Sada je: sub apr 27, 2024 10:26 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 11:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Da, savjetujem ti da ne slusas takve gluposti. U tim zvukovima su kodirane informacije za tvoj MIND PATTERN koje bi se mogle pokrenuti i ti bi u trenu mogao postati doslovno cudoviste ili vec sto oni trebaju.
Te informacije ti ne cujes i ne registriras ali tvoj mozak ih registrira.

Kontrola uma, bilo je raznih tekstova na tu temu.
Kaze jedan da su americki vojnici slamali otpor pustajuci pjesme grupe Metallica.
Procitaj nesto o projektu "HARP PROJECT" (TOP SECRET - Gakona, Alaska. 62º 23.5' N LAT. 145º 8.8' W LONG")


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 11:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Čini mi se da ovo nema toliko veze sa tim CD-om, koliko sa tvojim stanjem svijesti i tvojom samospoznajom. Većina ljudi vjerojatno samo ostanu slušajući ovo na onom opuštanju i to je to.

Hrpa mesa, i kostiju....da to smo mi...u užasnom strahu da tu hrpu ne izgubimo iako je gubitak toga i tako neminovan i to svi mi znamo. To je naša realnost.
Pitanje je jedino da li ima još nečeg osim te hrpe. A naš najveći problem je to što to ne možemo saznati ako tu hrpu ne izgubimo. Ne govori se tu o fizičkoj smrti, tu se govori o smrti prije smrti. Kad prirodna smrt nastupi, onda je već kasno.
'Tko izgubi svoj život, taj će ga naći' ...ali...ljudi su toliko vezani za svoju iluziju i teško je probiti tu opnu, taj strah...tako nas programiraju.

Možda glupo zvuči ali : welcome to the real world :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 12:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
btw. da li taj tvoj cd ima vezu s ovim? :http://www.positiva.hr/ultima.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 12:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Na toj stranici piše:

Citat:
Osobe koje pate od psihičkih bolesti trebale bi se savjetovati s liječnikom
prije upotrebe programa.


A tko je danas psihički zdrav? To je još jedan dokaz o tome gdje vode prakticiranje raznih tzv. 'duhovnih' tehnika.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 1:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Ja mislim da je ovo što ti pišeš jednostavno spontana samospoznaja. A samospoznaja i ne može biti drugačija nego spontana.

O da, ima nas više takvih kao ti...za ovaj svijet, pa i za najbliže rođake smo luđaci. Nisi sam, ako ti je to utjeha.

Ništa ti nije dano s čime se ne bi mogao nositi. Onaj cd zaboravi. Forsiranje je uvijek opasno.

pozdrav
m


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 1:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Faza s mesom, to sam prosao.
Gubljenje zanimacije za sport i to sam prosao.
I jos neke sitnice.

Meso mi se gadilo, kada bi ga stavio u usta mislio sam da cu cijelu utrobu izbacit van.
Presao sam na povrce, medutim, to je proslo. Danas opet jedem meso kao da nije nista bilo. Volio sam pratiti sportske susrete na TV-u zaista sam bio fanatik, pocelo me popustat, a danas sve vise to opet gledam.

Prolazis kroz neku fazu. Trazis sam sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 1:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Grunfer je napisao/la:
Presao sam na povrce, medutim, to je proslo. Danas opet jedem meso kao da nije nista bilo. Volio sam pratiti sportske susrete na TV-u zaista sam bio fanatik, pocelo me popustat, a danas sve vise to opet gledam.

Prolazis kroz neku fazu. Trazis sam sebe.


Želiš reći:
"Probudio sam se na trenutak i zatim opet zaspao"?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 1:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Hehe, ne zelim to reci to si ti slobodno zakljucila/o.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 1:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 06, 2005 1:58 pm
Postovi: 38
Dado. moj savjet kani se toga.
Radije otiđi u prirodu, lijepi su dani pred nama... samo u prirodi se čovjek može temeljito opustiti i napuniti se energijom. Potrebno da normalno obavlja svoj posao tokom tjedna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 2:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Ja sam u fazi kada me sport uopste ne zanima, ne samo sport...mnogo toga na TV sto sam volio.
Da li cu opet poceti sa tim ili ne nemam pojma, ali jednostavno me sport ne zanima, (nekada sam se i ja bavio kosarkom).

Mene vise ovo brine....
Citat:
Bilo mi je prelijepo s tim èovjekom.Nije me tukao.To mi je bilo jako važno jer me je mater doslovno ubijala od batina kaiševima,bièevima ,granama,rukama i nogama.A proglašen sam 5 (PET) puta najboljim uèenikom svoje škole.


Imao sam rodjaka kojeg je otac tukao doslovno kao vola u kupusu, (nije smijesno uopste), za bilo koju drugu ocjenu osim petice bi bio tucen. Inace su mu roditelji rastavljeni.
Taj tip se ozenio, dobio dijete, i skoro ih je pokusao ubiti.
Naravno, ta zena uopste ne zivi vise sa njim.

Dado, ja mislim da tebi ipak treba jedna vrsta mira, mani CD ili bilo sta drugo. Pokusaj da citas, osloni se na knjige koje smiruju, citaj.
Misli na lijepe stvari u zivotu, imas porodicu, misli na njih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 3:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Dado,
Citat:
Ono što me brine danas je sumnja da li sam ja njega volio zatoštosamgavolio ili zbog utočišta koje mi je bio ili zbog(a to mi diže kosu na glavi)50-100 'iljada?


A što je uopće ljubav, ova naša svakodnevna? Što se krije iza nje? Nagon za samoodržavanjem uglavnom, bez obzira kako mi to lijepo upakirali i pisali pjesme o tome.

Ti kao da si se prisjetio neke druge ljubavi, one bezuvjetne, da ne kažem 'Božje' . Zato ti se i ljubav prema djedu sad čini falša i samo iz koristoljublja.

I što sad misliš? Ponovo zaspati, ili? Vidim, već te tapšaju po ramenu: 'samo se ti vrati nanati i sve će biti u redu. Ne brini, proći će te...'

Kad se ljudima desi ovo kao tebi, obično nagonski se žele vratiti jer im se stvarnost čini previše stvarna, surova.

Čuj, uvijek je ljepše spavati, nego suočiti se sa stvarnošću. A to nije lako i traži puno hrabrosti.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 3:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Da li se Dado uopste i poceo buditi?
Mozemo mi pisati ovdje 3 dana (trla baba lan da joj prodje dan), zar nije covjek ovo napisao:
Citat:
'Šta ako poludim i ostavim porodicu?Šta ako ubijem nekog?Šta ako shvatim da je sve ništa,da sam u iluziji i da u stvari ne osjeæam ništa,da ni ne postojim.Šta ako sam lud,nedostojan,zarobljen,izgubljen.....samo su neka od tisuæe pitanja koja sam si postavio.


Sta ako je taj CD program koji ga tjera na nasilje, to sam gore vec procitao.
Mislim da bih trebao ostaviti CD i takve stvari, naravno, niko ne zeli ovdje da spavas, ali ako nisi citaj Gnostiku, Gurdjijeva, uradi instaliranje par knjiga i citaj, idi lagano, polako korak po korak.
Ne znam, ali mislim da je problem u nasilju koji je pretrpio kao djecak.
To je samo moje misljenje, jer imam rodjaka koji je vec lezao u zatvoru, imao problema, a to je sve kriv njegov dragi tatica koji ga je tukao do besvijesti.
Zamisli ovo, taj momak dobije 5 u skoli, i njemu kao nagrada nema ici vani, nego sjedi i uci da bi u sutra dobio 5, jer ako ne dobijes idu batine batine i samo batine. Ja kao dijete koje odrasta 10 metara od njegove kuce, dobijam 3 u skoli roditelji me pustaju vani i ja ulazim kasno u kucu. Zamisli koji je to udarac na dijete :?:
Zbog cega :?:
Bolesnih ciljeva nekih roditelja!! (CAST IZUZECIMA)
Zar svete knjige ne uce da se roditelj postuje, posebno majka,a milioni su slucajeva gdje bas roditelj unisti svoje dijete.
Da li je to samo iluzija ovog takozvanog vremena :?:.
mislim da to uopste nije vazno. Dado ako zeli da se probudi i ako osjeca da sa ovom danasnjicom nesto nije u redu, on treba da cita i uci, a rezultati ce stici.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 3:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Svakom je dano onoliko koliko može da podnese. A forsiranje donosi opasnost, a u forsiranje može spadati i taj cd.

Zato je nemali broj slučajeva onih koji su puknuli, pregorio im osigurač, poludjeli, napravili samoubojstvo, među onima koji su nešto forsirali, kontaktirali s duhovima, bavili se raznim tehnikama i slično.
Čini mi se čak da je galaksija bio u jednom tekstu spomenuo čovjeka koji se bavio chanellingom da je napravio samoubojstvo. Ne vjerujem da je to bila slučajnost.

Ja bih svakom savjetovala da nikad ništa ne radi ako to što radi ne razumije. To se odnosi i na razne rituale i slične stvari.

Ali ove spoznaje do kojih je Dado došao...koliko sam ja shvatila nisu samo rezultat slušanja tog cd-a nego mi se čini da su došle spontano bez obzira na cd. Nek me ispravi Dado ako griješim.

A sad bi bilo najgluplje kriviti nekog drugoga, roditelje, odgoj...od toga nikakve koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 3:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ohohohohhhoooooo !!!

Vidi, vidi... lijepih li postova... baš sam se razveselio kad sam sve ovo pročitao.

Prvo da pozdravim Dadu, novopristiglog člana foruma: Welcome to the club!!! Onaj cd pokloni neprijatelju ( ne, u biti ga negdje baci ), i moj savjet je da si pročitaš malo sadržaje na stranici i ostalim sličnima ( imaš linkove tu ). Posebno Svemirski priručnik ( E.T.101 imaš komplet na engleskom je na stranicama znanja - link ti je na početnoj ) - jer si upravo počeo svoju misiju - probudio si sebe iz iluzije i počeo razmišljati svojom glavom. Svi smo se više-manje slično osjećali, ili se još uvijek osjećamo. Kao da gledam jedan dio sebe prije nekoliko godina... hehe !

Ovdje samo pitaj ako treba pomoć, ljudi će ti objasniti kako stoje stvari. I sve si sam u sebi protumači - ništa ne uzimaj zdravo za gotovo sve dok ti tvoje unutanje "ja" ne kaže da bi to moglo biti tako.
Izgleda da si imao "sjećanje" iz nekog prošlog života, tj. tvoja duša ( super - bar si saznao da je imaš, za razliku od mnogih organskih portala ) je to već "proživjela" u nekom drugom tijelu ili čak realitetu, a moguće je i da nisi uvijek bio u čovječjem tijelu. Nekad duše inkarniraju i u "vanzemaljska" tijela drugih vrsta bića, pa doživiš i iskustva s drugih nivoa postojanja i realiteta. Ništa strašno - ne brini, oslobodi se svih vrsta strahova, ne mari što drugi kažu o tebi - i bit ćeš OK.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 3:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Svakom je dano onoliko koliko može da podnese. A forsiranje donosi opasnost, a u forsiranje može spadati i taj cd.

Zato je nemali broj sluèajeva onih koji su puknuli, pregorio im osiguraè, poludjeli, napravili samoubojstvo, meðu onima koji su nešto forsirali, kontaktirali s duhovima, bavili se raznim tehnikama i slièno.
Èini mi se èak da je galaksija bio u jednom tekstu spomenuo èovjeka koji se bavio chanellingom da je napravio samoubojstvo. Ne vjerujem da je to bila sluèajnost.

Ja bih svakom savjetovala da nikad ništa ne radi ako to što radi ne razumije. To se odnosi i na razne rituale i sliène stvari.


Naravno mimi, to sam zelio da kazem.
On kao on moze odbaciti ovo ovdje sve sto se pise ili bilo sto drugo, do njega je do njegovog ja da pokusa da razumije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 14, 2005 10:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
...vjerovatno da je pretezak kofer bola koji vuces godinama sa/za sobom Dado i mozda je dosao momenat da ga "bacis". Da ga se rijesis jer si mozda nesvjesno svjestan da ti je kao kugla o nozi zatvorenika. Tesko se inace covjek rijesava bilo cega na sta je navikao. Mozda bas je bol ta koje se najteze rijesiti. I ako se vratimo u proslost, uvidjecemo da oni bolni momenti imaju dubinu, dok lijepa sjecanja nekako kratko traju i kao da ih je jako malo. sama cinjenica da kako kazes ne mrzis je vise, vec je zalis je da si nadrastao samog sebe.Onog Dada kojeg si imao godinama u mislima dok si nosio tu bol. Sad vise nema potrebe da "pamtis" i nosis taj prtljag i sam taj dozivljaj sa CD-om gdje gubis "sebe" je znak da je vrijeme da taj dio sebe i bacis. Covjek inace zivi ili u proslosti ili u buducnosti. Ovaj momenat SAD rijetko tko zna da iskoristi i uistinu uziva u njemu. Nase vrijeme su nase misli. Juce, danas , sutra...
Dado, da bi covjek osjetio istinsku srecu mora da se opusti i zaboravi na sve oko sebe. tako i u autobusu, na trgu... u masi biti, ali biti sam.
Strah koji osjecas, cak ga i ja osjetim citajuci sto pises, nije mala stvar. Ja vjerujem da znas odgovor, samo ti taj strah nece dati mira dugo ako ga nepobijedis. Prosla sam kroz slicnu situaciju. Nisam dobivala batine, tu je razlika, ali neka slicna iskustva sam imala. Strah je bio ogroman. Ja sam ga pobijedila uz Boziju pomoc i dans imam samo strah jedino od Boga i to je lijep strah. To i nemozes nazvati strahom. ...
Ne znam da li ti je majka ziva, ali vjerujem da bi spoznaja da je tvoja majka bila bolesna zena puno pomogla i tebi i njoj.
Poslije prozivljene patnje postaje se jos bolji, plemenitiji, karakterniji, duhovniji, ozbiljniji. Zar bi ikad neoblikovano zeljezo postalo celik da nije kaljeno u vatri?!
Naravno neodobravam niti jednog momenta nasilje. Posebno ne majke nad djetetom. Majka sam i sama znam sta to znaci. Dado ti nisi birao da budes rodjen kao sto nisi mogao birati ni majku. A isto tako tvoja majka, vjerujem da je mogla(bila svjesna) izabrala bi drugaciji nacin odgoja svoga sina.
Oprosti mi ako sam bila gruba, osjecam tezinu bola kojom si sebe "obukao" i drago mi je da pocinjes da mijenjas odjecu. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 7:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Dado ti nisi birao da budes rodjen kao sto nisi mogao birati ni majku.


A vidiš, ja vjerujem upravo suprotno. Da mi sami biramo svoje roditelje koji su najprikladniji za naš duhovni razvoj. Naravno, ne bira ih naša osobnost nego ono 'istinsko ja' u nama koje mi tokom života trebamo probuditi i to nam je jedini zadatak, jedini razlog zašto smo ovdje. Svi ti ružni događaji imaju svoju veliku vrijednost bez obzira što su nas toliko boljeli i još i danas bole.

Dado,
puno nas je došao na zamisao da ubije nekog svoga bliskog, ili roditelje ili braću ili prijatelje. Na žalost koliko god to strava zvučalo, a strava i jest...to je 'normalno', to je ta naša jadna situacija. Sva sreća da imamo razum pa te svoje misli ne realiziramo.
I tek kad istinski shvatimo u kakvom se glibu nalazimo, spremni smo da iz njega izađemo.

Ja mislim da je tebi ovo što se događa prekrasno. Izuzev onog cd-a koji se ipak nije tu naišao bezveze. Ipak ti nisi ništa vidio što nije u tebi.

Kad, gledaš realno, pa ti si oprostio majci razumjevši je, u tebi je nestalo agresije, pa čak si i prestao jesti meso, pušiti, što je još jedna vrsta samoagresije.

Ma znaš šta, ja mislim kad bi se ti i vratio, ne bi nikada imao mira. Treba sad ići u potpuno novom smjeru...naravno ...koji je taj smijer morat ćeš sam otkriti, to ti nitko ne može reći. Traži....čitaj...naći ćeš mnoge ljude sa sličnim iskustvima...evo probaj na primjer shvatiti Gurđijeva ili što te privuče.

A čak mislim da će te promjene na tebi utjecati i na tvoju okolinu i da će se i oni, svaki prema svom određenju polako početi mijenjati. Naravno, od drugih ne treba očekivati da te razumiju, mnogi te vjerojatno i ne mogu razumjeti koliko god se trudili.

I dalje ćeš ti za druge biti onaj isti, biti suprug, otac, ići ćeš na posao...ali ti nećeš biti isti. Isus je govorio za to stanje: 'u svijetu ali ne od ovog svijeta'. :)

pozdrav
m


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 9:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Još jedan zanimljiv Castanedin tekst:

FILOZOFIJA JADNIH BEBA

"Stalno susrećem ljude koji umiru od potrebe da mi ispričaju svoje bajke o seksualnom zlostavljanju. Jedan tip mi je rekao da kada je imao deset godina, njegov otac je zgrabio njegovog pijetla i rekao: "Ovo je za jebanje!" To ga je traumatiziralo deset godina! Potrošio je tisuće dolara na psihoanalizu. Jesmo li toliko ranjivi? Sranje. Ovdje smo već pet milijuna godina! Ali to ga definira: on je "žrtva seksualnog nasilja". Mierda. Svi smo mi jadne bebe.

Don Juan me je prisiljavao da ispitam kako sam se odnosio prema ljudima želeći da me oni žale. To je bio moj "jedinstveni trik". Svatko od nas ima jedan trik koji rano nauči i ponavlja ga dok ne umre. Ako smo stvarno maštoviti, imamo dva. Uključite televizor i slušajte 'talk show': jadne bebe do kraja. Mi volimo Isusa - krvari, pribjen na križ. To je naš simbol. Nikoga ne zanima Isus koji je uskrsnuo i uzdigao se u nebo. Mi želimo biti mučenici, gubitnici; ne želimo uspjeti. Jadne bebe, mole se jadnoj bebi. Kada je čovjek pao na koljena, postao je šupak kakav je danas."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 12:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Ej, Dado...svaka ti čast :)

Iz bilo kojih knjiga mi ne možemo ništa naučiti. Mi jedino možemo učiti iz SVOJIH ISKUSTAVA. U knjigama možemo jedino naći iskustva DRUGIH LJUDI. I one nam mogu služiti samo kao utjeha: da, to sam i ja proživio, nisam u ovome sam.

Jesi li ti svjestan Dado koliko si ti vrijedan za nas, i koliko nas Učiš možda ni ne znajući to. Ma kakav kastaneda...ti bi trebao biti onaj koga se čita :)

pozdrav
m


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 15, 2005 1:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Dado je napisao/la:
Mene zanima,Sofija,šta ti misliš kad misliš.Misliš li da si svjesna kad izvlačiš citate?Da nisi potajno zaljubljena u kastanedu?Da li si tužna što nemaš nekoga tako pametnoga kao kastaneda da ti u svakom trenu tvog života kaže što je ispravno.I da ga slušaš.Pošalji me u pizdu materinu,reci šta god hoćeš samo neka to budu ono što ti misliš.Ja sam tebi rekao.


Niti neznam kako Castaneda izgleda, niti me to zanima. Doživljavam ga samo kao nekoga čija su mi iskustva bliska, baš kao i Gurđijeva.

Nisam "tužna što nemam nekoga tako pametnoga kao Castaneda da mi u svakom trenu života kaže što je ispravno", jer znam da imam nešto puno vrijednije u svome srcu.
Tužna sam samo u trenucima kad ga ne mogu čuti i slijediti.

A ne mogu ga čuti u trenucima kad si umišljam da sam u filmu koji se zove "Moj život" glavni i jedini lik upravo "ja"!
Kad se uspijem distancirati od svoje subjektivnosti, pogledati se sa strane kao da se sve to događa nekome drugome, tada puno bolje vidim i razumijem.
Ali znam da ti ne mogu pomoći, jer nismo u istom filmu.
Mene tvoj film ne zanima, a tebe ne treba ni zanimati moj.
Film treba zaustaviti.

Da si ti stvarno sve to riješio kao što nabrajaš, nebi toliko rečenica počinjao sa "Ja".
Taj tvoj "Ja" je zapravo tvoj najveći protivnik, ako te već zanima što "ja" mislim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 88 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz