Sada je: sub apr 27, 2024 4:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 249 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: pon jan 06, 2014 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Nikada do sada se nisam srela sa temom klonova. Alf, ovo sto si ispricala- jako me je zainteresovalo... shvatam koliko je to siroka tema, i zasto se o njoj malo zna...
Procitacu to sta je na linku cim budem imala malo vise vremena, i pokusacu da pronadjem jos literature- opet ako mi se ukaze prilika... znaci mi to na sta si me uputila.
Prvo pitanje posle ovoga sto sam sada procitala mozda i pretpostavljas... namece mi se misao - da li svaki klon zna da je klon? Ili neki znaju a drugi ne znaju? Da li ja, koja ovo pisem mogu biti klon, a da to ne znam? Kako znam da sam original?
Nesto mi pada na pamet i moj otac- nisam sigurna kakve veze moze imati u celoj toj prici, ali iz nekog razloga mislim/ osecam da ima veze( neverovatno licimo fizicki i po temperamentu- ali je velika razlika u umu- rekla bih na potpuno razlicite nacine obradjujemo informacije oko nas)...
Sada mi je jasno u potpunosti ono sta si mi rekla za moj san gde bezim od cudovista sa 3 psa koja niposto ne smem da ostavim, koliko god da bezim... toliko je jasno da su ta 3 psa moji Dusa Duh i Um.
Jasno je da je velika verovatnoca da imam klonove...a ipak nisam ispustala moja 3 "psa" nikako, barem do kraja sna...
U Beogradu nema ljudi koji se bave regresijom ili hipnozom -za sada ( ili ja nisam dosla u priliku da saznam za njih). I jasno je koliko je vazno ko je osoba kojoj bi to bilo povereno...

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: pon jan 06, 2014 10:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
klon - kopija nečega...dakle, sa lakoćom se može ukrasti duša! Samu ju iskopiraš...a zatim, sa lakoćom se klonu može dati tuđi um, jer jedinka iz sna isuviše veruje sebi, i onda klona vratiti masteru.

Ako nekome ovo zvuči kao šala prevarit će se.:D

No pa hajde analizirajmo:
šta uopšteno predstavlja pas?
Poverenje, ljubav, sigurnost, oprez, osetljivost, poslušnost,...

A čudovište: strah, patnju, nemoral, nered, haos, ...

I šta dalje?
Uznimo da je čudovište nemoralno obavezivanje i stane juriti u ovoj varijanti “ljubav“ da bi uspostavila balans. Kakav balans? Pa recimo, ako neko smatra da treba težiti samo za ono što će da mu se sviđa, onda on propušta da uračunava ono što mu se ne sviđa. A vidite sve je u opticaju...a za balans, ravnotežu treba biti pošten u sagledavanju. Onda čudovište s pravom traži svoj dio :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: uto jan 07, 2014 7:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Ukradena dusa bi podrazumevala nepostojanje duse tamo odakle je ukradena... ja sam postojanja moje u meni itekako svesna...mozda bi me to razlikovalo od klona? ( A mozda je moguce i postojanje klona sa dusom? :-k ) Ali, koliko sam zasad shvatila- original sluzi kao "baterija" nekim klonovima. ( A mozda je dusa originala naceta klonom :-k ? )
Takodje, itekako sam svesna bezdusnosti u okruzenju. A gotovo sam sigurna da imam klonove.
Sto se tice balansa- naravno da treba videti sve strane- vec sam rekla da me ne interesuju samo stvari koje su mi lepe i privlacne. Ako posmatras svet kroz "ruzicaste naocare"- nikada neces videti siru sliku... na bezdusnost ne mogu da "oguglam" zazmurim pred njom i da samo pobegnem- kako se najcesce radi ( ne moram ja biti njena zrtva da bih je primetila), a mogucnost postojanja mojih klonova me nimalo ne raduje...
Cudoviste trazi svoje "pravo"...ali i moja malenkost ipak trazi i neko svoje "malecko" pravo :hello2: ( da ga ne trazim, verovatno bih se predala tom cudovistu)... :-) . I zbog toga je i ceo zivot u stvari borba dobrog i loseg i trazenje balansa ( pa i za one koje uopste ne interesuju ove teme i ne posecuju ovakve forume) .
I robotix- naravno, ovo nisam mislila iskljucivo na fizickom nivou- ali je primenljivo i tako :-) .
Zasto mislis da cudoviste ima sva prava, a ja nijedno? :love3:

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: uto jan 07, 2014 8:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Da budem iskren što se tiče klona ja pojma nemam odakle neko crpe informacije...no ipak precizno znam šta je to klon jer se bavim montažom zvuka i slike. Prvi put sam došao u dodir sa kloniranjem sempla u jednom muzičkom programu za play statin 1...Naprosto izklonirati po ovom principu ispada preobraziti algorimam DNK u drugu varijantu melodije :D

Gledam kroz sempl (sample)...sempl je ovde pak osnova onoga što poznaješ o sebi i to konstantno i vidno se pokazuje...mutiranjem svoga ponašanja iz osnovnog algoritma ponavljanja je ustvari klon s tim što bi morao da postoji na drugom mestu kao zasebna konfiguracija svesti. Samo ako biće koje je klon ima sopstveni život, dakle, telo - tek tada je klon.

Zato i nagoveštavam, da postoji velika indicija da se bude obmanut ako se dubinski čovek ne preispita. Verovanje da čovek bude na drugom mestu od jednom je samo parametar prelaska razdvojene svesti zbog neke svrhe. Npr.preživljavanje smrtne opasnosti. Inače podeljenost bića čoveka nije moguća.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: uto jan 07, 2014 8:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
robotix je napisao/la:
Inače podeljenost bića čoveka nije moguća.
Kako da nije podijeljenost moguća...
Patološki nastrojenih pojedinaca na sve strane - Internet je najbolji pokazatelj - poremećene osobe uvijek traže dokaz u drugom, a nikad u sebi ili u svom djetetu.
Ne brinite o dokazima drugih, oni ih imaju, a mogu ih i pokazati ako je potrebno - svi dokazi su ustanovljeni onda kada je to i bilo potrebno... brinite o svojim dokazima - gdje se i zašto nalazite - prisustvujete li koncertu da biste čuli muziku ili da bi vidjeli ženske noge, radite li posao da vam ne bi bilo plaćeno ili da biste zadovoljili svoj ego i novčanik, imate li prijatelje koji su vaši poltroni ili one koji vam kažu istinu onda kada je to potrebno.
Sve ostalo je presipanje iz šupljeg u prazno i pokazivanje svoje nemoći.
[-X


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sri jan 08, 2014 1:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Mislim na podjeljenost kao cjelinu.
A to naravno znači jedno kao na primer ili si racionalan ili nisi.
Čim se neko djeli on nije racionalan, nema jasnoću, nije precizan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sri jan 08, 2014 7:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
robotix je napisao/la:
Mislim na podjeljenost kao cjelinu.
A to naravno znači jedno kao na primer ili si racionalan ili nisi.
Čim se neko djeli on nije racionalan, nema jasnoću, nije precizan.


Pa zato se i dijeli :) - dijeljenje je osnova svih programiranja. Znaš onu: podijeli pa vladaj!
Problem koji iz toga nastaje je što dijelovi ne znaju više da su Cjelina. I da bi se ponovno upoznali - može se to raditi i ovim metodama - regresijom i hipnozom - iako postoje i one druge - a to znaju oni koji zaista meditiraju, jer dođu do one promijenjene svijesti u kojoj "racio" ne živi na način kako ga mi ovdje precipiramo.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sri jan 08, 2014 12:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Neznam za “podeli pa vladaj“ :D ali mi je poznato “open your mind“ (otvori svoj um)...ima toga u filmu Total recoll sa Švarcenegerom dobra priča.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sri jan 08, 2014 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
robotix je napisao/la:
Prvi put sam došao u dodir sa kloniranjem sempla u jednom muzičkom programu za play statin 1...Naprosto izklonirati po ovom principu ispada preobraziti algorimam DNK u drugu varijantu melodije :D

Moguce da je to to :D . Ja sam "klonirala" neke crtane likove iz crtaca kada sam kao klinka htela da pokusam nesto da nacrtam . Dusko Dugousko je tada dobio nebrojeno klonova :lol: . I sad mu sigurno nije lako :toothy2: .
Citat:
Verovanje da čovek bude na drugom mestu od jednom je samo parametar prelaska razdvojene svesti zbog neke svrhe. Npr.preživljavanje smrtne opasnosti. Inače podeljenost bića čoveka nije moguća.

Sta je sa prezivljavanjem smrtne opasnosti? Ja sam to vise puta kao dete prezivela.

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sri jan 08, 2014 2:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Navodno, preživljavanje smrtne opasnosti...nešto te sačuva da ne pogineš...nažalost nemam svoju priču o tome...
Imamo ideju gde recimo pijanice kao bog da čuva u tim kobnim momentima...

Ali ima i priča o trezvenim slučajevima...sećam se da sam na nekom forumu čitao priče o kliničkoj smrti a najinteresantna mi je bila o čoveku koji vozio motorcikl i imao udes, on je ispovedao svoja sećanja gde je sve bio u perjodu dok se nije probudio u bolnici.
Prema Castanedi bi objašnjenje bilo otprilike da se u smrtnom trenutku pokrene skupna tačka i elastično odskače sa pozicije na poziciju da bi čovek preživeo...u svakoj poziciji se boravi u nekoj stvarnosti. Ta tačka centrira opažanje.

Koja su tvoja iskustva delfina koja si napomenula?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sri jan 08, 2014 2:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Pa jedan od primera je kada sam se u igri skrivanja uvukla u drvenu kutiju sa hermetickim poklopcem u pozi u kojoj se otprilike i pile nalazi u jajetu- a drugo dete ( da mi pomogne da se bolje sakrijem ](*,) )- zatvori bravu na tom poklopcu pa ne moze da je otvori... dosla sam do tacke kada vise nisam imala kiseonika.

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sri jan 08, 2014 3:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Delfina je napisao/la:
Pa jedan od primera je kada sam se u igri skrivanja uvukla u drvenu kutiju sa hermetickim poklopcem u pozi u kojoj se otprilike i pile nalazi u jajetu- a drugo dete ( da mi pomogne da se bolje sakrijem ](*,) )- zatvori bravu na tom poklopcu pa ne moze da je otvori... dosla sam do tacke kada vise nisam imala kiseonika.

Šta je bilo dalje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sri jan 08, 2014 5:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Pre toga sam se primirila da sacuvam sto duze kiseonik ( ne znam kako sam to tada znala, ali mi je to bila veoma jasna misao ). Dete napolju je vise puta bezuspesno uplakano odlazilo da trazi nekog starijeg ko moze otvoriti kutiju.( Bilo je letnje vreme, a mi nemirna deca kod baba i deda na selu- a svi stariji su bili negde u poljima na nekim poslovima.)
Bilo mi je sve teze da govorim ( a i slabo smo se culi medjusobno kroz kutiju), ali sam dete poslala u poslednji pokusaj da iza jedne kuce, u basti pronadje jednu osobu- sto se pokazalo ispravnim.
Znala sam da je to poslednji pokusaj, a znala sam i da cu tesko uspeti da sacekam da dodju do mene.
Prestala sam da disem, osetila sam utrnulost ruku i nogu ( ne mogu da se setim da li trenutak pre ili posle prestanka disanja)...
Nemam nikakvo secanje na druga mesta u tom trenutku ( kao primeri koje si naveo).
Osetila sam kako mi se svest gasi ( lagano, kao kada se sveca sama gasi kada dogori).
A onda sam prvo kao "iz bunara" a posle ostro, cula glasove te starije osobe i deteta koje je govorilo u kojoj sam od svih kutija koje su tu bile...
Kada je kutija otvorena, zabolelo me je u grudima i kiseonik mi je bio ostar i neprijatan- kao da su milioni zileta zaparali moja pluca... trebalo mi je vremena da prodisem a to je bilo toliko bolno da sam pomislila da cu umreti od previse vazduha.

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sri jan 08, 2014 5:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Baš je strašna priča. Interesantan deo je utrnuće tela...dešavalo mi se na desetine puta u životu da me u toku noći probudi oduzetos cele ruke do ramena. Jednom su mi se obe oduzele. Nikome to nisam pričao od ukućana. Uvek bih morao da pomerim ruku u nekom položaju da bi krv počela da struji. Osećali su se neobično oštri trnci koje bi slivanje krvi lagano smekšavalo do povratka u normalno stanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: čet jan 09, 2014 2:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
To utrnuce tela kod mene neko moze protumaciti nezgodnim "pile u jajetu" polozajem, a kod tebe nezgodnim polozajem pri spavanju :-) .
Ali pluca mi nisu valjda mogla od toga utrnuti ? Jos jednom mi se desilo utrnuce kao i tebi dok sam spavala ali u grudima, -probudila sam se, i trebalo mi je prilicno dugo da se stanje normalizuje. A nije bilo bolno kao ovo o cemu sam pisala.
A moguce je i da je san veoma blizak i slican smrti... sto si mozda i osetio utrnucem ruku, ako nisi nezgodno spavao. Ili postoji neko trece objasnjenje.
Nego, da nisu mene zamenili/ klonirali/ nakacili se- dok mi se desavalo to sta sam opisala? Zar to nije idealna prilika? :-k
Ali ipak osecam da su svi delovi tu... mozda su malo "gricnuti" ili mozda imam neke "delove" viska kojih bi trebalo da se resim / raskacim? :dontknow:
Ili se samo uspesno tesim ( iako mi tesenje nije jaca strana- ni sebe niti drugih)....

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: čet jan 09, 2014 4:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Smatram da si u nezgodnom položaju s pitanjima oko tvoje zamene. Konačno će biti kada budeš samopouzdana u to šta si prava ti.
Možda ovo, možda ono, puno možda loše utiče na psihu...počni od ovo tebe koja se bori za spoznaju.
Svašta može da ti se trenutno nametne ... Zamisli šta ti neki tekst može napraviti ako probudi osećaje neke veze sa nečim podudarnim...to je opet nova nesigurnost jer ne postoje garancije.
Npr.može ti se prikazati u svesti kako si onog časa u kutiji umrla, a neka reinkarnacija nečega ne mora čoveka, je ušla u tebi. I zbog takve vizije moraš dodatno tragati.
ps. Šta ako je reptil u tebi? Navodno se neke vrste reinkarniraju tako, traže pogodan momenat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: čet jan 09, 2014 5:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Stvarno sam previse puta rekla "mozda"- ali to "mozda" koristim kada mislim da postoji mnogo vise varijanti nego sto sam pomenula...kada hocu da kazem da ne mislim da sam sveznajuca samo zato sto sigurno mogu da kazem: "Ali ipak osecam da su svi delovi tu" ...
Ja samo razmisljam o svim mogucnostima, a to ne znaci da sam lako podlozna uticajima.
U moguce klonove kod sebe sam na primer poverovala- zaista mi nesto govori da postoji neka prica samnom u vezi toga.
Na taj nacin sagledavam i dobre i lose varijante u vezi sebe ( pominjali smo cudoviste)... ne zelim sebe da posmatram kroz "ruzicasto" ( a ujedno branim ono dobro i pozitivno u sebi- malo je to teze objasniti), i to je razlog ovih razmisljanja- nekakvo glasno preispitivanje.
Time preispitujem to dobro u meni ( jedinstvo duha duse i uma)-koliko je sigurno i istinito, prisutno, da nije moja uobrazilja... time sto to "lupim po glavi" ovakvim mogucnostima. Ako opstane...verujem da je tu jos uvek.
A to razmisljanje uopste ne izaziva zbrku u mojoj glavi...drzim otvorenim razne moguce dobre/ lose varijante ( jasno je zasto upozoravas na opasnost od toga). Nekim razmisljanjima prosto i mozes prizvati neke stvari...
Do sada je opstao taj deo mene koji se bori za spoznaju, a mislim da vera u njega i svesnost da je taj deo tu- itekako dovodi do pozitivnog ishoda napada, iako izaziva zestoke napade. Ko razume, shvatio je :-) .
Tako da reptil moze da podvije rep :-), iako ne sporim njegovu snagu ( ali ne u meni) :-) ...mislim da ipak postoji nacin da opstanemo... a sada sam i rekla kako mislim da je moguce, iako sam svesna da nismo bas na nekom zavidnom nivou .

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: čet jan 16, 2014 9:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Procitao sam knjigu 'Putovanje dusa' i pronasao mnoge odgovore... zapravo, jedan odgovor. Podsecanje na ustrojstvo duhovnog sveta velika je pomoc, zapravo to je ono sto sam (verovatno podsvesno) ocekivao od hipnoze-regresije. Ostalo cu morati sam...


http://ivantic.net/Ostale_knjiige/NewtonMichael_Putovanje_dusa.pdf


Hvala svima... :D
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: čet jan 16, 2014 10:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
Razmislite još jednom o praksi dr. Newtona:

http://www.udruga-trag.hr/index.php/tek ... soterapiju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Regresija i hipnoza
PostPostano: sub jan 18, 2014 9:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Dobro je biti skeptican. Autor u knjizi http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=9&t=4349 pominje dve vrste skeptika, prave i one koji to nisu.
Ne znam kako je dr. Newton mogao uticati na sadrzaj knjige osim smerom svojih pitanja... A mozda je sve to izmislio??? :-s


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 249 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 100 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz