Sada je: čet mar 28, 2024 1:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: čet nov 25, 2010 11:02 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 24, 2010 9:12 pm
Postovi: 7
Lokacija: Uzice
Zeleo bih da svi oni koji su imali neko paranormalno iskustvo ili su od svojih prijatelja culi pricu o necemu cudnom sto se njima dogodilo da pisu na ovu temu.

_________________
I WANT TO BELIEVE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: čet nov 25, 2010 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Što smatraš pod paranormalnim iskustvom?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: čet nov 25, 2010 7:08 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 24, 2010 9:12 pm
Postovi: 7
Lokacija: Uzice
Sve ono sto ste videli a onda sebi rekli "ma mora da mi se ucinilo" ili ste osetili strah od necega a ne znate zbog cega. Jednostavno ako ste nekada culi nekakvu pricu od bake o nekakvim cudnim stvarima koje su se njima desavale u proslosti vezane za neki neobjasnjiv dogadjaj. Bilo da su u pitanju neka prividjenja(vile,duhovi) ili da su samo od nekoga culi neku pricu o vampirima, vesticama...Moze i npr. "Bila jednom jedna zena kod koje su ljudi isli da im skida zle cini...itd...."U sustini sve ono sto naucnici nikada nece prihvatiti. Ja znam par prica koje cu podeliti sa vama cim nadjem malo vremena.

_________________
I WANT TO BELIEVE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: čet nov 25, 2010 7:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Evo jedne dobre, ali nije moja...


Zima je 93'. Bili smo udaljeni od neprijatelja nekih tristotinjak metara zracne linije. Nasi su polozaji bili u rovovima ukopanim bas na pocetku sume dok su oni imali polozaje u jednom malom zaseoku (brat bratu dvadesetak krhkih kucica). Danima se niko nije pomjerao ni metra. Tuklo se minobacacima (tu i tamo) poneko puskaranje, ali nista strasno. I jedni i drugi, sta reci, cekali smo daljnja naredjenja, s vrha naravno i drzali svoje crte. Hladno je bilo, onako kako samo u Bosanskim zabitima zna biti, ali iskreno receno, bili smo dobro opskrbljeni. Te noci bio sam poslan u izvidjanje s jednim suborcem, inace mojim jako dobrim prijateljem. Nismo trebali daleko ici, mozda kojih 150 metara u niciju zonu, mozda nepotrebno, ali ipak. I tako smo se nas dvojica lagano puzeci priblizavali zbunju koje je trebalo biti nasa busija narednih nekoliko sati.lijepo smo se smjestili i onako nedisciplinirano pripalili po cigaru , sto bi se reklo frajerski i neoprezno, ali s zarom okrenutim unutra, prema dlanu.Imali smo jedan lijepi dvogled IR. Eh da nam ga je bilo imati kad smo bili klinci i iz daljine virili u auta gdje su se valjali zaljubljeni parovi..
S vremena na vrijeme pogledao bih u pravcu neprijatelja, vidjelo se kretanje, hodali su, nosili drva, nista narocito, al nesto mi nije bilo jasno. Nekoliko njih je krenulo na drugi kraj zaseoka, onako u zurbi i s puskama na gotovs, cula se i vika. Dao sam prijatelju da pogleda i on je poslije par sekunda poceo da brblja, zadihao se i brzo mi gurnuo dvogled u ruke i samo izgovorio "gledaj tamo"..
Ponovo sam pogledao i vidio da su oni napadnuti, pocela je i pucnjava, pojedinacna, rafalna (sve se dogadjalo jako brzo) vidjeo sam neke, neka bica ljudskoga oblika, ali nisam skuzio sta je. Vidjeo sam da ih napadaju i ubijaju (neprijateljske vojnike), grizu. Planulo je par kuceraka a sad se tamo vec odvijao pravi rat pucnjevi vatra, vrisci, uzasni urlici. Nasi su nas odmah pozvali da vide sta se desava. Dao sam dvogled prijatelju i odgovorio nadredjenom da nemam pojma sta se desava ali sa nama nema nikakve veze.
Moj je prijatelj onako otvorenih usta gledao. S obzirom da je vatra bila jaka sjene, siluete se se vidjele golim okom. Bio sam sledjen (od straha ne od hladnoce).. Daj mi normalnu bitku, nema frke, ali ovo.
Uzeo sam , istrgao dvogled i htio, unatoc strahu, vidjeti sve iz vece blizine.
I vidjeo sam jednu priliku zenskog izoblicenog lica (veliki zubi izobliceni, produzena vilica, brada siljata i kandze) kako gleda, ravno, ali ravno prema nama. Mi smo dovoljno daleko u mraku, ali gledala je u nas, znala je da smo tamo. I tada je potrcala velikom brzinom u nasem pravcu. Ja sam sledjen i dalje drzao dvogled kao paraliziran, ali u jednom trenu kao kroz san rekao sam svome suborcu da puca ravno u mrak, ODMAH. I on je zapucao, a odjednom sa moje desne strane u pravcu kuca zapucalo je jos dvadesetak kalasnjikova (ja u svoj onoj izgubljenosti nisam ni primjetio da je jedan dio nase ekipe stigao do nas i razvio polozaj). Poslije dvije tri sekunde i ja sam opalio rafal.
S naseg glavnog polozaja su poceli udarati i minobacacima. Pocelo je oprave, mada niko nije imao pojma o cemu se u stvari radi.
Trajalo je, recimo, deset minuta (ne trebam govoriti da sa druge strane nije stigao ni metak).. Kada je prestalo s lupanjem glavni casnik (ne zelim govoriti ni o imenima niti mjestu zbivanja ) je htio da krenemo naprijed, ali sam ga uvjerio da sacekamo jutro. Puno pitanja je postavljeno, ali nismo im nista kazali, nista sto bi uputilo na to da nas proglase ludima.
Krenuli smo naprijed (vedro je bilo oko 08.00) i poslije par minuta stigli na protivnicke pozicije. Jos je bilo zara na kucicama. Snijeg je bio pun krvi na sve strane, razbacano oruzje i vatreno i hladno (nozevi umrljani krvlju), ali niti jednog mrtvog. Nikome nista nije bilo jasno. Ipak u jednom rovu, zatrpanog snijegom i zemljom pronasli smo jednog mrtvog vojnika, rastrganog. Jasno su se vidjeli ujedi i dijelovi otkinutog mesa.
Ja i prijatelj smo se pogledali, a casnik je to sve prokomentirao kao "bas ga je raznijela prokleta mina". A "oni su se povukli pod nasim djejstvom i pokupili svoje mrtve i ranjene"... To je bilo to i tako je priopceno javnosti

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: čet nov 25, 2010 9:50 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 24, 2010 9:12 pm
Postovi: 7
Lokacija: Uzice
Hvala za pricu, nadam se da ce ih uskoro biti jos. Trudite se da ,bez obzira koliko prica neverovatno zvucala, napisete ipak bukvalno onako kako ste je vi culi. Dosta se pri prepricavanju gubi ako se neke stvari za koje mislimo da nisu bitne ne pomenu. Hvala jos jednom.

_________________
I WANT TO BELIEVE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: sub nov 27, 2010 4:07 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 24, 2010 9:12 pm
Postovi: 7
Lokacija: Uzice
Ovu pricu mi je pre nekoliko meseci ispricao jedan moj dobar prijatelj. Covek u koga ja imam puno poverenja. Sve se ovo dogodilo pre nekih 15-16 godina


`Budi me neverovatan osecaj straha,potpuno sam zbunjen i preplasen. Odjednom se trgoh i pogledah u drugi kraj sobe. Pored ulaznih vrata ugledah ogromnu nepomicnu senku. Mogao sam da cujem duboko disanje koje je jos vise pojacalo osecaj straha. Osecam se potpuno bespomocno dok pokusavam da prekrijem lice cebetom, ali jednostavno nemam snage. Kao da sam potpuno paralisan od straha. Posle nekoliko trenutaka ,koji su trajali kao vecnost, uspevam da glavu prekrijem cebetom. Satima sam stajao nepomicno cekajuci sta ce da se desi. Vreme je sporo prolazilo, ali ja nisam pomisljao da skinem cebe sa lica.Najzad je svanulo i tek tada sam osetio olaksanje. Mesecima posle ovoga nisam mogao prestati da razmisljam o svemu sto se dogodilo. I danas kada se prisetim tog dogadjaja uhvati me strah i jeza. Jednostavno taj osecaj ne moze da se poredi ni sa cim, osecaj iskonskog straha.`

_________________
I WANT TO BELIEVE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: pet dec 03, 2010 2:55 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 01, 2010 1:56 am
Postovi: 26
Lokacija: Earth hibernation!
pozz.. ako se tema održi,postala sam paranormalno iskustvo Shadowman....

_________________
Et in arcadia ego!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: pet dec 03, 2010 6:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 23, 2009 1:23 am
Postovi: 18
Slicno iskustvo sa sijenkom sam i ja imao. Bilo je to prije mozda nekih pet godina,
u vremenima malo vecih drogiranja svim i svacim. Ne sjecam se vise toliko detaljno
ali znam da sam se jako jako uplasio i da je sjenka krenula prema meni i na neki nacin usla u mene ili je prosla kroz mene. Gdje je danas nemam pojma mozda je
jos uvijek u meni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: pet dec 03, 2010 9:25 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 24, 2010 9:12 pm
Postovi: 7
Lokacija: Uzice
Pa droga moze da bude objasnjenje. Ko zna, pitacu coveka da li se drogirao u to vreme. Mnoge sekte,vracevi itd. drogu koriste u svojim ritualima. Drago mi je da se mrdamo sa pocetne(mrtve) tacke. Mogu da vam preporucim jednu knjigu za one koje interesuje ova tema zove se "Srpska Cudesa- Zagonetne pojave u nasem narodu" (Nikodije Spasic). Ima dosta zanimljivih prica.

_________________
I WANT TO BELIEVE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: sub dec 04, 2010 1:03 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 01, 2010 1:56 am
Postovi: 26
Lokacija: Earth hibernation!
bonzo je napisao/la:
Slicno iskustvo sa sijenkom sam i ja imao. Bilo je to prije mozda nekih pet godina,
u vremenima malo vecih drogiranja svim i svacim. Ne sjecam se vise toliko detaljno
ali znam da sam se jako jako uplasio i da je sjenka krenula prema meni i na neki nacin usla u mene ili je prosla kroz mene. Gdje je danas nemam pojma mozda je
jos uvijek u meni.



njoonj,to ne bi bilo dobro,ako se i održalo u tebi ( pritom se nadam da se sjećaš sebe iz vremena prije!??) hrani se emotivno,a ako se aktiviralo tada se promijenio u nekoliko disciplina =>[color=#8000FF]pojačano osijetilo sluha,predosjećanje vanjskih negativnih događaja prie neg se ostvare,obaziranje na negativne životinje ugl pasa te posebno privlačenje i zamijećivanje ljudi s istim opisom... [/color]

:-s

_________________
Et in arcadia ego!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: sub dec 04, 2010 7:29 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 23, 2009 1:23 am
Postovi: 18
Ne znam sto mislis pod sjecanjem sebe prije toga dogadaja. Po tvom pisanju vidim da znas sto bi to moglo biti pa bi mi bilo drago ako bi mi mogla malo bolje i detaljnije objasniti. Za mene je ta sjenka nesto iskonski zlo i doista mi ne bi bilo drago da je jos uvijek negdje sa mnom ali me ne bi ni iznenadilo sa obzirom kakvo mi je stanje u dusi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: pet dec 10, 2010 7:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 09, 2010 9:49 pm
Postovi: 5
:)
Moja iskustva su mnogobrojna.....
Jedne veceri pre oko godinu dana setao sam sAm, doslo mi tako... Isao sam daleko od grada sto ne znam ni sam, u jednom trenutku osetio sam kao da neko ide iza mene, okrenuo sam se, nikoga nije bilo... Nastavio sam dalje i odjednom kao neke senke da su pocele oko mene da se setaju, da prolecu pored mene, odjednom strah je poceo nenormalno da raste, osetio sam nesto da mi "prolazi" kroz kicmu, posle toga sam imao taj osecaj jos nekoliko dana, kada legnem osecao sam da nisam sAm u sobi, ponekad kada zaboravim na to, odjednom postane mnogo hladno u sobi, pocinjao sam da se gusim (asmaticar sam) i kao da osetim neciju ruku (toplotu) na mom ramenu.......... Uvek sam imao osecaj da ima jos nekoga pored mene gde god i kad god se nalazio...
Posle toga otisao sam u crkvu, zapalio svecu za zdravlje i odjednom sve je nestalo........
Desavalo mi se jos nekih stvario kao da npr. u trenutku osetim kao da je proslo nekoliko sati u sekundi, desavalo mi se samo od sebe da u trenutku "odletim" na neko mesto i idmah se vratim (u mislima), a usput tuda kuda "letim" vidim sve ljude i sve sta se desava.....
Ja volim takva iskustva, upustim se u to dok ne osetim da bi moglo na neki nacin biti rizicno....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: sub dec 11, 2010 6:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Slično sa sjenkama sam doživjela ko dijete - crna sjenka je prošla jednostavno kroz zid..... nestala. Nema objašnjenja, valjda neki "duhovi" s one strane....
Ja to ne volim.
Ne otvara mi se nova tema pa da pitam da li i vi osjećate brzinu vremena - vrijeme doslovce leti i osim toga imam osjećaj da su svi događaji (i svjetski, politika te događaji u neposredno mom životu - poslovnom) strašno ubrzani, kao da se sve brzinski razrješava - sve brže i brže, kao da gledam u sve to s nekog drugog mjesta.... nekako čudno,...
Znam da o tome piše i u onim materijalima Casioeje te i D.Icke o tome govori..... možda sam čitajući to i umislila sve to o vremenu....ili?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: sub dec 11, 2010 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Artemida je napisao/la:
Slično sa sjenkama sam doživjela ko dijete - crna sjenka je prošla jednostavno kroz zid..... nestala. Nema objašnjenja, valjda neki "duhovi" s one strane....
Ja to ne volim.
Ne otvara mi se nova tema pa da pitam da li i vi osjećate brzinu vremena - vrijeme doslovce leti i osim toga imam osjećaj da su svi događaji (i svjetski, politika te događaji u neposredno mom životu - poslovnom) strašno ubrzani, kao da se sve brzinski razrješava - sve brže i brže, kao da gledam u sve to s nekog drugog mjesta.... nekako čudno,...
Znam da o tome piše i u onim materijalima Casioeje te i D.Icke o tome govori..... možda sam čitajući to i umislila sve to o vremenu....ili?


Vrijeme ne postoji. Tako obicno misle fizicari. Vrijeme je iluzija covjeka da percipira događaje sa stvarnoscu i "vremenom". To sto se dan i noc smjenjuju stvara iluziju vremena.
Proslost se dogodila- znaci ona vise ne postoji
Buducnost ce se tek dogodit- znaci ni ona ne postoji
Sadasnjost nije vremenski period, ne traje, to je samo tacka bez dimenzije kroz koju buducnost postaje proslost. Posto proslost i buducnost ne postoje, a sadasnjost ne traje onda nema ni vremena.


Ima jedna legendarna zabiljeska po pitanju ovog, a iz dnevnika je jednog fizicara, koja kaze:

„Vaši satovi mjere vrijeme vrlo precizno“, na što su mi odgovorili:
„ Naši satovi ne mjere vrijeme“. Pomislio sam, wow, to je vrlo skromno od njih. Ali, rekli su: „Ne, vrijeme je definirano da bude ono što mjere naši satovi“. Oni definiraju standard vremena za planetu – vrijeme je definirano brojem otkucaja njihovih satova.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: uto dec 14, 2010 4:08 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 01, 2010 1:56 am
Postovi: 26
Lokacija: Earth hibernation!
bonzo je napisao/la:
Ne znam sto mislis pod sjecanjem sebe prije toga dogadaja. Po tvom pisanju vidim da znas sto bi to moglo biti pa bi mi bilo drago ako bi mi mogla malo bolje i detaljnije objasniti. Za mene je ta sjenka nesto iskonski zlo i doista mi ne bi bilo drago da je jos uvijek negdje sa mnom ali me ne bi ni iznenadilo sa obzirom kakvo mi je stanje u dusi.






pozdrav svima!
kako sam otvorila temu na ovdje navedene postove,tamo ću nastaviti sa odgovorima,jer nema smisla pod druge i ovu stavljat.. konkretne odg postam pod SHADOW PEOPLE!
:read:

_________________
Et in arcadia ego!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: pet dec 17, 2010 7:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet dec 17, 2010 5:55 pm
Postovi: 7
Lokacija: Zg
Bilo je to prije 2 godine. Ja i ekipa smo išli kampirati na prilično zapušteno mjesto. Bilo je negdje oko 2200 i nakon roštilja smo otišli sjesti uz more. I sjedimo mi tako, zafrkavamo se, ovo ono, kad u jednom trenutku pogledam ja iza sebe, prema mjestu gdje su nam bili šatori, i primjetim da kroz cijelu šumu bljeska neka bijela svjetlost, kao neka bijela izmaglica, ali doslovno je osvjetljavala cijelu šumu iza nas, svi smo se zatrčali prema šatorima koji su bili nekih 20 metara iza nas. Prvo nam je u glavi bilo da nismo dobro ugasili vatru pa se zapalilo okolno raslinje. Međutim to nije bilo to, a svjetlost je prestala dok smo došli do šatora. Napominjem da nismo konzumirali ništa opojno, osim ćevapa...Cijelu noć smo stvarali teorije o tome i šta je to moglo biti, hehe, kad se samo sjetim, nije bilo lako zaspati, heh...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: uto dec 21, 2010 3:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
sljeme ...vrela ljetna noc...prije 2 godine...vozimo se autom lagano..svira muzika,lagani ugodni razgovor...pogledavam desno...kroz prozor, i vidim 2 pojave kako se skrivaju iza osvjetljenog drveca (od svjetala auta)...nisu mi djelovali kao ljudi a ni kao zivotinje,nisam nikom nista spominjao...i danas me uhvati jeza kad se sjetim toga....

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: pon feb 21, 2011 6:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
Nije moje iskustvo, već mojih roditelja.
I to od neki dan.
Nažalost nisam bio prisutan :(

Dakle, prije par dana u Zagrebu, u večernjim satima (poslije 20), otac je kroz prozor kuće na "stotinku sekunde" vidio stup svjetlosti koji je "udario" u pod (malo dalje od mjesta gdje parkiram auto, par metara od kuće, blizu (ili u) susjedovo dvorište), osvijetlio okoliš na tren, kao kada grom udari, i nestao.
Nikakvog zvuka nije bilo, noć je bila vedra i kiše i grmljavine niotkud... Mama je vidjela samo svjetlost jer nije bila okrenuta direktno prema prozoru.

Ne znam koliko je paranormalno, ali je svakako zanimljivo :)

_________________
"The problem with quotes on the internet is that you never know if they are real or not." -Julius Caesar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: pon feb 21, 2011 10:03 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 13, 2011 12:40 am
Postovi: 16
fox molder je napisao/la:
Ovu pricu mi je pre nekoliko meseci ispricao jedan moj dobar prijatelj. Covek u koga ja imam puno poverenja. Sve se ovo dogodilo pre nekih 15-16 godina


`Budi me neverovatan osecaj straha,potpuno sam zbunjen i preplasen. Odjednom se trgoh i pogledah u drugi kraj sobe. Pored ulaznih vrata ugledah ogromnu nepomicnu senku. Mogao sam da cujem duboko disanje koje je jos vise pojacalo osecaj straha. Osecam se potpuno bespomocno dok pokusavam da prekrijem lice cebetom, ali jednostavno nemam snage. Kao da sam potpuno paralisan od straha. Posle nekoliko trenutaka ,koji su trajali kao vecnost, uspevam da glavu prekrijem cebetom. Satima sam stajao nepomicno cekajuci sta ce da se desi. Vreme je sporo prolazilo, ali ja nisam pomisljao da skinem cebe sa lica.Najzad je svanulo i tek tada sam osetio olaksanje. Mesecima posle ovoga nisam mogao prestati da razmisljam o svemu sto se dogodilo. I danas kada se prisetim tog dogadjaja uhvati me strah i jeza. Jednostavno taj osecaj ne moze da se poredi ni sa cim, osecaj iskonskog straha.`



S obzirom da sam nešto slično doživljavala više puta, objasnit ću svoje iskustvo. Često nisam bila sigurna jesam li budna ili sanjam, ali usvakom slučaju budila sam se sa neopisivim strahom i abnormalnim lupanjem srca. Prije buđenja i dolaska u svjesno stanje pored mene su bile siluete, najčešće jedna, koje bi me gledale. Kako mi se taj doživljaj jedno vrijeme učestalo ponavljao, osjetila bi odnosno vidjela siluetu, najprije bi se uvjeravala da sanjam, a nakon toga bi histerično skočila, upalila svjetlo i sve bi nestalo osim mojeg predinfarktnog stanja. Poslije toga ne bi mogla zaspati pa bi slijedeći dan bila sva uništena.

Te siluete uglavnom su samo bile prisutne, odnosno, nisam doživjela neki oblik komunikacije isl., ali strah koji sam osjećala je strah koji se ne može doživjeti u budnom stanju. Često bi me te siluete posjećivale kada bi se nalazila na nekoj životnoj prekretnici ili bi bila izložena velikom stresu ili tjeskobi.

Samo jednom prilikom "silueta" me pokušala ozljediti, ali mi je uputila i konkretnu poruku. Nakon toga, hvala bogu, nisu dolazile.

Sasvim slučajno sam upoznala parapsihologa koji je ujedno i medij i bez da sam objasnila svoje "probleme" rekao mi je da sam ja hipersenzibilna osoba, odnosno, osoba koja ima velike duhovne sposobnosti i da su te sjene, zapravo lutajući duhovi, koji mene osjećaju kao vezu i kada bi se prestala bojati i tjerati ih od sebe da bi vrlo brzo saznala što hoće.

Naravno da sam mu rekla da me ne zanima što hoće, a jedino što me zanima je da nestanu i više ne dolaze. Rekao mi je da je moja odluka ispravna, jer da se radi o onostranim stvarima koje mogu biti strašno opasne.

Čak mi je rekao da je jedna od silueta moj pokojni susjed, a da me ne farba, shvatila sam po tome što mi je opisao u kojoj je kući živio u odnosu na moju kuću. Čovjek me prvi put vidi pa ne znam je li to mogao baš pogoditi.

U svakom slučaju, rekao mi je da se ne bojim, jer mi te siluete ne mogu ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paranormalna iskustva clanova foruma
PostPostano: pon feb 21, 2011 11:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Wow, baš prošle nedelje, spavao sa devojkom u nekom stanu, i pošto je bilo 2 kreveta, a oba mala, odlučio sam da pređem ja u drugi. Počeo sam da sanjam nešto, i osetio da je neko pored mene. Prekinuo sam san, i video iznad mene baš tamna silueta, kao da nosi neku kabanicu preko glave, tog oblika. Pokušao sam da se pomerim, ali nisam imao snage, pokušao sam da vrištim, ali nisam imao snage, baš sam bio uplašen, kao nikad u životu. I onda, pri kraju, kao da je pustio neki video klip, gde treba da bude glava, kako se neka 2 deteta jure po stanu, mom stanu gde živim. Odmah čim je prekinut taj ''video'', smogao sam snage da se proderem i da uputim udarac u pravcu toga, šta god bilo, ali taj moj vrisak je bio baš slab, ali dovoljno da se probudim, ali i moju devojku. Nikad se u životu nisam tako uplašio i ubeđivao sam se da je to bio san , ali sada...

Takođe, često se mi se desi, u zadnjih par meseci, da osetim kad legnem, ali nisam zaspao, potpuno sam svestan, kako je neko oko mene, i kao da me mazi, ili nešto sa glavom radi. Nema straha, ali je neobično što mi se to desilo odmah sledeće noći, posle ove gore, i bio sam mnogo smireniji posle toga, kao da me je to utešilo, ili šta već...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz