Sada je: čet mar 28, 2024 6:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Gadafi
PostPostano: sri okt 26, 2011 9:29 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto okt 25, 2011 3:12 pm
Postovi: 14
Lokacija: Mostar
Zasto mi se cini da opet amerika kaki :evil3:

http://www.source.ba/clanak/18747596768 ... ?ref=tiker

http://www.source.ba/clanak/11801836759 ... ajcitaniji

Nazalost nema veceg ponizenja od silovanja muskarca a na ovom videu izgleda da su ga i silovali, jednostavno uzasno ..

http://www.source.ba/clanak/82083696742 ... ajcitaniji

Sada za sve one koji nisu upuceni...

Evropska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi 200 milijardi ... dolara za isporučenu naftu !!! 2012 godine ističu koncesije velikih naftnih kompanija koje polažu pravo na Libijsku naftu. Gadafi je zatražio vraćanje duga i zapretio je ...da će u suprotnom da sklopi međudržavne ugovore s drugim zemljama i kompanijama. Zbog toga je došlo do ovog neviđenog razaranja Libije. Da li je libijski građanin imao razloga da se buni protiv režima Muamera el Gadafija? Mislim da nije...Ako gledamo standard libijskog naroda i povlastice koje im pruža država imali su vrlo lijep i lagodan život: - Živjeli su kao mali bogovi. Libija ima 6,5 miliona stanovnika, a ima 14 miliona registrovanih automobila, - Ako neko hoće da studira u bilo kojoj državi u svijetu on podnosi molbu i država mu osigurava stan, hranu, automobil, besplatno školovanje i mjesečnu stipendiju od 2300 dolara, - U Libiji se ne plaća voda, struja, plin i porez, a krediti se daju bez kamata. - Ako u roku od pet godina ne možete vratiti kredit, država ga otpisuje ili vraća za vas. - Ako hoćete da kupite auto, vi dajete 20-30% od cijene, a ostalo dotira država. U Libiji za 10 dolara možete da kupite 85 litara benzina ili nafte. U Libiji je hrana gotovo besplatna, 10kg hljeba košta 0,15 dolara. U Libiji njihovi građani ne rade fizičke poslove. Libijci ne idu da rade po bijelom svijetu jer za to nemaju potrebe. U Libiji ni jedan građanin nije izbačen ili mu je oduzet stan ili auto zato što nije mogao vratiti kredit, što nije rijedak slučaj po ovim takozvanim demokratskim zemljama koje su se okomile na Libiju a koje zemlje bivše Jugoslavije teže da sljede. Iskreno, žalim Libijski narod jer će se pretvoriti u najamnu radnu snagu, radit će za 100 dolara i gdje će im ove povlastice biti sve ukinute, a o lagodnom životu kakav su živjeli moći će samo da sanjaju... Par činjenica o životu u Libiji pod Gadafijem: - beskamatni krediti; - u toku studiranja prima se prosječna plata za to zanimanje, - ako ne nađeš posao nakon završenog fakulteta, država plaća kao da radiš u struci, - po stupanju u bračnu zajednicu, država poklanja stan ili kuću, - kupovina vozila po fabričkoj cijeni, - nikome ne duguju ni centa, - Evropska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi 200 milijardi dolara!!! - besplatno zdravstvo (medicinska sestra na svakog pacijenta) i obrazovanje, - 25% ljudi visoko obrazovano.

_________________
Kada im ponestane lazi, ubit ce ih tvoja tisina


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: sri okt 26, 2011 9:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Naked, Bloody Imperialism or "We Came, We Saw, He Died"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: sri okt 26, 2011 10:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 02, 2009 10:10 am
Postovi: 140
Lokacija: ZAR JE TO BITNO ?
Zaaista strasno. Ovo je gore nego u srednjem veku. Ljudski rod nije napredovao ni za pedalj. Kada vidim ovakve slike Gadafi, Irak, Avganistan........ zaista mi se ogadi ljudski rod i nizak nivo inteligencije prosecnog coveka koji se moze tako lako izmanipulisati. Pricamo o kolektivnoj promeni svesti i podizanja iste. Ako je za to potrebna kriticna masa mislim da smo mi ( covecanstvo ) daleko svetlosnim godinama od toga. Zivot je igra, mi smo obicni igraci , glavne uloge ima neko drugi. Razmisljajuci o buducnosti mislim da nam anarhija kuca na vrata i da je ovo nase vreme, nas intelektualni i tehnoloski maksimum. Medjutim, mora se pozitivno razmisljati, mada je to veoma tesko, i ici dalje.

_________________
NE POSTOJI VREME, POSTOJI SAMO SADASNJI TRENUTAK


Zadnja izmjena: dejan70; sri okt 26, 2011 2:11 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: sri okt 26, 2011 1:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Libija zabranjena istina


http://www.youtube.com/watch?v=3CH-crGG5AA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: sri okt 26, 2011 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Ja stalno i svugdje govorim da živim u srednjem vijeku a kad sam na jednom forumu naglasila da je srednji vijek mračno doba i da još traje kamenovali me. Rekli su da sam "neobrazovana, bedasta - kako ja ne razumijem da je srednji vijek donio najveća otkrića u znanosti, povijesti, umjetnosti." Naglasili su kako su samo predivne katedrale nastale u tom divnom dobu.... kad sam rekla da su nastale na krvi i suzama kmetova koji su mnogi ubijeni i mučeni jer nisu htjeli graditi,.... SNEBIVALI su se jer što je to naspram te divote od zgrada??????
No :offtopic: - gledam i čitam ovo ovdje o Gadafiju a negdje sam naletjela da on uopće nije ubijen- da je vjerovatno živ i vidjela sam "fake" fotografije njegovog leša... čini mi se na sajtu Ivone Živković..... mislim koja je onda istina.... jel je uopće ima više u ovoj tami :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: sri okt 26, 2011 2:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
http://www.skriveno.com/index.php/2011/ ... otschilda/

vrijedi pročitati

bit:
Afrički monetarni sustav i afrička valuta, bez MMF-a i zapada

Naime, ogromnim novcem koji je Libija zaradila od nafte vođa revolucije je desetljećima marljivo kupovao i zlato. Koliko točno ima zlata u Libiji nitko ne zna, ali MMF procjenjuje da imaju oko 4,6 milijuna unci, a to je blizu 144 tone. To na tržištu trenutno vrijedi preko šest milijardi dolara. Dakako, Libija ga najvećim dijelom čuva u svojim sefovima u Libiji, a ne u Švicarskoj, kao što moraju ostale porobljene i vazalne zemlje. Samo dvadeset zemalja u svijetu ima veće zlatne rezerve. Britanija, tako primjerice, ima duplo više, ali i deset puta veći broj stanovnika. I Alžir ima ogromne količine zlata. Sa tim zlatom koje su vodeće afričke države nagomilale, Gaddafi je predložio stvaranje Afričkog monetarnog fonda (u koji MMF neće moći pristupiti) a koji bi onda mogao emitirati vlastitu afričku monetu u čijoj osnovi bi bio – zlatni islamski dinar. Inače, riječ dinar znači zlato.
I afrička nafta bi se onda prodavala samo za ovu monetu. I svi koji žele afričku naftu morali bi prvo kupiti taj njihov novac. I spekulativnim naftnim dolarima i eurima bi bio kraj. Baš kao i londonskim lihvarima. I Gaddafijevi bi preuzeli bankarski tron Rotschildima.

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: sri okt 26, 2011 2:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Primjer Libije nije smio zaživjeti dugo kao ni primjer bivše Yuge. Ali neka neka se nauče pameti jer dok nešto ne izgubiš ne znaš to cijeniti, sad će okusiti gorke plodove svojih zlodjela doslovno će biti kruha gladni i plaćat će vlastito gorivo dva dolara po litri itd.ali ćeimati zapadnu demokratiju he he.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: sri okt 26, 2011 7:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
http://matrixworld-hr.com/2011/10/26/16 ... -iskusiti/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: ned nov 11, 2012 5:12 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2012 10:12 pm
Postovi: 18
Ja se takodje nadam i verujem da Gaddafi nije mrtav. Sadasnjim medijima nista ne verujem. To da su slike i video zapisi fotomontaza to je i posvedoceno na sajtu Ivone Zivkovic...
http://www.ivonazivkovic.net/UBISTVO-GADAFIJA.html

Nadam se da ce Hugo Chávez ostvariti svoju revoluciju i da ce se njegova politika prosiriti i na ostale zemlje, da se za par godina resimo "demokratske" bolesti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: pet nov 23, 2012 10:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
U redu je biti socijalista u dusi, ali vezivati se i verovati sadasnjim vladarima pa cak i Chavezu je u najmanju ruku naivno. I on je deo NWO, ali frakcija koja je oposit centru, neka varijacija, Putina, Kine i slicno . U cemu je njegova politika boljitak za ljudsku rasu po tebi? Osim sto kritikuje zapad i ukazuje na njihove greske? Klasicna komunisticki- socijalisticki experiment, odnosno unisti srednju klasu i staru burzoaziju ( posle to sve prebaci svojim tajkunima), daj narodu besplatno lecenje i skolu i svi su srecni .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: ned dec 02, 2012 11:39 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2012 10:12 pm
Postovi: 18
Protiv koga se Amerika zestoka nameracila znaj da je zbog nekog debelog interersa, a ne zbog genocida i ugrozenih ljudskih prava. Verujem da Chavez nije idealan, ali je siromasan narod u Venecueli mnogo vise dobio dolaskom Chaveza nego u predhodnim vladama.
Gledao sam mnoge dokumentarce u kojima su pricali veoma mocni "biznismeni" koji se bukvalno gade na samu rec "Chavez", ne mogu da podnesu tog coveka i voleli bi da on ode. Sa druge strane vidim siromasan narod koji podrzava Chaveza.

Ako se dobro secam 2003 (ili 2002) u Venecueli je Amerika uspela da izazove drzavni udar. Falsifikovali su ostavku Chaveza i njega oteli pod izgovor medija da je Chavez pobegao iz drzave. Sve je pocelo kada je neka setnja kroz grad bila i odjednom su nepoznati snajperisti otvorili vatru na ljude, Amerika je odma skocila i namestila pricu da Chavez ubija demonstrante. Posle mesec dana od kako je Cbavez bio srusen i dosao novi predsednik (naravno iz Amerike) narod je poceo da svaca da su prevareni i izasao je na ulice. Posle nekog vremena voiska je presla na stranu naroda i upala u vladu, naravno tadasnji predsednik i svi njegovi ljudi su odavno bili u Americi. Chavez se tada vratio hilihopterom i opet preuzeo predsednicku funkciju.

Rusiju ja ne smatram normalnim i "demokratskiom" drzavom. U Rusiji vlada rasulo, mafija je jaca nego ikada, a narod sve gladniji.
Zivot u Kini mi se uvek cinio kao "opusten zivot", narod sa velikom kulturom, ogromnom istorijom, velikim znanjem i zdravim zivotom, ali naravno ni tamo ne cvetaju ruze. Pre je Kina nekako i bila "slobodna" zemlja, sada kada je Amerika videla jeftinu radnu snagu tamo, za tu zemlju nema buducnosti.

Chaveza verujem da ne radi idealno (ko bi nam svima udovoljio), al znas kako kazu "Neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj." 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: sri dec 05, 2012 2:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
http://www.youtube.com/watch?v=R1A6T5U8XEA covjek je objasnio

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: pet dec 07, 2012 5:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
Chaveza verujem da ne radi idealno (ko bi nam svima udovoljio), al znas kako kazu "Neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj


Izvini,ali to je njihov i cilj.Toliko su jaki, da mogu da se igraju i imaju i opoziciju i poziciju.
Sto Chavez nije ponudio ljudima besplatnu energiju, medicinu....Sve ono sto moze biti lako dostupno, ako posedujes vlast i moc, kao i mnogo toga drugog?Ti se tesis, sto je vlada Chaveza, bolja nego neka prethodna... To je njihova politika, nekad testiraju,nekad idu da vide dokle ce neki narod trpeti autokratiju, pa posle dovedu nekog savrsenog. Ali oposit centru, je bitan iz zbog takvih kao ti, da veruju da postoji alternativa, i da imaju idola.
Isto kao recimo u Srbiji, imas demokrate,imas patriote. Jedni su za zapad, drugi protiv, i deluje kao da postoji neka alternativa.Ko god dodje na vlast isto je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: pet dec 07, 2012 5:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 11:52 pm
Postovi: 102
Ekvador je napisao/la:
Citat:
Chaveza verujem da ne radi idealno (ko bi nam svima udovoljio), al znas kako kazu "Neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj


Izvini,ali to je njihov i cilj.Toliko su jaki, da mogu da se igraju i imaju i opoziciju i poziciju.
Sto Chavez nije ponudio ljudima besplatnu energiju, medicinu....Sve ono sto moze biti lako dostupno, ako posedujes vlast i moc, kao i mnogo toga drugog?Ti se tesis, sto je vlada Chaveza, bolja nego neka prethodna... To je njihova politika, nekad testiraju,nekad idu da vide dokle ce neki narod trpeti autokratiju, pa posle dovedu nekog savrsenog. Ali oposit centru, je bitan iz zbog takvih kao ti, da veruju da postoji alternativa, i da imaju idola.
Isto kao recimo u Srbiji, imas demokrate,imas patriote. Jedni su za zapad, drugi protiv, i deluje kao da postoji neka alternativa.Ko god dodje na vlast isto je.


Prije par godina procital sam da je Hugo izjavil da radi na ujedinjenju drzava juzne amerike da postanu konkurentniji SAD-u na trzistu...
HMmm... pa kaj to nije globalni cilj (ujedinjenje drzava po kontinentima pa onda ujedinjenje kontinenata i onda united Zemlja)...
Znamo da eliti nije bitan put do cilja vec doci do cilja, a i da su vise manje svi u rukama puppet master...
E sad da su Gadafi, Chavez "sveci" onda tu treba stavit i buraze Castro pa i naseg Tita....

_________________
"you know our words, winter is coming"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: pet dec 07, 2012 6:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Svi su oni iz istog lonca: lijevi/ desni. pozicija/ opozicija, zeleni/ nezeleni.... zaista je to samo farsa da bi se zavaralo kako se može birati. Čak je to toliko izraženo da ako zaista i dođe netko na vlast ili bar blizu vlasti tko bi zastupao narod i "ljudske ciljeve" - taj isti bude lako zamjenjen na način da to nitko ne primijeti. Gotovo nitko.
Nemamo se kome obratiti i nadati nekome spasenju. Pa i na duhovnom nivou - koga god čovjek izabere i opet bude nasamaren - i Tama i Svjetlo su iz istog lonca.
I zato je i potrebno da se čovjek zagleda u samoga sebe i suoči sa onim što je unutra jer samo odatle može izaći sloboda.
Neko sam vrijeme pratila zbivanja sa Gadafijem i promišljala o svemu što kažu zvanični mediji pa i oni alternativni - istina je tko zna gdje.... vjerovatno na sasvim drugoj strani koja je vjerovatno i teško prihvatljiva. No nije ni važno. Važni smo MI.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: pet dec 07, 2012 7:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Hitler, Gadafi, Chavez, Staljin, Tito..... Sve su to Rotshildi, neki dalje koleno neki blize . Ono sto je bitno za pocetnike, da shvate , oni izmedju sebe imaju rivalitet, postoje neki koji su udruzeni, i zajedno rade, a neki su protiv. Naravno, nikada nece izdati maticu, i ono sto je glavni cilj, imaju pravo da se igraju rata, da ubijaju ljude koji zive u drzavama koje njihovi konkurenti, ili braca vode . Tako da, nekome, deluje sve mnogo konfuzno, ali prilicno je jednostavno, kada se gleda sa strane, a pogotovo, ako gledas normalno na istoriju, odnosno "ciste "glave i objektivno.
Negde testiraju vlast, negde zele da stvore dobre uslove za gradjane. Naravno, nasem jadnom i napacenom narodu, cim vide nesto bolje nego na sta su navikli sve deluje sjajno. Ako pricamo o mogucnostima coveka, i Gadafijeva i Chavezova vladavina je vladavina mraka i tame, u informacionom i prosperitetnom aspektu coveka.U svakom slucaju bolje nego u nekim drugim drzavama .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: pon dec 10, 2012 3:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Pročitao sam postove o ovoj temi i ima tu interesantnih stvari.Međutim osnova svih tih geopolitičkih procesa je borba za izvorima nafte odnosno energije. Gadafi kao diktator, jednako kao i Josip Broz Tito, omogućili su svojim sugrađanima,bolji standand nego onaj koji su ranije živjeli. Posebno važno je besplatna medicinska skrb i besplatno školovanje.
Problem Gadafija kao i Chaveza je u tome što ne daju exploataciju nafte po uvjetima "sedam sestara" odnosno 7 vodećih svetskih kompanija u naftnom biznisu. Pet je američkih i dvije britanske. Obojica su nacionalizirala nacionalnu naftnu industriju i tako onemogućila pljačku nacionalnih bogatsava. Npr Nigerija je zemlja najbogatija naftom u Africi. Komupirani general izvrši državni udar, i da koncesije na naftu,onima koji su mu omogućili dolazak na vlast. Istovremeno narod skapava od gladi. U Nigeriji je pokrajina Biafra, u kojoj su milijuni poumirali od gladi. Na vlasti je vojna hunta.
Svakako je za spomenuti da je Venecuela, najbogatija zemlja naftom u Južnoj Americi.
Sve je to lijepo opisano u knjigama Wiliam Engdal - Stoljeće rata I i II.
Tko kontrolira naftu ( energiju) kontrolira svijet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gadafi
PostPostano: sub sep 14, 2013 5:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 19, 2008 3:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: volosko
Gike je napisao/la:
država poklanja stan ili kuću, - kupovina vozila po fabričkoj cijeni, - nikome ne duguju ni centa, - Evropska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi 200 milijardi dolara!!! - besplatno zdravstvo (medicinska sestra na svakog pacijenta) i obrazovanje, - 25% ljudi visoko obrazovano.[/b]


Uf, tek sam sada opazio ovaj dobar tekst (sorry). Kada sam slušao neke komentare od kvalitetnih ekonomista, o tome šta se dešava u Libiji, naprosto sam mislio da me lažu. Zato je trebalo da usa stavi gadafija in out, da bi otpisala sopstveni dug – kako strašno. Koliko samo ta struktura zvjeri polaže sebi pravo da rešeta cjelu planetu, to je ravno...

_________________
Jacomo the galaxy


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz