Sada je: čet mar 28, 2024 9:59 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: pon maj 27, 2013 10:12 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
kako nije morbidno postojanje, jer vidim sve samo predatorstvo.


Da u OPS sistemima postojanja. Ne zaboravimo da ima i suprotan predznak egzistencije, tj. da bi se održao balans - OPD sistemi, gdje jedni drugima pomažu u zajedničkoj egzistencji...

No, imamo tu temu već...



:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: uto maj 28, 2013 12:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Ponavljam se i opet pitam: Što je duša, što je duh, što je um, tko sam ja?
Kažu da postoje materijalno tijelo, emotivno, mentalno i astralno.
Kažu da postoje duš, duh, um i ličnost. Tko sam ili što sam od toga ja?
Što je svijest? Imam li je ja? Tko je kome nadređen ili u kakvom su međuodnosu?
Svašta je napisamo na tu temu, nekad smo bliže nekad dalje od istine ili možda od stvarnosti. Međutim, ja to tako ne doživljavam.
Svijest je inteligencija, potencijal svjesnog, svrhovitog, neslučajnog stvaranja, polje potencijalne energije. Svijest je život, sveprožimajuća, titrajuća, živa, iskričava. Ona je gradivni element svega što postoji. SVIJEST Univerzuma. Kako djeluje?
Kao i svako polje potencijalne energije, najprije će prijeći u neki oblik kinetičke energije, svjesno. Kako?
SVIJEST formira zadatak, želi nešto istražiti ili iskusiti. Najprije izgradi software koji će joj biti osnovni alat za postizanje tog iskustva. Taj software je nama poznat pod nazivom duh.
Software/duh ima zadatak izgraditi niz varijanti i scenarija kojima se stječu tražena iskustva ili postižu željeni rezultati. Duh stvara mrežu, matrix na način da novo stvorenu mrežu uklapa u postojeću mrežu Univerzuma - SVIJESTI. Duh kreira i razvija potrebna bića (software) za postizanje rezultata ili za pomoć, podršku ili praćenje rezultata ili procesa.
Duh daje nalog da se materijaliziraju tijela, svjetovi, sve što nas okružuje. Sve je software koji ima interface kojeg vidimo kao pojavnost. Vidimo pojave i ne shvaćamo da su one samo posljedice djelovanja software, da su posljedica zadanih parametara koji koriste „if“ petlju, prilično često. Sve se svodi na „if“. Sloboda izbora je mogućnost od „if“. Ponekad imamo i nekoliko stupnjeva slobode, ali uvijek je tu „if“. Zalazak sunca je software u čijoj posljedici uživamo, pjev ptica, strujanje zraka, miris mora ili cvijeta u cvatu, sve je napisani software. Ja sam software.
Tijelo ima neku svoju autonomiju naizgled, izgradilo ga je emotivno, mentalno i astralno tijelo jer je tako programirano. To su elementi koji se prožimaju, zajedno čine ličnost/osobu/mene. Kad sam spojena na SVIJEST i ova tijela su osvijetljena i osnažena tada je osobnost osnažena i posjeduje osobine kojih inače nema.
Stvoreni kompleks tijela, tj, JA je pomoću duše povezano s duhom, a kad su u sve komponente u ravnoteži, tj, kad postoji protočnost tada je osoba u stanju visoke svijesti. Svijest direktno djeluje na i kroz osobu. Osoba se osjeća kao kanal kroz kojeg protječe svjetlo. Stoga je JA alat svjetla/svijesti.
Kao kombinacija brojeva i slova na sefu kad su posložene, koja je ključ za otvaranje sefa, tako i usklađenost tijela, duše, duha sa sviješću rezultira protočnošću svijesti kroz sve strukture.
Ako nisu usklađeni, negdje je blokada, svijest ne dopire do krajnjeg korisnika, mene.
Ličnost i duh su značajno različitih struktura i međusobno se ne miješaju osim ako ih netko ili nešto ne poveže, tj, emulgira – duša. Ona ima svojstvo kontaktiranja i povezivanja mene s duhom. Ona je vezivno tkivo koje omogućava protok svijesti iz duha u ličnost, pa u ovaj svijet. Donešeno svjetlo emanira kroz osobu i tako svijetli u svijet. Ali to je tako rijetko. Nema struje. Kratki spoj.
Kako je došlo do blokade?
Tko je podigao berlinski zid i zašto? Ako se onemogući interakcija ličnosti s duhom, a time i sa sviješću, nakupljeni potencijal se preusmjerava negdje druge. Teče kao soma, kao mlijeko. Nekome. Zato su podigli zid oko nas da nas odvoje od univerzalne svijesti i kanal okrenu u svoje dvorište.
Zid nije od cigle nego ga čini čvrsta elektromagnetna, nepropusna ovojnica lažnog JA koje je ništa drugo do još jedan program s interfaceom koji podsjeća na stvarnu ličnost. Ali nije. Lažno je. Kao što sarkofag obavija faraonovo tijelo, tako i lažno ja obavija tijela ličnosti spriječavajući njegovu/njihovu interakciju sa duhom, a time i sa SVIJEŠĆU.
Taj lažni ja je dio tzv. reptilskog mozga, no u stvari se radi o softwareu koji ima zadatak glumiti JA. I toliko smo poistovjećeni s njime da ga doživljavamo kao da je stvarno JA. I sve što se njemu događa je doživljeno kao da ga JA proživljava, jer taj lažnjak donese fragmente sjećanja. Pogotovo prilikom otmica. Oni ne otimaju stvarno JA (barem ne toliko često) nego lažno JA kojeg naštelavaju i prilagođavaju da što bolje priliježe uz ličnost i prati njezin razvoj, da umetne koliko god je moguće otežavajućih ili zbunjujućih odluka kako bi se osoba udaljila od svoje biti, od svoje duše koja čeka s druge strane berlinskog zida, od svog duha i svijesti. Lažno JA je najobičniji mehanički sklop kojeg šarafe, programiraju, popravljaju i podmazuju. Zato ga češće odnose na servis. I na vađenje podataka spremljenih u memoriji. I zato se s užasom sjećamo fragmenata takvih otmica i svega što je rađeno takvom JA kojeg se često i sa zabunom naziva dušom. Kakve li ironije.
Tko imalo ima pojma kakvo je iskustvo kontakta sa svojom dušom zna da to nije duša.
Duša je vezivno tkivo, komunikacijski kanal između ovog malog ja i DUHA, graditelj puta. Lažno JA potpuno blokira pristup duši. Ponekad, kad se spontano ostvari kontakt, kad lažno JA ne pazi ili se putem emocija dogodi proboj do duše, i tada ostajemo na suhome. Problem je u tome što je zbog gotovo nikakve upotrebe taj kanal komunikacije zakržljao, nerazvijen je. I opet smo nigdje. Često ga prikazuju kao nerazvijenu dušu u formi malog djeteta što može imati dvojako značenje: može sugerirati da je duša kao kanal komunikacije nedovoljno jak, nerazvijen, ali isto tako može značiti da je ostala na nivou zadnje češće komunikacije – u dobi djeteta. Takav slab kanal ne može prenijeti svu silinu informacija koju duh i svijest imaju za nas, toliko puno megabajta, pa ulovimo tek fragmente sličica nečeg dosad nedoživljenog. Kao što ni slabašan kompjuter ne može obraditi veliku količinu podataka pa se guši i blokira, mi smo u čudu jer ne znamo i ne razumijemo što vidimo i zašto, kako nam se to dogodilo, čime smo izazvali viđenje, što znače informacije koje smo dobili, koliko su značajne za nas i svašta još.
Vježbanjem kanala on se proširuje i stvara snažniju vezu između osobe, DUHA i SVIJESTI. Istovremeno lažni JA ruži koncentraciju, izaziva nevolje, ljutnje, svađe, vodi do egotripa, razdvaja ljude jedne od drugih kako se ne bi međusobno pomagali i time potakli proboj duše.
Reći da se duša boji ličnosti je najobičnija prevara lažnog JA koji si je uzeo za pravo da glumi i dušu. Tehnike koje se bave lažnim ja nisu ništa bolje od njega samoga, najobičniji gubitak vremena. Duša je blistava i veličanstvena, ona nema straha, ne poznaje ga. Duša je Hermes našeg doba. Duša i lažno JA su u nadmetanju za našu pažnju. Mi biramo da li ćemo ojačati svoju koncentraciju i usmjeriti se na stvarno ili lažno JA. Mislim da niti ne moram govoriti što je lakše. Po navici, po liniji manjeg otpora, često posustanemo i prihvatimo savjete svog lažnjaka jer je tako lakše. Svako nedjelovanje je lakše od djelovanja, bilo koje vrste. Jedna od dobrih tehnika za jačanje volje je da idem raditi ono što ne volim ili mi se ne da. Tako se suprotstavljam struji navike i manjeg otpora. I tako dok preslabi komunikacijski kanali ne ostvare dovoljno snažan protok informacija na znatno drugačijim frekvencijama koje će biti pravilno prihvaćene i shvaćene.
Sad, ako se vratim nekim, a ima ih bezbroj, definicijama duše, duha, uma, ličnosti, svijesti sve treba temeljito pretresti i stvoriti novu, stvarnu sliku što su i u kakvim su odnosima.
Duša je ljepilo koje povezuje Duh i stvarnu zakržljanu ličnost koja je prilično slabe volje i lakovjerna potisnuta u stranu k'o Pepeljuga.
Duh je program, matrica, koja se sastoji od beskonačnog broja podprograma i podprogramčića. Njime upravlja SVIJEST Univerzuma, kao generalnim programom. No malim programima i podprogramima možemo upravljati i sami ako znamo kako. Činjenica je da neki drugi znaju i da to obilato koriste na našu štetu. Do duha možemo doprijeti tek ako je kanal otvoren, tada dajemo naloge za preusmjeravanje programa i podprograma. Nenaviknuti, ne znamo niti što zatražiti od njega. Ili tražimo najobičnije materijalne stvari da nam olakšaju život.
Programeri znaju kako je jednostavno umetnuti novi kod u neku aplikaciju ako poznaješ programski jezik. Ista je stvar i ovdje. U tkivo matrice koja vlada ovim univerzumom konstantno se umeću programi i podprogrami koji su gotovo potpuno zaobišli ono što je kad bila svrha same matrice. Matrica je prevarena. Izigrana. Stvorena je paralelna matrica koja upravlja našim dijelom univerzuma. No o tom eneki drugi put.
A program k'o program, tko zna kako umetnut će svoje kodove tamo gdje mu odgovara ili će izbaciti one dijelove koda koji mu ili njoj ne odgovaraju.//
Što bi se dogodilo ako bismo potpuno uklonili svoje lažno JA?
Vjerojatno bismo se potpuno izgubili u ovome svijetu, u smislu da ne bismo bili sposobni obraniti svoju egzistenciju. Lešinari kojekakvi bi nam pokupili sve i košlju s leđa, od materijalnog do nematerijalnog. Možda su nekada tragatelji za istinom namjerno ostavljali materijalno iza sebe kako bi se navikavali na rad i život u takvim uvjetima. No smatram da to nije rješenje.
Čovjek, ako se potpuno odvoji od lažnog JA će ujedno izgubiti i najveći dio poveznica u stvarnom svijetu. Za njega mreža više neće vrijediti, a on nema izgrađenu infrastrukturu na koju bi se vezao. Što mu preostaje: PALE SAM NA SVIJETU. Ne može ostvariti društvene interakcije, ne može funkcionirati u zajednici, u obitelji, na poslu, nigdje. Zbog svoje jedinstvenosti frekvencije na kojoj boravi iznimno ja mala vjerojatnost da će naići na još nekoga, sebi slične frekvencije i tako ostaje sam. Neprijatelj s tim nema problema, možemo se mi razvijati koliko nas je volja, ako smo u društvenoj izolaciji, ne ugrožavamo ih gotovo nimalo. Dapače, možemo poslužiti kao lijep primjer prolupane osobe koja se previše dala u „duhovnost“ kao upozorenje ostalima što ih čeka ako se odluče krenuti na takv put.
Da se to ne bi dogodilo, potrebno je izgraditi infrastrukturu koja može prihvatiti osobe različitih frekvencija ili stupnjeva razvijenosti, kao nukleus, kao gnijezdo oko kojeg će se i drugi uskoro početi okupljati. Ne treba to biti ni cesta ni zgrada, dovoljan je web ili neka slična agregirajuća vrsta zajednice bez gurua i gospodara.
A lažno JA?Što s njim? Pa, neka ga još neko vrijeme. Doći će trenutak kad će infrastruktura biti dovoljno snažna da ne zahtijeva podršku ove sadašnje frekvencije i infrastrukutre koju dobivamo kroz svoje lažno JA, koje čak niti nije naše, nego njihovo.
Kako nastavit funkcionirati s lažnim JA koji se nadmeće za položaj sa stvarnim JA koje je istovremeno tek u procesu jačanja? Ako se odlučimo na duplu igru tada je potrebno shvatiti i prihvatiti da se sastojimo od svijetlog i od tamnog dijela. Kad komuniciramo sa svojim stvarnim JA koristimo svijetli dio sebe, imamo ogrtač svjetla na svojim ramenima, učimo, rastemo i sjećamo se sebe. Kad trebamo provesti neki zadatak u ovom , nazovi stvarnom/lažnom životu tada trebamo okrenuti kaput na drugu stranu i staviti tamu na svoja ramena kako bi odradili što trebamo. K'o što je vatra dobar sluga, a zao gospodar, na nama je da dresiramo svoju tamnu stranu da nam više ne bude gospodar nego sluga koji radi što mu se kaže.
A SVIJEST UNIVERZUMA, e, to je kozmičko „biće“ koje u sebi sadrži sve što je nama poznato i daleko više toga što je nepoznato. Sve stanice jednog organizma su što i galaksije u Univerzumu. Netko ga može zvati i drugačije, no naslućujem da je ovaj Univerzum tek jedna matrjoška.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: uto maj 28, 2013 10:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
Programeri znaju kako je jednostavno umetnuti novi kod u neku aplikaciju ako poznaješ programski jezik. Ista je stvar i ovdje. U tkivo matrice koja vlada ovim univerzumom konstantno se umeću programi i podprogrami koji su gotovo potpuno zaobišli ono što je kad bila svrha same matrice. Matrica je prevarena. Izigrana. Stvorena je paralelna matrica koja upravlja našim dijelom univerzuma.

Ovo je van naše moći, ako je netko hakirao matricu onda je netko mora i vratiti u normalu, sustav ne može normalno funkcijonirati ako ima virus, virus takve vrste se može proširiti i zaraziti zdravo tkivo a ona eto belaja. Gdje su ti kosmički informatičari da poprave nastali nered?

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: sri maj 29, 2013 7:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Sve je kako je i trebalo da bude, osim sto niko nije ocekivao da su ljudi bas toliko slabi :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: sri maj 29, 2013 9:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
kartikeya je napisao/la:
Citat:
Programeri znaju kako je jednostavno umetnuti novi kod u neku aplikaciju ako poznaješ programski jezik. Ista je stvar i ovdje. U tkivo matrice koja vlada ovim univerzumom konstantno se umeću programi i podprogrami koji su gotovo potpuno zaobišli ono što je kad bila svrha same matrice. Matrica je prevarena. Izigrana. Stvorena je paralelna matrica koja upravlja našim dijelom univerzuma.

Ovo je van naše moći, ako je netko hakirao matricu onda je netko mora i vratiti u normalu, sustav ne može normalno funkcijonirati ako ima virus, virus takve vrste se može proširiti i zaraziti zdravo tkivo a ona eto belaja. Gdje su ti kosmički informatičari da poprave nastali nered?


Nema ih. Nitko neće doći. Sam svoj majstor. Svako krpi svoje za sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: sri maj 29, 2013 10:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Upravo, tako je i zamisljeno, svako sebi jedino moze pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: čet maj 30, 2013 9:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
friend je napisao/la:
Upravo, tako je i zamisljeno, svako sebi jedino moze pomoci.

Tko ili što je zamislio ovakvu perverznu igru? Da smo prepušteni sami sebi to nije točno i to odgovorno tvrdim, svatko od nas ima svoga vodiča da je tome tako svatko od nas može posvjedočiti. Koliko puta smo u životu bili u životnoj opasnosti i nekim čudom se izvukli i to ne svojom zaslugom, barem se meni to događalo zahalim se tom nekom i idem dalje, neki ljudi se neće ni obazriti na takvo nešto smatrajući pritom da su se igrom slučaja izvukli.
Tko god ima iti malo soli u glavi i tko je barem jednom zakoračio na duhovnu stazu ovaj svijet je za njega izvor bijede i svekolike patnje i ma šta radio, koliko god imao i gdje god išao neće naći mir u duši. Dok ne izađemo iz programa ne možemo biti sretni ni mirni jer nam ego nedozvoljava da to postignemo. Istina je da se mali broj duša za vrijeme zemaljskog života uspio osloboditi ali većina ima tu šansu nakon smrti tijela. Poanta je u tome da se ne smijemo vezati za ništa i nikoga jer nas ta vezanost može ponovo vratiti u zemaljsku ravan.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: čet maj 30, 2013 10:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
kartikeya je napisao/la:
friend je napisao/la:
Upravo, tako je i zamisljeno, svako sebi jedino moze pomoci.

Tko ili što je zamislio ovakvu perverznu igru? Da smo prepušteni sami sebi to nije točno i to odgovorno tvrdim, svatko od nas ima svoga vodiča da je tome tako svatko od nas može posvjedočiti. Koliko puta smo u životu bili u životnoj opasnosti i nekim čudom se izvukli i to ne svojom zaslugom, barem se meni to događalo zahalim se tom nekom i idem dalje, neki ljudi se neće ni obazriti na takvo nešto smatrajući pritom da su se igrom slučaja izvukli.
Tko god ima iti malo soli u glavi i tko je barem jednom zakoračio na duhovnu stazu ovaj svijet je za njega izvor bijede i svekolike patnje i ma šta radio, koliko god imao i gdje god išao neće naći mir u duši. Dok ne izađemo iz programa ne možemo biti sretni ni mirni jer nam ego nedozvoljava da to postignemo. Istina je da se mali broj duša za vrijeme zemaljskog života uspio osloboditi ali većina ima tu šansu nakon smrti tijela. Poanta je u tome da se ne smijemo vezati za ništa i nikoga jer nas ta vezanost može ponovo vratiti u zemaljsku ravan.


Mislim da si pomiješao kruške i jabuke.
Primjer: ja ne mogu umjesto nekog meni dragog proći kroz neku tešku situaciju. Mogu dati smjernice, podršku, ohrabrenje, ponekad i financije usmjeriti, ali osoba o kojoj se radi sama treba proći kroz to iskustvo. Prema tome, naši vodiči nas mogu voditi ali ne mogu umjesto nas odrađivati stvari koje ovdje trebaju biti odrađene. Ako smo programirani, nitko neće doći deprogramirati nas u našu korist, to možemo učiniti isključivo sami. Ili će doći oni drugi koji će nas reprogramiti u svoju korist, a na našu štetu.
Onaj tko čeka da drugi za njega odrade posao bi mogao biti razočaran jer se to neće dogoditi.
Po dobroj staroj izreci: "Svatko za se travu pase".

Kužiš?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: čet maj 30, 2013 10:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Ili sto se u narodu kaze: "svako nosi svoj krst".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: čet maj 30, 2013 10:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Ma jasno je to meni, pokazati vrata ali kroz njih moramo sami proći, samo hoću naglasiti da je to izuzetno bolan proces osim toga ovdje je sve bolno, mnogi ljudi u toj agoniji traže svakojaka zadovoljstva sve sa ciljem da zaborave barem privremeno ovu turobnu stvarnost Neka mi forumaši oproste na ovom izrazu ali ja u ovoj realnosti ne vidim ništa što bi na mene ostavilo barem jednu pozitivnu impresiju, čak sam do te mjere otišao u krajnost da ni djecu neću začeti i ostaviti ih na nemilost ovoj skupini galaktičkih razbojnika, nebi imao srca gledati kako ih cijepe i kljukaju otrovima i to sve zbog nekoliko trenutaka seksualnog zadovoljstva jer nisam mogao k.... naći mjeru e pa prevelika je to cijena, radije gladan slobodan nego sit porobljen.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: uto jun 25, 2013 12:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Lampa je napisao/la:
...Ličnost i duh su značajno različitih struktura i međusobno se ne miješaju osim ako ih netko ili nešto ne poveže, tj, emulgira – duša. Ona ima svojstvo kontaktiranja i povezivanja mene s duhom. Ona je vezivno tkivo koje omogućava protok svijesti iz duha u ličnost, pa u ovaj svijet. Donešeno svjetlo emanira kroz osobu i tako svijetli u svijet. Ali to je tako rijetko. Nema struje. Kratki spoj.
Kako je došlo do blokade?
...Zid nije od cigle nego ga čini čvrsta elektromagnetna, nepropusna ovojnica lažnog JA koje je ništa drugo do još jedan program s interfaceom koji podsjeća na stvarnu ličnost. Ali nije. Lažno je. Kao što sarkofag obavija faraonovo tijelo, tako i lažno ja obavija tijela ličnosti spriječavajući njegovu/njihovu interakciju sa duhom, a time i sa SVIJEŠĆU.
Taj lažni ja je dio tzv. reptilskog mozga, no u stvari se radi o softwareu koji ima zadatak glumiti JA. I toliko smo poistovjećeni s njime da ga doživljavamo kao da je stvarno JA. I sve što se njemu događa je doživljeno kao da ga JA proživljava, jer taj lažnjak donese fragmente sjećanja. Pogotovo prilikom otmica. Oni ne otimaju stvarno JA (barem ne toliko često) nego lažno JA kojeg naštelavaju i prilagođavaju da što bolje priliježe uz ličnost i prati njezin razvoj, da umetne koliko god je moguće otežavajućih ili zbunjujućih odluka kako bi se osoba udaljila od svoje biti, od svoje duše koja čeka s druge strane berlinskog zida, od svog duha i svijesti. Lažno JA je najobičniji mehanički sklop kojeg šarafe, programiraju, popravljaju i podmazuju. Zato ga češće odnose na servis. I na vađenje podataka spremljenih u memoriji. I zato se s užasom sjećamo fragmenata takvih otmica i svega što je rađeno takvom JA kojeg se često i sa zabunom naziva dušom. Kakve li ironije.

Lažnjak je stroj, sastavljen i programiran da upravlja čovjekom. U njemu nema ni ž od života, održava ga energija osobe, a leži na sloju tame koji se nalazi na čovjeku. Što je sloj tame veći, deblji, gušći, stroj bolje radi. I obrnuto. Jedan od njegovih zadataka je sputavanje stvarnog JA, zatvaranje u uske okvire, doslovno zatvor za osobu. Unutarnji, nametnuti zatvor.
Kod nekih osoba se radi o jednostavnijem modelu, koji funkcionira jer se osoba ne razvija i ne trudi ukloniti okove, dok se kod drugih radi o vrlo sofisticiranom modelu kojeg se često dograđuje i prilagođava. Prate ga triplikati programa, što znači da ukoliko se slučajno (ili namjerno, radom osobe) dogodi da se stroj premosti, ukloni, isključi ili bilo kako drugačije onesposobi, triplikatni programi se aktiviraju i povlače ga u rad. Triplikatni programi su zaštita lažnog JA, stroja, ali su ujedno i kopija potrebnih zadataka, naloga koje je potrebno izvršiti ili instalirati radi držanja osobe u okovima. Imaju različitu gustoću.

Lažni JA, stroj predstavlja željeznu masku, ne samo na licu čovjeka nego na njegovom cijelom tijelu.

Lampa je napisao/la:
Što bi se dogodilo ako bismo potpuno uklonili svoje lažno JA?
Vjerojatno bismo se potpuno izgubili u ovome svijetu, u smislu da ne bismo bili sposobni obraniti svoju egzistenciju. Lešinari kojekakvi bi nam pokupili sve i košlju s leđa, od materijalnog do nematerijalnog. ...Čovjek, ako se potpuno odvoji od lažnog JA će ujedno izgubiti i najveći dio poveznica u stvarnom svijetu. Za njega mreža više neće vrijediti, a on nema izgrađenu infrastrukturu na koju bi se vezao.

Dopune i korekcije prethodnog teksta.
Da, zaista, što bi se dogodilo ako bismo potpuno uklonili svoje lažno JA?
Ne bi se dogodilo ništa od navedenog.

Uklanjanjem lažnog JA uklanjamo mrtvaca sa sebe, stroj koji je drugačije strukturiran od nama poznatih oblika strojeva, no svejedno je to samo stroj. Ispod lažnog JA, ispod stroja, se nalazi sloj tame koja naliježe na stvarno JA.

Nastavljam razvijati svoju teoriju o uklanjanju tame transdukcijom, sagorijevanjem. Kao što ugalj izgara u žaru vatre tako i tama nestaje na rubnim područjima u kontaktu sa svjetlom. No, svjetlo treba biti svjesno toga da mu je tama hrana, proces se mora voditi svjesno, nije automatski. Možda bude jednog dana upornim ponavljanjem. Jednostavno se upali granični sloj između svjetla i tame i proces transformacije počinje. Svjetlo i tama su pomiješani vertikalno i horizontalno kao tekstura platna koje ima potku i nit. (A dobar je i primjer Sjenkovog starog avatara.) Najprije je potrebno ukloniti svu tame iz sebe žarenjem, tama tada ne nestaje u obliku dima i pepela ili sličnog, nego se potpuno mijenja i prelazi na stranu svjetla pojačavajući njegov sjaj. Nema otpadnih proizvoda, sve se 100% reciklira.

Tame ima jako puno, unutra i van čovjeka. Zato svatko za sebe treba provesti i stalno provoditi proces transdukcije, mijenjanja tame u svjetlo. Tek kad je osoba očistila unutarnju tamu može početi raditi s vanjskom iz svojeg okruženja ili drugih ljudi.

A evo i mogućeg objašnjenja zašto nije dobro slati svjetlo nekome ili nečemu: zato što ne rješavamo problem nego se bavimo posljedicom. Za potpuno rješavanje svojih, a ponekad i tuđih problema potrebno je ukloniti tamu, a ne dodavati mu svjetlo. U suprotnom se ponovo potiče parazitizam što nikako nije evolutivno za tu osobu. Kad se ukloni tama ono što preostaje je svjetlo. Uklanjanjem tame se postiže više nego dodavanjem svjetla. Oslobađa se čovjeka od lanaca kojima je sputan.

Barem tako mislim. Sada.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: uto jun 25, 2013 9:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Lampa je napisao/la:
Da, zaista, što bi se dogodilo ako bismo potpuno uklonili svoje lažno JA?
Ne bi se dogodilo ništa od navedenog.

Po jutru se dan poznaje.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: uto apr 21, 2015 10:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
prebacujem citat iz jednog drugog topika:
Sjenko je napisao/la:
Ako smo zaključili da postoji samo energija, a mi smo samosvijesna bića, kako bi se zvala samosvijesna energija? Svijest?


život.
jedna stvar: ne postoji ništa živo što nije svjesno. nekoga, nečega, bilo čega.
svijest živi dok život osvješćuje. i jedno drugo neprekidno zovu.


pojam "svijest", "svjestan", "svjesnost" ... ne znam porijeklo naše riječi (s ili sa viješću |s+vijest| (s informacijom, informiran?) što nas vodi u dva usko povezana pojma: svijest i savjest), ali con+scire (consciousness) je identično meta+nous - sa znanjem ili spoznajom, s viješću ili informacijom, slijedi: 'informirani izbor'. kada govorimo o svijesti tako, u pitanju je "spoznajna sposobnost" koja je preduvjet za sposobnost djelovanja (bilo kojim djelatnim čulom) na temelju saznanja. ni manje ni više.

ako je naš izraz "svijest" poput gorespomenutih izraza i ako je posve sinoniman s njima, baš kao i bilo koji naziv tog koncepta bilo kojeg jezika, a jeste (jer ne može biti drukčiji) stvar se razmotava. razvijanje svijesti svodi se? na educiranje i obrazovanje, učenje i saznavanje novih stvari i informacija, bilo kroz upliv izvana ili kroz reorganizaciju u integriranju (na prvoj ili drugoj razini). ...

saznavanje, upozavanje, spoznavanje - poimanje. logos=pojam. i logos=riječ(ju izraženi pojam), izražaj. kad otvorimo usta mi riječima manifestiramo nevidljive pojmove, riječima kao laserskom lampicom osvjetljavamo skrivena obličja (tijela) koncepata ili njihove aspekte (dijelove tijela, funkcije, efekte...), riječima ili nekim drugim načinom izražavanja (ekspresije).

razdjeljivanje korisnog od beskorisnog, plodnog od besplodnog, fakata od fikcije, floskula od činjenica, da ne kažem laži od istina - posve su druga stvar. mi danas znamo (ne?) da je električna struja tijek elektrona. to što time ignoriramo da je to objašnjenje (da ne kažem definicija) znanosti tek puka igra riječi i da ne definira ništa relevantno (osim vlastitu možda širu metodologiju), samo ukazuje na prethodno naučenu metodologiju.

nije upitno onda što je svijest niti što je osvještavanje - već AKUZATIV. KOGA ILI ŠTO tako upoznajemo, osvještavamo, spoznajemo... (nije da je "upitno" u smislu dubiozno, već je nešto što možemo lako upitati.)
biti svjestan ili imati svijest - ok, imamo i ruke i noge, ali šta ćemo s njima? imamo i oči, ali kuda ćemo usmjeriti sposobnost ili funkciju vida? imamo uši, ali čemu ćemo pokloniti sluh? (što ćemo slušati, učiti i internalizirati-povjerovati jer smo tek pratili prethodno internaliziranu metodologiju provjeravanja?) znamo i hodati, ali znamo li kamo idemo? ili kuda? ili gdje smo? (da ne bušim po gramatičkim razlikama...)

reći da širimo svijest je isto kao reći da širimo oči. ne širimo oči i ne širimo vid, već širimo vidokrug. ali vidokrug nije ni oči ni vid. procesom spoznavanja tj. učenja širimo li svijest? ništa više nego što širimo oči gledanjem tj. gledanim, onim u šta gledamo i što vidimo.

nisu bez razloga poznata nam čula prozvana - SPOZNAJNIM čulima (koncept jnana indriya npr.; jnana=znanje, indriye su čula). jnana (đnana ispada indijski naziv za ... ni manje više nego: svijest - i nigdje, nigdje, nigdje nije tako prevedeno. začuđujuće!?) i među njima su svih nam poznatih pet čula, ali spoznajno čulo, kao 'šesto čulo' nije oko tek, već VID. vid, sluh, njuh... sva čula. čula nisu tek puki organi niti dijelovi tijela, već funkcije, svrha i sposobnost koja nadilazi (ili može nadilaziti) i prostor i vrijeme... stara riječ za sposobnost je - moć. moć, šakti, dunamis...

bottom up: svijest je integriranost čula. efekt integriranja je nešto što je poznato kao veće od puke sume svojih dijelova. sinergijski. bottom up svijest izgleda kao efekt sinergijskog međudjelovanja čulnih sposobnosti.

top down: ono što ispada (bottom up) kao integriranje i povezivanje čulnih sposobnosti i što smo otkrili da je svijest, neki su to nazivali "duh" i taj duh koji je svijest (koja integrira čulnost na razini ispod u koju se manifestira(la)) postoji sam za sebe i po sebi (neovisno od fizičkih izražaja) i on je razlog zašto se čula uopće počnu i integrirati da posluže tom duhu kao "udovi" kroz čulne organe.

taj duh (ili dah) predstavlja vrstu prozračnog (kao transparentnog uz mogućnost da poprimi boje), kažu, suptilnog tijela i odgovoran je za čulnu percepciju te emocionalne i mentalne procese. on je jedna cjelina i cjelovitost za sebe od čijih mogućih aspekata su danas rasprostranjeni koncepti: eteričnog (vegetativnog - nesvjesnog), astralnog (iracionalnog: porivi, strasti i osjećaji - podsvjesnog) i mentalnog (racionalnog: uvjerenja, mišljenja i zaključivanja - svjesnog aspekta nekih grana znanosti) tijela. svo troje su jedno jedino tijelo. tijelo žive svijesti. za nas: ljudske svijesti. i nisu razdvojeni. (mi ih razdvajamo tek da naznačimo na koji aspekt manifestacije se duh odnosi, u kojoj boji ga percipiramo* ili iz nekih desetih razloga... i ne ponajmanje zbog puke konkretne komunikativnosti). u različitim tradicijama manje ili više slično ili različito su razgraničavani, tako da se "energetsko tijelo" ili "sanjajući dvojnik" negdje preklapaju, drugdje se preklapaju "sanjajuće tijelo" i "majmunski um", negdje dalje nešto treće... stvar, koliko je bitna toliko i nije (što ne znači da nije sebi svojstvena ili zanimljiva tema): sve to je u suštini JEDNO JEDINO tijelo koje je "naučilo" različite specijalizacije od kojih se može "odspecijalizirati" i "respecijalizirati" u neke druge funkcije. to i takvo tijelo duha je jedno jedino za svakog od nas i sve ostalo navedeno su FUNKCIJE koje zadobija i obavlja. . . .

poteškoću uvodi činjenica što su se kroz povijest značenja riječi "duh" i "duša" bukvalno razmjenjivala i mijenjala ili da uključe nešto drugo ili da isključe neku od funkcija smatranom relevantnijom u datom momentu. tako da je nekima ovaj koncept poznatiji pod nazivom: duša. ok, kako god. u ovom tekstu naziv koristim kako je prethodno opisano.

znači, duh prožima (fizičko) tijelo, on je živ (i uvjetuje živo stvorenje svojim prisustvom, on je uzrok što smo živi uopće), on je svjestan i čulan, sposoban percipirati i spoznavati čulima. on sam nema specijalizirane dijelove (kao vid, sluh...) već je (funkcionalna) cjelina i o kanalu kroz koji se kreće ovisi odlika posljedične specijaliziranosti (kroz fiziološki sistem oka manifestira se kao vid npr.). može biti da tako i sam uči... i spoznaje... duh sam, taj dah života (kojeg neki nazivaju dušom) je sam svjestan, on jest "živa svjesnost" i "svjestan život" po sebi. nema života koji nije svjestan, sve živo inherentno je i inteligentno i svjesno - sposobno za kogniciju (relativnu formi).

sad dolazi na red naš "akuzativ": svjestan koga ili što? koga ili što spoznajemo? koga ili što osvještavamo? upoznajemo...

uobičajeno je reći da se svjesnost tako može usmjeriti "van ili unutra", "na materijalno ili na apstraktno" i onda ako je na van/materijalno onda je to kao onečišćujuće, a ako je na unutra/apstraktno onda je kao "duhovnije". ne bih se složila. materijalno i vanjsko ni po čemu nije inherentno nečisto, baš kao što niti unutarnje ili apstraktno nije nužno "duhovnije" ili čisto.

pored tog tijela duha postoji i zaista duhovnije tijelo i može ga se prozvati "tijelo sjaja" (neki su ga prozvali tako, neki "svjetlosno tijelo", neki tijelo Krista, neki nekako). neki će tek njega prozvati "duhom", neki pak pravom "dušom" s "istinskim umom" (već ovisno o tome kako su prozvali ono prethodno), opet, kako god... u suštini, ovo "tijelo sjaja" nije neko tijelo totalno odvojeno i različito od prethodno spomenutog "duhovnog tijela", duha - svijesti, tijela koje znamo kao eterično-astralno-mentalni aspekt. to je isto to tijelo.

ponovit ću: to je to jedno te isto tijelo, sjajno tijelo je tijelo duha (ranije opisanog), ali kada ono (za)živi na specifičan način.
Marko Aurelije je to lijepo izrazio rekavši da je naš duh (ili duša), tijelo duha (ili duše) sjajno onda kada:
- nije pruženo prema bilo kakvom vanjskom objektu,
- nije uvrnuto unutra u sebe samog,
- niti kolabira u sebe samog;

već kad zasja i sja svjetlošću kojom vidi istinu, istinu svih stvari u svim stvarima i istinu u sebi samom.
i to je taj akuzativ. koga ili što spoznajemo. koga ili što osvješćujemo. i to je dativ: komu ili čemu poklanjamo svoju svijest, svoj um, duh, vrijeme, život. naša svijest može zaživjeti (sa) sjajem ili ostati potpuno pružena prema van ili uvrnuta u sebe.

tijelo duha - svijest. bez njega ne bismo niti bili živi. jer život i svijest su u sjaju NERASKIDIVI, sjedinjeni uvijek i zauvijek i iz tog jedinstvenog sjaja proviru, i z njega i kroz njega i ni kroz što drugo. ne idu nikud jedno bez drugog. neprekidno jedno drugome zazivaju ime: život pjeva svijest i svijest pjeva život. sve nijanse za sve su sami stvorili kako bi mogli biti sve u svemu i sve svima. u tijelu 'slave i sjaja'. . . Kristovom tijelu.

efharisto - hvala :-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: sub maj 23, 2015 9:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Jack987 je napisao/la:
Momo naškraba:
Citat:
Znaci za nas izabiramo sta mi zelimo.Da upitamo onda invalida,jeli htio i jeli on izabrao za sebe takav da bude ? Da upitamo coravog jeli on izabrao takav da bude ? Siromasnog jel' htio siromah da bude... Jel' neko dobrovoljno izabrao u africi da se inkarnira..... Jack... ?


DA!!! Svatko izabire svoj život. I tebi možda nije jasno da netko hoće i proživjeti loše stvari... radi iskušenja svega, kompletno. Pa kao primjer imaš i mazohiste koji vole da im se nanosi bol... pa netko i to želi. Tako je i sa svim dušama. Ma teško ćeš ti to sad shvatiti izgleda.

Ali kad-tad ćeš...

:wink:


Ja mislim da tu lezi obmana, kroz seks se ne moze covek osloboditi potisnutog ali ga moze prepoznati, seks je odraz onog najdubljeg u coveku i poput ogledala je.
Evo primera,
Imamo muskarca koji uziva u submisivnoj ulozi seksa sa zenom, da bude ponizavan, udaran bicem, vezan na povodac.On uzivau tome.
Medjutim taj isti muskarac van seksa nece ddozvoliti da se neko tako ophodi prema njegovoj licnosti.
Zasto?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: sub maj 23, 2015 9:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
gavrilo je napisao/la:
Jack987 je napisao/la:
Momo naškraba:
Citat:
Znaci za nas izabiramo sta mi zelimo.Da upitamo onda invalida,jeli htio i jeli on izabrao za sebe takav da bude ? Da upitamo coravog jeli on izabrao takav da bude ? Siromasnog jel' htio siromah da bude... Jel' neko dobrovoljno izabrao u africi da se inkarnira..... Jack... ?


DA!!! Svatko izabire svoj život. I tebi možda nije jasno da netko hoće i proživjeti loše stvari... radi iskušenja svega, kompletno. Pa kao primjer imaš i mazohiste koji vole da im se nanosi bol... pa netko i to želi. Tako je i sa svim dušama. Ma teško ćeš ti to sad shvatiti izgleda.

Ali kad-tad ćeš...

:wink:


Ja mislim da tu lezi obmana, kroz seks se ne moze covek osloboditi potisnutog ali ga moze prepoznati, seks je odraz onog najdubljeg u coveku i poput ogledala je.
Evo primera,
Imamo muskarca koji uziva u submisivnoj ulozi seksa sa zenom, da bude ponizavan, udaran bicem, vezan na povodac.On uzivau tome.
Medjutim taj isti muskarac van seksa nece ddozvoliti da se neko tako ophodi prema njegovoj licnosti.
Zasto?


Zato sto su to razlicite ``licnosti``

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: sub maj 23, 2015 9:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Hoces reci da taj jedan isti muskarac ima dve licnosti?
To mu dodje onda poremecaj licnosti
Svi smo poremeceni :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duša, Duh, Razum, Svijest
PostPostano: ned maj 24, 2015 2:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
gavrilo je napisao/la:
Hoces reci da taj jedan isti muskarac ima dve licnosti?
To mu dodje onda poremecaj licnosti
Svi smo poremeceni :D


Ih, da je SAMO dve bilo bi super :)

Naravno da smo poremeceni inace ne bismo bili tu gde jesmo.

Nekada procitah 13*13 ili bese 13*13*13 je mogucnost razlicitih licnosti u jednoj osobi.

:occasion5:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ljudska duša, ljudski duh?
PostPostano: uto mar 06, 2018 9:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
ljudski duh - sjaj koji se preliva sa ljudskog bića?

dušu možda ima svako ljudsko biće, duša i jeste biće? ali da li svako ljudsko biće ima duha...

ne znam, tako nešto razmišljam...

šta vi mislite...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ljudska duša, ljudski duh?
PostPostano: čet mar 08, 2018 12:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
Kako definisati duhovnost, to je možda kao ono tonal i nagual u toltečkom učenju.
Možda neka vrcavost, bogatstvo ideja.
Možda nije to.
Možda neka smirenost.
Šopenhauer je valjda rekao talenat pogađa metu drugima nedostižnu, genije pogađa metu drugima nevidljivu.
Nisam siguran da umem to da definišem.
Vazduh, vas duh, neka lelujavost, lakoća.
Možda može da se kaže umetnost.
Znamo, vidimo, osećamo ali ako probamo da strpamo u reči možda skrnavimo.

...

Toltečko učenje:

"Osnovna razlika između običnog čoveka i ratnika leži u tome da ratnik sve shvata kao izazov, dok običan čovek sve shvata kao blagoslov ili kletvu."

"Duh se uvek pojavljuje ratniku. Bilo kako bilo, ovo nije cela istina. Cela istina je da se duh pokazuje svakome jednakom snagom i trajnošću, ali samo ratnici su trajno spremni na takva otkrovenja."

* ratnik - duhovan čovek, tako ja to shvatam.

...

"Sa jednim jedinim čovekom od duha moći ćete imati dovoljno društva; ali ako imate na raspolaganju samo običnu sortu ljudi, onda je dobro da imate mnogo njih, da bi vam raznovrsnost i zajedničko delovanje dalo šta dobro... a Bog neka vam za to podari strpljenja."

Artur Šopenhauer

...

„Moji roditelji su, da navedem još jedan primer njihovog razlikovanja u odnosu na mog strica Georga, mrzeli takozvani nerad, jer nisu mogli da zamisle da čovek od duha uopšte ne zna za nerad, da ga sebi uopšte ne može dozvoliti, da čovek od duha egzistira u krajnjoj napregnutosti i najvećoj zainteresovanosti upravo onda kad takoreći služi neradu, jer oni sa svojim istinskim neradom zaista ništa nisu umeli da počnu, jer se u njihovom neradu zaista ništa nije zbivalo, jer oni uistinu i u stvarnosti uopšte nisu bili u stanju da misle, a kamoli da vode neki duhovni proces. Čoveku od duha takozvani nerad je čak nemoguć. Njihov nerad je svakako bio pravi nerad, jer se u njima ništa nije zbivalo kad ništa nisu radili. Međutim, čovek od duha je upravo onda najdelotvorniji kada takoreći ništa ne radi.“

Brisanje, Tomas Bernhard


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz