Sada je: čet mar 28, 2024 3:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 5:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
@branman
Citat:
Mislim da odlično djeluje kao katalizator,odnosno početni,prvi korak.Bar je tako djelovao na mene.
Onaj trenutak kad počneš shvatati da svijet oko tebe i nije baš onakav kakav se čini na prvu,da sistem ne radi i nikad nije ni radio u interesu pojedinca.Da su nas pisana i nepisana pravila tog istog sistema izoblikovala samo da odlično obavljamo određenu funkciju unutar njega samog,pri tom ne ostvarivši nikad svoj puni potencijal.
Mislim da je to prelomna tačka u životu svakog pojedinca.
Igrom slučaja zahvaljujući gospodinu Icke-u ja sam prije nekoliko godina došao do svoje prelomne tačke,i zahvalan sam mu na tome.Naravno,mogao je to biti i neko drugi,ali nije i uopšte dali je to toliko bitno.
Ako se već nalazimo na raskrsnici puteva koju nismo ni uočavali dok nam je neko nije pokazao,hoćemo li tog istog pitati i kojim putem bi trebali ići,ili je to samo naš izbor i samo naša odluka?
Zar nije logično zahvaliti tom istom (o kome ili čemu se god radi) na ukazanim putokazima i dalje nastaviti sam?
Dotični Icke je izabrao svoj pravac i on ga slijedi,a jesmo li mi svoj,ili i dalje upiremo prstom u druge smatrajući da je ispravno samo ono što mi znamo.
Dosta stvari nama ovde nije jasno,ali zanimljivo je da smo svi spremni da gradimo pretpostavke koje nisu utemeljene na nikakvom znanju do koga smo sami došli,već na čistom vjerovanju proizašlom iz naše prikrivene sujete i pritom se lijepimo za obrazce koji uvijek čine većinu.
Kako god bilo,mislim da je i dalje glavni problem u nama samima,a tako će i ostati dok god ne pustimo druge da rade svoj posao,a mi se prihvatimo svog.
Na kraju to je jedina stvar koju niko drugi za tebe ne može učiniti.



@branman
Citat:
Budemo li čekali da David Icke pređe na druge teme,da bi i mi sa njim prešli zajedno na iste...
Načekat ćemo se...
A šta to onda govori o nama?
Jesmo li spremni krenuti sami u nepoznato ili nam uvijek treba pastir od povjerenja da nas povede?
Kad malo razmislim,možda je ipak bolje čekati pastira.
Ako nas odvede na pogrešan put,bar ćemo imati kome psovati majku..


:thumbup:

Slažem se u potpunosti!

Dodala bi samo još ovo: ako hvalim Ickea, to ne znači da sam njegova ovca, sljedbenik, bilo što slično . . .

Icke, Wilcock, Hancock, Marciniak, Crowther . . . su za mene SAMO LJUDI, kao i ja i vi. Od svih njih ja sam naučila nešto i NE, mene ne čine pasivnom, naprotiv! Informacije su sjeme o kakvim će plodom i da li uopće koja uroditi ovisi i o tlu na koji padaju= nama, onima koji ih čitaju, slušaju . . .

Meni su ti ljudi znatno doprinijeli u traženju nekih odgovora i na tome im velika hvala, ali ja se nikad nisam ograničavala, niti ograničavam njihovim tvrdnjama. Oni nisu moji pastiri nikad bili, niti će biti, kao što nikad nitko u mom životu to nije bio. Ja ih gledam kao ravnopravne "tragače", do mnogih stvari sam i sama i bez njih došla i fascinantan je to osjećaj kada sam konačno našla "nekog tko me razumije", nekog tko također je u stanju sagledati stvari iz drugih kuteva....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 6:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Sve to stoji, društvo. Samo da dodam - Icke postepeno prerasta u religiju. U svakom slučaju, u budućem Ajkizmu, neće biti problem u Ajku, nego u Ajkovcima, kao što ni kod hrišćanstva nije problem u Hristu, ili kod bilo koje druge religije. To bi bilo to, otprilike. A Ickea bih voleo da vidim uživo, što da ne.

Živeli! :occasion5:

:love3:

Evo i jedna lična, za Ickea. :angel4: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 7:06 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ima li negdje na webu to predavanje? Na brzinu baš nisam mogao naći.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 8:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
promatrač je napisao/la:
Ima li negdje na webu to predavanje? Na brzinu baš nisam mogao naći.


Samo neki delovi

http://bit.ly/sulllr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 9:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
promatrač je napisao/la:
Ima li negdje na webu to predavanje? Na brzinu baš nisam mogao naći.


Za sada ništa,ali ima negdje ono "the freedom road" predavanje od 4 i po sata prevedeno,mislim da se u principu ni jedno njegovo ne razlikuje puno jedno od drugog.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned dec 25, 2011 10:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
dodo je napisao/la:
Icke, Wilcock, Hancock, Marciniak, Crowther . . . su za mene SAMO LJUDI, kao i ja i vi. Od svih njih ja sam naučila nešto i NE, mene ne čine pasivnom, naprotiv! Informacije su sjeme o kakvim će plodom i da li uopće koja uroditi ovisi i o tlu na koji padaju= nama, onima koji ih čitaju, slušaju . . .


Baš tako,a kako stari narod ima običaj da kaže "Kako siješ,tako ćeš i brati".
:angel4:

Valjda? je napisao/la:
Sve to stoji, društvo. Samo da dodam - Icke postepeno prerasta u religiju. U svakom slučaju, u budućem Ajkizmu, neće biti problem u Ajku, nego u Ajkovcima, kao što ni kod hrišćanstva nije problem u Hristu, ili kod bilo koje druge religije.


Problem je uvijek u pojedincu,ali kad se skupi dosta njih sa problemom i počnu činiti većinu,e onda već stvarno imaš "problem",ha,ha :D
Razlika između nas i njih je što oni svog problema nisu svjesni,a ako to njihovo stanje za nas u bilo kom momentu predstavi problem,onda ni mi,vjerovatno nismo svjesni svog.
Al ovo je već sad filozofiranje,zaželio sam se poštene rasprave,pa odoh u :offtopic:
Ha,ha..
U svakom slučaju nek smo mi živi i zdravi.Onog dana kad nestane svih problema vjerovatno više nećemo ni biti ovde,a dok je tako uživajmo malo u ovim praznicima.Dobra stvar kod ove iluzije je što ponekad možeš i predahnuti,pa makar i to izgledalo "iluzorno" opet dobro dođe .
Veliki pozdrav :hello2:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: ned apr 08, 2012 1:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 7:44 pm
Postovi: 646
David Icke u Hrvatskoj 03.12.2011.

Emisija "Dobro jutro Hrvatska", 05.12.2011.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke u Zagrebu na Velesajmu
PostPostano: čet jul 17, 2014 12:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Valjda? je napisao/la:
Sve to stoji, društvo. Samo da dodam - Icke postepeno prerasta u religiju. U svakom slučaju, u budućem Ajkizmu, neće biti problem u Ajku, nego u Ajkovcima, kao što ni kod hrišćanstva nije problem u Hristu, ili kod bilo koje druge religije. To bi bilo to, otprilike. A Ickea bih voleo da vidim uživo, što da ne.

Živeli! :occasion5:

:love3:

Evo i jedna lična, za Ickea. :angel4: :occasion5:


Moj brat je prica sa njim u Njemackoj a spomenuli nisu reptile i politiku.

Likovi pricali o fudbalu :D

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz