Sada je: pet maj 17, 2024 9:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 249 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon nov 24, 2008 7:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Cowboy Bebop je sve lepo opisao. Procitaj vrlo pazljivo.

Ja sam radila nehipnoticku regresiju pre, ne secam se tacno, ali bi moglo biti, 10- tak godina. Veoma je bitno da imas tacno definisan problem koji zelis resiti. I da te vodi iskusan regresoterapeut u kojeg imas apsolutno poverenje.

Problem koji sam ja imala je bio taj sto sam cesto i iz cista mira, bez ikakvog povoda imala "napade" bezrazlozne, duboke, duboke tuge.

U toku terapije, kada sam pocela ponovo da prozivljavam situaciju koja je bila uzrok tog mog problema, pocela sam da placem... Nakon regresije, covek mi je rekao da je tada razmisljao o tome da me izvuce odatle jer se zabrinuo da mi srce ne otkaze od tolikog ocaja i placa...
Medjutim, ipak je uspeo, vrlo pazljivo, da me vodi dalje. Korak po korak, i dosli smo do kraja terapije.

To je dakle, samo jedna od opasnosti.

Sledeca je bila, kada sam se nasla u astralu, nakon jedne "svoje smrti". Vrlo je bilo poucno i zanimljivo iskustvo, prozivljavati sam proces umiranja i odlaska dalje. Ali kasnije, u astralu, srela sam neki entitet, za koji se ispostavilo da NIJE blagonaklon. I tada mi je regresoterapeut pomogao da se izvucem.

Nemojte raditi regresoterapiju iz ciste zabave i znatizelje. Time necete uraditi nista dobro za sebe. Rizik je preveliki.

Eto, ukratko i doduse na brzinu, ali se nadam da ce nekome biti od koristi.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 02, 2008 11:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
imam pitanje jel se regresija moze obaviti negdje u zagrebu,ako netko zna jel ima netko tko to radi?

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: regresija
PostPostano: čet dec 25, 2008 7:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 24, 2008 9:12 am
Postovi: 18
Lokacija: varaždin,hrvatska
imam osjećaj da u meni postoji još nešto što je nedorečeno odnosno nekog djela sebe ne mogu se "sjetiti" a mislim da bih trebao. da li trebam otići na regresiju i na što trebam paziti? #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hipnoza
PostPostano: pet feb 13, 2009 7:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Pozdrav svima, lijepa tema...

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 7:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Hipnoza je potpuno prirodno opuštajuće stanje , mentalno i fizičko gdje ste svega svijesni. A regresija sastavni dio hipnoze

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Zadnja izmjena: amir; sub feb 14, 2009 9:33 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hipnoza
PostPostano: pet feb 13, 2009 7:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Ja mislim da ne postoji nehipnotička regresija...

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Zadnja izmjena: amir; sub feb 14, 2009 9:23 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 8:40 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Morao sam Amire reagovati na tvoje suvoparno izlaganje, u kome si naveo da je "nehipnotička regresija" glupost. Uvažavajući tvoje mišljenje, jer ono je tvoje, i samo tvoje, rećiću u kratkim crtama, svoje.(ono je samo moje)

Ja sam bio na nehipnotičkoj regresiji u Samoboru kod Zrinke Jančić.(Knjiga - Put u prošle živote) Ona nije toliko bitna koliko je iskustvo koje sam kod nje doživio. Poruke koje sam dobio iz viših svjetova bile su snažne i jasne, a samo su pojačale moje misli i dale mi snagu kroz poruku da sam na pravom putu (naravno to je samo važi za mene) koji sam odabrao.

Uz to tu na licu mjesta imao sam i čišćenje duše a i susret sa onima sa kojima sam i želio da se nađem. Pošto, nadam se da shvaćaš, da ne postoje slučajnosti, tako i moje iskustvo nije slučajno a vjerovatno ni druga, koja su druge individue doživjele.

(Moram ti reći da mi je poslije bilo jako fino ali da se moj život počeo formirati upravo onako kako su mi poručili a i onako kako sam ga ja odabrao)

Nebih više o tome, samo takvo izričito pisanje, šta je dobro a šta je zlo, a još uz to i poruka kako ćeš ti to sve objasniti me upozorava da nešto fali i da je trulo u državi Danskoj, a uz to još i bolesno.

Gdje će ko i kada dobiti poruke od duhovnog svijeta sigurno nezna, ali sigurno ih nemože primiti od istjerivača đavola ili putem hodža i popova, a još manje salijevanjem strava. Dakle, svako će na svome putu doći na mjesto gdje je sam odredio a ne gdje mu drugi određuju.

Možda malo više poštovanja prema nećemu o čemu neznaš, ili ti je konkurencija, osim ako ovo nije lični marketing ili biznis plan. U to se ne petljam.

Isus reče: Čuvajte se lažnih proroka u pustinji.

Izgleda da su već tu, jer pustinja u ljudskim dušama koja je već odavno iziskuje i lažne proroke i spasioce.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hipnoza i regresija
PostPostano: pet feb 13, 2009 8:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Dobro, možda i ima nehipnotička regresija, ustvari službeno po nazivu postoji.

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Zadnja izmjena: amir; sub feb 14, 2009 9:33 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 9:02 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Amire, neznam dali se shvaćamo, bio sam u potpunosti svjestan ovog fizičkog svijeta, jer je Zrinka sjedila kraj mene i postavljjala mi pitanja na koja sam odgovarao i imao svjesnost sa ovim svijetom.
Ali to što ti govoriš ja bih prije nazvao da sam bio u dobroj meditaciji i u tom stanju sam došao u kontakt sa onima sa kojima sam i želio.

Ne ulazim u tvoju stručnost, niti želim da o njoj diskutujem jer mi je nepoznata, ali dozvoli meni da znam koji mi je kaladont bolji, koji prašak ili koja supa. (alegorija naravno) To sam i maloprije naveo, uticati na tuđu slobodnu volju "Nicht gut", ni za jednu stranu, a posebno za onu koja još nema dovoljno znanja ni čvrstine da se odupre. Poz...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hipnoza i Regresija
PostPostano: pet feb 13, 2009 9:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Da razumijemo se, prepoznao si da je Zrinka prava. Drago mi je da si naletio na takvu osobu.

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Zadnja izmjena: amir; sub feb 14, 2009 9:34 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 9:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Amire ja nijesam tražio to od pratioca ali me je on naučio kako se prolazi kroz prošle živote. Tako po volji mogu prolaziti u bilo koji prošli život. To prolaženje je zapravo kao gledanje kroz zatvoreni prozor. Sve vidiš i sve znaš ali ne možeš uticati ninašto. Na isti način mogu ići i u buduće događaje ali samo do smrti. U sljedeći život ne mogu ići jer naiđem na stražare koji ne dopuštaju dalji prolaz. Sve to radim samo u duhovnom svijetu i ne mogu dok sam u tijelu.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 9:31 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
O.K. ako je "nehipnotička regresija" kakva je onda hipnotička, ili sam razumio da druga i ne postoji. Koliko sam shvatio iz tekstova u kojima su opisivane otmice od strane "Vanzemaljske civilizacije" to je bila hipnoza, ali tu je takođe bio povratak u prošla zbivanja ili je to opet drugo. Slažem se da to nije odlazak u prošle živote nego samo u sadašnje događaje.
Ali događaji, dali iz prošlih života ili iz ovih pohranjeni su u dobokoj podsvjesti (da je tako definišem) i putem hipnoze iskusan hipno-terapeut može da sa pacijentom u njih uđe itd, itd.
E sada, koja je razlika i dali je ima ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 9:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Da, sve je spakovano u podsvijest. Regresijom se može sve izvući van.

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Zadnja izmjena: amir; sub feb 14, 2009 9:35 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 9:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Južni rstu ja na to gledam ovako. Tvoji prošli životi su samo tvoji i ne možeš se sjetiti tuđih života. Postoji neki mehanizam u ljudima koji nam je ugrađen i to je zaborav. On se automatski uključuje tvojim rađanjam i zato zaboravljaš prošle živote. Kod otmica i ostalog je isto postoji taj zaborav koji se uključuje i ne možešse sjetiti nekih događaja. Ja sam taj prekidač preklopio tako da za ovaj život ne važi zaborav i svega se sjećam bilo iz fizičkog ili iz duhovnog svijeta.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hipnoza i Regresija
PostPostano: pet feb 13, 2009 9:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Formica ako mogneš javi mi se na e-mail, zanima me dosta putovanje duše... astralna projekcija...

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Zadnja izmjena: amir; sub feb 14, 2009 9:36 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 10:00 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
www.galaksija.com/karlaturner.htm - osim ovog teksta i ovog ispod ima ih još mnoštvo.

Đenđi Samardžija se bavi regresoterapijom, radiestezijom, alternativnim terapijama i masažama koje uključuju, pored ostalog Taijiquan, Qi gong, psiho-energo i aromo-terapije...Ima dugogodišnje iskustvo kao okultni praktičar i instruktor...

Da li dajete prednost nehipnotičkoj u odnosu na hipnotičku regresiju i kakva je razlika izmedju ove dve metode?

Prednost dajem nehipnotičkoj regresoterapiji koju i radim. Iz ličnog iskustva znam da je naj značajniji element u regresoterapiji potpuno i svesno doživljavanje svake scene, emocije, odluke...To je onaj "lekovitiji" element terapije.

I još nešto isto toliko važno! U nehipnotičkoj terapiji vi ste u takozvanoj dvostrukoj, preklopljenoj svesti. S jedne strane ste potpuno svesni sebe i svoje okoline s druge stane doživljate emocije i stanja zbog kojih ste i došli na terapiju. Upravo ta preklopljena svest, tj. deo svesnosti o sada i ovde ostavlja u funkciji sve automatske sisteme odbrane. Zato, ako je buduće iskustvo prejako za klijenta, ako njegova psihoemocionalna struktura to ne može pravilno da podnese, regresoterapija ne uspeva. Jednostavno se mehanizam odbrane uključi, obično se zamrzne slika i dalje se ne može! I to treba poštovati! Ne smete da gurate klijenta u doživljalj, jer njegovo više ja zna zašto mu ne dozvoljava pristup informacijama. Sistem odbrane je odlučio da bi doživljalj bio prejak, preuranjen, ili da osoba karmički nije dovoljno zrela za tu spoznaju i zato je ukida!

U hipnotičkoj regresoterapiji za sve ove važne odluke, svesno preživljavanje i izvlačenje zaključaka i pouke iz terapije, (da ne kažem prošlog života) nema mogućnosti, što je velika mana i rizik za klijenta. Naravno, u izuzetnim slučajevima, kada klijent nije u stanju da sam odlučuje, kada ugrožava svoj ili tuđi život, mora se pribeći hipnotičkoj terapiji. Tada odluka nije njegova (jer ne može biti), a terapeut preuzima odgovornost za klijentovu Karmu.

Ovdje je malo drugačije Amire a nije loše na Google upisati hipnotička regresija i ima mnoštvo stručnjaka koji ponešto govore o tome.
Koliko ja vidim problem je u sledećem;
Da bi neko nekoga "hipnotisao" on mora biti vrstan stručnjak a ne kursista (kao ovi sa današnjim fakultetima) a za to je potrebna dobra i kvalitetna škola, talenat, znanje i još mnoštva drugih stvari.

U nedostatku stručnjaka iz ove oblasti na ovim prostorima dobro dođu i kursisti. Ali svako ima pravo da vjeruje u ono što on želi. Pozdrav
(hvala na pisanoj diskusiji). Sa ovim ti želim laku noć. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hipnoza i Regresija
PostPostano: pet feb 13, 2009 10:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Đenđi Samardžija ima svoje mišljenje i ja ga poštujem... Kao i vaše ovdje.

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Zadnja izmjena: amir; sub feb 14, 2009 9:37 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 10:19 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Vjeruj mi Amire da sam upoznao mnogo dr. raznih nauka a većini nebih smio dati ni dve krave da čuvaju. To što nosiš komad papira kojim mlatiš je možda i opterećenje koje ti neda da nešto savladaš. Neznam.

A moja najveća prednost u odlaska kod mehaničara je bila ta, što sam od prvi puta shavtio da ko je od njih dunđer a ko je pravi. Na meni je ostao izbor kod koga dalje da idem.

Nisam čak imao potrebu ni da učim mehaniku jer sam imao novac a oni su bili ti koji su za mene radili. Poz..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Hipnoza i Regresija
PostPostano: pet feb 13, 2009 10:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Ma samo napred ;)

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 13, 2009 11:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Amire, ako te ne mrzi, objasni ukratko, koja je tacno razlika izmedju coveka koji je pod hipnozom i coveka koji nije pod hipnozom.

Hvala.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 249 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz