Sada je: čet mar 28, 2024 8:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned nov 27, 2011 2:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Pozdrav!

Zanima me, postoji li netko da kojim slucajem prodaje karte po jeftinijoj cijeni za predavanje 3.12.?

Ili pak da netko prodaje one koje su na netu˝rasprodane˝?

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: uto nov 29, 2011 11:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Finu lovicu će zavrtit ekipa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: sub dec 03, 2011 3:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
⎝⏠⏝⏠⎠Jedva cekam-David Icke Megasession Zagreb 2011-na you-tube ⎝⏠⏝⏠⎠


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: sub dec 03, 2011 9:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: pon dec 05, 2011 3:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
I kakvi su utisci? Jel ime ičega novog u odnosu na poslednji DVD "The Lion Sleeps No More", održanog u Brikstonu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: uto dec 06, 2011 4:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
David Icke - Come Together!

Tuesday, 06 December 2011 12:21


http://www.davidicke.com/headlines


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: uto dec 06, 2011 5:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
The Lion Sleeps NO MORE!

Od tisuću glasova, glasa čuti nije!

Pa evo:

Predavanje je trajalo od 10 do 21 i kusur, (službeno trebalo je trajati do 20.15).Isplatilo se do zadnje lipe i zaslužio je i do zadnjeg centa. Svaka mu čast na energiji, "skidam kapu". Sutradan me ujutro leđa bolila od desetosatnog sjedenja. Pauze su bile 1nom pola sata i 2x po 15 minuta.

Podjeljeno je bilo na 4 dijela. Pričao je o svemu...

Teme koje spominje i na svojoj web stranici:

Holografska priroda svemira, Mjesec - The Moon Matrix, Barbara Marciniak: "Earth", Tajna vlada i njena agenda, Reptili, Eu, Duhovni razvoj, Razlika između uma i svijesti, Stvarna moć - priroda čovjeka, Manipulacije na svim razinama, Religije. . . i naravno kako izaći iz tog ropstva van - srušiti robovski sustav - individualnim i masovnim otporom, individualnim i zajedničkim djelovanjem ("Come together"). Ne protesti koji razaraju, već protesti koji stvaraju bolji život . . .


Uglavnom mislim da je krajnje vrijeme da mu se skine titula "teoretičara zavjere", jer dokaza je toliko da više ne možemo govoriti o teorijama već za Zemljane bolnoj praksi koja ma kako se fantastična činila neinformiranima u početku, kada se čovjek i sam zabavi tom tematikom dolazi do istih rezultata. Dokaza u međuvremenu imamo na sve strane.

Netko je spomenuo negdje da samo priča i ne daje nikakva rješenja - to definitivno nije bio slučaj: rješenje je odavno jasno: skupite hrabrosti i odbijte poslušnost sustavu koji radi protiv čovjeka, protiv života. Recite ne služenju u vojsci, policiji, recite ne cjepivima, "Big Brotheru" kada kažu da šutite, vi recite što mislite . . . ljudi se moraju konačno početi brinuti i zauzimati jedni za druge jer inače kada na nas dođe red, neće ni za nas biti nikog da se zauzme, netko mora početi, pa evo zašto u ovom slučaju ne ja, svatko neka krene od sebe!

Sa strahom nas drže u šaci i to je karta na koju već vjekovima igraju.

Što je novo rekao? Ovisi što je nekom novo.

Ja već puno toga odavno osjećam. Za mene je ovo bilo još jedan korak naprijed, još 1 potvrda puta koji sam odabrala, još jasnija slika svega, mozaik koji je David odlično posložio.

Slušam svoj unutarnji glas i sve ono što s njim rezonira bez obzira kome to (ne)bilo po volji.

Cilj je: "Step out", Istupi (van iz sistema), a sve što je za to potrebno su ljubav i hrabrost.

(Nat, ovo je prilika za tebe, slobodno skoči sada, nemoj me razočarati) :blob: :hello2:

Da, HRABROST JE POTREBNA DA BI SE ODUPRIJELI (SAMO)UNIŠTENJU kojem nas "vladajući" vode, A LJUBAV JE POTREBNA DA BI ZNALI ŠTO I KAKO!

Znači nije cilj voditi neke nove ratove, rušilačke proteste, širiti mržnju . . . nikad nešto značajno nisu promijenili, naprotiv. Cilj je shvatiti da i ova negativna ekipa ima svoj zadatak u našem duhovnom razvoju, ali nije nikako svemoćna. Naš JE zadatak u ovoj etapi našeg razvoja otkriti našu stvarnu moć i upotrijebiti je na dobrobit svih.

Da bi stvorili nešto novo i bolje, prvo moramo srušiti staro (oduprijeti se starom lošem sistemu)...

A ZA TO TREBA IMATI PETLJE I SRCA!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: uto dec 06, 2011 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Uvijek sam se pitao kako to da ga ne smaknu,nakon sve ove priče.
Mislim da mi konačno postaje jasno.
Lik je pronašao svoj put do inteligentne beskonačnosti,a tu već vrijede neka nova pravila.Skidam mu kapu.
Ostaje nam samo da i mi nađemo svoj.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: sub dec 10, 2011 3:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub dec 10, 2011 2:46 pm
Postovi: 2
Pozdrav!
Ja bih samo zamolio ako netko bude postavio njegovo zadnje predavanje u Zagrebu na internet, neka malo poveća fontove. Ili neka postavi fontove na titlovi.com pa da si mi možemo povećati font po želji.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: uto dec 20, 2011 9:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
David Icke izdaje novu knjigu > ZAPAMTI TKO SI ("Remember who you are", mislim da bi bolji prijevod bio: Sjeti se tko si)

http://4dportal.com/hr/dnevne-vijesti/kultura/2082-david-icke-izdaje-novu-knjigu-g-zapamti-tko-si


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: sri dec 21, 2011 1:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 29, 2011 11:24 pm
Postovi: 92
Neće ga smaknuti jer onda samo jos vise potvrđuju njegove navode i izjasnjavanja. Imas jedan zanimljiv joj kak se zove,na stranici skriveno,uraden je dialog izmedu naseg novinara iz splita mislim i isto naseg zemljaka mislim da je novinar u italiji,imaju lijepe izjave bas u vezi toga zasto nediraju ljude koji iskazuju drugo videnje ovog svijeta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: pet dec 23, 2011 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Neće ga smaknuti jer ne ukazuje ništa što nije odobreno i dozvoljeno da izađe... da su ga htjeli ubiti i da ne služi njihovom cilju, odavno njega nebi bilo na sceni, još od '90ih...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: pet dec 23, 2011 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Jahra Stafari je napisao/la:
Neće ga smaknuti jer ne ukazuje ništa što nije odobreno i dozvoljeno da izađe... da su ga htjeli ubiti i da ne služi njihovom cilju, odavno njega nebi bilo na sceni, još od '90ih...


Možda je i to razlog,ne znam.Mada lično vjerujem da su neke druge stvari u pitanju.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: pet dec 23, 2011 10:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Jedno pitanje za sve skeptike i po pitanju D.I. i nekih drugih:

Zamislimo da stvarno trebaju doći neke promjene na planeti, da se zaista treba desiti neki skok u razvoju "Homo sapiensa",napredak u svijesti i shvaćanju sebe i svijeta oko sebe -

KAKO BI TO PO VAŠEM MIŠLJENJU TREBALO IZGLEDATI? Kako bi se to trebalo odvijati, pa da bi vi rekli, e to je to???

Gdje ima crno, ima i bijelo, izgleda da jedno bez drugog ne ide. Ovo je "zona dualnosti", tu se vjerujem svi slažemo. Znači ako su tu oni koji sabotiraju, ubijaju sve one koji se bore za istinu da izađe na svjetlo dana, da ju svijet/šira javnost sazna, tu onda moraju biti i oni koji iste ŠTITE, na razne načine. Ja to sebi barem tako tumačim. A to i u vlastitom životu trenutno primjećujem u raznim situacijama.

Ma koliko se negativne sile trudile ovu planetu "zacrniti", kad tad, dođe prilika za USPOSTAVLJANJE RAVNOTEŽE, odnosno za vraćanje u ravnotežu - i to je ono što se upravo dešava.

Ljudi koji žele svijetu otkriti istinu i gle čuda još žive - ne mora značiti odmah da su dio "tima crnih" (manipulatora, lažova, prevaranata). Možda zato još žive, jer postoji i druga strana priče i ona druga "sila svjetla" koja stvari vraća u ravnotežu, ravnotežu moći. Možda unatoč svoj tehnologiji, oni ipak nisu tako moćni, niti mi tako bespomoćni.

Uronjeni u ovo "crnilo" ne vidimo možda to još, ne vidimo svjetlo koje sve više dolazi. Jer ono se vidi onim "3.im okom", koje tek počinje postepeno da se ljudima otvara, ma kako druga strana to pokušala spriječiti.

Možda . . .

Na kraju krajeva, ni mi ovdje nismo mačji kašalj, hahahahahahahahaha, pa evo još smo tu! :wink:

Treba biti oprezan i kritički nastrojen i meni je to jasno, ali ako bi to tako bilo, da svatko tko pokuša svijetu reći istinu, odmah nestane iz ove dimenzije - meni je to suludo, nema nikakva smisla, može to neko vrijeme biti tako (i na ovoj planeti je predugo već tako bilo), ALI i tome jednom mora doći kraj. Kuda god pogledate, sve u prirodi teži nekoj ravnoteži i zato dolazak "sila svjetla" konačno na scenu samo je pitanje vremena. Ali do svjetla obično vodi tunel, hahahahahahaha.

I mi smo sada u tom tunelu. Ako gledaš unatrag i sa strane i dalje se sve čini mračno, ali kada pogledaš naprijed, nazire se jasno svijetlo u daljini.

To jedino meni ima smisla! :love3: :love3: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 12:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
slika slika slika slika




______________________________________________________________________________




:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 1:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
dodo je napisao/la:
KAKO BI TO PO VAŠEM MIŠLJENJU TREBALO IZGLEDATI? Kako bi se to trebalo odvijati, pa da bi vi rekli, e to je to???


Čovek je rekao to što je imao. Ko god je to hteo da čuje - čuo je. Nema potrebe da "spamuje" dalje. Odakle mu potreba za tim? Šta on zapravo radi?
Ako sam u pravu, govori o "snu" u kojem se čovečanstvo nalazi. To je ok - međutim, "buđenje" onakvim kakvim ga on predstavlja podrazumeva samo menjanje tačke posmatranja jednog malog, i između ostalog - prilično beznačajnog dela realnosti. Dakle, ne čak ni promenu scenografije. Šta se za tebe suštinski promenilo čitanjem njegovih govora?

Hipotetički, recimo da se dostigne određeni broj ljudi koji su "budni" u kontekstu u kojem on koristi taj termin (i samo stvara buku oko buđenja) Šta će se onda dogoditi? Imaćemo gomilu ljudi koji za sebe veruju da su budni jer misle da znaju još jedan deo priče, koji je skriven doduše. Ali, priča je samo priča ... Zatim ćemo videti iste te ljude kako pokušavaju da preokrenu situaciju koristeći upravo ona sredstva kojima su i porobljeni, dakle, onaj R kompleks, i jedno efektivno sanjanje promene dok u suštini stvari ostaju iste, jer će ti ljudi koliko god mislili da talasaju i da su budni (a kad misliš da si budan ne treba ti nikakvo "stvarno buđenje" (ma kakve su to budalaštine!) i što je još komičnije, misliš da radiš nešto i da se krećeš ka nečemu a ono ...cvrrrc malo) - zapravo raditi ništa, pa čak ići u korist onih protiv kojih misle da rade.

Do promene ne može doći sve dok ljudima vladaju isti zakoni koji ih drže unutar sna, u ezoteričkom smislu reči. Ono o čemu Icke talavari nema veze sa buđenjem.

Prihvatanje Ickea zdravo za gotovo, za čoveka u njegovom trenutnom stanju izgleda ovako:

Citat:
Radi se o tome da jeste tadić bilmez i šljam đavolji, ali ovaj video je naivan isto, jer treba da kaže da je to reptiloidni špijun i peder i gušter i drakon koji jede govna i sere pa ih jede ponovo ali, niko se ne pokreće iz transa i demonske prevare i iluzije!!!Pokajte se dolazi i princ wilijam koji je antihrist,ako mu se moljakate ,ugasili ste ga,i uskoro dolazi po drugi put Isus Hrist , naš spasitelj,ako se pokajete i priznate sve, oprašta i i dalje ima ustvari vremena za to,nikad nije kasno!

Video je dobro napravljen i dao sam mu prst na gore,ali treba da se nagovesti da je iz iluminata, i tačno je da je pakt sa đavolom, jer i jeste njegov tvorac!Ali trebalo bo ljudi da se probude, i da se napravi još jedan video koji budi sličan ovom jer ako se ne reaguje, onda smo gotovi , da umesto da se brine o tome kad da tražimo pomoć od Boga, ljudi traže u politici, jer su naivni, to je tako, i da se stavi strašniji video da se naivci probude, ako neće sami, satanisti su!!!

Umesto da molite Boga za bolje sutra vi se svi nadate u reptile koji uzimaju ljudski oblik i vladaju svetom kroz politiku, tv i tako sve skoro, pa čak i bukvalno sve, i slušate đavola, i ovako neko kome je Bog otvorio oči, kao što sam ja ućutkujete, i govorite da nismo kako treba, a vi niste,vreme je da se probudite, da zaustavite tiraniju!!!Ali svi zajedno, da se molimo Bogu da bube i gušterljudi i zmije pocrkaju i izgube moć iluzije da im vidite pravi izgled i da ih progonite,a ne neka sranja!

kizvegmx 6 days ago


ti si retard,ultimativni retard,to nije čovek već reptiloidni šejpšifter demon, od đavolje vrste ludo, vanzemaljci takozvani ga stvorili,on je hibrid, a vanzemaljci ne postoje, to su demoni i pali anđeli, i predstavljaju se kao vanzemaljci da izjebu ljude idiote, tebe fascinira ovaj demon u ljudskom obliku koji su ga iluminati satanisti ritualom svtorili preko palih anđela i demona koji lebde i prave hibride i monstrume.Idioti poveruju njihovim idiotskim lažima,tojest đavoljim lažima!


Ovaj je jedna karikatura mentalnog sklopa standardnog Jonsovca/ickeovca.


Dotični veruje da je budan. Ickeovo delovanje se u glavnom pokazalo kao destruktivno za kritičku misao kod ljudi. I on i Alex Jones mi više liče kao sredstva za zakrpu "onoga što smrdi" kod ljudi koji osete da nešto neštima, nalete na njih - i nekritičko prihvatanje onoga što iznose vodi individuu u jedan žestok ćorsokak. Nikako, nikako ih ne mogu posmatrati kao "budne koji bude druge".

Buđenje i promena moraju doći iz nas, iznutra. Promenom samog sebe, posle stvaranja kritične mase će doći i do promena u svetu. A nikako jurnjavom okolom i pokušajima dolaska do promena "glavom kroz zid", sa nama pod uticajem istih zakona koji su kreirali i nas i situaciju koju želimo da promenimo, pa su tako kreirali čak i našu želju za promenom. Tako samo nastaje veći haos i konfuzija. Nadam se da ćeš me razumeti.

dodo je napisao/la:
Ma koliko se negativne sile trudile ovu planetu "zacrniti", kad tad, dođe prilika za USPOSTAVLJANJE RAVNOTEŽE, odnosno za vraćanje u ravnotežu - i to je ono što se upravo dešava.


Ravnotežu između čega? Balans postoji kao središnja tačka unutar polja naše percepcije. Pa tako, ako naša percepcija uzima samo fragment stvarnosti (u ovom slučaju sna) kojim smo okruženi - kranje levo (percipirano crno) i krajnje desno (percipirano belo) sredina (percipirana siva, balans) jesu samo delić fragmenta. I to su sve tri "tačke" krajnje levo - ili krajnje desno - u odnosu na celokupnu sliku, ili su sve tri tačke centar u odnosu na beskonačnost.

Hoću da kažem da balans u glavnom nije ono što mi percipiramo kao takav, jer tačka balansa zavisi od našeg posmatranog uzorka. Trenutno, percipiram balans kao "tačku nula". Sad se zapitaj gde se icke u stvari nalazi i šta bi on to u stvarnosti takvim nastupom mogao da balansira?! Dokle god su referentne tačke unutar polja u kojima se igra igra sa pravilima o kojima Icke priča (reptili nam jebu sve po spisku) - i balans , i disbalans će biti na njihovom terenu. Valjda ne govorim previše konfuzno. Malo mi je teško da verbalizujem ovo ...

dodo je napisao/la:
Treba biti oprezan i kritički nastrojen i meni je to jasno, ali ako bi to tako bilo, da svatko tko pokuša svijetu reći istinu, odmah nestane iz ove dimenzije


"And the truth shall set you free."

Tako je. Ali da li je njegova istina oslobodila bilo koga? To nije to. To što on govori. To nije Istina koja oslobađa.To je samo informacija ... i to ona koja te cimne,pa vraća nazad na spavanje, u mehaniku... i u staro ropstvo, sa novom perspektivom na njega. Objasnio sam i zašto. Jer čak i kada bi odjednom njegova priča došla u glavu svih 7 000 000 000 ljudi na planeti, kada bi u jednom momentu svi pomislili ... "JBT, Icke je u pravu!" - zbog nedostatka spoznaje u tim ljudima, zbog nedostatka unutrašnje promene, promene nas samih koji i jesmo sebe doveli, sopstvenim bićem, sopstvenom (sa težištem na kolektivnu) voljom u takvu situaciju - posle 2 dana od završetka energije tok trenutnog "dodatnog stresa" - stvari bi se ponovo mehanički degradirale tamo gde su i bile.

Menjajmo sebe. Promenićemo i svet.

:occasion5: :love3:


Zadnja izmjena: Valjda?; ned dec 25, 2011 2:21 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 2:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Valjda? je napisao/la:

Tako je. Ali da li je njegova istina oslobodila bilo koga? To nije to. To što on govori. To nije Istina koja oslobađa.To je samo informacija ... i to ona koja te cimne,pa vraća nazad na spavanje, u mehaniku... i u staro ropstvo, sa novom perspektivom na njega....

Menjajmo sebe. Promenićemo i svet.

:occasion5: :love3:


Potpisujem :evil3:

:toothy2:



Da se razumijemo, Icke je meni isto zanimljiv. Puno više od, recimo, Alex Jonesa koji je pre očito fejk.
Ne vjerujem da Icke namerno radi "loše", vjerujem kako je "navođen". Od živih i "neživih" bića, entiteta.

Stvar postaje još očitija ako se uzme mali odmak pa se pogledaju trendovi u svjetskim zavjerama. Svako malo ispliva neka nova tema koja se onda forsira (promovira) dok se (vjerojatno) ne usadi u kolektivnu (ne)svijest naroda. Zadnja takva je Mjesec.

Icke=problem
Icke=strah
Icke nije rješenje, on je samo drugi paket misli, drugi kontejner, drugi stupanj, novo stado ali i dalje STADO.
Icke nije ljubav, mir i razumijevanje.

Njegova poruka je bitna, i meni je "u početku" puno pomogao, ali nije jedina i nije ona koje se treba držati kao pijan plota.
Poslušaj, uklopi, idi dalje. Svatko ima svoj mozak i svoju stvarnost, ne treba dopustit da ju Icke stvara za nas ili da njegova postane naša.

"Sjeti se tko si" mu je trebala biti prva, a ne zadnja knjiga.
I da, btw, artwork na knjigama mu sve više vuče na jehovine svjedoke :D

Prestanimo ga slijediti ko sektaši, let's "wake up" ;) :D

Možda najbolju poruku ovoga tipa dao je onaj "Hidden Hand" sa foruma, što god mislili o njemu... "Ne želim da me slijepo slijedite i vjerujete svemu što kažem. Sami prosudite, istražite, odmeditirajte..." tako nekako... od Ickea nikad nisam čuo tako nešto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 4:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Mislim da odlično djeluje kao katalizator,odnosno početni,prvi korak.Bar je tako djelovao na mene.
Onaj trenutak kad počneš shvatati da svijet oko tebe i nije baš onakav kakav se čini na prvu,da sistem ne radi i nikad nije ni radio u interesu pojedinca.Da su nas pisana i nepisana pravila tog istog sistema izoblikovala samo da odlično obavljamo određenu funkciju unutar njega samog,pri tom ne ostvarivši nikad svoj puni potencijal.
Mislim da je to prelomna tačka u životu svakog pojedinca.
Igrom slučaja zahvaljujući gospodinu Icke-u ja sam prije nekoliko godina došao do svoje prelomne tačke,i zahvalan sam mu na tome.Naravno,mogao je to biti i neko drugi,ali nije i uopšte dali je to toliko bitno.
Ako se već nalazimo na raskrsnici puteva koju nismo ni uočavali dok nam je neko nije pokazao,hoćemo li tog istog pitati i kojim putem bi trebali ići,ili je to samo naš izbor i samo naša odluka?
Zar nije logično zahvaliti tom istom (o kome ili čemu se god radi) na ukazanim putokazima i dalje nastaviti sam?
Dotični Icke je izabrao svoj pravac i on ga slijedi,a jesmo li mi svoj,ili i dalje upiremo prstom u druge smatrajući da je ispravno samo ono što mi znamo.
Dosta stvari nama ovde nije jasno,ali zanimljivo je da smo svi spremni da gradimo pretpostavke koje nisu utemeljene na nikakvom znanju do koga smo sami došli,već na čistom vjerovanju proizašlom iz naše prikrivene sujete i pritom se lijepimo za obrazce koji uvijek čine većinu.
Kako god bilo,mislim da je i dalje glavni problem u nama samima,a tako će i ostati dok god ne pustimo druge da rade svoj posao,a mi se prihvatimo svog.
Na kraju to je jedina stvar koju niko drugi za tebe ne može učiniti.
Ajd živjeli! :occasion5:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 4:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@Jahra Stafari, interesantno, isto sam hteo pomenuti tog, il nekog drugog insajdera.

U neku ruku se slažem sa tim, a to je da je Ickeu predstavljena takva zacrnjena slika stvari od strane linija - na način da počne to prezentovati javnosti onako kako njima odgovara, drugim rečima: dobronameran, ali manipulisan tip. No, HH je rekao i neke stvari koje se nisu pokazale istinitima.

Nisam imao nameru da pljujem po njemu, on mi je čak i najsimpatičniji od cele te CT new age grupe, zaista ostavlja jak utisak svojom energijom, i siguran sam da je suštinski jako dobar čovek. Ali, zakačio se za taj deo stvarnosti, i kako mi izgleda - vuče i one koji ga prate za sobom. Zapeo je za nešto i ne ide dalje, te informacije su ga apsorbovale, i njega i njegove sledbenike, što naravno koristi samo linijama. A možda je u toku njegovog bića baš to ono što treba. Ne znam.

Izgleda mi kao da će se rasplinuti u svemu tome, ne mogu to drugačije da objasnim. Ne mislim da on svesno radi bilo šta loše. Sa druge strane, možda je čovek i par klasa iznad nas ovde, pa možemo samo da lupamo o njemu. To je jako klizav teren, i zaista je teško reći ovo ili ono i biti 100% siguran. I ja sam sebi klizav teren, a kamoli drugi ljudi ...

@branman - da, kao i zeitgeist npr, ili oni 911 dokumentarci - i tako dalje. Sve okay dok se čovek ne zaglavi na tome, inače nije ništa napravio.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 4:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Citat:
@branman - da, kao i zeitgeist npr, ili oni 911 dokumentarci - i tako dalje. Sve okay dok se čovek ne zaglavi na tome, inače nije ništa napravio.


Upravo to stari!
Budemo li čekali da David Icke pređe na druge teme,da bi i mi sa njim prešli zajedno na iste...
Načekat ćemo se...
A šta to onda govori o nama?
Jesmo li spremni krenuti sami u nepoznato ili nam uvijek treba pastir od povjerenja da nas povede?
Kad malo razmislim,možda je ipak bolje čekati pastira.
Ako nas odvede na pogrešan put,bar ćemo imati kome psovati majku.. :mrgreen:
:hello2:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz