj "trud" dolazi s vremenom po prirodi stvari, pa kome dodje vreme da se trudi taj se trudi.

Citat:
Ako je spika da ćemo samo spoznajom otići na višu razinu (nakon smrti, naravno) a u suprotnom se vratiti u sličan oblik na isto mjesto? - onda to izgleda baš kao i svaka druga priča, bilo koje religijske doktrine?!


Mislim da je stvar u tome da tu nema doktrine, tj nema jasnih pravila koja bi vazila za sve, nego je svaki covek specifican za sebe, isto kao i svaka situacija u kojoj se on nalazi.

Citat:
Odakle su uopće "Kasiopoejci", s Cepheusa, Andromede, Perseusa, ili Cetusa? I zašto im je toliko stalo da nam ovako "pomažu" shvatiti?!


Kasiopejci su bica sa sestog denziteta i nije im stalo da nam "pomazu" shvatiti, tj oni ne pitaju da li ti treba pomoc nego pomazu svakome ko pita.

Kromp je napisao/la:
@Aragorn

Umesto da das ceo postupak kako se to po kasiopejcima otkljucava svemoguci potencijal ljudskog bica i odrzis ubrzani kurs od nekoliko dana da se svi potencijali otkljucaju i na taj nacin da pripomognes, samo si rekao da je kasiopejanska religija verodostojnija od hriscanske.


Mislim da ne postoji nikakav "ubrzani kurs" sto se tice te stvari, stavise naivno je i pomisliti da je to moguce, osim ukoliko ne zelimo da se "negativno polarizujemo". Kasiopeja ne moze biti religija zato sto nema doktrinu, nema jasno definisane parametre u okviru kojih se razmislja, bazirana je na "slobodi razmisljanja" i indvidualnog tumacenja, sto sve zajedno znaci da ostavlja puno "slobodne volje" za svakog individualno za razliku od monoteistickih religija gde se jasno zna sta "vernik" sme a sta ne sme, a najveca razlika je ta sto individualnom bicu nije ostavljena nikakva mogucnost da sam razmislja i donosi zakljucke vec je to jasno utvrdjeno "kanonom" u njegovo ime, sa cime covek moze ili da se slozi ili da bude anatemisan. To sto danas crkva ne vrsi nasilje i zlocine nad ljudima koji imaju drugaciju percepciju "vere" , ne treba ignorisati cinjenicu da su "slobodna" tumacenja "svetih spisa" u hriscanstvu kroz istoriju cesto bila kaznjavana smrcu. Ako bi posmatrali stvari objektivnije bez emotivnih predrasuda, ispada da su zlocini i nasilje hriscanskih i islamskih religija u ime "vere" podjednako monstruozni i obilni kroz istoriju kao i danasnji genocidi u ime nekih "drugih" motiva.

Citat:
Zasto monoteizam Boga odmah poprimi negativnu konotaciju cim se spomene, a upravo on se nalazi na celu gnostike? Kod Gurdjijeva postoji Bog kao kreator, kod Moravljeva, kod Oshoa (u zavisnosti koje ucenje tumaci), u misticnom islamu (sufizmu) koji se bas istice po direktnom opstenju sa Bogom, u misticnom judeizmu (Kabala), u klasicnom judeizmu itd.


Ocigledno je da se radi o razlicitim predstavama Boga, pa cak i ovde medju "pravcima" koje si naveo. I mislim da je jasno da "gnosticki" Bog nije isto sto i zvanicno religijski, da jeste isto onda onda bi i onaj ostatak od skoro 40 jevandjelja iz ranog hriscanstva bio uvrsten u "svete spise" a nije. Ocigledno je da se tu radi o dva razlicita tumacenja Boga i pre svega, sto je mnogo bitnije, odnosa izmedju coveka i boga. Po svemu sudeci ispada je ranohriscanski princip odnosa izmedju coveka i boga nasiljem zamenjen onim koji danas vidimo. Meni licno je zanimljiva cinjenica da danasnji religiozni vernici nemaju nikakvu znatizelju da saznaju o tome kako je izgledalo rano hriscanstvo, ono koje je bilo blize Isusu Hristu ili sta je pisalo u tim ostalim jevandjeljima koja su planski unistena, nego se slepo veruje danasnjim "svetim spisima" iako su oni samo "kap u moru" ranohriscanske literature. Da ne govorim o "nepomirljivim" suprotnostima ranog hriscanstva naspram danasnjeg, kakva je na primer tema reinkarnacije.

Mislim da nije stvar u tome da Bog ne postoji, postoji ali ne u onom smislu i na onaj nacin kako nam ga predstavljaju zvanicne religije.

Citat:
Stari kanoni o kojim pricas su zamenjeni sa novim: OPS, OPD, dobri i losi entiteti, napadi (kao analogija za iskusenje), izucavanje "svetih" kasiopejskih spisa (kao analogija za molitvu) i sl.


Pa, u neku ruku 'napadi' bi i mogli biti analogija za iskusenje, medjutim pojmovi OPD i OPS ne mogu biti analogija za dobro i lose iz hriscanskih svetih spisa, zato sto hriscanstvo donosi generalizacije, podrazumevajuci da postoje neka univerzalna pravila sta je ispravno, dok kod OPD-a na primer svaka posebna situacija sa svim svojim faktorima koji su uvek razliciti za svaku pojedinacnu osobu procenjuje sta je "dobro" a sta ne. Kas transkripti ne mogu biti "sveti spisi" jer ne donose konacne zakljucke, ne tvrde da su u pravu i stalno upicuju na to da razmisljamo svojom glavom a ne da ocekujemo pomoc i gotove odgovore od drugih, i ne "anatemisu" i ne obecavaju pakao onome ko ih ne uzima u ozbiljnije razmatranje. Drugim recima, ne ucenjuju ljude kao sto to radi monoteizam, tipa ili si sa nama ili si protiv nas.

Kromp je napisao/la:
Fakat ovo sto si citirao:
Citat:
P: Mislite, ne postoji Primarni Kreator, nema originala ili izvora nase egzistencije?

O: Vi ste Primarni Kreator.

je znak za uzbunu i u judeizmu i u hriscanstvu i u islamu.


Pa naravno da je to u tim religijama "znak za uzbunu". Mislim, bilo bi nelogicno da nije. Zamisli samo kada bi entitet pod nazivom Bog Jahve, koji je u starom zavetu nebrojno puta pokazao svoj psihopatoloski karakter i zelju za vlascu i kontrolom, prestao da bude smatran "primarnim kreatorom", to bi znacilo gubitak velike poluge vlasti i kontrole raznih psihopata nad narodnom masom. Dakle Kromp, tebi je znak za "uzbunu" kada neko kaze da su ljudi isto sto i "primarni kreator" i da je sve deo iste celine, ali nije ti znak za "uzbunu" kada u "svetom pismu" tzv Bog zapoveda svom izabranom narodu da izvrsi pokolj i genocid nad drugim narodom kako bi dosao do "obecane zemlje"?! Zapitas li se ponekad u kakve to "svete spise" verujes i koja je pozadina toga?

Citat:
Ako kanalisane informacije tvrde da ne postoji Primarni Kreator ili Bog, vec umesto njih ubacuje bilo koga, ukljucujuci i nas, znak je da se ima posla sa negativnim entitetima.


Kada bi posvetio makice vise paznje tim kanalisanim materijalima onda bi primetio da se na mesto boga ne ubacije nista, ni covek niti bilo ko drugi posebno. Stvar je u drugacijoj percepciji Boga. Ljudi su "primarni kreator" zato sto su deo njega i on je deo njih, isto kao i sve sto nas okruzuje. Licno sam pre sklon da mislim da Bog nije izdvojeni entitet koji je sve to napravio pa otisao u nepoznatom pravcu, nego celokupna kreacija sa svim svojim elementima, i materijalnim i etericnim predstavlja Boga. I dok postoje delovi boga/kreacije koji su vrlo malo ili nimalo svesni celine, kao sto smo mi ljudi, isto tako postoje delovi boga/kreacije koji su vise svesni celine, kao npr bica na 4. denzitetu ili mozda delovi koji su jos vise svesni celine kreacije, sto bi mogla biti bica 6. denziteta.

Kromp je napisao/la:
Zatim na forumu galaksija postoji topovana tema "Prepoznavanje vanzemaljskih dezinformacija" ciji je autor osoba pod pseudonimom Montalk. I evo na koga se poziva taj isti autor u kriznim situacijama protiv entiteta:
Citat:
Getting Rid of Attachments

All the actions ultimately come down to intent, and it’s the vehicle of intent that varies from system to system used. For instance, Robert Bruce talks about removing Core Images (traumatic memories) by visualizing them as photographs being pulled away from you and burned, in order to remove that crack in your psyche through which an attachment has sunk its roots. In occultism there is the Lesser Banishing Ritual of the Pentagram which can be traced with one’s etheric arms. Catholics have their pectoral crossing gesture.

I prefer charging myself up with divine power, honing in on the feeling of the negative overlay, encompassing my being around it from all sides, then gripping on tightly while accelerating my vibes and confidence in order to completely overwhelm and “electrocute” the thing. It’s my instinctual response and has been used with success several times. I have called upon the power of Christ and whatever else fills me with righteous power. All this is done in that “mind awake, body asleep” state where it’s most effective and the results more noticeable.

http://montalk.net/notes/dislodging-neg ... ttachments


Imamo sa jedne strane Isusa Hrista (a ne spominje "koje" to "jos" sposoban da ga ispuni "pravednim mocima"), a sa druge strane se poziva na rad Robert Bruce-a. u Bruce-ovoj knjizi Practical Psychic Self-Defense: Understanding and Surviving Unseen Influences, koje jos nema kod pirata, u osnovi borbe protiv negativnih entiteta lezi hriscanstvo. (procitati kritike na amazonu)

Zar nije malo licemerno lupati sankcije na Boga koji se cesto provlaci kroz vecinu prihvacenih tekstova na galaksiji.


Jos jednom cu reci da nije ista percepcija Boga. I kasiopejci kazu interesantne stvari o Isusu i ulozi koju je na sebe uzeo, preporucuju i molitvu isto kao i meditaciju, cak negde kazu da od svih monoteistickih religija i pravaca, neka dusa moze napredovati eventualno samo kroz pravoslavno monastvo, ali sustina nije ista kao i kod monoteistickog Boga i doktrina koje on nalaze.

Citat:
Sastavni deo hriscanstva (kao i judeizma i islama) je i borba protiv demona (palih andjela), zloduhova itd. i vrlo je logicno da imaju razvijen sistem protiv toga, a to sto se o tome slabo prica javno je vec druga stvar. Samo citanje svetih pisama - stari zavet, novi zavet, jevandjelja, kuran (u islamu) pripomaze u teranju negativnih entiteta, kao i sto samo citanje crnomagijskih knjiga privlaci negativne entitete.


S obzirom kakve sve strahote pisu u tom "starom zavetu", po ovoj logici bi ispalo da i njegovo citanje privlaci negativne entitete, mada, ko zna, mozda i jeste tako, posto "glavnu ulogu" u tom spisu ima entitet koji pokazuje ozbiljne znakove psihopatije i izopacenog/pomracenog uma, pa ili cemo ga obozavati, ili cemo "pod noz", ako ne u zivotu onda posle smrti svejedno. Licno, cisto sumnjam da bilo kakav entitet koji odise tom frekvencijom "privlaci" ista "dobro", a da ne govorim koliko strahopostovanja unosi u ljudske duse, a strahopostovanje nema veze sa Bogom, nego sa "batinom i silom".

Citat:
Sa "sicusnim" negativnim entitetima je tolko kolko "lako", sta u slucaju demona? ... kada osoba nije sposobna da stara o sebi, gubi svest, pravi kojekakva sranja. Tu nece nijedan kasiopejac pomoci -> tu jedino moze da pomogne egzorcizam "uz Boziju pomoc". Gledano sa prakticne strane crkva je svakom na dohvat i tamo osobu nece posmatrati kao ludaka ako im se pocne pricati o "onostranom".


Pa, gledano takodje sa prakticne strane, ni ovde necemo smatrati nikoga za ludaka ako prica o "onostranom", ali mu necemo ni puniti glavu o tome kako "sam nista ne moze da uradi, nego samo uz boziju pomoc".

Kromp je napisao/la:
Citat:
"Без Њега, Господа који је брз на помоћи, није нам могуће ништа чинити. Само нас Његова рука држи изнад амбиса ништавила."

Ovo je odlican primer onoga sto kazu kasiopejci o monoteizmu uopste:


Ovo je odlican primer kako se izvlaci iz konteksta. Na vise mesta su svestena lica sa doticnog sajta rekla da je potrebno uloziti i lican napor koji se ogleda kroz vec spomenuto odrzavanje bistrine uma i nepridavanja paznje tim entitetima sto zauzvrat odrzava sabranost i trezvenost pojedinca. Ali sve to ima mnooogo veci efekat samo uz Boziju pomoc.


Mislim da ta recenica nije izvucena iz konteksta jer je napisana kao celina, odnosno jedna izjava, pa je samim tim jasna i ne dvosmislena. Stoji to da su ljudi na tom sajtu rekli da je potrebno uloziti i lican napor, medjutim ne stoji da to sve ima mnooogo veci efekat uz boziju pomoc, nego da to i ima efekat samo uz boziju pomoc. Osim toga, mislim da je izlisno objasnjavati koliko ta izjava "zatvara ljudsku svest" cineci je nemocnom i programirajuci je da "stalno ocekuje pomoc neke vise sile". Otprilike, kakav god "ispravan" savet da su dali, ovom poslednjom izjavom su taj savet "pokopali", sugerisuci da nema nista bez bozije pomoci, a Bog pomaze onima koji se drze kanona i naravno slusaju "pastira".



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 8:23 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
MARTINUS
Što se otkriva kroz čovjekovu potrebu da osuđuje druge
U čemu je opasnost kada se "osuđuje" ili proganja druge zlobnim kritiziranjem? Opasnost u pričinjavanju neugodnosti svojem bližnjem osvetoljubivim prosuđivanjem i kritiziranjem isključivo se sastoji u tome da se taj bližnji nalazi upravo tamo gdje treba u danom trenutku i da on može biti predstavnik samo svojeg stupnja razvoja.

Jer tko može biti drukčiji nego što jest? Ne mora li sam spasitelj svijeta, majstor ili visokointelektualno biće biti upravo takav kakav jest? Zar nam nije jasno da je jednako nemoguće za "razbojnika da bude "Krist" kao što je za "Krista" nemoguće da bude "razbojnik"? Zašto onda inzistirati da "razbojnik" u manjoj ili većoj mjeri mora biti poput "Krista"? Nije li upravo to srž svakog proganjanja ili zlobnog kritiziranja od strane zemaljskog čovjeka?

Ne odnosi li se to kritiziranje na činjenicu da dotični bližnji ne zadovoljava ideale za koje onaj koji kritizira smatra da bi ih on trebao zadovoljavati? Ali s obzirom da taj bližnji u svakome trenutku može predstavljati samo svoj vlastiti stupanj razvoja (na potpuno isti način na koji tigar u svakome trenutku mora očitovati svoj stupanj razvoja, a janje pak svoj), s tim je "bližnjim" sve u redu. Naprotiv, nešto nije u redu s onim koji kritizira. Što je zlobnije i okrutnije kritiziranje ili prosuđivanje njegovog bližnjeg, tim više on otkriva svoje vlastito neznanje i nesavršenstvo. On ne sudi o svojem bližnjem, već o sebi.

I upravo ga to vjerovanje da nešto nije u redu s bližnjim ili okolinom i da bi oni trebali biti drukčiji, sprječava da vidi svojeg bližnjeg i svoju okolinu onakvima kakvi jesu. Njegovo je vjerovanje ili praznovjerje postalo zatvor njegovog života ili njegove svijesti. Ne razumije da se nalazi u mentalnom zatvoru i da su ono što on vidi iz tog zatvora i njegovo proizlazeće kritiziranje i ponašanje prema bližnjem protiv prirode, i da ga to dovodi u trajan sukob sa samim zakonom života ili zakonom o ljubavi prema bližnjem.

On će čitavo vrijeme manje ili više biti zauzet ratovanjem sa svojim bližnjim i svojom okolinom. Želi ili inzistira da bi oni trebali biti onakvi kakvi njemu odgovaraju gledano iz njegove svijesti ili misaonog svijeta. On je zapravo zauzet inzistiranjem da bi tigar trebao biti blag poput janjeta, a razbojnik savršen poput Krista. U mentalnom zatvoru neznanja i praznovjerja u kojem se on nalazi, nije u stanju vidjeti da životinjska živa bića zapravo predstavljaju sag od cvijeća na livadi, cvijeća koje se razvilo do višeg oblika. Livada je svakodnevni život. Isto kao što se cvijeće na livadi sastoji od vrlo različitih boja i vrsta, tako i zemaljski ljudi predstavljaju veliku raznolikost mentalnih boja i vrsta.

Kao što bi bilo budalasto proklinjati cvijet zbog njegove naročite boje i vrste, isto bi tako bilo budalasto proklinjati ili osuđivati zemaljskog čovjeka zbog njegove mentalne boje i vrste. Isto kao što cvijet nije kriv što pripada određenoj vrsti ili što ima određenu boju, tako i zemaljski čovjek nije kriv zato što ima ovu ili onu mentalnu boju ili karakter. Kažnjavati i osuđivati zemaljskog čovjeka jer on nije anđeo ili moralni genij bilo bi istovjetno kažnjavanju psa jer je pas, a ne neko drugo biće. Bilo bi to identično kažnjavanju "životinje" jer nije "ljudsko biće". Takvo ponašanje može iskazivati samo biće koje, u svojem neznanju, juri tamo gdje se anđeli ne usuđuju prići.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 9:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Aragorn je napisao/la:
kin93 je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:

Ovo je odlican primer onoga sto kazu kasiopejci o monoteizmu uopste:
...

O: Bit je: prestanite ispunjavati svoju svijest s monoteističkim filozofijama koje su posijane davno da bi zatvorili vaše biće. Zar ne možete vidjeti dosad, poslije svega što ste naučili, da tu nema izvora, nema vođe, nema temelja, nema nadzornika, itd... [b]. Vi doslovce posjedujete, unutar vašeg profila svijesti, sve sile i moći koje postoje unutar svih kreacija!?! Vi apsolutno imate sve što postoji, uvijek ste imali, uvijek ćete imati, sadržano u vašim umovima. Sve što trebate napraviti jest naučiti kako to koristiti, i u tom momentu, vi ćete doslovce, doslovce, biti sve što postoji, što je postojalo i što će ikad postojati!!!!!!!
---


Zašto mi ovo ( pogotovo podebljano) nekako nema logike?!


Ova prva recenica koju si podebljao bi trebala da bude samoobjasnjiva ako razmislis o sustini boga kao dalekog izdvojenog entiteta i nametnutoj potrebi za posrednikom prema njemu, uostalom, o manipulativnom karakteru monoteistickih religija je puno pisano na forumu.


Mislio sam na nešto drugo. I ne, ja ne doživljavam Boga (Prirodu) kao neko udaljeno biće ili onako kako to religije vole prikazivati ili nametati.

Sad bih se tu osvrnuo na ovo;

Pored svega toga, mi smo ovdje često meta napada od strane New-age-era, kao i od strane pripadnika standardnih religijskih kultova (kao što su Kršćani, Židovi, Muslimani), pa onda od strane kojekakvih materijalista, COINTELPRO bandi, dok nas druge raznorazne “alternativne” grupe smatraju “otkačenim”; a sve zbog našeg jednog i jedinog stava: da su hiperdimenzionalni realiteti ISTINITI i da oni POSTOJE – da oni imaju svoju fizičku realnost – i da bi oni mogli da budu "postojbina" STVARNIH Kontrolora ovog našeg Svijeta, kao i to da postoji mogućnost komunikacije kroz demenzionalne barijere.
Laura Knight-Jadczyk

Zanimljiva su ta promišljanja, samouvjerenost i stavovi, uz pomoć supruga, profesora Arkadiusza Jadczyka, oko postojbine „Kontrolora ovog svijeta“.


Jasna je ono poruka, ali je kontradiktorna i ponavljam – podsjeća me na svaku drugu dogmu koja mi pokušava isprati mozak naukom kako; „oni, (taj netko, uvijek nepoznat, tajnovit!) vam truje um i zatvara oči. Pa zar još ne vidite,.“.itd..
Jedina razlika, bitna doduše, je da sada mi sami sebi „iz budućnosti“, putem jedne žene-medija (nije li tako?) poručujemo da nigdje zapravo ne stižemo.
Pazi na koncept poruke i prodiku – „Zar ne možete vidjeti dosad“ – a do kad to i od kada? Znači ipak nismo sposobni (iako pitamo?!).
Koje je to prostor vrijeme u kojem nismo ništa naučili i još uvijek ništa ne vidimo (op. ovo nije pitanje) – jer, „monoteističke filozofije koje su posijane davno su zatvorile naše biće“ ?!
I oni (tj. mi, sami sebi) ne želimo reći sve, čak i kad ih pitamo. Ako ih uopće pitamo.

Sada mi je opet zanimljivo kopirati ovo;

Pa dobro, postoje dvije stvari koje prvo padaju na pamet: Prvo, mi gledamo na sve sa jedne hipotetične “hiperdimenzionalne” tačke gledišta koja uključuje Vremenske Petlje; i drugo, mi smo se usudili da eksperimentišemo u komunikaciji sa navedenim oblastima postojanja (što ne znači da mi vjerujemu svemu što je rečeno u pomenutim komunikacijama, što ću pokušati objasniti kasnije), a to je generalno rezultiralo jednim negativnim pogledom na religiju, uključujući i tzv. New-Age varijacije.
Laura Knight-Jadczyk


kin93 je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
Ako je spika da ćemo samo spoznajom otići na višu razinu (nakon smrti, naravno) a u suprotnom se vratiti u sličan oblik na isto mjesto? - onda to izgleda baš kao i svaka druga priča, bilo koje religijske doktrine?!


Mislim da je stvar u tome da tu nema doktrine, tj nema jasnih pravila koja bi vazila za sve, nego je svaki covek specifican za sebe, isto kao i svaka situacija u kojoj se on nalazi.


Moj je dojam da se oko svega ovog ipak razvija jedna nova doktrina. I kako ni ostale ne vrijede niti su prihvaćene od svih jednako tako niti ova nije i neće biti izuzetak. Moje mišljenje.

I kako ovime tema odlazi daleko od naslova, tu bih završio i možda otvorio jednu novu kojom bi mogli malo propitivati rad i djelo Laure Knight-Jadczyk i Arkadiusza Jadczyka? Jasno, ukoliko ista ne postoji ili se netko tome protivi!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 29, 2009 12:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
kin93 je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
kin93 je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:

Ovo je odlican primer onoga sto kazu kasiopejci o monoteizmu uopste:
...

O: Bit je: prestanite ispunjavati svoju svijest s monoteističkim filozofijama koje su posijane davno da bi zatvorili vaše biće. Zar ne možete vidjeti dosad, poslije svega što ste naučili, da tu nema izvora, nema vođe, nema temelja, nema nadzornika, itd... [b]. Vi doslovce posjedujete, unutar vašeg profila svijesti, sve sile i moći koje postoje unutar svih kreacija!?! Vi apsolutno imate sve što postoji, uvijek ste imali, uvijek ćete imati, sadržano u vašim umovima. Sve što trebate napraviti jest naučiti kako to koristiti, i u tom momentu, vi ćete doslovce, doslovce, biti sve što postoji, što je postojalo i što će ikad postojati!!!!!!!
---


Zašto mi ovo ( pogotovo podebljano) nekako nema logike?!


Ova prva recenica koju si podebljao bi trebala da bude samoobjasnjiva ako razmislis o sustini boga kao dalekog izdvojenog entiteta i nametnutoj potrebi za posrednikom prema njemu, uostalom, o manipulativnom karakteru monoteistickih religija je puno pisano na forumu.


Mislio sam na nešto drugo. I ne, ja ne doživljavam Boga (Prirodu) kao neko udaljeno biće ili onako kako to religije vole prikazivati ili nametati.


Na sta si tacno mislio da ti je nelogicno kod recenica koje si podebljao? Sa kojim mojim odgovorom se ne slazes? Zasto se odmah branis kao da si napadnut, iako sam samo pokusao da objasnim moje misljenje u vezi onoga sto si rekao da ti je nelogicno? Cini mi se da nigde ne pise da bas ti dozivljavas Boga kao neko udaljeno bice, pa u tom smislu nema razloga za takav "odbrambeni stav".

Citat:
Jasna je ono poruka, ali je kontradiktorna i ponavljam – podsjeća me na svaku drugu dogmu koja mi pokušava isprati mozak naukom kako; „oni, (taj netko, uvijek nepoznat, tajnovit!) vam truje um i zatvara oči. Pa zar još ne vidite,.“.itd..


Da li mozes preciznije da objasnis sta ti je tu kontradiktorno?

kin93 je napisao/la:
Sad bih se tu osvrnuo na ovo;

Pored svega toga, mi smo ovdje često meta napada od strane New-age-era, kao i od strane pripadnika standardnih religijskih kultova (kao što su Kršćani, Židovi, Muslimani), pa onda od strane kojekakvih materijalista, COINTELPRO bandi, dok nas druge raznorazne “alternativne” grupe smatraju “otkačenim”; a sve zbog našeg jednog i jedinog stava: da su hiperdimenzionalni realiteti ISTINITI i da oni POSTOJE – da oni imaju svoju fizičku realnost – i da bi oni mogli da budu "postojbina" STVARNIH Kontrolora ovog našeg Svijeta, kao i to da postoji mogućnost komunikacije kroz demenzionalne barijere.
Laura Knight-Jadczyk

Zanimljiva su ta promišljanja, samouvjerenost i stavovi, uz pomoć supruga, profesora Arkadiusza Jadczyka, oko postojbine „Kontrolora ovog svijeta“.


Slazem se, jeste zanimljivo.

Citat:
Jedina razlika, bitna doduše, je da sada mi sami sebi „iz budućnosti“, putem jedne žene-medija (nije li tako?) poručujemo da nigdje zapravo ne stižemo.


Zapravo tu nema zene-medija, sto bi ti svakako znao da si posvetio malo vise metalne energije materijalu koji kritikujes, isto tako kada bi znao barem nesto o materijalu koji tumacis, verovatno bi znao da niko ne porucuje "da nigde zapravo ne stizemo".

Citat:
Pazi na koncept poruke i prodiku – „Zar ne možete vidjeti dosad“ – a do kad to i od kada? Znači ipak nismo sposobni (iako pitamo?!).


Ako bi ipak i procitao nesto od toga sto kritikujes, moguce je da bi shvatio da se kasiopejci u ovom slucaju obracaju ljudima sa kojima komuniciraju, i sa kojima su vec pricali o slicnim stvarima. Iz tog ugla posmatrano "koncept poruke" ima vise smisla, medjutim za to je potrebno i procitati nesto.

Citat:
Koje je to prostor vrijeme u kojem nismo ništa naučili i još uvijek ništa ne vidimo (op. ovo nije pitanje) – jer, „monoteističke filozofije koje su posijane davno su zatvorile naše biće“?!


Moram priznati da mi nije jasno sta si tacno ovde hteo da kazes?!

Citat:
I oni (tj. mi, sami sebi) ne želimo reći sve, čak i kad ih pitamo. Ako ih uopće pitamo.


Kada bi barem delimicno bio upoznat sa temom koju tako zustro kritikujes, verovatno bi znao odgovore na ovakve izjave/pitanja koja postavljas.

Citat:
Moj je dojam da se oko svega ovog ipak razvija jedna nova doktrina. I kako ni ostale ne vrijede niti su prihvaćene od svih jednako tako niti ova nije i neće biti izuzetak. Moje mišljenje.


Iako mislim da ovde nema mesta za neku "doktrinu", slazem se da ce uvek medju ljudima biti "i jednih i drugih" pogleda na istu stvar i da nista ne moze biti prihvaceno od svih podjednako.

Citat:
I kako ovime tema odlazi daleko od naslova, tu bih završio i možda otvorio jednu novu kojom bi mogli malo propitivati rad i djelo Laure Knight-Jadczyk i Arkadiusza Jadczyka? Jasno, ukoliko ista ne postoji ili se netko tome protivi!?


Ako obratis malo vise paznju na "sticky" topice na forumu, uvideces da su teme iste one kojima se bave i doticni ljudi, pa u tom smislu mozes komentrisati sve to, i to u topicu koji se bavi nekim odredjenim delom price. Ne preporucujem otvaranje nikakvog topica u kome ce se "propitivati" neciji rad, jer koliko vidim iz tvog posta, ti nemas dovoljno znanja o ovoj temi i materijalima ni da postavis suvisla pitanja, a pogotovu ne da "propitujes" nesto o cemu nista ne znas, jer jednostavno nisi nista ni procitao. Svako upustanje u nesto tog tipa sa znanjem o tome koje ti imas, predstavljalo bi samo manifestaciju "skrivene namere" ili mozda da kazem "zadnje namere", a ne iskrenu volju za mreznim radom.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 29, 2009 8:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
@ Aragorn

Naravno da se slazem da je bilo koja religija ukljucujuci i kasiopejsku, zajedno sa konceptom Boga, vrlo podlozna "izmenama" kroz licna tumacenja i tumacenja drugih pojedinaca koji serviraju sadrzaj. To je oduvek bilo i bice jer svest ljudskih bica nije dostigla apsolutnu objektivnost.

Ovo prethodno se takodje odnosi i na pokolje koji stari zavet "propoveda" na koje se pozivas. Da je kojim slucajem postojala izrazito razvijena Kasiopejska institucija parirajuci vodecim monoteistickim religijama ... takodje bi doslo do pokolja od strane ljudskih predstavnika kasiopejskih ideja. Upravo zato sto je zastupa covek.

Aragorne, ne verujem u pokolj, ali verujem u ljubav prema bliznjem svom i milosrdju.

Cudi me nisi naveo Kuran koji jos vise poziva vernike na borbu protiv nevernika, gde svako poglavlje pocinje sa "U ime Boga: Onog koji čini milosrđe, Milosrdnog." i koji takodje propoveda milosrdje i ljubav prema bliznjem svome. :D I upravo taj Kuran se kroz praksu pokazao da je delotvoran protiv demona (ili djinova kako ih u islamu nazivaju).

Za citanje svetih pisama, sam preporucio da se savetuje sa autorizovanim svestenim licima, upravo zbog enormne kolicine teksta koji je u njima zastupljen. Odredjeni delovi teksta imaju vecu delotvornost.

Uglavnom onim sto si rekao da ako je koncept o Bogu drugaciji od onog u monotestickim religijama onda ... sta? Postojanje Bog, kao i koncepta o njegovom poimanju, tek ima smisla? ... da je jedino tada osoba kao individua sposobno da samostalno razmislja, jasnije uvidja, jer u ideji monoteistickog Boga to "navodno" nije moguce. Sto uopste nije tacno, itekako se moze razmisljati svojom glavom u monoteizmu Boga, to se uvek i potencira.

Ali "uz kasiopejsku pomoc" ljudsko bice je sposobno da ostvari svoje potencijale, zato sto ponudjeno znanje tera citaoca/izucavaoca na samostalno razmisljanje. Bas iz razloga sto ne donosi konacne zakljucke, kako kazes, a sa druge strane konstatacije da smo mi
Citat:
"Primarni kreator" i "Vi doslovce posjedujete, unutar vašeg profila svijesti, sve sile i moći koje postoje unutar svih kreacija!?!"

... su vrlo jasne i nedvosmislene. I ta ista "kasiopejska pomoc" "odobrava" jedino pravoslavno monastvo kao put moguceg ostvarenja ljudskog bica od svih mogucih religija. To je rekla-kazala, navedi mi konkretan, prakican slucaj gde je sproveden egzorcizam pomocu kasiopejskih uputa? ... klasicne monoteisticke religije se prepune prakse u egzorcizmu.

Nag Hamadi pisma i jevandjelja pisu o istom Bogu o kojem govore i judeizam (Tora, stari zavet), hriscanstvo (novi zavet) i islam (kuran). Ljudski faktor je taj sto daje interpretaciju zapisima. Svi ti sveti spisi trebaju da budu nadopuna jedni drugima.

Ne slazem se sa izlozenim, jer samostalnost i sposobnost kritickog delovanja, ne zavisi samo od ponudjenog znanja vec od izgradjenosti svesti pojedinca. Izjava "znanje spasava" je onoliko tacna, koliko je i netacna i nije u direktnoj vezi sa svescu ... otuda Gurdjijev razliku izmedju nivoa svesti i znanja objasnjava poredjenjem izmedju "glupog sveca" (nedovoljno znanja i izrazito razvijena svest) i "slabog jogija" (ogromna kolicina znanja i slabo razvijena svest). I ove reci dolaze od coveka (Gurdjijev) koji tvrdi da je proucavao preko 200 religija (ukljucujuci i monoteisticke), da bi na kraju u svom ucenju ubacio Boga. Ali po tvojim recima, Aragorne, njegova percepcija Boga je drugacija od monoteistickog, i samim tim ima prodju.

I kasiopejci daju svoje kanone, pravila, odobravanja ... zato su cest izvor citiranja. Onda STOP ... tako kazu kasiopejci!

Svako apstraktno ucenje ima ogromnu tedenciju zatvaranja u svoj "kontejner svesti". I nije znanje krivo za "kontenjer svesti", vec nedostatak objektivno izgradjene svesti u pojedinca. Objektivnu svest bio imao pojedinac koji bi mogao, direktno kroz svoje iskustvo, percipirati bilo koje ultra metafizicko znanje (ukoliko se ispostavi da je ono tacno).

Objektivno gledajuci niko od nas (kroz iskustvo) ne zna da li je Bog zaseban entitet (monoteizam) ili "Bog je sve(celokupna kreacija)"(new age). Dakle u ovoj raspravi postojanje Boga se ne dovodi u pitanje vec Njegov koncept. Usled nedostatka objektivne svesti, moze se i nagadjati da je je Bog istovremeno i poseban entitet i da prozima sve. U svetim spisama se spominje da jos niko nije VIDEO Boga. Cuo jeste, ali niko Ga nije video. Objektivno, za raj, pakao ili reinkarnaciju, kroz iskustvo cemo, licno, svako za sebe, videti sta je od toga tacno u trenutku smrti.

Mada sto se tice reinkarnacije ima jedan zanimljiv tekst koji je pisao Robert Bruce koji za sebe tvrdi da je mnogo puta vidjao kako ljudi, posle smrti, odlaze u vise sfere postojanja. U tom tekstu negira postojanje (linearne ili uobicajenog poimanja) reinkarnacije, i daje tumacenje za secanja koja su vezana za "prosle zivote", pokusavajuci teorijski da poveze istocnjacko ucenje o reinkarnaciji sa svojim iskustvima koji se poklapaju sa hriscanskim pogledom -> Re-Incarnation - By Robert Bruce. Koje citao njegove radove primetice da je astralnom projekcijom nekoliko puta posecivao svoje preminulo dete u spiritualnom svetu. Inace, spiritualni svetovi, po Robert Bruce-u, se nalaze izvan "7 astralnih ravni", na mnogo visem nivou. Astralno putovanje u tako visoke sfere postojanja iziskuje ogromno iskustvo i jaku izgradjenost astralnog tela.

Vratimo se na temu - pre nego sto su se pojavili kasiopejci, sve tri velike religije od istog Boga (judeizam, hriscanstvo, islam) su oduvek imale uspeha u tehnikama protiv zlih entiteta, kao i demona. To je sastavni deo njihovog ucenja. U navedenoj knjizi na Amazonu, koju je pisao Robert Bruce, u kritikama se moze procitati jedno iskustvo gde je Robert Bruce-u bilo neophodno ucesce svestenika u egzorcizmu demona. Nazalost roditelji tog deta su umrli (iz kog razloga onaj koji je pisao kritiku ne spominje) nakon isterivanja demona iz tela deteta. Ovo govori koliko sve ovo moze biti opasno, cak i uz svesteno lice.

Citat:
Citat:
Sa "sicusnim" negativnim entitetima je tolko kolko "lako", sta u slucaju demona? ... kada osoba nije sposobna da stara o sebi, gubi svest, pravi kojekakva sranja. Tu nece nijedan kasiopejac pomoci -> tu jedino moze da pomogne egzorcizam "uz Boziju pomoc". Gledano sa prakticne strane crkva je svakom na dohvat i tamo osobu nece posmatrati kao ludaka ako im se pocne pricati o "onostranom".


Pa, gledano takodje sa prakticne strane, ni ovde necemo smatrati nikoga za ludaka ako prica o "onostranom", ali mu necemo ni puniti glavu o tome kako "sam nista ne moze da uradi, nego samo uz boziju pomoc".

Naravno da pojedinac moze, mora i treba da ulozi svoj lican napor - ovo je neosporno. Bez obzira da li je sa ili bez Bozije pomoci. I nigde u hriscanstvu, od nikog neces cuti, da nije potreban lican napor iako se deluje "uz Boziju pomoc".

Gledano sa prakticne strane, znaci: Neko na ovom forumu zatrazi pomoc i ti Aragorne, zatrazis da licno dodje kod tebe i kroz zivu saradnju, koristeci "kasiopejske upute" (cije prakticne savete jos nisi obelodanio!) i svoje licno iskustvo sa demonima, pomognes doticnoj osobi. Ako nemas mogucnost licne posete, uvek si u stanju poslati osobu koja je pod uticajem negativnih entiteta kod neke druge autorizovane kasiopejski-osvestene osobe. A prethodno jos dok se dopisujete, potrebno mu je napuniti glavu "sam nista ne mozes uraditi, nego samo uz kasiopejsku pomoc". Samo nemoj mu precutiti da su potrebne godine da bi ostvario svoj svemoguci potencijal (po kasiopejskim uputima) pre nego sto se bude poceo boriti sam sa demonom, koji ga upravo opseda.

U svakom odgovoru "pastira" sa navedenog pravoslavnog sajta stoji savetovanje da je potrebno licno otici i, kroz zivu saradnju, posavetovati se u svojoj crkvi. Ako, nista drugo, sam taj zivi kontakt moze pozitivno uticati na psihu pojedinca, u zavisnosti koliko je "tezak slucaj".

Neko ko je opsednut demonom upucivati na kasiopejce, new-age ili na samo-egzorcizam je cista ludost! ... ljudi koji se bave time obucavaju se godinama. A zvanicne, vrlo utabane legalizovane obuke postoje u bilo kojoj od 3 navedene religije.

Ako se prihvata ideja o Boga, kom entitetu je demon podredjen? ... Satani? ... ili, posto je sve jedno, osoba opsednuta demonom i demon su jedno te isto - nema frke za paniku, oni se medjusobno prozimaju :D? (pogledati galaksijski tekst opsjednutost gde se tvrdi da demoni zive u hijerarhijskom sistemu) Dakle boriti se sam direktno protiv palih andjela (demona) i Satane cija moc, svest i intelekt neizmerno prevazilazi sadasnje ljudske kapacitete je krajnje neracionalan stav. Ko jos moze da se pohvali da je svoju svest razvio na nivou andjela da nonsalantno moze sebi pruziti takav luksuz? ... pa cak i andjeli sve to obavljaju uz "Boziju pomoc", a demoni uz "Boziju dozvolu". :D

Ponovo, sa maljusnim negativnim entitetima je lako se izboriti. Sto je entitet jaci i ima visi rang, postaje sve teze i teze.

Potrebno je uzeti i ljudski faktor ... dakle, vrlo je moguce da ako je osoba slaba karakterno, moze vrlo brzo da strada od sicusnih neg. entiteta.

Robert Bruce je bas iz ovog razloga (slab karakter) morao da salje ljude, koji vec imaju sposobnost voljne astralne projekcije (!!!), kod shamana. S obzirom da ovde nemamo shamane, a profesionalno se time bavi crkva - zasto izbegavati njihovu pomoc?

Citat:
Mislim da ta recenica nije izvucena iz konteksta jer je napisana kao celina, odnosno jedna izjava, pa je samim tim jasna i ne dvosmislena. Stoji to da su ljudi na tom sajtu rekli da je potrebno uloziti i lican napor, medjutim ne stoji da to sve ima mnooogo veci efekat uz boziju pomoc, nego da to i ima efekat samo uz boziju pomoc. Osim toga, mislim da je izlisno objasnjavati koliko ta izjava "zatvara ljudsku svest" cineci je nemocnom i programirajuci je da "stalno ocekuje pomoc neke vise sile". Otprilike, kakav god "ispravan" savet da su dali, ovom poslednjom izjavom su taj savet "pokopali", sugerisuci da nema nista bez bozije pomoci, a Bog pomaze onima koji se drze kanona i naravno slusaju "pastira".


Nekako ti je izmaklo navesti da su "pastiri" ozbiljno pristupili problemu, i da su dobro upoznati sa problematikom.

Jeste u pravi su jedino moze samo "uz Boziju pomoc" u hriscanstvu. Efikasnost pozivanja na "Boziju pomoc" se odnosilo na izlaganje koje se nadovezivalo na naredne recenice ... dakle, na pozitivan uticaj koji se time vrsi na psihu onog pojedinca koji se bori protiv negativnih entiteta (ako je kojim slucajem monoteisticki nevernik). Dobar primer je Montalk ... samo cudi me da je njegova "kontejnirana svest" u stanju pozivati se i sugerisati nam na "pravednu moc" Isusa Hrista (hriscanstvo), koji je od istog Boga pod cijim je okriljem i judeizam i islam.

Religiozni ce se svojim naporima uz "Boziju pomoc" boriti, nereligiozni ce trcati u narucije "Isusove pomoci" kao Montalk. Kakva ironija :D:D:D ... a oni koji su ostvarili svoj kasiopejski unutrasnji Bozanski kapacitet "Primarnog kreatora" ce direktno u astralu da se sibaju sa negativnim entitetima. U stvari, i nece se boriti jer se negativni entiteti boje Boga. :D

Pa cak i novocitirani Dreamways, na podforumu Kastaneda, gde se sve obavlja mimo okrilja Boga u zagrljaju Naguala (Iblisa, odnosno Satane), za odredjene anorgance koje napadaju u snu preporucuje citat iz Kurana. Po njegovom tumacenju anorganci su djinovi iliti pali andjeli. Sto je jos interesantnije, ratnici potvrdjuju efikasnost recitovanja tog odredjenog dela Kurana. Pogledati naredni link. Ovo predstavlja frapantnu agilnost nekoga koji je posvecen nagualizmu.

Neka svako prihvati ono sto mu je drago, vezano za bilo koje ucenje ... samo nabrajam savete u slucajevima sa borbom protiv negativnih entiteta. Ko ce sta od ovoga prihvatati zavisi od njega. Ako neko ne zeli "Boziju pomoc" i molitve, onda nek ostane samo na upotrebi svojih vrlo tesko stecenih ninja sposobnosti da kontrolise samog sebe (telo, misli, emocije) u ignorisanju i ne pridavanju paznje, koristeci neke od tehnika Robert Bruce-a, jer nisam naisao na nista konkretnije od njegovih saveta.

... i da Aragorne, vec si nekoliko puta mogao da das konkretna prakticna upustva po kasiopejcima kako se izboriti protiv negativnih entiteta. Ipak su kasiopejci oni koji imaju bolju predstavu o Bogu. Valjda neces Valjda? ostaviti u neznanju. :D

... i ne zaboravimo da postoje na hiljade raznih negativnih entiteta, medju kojima ima onih koji poseduju fizicko telo i onih koji su iskljucivo etericni (nematerijalni).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 29, 2009 8:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Aragorn je napisao/la:
Na sta si tacno mislio da ti je nelogicno kod recenica koje si podebljao? Sa kojim mojim odgovorom se ne slazes? Zasto se odmah branis kao da si napadnut, iako sam samo pokusao da objasnim moje misljenje u vezi onoga sto si rekao da ti je nelogicno? Cini mi se da nigde ne pise da bas ti dozivljavas Boga kao neko udaljeno bice, pa u tom smislu nema razloga za takav "odbrambeni stav".


:shock: a gdje se ja to branim ili "branim" - do ovog dijela? Samo odgovaram i pojašnjavam da nisam indoktriniran religijskim dogmama, to je sve! Kako bismo mogli dalje. (osim ako ne smijem jer ne prihvaćam "Kasiopejce" - zdravo za gotovo?!?)

Citat:
Da li mozes preciznije da objasnis sta ti je tu kontradiktorno?


Pokušat ću :) Kontradiktorna u smislu da pokušava biti ljubazna i nenametljiva ali to nije (označit ću opet, sorry);
prestanite ispunjavati svoju svijest s monoteističkim filozofijama koje su posijane davno da bi zatvorili vaše biće. Zar ne možete vidjeti dosad, poslije svega što ste naučili, da tu nema izvora, nema vođe, nema temelja, nema nadzornika, itd...

Ovo je zapravo poput naredbe?! Ili se samo stječe krivi dojam da netko drugi sad nameće svoje, u zamjenu za bilo koju ili sve monoteističke religije. Pri tome zaboravljajući da možda ipak neke od njih ljudima i pomažu biti isto tako slobodouman, otvoren, vrijedan, društveno koristan, slobodan, opredijeljen prema drugima, itd. sve naj?!
Nekome (eto, na žalost) se čini pomalo kao "drska" samouvjerenost da svi religiozni ("zatvoreni") ljudi doživljavaju Prirodu (Boga) kao neko udaljeno biće koje nad njima visi i upravlja, pa im stoga valja poručiti - "Prestanite to što radite"!

kin93 je napisao/la:
Sad bih se tu osvrnuo na ovo;

Pored svega toga, mi smo ovdje često meta napada od strane New-age-era, kao i od strane pripadnika standardnih religijskih kultova (kao što su Kršćani, Židovi, Muslimani), pa onda od strane kojekakvih materijalista, COINTELPRO bandi, dok nas druge raznorazne “alternativne” grupe smatraju “otkačenim”; a sve zbog našeg jednog i jedinog stava: da su hiperdimenzionalni realiteti ISTINITI i da oni POSTOJE – da oni imaju svoju fizičku realnost – i da bi oni mogli da budu "postojbina" STVARNIH Kontrolora ovog našeg Svijeta, kao i to da postoji mogućnost komunikacije kroz demenzionalne barijere.
Laura Knight-Jadczyk

Zanimljiva su ta promišljanja, samouvjerenost i stavovi, uz pomoć supruga, profesora Arkadiusza Jadczyka, oko postojbine „Kontrolora ovog svijeta“.


Aragorn je napisao/la:
Slazem se, jeste zanimljivo.


Eto, drago mi je zbog toga. :)

Citat:
Zapravo tu nema zene-medija, sto bi ti svakako znao da si posvetio malo vise metalne energije materijalu koji kritikujes, isto tako kada bi znao barem nesto o materijalu koji tumacis, verovatno bi znao da niko ne porucuje "da nigde zapravo ne stizemo".


Nema? Onda to nije ista priča, ili postoje dvije vrste "Kasiopejaca" i njihovih poruka?

Ovo - "nigdje ne stižemo" - je moja slobodna "pjesnička" sloboda :mrgreen: (čemu ljutnja, obrana i napad? – diskutiram, slobodan. O nametnutim pitanjima.)


Citat:
Ako bi ipak i procitao nesto od toga sto kritikujes, moguce je da bi shvatio da se kasiopejci u ovom slucaju obracaju ljudima sa kojima komuniciraju, i sa kojima su vec pricali o slicnim stvarima. Iz tog ugla posmatrano "koncept poruke" ima vise smisla, medjutim za to je potrebno i procitati nesto.


Eto ga opet. Napisao sam da shvaćam poruku i da OK – ima smisla! To uopće ne sporim. Ali sam isto tako dao na znanje da takav koncept sa svim ostalim „porukama“ sličnog sadržaja doživljavam kao jednu novu indoktrinaciju. (Da, čitao sam, ipak!)
Uostalom, što se smisla tiče – u standardnim religioznim učenjima ima toliko smislenih poruka da je to za nevjerovati! Međutim, kao i ti meni i ja tebi poručujem da je i o tome potrebno ponešto pročitati. Prije no što se napadaju ili osporavaju ti koncepti i nudi „zamjena“ bez mane! ;)


Citat:
Koje je to prostor vrijeme u kojem nismo ništa naučili i još uvijek ništa ne vidimo (op. ovo nije pitanje) – jer, „monoteističke filozofije koje su posijane davno su zatvorile naše biće“?!


Citat:
Moram priznati da mi nije jasno sta si tacno ovde hteo da kazes?!


U redu je. Nema problema. Nije potrebno baš zastati na svaku drugu rečenicu i izvlačiti je iz konteksta. Smisao mog posta je u cjelini. Ali, eto i ja se moram prilagođavati. Učimo se.

Citat:
I oni (tj. mi, sami sebi) ne želimo reći sve, čak i kad ih pitamo. Ako ih uopće pitamo.


Aragorn je napisao/la:
Kada bi barem delimicno bio upoznat sa temom koju tako zustro kritikujes, verovatno bi znao odgovore na ovakve izjave/pitanja koja postavljas.


Ponavljamo se. Shvatio sam iz prve da ti smeta drugačiji pristup temi. Poduči me (nas) i upoznaj, zašto đonom?
Očito se ne radi o istome. U tom slučaju „mea culpa“ – neka mi bude oprošteno.

Pitanje nije bilo niti postavljeno, ali kad već inzistiraš izvlačenjem svake druge rečenice – odnosilo se na tvoj odgovor.

Citat:
Iako mislim da ovde nema mesta za neku "doktrinu", slazem se da ce uvek medju ljudima biti "i jednih i drugih" pogleda na istu stvar i da nista ne moze biti prihvaceno od svih podjednako.


Eto, iskreno mi je drago da se bar malo razumijemo. Dakle, imaš svoje mišljenje a ja svoje. Koje i iznosim.

Citat:
I kako ovime tema odlazi daleko od naslova, tu bih završio i možda otvorio jednu novu kojom bi mogli malo propitivati rad i djelo Laure Knight-Jadczyk i Arkadiusza Jadczyka? Jasno, ukoliko ista ne postoji ili se netko tome protivi!?


Citat:
Ako obratis malo vise paznju na "sticky" topice na forumu, uvideces da su teme iste one kojima se bave i doticni ljudi, pa u tom smislu mozes komentrisati sve to, i to u topicu koji se bavi nekim odredjenim delom price. Ne preporucujem otvaranje nikakvog topica u kome ce se "propitivati" neciji rad, jer koliko vidim iz tvog posta, ti nemas dovoljno znanja o ovoj temi i materijalima ni da postavis suvisla pitanja, a pogotovu ne da "propitujes" nesto o cemu nista ne znas, jer jednostavno nisi nista ni procitao. Svako upustanje u nesto tog tipa sa znanjem o tome koje ti imas, predstavljalo bi samo manifestaciju "skrivene namere" ili mozda da kazem "zadnje namere", a ne iskrenu volju za mreznim radom.


Eto, suma sumarum – došli smo do one točke gdje svako uplitanje ili kritičko propitivanje o jednom relativno novom konceptu (koji se „obrušava“ na sve standardne religije i koncepte) postaje zabranjeno voće. Hm, kako poznato. Kako zapravo neočekivano, od strane slobodno-mislećih ljudi kojima zapravo ne bi takvo što trebalo uopće smetati. Jasno, ukoliko im to ne ugrožava već duboko ukorijenjena vjerovanja?!
Ako je tome tako (a čini se da ipak je) onda moje duboko izvinjenje. Sorry, no hard feelings :(

A što se mog znanja ili neznanja tiče – kao i svi, dolazim učiti ili vice-versa, isto tako.
Teme su otvorene za sve i svakoga a ne zatvoreni krugovi. Ovo je forum gdje se razmjenjuju mišljenja ali, očito i to ima svoje lokalne granice. Čudno je onda stoga da se istim ovakvim „tonom“ ne ide i na druge teme, sudionike i njihove postove koji zadiru u neke druge, daleko opasnije vode i igra neprovjerenim podacima i neznanjem.

Ali, nema beda, ovo je ionako sve samo igra. Zato je dobro što sam ipak pitao, sad su mi daleko jasnija „pravila“! Horizonti se šire svakom novom spoznajom. Nije li to divno?!

Lijepi pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 29, 2009 3:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
kin93 je napisao/la:
a gdje se ja to branim ili "branim" - do ovog dijela? Samo odgovaram i pojašnjavam da nisam indoktriniran religijskim dogmama, to je sve! Kako bismo mogli dalje. (osim ako ne smijem jer ne prihvaćam "Kasiopejce" - zdravo za gotovo?!?)


Kako mislis gde se to branis?! Do kog dela? Da budem iskren, nisam ni pomislio da si indoktriniran dogmama, niti sam to igde napisao, pa u tom smislu nije jasno zasto je tvoja prva naredna reakcija bila "pojasnjenje" da ti nisi indoktriniran. Inace, ne znam nikog ko prihvata transkripte zdravo za gotovo. Ako nisi do sada, predlazem da procitas sledece stranice:
http://www.galaksija.com/gnostika.htm
http://www.galaksija.com/gurdjijev.htm
http://www.galaksija.com/metafizika/predatorov_um.htm
http://www.galaksija.com/metafizika/eko ... ergije.htm
http://www.galaksija.com/metafizika/ops ... riteti.htm
http://www.galaksija.com/metafizika/denziteti.htm

Citat:
Pokušat ću Smile Kontradiktorna u smislu da pokušava biti ljubazna i nenametljiva ali to nije (označit ću opet, sorry);
prestanite ispunjavati svoju svijest s monoteističkim filozofijama koje su posijane davno da bi zatvorili vaše biće. Zar ne možete vidjeti dosad, poslije svega što ste naučili, da tu nema izvora, nema vođe, nema temelja, nema nadzornika, itd...

Ovo je zapravo poput naredbe?! Ili se samo stječe krivi dojam da netko drugi sad nameće svoje, u zamjenu za bilo koju ili sve monoteističke religije. Pri tome zaboravljajući da možda ipak neke od njih ljudima i pomažu biti isto tako slobodouman, otvoren, vrijedan, društveno koristan, slobodan, opredijeljen prema drugima, itd. sve naj?!


Naravno da nekim ljudima pomazu religije i da se oni osecaju slobodoumni ili drustveno korisnim, ali mislim da je to stvar subjektivnog osecaja koji ne mora imati veze sa realnoscu, nego je stvar odredjenih "lekcija" koje su za svakog od nas individualne.

Citat:
Nekome (eto, na žalost) se čini pomalo kao "drska" samouvjerenost da svi religiozni ("zatvoreni") ljudi doživljavaju Prirodu (Boga) kao neko udaljeno biće koje nad njima visi i upravlja, pa im stoga valja poručiti - "Prestanite to što radite"!


Da, zanimljiva interpretacija.

kin93 je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
Zapravo tu nema zene-medija, sto bi ti svakako znao da si posvetio malo vise metalne energije materijalu koji kritikujes, isto tako kada bi znao barem nesto o materijalu koji tumacis, verovatno bi znao da niko ne porucuje "da nigde zapravo ne stizemo".


Nema? Onda to nije ista priča, ili postoje dvije vrste "Kasiopejaca" i njihovih poruka?


Ne, nema zene-medija, nema dve vrste "Kasiopejaca", ali ti bi to vrlo brzo shvatio da si procitao bar nesto od materijala koji kritikujes.

Citat:
Ovo - "nigdje ne stižemo" - je moja slobodna "pjesnička" sloboda (čemu ljutnja, obrana i napad? – diskutiram, slobodan. O nametnutim pitanjima.)


Pa, mislim da ne, ti zapravo ne diskutujes. Da bi se nesto "diskutovalo" potrebno je i znati nesto o toj temi. U tome i jeste "problem", ti koristis tvoju "pesnicku slobodu" i tumacis/interpretiras nesto sto zapravo nisi procitao. Dakle, ti izvodis tumacenja, odnosno zakljucke i donosis pretpostavke bez ikakvih premisa, samo na osnovu svog misljenja tj predubedjenja i procitanih par stranica. Kako bi se po tebi mogao nazvati taj metod i namera koja stoji iza njega?

Citat:
Eto ga opet. Napisao sam da shvaćam poruku i da OK – ima smisla! To uopće ne sporim. Ali sam isto tako dao na znanje da takav koncept sa svim ostalim „porukama“ sličnog sadržaja doživljavam kao jednu novu indoktrinaciju. (Da, čitao sam, ipak!)


Izgleda da ipak nisi, jer na osnovu onoga sto si do sada napisao, ti ne znas o kakvom se konceptu radi. Mislim da se na osnovu procitanih par citata ili stranica ne moze tumaciti neki materijal koji ima hiljadu stranica plus dodatnih vise hiljada stranica druge literature.

Citat:
Uostalom, što se smisla tiče – u standardnim religioznim učenjima ima toliko smislenih poruka da je to za nevjerovati! Međutim, kao i ti meni i ja tebi poručujem da je i o tome potrebno ponešto pročitati. Prije no što se napadaju ili osporavaju ti koncepti i nudi „zamjena“ bez mane!


Sticajem okolnosti znam kakvih sve smislenih poruka ima u religioznim ucenjima jer je religija bila znacajni deo mog zivota jedan duzi vremenski period, sa praktikovanjem svakodnevne molitve, literaturom i nekom vrstom mentalne posvecenosti. Otprilike znam kakvih tu sve dobrih stvari ima. Ali isto tako mislim da je uz te dobre stvari "provuceno" i previse onih losih, pa na kraju ispada da su te dobre tu samo kao "navlaka" za "dobre duse" ili mozda "uteha", ali naravno ima i nekih "odgovora". Drugim recima, kritikujem ono u sta sam bar relativno upucen i mislim da je to princip koga bi se trebalo drzati.

Citat:
Aragorn je napisao/la:
Kada bi barem delimicno bio upoznat sa temom koju tako zustro kritikujes, verovatno bi znao odgovore na ovakve izjave/pitanja koja postavljas.


Ponavljamo se. Shvatio sam iz prve da ti smeta drugačiji pristup temi. Poduči me (nas) i upoznaj, zašto đonom?


Ako ovako mislis onda nisi shvatio i pored "ponavljanja". Ne smeta mi "drugaciji pristup" temi, nego mislim da je neozbiljno uzimati "pesnicku slobodu" i interpretirati nesto sto nisi procitao.

Citat:
Eto, suma sumarum – došli smo do one točke gdje svako uplitanje ili kritičko propitivanje o jednom relativno novom konceptu (koji se „obrušava“ na sve standardne religije i koncepte) postaje zabranjeno voće. Hm, kako poznato. Kako zapravo neočekivano, od strane slobodno-mislećih ljudi kojima zapravo ne bi takvo što trebalo uopće smetati. Jasno, ukoliko im to ne ugrožava već duboko ukorijenjena vjerovanja?!


Ne vidim o kakvom to "kritickom propitivanju" govoris. Ako zelis da pricas o tim materijalima, za to postoje brojni topici, kao sto sam ti vec rekao. Sa druge strane nije mi jasno sta to zelis da "propitujes" i kako, kada nisi nista procitao i ne znas najosnovnije o tome. Kada nesto kritikujes ili zelis da ucestvujes u nekoj diskusiji, mislim da je, ne samo dobro i produktivno, nego i stvar "opste kulture" da se predhodno informises o cemu se tu radi, a sustina sadrzaja je takva da to ne mozes znati na osnovu procitanih samo par stranica. Ako se ne pridrzavas tog principa, logicno je da se postavlja pitanje kakve su tvoje namere u tome.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Requiem
PostPostano: sri apr 29, 2009 10:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Prije završne riječi – uvodna;
Moram priznati da mi pomalo laska što je moj post dobio više pažnje od prethodnog (meni) fantastičnog posta koji je napisao Kromp i ovakav promptni odgovor/prodiku.
Ovo moje je bilo valjda lakše za „obradu“?!

Da li je postiglo i cilj, hm... da vidimo!

Aragorn je napisao/la:
>
Inace, ne znam nikog ko prihvata transkripte zdravo za gotovo. ..
>
Ne, nema zene-medija, nema dve vrste "Kasiopejaca", ali ti bi to vrlo brzo shvatio da si procitao bar nesto od materijala koji kritikujes.
>
Da bi se nesto "diskutovalo" potrebno je i znati nesto o toj temi. U tome i jeste "problem", ti koristis tvoju "pesnicku slobodu" i tumacis/interpretiras nesto sto zapravo nisi procitao. Dakle, ti izvodis tumacenja, odnosno zakljucke i donosis pretpostavke bez ikakvih premisa, samo na osnovu svog misljenja tj predubedjenja i procitanih par stranica. Kako bi se po tebi mogao nazvati taj metod i namera koja stoji iza njega?
>
Izgleda da ipak nisi, jer na osnovu onoga sto si do sada napisao, ti ne znas o kakvom se konceptu radi. Mislim da se na osnovu procitanih par citata ili stranica ne moze tumaciti neki materijal koji ima hiljadu stranica plus dodatnih vise hiljada stranica druge literature.
>
Ako ovako mislis onda nisi shvatio i pored "ponavljanja". Ne smeta mi "drugaciji pristup" temi, nego mislim da je neozbiljno uzimati "pesnicku slobodu" i interpretirati nesto sto nisi procitao.
>
Ne vidim o kakvom to "kritickom propitivanju" govoris. Ako zelis da pricas o tim materijalima, za to postoje brojni topici, kao sto sam ti vec rekao. Sa druge strane nije mi jasno sta to zelis da "propitujes" i kako, kada nisi nista procitao i ne znas najosnovnije o tome. Kada nesto kritikujes ili zelis da ucestvujes u nekoj diskusiji, mislim da je, ne samo dobro i produktivno, nego i stvar "opste kulture" da se predhodno informises o cemu se tu radi, a sustina sadrzaja je takva da to ne mozes znati na osnovu procitanih samo par stranica. Ako se ne pridrzavas tog principa, logicno je da se postavlja pitanje kakve su tvoje namere u tome. ...>


Dakle, nakon ove kanonade, imam slijedeće za objaviti;

>
Ja znam - na žalost.
>
Mislio sam (pogrešno) da će biti jasno - ima, žena(+muž) > "medij" > (naknadno pridobivena) publika. I da, u konačnici > sljedba.
I naravno da nema dvije vrste, nema, vrlo vjerojatno, niti jedna. Ja sam to shvatio vrlo brzo, ne znam kada će i ostali?! Ovo i zahvaljujući boravku ovdje a ubrzano zahvaljujući i tebi. Hvala na tome! Mada velika zamjerka za pokušaje ponižavanja! To ne služi baš na čast, niti je, kako bi ti ono rekao - stvar "opste kulture".
>
Po čemu uporno zaključuješ (i spočitavaš mi tobožnje neznanje) da ja o tome ne znam ništa!? Gdje to piše, da ja nisam ništa pročitao?
Ah da, smatraš da moram pročitati SVE (iako ne znaš da li sam pročitao sve)?!
Da bih, tek onda, bio al pari s tobom ili nekim drugim, tko zagovara ovu „doktrinu“, pa uporno omalovažavaš moje sposobnosti percepcije podastrtog materijala. Jer ti jedino smatraš (i vidiš) da postoji jedna strana medalje - kad je ova "stvar" u pitanju. (ne znam kako bih je još uvijek nazvao a da nije uvredljiva, za bilo koga?!)
Ako se „napada“ ideologija, ne napada se sudionika u raspravi! To je vrlo teška disciplina. Teža od uspona na Mount Everest. No, neki bi i prije na planinu od savladavanja ove prepreke.
>
Smiješno je i žalosno, u isto vrijeme, čitati ove „Jovo-nanovo“ pamflete i omalovažavanje mojih sposobnosti, tobožnjeg, neprepoznavanja koncepta. Kao da je riječ o ispitu za nuklearnog fizičara. A ne o „razgovoru“ na forumu. Zaista smiješno.

Evo, dakle – sad ću (ti) „reći“ – smatram da je dovoljno imati malo više životnog iskustva, znanja i intelekta (ako baš hoćeš) da se „na prvu“ shvati (i ubije „ljepota“) kako je ovo samo još jedan kult koji neće imati dugog vijeka. I kako će sva ta priča vrlo brzo pasti u zaborav i završiti na marginama društava kojom će se možda tek njihovi tvorci (i njihovi „kontrolori“) još baviti. Do svog kraja. A onda će opet doći neki novi. Za to nema brige.

Jer, znaš kako bi rekao Oscar Wilde; "Ljepoti je kraj kada se pojavi intelektualni izraz. Intelekt ruši harmoniju lica. Onog časa kada neko počne da misli, sav se pretvara u nos."

Prema tome – pretvorih se sav u nos. Nos koji njuška i osjeća neugodan miris prijevare. Ja sam njuškalo. A tu je ljepoti ove priče kraj. Za mene sigurno. Baš kad sam pomislio kako će potrajati. Ali kad još bolje promislim – da, ovako je puno bolje!

Mnogo bolje nego da mi se dogodi sudbina jednog Vincenta, bivšeg pripadnika „Kasiopeia klana“.

Ili kako bi nam rekla Colleen Johnston, još jedna bivša članica pokreta (kulta), kojoj je trebalo „samo“ osam godina da shvati kako su sve takve grupe temeljene na istim principima. Pa evo ih;

Opetovano Laura je koristila tipične elemente za pranje mozga i taktike kontrole uma nad članovima sekte sa strategijom navedenom u nastavku:
* Vodstvo dolazi u piramidalnoj strukturi sa svim informacijama koje dolaze s vrha (znači od Laure).
* Mješavine ideologija kao što su kršćanska, takozvani Božanski mastering, itd., i druge vrste duhovnosti, uključujući opasne pro-apokaliptične agende.
* Vođa hipnozu koristi kao sredstvo za daljnju Kasiopejsku Agendu uklanjanjem netjelesnih duhova iz klijenata. (To je i činjeno u grupi u kojoj sam bila)
* Vođa koristi scenarije katastrofa preko starih spisa u svrhu pridobivanja i zadržavanja članstva.
* Tvrdnje o isključivosti “Experimenta Kasiopeja” i ideologije “propuštanja broda”, ako ne ostanu uključeni.
* Upotreba osobne neophodnosti - karizme za pridobivanje sljedbenika i dohodka.
* Korištenje znanja koje je dobiveno od ekskluzivnih kanala iz tzv. Laurine komunikacije, dok se druge činjenične interpretacije i kanalizirane informacije ili ignoriraju ili obezvrijeđuju. (op. ovo zvuči poznato)
* Korištenje ljutnje i srđbe, ponižavanje članova i postavljanje pitanja na koja oni ne mogu odgovoriti. (op. ovo vrišti od prepoznavanja!)
* Korištenje namah izmišljenih laži u održavanju i manipulaciji strukture , kao i izvrtanje onoga što ostali članovi imaju za reći.
* Korištenje vremensko-linijskih događaja, ali uz brzo mijenjanje “kanaliziranih” informacija da bi odgovarale situaciji kao navodni skori “događaji”.

Čisti egzorcizam;
Kao što mi je jedan član kasnije rekao da su se i oni počeli buditi čim su predviđanja nekih značajnih događaja, koji su dolazili iz “Kasiopejskih kanaliziranja”, došli i prošli, i počeli razmišljati da Laura stvari uvijek osvježava i aktualizira putem “kanaliziranja” kako bi paranoja trajala, a novac doticao.
Bivši članovi koji žele ostati anonimni, tvrde da su također prevareni za velike sume novaca kada je Jadczyk iznenada zatvorila Perseus Foundation u New Port Richeyiz na Floridi i preselila se u Francusku ostavivši mnoge uznevjerene članove kulta s osjećajima emotivnog silovanja svojim iskustvima i financijski oštećene.

To je i odgovor na onu zabrinutu - "kakve su mi namjere?" Nadam se da nije bilo tako strašno?!

Kako smatram da je ovo dovoljno (i previše) od mene, ipak je nužno da napomenem da je sve ipak isprovocirano ubrzano. Neka je. Mada mi je (k vrapcu) uvijek krivo da se sve mora svesti prvo na osobne napade koji vrijeđaju, umjesto da se lijepo razgovaramo o temama a ne o nama.
A sad slobodno možeš ovo sve zanemariti i ti i svatko kome se ne dopada moj pogled na nametnutu stvarnost. Možeš obrisati, prebaciti, raditi s tim što god osjećaš da moraš. Samo bih te molio da se više ne baviš s mojom osobom i ne ponižavaš. A ja, kako sam se pojavio tako ću i otići.
Na kraju krajeva ovo je bio jedan zaista pravi egzorcizam i oslobađanje od zakačenih entiteta.
I fantastično iskustvo.

Hvala i lijepi pozdrav! 8)
___________________________________________________________
"Laž krene svijetom prije no što istina obuje čizme"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Requiem
PostPostano: čet apr 30, 2009 1:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
kin93 je napisao/la:
Prema tome – pretvorih se sav u nos. Nos koji njuška i osjeća neugodan miris prijevare. Ja sam njuškalo. A tu je ljepoti ove priče kraj. Za mene sigurno. Baš kad sam pomislio kako će potrajati. Ali kad još bolje promislim – da, ovako je puno bolje!

Mnogo bolje nego da mi se dogodi sudbina jednog Vincenta, bivšeg pripadnika „Kasiopeia klana“.


Kada vec imas nos koji moze osetiti "neugodan miris prevare" nadam se da u tom njuskanju onjusis SVE strane pre nego sto zauzmes onu koja ti se vise dopada ili mozda manje kosi sa tvojim predubedjenjima.

http://www.cassiopaea.com/Vincent_Bridg ... index.html
http://www.cassiopaea.com/archive/most.htm

Medjutim, i dalje ostaje cinjenica da ti uporno iznosis sudove i kritike bez ikakvog predhodnog uvida u to o cemu pricas. To je jasno svakome ko je procitao bar neki znacajniji deo materijala. I pored racionalizacije u obliku literarnog sastava ostaje pitanje tvojih iskrenih namera i motiva zasto radis to sto radis. Predlazem ti jos jednom da procitas stranice Gnostiku, Gurdjijev i ostale linkove koje se cini da ignorises. Ne znam sta bih vise rekao, najbolje je da svako sam proceni stvari.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 30, 2009 1:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Kako smatram da je ovo dovoljno (i previše) od mene, ipak je nužno da napomenem da je sve ipak isprovocirano ubrzano. Neka je. Mada mi je (k vrapcu) uvijek krivo da se sve mora svesti prvo na osobne napade koji vrijeđaju, umjesto da se lijepo razgovaramo o temama a ne o nama.
A sad slobodno možeš ovo sve zanemariti i ti i svatko kome se ne dopada moj pogled na nametnutu stvarnost. Možeš obrisati, prebaciti, raditi s tim što god osjećaš da moraš. Samo bih te molio da se više ne baviš s mojom osobom i ne ponižavaš. A ja, kako sam se pojavio tako ću i otići.
Na kraju krajeva ovo je bio jedan zaista pravi egzorcizam i oslobađanje od zakačenih entiteta.
I fantastično iskustvo.


Sada cu sebi da nanesem veliku stetu u karmickom smislu, ali mislim da mogu to sebi da priustim. Narocito ako ce moja izjava nekoga da podstakne da procita kinov post i da razmisli o njemu. Elem:

Mislim, cak sam u dobrom postotku i siguran da je ovo jedan zaista dobar primer nacina razmisljanja organskog portala, odnosno oblika zivota na slicnom nivou.


Citat:
A ja, kako sam se pojavio tako ću i otići.


Ajde da vidimo i to cudo. Mada poznajuci tu felu iskreno sumnjam da ce nas postedeti svog prisustva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 30, 2009 2:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Aragorn je napisao/la:
kin93 je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
kin93 je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:

Ovo je odlican primer onoga sto kazu kasiopejci o monoteizmu uopste:
...

O: Bit je: prestanite ispunjavati svoju svijest s monoteističkim filozofijama koje su posijane davno da bi zatvorili vaše biće. Zar ne možete vidjeti dosad, poslije svega što ste naučili, da tu nema izvora, nema vođe, nema temelja, nema nadzornika, itd... [b]. Vi doslovce posjedujete, unutar vašeg profila svijesti, sve sile i moći koje postoje unutar svih kreacija!?! Vi apsolutno imate sve što postoji, uvijek ste imali, uvijek ćete imati, sadržano u vašim umovima. Sve što trebate napraviti jest naučiti kako to koristiti, i u tom momentu, vi ćete doslovce, doslovce, biti sve što postoji, što je postojalo i što će ikad postojati!!!!!!!
---


Zašto mi ovo ( pogotovo podebljano) nekako nema logike?!


Ova prva recenica koju si podebljao bi trebala da bude samoobjasnjiva ako razmislis o sustini boga kao dalekog izdvojenog entiteta i nametnutoj potrebi za posrednikom prema njemu, uostalom, o manipulativnom karakteru monoteistickih religija je puno pisano na forumu.


Mislio sam na nešto drugo. I ne, ja ne doživljavam Boga (Prirodu) kao neko udaljeno biće ili onako kako to religije vole prikazivati ili nametati.


Na sta si tacno mislio da ti je nelogicno kod recenica koje si podebljao? Sa kojim mojim odgovorom se ne slazes? Zasto se odmah branis kao da si napadnut, iako sam samo pokusao da objasnim moje misljenje u vezi onoga sto si rekao da ti je nelogicno? Cini mi se da nigde ne pise da bas ti dozivljavas Boga kao neko udaljeno bice, pa u tom smislu nema razloga za takav "odbrambeni stav".

Citat:
Jasna je ono poruka, ali je kontradiktorna i ponavljam – podsjeća me na svaku drugu dogmu koja mi pokušava isprati mozak naukom kako; „oni, (taj netko, uvijek nepoznat, tajnovit!) vam truje um i zatvara oči. Pa zar još ne vidite,.“.itd..


Da li mozes preciznije da objasnis sta ti je tu kontradiktorno?

kin93 je napisao/la:
Sad bih se tu osvrnuo na ovo;

Pored svega toga, mi smo ovdje često meta napada od strane New-age-era, kao i od strane pripadnika standardnih religijskih kultova (kao što su Kršćani, Židovi, Muslimani), pa onda od strane kojekakvih materijalista, COINTELPRO bandi, dok nas druge raznorazne “alternativne” grupe smatraju “otkačenim”; a sve zbog našeg jednog i jedinog stava: da su hiperdimenzionalni realiteti ISTINITI i da oni POSTOJE – da oni imaju svoju fizičku realnost – i da bi oni mogli da budu "postojbina" STVARNIH Kontrolora ovog našeg Svijeta, kao i to da postoji mogućnost komunikacije kroz demenzionalne barijere.
Laura Knight-Jadczyk

Zanimljiva su ta promišljanja, samouvjerenost i stavovi, uz pomoć supruga, profesora Arkadiusza Jadczyka, oko postojbine „Kontrolora ovog svijeta“.


Slazem se, jeste zanimljivo.

Citat:
Jedina razlika, bitna doduše, je da sada mi sami sebi „iz budućnosti“, putem jedne žene-medija (nije li tako?) poručujemo da nigdje zapravo ne stižemo.


Zapravo tu nema zene-medija, sto bi ti svakako znao da si posvetio malo vise metalne energije materijalu koji kritikujes, isto tako kada bi znao barem nesto o materijalu koji tumacis, verovatno bi znao da niko ne porucuje "da nigde zapravo ne stizemo".

Citat:
Pazi na koncept poruke i prodiku – „Zar ne možete vidjeti dosad“ – a do kad to i od kada? Znači ipak nismo sposobni (iako pitamo?!).


Ako bi ipak i procitao nesto od toga sto kritikujes, moguce je da bi shvatio da se kasiopejci u ovom slucaju obracaju ljudima sa kojima komuniciraju, i sa kojima su vec pricali o slicnim stvarima. Iz tog ugla posmatrano "koncept poruke" ima vise smisla, medjutim za to je potrebno i procitati nesto.

Citat:
Koje je to prostor vrijeme u kojem nismo ništa naučili i još uvijek ništa ne vidimo (op. ovo nije pitanje) – jer, „monoteističke filozofije koje su posijane davno su zatvorile naše biće“?!


Moram priznati da mi nije jasno sta si tacno ovde hteo da kazes?!

Citat:
I oni (tj. mi, sami sebi) ne želimo reći sve, čak i kad ih pitamo. Ako ih uopće pitamo.


Kada bi barem delimicno bio upoznat sa temom koju tako zustro kritikujes, verovatno bi znao odgovore na ovakve izjave/pitanja koja postavljas.

Citat:
Moj je dojam da se oko svega ovog ipak razvija jedna nova doktrina. I kako ni ostale ne vrijede niti su prihvaćene od svih jednako tako niti ova nije i neće biti izuzetak. Moje mišljenje.


Iako mislim da ovde nema mesta za neku "doktrinu", slazem se da ce uvek medju ljudima biti "i jednih i drugih" pogleda na istu stvar i da nista ne moze biti prihvaceno od svih podjednako.

Citat:
I kako ovime tema odlazi daleko od naslova, tu bih završio i možda otvorio jednu novu kojom bi mogli malo propitivati rad i djelo Laure Knight-Jadczyk i Arkadiusza Jadczyka? Jasno, ukoliko ista ne postoji ili se netko tome protivi!?


[u]Ne, definitivno - ja sam napisao...[/u] #-o



Pozdrav

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 01, 2009 10:16 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Odakle su uopće "Kasiopoejci", s Cepheusa, Andromede, Perseusa, ili Cetusa? I zašto im je toliko stalo da nam ovako "pomažu" shvatiti?!


Ako ih pročitaš - znat ćeš...

... možda su "pali s Marsa"?!?

"Odakle" je prostorno ograničenje, a oni NISU materijalni, pa je to i bezveze pitati... jer MNOGA bića NISU materijalna! I zato - nemaju lokaciju !!!

Isto bi bilo kao da pitaš: "Pa GDJE se nalazi tvoja MISAO?"

Eterički univerzum nema lokacije.

:mrgreen: :wink:

A dalje nećemo ovdje o Kasiopejcima, jer za to ima već tema na forumu ( Kasiopejci i predrasude... ), ovdje ćemo nastaviti o iskustvima i saznanjima o zakačenim entitetima... i kako se možemo nositi s tim problemom...

:ontopic:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 02, 2009 8:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Channeling je neshto shto se uchi. Kao i svaka druga sposobnost, uostalom.
Dakle celu stvar je moguce proveriti ... Ako iz nekog razloga reshe da treba prichati samo sa tim gorepomenutim "Vrhom" - mislim da ne postoji osoba na ovom belom svetu koja bi nastavila da im veruje. Licno nisam progutao prichu, bar ne celu. Da tu ima deo istine ima, ali ni slucajno nije sve ni istina, a ni korisno :-).

@Kromp

Hvala na savetu, to sam vec i sam shvatio. SP je sleep paralysis, i to je jako slicno stanje ovome. Ti "napadi" su u medjuvremenu prestali, ali se osecam prilicno iscrpljeno, energetski. Zapravo imam prosecnu energiju, tako da je to meni u sustini iscrpljenost, obicno je imam mnogo vise... probacu sam da napravim neku zastitu od toga. Cistom logikom stvari - ako je slobodna volja neprikosnovena i ako je to zakon - jednostavno svojom slobodnom voljom ne dam nichemu ni blizu sebe i gotovo. :-)

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 04, 2009 9:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
možda i nije važno.............ja sam shvatila..........


Zadnja izmjena: SUZY; pon jun 08, 2009 8:27 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 06, 2009 3:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Kromp je napisao/la:
The Truth about Spontaneous Chi Kung
(Jinns / Demonic Possession)
http://www.dangerofchi.org/

kratak uvod u tekst:
Citat:
Reality of Chi

I have been a practioner of the martial arts for over a decade, and that also includes spontaneous Chi Kung. The Chi they utilize is not a harmonious, benevolent, all prevailing, invisible energy/force which flows binds and permeates throughout the Universe, but rather a sentient life form unto themselves (nor are they discarnate spirits of the dead as is commonly believed in the west) which religions around the world and communities & civilizations throughout history have commonly termed Spirits, Jinns or Demons. Many people around the world have been severely mentally affected to their detriment through the study of such systems which often involve (as will be examined here on in) clearly defined movements/forms or involuntary actions. Once the jinn's enter the host through the relevant nerve, pressure or acupuncture points that flow in channels/meridians, they then inhabit the host and exercise great influence, often in many instances mentally impairing the individual or even cause death. At the latter point the only means of redress then becomes undergoing a religious Islamic Exorcism. I am speaking from my own experiences with this phenomenon and not from hear say. I would like to publicize the dangers as much as possible and expose its reality.

Deo iz knjige “Džuan Falun”, autor Li Hondži … dosta se nadovezuje na citirani post.

Opsednutost duhom ili životinjom (futi)

Mnogi od vas možda su u krugovima kultivatora čuli priče o opsednutošću lisicom, lasicom, duhom, zmijom itd. O čemu se tu zapravo radi? Neki ljudi kažu da se vežbanjem čigonga razvijaju natprirodne moći, ali istina je da se, zapravo, natprirodne moći ne razvijaju – one su čovekove urodene sposobnosti. Stvar je u tome što sa razvojem ljudskog društva, ljudi se sve više usredsreduju na opipljive stvari našeg materijalnog sveta, i postaju sve više zavisni od naših modernih alatki. Posledica toga je da naše ljudske, urodene sposobnosti sve više atrofiraju. Na kraju je došlo do toga da su u potpunosti nestale.

Da bi neko imao natprirodne moći, on ih mora razviti kultivacijom i povratkom prvobitnom, pravom sebi. Ali kako jedna životinja nema ovako sofisticiran um, ona se svojim iskonskim instinktom povezuje sa prirodom univerzuma. Neki tvrde da životinje mogu da se kultivišu, da lisice znaju kako se rafiniše dan, ili da zmije umeju da se kultivišu, itd. Ne stoji to da te životinje znaju kako da se kultivišu – u početku ni one ne znaju šta je kultivacija, već naprosto imaju taj iskonski instinkt. Ali onda, pod posebnim uslovima i okolnostima, i posle dugo vremena, ovo može imati nekog efekta. Tada mogu da steknu energiju i razviju neke natprirodne moći.

Na ovaj način jedna životinja dobija moći. U prošlosti bi ljudi rekli da je životinja pronikla u neke moći. U očima svakodnevnih ljudi, životinje su toliko strašne da lako mogu manipulisati ljudima. Zapravo, ja bih rekao da nisu nimalo strašne i da pred pravim praktikantom ne predstavljaju ništa. Pa i ako naideš na neku koja se kultivisala hiljadu godina, mali prst je dovoljan da je zgromi. Rekli smo da životinje imaju iskonski instinkt i da mogu da poseduju neke moći. Medutim, u našem univerzumu postoji princip: životinjama nije dopušten uspeh u kultivaciji. Zato se u starim knjigama može pročitati da svakih nekoliko stotina godina životinje stradaju u pošastima i malim katastrofama. Posle nekog vremenskog perioda, životinje razviju energiju, pa stoga moraju biti ubijene munjom, ili nečim sličnim. Njima je zabranjeno da se kultivišu jer nemaju urodenu ljudsku prirodu; one ne mogu da se kultivišu kao ljudska bića jer ne poseduju ljudske kvalitete. Kad bi uspele u kultivaciji, jamačno bi bile demoni, pa im zato nije dozvoljeno da se kultivišu – u suprotnom će im stići kazna s neba. Ovo i same znaju. Ali kao što sam rekao, ljudsko društvo je trenutno na velikoj nizbrdici, a neki ljudi ne prezaju ni od kakvog greha. U ovom stanju, nije li ljudsko društvo u opasnosti?

Medutim, kad nešto stigne do svoje krajnosti, mora se okrenuti nazad. Mi nalazimo da kad god je u praistoriji ljudsko društvo periodično doživljavalo uništenja, to se dešavalo u času kad je ljudska vrsta bivala do krajnosti iskvarena. Dimenzija naseljena ljudskim bićima, kao i mnoge druge dimenzije, trenutno su u velikoj opasnosti. Isti je slučaj sa drugim dimenzijama na ovom nivou; opsedajući duhovi i životinje takode žure da pobegnu, želeći da se uspnu na više nivoe. Misle da će uspinjanjem na više nivoe moći da uteknu. Ipak, kako bi to moglo biti tako jednostavno? Da bi se moglo kultivisati, neophodno je imati ljudsko telo, i ovo je razlog zašto neki praktikanti čigong bivaju opsednuti.

Neki se pitaju: „Kad ima toliko velikih prosvetljenih bića i majstora na visokim nivoima, zašto se oni ne pobrinu za ovo?” U našem univerzumu postoji još jedan princip: ako težiš nečemu, želiš nešto, drugi se neće mešati. Ovde vas sve učimo da sledite ispravan put, istovremeno vam detaljno objašnjavajući Fa, kako biste sami dolazili do spoznaja. Vaša je stvar želite li da učite, ili ne. Zadatak učitelja je da vas izvede na put kultivacije, a na vama je da se kultivišete. Niko vas neće primoravati, terati da se kultivišete. Vaša je stvar želite li da se kultivišete, ili ne. Jednom reči, niko se neće mešati u to koji ćete put odabrati, šta ćete želeti, ili šta ćete nastojati da dobijete. Mi ljude možemo posavetovati jedino da budu dobri.

Iako neki ljudi vežbaju čigong, njihovu energiju zapravo dobijaju duhovi ili životinje koje ih opsedaju. Kako se postaje zaposednut duhom, tj. životinjom? Koliko čigong praktikanata širom zemlje ima telo zaposednuto duhom, tj. životinjom? Ako otkrijem brojku, mnogi će se suviše uplašiti da bi vežbali čigong – broj je zastrašujuće visok! Zašto je situacija ovakva? Te stvari ozbiljno narušavaju obično ljudsko društvo – zašto je to postala ozbiljna pojava? I sami ljudi je prouzrokuju, budući da se ljudska vrsta degeneriše, a demoni su svuda. Konkretno, svi ti tobožnji čigong–majstori imaju tela zaposednuta duhom ili životinjom, i to je ono što prenose svojim učenjem. Kroz celokupnu ljudsku istoriju, životinjama je bilo zabranjeno da zaposedaju ljude. Kad su to činile, bivale su ubijane; ko god bi to video, ne bi dopustio. U našem današnjem društvu, medutim, neki ljudi im se mole za pomoć, žele ih, obožavaju. Neki bi mogli pomisliti: „Nisam ja baš to tražio!” Nisi to tražio, ali jesi tražio natprirodne moći. Hoće li ih ti dati prosvetljeno biće iz ispravne škole kultivacije? Težnja je vezanost svakodnevnog čoveka, a ova vezanost se mora napustiti. Znači, ko će ti ih dati? Mogu ti ih dati samo demoni iz drugih dimenzija i razne životinje. Nije li to isto što i tražiti od duha ili životinja da te zaposedne? Posle ovog će svakako doći.

Koliko ljudi vežba čigong sa ispravnim mislima u glavi? Čigong zahteva da se ceni vrlina, čine dobra dela, i da se bude dobar. Gde god se nalazio i šta god radio, praktikant mora imati ovakve zahteve prema sebi. Koliko praktikanata, dok vežbaju u parku ili kod kuće, razmišlja na ovakav način? Niko ne zna koju vrstu čigonga neki ljudi vežbaju, ali dok vežbaju njišući se, oni mrmljaju: „Moja snaja nema poštovanja prema meni. Moja svekrva je užasna!” Neki ljudi komentarišu sve: od dogadaja na poslu do politike. Nema teme o kojoj ne bi ćaskali, a kad im nešto ne odgovara, jako se nerviraju. Može li se ovo nazvati vežbanjem čigonga? Ima ljudi koji se, radeći stojeću vežbu, umore toliko da im drhte noge, ali um im ipak ne miruje: „Danas je sve tako skupo. Cene skaču, a plate su tako male. Zašto uz pomoć čigonga ne bih razvio neke moći? Ako uspem da ih razvijem, i ja ću biti čigong–majstor i zaraditi gomilu novaca. Primaću pacijente i zaradivati.” Kad takav čovek vidi da su drugi razvili natprirodne moći, postaće još nestrpljiviji. Još više će žudeti za moćima, težeći otvaranju Trećeg oka i isceliteljskoj moći. Razmislite, koliko je to daleko od Džen–Šan–Ren, prirode univerzuma? Ide u sasvim suprotnom pravcu! Da budemo sasvim ozbiljni, ovakva osoba ide putem zla. Medutim, to čini nehotice. Što više razmišlja na ovaj način, misli su joj sve gore. Ova osoba nije dobila Fa i ne ume da ceni vrlinu; zato misli da samo vežbama može razviti energiju i da će težnjom dobiti sve što poželi - tako ona misli.

Upravo lošim namerama čovek na sebe navlači loše stvari. Životinja to vidi: „Ovaj čovek želi da se obogati uz pomoć čigonga. Onaj drugi bi da postane slavan i da dobije natprirodne moći. Pazi, boga ti – njegovo telo nije loše i nosi neke jako dobre stvari, ali njegove misli su jako loše, on teži natprirodnim moćima. Možda ima učitelja, ali i ako ga ima – ja se ne bojim.” Životinji je jasno da jedan učitelj ispravne škole kultivacije nikad ne bi dao moći onom ko na ovaj način teži ka njima. Što ih više želi, manja je šansa da ih dobije od učitelja, jer upravo to predstavlja vezanost koje se treba osloboditi. Što više razmišlja na ovaj način, to je manja verovatnoća da će dobiti ikakve natprirodne moći, i manje je u stanju da shvati šta se dešava. Što više teži, misli su mu sve gore. Na kraju, zaključujući da za ovakvu osobu nema nade, učitelj će je napustiti uz uzdah, i više neće brinuti o njoj. Neki ljudi nemaju učitelja i verovatno se prolazni učitelj brine o njima, budući da u različitim dimenzijama postoji puno velikih prosvetljenih bića. Jedno prosvetljeno biće može se brinuti o nekome i voditi ga samo jedan dan, a onda će ga napustiti, kad shvati da taj nije dovoljno dobar. Sledećeg dana bi moglo doći novo veliko prosvetljeno biće, koje će ga takode ostaviti pošto ustanovi da nije dovoljno dobar.

Životinja zna da bez obzira ima li neka osoba učitelja ili prolaznog učitelja, on joj neće dati ono čemu teži. Pošto životinje nisu sposobne da vide dimenzije gde borave velika prosvetljena bića, one se ne boje, pa koriste ovakav izgovor: u našem univerzumu postoji princip da kad neko teži nečemu, i želi nešto za sebe, drugi se neće mešati. Životinja koristi to kao izgovor: „Ako nešto želi, zašto da mu ne dam? Nema ničeg lošeg u tome što želim da mu pomognem, zar ne?” I tako mu ona daje moći. U početku se ne usuduje da mu zaposedne telo, pa mu za probu daje pomalo gonga. Jednog dana, čovek će odjednom osetiti da poseduje energiju koju je tražio, pa čak i da je sposoban da leči. Kad bude videla da ovo funkcioniše, životinja će to iskoristiti kao uvod u početak predstave. „Pošto ih želi, nakačiću se na njegovo telo! Na taj način moći ću još više da mu dam, i još lakše. Zar ne želi Treće oko? Sad ću mu sve dati.” I tako ga zaposeda.

Dok um ovog čoveka težeći razmišlja o ovim stvarima, Treće oko mu se otvara, a svojim slabašnim natprirodnim moćima on je u stanju i da odašilje energiju. Postaje veoma uzbuden i misli da je konačno dobio ono čemu je težio vežbajući. On misli da je u stanju da vidi kroz ljudsko telo i otkrije gde se bolest nalazi. Zapravo mu Treće oko nije otvoreno, već mu životinja kontroliše um. Pošto ona reflektuje u njegov um ono što sama vidi, on misli da mu je Treće oko otvoreno. „Pošalji gong, hajde.” Kad podigne ruku da pošalje energiju, iza njegovih leda životinja pruža šapu. U času kad ispusti energiju, račvasti jezik pomalja se iz male zmijske glave, da poliže bolesniku bolestan, ili otečen deo tela. Ovakvih slučajeva ima dosta, a svi ti ljudi su zaposednuti duhovima ili životinjama zahvaljujući svojoj težnji.

S takvom težnjom, čovek želi da postane bogat i slavan. On sad poseduje neke natprirodne moći, i u stanju da leči i da vidi Trećim okom, što ga čini veoma srećnim. Životinja to vidi: „Zar ne želiš da se obogatiš? Odlično, ja ću ti omogućiti da stvoriš pare.” Umom svakodnevnog čoveka je veoma lako manipulisati; životinja je u stanju da navede jako puno ljudi da dodu da se leče kod njega. I tako, dok on ovde leči bolest, životinja na drugom mestu tera novinare da ga reklamiraju u novinama. Ona manipuliše svakodnevnim ljudima da rade ove stvari. Ako neki pacijent ne plati dovoljno, to neće moći da prode: ona će ga mučiti glavoboljom sve dok ne plati dovoljno. U svakom slučaju, njemu se mora platiti puno. Budući da je stekao novac i slavu, zaradio je gomilu para i postao poznat, sada je čigong–majstor. Ljudi poput njega obično ne cene šinšing, pa će se usuditi da izgovore bilo šta. Sebe će smatrati lošijim samo od onih na nebu, usudujući se da ustvrdi da je upravo on reinkarnirana Kraljica majka (u kineskoj mitologiji, najviši nivo ženkog božanstva unutar Tri domena), ili Veliki car žada ( u kineskoj mitologiji, božanstvo koje nadzire Tri domena). Čak će se usuditi da se nazove Budom. Pošto nije prošao kultivaciju šinšinga, dok radi vežbe on teži natprirodnim moćima. Zahvaljujući ovom, biva zaposednut od strane duha tj. životinje.
Neki bi mogli pomisliti: „Šta je u tome loše? Ako mogu da zaradim i obogatim se – dobro je. Pored toga, mogu i slavan da postanem.” Mnogi ljudi misle ovako. Ali ja vam kažem da životinja ima sopstvene namere i da ništa neće dati bez razloga. Ovaj univerzum ima princip: bez gubitka nema dobitka. Šta onda ona dobija? Nisam li upravo govorio o tome? Ona želi da dobije esenciju iz tvog tela, kako bi se kultivisala u ljudskom obliku, pa stoga iz tela čoveka sakuplja ljudsku esenciju. Ali u ljudskom telu postoji samo jedna esencija; ako želiš da se kultivišeš, ova esencija ti je jedina. Ako dopustiš da ti je uzme životinja, moraćeš zaboraviti na kultivaciju. Kako ćeš se kultivisati? Ništa ti neće preostati, pa nikako nećeš moći da se kultivišeš. Neki će reći: „Ja i ne želim da se kultivišem, već samo da zaradim novac. Dok god imam pare, dobro je. Šta me se tiče?” Vi slobodno možete želeti da se obogatite, ali kad vam budem rekao kako sve ovo funkcioniše, predomislićete se. Zašto? Ako ti životinja napusti telo ranije, tvoja četiri udova će se osećati jako slabo. Posle ćeš do kraja života ostati ovakav, jer ti je oduzeto previše esencije. Ako ti napusti telo kasnije, ostaćeš biljka, jednom jedinom niti vezan za život, u postelji dok si živ. Iako imaš novac, možeš li da ga trošiš? Iako si slavan, možeš li u tome da uživaš? Nije li ovo jezivo?

Ovakvi slučajevi danas su naročito rasprostranjeni medu praktikantima, i to u velikom broju. Životinja ne samo da zaposeda čoveka, već takode može da ubije dušu i zauzme nivan palatu (Taoistički izraz za epifizu) tu ostajući. Mada se doima kao čovek, opsednuti to više nije. Danas se čak i ovakve stvari dešavaju, što je posledica pada moralnih vrednosti. Kad neko učini nešto loše, ako mu kažeš da je učinio šta ne treba, neće ti verovati. On misli da je ispravno zaradivati novac, težiti novcu, tj. obogatiti se – da je to u redu. Zato će on povrediti druge i oštetiti ih. Da bi zaradio, taj će počiniti svakakav greh, ne prezajući ni od čega. Bez da nešto izgubi, životinja neće dobiti; kako ti može dati nešto za ništa? Ona želi da uzme neke stvari iz tvog tela. Naravno, kao što smo već rekli, ljudi upadaju u ovakve neprilike onda kad su im vrednosti poremećene, neispravne.

Mi predajemo Falun Dafu. U kultivaciji u našoj školi nećeš imati ovakvih problema dokle god se budeš dobro vladao, jer jedan ispravan um može da potčini stotinu zala. Ako nisi sposoban da održavaš svoj šinšing na visini, i težeš ovom ili onom, sigurno je da ćeš se uvaliti u nevolju. Neki ljudi naprosto ne mogu da napuste ono što su nekad vežbali. Mi od ljudi zahtevamo da se drže samo jedne discipline, jer se u pravoj kultivaciji mora biti jednostran. Mada su neki čigong–majstori napisali knjige, ja vam kažem da te knjige sadrže u sebi svakojake stvari i da su iste kao to učenje koje oni prenose: to su zmije, lisice i lasice. Kad čitaš te knjige, te stvari će zajedno sa rečima izaći napolje. Rekao sam da tobožnji čigong–majstori po broju premašuju prave nekoliko puta, a vi ih ne možete razlikovati. Zato se morate dobro vladati. Ja vam ovde ne kažem da morate vežbati Falun Dafu; vi možete vežbati u kojoj god školi želite. Ipak, ima jedna stara izreka koja kaže: „Bolje je ni hiljadu godina ne poći ispravnim putem, nego jedan dan se kultivisati kao divlja lisica.” Znači da čovek treba dobro da se vlada i da izvodi kultivaciju sledeći ispravan put. Nemojte ništa dodavati svojoj kultivaciji, čak ni u mislima. Nekima se falun deformisao. Zašto im se deformisao? Oni se brane da nisu vežbali drugi čigong. Ipak, kad god vežbaju, oni u mislima dodaju stvari iz prethodnih praksi. Ne predstavlja li ovo unošenje stranih stvari u naš način kultivacije? Ovo je sve što ćemo reći na temu opsednutosti duhom tj. životinjom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Egzorcizam i oslobađanje od zakačenih entiteta
PostPostano: čet aug 09, 2012 6:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 22, 2012 8:36 pm
Postovi: 62
http://www.youtube.com/watch?v=shd-uWx2 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=YbEqBulb ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=P3oU5Fsv ... re=related


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz