Sada je: čet mar 28, 2024 7:51 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: pon jun 18, 2012 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
neznam čemu ova tema kad se zna da je cijela stvar namještena?
Zašto nema krize u Australiji?Švedskoj?Brazilu?Angertini?Kini?
Čista namještaljka, samo treba snage, zajedništa za dignut se iz ovoga

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: pon jun 18, 2012 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Namještaljka do daske.
Svaka kriza berze u Americi / ničim izazvana/ rađa napad na neku zemlju, kao oni su razlog. Svakih 10 godina otprilike.
Mazanje očiju da se ne vidi hiperprodukcija svakakvih gluposti koje niko ne kupuje. I dizanja vrijednosti ničega. Balon ekonomija.

Sreća naša što smo zaostali u ekonomskom razvoju pa se još uvijek drže neke vrijednosti. Ponešto ćemo sačuvati.

Mada i kod nas vlada sistem držanja marve na jednu platu od bankrota.

Što reče kolega ranije čim se zaradi prva crkavica eto krize.
Sistem se mora srušit sam od sebe. Mislim da više nema povratka. Ali samo se ime može promijenit, gazde i način će biti isti.

Pamet pa u glavu.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: pon jun 18, 2012 11:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Forget The Election Results – Greece Is Still Doomed And So Is The Rest Of Europe

Posted: 18 Jun 2012 01:18 AM PDT

The election results from Greece are in and the pro-bailout forces have won, but just barely. It is being projected that the pro-bailout New Democracy party will have about 130 seats in the 300 seat parliament, and Pasok (another pro-bailout party) will have about 33 seats. Those two parties have alternated ruling Greece for decades, and it looks like they are going to form a coalition government which will keep Greece in the euro. On Monday we are likely to see financial markets across the globe in celebration mode. But the truth is that nothing has really changed. Greece is still in a depression. The Greek economy has contracted by close to 25 percentover the past four years, and now they are going to stay on the exact same path that they were before. Austerity is going to continue to grind away at what remains of the Greek economy and money is going to continue to fly out of the country at a very rapid pace. Greece is still drowning in debt and completely dependent on outside aid to avoid bankruptcy. Meanwhile, things in Spain and Italy are rapidly getting worse. So where in that equation is room for optimism?

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Zadnja izmjena: ghost; pon jun 18, 2012 11:22 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: pon jun 18, 2012 11:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 05, 2011 10:19 pm
Postovi: 119
A kaj ja znam, meni se čini da je permakultura budućnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: pon jun 18, 2012 11:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Je-- use, nase i podase.
+ biodinamika i da nas bog pogleda. A sav višak se lako razmijeni za nešto što ti treba.Kod nekog drugog.

Jel neko od Vas čitao Travena? Sve mahinacije protiv čovjeka objašnjene na tako jednostavan način.
Permakultura u svojoj uzvišenosti razbijena kolonizacijom.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: uto jun 19, 2012 2:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Evo i prvih odgovora Demokratske Vlasti na permakulturu;

All Over America Government Control Freaks Are Forcing Preppers Back On To The Grid

Posted: 19 Jun 2012 12:14 AM PDT

In recent years there have been huge numbers of Americans that have sought to go "off the grid" and live a more independent lifestyle. It has been estimated that there are now approximately 3 million"preppers" in the United States, and many of them just want to be left alone so that they can take care of themselves and their families on their own land. But that is not the way America works anymore. In many areas of the country, government control freaks have essentially declared war on preppers and are attempting to force them back on to the grid. In some states, "nuisance abatement teams" are conducting armed raids on off the grid properties. Property owners are being cited for "code violations" and are being told that they are "bothering the neighbors". In some cases, trees and gardens are being forcibly removed. In other cases, entire structures are being relocated or torn down. And in the most extreme cases, property owners are actually being forced off of their properties completely by these control freaks. You see, the truth is that in America you don't really own your property. You are essentially renting it, and you can only do with it what the government allows you to do. And the government does not like people disconnecting from the grid and living an independent lifestyle. So these battles over property rights are probably going to get even more intense in the years ahead.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: ned jul 29, 2012 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Bilderberg grupa isisala iz sustava 21 tisuću milijardi USD za totalno uništenje globalne ekonomije


http://bit.ly/PKL6Wv


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: ned jul 29, 2012 6:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
samo jedan način. Mala atomska na sastanak Bilderberga. Za nauk.


Attachment/i:
bojkot.jpg
bojkot.jpg [ 26.9 KiB | Pogledano 6178 put/a. ]
nathan_mayer_rothschild.jpg
nathan_mayer_rothschild.jpg [ 30.94 KiB | Pogledano 6178 put/a. ]

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: sub aug 25, 2012 9:20 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 03, 2012 3:38 am
Postovi: 10
ghost je napisao/la:
Evo i prvih odgovora Demokratske Vlasti na permakulturu;

All Over America Government Control Freaks Are Forcing Preppers Back On To The Grid

Posted: 19 Jun 2012 12:14 AM PDT

In recent years there have been huge numbers of Americans that have sought to go "off the grid" and live a more independent lifestyle. It has been estimated that there are now approximately 3 million"preppers" in the United States, and many of them just want to be left alone so that they can take care of themselves and their families on their own land. But that is not the way America works anymore. In many areas of the country, government control freaks have essentially declared war on preppers and are attempting to force them back on to the grid. In some states, "nuisance abatement teams" are conducting armed raids on off the grid properties. Property owners are being cited for "code violations" and are being told that they are "bothering the neighbors". In some cases, trees and gardens are being forcibly removed. In other cases, entire structures are being relocated or torn down. And in the most extreme cases, property owners are actually being forced off of their properties completely by these control freaks. You see, the truth is that in America you don't really own your property. You are essentially renting it, and you can only do with it what the government allows you to do. And the government does not like people disconnecting from the grid and living an independent lifestyle. So these battles over property rights are probably going to get even more intense in the years ahead.


Pozdrav Ghost ( i ostalima pozdrav naravno)


Htjela sam prvo pitati odakle ovaj post dolazi, ali sam googlala sama naslov, i našla ga na sajtu ENDOFTHEAMERICANDREAM, pa ako ne mariš, malo sam htjela neka svoja viđenja i zaključke dati, a i pitati za mišljenje, ako si sa istoga sajta skinuo članak ( mada ga na dosta sajtova vidim).

Pošto živim u predivnoj nam TERORISANOJ Americi ( ovo što se dešava ovdje i nije ništa nego teror prema svome narodu, al nećemo o tome :help: ) ovo gore mogu prokomentarisati, da ne kažem pojasniti mojim viđenjem.

Ovdje su mnoge stvari drugačije nego recimo na prostorima bivše Juge. Ovdje odavno, ne samo sada, postoje kojekakva pravila i kodovi po kojima se grade stambeni objekti, četvrti, naselja, gradovi , itd.

Nema recimo ni u ludilu šanse da sagradiš 15 stambenih zgrada po 50 stanova svaka, sve ih prodaš bez da su uknjiženi i da nemaš dozvolu za gradnju. Na divljaka , kao što je pola bivše Juge, pa onda tek tražiš legalizovanje gradnje. Nema teorije da digneš drugi sprat na prizemnici, bez dozvole. Ti danas počneš. njih evo. Daj ćage i crteže, daj da vide ko ti radi struju i vodu, jel neki muljator il pravi majstor, platiš dozvolu ako je sve po ps u, gradi onda, inače, moš slobodno poslat radnike kući, jer nema ni mrdac.

Nema teorije da u jednom stambenom naselju, od recimo porodičnih kuća u sred ulice na prvom spratu otvoriš radnju za komšiluk i prodaješ pivo, sendviče itd. Nije zoniran kraj za komercijalne prostore i to je to. Komšije ne vole da recimo sto automobila na zelenoj površini bude, jer svi dolaze na Nikšićko koje smao ti imaš, a on nema kud sa svojim autom.

E sad ovo sam gore napisala, eto da kažem da je oduvijek tako. Lično ( mada sam u velikom gradu), znam mnoga mala seoca, ne tako daleko odavde, u kojima ljudi imaju farme i poljoprivredna dobra, gaje prirodno, i prodaju ili razmjenjuju. I to mi je samoj životna želja, malo mira. :mrgreen:

Tako da ovaj članak gore, uopće ne uzimam ozbiljno jer svaki sajt koji je imao ovaj članak, ako si primjetio, ima masu stvari koje prodaje za crne dane, smak svijeta kad nas strefi nibiru, porobljavanje od vlade, masona, iluminata, vanzemaljca i ostale bagre, kad dođe tri dana tame i velike poplave.

Zar nisu sumnjivi i tebi malo oni koji lovu mlate na crnom i negativnom? Bolje kupovati njihove konzerve i njihova sredstva za preživljavanje, nego pokušati sam nešto, ako imaš priliku. Ako ovo čitaš, na svakom drugom portalu, pa neće ti ni na pamet pasti da pokušaš, nego naprotiv, bićeš baš tamo gdje oni žele, u mreži, jer će te biti strah za išta novo i drugo.

Ovo je totalno izvučeno iz konteksta i izopačeno( ne mislim na tebe, nego na onoga ko je htjeo uplašiti ljude ovakvim pisanjem).

To kao da si u centru Zagreba ili Beograda kupio tri zgrade ili kuće. U jednoj živiš. a dvije srušio i na praznom jednom placu izgradio svinjac, a na drugom posadio kukuruze.

E pa neće moći ni tamo, i smetaće miris komšiji koji ne želi praščiće bez antibiotika i ne modifikovani kukuruz kao prvog komšiju, jer misli živi u centru, i biće u svakom gradu protiv pravila, pa i ovdje.

Ako meni niko ( JOŠ UVJEK :lol: ) ne brani da u gradu od 9 miliona sa predgrađima, zasadim pardajz :blob: paripku , krastavce , u bašti od dva sa dva :toothy2: itd, onda ne kontam što bi rušili farme izvan grada. Nešto tu mrdi da prostiš.

Ranč, Farma itd, može, al ne može brate u sred grada, makar za sada, nije hvala Bogu, još vrijeme Mad Maxa :evil3: I sad kao ispade, ruše sve živo oko sebe, a samo moje krastavce niko ne dira :love11: Ma može sve u granicama normale. Može i pušnica za meso na krovu zgrade od 7 spratova, al da ne narušava izgled i niko ne zna hihiih. I to ima.

Strah, strah i samo strah siju ti takvi. ](*,) do te mjere da imam i ja glupe konzerve, tonu krekera i cisternu vode u podrumu =D> to za ne daj Bože :roll: al krastavce, paradajz i ljutu papričicu ne dam i gotovo :twisted: al nisam ipak u gradu sagradila svinjac, i srušila garažu da posijem kukuruz, gra, kupus i ostalo, da se PRIPREMIM za crno ko ovi gore. :glasses7:

P.S. Nemoj uzmeš za zlo što prvi post tebe citiram :angel4: citam večeras misao trenutka i čavrljanje članova :read: tebe tamo ima podosta, pa ispade kao da te već znam :hug: Ti mu dođeš kao razbijač treme :offtopic:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: sub aug 25, 2012 10:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Citat:
I to mi je samoj životna želja, malo mira. :mrgreen:


Baby Light ima u tome podosta istine.Ima bome i senzacionalizma i pretjerivanja ali bože moj. Stalno dobijam postove sa prijedlozima zakona protiv skupljanja kišnice, gajenja svojeg povrća i slično. Još kad se pojavi i koja presuda za iste stvari moram vjerovati.
Znaš kažu u slučaju požara-- u prvoj minuti čaša vode, u drugoj minuti kanta, u trećoj cisterna.
Pa pošto se uvode neki budibogsnama zakoni već pomalo smrdi i dimi. Računam ako znamo za to onda ćemo odmah i gasit. Svjesnost o situaciji. Jer nije ništa bolje ni sa zakonima Evropske unije.Bio je veliki proces monsanta protiv neke zadruge, nedavno. Monsanto izgubio. Znači nije sve izgubljeno.

Protiv sam svih improvizacija i karabudženja koja si navela i potpuno se tu slažemo.Jer i prodali smo slobodu da bi dobili sigurnost. A izgubili oboje.

Postaj ponešto onako iz prve ruke ipak ti bolje vidiš od tamo.Čitamo se :hello2: :occasion5:

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: ned aug 26, 2012 7:04 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 03, 2012 3:38 am
Postovi: 10
Citat:
Ghost:Jer i prodali smo slobodu da bi dobili sigurnost. A izgubili oboje.



Definitivno, slažem se .


GRAD - SELO u tome je poanta makar sad ovdje i momentalno ( ovdje mislim na nas sve)

Nadalje ću se ispucat al pošteno, ne prema tebi naravno :kiss: , nego eto daću si malo oduška na situaciju i krizu, pogotovo ODABRANE ZEMLJE u kojoj živim, i kad završim, prihvatiću kako jeste, i opet IH otkačit, jer mi nisu važni.

Koju sigurnost? Materijalnu? A tako smo nekada mislili valjda, to nam je jedino bilo važno. Ništa nismo postigli, nego se u njihove šeme i mreže ubacili. Postali ovsinici onoga što nam nude. Šarenu lažu u hiljadu predivnih boja. I zanesen tom ljepotom, izgubiš suštinu i bit svega.

Znaju oni šta rade. Ali kako se izvući?

Znaju i to da ne može i neće svako da se izvuče. Jedan hoće al ne može, drugi niti želi,treći i nema pojma, i kako god pogledaš, većina je pod papučom.

Amerika je čudna zemlja, u suštini i svaka druga. Ima onih koji su donekle svjesni da to nije to, ima onih koji su ovce, a ima i onih koji ama baš ništa ne kontaju ,al su ANTIPROTIVNI uvjek. E taki su oni koji su napisali onaj gore članak. Antiprotivan si , super, imamo problem,to kontamo svi, i to super, aj sad smo svi skontali, al daj mi matere ti neko dugoročnije rješenje kad već sve kontaš, osim tvoji $ 29.99 konzervi i ostalih pomagala da preživim. Ako već tako dobro vidiš stvar, daj mi onda rješenje, nemoj krpiti ranu u nadi da eto neću iskrvariti SAD momentalno, nego malo kasnije. Uff baš bih trebala biti zahvalna takvima što su mi produžili agoniju na neko vrijeme.

Gledam nas ovdje, 9 miliona. Nedo Bog, da im padne napamet da se IGRAJU. Poplave, suše, strah koji šire, eto iz čiste zeke, jer im se može , il da nas smanje kako i namjeravaju. Sateliti požize, kompjuteri ne rade, alarm uređaji sve blokirali, nema otvorene trgovine, nema kamiona što dovoze robu. Sve je kompjuterizovano, oni ga utrnu, što rekla moja baka, i šta onda?

Šta da ja radim u BETONU, sa toliko ljudi oko sebe, koji žive od danas do sutra? Da jedem ja njih ili oni mene, ako do velikog zla dođe, pa ko preživi? Jer eto izabrala sam njihov sistem , koji mi je sada servirao UMJETNU KRIZU DA ME ILI UBIJE ILI OPAMETI.

Aj recimo, kontam neke stvari, pa treba da gledam u sebi rješenje da izađem iz ovog svega. AL KRIZA JE ,JER ONI HOĆE DA BUDE , pa sve blokiraju, u ovom il onom smislu. Sruše sve, ko što su ovdje. Aj, ne baš bukvalno sve, al mnogo. Kad je trba gladna, nema ti prava i zdrava razmišljanja, nego životinjski nagon da se namiriš.

I šta sad? Prodaj i na selo.?To je moj moto. Što dalje od njih, i biti što samostalniji da preživiš. Za sretan život, ako znaš šta to znači, treba jako malo.

Super.

A šta da rade recimo ljudi koji imaju djecu koja su izrasla u ovom debilskom sistemu i nemaju blage veze o ničemu, jer mama i tata nisu bili BUDNI kad je trebalo? Da ga uhvatiš i silom odvedeš? Da mu pričaš nešto što ne može skontat, da uništiš psihički djiete jer mu želiš dobro a on nije spreman da to čuje? Znači, jope nas satire OPS i briga, u ovom il onom smislu i opet kontamo, samo smo 3 il 4 D, ovisno kako ko objašnjava, al definitivno ne niki VIŠI nivo momentalno.

Šta da radi recimo neko ko je bolestan pa mu njihovi LJEKOVI trebaju, pa ga uhvati panika , kako će i šta će ako nije blizo NJIH da mu pomognu? Šta da radi onaj koji nema ni jedan od ova dva problema, i sve može ostaviti, al se zahebo i kupio kuću baš pre nego su oni zatvorili kesu, pa sve što imo uložio u to, i sad je ne može prodat da izvuče što je uložio i ne može dalje bez njih, opet? Znači nema mu nego ko za Jugo rata, da ZAUZME. Al nije Mad Max vrijeme u Americi, a ni na Balkanu, , pa nemoš ni to.

Ja kontam, ništa odma i na prečac. Prihvatiš kako jeste, smanjiš potrebe i ove i one, i polako se spremaš, nadam se ZDRAVIJE PAMETI I SA VIŠE ZNANJA.

Ne treba se komirati zbog njihove zavezane kese kad prestanu davati, jer u suštini i onako nije bila naša. Pogledaš i probaš skontati suštinu života. Definitivno nije što su oni zacrtali. Ovo je i onako predstava u kojoj svi igramo uloge koje smo samI izabrali jer nešto trebamo naučiti iz razreda koji smo pali, da bi konačno mogli maturirati.

Trt Milojka, nije više kao pre! Ja možda nemam reješenje momentalno, al ipak sam u plusu jer kontam da imam problem, a ovdje, danas, to skontati je početak i to dobar.. Ne budem li NJIMA dala da mi nude rješenje i svako PRVO koje mi oni ponude kao zdravo za gotovo uzela, , možda ga uistinu i sama nađem. Ako ne, a jope ću ponavljat razred, pa valjda ću jednom skontat.

Ma Tito je bio zakon :rofl i ne bio, jedan je od NJIH. Živi kao da će uvjek biti mir, al uvjek budi spreman kao da će sutra biti rat. Nisam dobro citirala, al kontaš ponatu. Uff kamo sreće da sam to ranije skontala :D .Možda bih danas i spremnija bila za Umjetne Krize.

I što sad meni , a i svima nama, trebaju citati sa Američkih novina i vijesti ( Izvinjavam se onome ko je postavio onaj dugi post na engleskom o predviđanjima i kako nam je zacrtano, , ništa lično, ja si samo dajem oduška, ako nije problem) sa prognozama koje će me komirati i uplašiti, i sve pozitivno u meni blokirati? Ja sam njihove vijesti i tv prestala gledati 2008 jer ništa pozitivno u njima nisam našla. Kriza je tu, jer su je stvorili. Napamet mi ne pada da njih citiram i njih gledam da nađem rješenje.

Polako samo. Ja danas vozim automatika, al sam hvala Bogu, na mjenjaču učila vozit i znam da ne može iz 1 u 4 tu brzinu odjednom a da ti tranzmisija ne ostane na podu i onda nema dalje :rofl

Elem, hvala na čitanju... Jednostavno mi došlo :mrgreen:

Svako dobro


Zadnja izmjena: Baby Light; ned aug 26, 2012 9:03 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: ned aug 26, 2012 8:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Dobro ti došlo još nas bolje našlo.
Ulaz u grad je besplatan i poželjan, izlaz se naplaćuje.Jer te stalno drže na platu od bankrota.
Malo pomalo se otvara svijest: hrana i voda, tvoja, je put ka izlazu. Povratak prirodi i zemlji. Slobodi.

Ali prvi pratilac slobode je neizvjesnost. Toga su svi svjesni i toga se najviše boje.Znam ja to sve ali ne smijem.
Samo je 5% ljudi sposobno biti vođa.Pastir takoreći.Ostali? Samo ti se kaže.

:hello2: :occasion5:

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: ned aug 26, 2012 9:22 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 03, 2012 3:38 am
Postovi: 10
Da, da ,da....

Treba pogledat unutra. Neizvjesnost dođe nakon , ovdje mislim da sam to pročitala i jako mi se sviđa taj izraz, bankrota stare ličnosti. Nakon odvajanja od onoga što si mislio da si, od onih vrijednosti koje si mislio da su prave. Uhvati te prpa kad skontaš da se moraš sabrati. Onda, ili novim ili starim putem?
Kod mene prvo došla koma, a onda želja za boljim, i iskrenijim, i pravim, uz to da znam, da to ne dođe preko noći. :dontknow: :occasion5: :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: ned aug 26, 2012 10:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Znati, moći, smjeti. Krenuti. Onda ni nebo više nije granica.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: ned aug 26, 2012 8:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 19, 2012 9:34 am
Postovi: 107
ghost je napisao/la:
Znati, moći, smjeti. Krenuti. Onda ni nebo više nije granica.


Kako da ne.
A to sto lazemo sami sebe? A to sto grcevito cuvamo ubedjenja? A to sto se uvek desava da jedno ubedjenje menjamo za drugo, jer je previse bolno ostati bez jednog i priznati da si tolike godine bio u zabludi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: ned aug 26, 2012 8:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Nečemu moram težiti. Pogotovo ako sam uradio sve predradnje da se to i ostvari. Na korak sam do stvaranja hacijende po mom nacrtu i željama.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: pon aug 27, 2012 4:26 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Vidiš Blagoje kako se riječi vole kurvati, ubedjenje je uvjerenje, kao što je biti ubedjen isto što i biti uvjeren, povjerovati, ubediti se, uvjeriti se. Da li uvjeriti se znači i "saznati"? Ali krhko je i znanje.
Vatikan i drugi vjerski centri pored svoje vjere i uvjeravanja (ubedjivanja) drugih u boga, alaha, u što god... čvrsto su uvjereni u valutu i vlasništvo na kojem čvrsto stoje, hoće i dobivaju još.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: pon aug 27, 2012 10:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Citat:
Vatikan i drugi vjerski centri pored svoje vjere i uvjeravanja (ubedjivanja) drugih u boga, alaha, u što god... čvrsto su uvjereni u valutu i vlasništvo na kojem čvrsto stoje, hoće i dobivaju još.

Dobivaju od onih koji su kvarni kao i oni.
Ne vidim svrhu prosjačenja i izležavanja čitavog života na livadi da bi dokazao duhovnost i viši cilj.Kome? Sebi?
Biti promatrač ili aktivni sudionik života?

Život natura zadatke koje možeš a i ne moraš ispuniti. Ako nisi ispunjen ne možeš ispunjavati druge.A ako ispunjavaš neka bude kvalitetno.Gradiš stepenicu po stepenicu pa se tako i penješ. Materijalno i duhovno. Razlika je samo u načinu gradnje, da li je svojom snagom i umom ili varanjem drugih.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: pon aug 27, 2012 2:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Interesantno pitanje.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ekonomski kolaps
PostPostano: pon aug 27, 2012 3:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Ne pitanje, interesantan će biti Tvoj odgovor

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz