Sada je: sub apr 27, 2024 2:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet apr 01, 2005 11:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Mome je napisao/la:
Citat:
Možda su bili druge vjere ili nevjernici prije, pa žele iskusiti i biti musliman i katolik i budist i tko zna što još...


Ovo ne lici na odgovor. Sta bi morao iskusiti stvari od koje znam da nema vajde ? Sta bi morao da stavljam ruke u vatru kad znam da przi ?
Ja sam Musliman,hvala Bogu.Umirem,pa idem tamo... i vidim da sam "uzalud" vjerovao i raspravljao sa vama tj. vidio da si bio u pravo.... raspravljao sa krscanima,"dokazivajuci" da je bog jedan a ne tri... ili da je pogresno njihovo vjerovanje,jer znam kako je i u hrscanstvo.I sad,hajd do sada sam se raspravljao,vrijeme "dzaba" gubio na strane muslimanima,sada cu vrijeme dzaba gubiti na stranu hrscanima i dokazivacu da su 3 bogova a ne jedan ili dokazivati s.trojstvom,a uvjerio sam se da si "ti" u pravo tj. da nije ni moj Bog nit njihov/e,nego tvoj... i......Umjesto da si uzmem slobodu,da pocnem i ja od sebe bog da pravim,izaberem "uzalud" da zivim........ JA MISLIM DA NEMAS ODGOVOR.



Covjek mozda i nece imati odgovor ali mislim da je to ponajprije zato jer ti nemas pitanje.
Uglavnom cijelu stvar si izbanalizirao.
To dal je covjek musliman ili krscanin je u konacnom stanju stvari potpuno nevazno.
Bitno je kakav je covjek.

Dakle da ja sad izbanaliziram jer vidim da volis doslovne odgovore.
Ako si bio los covjek poslije smrti ces otici gdje ces vec otici i uvidjeti svoje greske.
Da bi posljedice svojih akcija isplatio odabrat ces se roditi mozda u tezim okolnostima (Balkan kojeg si spomenuo makar meni nije lose ovdje) tako da i sam uvidis i iskusis lose ponasanje drugih prema sebi.
Otplatis neke dugove stare i tako to....

Jer primarni vid napretka duse je skupljanje iskustva.
Isto kao sta ja nisam najbolji kosarkas na svijetu ako pogledam svaku utakmicu kosarkasku na televiziji a sam ne treniram ili kao sta necu nauciti voziti auto ako ga samo gledam izvana tako je i sa ovim.

Dusa bira rodenje po vrsti iskustva koje ocekuje.
Za dusu su bol i zadovoljstvo prolazne i potpuno nevazne stvari.
Takoder dusa ima bezvremenu komponentu. Jedna tisucinka ili 100 godina za nju ne predstvaljaju razliku, a upravo ce ta dusa birati svoje tijelo tj. iskustva.

Dakle ne razumijem tvoj argument tipa "a zasto bih tamo dolazio".
Dolazis jer zelis dozivjeti sva iskustva koje ljudsko bice moze dozivjeti.
Ovaj zivot je samo niska od bezbroj zivota i tko zna sta si vec dozivio do sada.

Citat:
Citat:
Inače u 5. denzitetu IMA boga, ima ga SVUDA u SVIM denzitetima, jer je bog SVE. Ako ti to nije dosad jasno - moliš se krivom bogu ili bar nekome tko se predstavlja kao on. Ja se ne molim niti jednom, pa čak niti SVEMU.


:lol: A ko je,majke ti ? Imal' kakav opis za njega ? Da nema slucajno jedno oko ? :lol: Kazes u svim je denzitetima a Bermudski trougao je Vremensko-prostorni portal... Sto znaci moze se od tamo pojaviti ?
Opisi ga,mozda i ja povjerujem i pocnem da se prilagodjavam....


Ovdje bas nisi jasan.
A sta je to Bog?

Dakle u pocetku nije bilo nista i tad se iz nicega materijalizirao starac sa odredenim brojem ociju i made in taiwan tunikom? Ktome neobrijan totalno.

Bog je princip koji stoji izvan kreacije.
Kako neke religije vole reci izvor svega a sam izvan svega.

On je izvor energije u svemiru i apstraktan je i transcedetalan. Sadrzan je u svemu sta postoji. Na ovaj ili onaj nacin. Zato i vidi sve i zna sve.
Zato i zna dal smo ispravni ili ne, jer je i u nama. Naime to je ona iskra zivota koja nam daje svijest.

Tako da je i ovdje ili u bilo kojoj dimenziji ili denzitetu jer nijedna ta dimenzija nije van njega samog.

Tako da ne znam cemu se cudis.
Nije on u bermudskom trokutu nego je bermudski trokut u njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 01, 2005 11:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, eto. Slažem se.

Organski portalu osobni - hvala što si mi uštedio pisanje podužeg teksta. Evo, Mome, ovako bi ti i ja slično odgovorio, slažem se s time svime. Prouči malo, zamisli principe svega, ne odustaj od traženja istine. Imaš potencijala.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 04, 2005 5:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
Odosmo u dogmu i religiju. Dusha ne poznaje ove pojmove :D ona je neutralna . Ne treba JE poistovecivati sa dogmom i religijom.


Ne znam ciji je ovo citat, malo je zbrkana rasprava:


>>hehe Jack... zavidim ti,moram priznat
Ovdje sam da me naucis,ako mozes... Da mi kazes dali bi ti izabrao da budes siromah,slijep,invalid,gluh,njem.... ili da se inkarniras eto opet da kazemo u afriku ? U sta bi ti htio da se inkarniras...? Pocni od sebe prvo !<<

ali imam pitanje :D

Kako gledas na predispozicije, koje streme da se razviju i kako gledas na talente koji se kontrolisano usmeravaju i oblikuju ?
I... Kako podizati dete sa izrazenim (posebnim) sposobnostima, koje se ispoljavaju jos u ranom detinjstvu ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 04, 2005 10:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ne znam ciji je ovo citat, malo je zbrkana rasprava:


To ti je bio Mome... baš me zanima kako će na ovo odgovoriti...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: O duši i duhu:
PostPostano: uto apr 05, 2005 10:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Kod trojednoga prvobitnog čovjeka (duh-duša-tijelo), duša tijelu prenosi zračenje Duha. Jedino se ponovnom obnovom prvobitne duše, čiji se posljednji ostatak nalazi u srcu, u središtu mikrokozmosa, može ostvariti ponovno rođenje.
Ono što uobičajeno čovjek naziva dušom nije ništa drugo nego skupina ideja, osobnih sklonosti i uvjetovanosti što sve čine njegovo individualno ja. Ta ja-duša neprestano otklanja osloboditeljsku ideju o obnavljanju besmrtne Duše, iluzorno pokušavajući trajno se nastaniti ovdje ili s druge strane vela.

Duh neprekidno tjera čovječanstvo na očitovanje i shvaćanje božanske ideje koja je skrivena u svakomu čovjeku.
U tomu smislu, od početka trajanja vremena kristični poticaji žele vratiti "izgubljene sinove" u prvobitnu domovinu. Kada u jednomu mikrokozmosu polje snage i kristične svijesti zamijeni polje ja-svijesti ("nisam više ja taj koji živi, već on živi u meni"), onaj koji slijedi put postaje Kristom.
Tako čovjek-Isus postaje čovjekom-Kristom i u potpunosti svjedoči o proživljenoj stvarnosti puta ponovnoga rođenja iz vode i Duha, koji bi svaki čovjek trebao slijediti. Povijesni aspekt gubi se iza gnostičke dimenzije.

Zrcalna sfera: sve aktivnosti mišljenja, želje i htijenja običnoga čovjeka u dišnom polju rađaju mnogostruke misli-slike koje na kraju, prisilno i u potpunosti njime dominiraju.
Tako je i zemaljska astralna sfera uveliko onečišćena mislima-slikama čovječanstva. Milenijima se tamo gradilo pravo značenje onoga što se misli i sanja ovdje dolje. Raj i pakao svih vrsta, prekrasne astralne konstrukcije, svjetlosne palače i katedrale - tvore ogromnu zamku, pa našavši se u njoj nakon života ovdje dolje, pokojnik utvrđuje da i onostrano odgovara njegovim poimanjima, da je tamo cijeli panteon bogova i boginja, veličanstvenika, kristova, svetaca i gurua.
U zrcalnoj se sferi dovršava rastvaranje suptilnih pokojnikovih nosača - astralnog tijela s ostatkom ja-svijesti, prije nego se mikrokozmos nanovo inkarnira u materiji.

Ima toga još ovdje!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 05, 2005 8:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
Citat:
I... Kako podizati dete sa izrazenim (posebnim) sposobnostima, koje se ispoljavaju jos u ranom detinjstvu ?


Mislis ko ono,koje na njegove 6 god.(nisam kod godine siguran,al mislim da su cak i manje) zna Kur'an na pamet ili... ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 05, 2005 11:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
Sofija, tekst je odlican, ali ideja mi je bila da diskusija krene u pravcu "polu" naucnih sugestija, a svela se na raspravu o religioznim -verskim, pa i sujevernim opredeljenjima.


Mome, mislim da se svi radjaju sa predispozicijama koje su uslovljene raznim zracenjima u trenutku zaceca, rodjenja i kasnije mesta zivljenja.
Tako se individua i razvija, a tako i ne utice, ili utice ( zavisi o shirini percepcije) na sopsveni zivot - sudbinu.

Dugo sam se bavila regresoterapjama, i nakon ovoliko godina, i zaista mnogo 'odvedenih' u 'proslost' ne mogu da dam sto-postotni odgovor:
da li se reinkarnira licnost/karakter, ili DUH&DUSHA.

Mislim da se karmom mnogo manipulise u smislu povrsnog, neobjektivnog, kao i svesno vodjenog ubedjenja da 'grehove' nosimo i 'osvestavamo' kroz patnju.
Iskustvo je iskustvo. Svako donosi impus necega. Ti impulsi se grupisu i ako je licnost 'jacih' predispozicija, ako percipira, vidi 'na daljinu', moze kontrolisati svoje sudbinske trenutke, ili kontrolisati evolutivni razvoj.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 08, 2005 12:54 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, preveo sam osnovne pojmove za razumijevanje okoline:

Ovdje su istaknuti neki pojmovi važni za razumijevanje nekih materijala. Nisu dani svi, ali će se nadopunjavati promatranjem i istraživanjem, te povećavanjem znanja i svjesnosti.

Bog

- izvor svih kreacija

- projicira dva aspekta sebe: čista individualna svijest, i materija/energija

- uljeva materiju/energiju u fragmente svoje vlastite svjesti

- neograničena inteligencija koja otvara svoje beskonačne potencijale kroz neograničene varijacije konačnih fragmenata

- dozvoljava individualnim fragmentima širenje kroz učenje sve dok se ne ujedine sa cijelim

- ne smanjuje se u veličini kada se fragment kreira... proces je holografska replikacija

- također zvan Kreator, Izvor, Jedinstvo sa Svime, Sve

Duša i duh

- skup svjesne energije, holografski fragment Boga

- duša je "životna iskra", karakterizirana samosvjesnošću i individualnoj svijesti

- duše minerala, biljaka, životinja i ljudi se razlikuju po kompleksnosti i nivou individualnosti

- dok minerali, biljke i životinje jačaju svoje duše, ljudi razvijaju svoj duh

- u višim nivoima realiteta, bića mogu egzistirati bez fizičkog tijela

- dok okupiraju fizičko tijelo, genetika teži ka slaganju duhovne/duševne prirode sa tijelom - ako je duh ili duša prisutna

- velika neslaganja u genetici i duševnoj frekvenciji rezultira u neuspjehu propisne inkarnacije

- male razlike uzrokuju velike mutacije u jednom da bi se prilagodilo drugome - genetika se mijenja sa razvojem duše i obratno

- razvijena ljudska jedinka ( individua ) se sastoji od fizičkog tijela, duše ( eteričko i astralno tijelo ) i duha ( spiritualno i mentalno tijelo )

Evolucija

- fizička evolucija je prilagođena prirodnom odabiru, slučajnim mutacijama, svjesnoj selekciji i svjesnoj mutaciji

- ljudska evolucija je većinom umjetna - ili je DNA mutirala da bi odgovarala frekvenciji vanzemaljske duše ili je DNA umjetno promjenjena kroz napradni genetski injžinjering sa strane nekih vanzemaljskih frakcija

- radi toga što tijelo mora odgovarati duši, smrt jedne vrste znači gubitak kompatibilnih ( odgovarajućih ) tijela za reinkarnaciju. Zato fizički život traži fizički opstanak i širenje gena.

- svrha fizičke evolucije je prilagodba i svrha spiritualne ( duhovne ) evolucije

- spiritualna evolucija je akumulacija individualnosti, samosvijesti i znanja

Moral - karakteristike

- sve što podržava spiritualni napredak je zvano pozitivnim, a sve što ga nazaduje je zvano negativnim

- ono što izaziva bol i služi samo sebi je nazvano "zlo", a ono što izaziva ljubav i napredak je nazvano "dobro"

- dobro i zlo su subjektivni i relativni, ali pozitivno i negativno su objektivni i apsolutni

- odgovarajući balans između dobrih i zlih snaga rezultira u pozitivnosti

- previše dobra rezultira stagnacijom, previše zla vodi u totalno uništenje, što je negativno

- balans je održan prisutnošću objih strana u pravilnom omjeru i dijametralnoj suprotnosti

- netko tko se bori isključivo samo za dobro ili zlo je budala, netko tko se striktno bori za pozitivnost je plemeniti ratnik

- takav ratnik će napraviti odgovarajući balans dobra/zla u sebi, i tada tražiti podešenje balansa u negativnim sistemima

Slobodna volja

- neka bića imaju više slobodne volje od drugih

- što je više svjesnosti, samosvijesti i spiritualnosti u nekome, veća je njegova slobodna volja

- slobodna volja je beskorisna ako ju ne prepoznajete ili ju ne primjenjujete

- bića sa slobodnom voljom mogu biti prinuđena da se ponašaju kao da je nemaju

- znanje omogućuje takvim prevarenim bićima da vrate potpunu upotrebu njihove prijašnje slobodne volje

- ljudi su u načelu bića sa enormnom količinom slobodne volje

- negativne vanzemaljske frakcije su napravile kontrolni sistem da bi prevarili ljude u limitiranju njihove slobodne volje

- negativne vanzemaljske frakcije imaju manje slobodne volje nego ljudi, zato je njihov oslonac tehnologija i snaga kao forma koja im nadomještava veći spiritualni razvoj

- bića sa aktivnom primjenom viših nivoa slobodne volje mogu prevazići akcije, misli i realitete bića koja su na nižim nivoima slobodne volje

- bića na nižem nivou slobodne volje, bilo direktno ili indirektno, služe bićima sa viših nivoa slobodne volje

- fizikalnost dozvoljava kršenje pravila o slobodnoj volji među fizičkim bićima, a glavni je razlog zašto je fizička egzistencija vrijedno iskustvo u smjeru spiritualne evolucije

Kozmologija

- realitet ima brojna vremena, dimenzije i nivoe postojanja, uključujući fizičku, astralnu i eteričku egzistenciju

- fizička realnost je generirana temeljnim nivoima svijesti ( logotipovima ) čija se ponašanja opisuju u zakonima fizike

- logotipovi su duša fizičkog univerzuma, međutim bez nezavisnih danih svijesti, slobodne volje ili kreativnosti

- logotipovi osiguravaju materiju i energiju fizičkih tijela u koje se nezavisne svijesti ( duše ) inkarniraju

- entropija, logika, matematika, krutost ( gustoća ), sadržaj ( umjesto forme ) i linearno vrijeme su ključne riječi asocirane s logotipovima

- logotipovi nisu Bog - oni su jedva jedna njegova polovica, a druga je individualna svijest

Fizika

- brzina svjetlosti je koliko najbrže ograničena svijest može ići kroz linearan prostor, i jednoznačno je odlučeno od strane logotipova

- sve fizičke realnosti od početka do kraja, u svim svojim mogućim manifestacijama, su odjednom napravljene kad je Kreator projicirao svoje objedinjeno beskonačno "Ja" u svoja beskonačno različita konačna "Ja"

- realitet egzistira kao statički fraktalni hologram, obuhvaćajući sve moguće modove egzistencije i iskustva

- kroz tu holografsku mrežu mogućnosti, svijest odabire koji će dio holograma iskusiti, i uzdiže se prema iluziji vremena

- taj izbor je ograničen logotipovima i djelovanju slobodne volje drugih bića

- sjedinjeno polje je skalarno fazno polje, što znači da to polje ima točke gdje svaka od njih ima svoju vrijednost faze

- faza mjeri lokaciju duž vala, ili usklađivanje između dva vala

- tokovi, vrtlozi i sažimanja u skalarnom polju uzdižu elektricitet, magnetizam i gravitaciju

- fazno polje je po sebi neodređeno i sadrži sve mogućnosti i kvantne valne funkcije ( skokove )

- svijest omogućuje koherentni izvor vala koji je u interakciji sa faznim poljem i ona onda širi izabrani dio holograma da bi iskusila kao manifestiranu fizičku realnost

- imamo tri tipova vremena: linearno vrijeme, fazno vrijeme i spiritualno vrijeme

- linearno vrijeme je naš svijesni zapis događaja, fazno vrijeme mjeri razliku među paralelnim vremenskim linijama, a spiritualno vrijeme mjeri razvoj duž osi spiritualne evolucije

- fizička realnost koju mi znamo, kreće se prema naprijed u linearnom vremenu i entropijska je

- sa linearnog pogleda, individualna svijest proizlazi iz mnogih mogućih budućnosti i širi se zbog onog kroz što sve prođe ( prošlost ), djelujući na mogućnosti procesa koji se dešavaju u sadašnjosti

- kada je individualna svijest vezana za fizičku realnost, ona osjeća linearno vrijeme prema naprijed

- kada je svijest vezana za astralno, eteričko ili tijelo iz viših dimenzija, vrijeme postaje nelinearno

- kad svijest nije vezana za tijelo, vrijeme postaje neegzistirajuće i duše se vežu za svoj Izvor ( Kreator )

Ljudi

- ljudsko tijelo je biološko vozilo čije velike genetske razlike dozvoljavaju inkarnacije velikog broja različitih duša/duhova

- ljudska genetika je jedinstvena u dozvoljavanju potencijalno bližoj energetskoj vezi sa Kreatorom i kodom realiteta nego skoro bilo koja druga vrsta fizičkih bića u galaksiji

- dok je fizički jedinstveno, čovječanstvo je metafizički različito

- porijeklo duša u ljudskim tijelima uključuju prirodno ljudske, vanzemaljske, grupne životinjske duše, ili umjetno/neegzistirajuće duše

- vanzemaljci su genetskom modifikacijom napravili razne ljudske rase miješanjem raznih vanzemaljskih rasa međusobno, križajući ih sa homo i neandertalskom genetikom koje su bile već prisutne na Zemlji, i uspješno napravili posao i prilagodili svojim potrebama

Vanzemaljci

- potiču sa ostalih planeta, dimenzija, paralelnih svjetova i vremena

- imaju nebrojeno razloga što su ovdje, ali mogu biti klasificirani kao pozitivni, negativni ili neutralni

- svaka vanzemaljska rasa je napravljena od niza raznih podvrsta ( frakcija ), koje svaka ima svoje namjere

- borave ispod zemlje, na Mjesecu i na drugim planetama, u svemiru, ispod dna oceana, i u drugim nivoima realiteta

- imaju ljudske "kopije", koje su u stvari vanzemaljske duše inkarnirane u genetski modificirano ljudsko tijelo

- negativni vanzemaljci otimaju ljude za programiranje misli, fizičku i eteričku hranu, i eksperimentiranje sa hibridnom rasom

- glavne negativne grupe koje su trenutno prisutne su frakcije "Sive" i Reptilske rase

- Sivi primarno koriste ljude kao genetsku zalihu da bi napravili novu hibridnu rasu za inkarnaciju

- Reptili žele ljude kao prirodan fizički i spiritualni izvor

Novi Svjetski Poredak

- Novi Svjetski Poredak ( NWO ) je odjeljak političkog entiteta koji želi pokoriti čovječanstvo pod neprijateljskim vanzemaljskim planovima

- NWO hijerarhija je sastavljena od vrha pa do dna od negativnih frakcija od zakonodavstva, policije, vojske, banaka, tajnih društava, vanzemaljaca i demonskih bića iz nižih astralnih nivoa

- trenutni cilj je politički ujediniti čovječanstvo u jednu globalnu naciju i tada ga predati vladi vanzemaljskog porijekla

- to ujedinjenje će biti postignuto podvalama i prijetnjama čovječanstvu kao npr. terorizam, nuklearni rat, planetarne kataklizme, ili invazije vanzemaljaca

- Amerika je najveća prijetnja NWO-a jer ima mnogo oružja i liberalnih zaklada. Američka vlada je prijestolnica NWO-a.

Religija

- nema te religije koja je viša od istine

- najorganiziranije religije su kontrolni sistemi koji mentalno i spiritualno porobljavaju ljude i uskraćuju im slobodnu volju

- većina religija imaju vanzemaljsko porijeklo, a one koje nemaju, korumpirane su negativnim vanzemaljskim frakcijama i njihovim ljudskim podanicima koji traže kontrolu nad masama

- bilo koja religija koja zahtjeva svoje podanike da se mole ili da se pridržavaju "dijete" van sebe, cilja na transdimenzionalnu ekonomiju spiritualne energije i njezine pljačke i koju koriste nefizička bića

- mnoge religije su kreirane izvorno od vanzemaljske rase da bi ju slijedili ljudi koji odgovaraju toj rasi

- sudbina bi se jedino trebala koristiti za još neznan, nedogmatski ignorirani fenomen

- crkva je nepotrebna za razvoj u spiritualnoj evoluciji i jedino djeluje kao socijalna institucija u svrhe društvenog programiranja

- direktna gnostička povezanost sa našim unutrašnjim "vodičem" ( Bogom ) je vrijednija od bilo koje religije

- manipulira čovječanstvom preko umjetnog usklađivanja

- usklađivanje je nepotrebna slučajnost ili nešto što se pojavljuje slučajno ali ima skriveni razlog

- guši individualnost, svijest i inicijativu ljudi jer pojačava ljudsku nemoć i uvlači ih u emocionalne melodrame koje "izvlače" energiju iz njih

- alat je kojim se koriste spiritualno atrofirana bića kako bi uzvišeno kontrolirali spiritualno jake ljude

- napravljena je i održana od strane negativnih hiperdimenzionalnih bića koja trebaju tu energiju za preživljavanje

- u načelu, Matrica je nevidljivi kontrolni sistem oko nas koji manipulira našim umovima, emocijama i akcijama bez da ju mi uopće primjetimo

- ona koristi razne ljudske agente da bi napravila svoj posao - onaj kome nedostaje duša ili duh, primarni su agenti Matrice

- ti agenti imaju koordinirano ponašanje jer su kontrolirani Matricom

- Matrica je povezana s osnovnim "strojnim kodom" našeg realiteta i može manipulirati određene aspekte našeg vremenskog razdoblja tako da kreira okolnosti koje "podešavaju" naše izbore

- u svojoj suštini, Matrica je eterički, pseudo-svjesni stroj koji obrađuje podatke o navikama, emocionalnim oblicima i trenutnim ponašanjima da bi sinhronizirano umetnuo odgovarajući događaj u naš život za efikasniju kontrolu i za efikasnije uzimanje energije

- zbog toga što smo mi svjesniji od Matrice, možemo ju prevazići - to je stvar ponovnog dobijanja i vježbanja naše slobodne volje preko znanja

- gledano iz ispravne perspektive, Matrica je samo program za treniranje koji nam indirektno pomaže u otkrivanju naših slabosti, jača našu dušu, i djeluje na naš spiritualni centar.

--------------------------------------------------------------------------------

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Kad napustimo ovo tijelo...
PostPostano: uto maj 31, 2005 4:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
5. denzitet?

Baš sam nedavno čitala Gurdjieff-ove 'Susrete s iznimnim ljudima' i odlomak o razmišljanjima njegova oca koji Gurđijev nije bezveze ubacio u svoju knjigu:

«...pitao sam ga...da mi jednostavno i bez ikakvog mudrovanja i filozofiranja kaže osobno mišljenje koje je tijekom života stvorio o pitanju ima li čovjek dušu i je li ona besmrtna.
«Kako da ti kažem?» odgovorio mi je on. «U onu dušu koju čovjek, kako se vjeruje, navodno ima i za koju se kaže da poslije smrti neovisno postoji i da se seli, ja ne vjerujem: pa ipak u čovjeku se tijekom života formira «nešto»: u to ni malo ne dvojim.
Kako sam ja sebi to objasnio, čovjek se rađa sa određenim svojstvima,i, zahvaljujući tim svojstvima neka od njegovih iskustava tijekom života u njemu stvaraju izvjesnu supstancu, a od te supstance se u njemu postupno formira «ono nešto» koje može živjeti gotovo neovisno od fizičkog tijela.
Kad čovjek umre, to «nešto» se ne raspada kada i fizičko tijelo, nego tek znatno kasnije, nakon što se od fizičkog tijela već odvojilo.
Premda se to «nešto» obrazuje od iste supstance kao i fizičko tijelo, njegova materijalnost je znatno suptilnija i ono je, mora se reći mnogo osjetljivije za opažanje svake vrste. Ta osjetljivost po mom mišljenju nalik na- ....»(sad opisuje eksperiment 'osjećaja bola na daljinu' kad se natrlja nečije tijelo(hipnotičko stanje) uljem, i poslije to ulje skine s njega i utrlja u glinenu figuru, kad bi se bocnula ta figura na namazano mjesto, tijelo ispitanika bi zatreperilo...nešto poput voodoo-a)
...»Na isti način to «nešto» reagira na vanjska djelovanja i nije slobodno od njihovog utjecaja, i to kako za čovjekova života tako i poslije njegove smrti, sve dok se i samo ne raspadne».

....eto, tu je opisan put čovjekove 'smrtne duše' koja NIJE 'istinsko ja', koja nije ostvarila buđenje svoga 'istinskog ja', odnosno povezivanje sa njime.
«...sve dok se i samo ne raspadne»
....a neki se ne raspadnu nego se hrane nama kako bi se što kasnije raspali! :!:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 31, 2005 4:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Zašto se onda mnogi regresijom "sjete" svojih prijašnjih života? I ono što se dešavalo za vrijeme boravka u prijašnjim tijelima? Ako duša ili kako god to zvali ( ono što uvijek ostaje ) ne postoji, kako se možemo sjećati prijašnjih iskustava?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 31, 2005 5:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Jack987 je napisao/la:
Zašto se onda mnogi regresijom "sjete" svojih prijašnjih života? I ono što se dešavalo za vrijeme boravka u prijašnjim tijelima? Ako duša ili kako god to zvali ( ono što uvijek ostaje ) ne postoji, kako se možemo sjećati prijašnjih iskustava?

:wink:


A tko ti kaže da nešto uvijek ne ostaje? Pa ostaje ono 'sjeme istinskog ja' (to se ne misli pod duša) koje ponovnom inkarnacijom uzima-stvara novu dušu, koje je besmrtno, a ostaje i ono u čemu je zapisana karma koju su prouzročile duše, neki to zovu zapisničar, neki 'čuvar praga'...


Kad se duša, poveže s, i postane sama to 'istinsko ja' on se sjeća naravno svih života. Uostalom, to je samo jedan život, za njega nije ni prestao život. Jer duše su vozila, a 'istinsko ja' je vlasnik vozila koje mijenja vozila -duše dok jedna duša napokon ne spozna neke stvari i svoju ulogu na zemlji.

btw. te regresije su mi bez obzira na to sumnjive i pitanje da li je to stvarno prošli život što se 'vidi'...no to nema sad veze...

Naravno, organski portali su samo portali, nemaju to 'sjeme istinskog ja'.

Znaš, bolje je umjesto 'duša' reći "ono nešto" kao što je to rekao Gurđijev otac. Jer često dušom zovemo to 'istinsko ja' koje uistinu još nismo. Pa onda neki kažu duša je smrtna, pa drugi da je duša vječna i tako nastane prava spetljancija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 31, 2005 6:39 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, izgleda da su nas modificirali da iste stvari drugačije zovemo - pa tu nastaje čitava zbrka. Mnogi osjećaju nešto u sebi, jedni to zovu duša, drugi "ono", treći "ovo"... bla, bla... i tako nastaje cijela pomutnja.

Jedino mislim da je tijelo - vozilo - koje koristimo za vrijeme prikupljanja novih iskustava i lekcija dok smo u ovom tijelu.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 31, 2005 8:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
pošto ja samo copy/paste-am evo dijela članka
izvor:http://www.tomislavbudak.com/trauma.htm


Astralni entitet koji se povezuje s našim energetskim tijelom u trenutku traumatskog iskustva nije nikakvo zlo biće kojeg bismo se trebali bojati ili užasavati. Njegova je priroda prilično jednostavna - on traži hranu i funkcionira na jedan mehanički način, jednako kao i životinja koja je nemirna ili čak agresivna kad je gladna, a pitoma i umiljata kad je sita. Ovaj je tip entiteta jednostavno u potrazi za energetskom hranom jer je to u skladu s njegovim porijeklom. Naime, prema australskom liječniku Samuelu Saganu, ovakvi entiteti nastaju raspadom astralnog tijela umrlih ljudi. Naše se energetsko tijelo u trenutku smrti počinje raspadati, jednako kao što se raspada i fizičko tijelo. Duša, kao besmrtan dio našeg bića odlazi u određene sfere, ovisno o karmi i stupnju svijesti, a fizičko tijelo i energetsko tijelo se raspadaju. Tako su entiteti u stvari raspadnuti fragmenti našeg astralnog tijela. Oni su energetske forme s vlastitom sviješću koje predstavljaju pojedine ljudske osobine, pasivne (potisnute) ili aktivne za vrijeme života.

Ljudska se duša može istovremeno služiti čitavim nizom identiteta kako bi ostvarila svoje ciljeve. Iako našu izvornu spiritualnu prirodu karakterizira jednost, odnosno nepostojanje dualnosti, na svim ostalim razinama mi nismo jednostrana bića nego kompleksne osobe sastavljene od čitavog niza osobina, pa čak i od nekoliko različitih osobnosti. Te osobnosti mogu biti međusobno povezane i usmjerene zajedničkom cilju, ali isto tako mogu biti međusobno suprotstavljene i to do takve mjere da među njima ne postoji nikakva komunikacija. Tada svaki takav fragment naše osobnosti (otcijepljeni identitet) živi vlastiti život i u stalnom je sukobu s drugim fragmentima koji ga naizgled ugrožavaju. Na primjer, jedan dio nas volio bi se baviti duhovnošću, ali ga direktno ugrožava fragment koji voli novac i smatra da će duhovne aktivnosti voditi siromaštvu; u nekoj osobi može živjeti identitet strastvenog pušača koji je u sukobu s identitetom sportaša, i tako dalje.

No, neće svaki takav fragment nastaviti živjeti kao astralni entitet nakon smrti fizičkog tijela. To će direktno ovisiti o tipu i količini energije koja je u njega ulagana tijekom života. Ukoliko smo svjesni da su identiteti samo uloge koje povremeno igramo kako bismo njima ostvarili neki cilj te nismo neprirodno zalijepljeni za njih, takvi će se identiteti nakon naše smrti jednostavno raspasti i njihova će se energetska masa pretvoriti u astralnu prašinu. Pozitivni identiteti koje smo koristili čitav život i u njih ulagali veliku količinu energije kako bi smo preko njih naučili određenu duhovnu lekciju ili kreativno ostvarili svoju izvornu prirodu bit će nakon smrti transformirani u čistu duhovnu svijest i energiju. Međutim, ukoliko je neki identitet bio dugo i uporno hranjen negativnim energijama naše niže svijesti, odnosno nefunkcionalnog ega, i nije bio povezan s našom višom sviješću, on će najvjerojatnije imati tendenciju da nakon naše smrti nastavi živjeti kao energetsko biće. Naše će se astralno tijelo nakon smrti raspasti na sastavne dijelove od kojih će neki nastaviti postojati na energetskoj razini kao bića koja više nemaju izvor energetske hrane. Takvo će astralno biće nastojati pronaći novo fizičko tijelo kako bi se moglo nastaviti hraniti njegovom energijom.

Na primjer, ukoliko smo za života puno energije uložili stvarajući identitet osvetoljubive osobe, taj će identitet u vidu astralnog fragmenta nastaviti postojati nakon naše smrti, tražeći pogodnu osobu za koju će se prikvačiti. Ovakav identitet tijekom našeg života nije bio povezan s našom spiritualnom sviješću, već se hranio energijom našeg nižeg bića. Iz tog razloga on nakon naše smrti nastavlja živjeti kao astralna pijavica koja traži nov izvor energetske hrane. Pogodan tjelesni nosač bit će osoba s istim ili sličnim sklonostima kao što je bio i prethodni "vlasnik". Entitet će kružiti oko takvih osoba, čekajući povoljnu priliku da uđe u njihov energetski sustav. Takva prilika dolazi u trenutku traumatskog iskustva jer je tada obrambeni sustav osobe razbijen i stvara se mogućnost ulaska neke strane energetske tvorevine u njezino energetsko tijelo. S druge strane, očigledno je da astralni enetitet može biti kreiran i od strane nas samih još za života. Mi smo ti koji negativnim emocijama, zaključcima i odlukama te otcijepljenim fragmentom naše osobnosti (duše) dajemo život astralnom entitetu. Mi smo ti koji ga stvaramo pa astralni enetitet može zaživjeti već nekoliko mjeseci nakon traume. Zato je bitno znati da svako traumatsko iskustvo prati stvaranje ili ulazak astralnog entiteta u osobu koja doživljava traumu. Astralni fragment veže se za već postojeći otcijepljeni identitet koji je formiran tijekom traume, dajući mu pri tom još veću snagu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 01, 2005 2:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Prvo se moraju razgraniciti pojmovi. To je nama konfuzno jer smo navikli da govorimo o dusi kao o entitetu koji je odvojen od "nas". Recimo: "On nema dusu", "Izgubio sam dusu" itd. Ove izjave su kontradiktorne ako uzmemo da je dusa ono "istinsko ja". Istinsko JA, to je cista izvorna svest koja dolazi iz "pocetka vremena". Mi to ne posedujemo, mi smo TO. To je bitno shvatiti. Jedino sto ostane nakon smrti je ta svest. Ostalo se sve raspada. Svest nije nesto sto se stvara tokom zivota, svest postoji prije i posle. Problem je u tome koliko je svest ekspandirana u nasem umu. Svest je to sto dvoji zivog od nezivog. Biljke, zivotinje i sve ziva bica su "svesna" na nacin koji odgovara njihovom nivou. Cak i organski portali poseduju tu primarnu svest, samo je ta svest toliko uspavana da je nista nemoze uzdrmati, pa oni deluju kao roboti ili zivotinje.
Svest je kvalitativno jednaka ali kvantitavno manja od sveobuhvatne svesti "Boga". Recimo kao kapljice i okean. Jedini pojam pomocu koga se moze objasniti svest je akauzalnost. Svest se nalazi na pocetku uzrocno-posledicnog lanca. Recimo ako pocnemo vako: Sta je uzrok sto mi sada daljinski za TV ne radi? Ne radi zbog...i takooooo mi idemo natrag kroz uzroke i posledice do big benga, do samog pocetka. Tamo ne postoji uzrok. Uzrok je svest, ne postoji uzrok svesti. To se isto desava kad pocnemo da trazimo uzroke nekih nasih delovanja unutar naseg uma. Dodjemo do tacke gde vise nema mrdanja. Recimo matematicari i kiberneticari su primetili da kad jedan program pocne nositi sudove i zakljucke o sebi on ulazi u beskonacnu petlju i sistem je zaglavljen. To je matematicki dokazano i je jedan od glavnih problema u vestackoj inteligenciji. Kod coveka se to ne desava, covekov um ne ulazi u petlju kad dodje do te tacke vec se desava ono sto mi zovemo UVIDili GNOZA, svest se ekspandira i mi smo duhovno napredniji. Dolazimo do tacke gde upoznamo sami sebe, istinsko JA. To je razlika izmedju entiteta i sistema, izmedju "duse" i programa.
Dakle ako izadjemo iznad sklopa naseg uma mi se oslobadjamo tereta ucenja lekcija.

Baj d vej daljinski je nekako proradio


:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 01, 2005 4:10 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Baj d vej daljinski je nekako proradio


Zanimljivo je kako elektronika prestaje funkcionirati, pa se "sama od sebe" popravi...

To su već "znakovi pored puta"... elektronika je jako osjetljiva na promjene, elektromagnetske valove, zračenja, sunčeva isijavanja i ostalo na tu temu, ionizaciju... joooj, kako je ta elektronika u stvari ranjiva... Već sam spominjao kompjutere i što se dešavalo mnogima u isto vrijeme...
Printajte na papire, učite, zapisujete bilješke u bilježnice - neznam koliko će još kompletna elektronika uopće raditi i funkcionirati !!! Par malo većih ELP i EMP-a i gotova je sva... i nema više interneta, mobitela... itd To se nužno ne treba desiti, ali postoji ta mogućnost jer su mnogi već jako ovisni o elektronici.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 01, 2005 7:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Interesantno, upravo kad sam danas u jutro htjela postati na ovoj temi i stisnuti ono 'potvrdi', odjednom mi je baš tada jednostavno prestao raditi internet. I eto sad opet sve funkcionira bez problema.

Inače...primjetila sam da ljudima koji dolaze do nekih duhovnih spoznaja tehnika redovito rikava takoreći bez razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 01, 2005 7:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Znalo se događati meni da kad se približim nekom elektronskom uređaju da poludi, to već odmalena, nema dugo da sam pročita da je to uzrokovano otmicama.....

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 01, 2005 8:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Pobegli ste od teme. Nisam obrazlagao zasto mi je daljinski otkazao poslusnost ali... nema veze. To je bio samo glupi primer, mozda su se baterije izmestile...Nije zbog protuberanci na suncu:)
Resenje za crkavanje elektronike zbog EMP je uvodjenje optickih kabla. Optika je otporna na sve tipove zracenja. Te se vec uveliko radi u svetu, a uskoro ce i kod nas, ali to nema blage veze sa duhovnoscu i cilju covekovog zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 02, 2005 5:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Mimi je napisao/la:
Inače...primjetila sam da ljudima koji dolaze do nekih duhovnih spoznaja tehnika redovito rikava takoreći bez razloga.


Meni se to vrlo cesto kad otkrijem nesto ili tako...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 02, 2005 1:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Resenje za crkavanje elektronike zbog EMP je uvodjenje optickih kabla. Optika je otporna na sve tipove zracenja. Te se vec uveliko radi u svetu,


Da, to je OK kada se radi o kablovima, ali što ćeš učiniti kad se radi recimo o matičnoj ploči u kompjuteru...? Pa poluvodički elementi crkavaju, ne spojni vodovi. Čipovi i takve komponente.

Ispričavam se za off topic. Mislim da bi ovakvu diskusiju trebali nastaviti u rubrici tehnologija...pa ako treba - tamo ćemo dalje o ovom.
T-1000 je prezaposlen, pa nema vremena nadgledavati i premjestiti na vrijeme off topic postove. Hehehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz