Sada je: sub apr 27, 2024 8:48 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto mar 13, 2007 10:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
sen-sei
Citat:
Ja ne dolazim ovamo s unaprijed pripremljenim teorijama koje vadim iz rukava.

Ma kuzim, da imas neke vec unaprijed pripremljene teorije sigurno nebi bila tu (kao ni ja). Ja se grozim nekih teorija, kompleksnih sistema, cijelih "paketa". Nema te teorije koja se nebi mogla opovrci, uz malo truda, a samo opovrgavanje znaci tek mijenjanje konja za magarca (ili obrnuto).
Nema te "teorije" o ovim stvarima koja bi drzala vodu, nema nit ce je bit.
Od postanka svijeta pa sve do sad ljudi su si postavljali bas ista pitanja koja si mi ovdje postavljamo, kao npr. "sta je to dusa"?
Ne vjerujem da cemo bas mi na njih odgovorit. Samim participiranjem ovdje jednostavno priznajemo da nismo zadovoljni dobivenim odgovorima koja nam je itko ikad dao i da zelimo istrazivati. Priznajemo da ne znamo, a to je vec nesto.
Nego, vi svi prihvacate dusu "pozitivno", sigurni ste da dusa "jest".
Evo najparanoicnije i najcrnije hipoteze koju cu ja ovdje iznjeti nebi li se i nje otarasila(otarasili):
Molim one slabijih zivaca da ne nastavljaju s citanjem:
Ako je dusa samo pojam koji nam namece um (razum), a svijest ga prihvaca "zdravo za gotovo", uplice se u zamke uma (razuma) samog?
Drugim rijecima: dusha- no such thing.

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 13, 2007 11:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ako duša ne postoji - onda bi svi bili - bioroboti iste genetske strukture, pa bi se i svi isto ponašali.

Što je s vibracijskim frekvencijama nekog entiteta ( bića )? Zašto su one različite? Zbog različite kilaže ili oblika nosa? Zbog visine tijela? bilo kojeg materijalnog obilježja?

Ako si visok - onda si dobar, pun empatije i slično, a ako nisi - onda si smrad, gnjida i voliš povređivati ljude? Mislim da ovo ne pali - jer ima svakakvih oblika ljudi koji "titraju" sličnim ili istim vibrama ( vibracijskim frekvencijama ).

Što "proizvodi" te vibracije? Duša? Materijalno tijelo definitivno ne...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 13, 2007 11:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Zna li ko koja je definicija vibracijske frekvencija entiteta ?
Ako nase telo ima odredjeno vibracijsku frekvenciju da li to znaci da i svaki organ ima istu tu frekvenciju?

Da li je vibracijska frekvencija merilo duhovnosti entiteta?

Postoji li sprava da se izmeri ta frekvencija? Ako da, koje su vrednosti za ljude?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 14, 2007 12:09 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zna li ko koja je definicija vibracijske frekvencija entiteta ?


Subjektivno gledano, to bi mogli objasniti kao na primjer - kako određeni čovjek ( hajde da se ograničimo sad samo na ljude ) - "isijava" u okolinu. Za nekog ćemo reći da je oštar, krut, a za drugog da je tih i povučen, labilan ili slično. Za nekog ćemo reć da čini dobre stvari i tako "zrači", a za drugog ćemo reći da je "zločest" i da uvijek radi neke probleme. To je otprilike subjektivan opis vibracijskih frekvencija ( koje ljudi emitiraju u svoju okolinu ).

Na nivou kvantne fizike prouči skalarne valove. ( mislim da ćeš ovaj korak trenutno preskočiti, ali se vrati kad ćeš razumjeti dovoljno da kreneš i u ovo područje ).

Citat:
Ako nase telo ima odredjeno vibracijsku frekvenciju da li to znaci da i svaki organ ima istu tu frekvenciju?


Svaki organ ima svoju frekvenciju, a postoji i lječenje organa frekvencijama ( zvukom ili slično ). Pitanje je KOJE naše tijelo?

Jer: naše ( posuđeno ) materijalno tijelo NIJE jedino koje "imamo". Postoji i energetsko tijelo, tj. eterično. Ono se sastoji od protoka, akumuliranja i zakretanja/pretvaranja energije. Možda ti čakre nešto znače. Ako ne - potraži na forumu ili na internetu, toga bar ima brdo.

Citat:
Da li je vibracijska frekvencija merilo duhovnosti entiteta?


Pa više bi mogli reći ne kao mjerilo, već karakteristika. Veće frekvencije vibracija - veća duhovnost i obratno. Mislim da tu mjerenje nebi mogli uzeti kao neko precizno, ali generalno gledajući - da.

Citat:
Postoji li sprava da se izmeri ta frekvencija? Ako da, koje su vrednosti za ljude?


Da. Slikanje aure ( energetskog otiska energetskog tijela čovjeka ). Ima tu negdje Q-Efekti ( za Hrvatsku ), a vjerojatno to rade i mnogi drugi koji imaju određene vrste opreme za to.

O auri ima tu negdje na forumu, ali i na internetu. Boje označavaju frekvencije ( nisu zapravo tih boja, jer nisu - materijalne ). Dakle, ako imamo "uredne" aure, bez rupa i energetskih blokada - mi vibriramo istinski svojim frekvencijama u okolinu. Ako imamo blokade ( radi bolesti i raznih drugih energetskih blokada ) onda vibriramo samo dijelom svojeg balansiranog bića ( dakle - ovako - nebalansiranog ).

Naravno da netko ima pozitivan pogleda na okolinu, a netko negativan. Iako ti ljudi bili materijalno isti - oni vibriraju drugačije i imaju drugačije aure i boje kojima prikazujemo te karakteristike.

Nadam se da sam bar malo pomogao u razjašnjavanju.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 14, 2007 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
blue_jay je napisao/la:
Zna li ko koja je definicija vibracijske frekvencija entiteta ?


Vibracijska frekvencija je radna hypoteza, jos uvjek nemamo cvrste dokaze da je ta hypoteza tocna ali dosta stvari upucuje na nju.
Pravi termin je u stvari Frequency Resonance Vibration - u daljnjem tekstu FRV
Termin frekvencija generalno znaci broj repeticija dogadjaja koji ima repetitivni karakter u okviru odredjenog vremenskog perioda. Rijec vibracija generealno se odnosi na osciliranje odnosno ponavljanje odredjenog pokreta. Do rezonancije dolazi kada vibracija jednog sistema sluzi kao okidac za vibraciju iste frekvencije u drugom sistemu. Sistem moze imati jednu ili vise "resonantnih frekvencija"

U uobicajenoj New Age demagogiji, vibracija ili vibe podrazumjeva vrstu pshicke impresije, osjecaj osobe ili situacije. Visa frekvencija podrazumjeva dobro ili spiritualni kvalitet dok niza frekvencija podrazumjeva prljav, necist, vulgarni a takodjer i nasilni te sebicni kvalitet. Osoba osjeca rezonancu tj. rezonira sa necim kada se to nesto, bilo osoba ili informacija osjeca kao ispravno , istinito ili na bilo koji nacin relevantno.

U Cs materijalu FRV je karakteristika osobe uvjetovana sa usmjerenjem te osobe ili njenom unutarnjom prirodom. FRV moze naginjati ka OPS ili OPD.
FRV nije nepromjenjiva. Moze se promjeniti uslijed raznih utjecaja. Ukoliko je osoba u blizini druge osobe sa razlicitom FRV moze doci do nasilne rezonancije. Unatoc tome izgleda da postoji konstitutivna predispozicija za rezoniranje na odredjenim frekvencijama vise nego na drugim.
FRV nije nuzno vezana za znanje ili intelektualni kapacitet. Medjutim znanje i intelektualni kapacitet mogu posluziti kao orudje za rad na promjeni FRV. Znanje i intelektualni kapacitet omogucuju razlikovanje OPS od OPD principa i odgovarajuce izbore sto usmjerava FRV prema odredjenom polaritetu.
Vjerovatno je da termini frekvencija i vibracija imaju bukvalno znacenje u hiperdimenzionalnom kontekstu vezano uz povezanost osobe sa misaonim centrom. U CS materijalu termin misaoni centar odnosi se na arhetipsku ideju. Ovo se odnosi na Platonski idealnu formu necega sto postoji izvan vremena i prostora.
Zraka kreacije pocinje sa podjelom na dva razlicita misaona centra - bitka i nebitka. Drugim rijecima OPO/zracenje/ekspanzija i OPS/absorpcija/kontrakcija.
Ovi osnovni misaoni centri se zatim dijele i granaju na sve moguce varijacije pomenutih tema. Dakle misaoni centri nisu ograniceni na bilo koji od denziteta. Mozemo ih zamisliti kao ortogonalne u odnosu na denzitet sa esencijalnom idejom koja koja ima specificnu manifestaciju na svakom denzitetu uvjetovanu prirodom tog denziteta.

Npr. subdivizija misaonog centra nebitka moze se manifestirati na 2. denzitetu kao krokodil, na 3.em kao odredjeni tip psihopate a na 4. tom kao reptilsko bice ili "lizzie". Ono sto se ne mjenja na bilo kojem od nivoa jest ideja predacije.

naravno ovo je isuvise banalan i isuvise uopcen primjer.


blue_jay je napisao/la:
Ako nase telo ima odredjeno vibracijsku frekvenciju da li to znaci da i svaki organ ima istu tu frekvenciju?

Po svemu sudeci odogovr je da. Ali nemoj zaboravit da se frekvencija mjenja i da u vecini slucajeva nije konstantna.
Vjerovatno ima onih koji uspiju konstantno odrazvati odredjenu frekvenciju ali to je tesko reci jer takvi vjerovatno vrlo brzo nestanu iz ovog denziteta
blue_jay je napisao/la:
Da li je vibracijska frekvencija merilo duhovnosti entiteta?

Pogledaj gore

blue_jay je napisao/la:
Postoji li sprava da se izmeri ta frekvencija? Ako da, koje su vrednosti za ljude?

Hm, da postoji takva sprava vjerovatno bi se nasa realnost istog momenta promjenila.

Nadam se da ovo barem donekle razjasnjava nedoumice

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 14, 2007 6:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Necu vam zahvaljivati posto mi je Su rekla da se ovde ne zahvaljuje ali cu samo reci da su mi vasi odgovori puno pomogli. A i spominje se dosta termina koje mogu sama istraziti na netu.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 14, 2007 6:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Jack
Citat:
Ako dusa ne postoji - onda bi svi bili - bioroboti


Jao, ubije me!
Nije mi bila namjera svesti ljude na puku materiju, zar si to pomislio?
Moja hipoteza je bila da taj pojam um namece svijesti, svijesnosti il kako vec, iz cega bi proizlazilo da je zapravo svijest ta nematerijalna, transcendentna komponenta u ljudima, a ono sto obicno mislimo pod "dusom" bio bi samo jedan atom toga, kao kap u oceanu, pojam za koji se cvrsto drzimo zato jer u sebi podrazumijeva individualizaciju, ili prosto receno, "to sam JA", "to je MOJE".

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 23, 2007 5:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Znam da je vec pisano ranije o ovome, ali imam pitanje + pokus koji bi mogo dokazat postojanje.. .recimo.

Prema nekim izvorima i onom filmu (21 gram -> kojeg nisam gledo)
Tijelo covjeka u trenutku smrti postane lakse za 21 gram.
Znam da je dusa nematerijalna, ali zapravo je sve to u bilo kojem denzitetu i dimenziji neki oblik energije. Znaci ..ako se dovoljno energije skupi na neko mjesto stvorit ce se neke cestice koje imaju neku masu...

Recimo ovako ... prem E=m*c^2 ... dusa ima energiju od (1.8 - 2)PJ
Sto je jako velika energija. Dalje preracunato ... to bi bila energija atomske bombe od ~451 kt (0.45 Mt) ... snaga A-bombe koja je pala na Hiroshimu je bila između 13 - 16 kt. (malo za usporedbu).

Najednostavnija metoda mjerenja bi bila da neku osobu stavimo na vagu i ubijemo ... i time direktno izmerimo promjenu mase... ako je bude uopce. No takvo nesto nije prihvatljivo... tako da nista od toga. Mogli bi recimo mjerit masu osobe koja je na samrti pa...isto vidjet da li ima promjena...

Prema jednom reiki majstoru... pola duse ostaje u tijelu tokom meditacije, sna, astralne projekcije... Znaci... pola duse / pola energije / pola mase.
Znaci oko 10-11 grama :) Što je mjerljivo. I to je zadnja opcija mjerenja.

Bilo bi lijepo da netko ovo pokusa izmjerit. Naravno trebalo bi razvit metodu mjerenja. Jer opet sumnjam da netko posjeduje vagu koja moze mjerit u opsegu do 100kg sa preciznosti od najmanje 10 grama.

Any chance this would actually work?
Or am I just blabbing again...

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 23, 2007 10:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
I Nikola Tesla je spominjao ovaj 21 gram koji se gubi nakon "prelaska"...

:mrgreen: :wink:

Sad baš razmišljam... tih 21 gram vjerojatno vrijedi na Zemlji... pri ovoj gravitaciji koju osjećamo... kako vaga mjeri - pritiskom na podlogu, mase koja se mjeri, koju privlači Zemlja, odnosno sila teže... koja je 9,81 m/s2 ( prosjek... jer nije ista na polovima i na ekvatoru ), koja ovisi o jačini gravitacije, tj. gravitacijskog polja... koje je svijest 7. denziteta, koje utječe istovremeno i na materiju i na energiju... uh, uh... #-o

Recimo da smo negdje u bestežinskom stanju... masa nam onda i nije bitna jer nema sile ( bar ne u većoj mjeri koja bi nas privlačila nekom velikom tijelu )... tako i masa duše nema smisla u bestežinskom stanju... pa ipak, možemo i umrijeti u njemu...

Meni tu masa nekako ne štima... jer ona je kao konstantna, ali u biti nije - ovisi o jačini gravitacije ( da bi negdje težila i vršila silu na podlogu ili prepreku )...

Hej! Pa možda je duša ta koja "pojačava" pritisak tijela na površinu Zemlje, pa smo 21 gram "teži" dok smo u materijalnim tijelima?!? Kad napustimo tijelo - onda nema više tolikog privlačenja našeg tijela i planete, odnosno - smanjio se međusobni utjecaj, gravitacija ( zapravo sila između Zemlje i našeg materijalnog tijela u kojem smo boravili... )...

Ipak - tu mi "smrdi" da između određenih SVIJESTI postoji - gravitacija! Mjerljiva ili ne, ovisi o onome tko mjeri i čime mjeri...

Pa sad mi pada na pamet i teorija polja... da, da... zanimljivo je ovo...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 23, 2007 10:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Postoji ta "težina" kod "duše". -

- Ovdje sam pojam duše stavio pod navodnike jer bi se ovo lako moglo odnositi na pojam energetskog tijela tj onoga što JA nosi sa sobom nakon prelaska u energetski svemir ( to bi dakle bilo 4 D ) , a ne direktno na JA jer JA nije ni materija ni energija nego samo svijest o svijesti ( ovaj pojam je jako razlićit od pojma same svijesti npr i biljke i životinje imaju svijest ( ili čitaj um ) ali čovjek je nešto drugo on je i svijesno biće tj on jest svijest o svijesti ). -

- Uglavnom stoji ta konstatacija da ima "težinu" nakon što napusti fizićko tijelo. -

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 24, 2007 12:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
21 gram je 21 gram u kojem god akceleraciskom sustavu se nalazi.
Na Zemlji 21 gram izaziva silu od ~0.2N (9.81m/s^2 * 0.021kg)
Na Mjesecu je akceleracija 6 puta manja nego na Zemlji. Znaci 6x manja sila. Ali masa ostaje ne promjenjena.
Imas naravno pojam inercije mase, moment inercije (ovisi o masi i obliku tijela.. i jos razlicitih inerciskih oblika.

Kako to funkcionira u drugim dnezitetima i dimenzijama je izvan nase percepcije. Naravno sto se dimenzija tice je matematicki opisivo.

Imas pravo da u bestežinskom stanju masa nije bas bitna. Posto nema direktnog nacina mjerenja mase. Vec indirektno. Djelovanjem akceleracije na masu dobivas silu ... F=m*a ... Inerciski gledano u bestežinskom stanju recimo imas 2 kocke... volumena 1 dm^3 (jedna litra), jedna je od recimo aluminija (2.70 g/cm^3), a druga od iridija (22.65 g/cm^3). Znaci jedna ima masu od 2.7kg, a druga od 22.65kg. Tako da ova iridijska ima vecu inerciju. Tako ako obje pokusas odgurnut ovu aluminijslu ces 10x lakse odgurnut od iridiske. Time mozes mjerit silu interakcije i dobit masu. Naravno mozes merit gravitacisku privlacnost oba objekta pa preko toga izracunat mase. Ako masu jedne znas :)

Uglavnom. Kao sto sam reko masa = energija, ali u drugom obliku.

Bas uz put citam nesto o crnim rupama na wiki pa mi je sinulo nes... pomalo cudno ...

Da se recimo astralno projeciras. Mozes ic bilo gdje. Bar iz mojih iskustava. No sto sam se sad pito je... što bi ti se dogodilo da se astralno projeciras blizu crne rupe. Blizu horizonta događaja. Kao sto i sam znas da kad nesto pređe tu granicu nema povratka. Zamisli samo strahotu da se vise nemozes vratit ... nikako. Ali opet gledajuci ... posto se kao takvo energetsko tijelo mozes kretat brze od svijetla. Onda bi vjerojatno mogao i pobjec iz crne rupe. Zapravo neznam. Ako nista mozda bi zavrsio u nekom drugom dijelu prostono-vremenskog kontinuiteta. Ili kako bi to god funkcioniralo. Moguce je cak da u samom tom singularitetu nebi bio sam...
Ja bi to cak i isprobo, ali iskreno moram rec da me hvata strah od mogucnosti apsolutnog zarobljenja / unistenja mojeg bica / svijesti. Ili jednostavno strah od nepoznatog.

Neznam koliko se ovdje tko bavio sa OBE / astralnim projekcijama i time. Trebaju mi neka konkretnija saznanja od ljudi koji su mozda tako nesto suludo i probali.

Jos jedna zanimljiva misao. Posto crna rupa urusava vremensko prostorni kontinuitet. Moguce je da su one ujedno povezne tocke između svih denziteta i dimenzija (neznam dal je itko to spomenuo ili razmisljo mozda). Tako da bi recimo ulaz u crnu rupu mogao biti ultimativni nacin putovanja između razlicitih svjetova....

I need some conclusions... not just... this is interesting...


respect to all!
en1di0n

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
So? Any ideas? ... comments... Nešto... plizz

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 9:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
So? Any ideas? ... comments... Nešto... plizz


Citat:
Jos jedna zanimljiva misao. Posto crna rupa urusava vremensko prostorni kontinuitet. Moguce je da su one ujedno povezne tocke između svih denziteta i dimenzija (neznam dal je itko to spomenuo ili razmisljo mozda). Tako da bi recimo ulaz u crnu rupu mogao biti ultimativni nacin putovanja između razlicitih svjetova....


Evo ovdje samo da obratiš pažnju na jednu stvar , pa da te poslije ne zbunjuje.

Denziteti nisu dimenzije , nego nivoi svijesti.

Ova teorija je više za putovanje prošlost / budućnost preko astralne ravni nego za prostorna putovanja.

Možda je za prostorna putovanja ipak crvotočina puno praktičnija , mada kad si na astralnoj ravni i nije problem prostorna udaljenost.

Ima toga još , ali evo za početak neka od ovih mojih trenutnih razmišljanja , pa malo ove osnovne stvari pogledaj šta , gdje i kako.

Za početak. Ok .

Ne treba žuriti , prvo neke stvari treba stabilizirati kao fizikalne činjenice , pa tek onda se može ulaziti i u dublju problematiku i neke druge «teorije».

Iskreno : ima tu svega , a ako baš želiš da ti nešto legne jednom za uvijek , onda udri jednu po jednu teoriju posebno svaku za sebe i rastavi je na proste faktore , jer ako sve odjednom ideš gledat = izgubiti ćeš se i nećeš znati gdje ti je glava a gdje guzica.

Ta teorija je zanimljiva , i po meni ; možda je bolje da otvoriš novi topic pa da to tamo razvalimo do u detalje. :mrgreen: :wink:

PS : moje iskreno mišljenje je da je to sve totalno drukčije nego kako mi to zamišljamo , ali bez obzira na to možda se neke bazićne stvari ipak mogu i sa sadašnjim znanjem malo rasturiti - pa ćak i primjeniti ( pod uvjetom da znaš kako se izlazi iz tijela po vlastitoj želji :mrgreen: ok ).

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 26, 2007 2:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa sve planete, zvijezde, crne rupe... su portali.

Ali to spada u drugi topic, astronomija, pa ćemo ovdje ipak nastaviti sa dušom, razumom, sviješću...

:ontopic:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Dusa, moguca resenja
PostPostano: čet jul 05, 2007 12:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Nesto sam razmisljao,

Na primer taj deza vu fenomen, navodno stapanje nase sa alternativnom realnoscu a sa ciljem menjanja sadasnjosti nase realnosti kako odgovara onome ko je konstruisao tu alternativnu realnost, odnosno kako kazu Orioncima,Lizardima i njihovim trabantima.

E sad, zasto bi tako menjali realitet/realnost, pa zar nije jednostavnije, ako im ne odgovaramo ovakvi kakvi smo, na primer radoznali, da uzmu lepo pobrisu nam secanje i saznanja koja eventualno imamo a koja im ne odgovaraju i gotov posao? Zasto idu samo na to da nase "licnosti" imaju drugacija osecanja u odnosu na tu neku "radoznalost" ili znanje koje im ne odgovara, i da tako promene svoj stav? Zasto komplikuju stvaranjem alternativnih realiteta, otimanjem dusa, pisanjem novih scenarija i brdom gluposti? Sta ih sprecava da nas pobrisu ko mi zeceve?

Dolazim do zakljucka da je to nesto vece/jace od njih, jer ne verujem da bi ih nekakav obzir, moralna nacela ili bilo sta sprecilo u tome.Sta moze biti vece? Pada mi na pamet "znanje", dobro kako ga ja shvatam, znanje sigurno moze da nam pomogne, ali ne verujem da je to ovaj tip znanja kako ga mi shvatamo.Sta onda, sta preostaje? Dusa, ali zasto ne bi i dusu
brisali? Ubistvo, pa sta, ali zasto nas ne ubijaju? Pada mi na pamet da im ubistvo naseg tela nista ne znaci, jer je dusa ionako vecna, pa pokusavaju i da je iskoriste.Palo mi je na pamet, zasto ne bi duse koje im ne odgovaraju svojim delovanjem, jednostavno premestili na drugo mesto, odnosno peti denzitet?

Tada sam poceo da razmisljam sta je dusa ustvari.I izvinite moram o dusi u trecem licu, jer bi mi inace bilo jako tesko da objasnim sta hocu, a i ovako cu zvucati poetski sto mi se nimalo ne svidja ali ne mogu nikako drugacije da objasnim.

Dusa je "znanje" kasiopejaca, skupljanjem i upotrebom znanja izgleda "kristalisemo" dusu Gurdjijeva, stapamo se sa Kastanedinim "duhom" i "dvojnikom" a sto je meni najzanimljivije ovakvo shvatanje duse mi lici na ono "Varne" o kojem pricaju "Alies of Humanity" Odnosno dusa je energija koja postaje svesna sama sebe, sto je svesnija, to je sposobnija da stvara samu sebe, sto se vise stvara sve je svesnija i sve je sira.Mi dusu ne koristimo, mi jesmo dusa, doduse trenutno vrlo niskog inteziteta i tek sa nekim naznakama secanja na samu sebe.

Mi Duse smo ustvari secanje na same sebe, svesnost o postojanju samih sebe, mnoge varnice jedne te iste energije, razlicito obojene, ali u sustini iste.Izgleda da smo vecni, iako ne vecni na nacin kako to trenutno mozemo da shvatimo, ne kao da vreme i postojanje ima pocetak i kraj, izgleda da nema, samo postoji.Energija, duh, dvojnik, znanje, varne, da li je moguce da je isto? Mozda zato ne mogu da nam brisu secanje? Mi jesmo to secanje, secanje je dusa?Zato ne mogu da ga obrisu? Zato mogu da idu samo na promenu shvatanja tog "secanja" ali ne i da ga obrisu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dusa, moguca resenja
PostPostano: čet jul 05, 2007 6:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Tada sam poceo da razmisljam sta je dusa ustvari.I izvinite moram o dusi u trecem licu, jer bi mi inace bilo jako tesko da objasnim sta hocu, a i ovako cu zvucati poetski sto mi se nimalo ne svidja ali ne mogu nikako drugacije da objasnim.

:D
svidjalo se to tebi
nimalo il' malo il' pomalo,
sve-jedno je brate
jer ga ti ovim postom
ubode
U SRIDUUUUUUU :!:



Citat:
Dusa je "znanje" kasiopejaca, skupljanjem i upotrebom znanja izgleda "kristalisemo" dusu Gurdjijeva, stapamo se sa Kastanedinim "duhom" i "dvojnikom" a sto je meni najzanimljivije ovakvo shvatanje duse mi lici na ono "Varne" o kojem pricaju "Alies of Humanity" Odnosno dusa je energija koja postaje svesna sama sebe, sto je svesnija, to je sposobnija da stvara samu sebe, sto se vise stvara sve je svesnija i sve je sira.Mi dusu ne koristimo, mi jesmo dusa, doduse trenutno vrlo niskog inteziteta i tek sa nekim naznakama secanja na samu sebe.

Mi Duse smo ustvari secanje na same sebe, svesnost o postojanju samih sebe, mnoge varnice jedne te iste energije, razlicito obojene, ali u sustini iste.Izgleda da smo vecni, iako ne vecni na nacin kako to trenutno mozemo da shvatimo, ne kao da vreme i postojanje ima pocetak i kraj, izgleda da nema, samo postoji.Energija, duh, dvojnik, znanje, varne, da li je moguce da je isto? Mozda zato ne mogu da nam brisu secanje? Mi jesmo to secanje, secanje je dusa?Zato ne mogu da ga obrisu? Zato mogu da idu samo na promenu shvatanja tog "secanja" ali ne i da ga obrisu?


pehar sa ovog
turnira u pikadu,
zasluzeno dobijash
samo,prijatelju,
nemoj ga chuvati
u vitrini,
da odbija svetlost
i prashinu skuplja
napuni ga
svezim znanjem
i uzivaj
malim gutljajima
ZIVELI :occasion5:

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 25, 2007 5:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Jedna članica foruma nije mogla na forum, pa mi je poslala na mail, pa eto, sad to ovdje copy-pastam:

Citat:
pozdrav
registrovala sam se na forum Galaksija ali nemogu da se logiram pa zato
pisem preko ovog kontakta a ako mozes Jack staviga na forum.
dusa,duh,razum,svest
Veoma cesto analiziram i posmatram sebe i svoj zivot.Desvale mi se
stvari za koje nisam znala odakle dolaze.Dali ja tako mnogo gresim ili
nesto nije u redu sa ovim svetom.Posmatrla sam i druge ljude i njihovo
akcije pa sam jos vise bila zbunjena.Kago god okrenes "dobri ljudi"stradaju
i stradaju tokom celog zivota.Posle dugog razmisljanja,citanja,dobila
sam odgovor.To se desavalo u mojoj glavi pa ne znam dali je to pravi
odgovor ili je to sto sam ja htela da cujem.Navodna svi "dobri ljudi" su
oni koi se radjaju sa dusom,oni su prirodno dobri i njima netreba
ucenje o tome, jer to je njihova priroda.Ti ljudi su manje oprezni jer oni
ne vide ono sto sami nemaju pa njih je lako povrediti. Problem kod svih
ovih je sto svest ne raste proporcionalno sa dusom pa tako imaju i vise
problema.Kad osecas jedinstvo sa svim ,kad znas kako prihvatati druge
bez obzira na to kakvi su,kad imas razumevanje za sve,kad imas
energije da pomognes svima..duh.dusa raste sve vise i vise pa dodje momenat
kad fizicko telo nemoze da izdrzi takav magnetizam jer svest nije
dovoljno razvijena da kontrolise to. Zato dobri ludi sa razvijenom dusom
radite na sebe,razvijajte svoju svest jer ona vam je najbolji zastitnik i
onda nece nam izgledati da je KREATOR,KARMA nespravedljiva.


:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 25, 2007 7:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
en1di0n je napisao/la:

Najednostavnija metoda mjerenja bi bila da neku osobu stavimo na vagu i ubijemo ... i time direktno izmerimo promjenu mase... ako je bude uopce. No takvo nesto nije prihvatljivo... tako da nista od toga. Mogli bi recimo mjerit masu osobe koja je na samrti pa...isto vidjet da li ima promjena...


Ruje (opet ti Rusi) su upravo to učinjeli i utvrdili težinu id 23 grama :mrgreen: :wink:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 26, 2007 12:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Jack987 je napisao/la:
Jedna članica foruma nije mogla na forum, pa mi je poslala na mail, pa eto, sad to ovdje copy-pastam:

Citat:
pozdrav
registrovala sam se na forum Galaksija ali nemogu da se logiram pa zato
pisem preko ovog kontakta a ako mozes Jack staviga na forum.
dusa,duh,razum,svest
Veoma cesto analiziram i posmatram sebe i svoj zivot.Desvale mi se
stvari za koje nisam znala odakle dolaze.Dali ja tako mnogo gresim ili
nesto nije u redu sa ovim svetom.Posmatrla sam i druge ljude i njihovo
akcije pa sam jos vise bila zbunjena.Kago god okrenes "dobri ljudi"stradaju
i stradaju tokom celog zivota.Posle dugog razmisljanja,citanja,dobila
sam odgovor.To se desavalo u mojoj glavi pa ne znam dali je to pravi
odgovor ili je to sto sam ja htela da cujem.Navodna svi "dobri ljudi" su
oni koi se radjaju sa dusom,oni su prirodno dobri i njima netreba
ucenje o tome, jer to je njihova priroda.Ti ljudi su manje oprezni jer oni
ne vide ono sto sami nemaju pa njih je lako povrediti. Problem kod svih
ovih je sto svest ne raste proporcionalno sa dusom pa tako imaju i vise
problema.Kad osecas jedinstvo sa svim ,kad znas kako prihvatati druge
bez obzira na to kakvi su,kad imas razumevanje za sve,kad imas
energije da pomognes svima..duh.dusa raste sve vise i vise pa dodje momenat
kad fizicko telo nemoze da izdrzi takav magnetizam jer svest nije
dovoljno razvijena da kontrolise to. Zato dobri ludi sa razvijenom dusom
radite na sebe,razvijajte svoju svest jer ona vam je najbolji zastitnik i
onda nece nam izgledati da je KREATOR,KARMA nespravedljiva.


:mrgreen: :wink:


=D> =D> =D>
Potvrdjujem. OSETILA SAM KAKO DELUJE, NA SOPSTVENOJ KOZI.
Jedini spas je u sirenju svesnosti. Nema drugog nacina.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 23, 2008 10:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Moje skromno mišljenje je da nije bitna težina nego informacija. Ona informacija koju duša posjeduje.

Ako jedna čestica na subatomskoj razini ima u sebi sve imformacije univerzuma, onda duša može biti čestica. Tu veličina ni težina nisu bitne.

O 21 gr. koje čovjek gubi u trnutku smrti priča se već 100-ak god. Nisam čuo ništa konkretno o tome. Nikakve potvrde, dokaze...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz