Sada je: sub apr 27, 2024 8:01 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jan 24, 2008 1:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Jack987 je napisao/la:
Jedna članica foruma nije mogla na forum, pa mi je poslala na mail, pa eto, sad to ovdje copy-pastam:

Citat:
pozdrav
registrovala sam se na forum Galaksija ali nemogu da se logiram pa zato
pisem preko ovog kontakta a ako mozes Jack staviga na forum.
dusa,duh,razum,svest
Veoma cesto analiziram i posmatram sebe i svoj zivot.Desvale mi se
stvari za koje nisam znala odakle dolaze.Dali ja tako mnogo gresim ili
nesto nije u redu sa ovim svetom.Posmatrla sam i druge ljude i njihovo
akcije pa sam jos vise bila zbunjena.Kago god okrenes "dobri ljudi"stradaju
i stradaju tokom celog zivota.Posle dugog razmisljanja,citanja,dobila
sam odgovor.To se desavalo u mojoj glavi pa ne znam dali je to pravi
odgovor ili je to sto sam ja htela da cujem.Navodna svi "dobri ljudi" su
oni koi se radjaju sa dusom,oni su prirodno dobri i njima netreba
ucenje o tome, jer to je njihova priroda.Ti ljudi su manje oprezni jer oni
ne vide ono sto sami nemaju pa njih je lako povrediti. Problem kod svih
ovih je sto svest ne raste proporcionalno sa dusom pa tako imaju i vise
problema.Kad osecas jedinstvo sa svim ,kad znas kako prihvatati druge
bez obzira na to kakvi su,kad imas razumevanje za sve,kad imas
energije da pomognes svima..duh.dusa raste sve vise i vise pa dodje momenat
kad fizicko telo nemoze da izdrzi takav magnetizam jer svest nije
dovoljno razvijena da kontrolise to. Zato dobri ludi sa razvijenom dusom
radite na sebe,razvijajte svoju svest jer ona vam je najbolji zastitnik i
onda nece nam izgledati da je KREATOR,KARMA nespravedljiva.


:mrgreen: :wink:

=D> :thumbup:
od svakojakijeh gluposti promakne mi ovako divan post
nemam shta da dodam
:love3: :love5: :love3:
============================================

josh malo o glupostima

21/23 grama :?: vot d'fak iz d'point :?:
vishe nije ni smeshno koliko je bezveze insistiranje nekih ljudi da neke stvari kojima se ovaj forum bavi dokazu metodama merenja i stavljanja nekih stvari u merne jedinice,dimenzije,votever ne shvatajuci da govorimo o metafizichkim temama
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
](*,) ](*,) ](*,)
pa zar ima takvih bisera kojima je tezina dushe izrazena u gramima jedini validan dokaz da dusha postoji :shock:
svim napaljenim merachima i rachundzijama bih za zanimaciju preporuchio da izmere plamen svece izrazen u gramima
chak i da je moguce nekakvom formulom to uchiniti,
shta ta vrednost plamena svece izrazena u gramima nama govori o tom plamenu?
svakako nishta
nishta o tome kako mrachnu rupu u trenu pretvara u osvetljen kutak
omogucivshi nam da vidimo prostor/realnost u kojoj se nalazimo

tako i podatak da dusha tezi 21/23gr. ne govori nishta o dushi,zar je bitno dali je to 21 ili 23 ili 0,000000000000000000000000000000000016gr.

dusha je plamichak svece

kada je dusha u uobichajenom inertnom,uspavanom stanju,njena "tezina" se ne primecuje,
kao shto je sa svecom kada je plamen konstantan i isto osvetljava prostor,mi svecu ne primecujemo

kada se plamen svece poveca ili smanji,tada primetimo da je soba vishe/manje osvetljena
tako je i sa dushom
"tezina" dushe se oseti onda kada dusha pada ili se podize,kada se plamichak individualne svesti smanjuje/povecava
"na muci se poznaju junaci"
ona pricha o chojstvu i junashtvu je vrlo duboka,ali nazalost juzuali povrshno shvacena,zar ne brate formice :)
oni koji misle da su lekcije pri podizanju laganije od onih pri padanju,josh nisu svesni u kakvom su zajebu
jebiga 8)
niko nije rek'o da je lako :wink:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 24, 2008 2:13 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Citat:
...kad fizicko telo nemoze da izdrzi takav magnetizam jer svest nije
dovoljno razvijena da kontrolise to.


Sve je jedno, tu ćeš se rastegnuti da ti ne bude tijesno!
Viče istina .... a ja promatram. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: soulmate
PostPostano: čet jan 24, 2008 12:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 12:32 pm
Postovi: 4
Lokacija: bitola
Da svakako "sve je jedno" i "sve sam ja "ali koliko smo toga svesni to je znak pitanja.Svi delovi nas nisu podjednako razvijeni,posebno svjest koja nam je najvece pomagalo da bi osoznali,ko smo,sta smo i kako da budemo to sto jesmo.Kad povecamo svjest,probudimo sebe.posmatramo sebe i sve oko nas onda taj dio nas koji zovemo "svejst"daje prednost "dusi"jer ona sve zna ,ona ima moc i snagu da nas vrati u prvobitno stanje.Onda nema problema,sami sebi smo stit,niko nam nemoze nisto zato sto mi smo to sto jesmo.MI smo sve,BOG,KARMA,kako gore,tako dole.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: O dusi iz moje perspektive
PostPostano: sri feb 27, 2008 3:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
Pratim ne samo ovdje sta ljudi imaju reci i kako definisu dusu pa mi dodze stvarno da se rastuzim i da zalim pojedince zbog njihovog neznanja i tvrdoglavost.
Ovim necu, nemogu i nezelim reci da je moja definicija i razumjevanje duse nesto sto je definitivno i jedino tacno.Ja samo vjerujem da je moja definicija moguce tacna a parametri koje sam koristio pri utvrdzivanju iste su dosta realni i u nasim okolnostima i uslovima dosta pouzdani.
Ja polazim od cinjenice da svi ljudi nemaju dusu a kod mnogih je zamrla dok je kod neki i definitivno mrtva.Zivotni put kroz istoriju koju covjecanstvo prolazi definitivno su uzeli odredzeni danak a neznanje je ucinilo svoje.
Dusa je nesto sto se nemoze iskazati rijecima ili definisati DUSA se moze samo spoznati ito moze je spoznati onaj ko je stvarno ima a za sve druge to je veca tajna od bilo koje tajne a koja je tajna.
Rekoh maloprije da ima i onih kod kojih je ta osobenost i definitivno ugasena a ima li su je i oni su kao i ona po nekim izvorima polovica ukupnog covjecanstva dok je kod mnogih u dubokom snu ili na samrti sto znaci da se moze i povratiti i staviti u funkciju.
Bez imalo predrasuda vjerujem da raspolazem jednim oblikom iste duse a u kojem je stadiju i nivou razvoja nebih mogao prosuditi.Njenu lokaciju uocavam na prsima na samom dnu rebara a u neposrednoj blizini zeludca u onoj udubini izmedzu rebara i stomaka.Kod mene se tu najvise izrazavaju sve moguce manifestacije kao sto su tuga, bol, strah, srdzba i sve ostale manifestacije slicne prirode a i neka vrsta informantivnog ili navigacionog centra u definisanju i prepoznavanju loseg i dobrog, pozitivnog i negativnog.Uvijek i na optimalno vrijeme me upozori na moguce promjene koje predstoje.
Primjer ako planiram neku posjetu poznaniku onda cu osjetiti mutno negodovanje ukoliko je mogucnost da dodze do nekog incidenta do necega sto bi na mene uticalo negativno, to mi se nekoliko puta dogodilo kada nisam bas puno pridavao vaznosti toj manifestaciji dok je sada jedini parametar po kome se ravnam.Ukoliko postoji mogucnost za neki boljitak sebi ili drugom onda cu biti postaknut da odem pa iako mi se bas ne ide sigurno cu morati otici.Cesto se postavi u nutralnost kada se ukljuci razum da analizira dali imam neku razumnu potrbu.Tesko je sve to pretociti u rijeci i staviti u jedan kontest ali otprilike tako nesto se manifestuje kod mene i ja to smatram dusom ili tim mojim istinskim JA.
Ja skoro nikada ne razmisljam dali cu ili sta cu raditi ja jednostavno prepustim se cisto nekoj zelji nagonu da radim odredzene stvari i ja ih uradim.Cak za ovo pisanje primjetim da uopste ne korastim poseban napor mozga vise mi dodze iz tog centra kao neko da mi diktira jedino kada regisrujem ukljucivanje mozga to je ponakad da izaberem odgovarajucu rijec ili definiciju kako bi to najoptimalnije izrazijo. Sve ostalo mi dodze kao automatizovano.
Neznam samo sam pokusao reci ono sto osjecam i kako ga osjecam a koliko je to uspjesno svako od vas ce prosuditi prema sobstvenim mogucnostima.
Pozdrav.

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 04, 2008 12:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Citat:
Vitez od Nevera:
Kako se dusa odnosi prema umu? Gdje dusa prestaje i um pocinje?
Kako se emocije odnose prema dusi i odakle dolaze? Iz duse ili iz uma?
Sta je onda um? Ukoliko ga odstranis kako onda moze postojati svijest?
dali je podsvijest komponenta duse ili komponenta razuma, cesto se cuje termin podsvjesni um !?


Mislim da je termin "podsvjesni um" ispravan. Odnosno um je repetitor preko kojeg iz Jungovog kolektivno nesvjesnog informacija dolazi do podsvijesti pojedinca. Kao takav može biti i prenosilac emocija, intuicije. U principu um služi za prijenos energetskih poruka. Energetske poruke prenose na tri načina: unutar samog čovjeka, od jednog do drugog tijela i na razini zajedničke svijesti. Mislim da su duša, podsvijest i um povezani.

Biologija je dokazala da mozak nije neophodan za postojanje uma. Bakterija ili biljka nemaju mozak, ali imaju um. Prema istoj, primarna iskustva svijesti, zajednička svim višim kralješnjacima, nisu smještena u mozgu, niti ih se može identificirati pomoću specifičnih živčanih struktura. Ona predstavljaju određeni kognitivni proces - privremenu sinkronizaciju različitih, ritmički oscilirajucih krugova.

"Ukoliko ga odstranis kako onda moze postojati svijest?" - Ova rečenica mi nije baš jasna.
Jer um ne možeš odstraniti. A svijest je beskonačno polje, kojeg je čovjek samo lokalni izraz.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 21 gram
PostPostano: pet okt 03, 2008 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Sta mislite o ovom fenomenu ? Za malo manje upucene postoji teorija (koju moderna nauka naravno ne prihvata) koju je jedan fizicar (doktor) pocetkom 20og vijeka uspostavio nakon mjerenja tezine 6 osoba prije te nakon smrti ,
i dosao je do zakljucka da osoba nakon smrti izgubi 21 gram, i sad , njegova teorija je da dusa ima "tezinu" od 21 gram... i ode negdje kad umres :D sta kazete na to :D

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 21 gram
PostPostano: pet okt 03, 2008 8:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Cartman je napisao/la:
Sta mislite o ovom fenomenu ? Za malo manje upucene postoji teorija (koju moderna nauka naravno ne prihvata) koju je jedan fizicar (doktor) pocetkom 20og vijeka uspostavio nakon mjerenja tezine 6 osoba prije te nakon smrti ,
i dosao je do zakljucka da osoba nakon smrti izgubi 21 gram, i sad , njegova teorija je da dusa ima "tezinu" od 21 gram... i ode negdje kad umres :D sta kazete na to :D

evo,ja sam kazao ovde,pa da ne ponavljam,prochitaj:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=937&start=200
POzdrav
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 21 gram
PostPostano: pet okt 03, 2008 9:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
nat je napisao/la:
Cartman je napisao/la:
Sta mislite o ovom fenomenu ? Za malo manje upucene postoji teorija (koju moderna nauka naravno ne prihvata) koju je jedan fizicar (doktor) pocetkom 20og vijeka uspostavio nakon mjerenja tezine 6 osoba prije te nakon smrti ,
i dosao je do zakljucka da osoba nakon smrti izgubi 21 gram, i sad , njegova teorija je da dusa ima "tezinu" od 21 gram... i ode negdje kad umres :D sta kazete na to :D

evo,ja sam kazao ovde,pa da ne ponavljam,prochitaj:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=937&start=200
POzdrav
:love3:


Ovo je opet onaj Deja Vu. :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 21 gram
PostPostano: pet okt 03, 2008 9:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Sophia je napisao/la:
nat je napisao/la:
Cartman je napisao/la:
Sta mislite o ovom fenomenu ? Za malo manje upucene postoji teorija (koju moderna nauka naravno ne prihvata) koju je jedan fizicar (doktor) pocetkom 20og vijeka uspostavio nakon mjerenja tezine 6 osoba prije te nakon smrti ,
i dosao je do zakljucka da osoba nakon smrti izgubi 21 gram, i sad , njegova teorija je da dusa ima "tezinu" od 21 gram... i ode negdje kad umres :D sta kazete na to :D

evo,ja sam kazao ovde,pa da ne ponavljam,prochitaj:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=937&start=200
POzdrav
:love3:


Ovo je opet onaj Deja Vu. :shock:

:shock:
koji?
ima ih mnogo :mrgreen: :toothy2: :angel4:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 03, 2008 10:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Kolko ja znam Nikola Tesla je također izjavio da nakon smrti "gubimo" određenu masu... vjerojatno je to energija, odnosno duša. Jer energija se ne može uništiti, već samo promijeniti oblik, a smrt je jednostavno prelazak iz neke fizičke energije u drugi oblik, duhovni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 03, 2008 11:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
Prevara "materijalizma" se, mislim ja, ne sastoji u negiranju - "nematerijalnog", "duhovnog" , nego u negiranju materijalne prirode SVEGA ŠO JESTE.
Dakle, ako duša postoji - postoji materijalno- a pošto je NAŠA (3D) duša još uvijek dosta nisko, njena materijalnost je tako gruba da je čak (možda) i mjerljiva našim (3D) mjernim instrumentima i našim mjernim sistemima.
Sad , dal su tih 21 g ,sve - duša, ili se oslobodi i nestane još ponešto o čemu mi možda i ne slutimo da postoji - neko to možda i zna.
Zna sigurno!
Ja, medjutim, ne znam.
F.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 04, 2008 10:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Jel možemo izmjeriti "težinu" ili masu električne energije??? Jel možemo izmjeriti masu EM valova radio-stanice "XY"???

Pa naravno... ne.

Duša je kao EM val...

Zamislite mjerenje "mase" misli... ne uklopljiv koncept. Mreškanje "polja", odnosno nestabilni gravitacijski valovi nemaju masu. ( nisu materijalni )

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 04, 2008 11:20 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Jack987 je napisao/la:
.....
Zamislite mjerenje "mase" misli... ne uklopljiv koncept. Mreškanje "polja", odnosno nestabilni gravitacijski valovi nemaju masu. ( nisu materijalni )
................... a opet daju smisao postojanja materiji. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 04, 2008 11:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
omjer mase elektrona i nukleusa(jezgre) je otprilike 1:3674.
znači da je masa jezgre oko 3700 puta veća od mase elektrona
znamo da je nikola tesla utvrdio da ljudsko tijelo nakon smrti izgubi 16-21 gram.
e , pa sličnost omjera tih 16-21 gram i cijele mase ljudskog tijela je FASCINANTNA. NE MOŽE SE JE ZANEMARIT
evo primjera
77kg:21gram = 77000g:21g = 3666.666
to više je ''čudna slučajnost' što je prosječna ženska težina naspram 16 grama ista kao prosječna muška težina naspram 21 gram. drugim rječima ,
ako je neki čovjek relativno male težine imo oko 60 kila on je,
uz pretpostavku da je gubitak mase bio proporcionalan sa ukupnom masom,
on je igubio oko 16 grama . i stvarno kad se podijeli 60 000 grama sa 16 grama dobije se broj koji je previše blizu onom broju odozgo a da bi to bila slučajnost
isto 21/16 je jednako 78/60. nadam se da je bar neko shvatio što sam napiso.
ovo mi je palo na pamet slučajno još prošle godine, i fkt me zanima što bi to moglo značiti , uz pretpostavku da išta znači.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 05, 2008 12:01 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Možda je ta nedostajuća masa produkt naše svijesti (indirektno gravitacije) koju imamo kao živi.
Kad svijest ode, za toliko manje privlačimo sve oko sebe pa i zemlju.
Po takvoj teoriji i možda je to ono što se vidi kao razlika u masi.

***EDIT***

Želio bih napomenuti da sam do te ideje, možda i spoznaje, došao umreženim radom na podsvjesnom nivou zajedno sa -nix-om


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Je li duša besmrtna???
PostPostano: pon sep 14, 2009 1:57 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon sep 14, 2009 1:30 pm
Postovi: 5
Je li duša besmrtna bez obzira bila ona dobra ili loša duša?
Možda sam se krivo izrazio ali odakle ljudima spoznaja da je duša besmrtna jer čitam
i ovde se tako nešto vjeruje.
Može li se duša ubiti djelovanjem dok je u tjelu???

Iz kojih je to spisa poteklo da je duša besmrtna može li netko to predočiti??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Je li duša besmrtna???
PostPostano: pon sep 14, 2009 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Dobićeš odgovor za vreme svog života :lol:
Šalu na stranu, i mene zanima da li je moguće umreti na duhovnom nivou, tako nešto je samo pomenuo Dr Bill Deagle, šteta što nije razradio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Je li duša besmrtna???
PostPostano: pon sep 14, 2009 4:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Duša je besmrtna , ego nije. Danas si to šta već jesi , sutra u idućem nekom životu si nešto drugo tj neki drugi lik. Ti ka ti si besmrtan , samo mijenjaš čarape.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Je li duša besmrtna???
PostPostano: pon sep 14, 2009 5:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub apr 25, 2009 3:01 pm
Postovi: 27
Simon je napisao/la:
Je li duša besmrtna bez obzira bila ona dobra ili loša duša?
Možda sam se krivo izrazio ali odakle ljudima spoznaja da je duša besmrtna jer čitam
i ovde se tako nešto vjeruje.
Može li se duša ubiti djelovanjem dok je u tjelu???

Iz kojih je to spisa poteklo da je duša besmrtna može li netko to predočiti??



Koliko znam Platon je tvrdio da je dusa bez smrti a na licnosti je gledao kao na ideje koje se pojavljuju u prirodi.Sve dolazi i prolazi na zemlji ali ljudska dusa kao ideja ostaje i ona je vjecna.
Hriscani pod dusom podrazumjevaju citavog covjeka.Tjelo kao priroda (ono sto je od zemlje stvoreno) i dusa kao nosilac licnosti covjecje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Je li duša besmrtna???
PostPostano: pon sep 14, 2009 9:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Mislim da je ovo jako intrigantno pitanje.
Simon je napisao/la:
Možda sam se krivo izrazio ali odakle ljudima spoznaja da je duša besmrtna jer čitam
i ovde se tako nešto vjeruje.
Može li se duša ubiti djelovanjem dok je u tjelu???

Moj misaoni tok ide na ovaj naćin.
Ako uzmem u obzir da je duša dio "stvoritelja"koji je sveukupnost i po tome dakle bez kraja i početka,tad bi i duša kao dio njega trebala imati te osobine.
Na to bi se nadovezivalo to da se duša nemože ubiti na nikakv način,ali u ezotričnom riječniku riječ "umrijeti" nema isto značenje kao u svakodnevnoj upotrebi,npr:"Da bi živio moraš umrijeti".
Ovdje istina nije jednostavna i izraz "...ma,duša ti je besmrtna,radi što hoćeš" može dovesti do toga da budemo izmanipulirani,tj da ne vidimo cilj zbog kojeg smo ovdje.I to gubljenje cilja iz vida,cilja kojeg duša sve teže i teže vidi ili osjeća,to je jednako smrti.
I kako "stvoritelj" sve što čini čini savršeno,tako je i napravio savršenu petlju u koju kad duša uđe teško da će naći izlaz.
Hm,najgora stvar je da se većina ljudi s induvidualnom dušom na ovom planetu vjerojatno nalazi u toj petlji,e a za mene je biti u toj petlji biti mrtav u doslovnom značenju riječi.
Jel to vjera? :wink:

Pozdrav

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 110 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz