Sada je: sub apr 27, 2024 10:38 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Alhemija
PostPostano: ned jul 16, 2006 3:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Mikrobi prave zlato?

Sidnej -- Australijski naučnici su ustanovili da neki mikrobi prašinu mogu pretvoriti u zlato.

Grupa istraživača u Australiji, kako su javili mediji na šestom kontinentu, došli su do dokaza da mikroskopski majušni mikrob može da pokaže da legende iz grčke mitologije ali i snovi srednjovekovnih alhemičara o pretvaranju prašine u zlato mogu postati stvarnost.

U opsežnom izveštaju upravo objavljenom u naučnom časopisu Sajens oni tvrde da bakterija poznata pod imenom "ralstonia metallidurans" može da odigra ključnu ulogu u stvaranju grumena, ali i zrna zlata. Grupa stručnjaka koju je predvodio dr. Frenk Rejt, naučnik nemačkog porekla, sakupila je zrna zlata iz dva australijska rudnika, udaljenih jedan od drugog više od 3.000 kilometara, i otkrili su da na 80 odsto zrna žive bakterije.

"Ono što smo otkrili uverilo nas je da bakterija zapravo može da učestvuje u stvaranju zlata", izjavio je Rejt medijima. Po njegovom mišljenju, "ralstonia metallidurans" se, zapravo, ponaša kao mikroskopski sićušna "metla" koja upija rastvorene teške metale i pretvara ih u manje otrovno, čvrsto stanje. "Teški metali su u velikim koncentracijama izuzetno toksični ne samo za čoveka već i za mikroorganizme. Čini se da organizam može detoksifirati neposredno okruženje ovog otrovnog 'pokretnog' zlata i na taju način postigne metaboličku prednost. Zbog toga je neophodno da se bakterija nađe na zrnu zlata", rekao je Rejt.


Izvor: FoNet

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 16, 2006 7:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Vrlo poznata činjenica, u našim krugovima!
Bakterije su zgodna bića, neki izračuni govore da ih pozanmo tek 30%, i to uglavnom nadzemnih! Ostatak je pliće ili dublje pod zemljom!
Na tragu tih otkrića pokušava se izvući teorija o živosti neživog, što bi ukonačnosti moglo funkcionirati, jer se predpostavlja da većina sudjeluje u kreiranju kompletnog "neživog" svijeta!! 8)

To dakako, nema nikave veze s nama poznatom Alkemijom, onom koja se bavi materijanim svijetom, tj, uistinu olovom i zlatom!
Duhovna alkemija je nešto drugo........... :roll:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 06, 2009 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
To dakako, nema nikave veze s nama poznatom Alkemijom, onom koja se bavi materijanim svijetom, tj, uistinu olovom i zlatom!
Duhovna alkemija je nešto drugo........... Rolling Eyes

hm...Wilimshurst je napisao "Alkemija je ukupna znanost o transformaciji energije"
Što bi značilo da ovo ima veze s Alkemijom ,jer Alkemija nije samo duhovna ili materijalna,ona je oboje i još više.Znanost o manipuliranju energijom?Takvo je barem moje trenutno shvaćanje :oops:
Tekst koji je postao Esperio Max bi zapravo mogla biti Alkemija.
Možda su te bakterije(i možda još nešto)dio tajne alkemičara.
Dok sam krenuo tražiti topik s naslovom Alkemija,na umu mi je bilo pitanje,Zašto tolike tajne oko alkemije,zašto je zapakirana u rječima dijelima itd,....
Odgovor,Pa zato jer je bila proganjanjiima crkve,itd....,mi ne stoji baš jer je navodno postojala prije katolicizma čak i egipta.(pod drugim imenom?)
Pa onda zašto? #-o
Da,Liziji.Kako je Alkemija ukupna znanost o transformaciji energije,znači da i oni mogu doći u posjed Znanja,ali očito ne cijelog tj. suštine znanja,tj.koriste samo djelove koji idu njima u korist.hm,ali to mi opet nije odgovor na pitanje Zašto tajnost?,kad alkemičari(hermetisti) kažu da im je tajnost obavezna,tj.nema presedana.Po tome ispada da su oni OPS.
Ali jesu li svi?Možda postoji hermetist OPD i hermetist OPS,što nebi bilo čudno ovdje.he he he Ako su svi OPS zašto daju van informacije koje nam pomažu na putu i opet zašto šifriranu?Možda,da bi se zaštitili od dezinformacija,OPD radi samo isključivo na razini koju samo oni koji su na određenom nivou,frekvenciji (opd frkvencija he he he)mogu shvatiti kao točnu,možda to OPS nemože.Ali očito jest došao do nekakvog Znanja,ali ne cijelog.Jeli razllika između OPD iOPS kao razlika između odrasle osobe koja shvaća da je tava vruća i djeteta koje zna da je vruća ali ne shvaća što je to zapravo?Zato tajnost?Radi toga da nebi netko krivo shvatio,primjenio znanje?Jesam li ja OPS kad djetetu kažem "nemoj tu gurati ruku,ostat ćeš bez nje?"ako ono pita "zašto ne" a ja znam da ono neće shvatiti moje objašnjenje,negu ču reči"Vidiš na ovaj sam ti papir napisao zašto ne i kad budeš velika tad ćeš saznati i koristi i mane!"
To bi moglo biti OPD.
hah ovo je daleko od teme topika,ali neka.Znam da si nisam odgovorio na svoje pitanje,a ako i jesam sigurno nije točno kad sam ga mogao izreči rječima.Što je najgore sad imam još više pitanja koja mi se opet vežu s nekim odgovorima :shock: (što je opet možda dobar znak jer shvaćam da zapravo ništa neznam)
Puno puta izbrišem svoje misli nakon što ih napišem,jer kako pišem tako uviđam odgovor i stoga besmislenost pitanja.Sad neću,tek toliko da kasnije kad pročitam što sam napisao,vidi da sam stvarno skrenuo 8)

Ali nije bed ako netko drugi obriše.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 06, 2009 10:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
naravno kako još nemam mira pronašao sam ovo

1. Alkemija je umijeće transmutacije (pretvorbe) kovina u zlato. Ali pravi cilj alkemije zacijelo nije bio proizvesti kovno zlato za upotrebu, ili, kao u Kini, pitko zlato (aurum potbile), napitak kojim bi se postigao dug tjelesni život. Alkemija zapravo ni u jednoj svojoj fazi nije preteča kemije, nego simbolička operacija. Vjerovali su, kaže jedan stari kineski tekst, da je riječ o pravljenju zlata od kamena, a nije li to besmisleno? Operacija je moguća, odgovara Guru Nâgârjuna, djelovanjem duha, ali to djelovanje (siddhi) nikada ne može biti smo sebi svrhom. Zlato je besmrtnost, kažu vedski tekstovi. A tome teži jedino zbiljska pretvorba: ona što se odnosi na čovjekovu individualnost. Liu Xiang izričito kaže da je za neuspjeh u dobivanju zlata kriva greška u duhovnoj pripremi. Li Shao Jun ne očekuje uspjeh bez nebeskog posredovanja; dobivanje zlata povezuje s traganjem za Otokom besmrtnih. Kinezi su kasnijom polarizacijom pojmova odijelili unutrašnju alkemiju (nei dan) od izvanjske alkemije (wai dan) koja je samo simbol prve, a na Zapadu njezinu simboliku jasno iznosi Angelus Silesius: Olovo se mijenja u zlato, slučajnost nestaje kad se ja s Bogom mijenjam po Bogu u Boga, i dodaje da se u najčišće zlato mijenja srce; Krist ili milost Božja jesu tinktura.

Pa ipak, općenitije uzevši, alkemijski simbolizam pripada kozmološkom planu. Dvije faze: koagulacija i solucija (zgrušavanje i otapanje) odgovaraju fazama univerzalnog ritma, koje su kalpa i pralaya, involucija-evolucija, udisanje-izdisanje, naizmjenične težnje tamasa i sattve. Smatra se da je alkemija proširenje i ubrzanje prirodnog nastajanja, u pravom smislu riječi spolna radnja koju sumpor izvodi na živi, a ona stvara rudače u zemljinoj utrobi; ali se pri tom zbiva i pretvorba: zemlja je posuda za taljenje u kojoj rudače polako dozrijevaju, gdje bronca postaje zlato. Alkemistička peć ima, uostalom, isti oblik kakva imaju planina Kunlun, središte svijeta, i tikvica, slika svijeta. Bavljenje alkemijom omogućuje da u sebi otkrijemo prostor identičnog oblika: pećinu srca. Jaje mudrosti je, uostalom, zatvoreno u posudi za taljenje, kao što je jaje svijet ili zlatni zametak zatvoren u kozmičkoj spilji. Taljenje sastojaka u posudi za taljenje simbolizira, naime, i u Kini i na Zapadu, povratak na prvobitnu neizdiferenciranost, a izražava se kao povratak u maternicu, u embrionalno stanje. Gornji otvor atanora sličan je otvoru koji je simbolički načinjen na vrhu glave (Brahma-randhra) kroz koji se zbiva izlazak iz kozmosa, ili kroz koji zametak, kako kažu Kinezi, izlazi pri povratku u prazninu.

Na Zapadu su elementi Velike mijene sumpor i živa, vatra i voda, aktivnost i pasivnost, nebeski i zemaljski utjecaji čija ravnoteža stvara sol. U unutrašnjoj alkemiji taoista, koji su očigledno mnogo toga preuzeli od tantrizma, to su qi i jing, dah i bit, i jednako vatra i voda (Vatra Duha, Sjemena Voda, kaže Rasprava o zlatnom cvijetu). Prikazuju ih trigramima Li i kan Yi Jinga, koji su opet vatra i voda, ali i pod djelovanjem Qiana i Kuna koji su aktivno i pasivno savršenstvo, Nebo i Zemlja.

Bitne su etape Velike mijene bijela mijena (albedo) i crvena mijena (rubedo). Prema zapadnom hermentizmu te etape odgovaraju malim tajnama i velikim tajnama; ali isto tako i rascvjetavanju kineskoga zlatnog cvijeta i izlasku iz zametka, postizanju stanja pravog čovjeka (zhen ren) i transcendentnog čovjeka (shen ren): Prvobitnog čovjeka i Univerzalnog čovjeka, stoji u islamskom ezoterizmu, gdje ovog potonjeg označuje Crveni sumpor. Riječ je zapravo o: a) dosezanju središta svijeta ili edenskog stanja; b) izlasku iz kozmosa duž zemljine osi i o dosezanju nadljudskih stanja.



2. S drugog stajališta, alkemija simbolizira čovjekovu evoluciju iz stanja u kojem prevladava materija u duhovno stanje: pretvoriti kovine u zlato isto je što i čovjeka pretvoriti u čisti duh. Alkemija, naime, podrazumijeva spoznaju materije, ali više u smislu poznavanja nego znanosti. Najčešće se primjenjuje na kovine, slijedeći jednu od onih simboličkih fizika koje su učenjake najviše zbunjivale. Materijalna alkemija i duhovna alkemija pretpostavljaju poznavanje načela tradicionalnog poretka i počivaju mnogo više na teoriji proporcija i odnosa nego na pravoj fizikalnoj-kemijskoj, biološkoj ili filozofijskoj analizi međusobno povezanih elemenata. Alkemijski jezik i logika sasvim su simboličke naravi.

Poznata Smaragdna ploča iskazuje jednim od najhermetičnijih stilova prvobitne alkemijske aksiome. A oni se mogu ovako sažeti: Sve se suprotnosti određuju prema osnovnoj suprotnosti muško-žensko: Velika je Mijena spajanje muškog elementa, sumpora, sa ženskim elementom, živom. Svi autori gomilaju usporedbe posuđene iz jezika sjedinjenja i razmnožavanja. Ali to nije svođenje na seksologiju, koja spoznaji služi samo kao simboličko uporište.

Jedan od najzanimljivijih alkemijskih postupaka bio je u srednjem vijeku nazvan Kraljevskim umijećem, a opisao ga je Serge Hutin. Polazeći od ideje o propadanju prirodnih bića, Najviša Velika Mijena (Mistična Mijena, Put Apsolutnog, Feniksova Mijena) bila je vraćanje prvobitnog dostojanstva čovjeku. Pronaći kamen mudrosti znači otkriti Apsolutno, znači posjedovati savršenu spoznaju (gnozu). Kraljevski put trebalo je da vodi u mistični život u kojem bi čovjek, odstranivši korijene grijeha, posto plemenit, blag, pobožan vjerovao u Boga i bojao ga se.



3. Četiri su operacije, koje također valja simbolički protumačiti, slijedeći razine na kojima se ostvaruju preoblikovanja i pretvorbe, zauzimale u radu alkemičara prvo mjesto: očišćenje (purifikacija) subjekta, njegovo rastvaranje (disolucija) sve dok od njega ne ostane samo univerzalno biće, ponovno skrućivanje i napokon ponovno sastavljanje, pod vlašću najčišćeg bića, na razini toga novog bića, zlata ili Boga. Druga se operacija naziva i volatilizacijom, sublimacijom (ne u suvremenom analitičkom smislu), spaljivanjem, pretvaranjem u pepeo itd. Neki u procesu preoblikovanja uzimaju u obzir šest radnji: spaljivanje (kalcinaciju) koje odgovara crnoj boji, ukidanju razlika, poništenju želja, svođenju na prvobitno stanje materije; truljenje (putrefakciju) koje rastavlja kalcinirane elemente do njihova potpunog raspadanja; rastapanje (soluciju) koje odgovara bijeloj boji, boji potpuno pročišćene materije; destilaciju, a potom spajanje koje odgovara crvenoj boji, ili sjedinjenju suprotnih elemenata, mirnom istodobnom postojanju oprečnosti; i, napokon, sublimaciji koja odgovara zlatu, boji sunca, punoći bića, toplini i svjetlosti. Različiti sistemi radnji, više ili manje potanko prikazani, sadržani su u poznatoj formuli solve et coagula koja se može prevesti sa pročisti i uključi u cjelinu. Primijeniti se može i na razvoj objektivnog i na razvoj subjektivnog svijeta osobe koja je na putu da se dovrši.

(J. Chevalier, A. Gheerbrant Rječnik simbola)
http://www.geocities.com/sinkronicitet/alkemija.html

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 07, 2009 1:28 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Alhemija zaista jeste stvaranje zlata od neplemenitih kovina 8) odnosno transmutacija sirove spiritualne supstance u finu. Da bi se proces transmutacije sproveo, neophodno je postojanje makar mrvice (spiritualnog) zlata u nasem unutrasnjem bicu.

Tako, mozda cemo prvo morati da pronadjemo neko zakopano blago na pustom ostrvu, pre nego sto krenemo u proces transmutacije :mrgreen: (kidding, naravno – mada ne suvise).

A sta se podrazumeva pod zlatom i kako se ono “nalazi”, e, ...

Uzgred, te faze transformacije su stvarno zanimljive i nude odlican material za kontemplaciju. Jung je tvrdio da pokreti nase psihe, koji se u snovima ispoljavaju u simbolicnom vidu, pokazuju ogromno poklapanje sa alhemijskom simbolikom i procesom transmutacije.

Citat:
Da,Liziji.Kako je Alkemija ukupna znanost o transformaciji energije,znači da i oni mogu doći u posjed Znanja,ali očito ne cijelog tj. suštine znanja,tj.koriste samo djelove koji idu njima u korist.hm,ali to mi opet nije odgovor na pitanje Zašto tajnost?,kad alkemičari(hermetisti) kažu da im je tajnost obavezna,tj.nema presedana.Po tome ispada da su oni OPS.
Ali jesu li svi?Možda postoji hermetist OPD i hermetist OPS,što nebi bilo čudno ovdje.he he he Ako su svi OPS zašto daju van informacije koje nam pomažu na putu i opet zašto šifriranu?Možda,da bi se zaštitili od dezinformacija,OPD radi samo isključivo na razini koju samo oni koji su na određenom nivou,frekvenciji (opd frkvencija he he he)mogu shvatiti kao točnu,možda to OPS nemože.Ali očito jest došao do nekakvog Znanja,ali ne cijelog.Jeli razllika između OPD iOPS kao razlika između odrasle osobe koja shvaća da je tava vruća i djeteta koje zna da je vruća ali ne shvaća što je to zapravo?Zato tajnost?Radi toga da nebi netko krivo shvatio,primjenio znanje?Jesam li ja OPS kad djetetu kažem "nemoj tu gurati ruku,ostat ćeš bez nje?"ako ono pita "zašto ne" a ja znam da ono neće shvatiti moje objašnjenje,negu ču reči"Vidiš na ovaj sam ti papir napisao zašto ne i kad budeš velika tad ćeš saznati i koristi i mane!"


Hermetizam uglavnom zastupa tezu da je znanje prisutno (receno nasim terminima, u nasem morfo-polju), ali nepristupacno, zbog nase niske sposobnosti da ga prepoznamo i sticemo. Tako, zlato je okolo, ali ga uglavnom ne razaznajemo od olova.

“The lips of wisdom are closed, except to the ears of understanding.”

Slicno kao na onoj ploci koja vibrira i odvaja zrna peska od zrna praha usled njihove razlicite structure I vibracija, tako i nase unutrasnje vibracije mogu ili ne mogu da odvaje istinu i spiritualno zlato od lazi i iluzije.

No u ovo nase vreme “otkrovenja” i neke skrivene stvari se otkrivaju.
Dve naredne knjige nude “hermeticke ili Hermesove kljuceve” u zaista cistom obliku, bez uobicajene magle cudnih rituala, koji su se ko zna kojim putevima zakacili, pa cak i zastora simbolike (koju ne smatram maglom). Istinska preporuka.

Bainsova knjiga cak ima dosta toga zajednickog sa Gurdjijevim, upadljive slicnosti. Cudno je to poklapanje izmedju razlicitih sistema. :-k Kao da kada se malo priblizis unutrasnjem nivou, pokazuje se sve vise slicnosti.

Kybalion

John Bainse - The Stellar Man

No, tema bi mogla pod metafiziku. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 07, 2009 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Bainsova knjiga cak ima dosta toga zajednickog sa Gurdjijevim, upadljive slicnosti. Cudno je to poklapanje izmedju razlicitih sistema. Think Kao da kada se malo priblizis unutrasnjem nivou, pokazuje se sve vise slicnosti.

Da i ja sam to primjetio,zanimljivo zar ne?Ko da je neko znanje razasuto po stranama svijeta,a mi ga moramo,-ako želimo znati,kako bi bili vrijedni znanja moramo krenuti na put(važan je put a ne cilj)-sakupiti.Što bi bilo i sasvim "normalno" za nekog tko zna da se istina ne nalazi samo na jednom mjestu.
Tvoj mi je post i sjeo kao odgovor na moje pitanje.To zapravo niti nije nikakva tajna,to bi prije bio kao poziv na učenje.
Ovo što pišeš o Alklemiji
Citat:
Alhemija zaista jeste stvaranje zlata od neplemenitih kovina Cool odnosno transmutacija sirove spiritualne supstance u finu. Da bi se proces transmutacije sproveo, neophodno je postojanje makar mrvice (spiritualnog) zlata u nasem unutrasnjem bicu.

to znaju "svi".Ako sam te dobro razumio,govoriš o duhovnoj promjeni čovjeka?Ako ne ignoriraj moj daljnji tekst,a što ako nije samo to?Što ako je ZAISTA moguće pretvoriti olovo u zlato?Ova sam pitanja već prošao u sebi.
Recimo,znamo da je moguće izljećenje reiki-om,znamo da je zvukom,svjetlom ili čisto cijepanjem atoma moguće razbiti stvari ili ih sastaviti,itd.....,recimo ovdje je i riječ o metamorfozi(multidimenzionalnosti).
Sad što je alkemija
Citat:
"Alkemija je ukupna znanost o transformaciji energije"
hm
Zar je zaista moguće?
Sad dolazim do svoje sljedećeg razmatranja
Citat:
Da,Liziji.Kako je Alkemija ukupna znanost o transformaciji energije,znači da i oni mogu doći u posjed Znanja,ali očito ne cijelog tj. suštine znanja,tj.koriste samo djelove koji idu njima u korist.

Ovo što ću sad napisati,možda dokazuje koiko sam spaljen :| .
Recimo da su templari otkrili neko znanje o alkemiji,i naučili kako raditi zlato i kako s tim krenuti dalje,tj.baviti se bankarstvom.Nebi im trebalo puno zlata za pokrenuti biznis.Njih bi onda mogli opisati kao ops osim ako nisu radili za neko veće dobro za koje "mi" neznamo.
Ono što zapravo želim reći da s obzirom na to što znam nebi smio sumnjati u to da je zapravo moguće nešto takvoga(kočnice),samo je problem kako ću to znanje primjeniti.
Citat:
Cudno je to poklapanje izmedju razlicitih sistema. Think Kao da kada se malo priblizis unutrasnjem nivou, pokazuje se sve vise slicnosti.
Dodao bih još samo da ono sito počinje ipak nešto odvajati.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 08, 2009 8:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Možda jedna mala prijedba samome sebi koju prije nisam uzeo u obzir
Sophia kaže
Citat:
Jako lijepo receno Om. Ti mnogi koji se proglasavaju prosvjetljenima samo doprinose umnozavanju broja hodnika u jednom beskonacnom Lavirintu Uma a oni nevidljivi su svjesni odgovornosti da cak i iskonska istina kad se prenese rijecima moze takodje u Umu izazvati pogresnu intonaciju.
To ima dokaza medju mnogim starim knjigama, cija simbolika na jednom vibracijskom stupnju i jeste istina ,ali pogresno protumacena i prepisana na drugaciji nacin izgubila smisao i formirala jednu novu Civilizacijsku obmanu.
Zato i istinski nevidljivi ucitelji uce one koji to svojom vibracijom i mogu prihvatiti. Za nekoga tko ne moze ili ne zeli , oni se i ne mjesaju u volju takve osobe.
Uvijek mi padne napamet Plotinus, koji kaze da covjek treba postati takav entitet da moze zivjeti i prihvatiti vjecnu istinu , odnosno bice koje vec vibriria na vibraciji istine pa je to i prirodno stanje koje osjeca, vise nema nikakvog napora da se nesto uci ili spoznaje.
Ovo bi sve trebalo uzeti u obzir pri punjenju onog kontenjera novokomponovanim teorijama, do koje mjere ce one degradirati vibraciju ili da li ce bicu pomoci u podizanju te vibracije.

http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... c&start=40
Možda jest i to razlog tajnosti,simbolizmu.Nijedan istinski majstor zasigurno nemože znati kako će djelovati nešto na nekoga,pa pribjegava teško razumljivim tekstovima,koji možda ublažuju istinu,znanje(ako se čovjeku i poremeti,nakon toga ima šanse iz toga nešto naučiti?)...ili je to samo način kojim se izdvaja elita.
Pa opet dolazim do pitanja,ti pisci koji nam razotkrivaju tajne raznoraznom simbolizmu itd.,znaju ili rade nesvjesno što zapravo rade.Jeli priroda ljudi drugačija nego pred 100-400 godina ili 2000godina?

P.S.-Zaista mi je žao što sam toliko oftopick,jednostavno neznam kamo bih stavio ovo razmišljanje,pitanja i odgovori mi stalno teku a mislim da bih razdvajanjem postigao totalnu nevezanost.Možda sam trebao postaviti topick koja je "svrha tajnosti"

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 08, 2009 4:18 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
to znaju "svi".Ako sam te dobro razumio,govoriš o duhovnoj promjeni čovjeka?Ako ne ignoriraj moj daljnji tekst,a što ako nije samo to?Što ako je ZAISTA moguće pretvoriti olovo u zlato?Ova sam pitanja već prošao u sebi.
Recimo,znamo da je moguće izljećenje reiki-om,znamo da je zvukom,svjetlom ili čisto cijepanjem atoma moguće razbiti stvari ili ih sastaviti,itd.....,recimo ovdje je i riječ o metamorfozi(multidimenzionalnosti).


Hm, ako pođemo od toga da je sve pitanje vibracija i da je određena materija energija koja vibrira nekom određenom frekvencijom, onda bi možda izazivanjem promene vibracija bilo moguće promeniti prirodu jedne kovine u drugu.
I lečenje zvukom je zaista zanimljivo.

Možda ako se tome pridruži zakon privlačenja, na osnovu koga se atomi udružuju u molekule jedne određene kovine, hm, :-k ... na žalost hemija mi je jako slaba strana. E, sada, da li su stari alhemičari bili na pravom tragu u pogledu proizvodnje zlata, ko zna.

No, činjenica jeste da faze na simboličan način zaista odražavaju psihičku transformaciju.

Citat:
Možda jest i to razlog tajnosti,simbolizmu.Nijedan istinski majstor zasigurno nemože znati kako će djelovati nešto na nekoga,pa pribjegava teško razumljivim tekstovima,koji možda ublažuju istinu,znanje(ako se čovjeku i poremeti,nakon toga ima šanse iz toga nešto naučiti?)...ili je to samo način kojim se izdvaja elita.
Pa opet dolazim do pitanja,ti pisci koji nam razotkrivaju tajne raznoraznom simbolizmu itd.,znaju ili rade nesvjesno što zapravo rade.Jeli priroda ljudi drugačija nego pred 100-400 godina ili 2000godina?


Po mom mišljenju, pozitivna bića u izvesnim situacijama mogu biti oprezna sa saopštavanjem određenih informacija, jer brže napredujemo samostalno otkrivajući, umesto da informacije dobijemo servirane. Pronaći ono što Jeste iza vela simboličnih predstava takođe predstavlja jedan od takvih načina otkrivanja.
Zatim, jer zaista mogu narušiti zakon konfuzije, kako ga naziva Ra. Dalje, jer možda entiteti, kojima se nešto otkriva, ne poseduju odgovarajuće Znanje za odgovornu primenu nekog znanja.

Najzad, tu dolazi i to da se određena vrsta znanja zaista ne može dati, već samo steći proširenjem kapaciteta svoga bića. Postoje informacije – nema razumevanja, pa ni te informacije ne vrede mnogo.

Činjenica i jeste da istina/znanje postoji razasuto svuda okolo, ali često nedostaje umeće da se zlato odvoji od olova.

Međutim, postoji i zloupotreba i skrivanje informacija/znanja i svesno varanje, širenje laži i iskrivljavanje informacija, da bi se ostvarila moć nad drugima i mislim da smo kao vrsta sa njome imali neuporedivo više posla.
Prosto, kako to da u svih ovih 12 godina školovanja nismo učili da ... #-o
Zašto nas zaglupljuju?
Tako, pogotovo u ovo naše vreme otkrovenja, možda je ok pristup, informacije na sunce. :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 08, 2009 7:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
E, sada, da li su stari alhemičari bili na pravom tragu u pogledu proizvodnje zlata, ko zna.

Da heh :?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 08, 2009 9:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Transmutaciju elemenata može činjeti zrnevlje žita što su i dokazali neki momci (sad starci) prije nekih 30-ak godina u Beogradu. Oni su u zatvoreni sistem stavili zrna žita i izmjerili prosječni elemetarni sastav prije i poslijeklijanja. Utvrdili su da se broj atoma Mg, Mn, Fe, i još nekih povećao od 20 do 2 puta. Koliko god ponavljali eksperiment rezultati su bili odprilike isti. Jedino objašnjenje je da biljke vrše transmutaciju atoma nekih elemenata u druge. Alhemičari su isto pokušali a neki izgleda i uspjeli, pored čisto hemijskih i fizičkih postupaka uz korišćenje nama nejasnih duhovnih postupaka, postići isto. Meni se to ne čini ni nemoguće ni nelogično ako se zna da je materija posebni oblik energije, zar se na tu energiju ne može djelovati i nekim postupkom odašiljanja duhovne energije. Naravno tu je zlato, kao hemijsaki element i uzrok pojave svih ljuckih mana i duhovnih padova, vrlo malo važno,

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 22, 2009 9:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Možda se dio odgovora na pitanje zašto tajnost,nalazi i ovdje.
http://www.galaksija.com/metafizika/znanje.htm
ili ovdje
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 2447#62447
ili još negdje :lol:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 77 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz