Sada je: čet mar 28, 2024 11:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 1:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Krivo si protumačio dio mog posta VALJDA.

Mi svojim djelovanjem doprinosimo promjenama oko nas, osobno djelujem i podstičem druge na buđenje koliko god mi to okolnosti dozvoljavaju.
U karmu kao popravnu mjeru sve manje vjerujem ili ako postoji onda se pokazala neefikasnom.
Da je karma kao djelotvorno sredstvo uspješna svijet bi sigurno išao na bolje a kako vidimo to nije slučaj, ljudi su već tisućama godina sve gori i gori što reći.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 3:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
U pravu si.

Poenta je trebala biti u tome da se ne nerviraš jer ne možeš da učiniš više. Koliko god bila plemenita namera sa tvoje strane, na taj način činiš štetu samom sebi, a indirektno i onima kojima želiš da pomogneš. Radi ono što možeš, ostalo ni nije do tebe. Čak i ako ne radiš - opet, ne postoji krivica, jer ne postoji ni moranje.

Živeo, druže :occasion5: :love3: I puno sreće, u svemu. Svima, i uvek :thumbup: Zato smo tu. Neki da sruše staro, neki da stvore novo. Drago mi je da se svi slažemo oko one centralne, najbitnije stvari - oko rada, i njegove važnosti. Ostalo će kad - tad doći na svoje. I čim postoji želja za pomoć drugima (i za unijom, Tvorcem), čak i pored svesnosti o sopstvenoj snazi - znači da OPS realitet gubi stisak nad nama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 4:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
kartikeya je napisao/la:
Svaka čast, ako stojiš iza svega napisanog, tvoje vrijeme na ovoj planeti istječe htjeo ti to ili ne. Ovo što ti je sada krenulo na bolje je najvjerojatnije rezultat tvojeg pozitivnog djelovanja, ali pazi da se na zaneseš taj blagoslov sa sobom nosi i prokletstvo. U takvim slučajevima se javlja ego koji zasluge duha pripisuje sebi odnosno kiti se tuđim perjem, ako mu budeš udovoljavao sigurno će te povući na dno gdje ćeš ponvno počinjati ispočetka. Hoću reći da dobro i loše idu ruku pod ruku kao brat i sestra, na nama svima je da izmirimo te dvije supotnosti u sebi, da umirimo klatno i uspostavimo balans odnosno sintezu.
Nije za badava stara izreka koja kaže u zlu se ne požali u dobru se na pohvali.


Da li sam bio "svoj" prije. Reci cu da sam bio daleko od svoga. Da li sam radio lose stvari, jesam. Svi smo ih radili. Recimo prije 7 godina sam poceo da shvacam tocnije sta ja radim nakon sto sam se nasao 2 godine pod utjecajem heroina. Tj. recimo da je taj dan, kada sam se probudio i shvatio da imam 500 frendova narkica a niti jednog ili vrlo malo cistih bio "high kick u jaja". Od tada se mjenjam konstantno. Ok, da ne ispadne da sam radio lose stvari jer nisam toliko samo sto sam bio u svom svijetu, daleko od ne znam cega uz pokoju pizdariju tu i tamo. Znao sam lagat i krast recimo.

Dakle, nisam ja svetac da se razumijemo :) :rofl

No sad sam totalno drugacija osoba nego li prije te kao sto velis da se "pazim sta mislim". Ja to itekako znam. Dno sam dozivio vise puta u zivotu i pao na tom zadatku ali ne vise. Svijet moj se totalno promijenio. Prestao sam bjezat od negative ali jednostavno kao da secem pored nje. Cim vidim da me netko pokusava uvuc da secem zajedno sa njom, stopiram momentalno. Prije sam imao ovaj problem : "Zasto sam ja dosao tu na ovu planetu. Koji kurac ja radim tu! Ocu ici ca! Ne zanima me svijet" te sam se srodno time i ponasao tako. Ne mario oko sebe premda sam oduvjek mario za druge. Znao sam im nastetit ali u vecini slucajeva sam im pomogao i htjeo pomoc.

No duga prica. Nije ni bitna doduse.

Valjda? je napisao/la:
Da, to je karma kao "sistem otplate duga" u koju ni sam ne verujem, iz nekih drugih razloga doduše. ALi nešto slično (ali jako, jako daleka sličnost) ipak postoji kada osoba menja polaritet, recimo iz "ops" u "opd" jer tada mora osetiti svu težinu svojih prethodnih postupaka.


Slazem se sa tobom. Prosao kroz to puno puta u zivotu. Em kroz osjecaje em kroz gledanje, em kroz svasta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
@ Lampa
Neznam jel bi sam mogao ovako srociti pitanje fizikalnosti kako ga je @Valjda odgovorio:
Citat:
No, fizikalnost i fizička tela možda nisu iluzija kao takvi, osim u najširem smislu te reči. Ali je naša percepcija iluzorna, 100% - pogotovo ona koja dolazi kroz 5 fizićkih čula. Pa tako i zabluda da je oko nas stvaran, čvrst svet. Nije. Čvrst je samo za segment nas koji se identifikovao sa fizikalnošću. Drugim rečima, fizički svet jeste čvrst - ali samo za naša fizička tela koja su od njega i napravljena,i koja su podložna njegovim zakonima. Da li smo mi samo telo? Naravno da nismo. Ako posmatramo stvari u odnosu na bilo koji drugi, nazovi "viši" aspekt našeg postojanja - takva percepcija se menja.

:thumbup:

branman je napisao/la:
Ako je sve ovo san,koja je svrha onda sanjati da idemo na drugu planetu,osim straha da bi se mogli probuditi i konačno razbiti svu ovu iluziju ako se nešto desi sa ovom?

Ako je sve oko nas uključujući i naše tijelo čestice svjetlosti zarobljene vibracijom ovog određenog nivoa postojanja ko smo drugo mi nego individualni fragmenti beskrajne svijesti uhvaćeni u san te iste vibracije.

Gdje bi onda uopšte trebali bježati i od koga?
Ko nas onda treba spasiti i od čega?

Ako i postoji odgovor na ova pitanja on je samo proizvod našeg analitičkog uma i kao takav još jedan proizvod te iste iluzije.
:-k

@Branman
Sto se mene tice trudit cu se spasiti sam. Od cega? Od sebe samoga :)
Smatram da u stanju u kojem sam sad moje bice prozeto od fragmenta beskrajne svijesti pa do fizickog tijela ne zivi punim kapacitetom tj. disem napola..
Sto je uzrok tim nepravilnostima otkrivamo pravilnim radom na sebi te ako isti u jednom trenutku postojanja urodi plodom nadam se da ce zarobljena cestica svjetlosti osloboditi i drukciji pojas vidjenja stvarnosti koji nece biti ogranicen samo fizikalnoscu.
Ako uzmemo u obzir i druge opcije spasavanja na sto vidim gledas sa odredjenom dozom sumje kao i ja, prebacujemo odgovornost na nesto trece pa mi zvuci sve kao voznja vlakom:
"Putnicki Val za 4D Opd stoji na trecem peronu 3ci kolosjek, Val krece kad svaki putnik osobno bude spreman" :mrgreen:
Ja bih najradije da je tako pa cu paralelno radit i koliko cu se nadati toliko cu i sumjati jer mi nitko nemoze garantirati gdje tocno idemo, ako idemo ](*,) :mrgreen:

:occasion5:

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 8:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Toner je napisao/la:
@ Lampa
Neznam jel bi sam mogao ovako srociti pitanje fizikalnosti kako ga je @Valjda odgovorio:
Citat:
No, fizikalnost i fizička tela možda nisu iluzija kao takvi, osim u najširem smislu te reči. Ali je naša percepcija iluzorna, 100% - pogotovo ona koja dolazi kroz 5 fizićkih čula. Pa tako i zabluda da je oko nas stvaran, čvrst svet. Nije. Čvrst je samo za segment nas koji se identifikovao sa fizikalnošću. Drugim rečima, fizički svet jeste čvrst - ali samo za naša fizička tela koja su od njega i napravljena,i koja su podložna njegovim zakonima. Da li smo mi samo telo? Naravno da nismo. Ako posmatramo stvari u odnosu na bilo koji drugi, nazovi "viši" aspekt našeg postojanja - takva percepcija se menja.

:thumbup:

branman je napisao/la:
Ako je sve ovo san,koja je svrha onda sanjati da idemo na drugu planetu,osim straha da bi se mogli probuditi i konačno razbiti svu ovu iluziju ako se nešto desi sa ovom?

Ako je sve oko nas uključujući i naše tijelo čestice svjetlosti zarobljene vibracijom ovog određenog nivoa postojanja ko smo drugo mi nego individualni fragmenti beskrajne svijesti uhvaćeni u san te iste vibracije.

Gdje bi onda uopšte trebali bježati i od koga?
Ko nas onda treba spasiti i od čega?

Ako i postoji odgovor na ova pitanja on je samo proizvod našeg analitičkog uma i kao takav još jedan proizvod te iste iluzije.
:-k

@Branman
Sto se mene tice trudit cu se spasiti sam. Od cega? Od sebe samoga :)
Smatram da u stanju u kojem sam sad moje bice prozeto od fragmenta beskrajne svijesti pa do fizickog tijela ne zivi punim kapacitetom tj. disem napola..
Sto je uzrok tim nepravilnostima otkrivamo pravilnim radom na sebi te ako isti u jednom trenutku postojanja urodi plodom nadam se da ce zarobljena cestica svjetlosti osloboditi i drukciji pojas vidjenja stvarnosti koji nece biti ogranicen samo fizikalnoscu.
Ako uzmemo u obzir i druge opcije spasavanja na sto vidim gledas sa odredjenom dozom sumje kao i ja, prebacujemo odgovornost na nesto trece pa mi zvuci sve kao voznja vlakom:
"Putnicki Val za 4D Opd stoji na trecem peronu 3ci kolosjek, Val krece kad svaki putnik osobno bude spreman" :mrgreen:
Ja bih najradije da je tako pa cu paralelno radit i koliko cu se nadati toliko cu i sumjati jer mi nitko nemoze garantirati gdje tocno idemo, ako idemo ](*,) :mrgreen:

:occasion5:


Da,ne treba čovjek isključivati ni jednu opciju,ova iluzija djeluje dovoljno zbunjujuće sama po sebi i kao da se svako u njoj svojski trudi da je zakomplikuje što više.Pojavljuje se masa novih obrazaca noseći gutu novih "problema",ali ja sve te stvari posmatram samo kao proizvode našeg analitičkog uma,na kraju i on je stvoren od tih istih fotona,usklađen sa tom istom vibracijom.
Ono što pokušavam razbiti ovde je šta ako ne postoji problem,šta ako je on ustvari san stvoren od dijela tog istog sna i percepiran (u našem slučaju) opet umom koji je proizvod istog izvora a mi ga doživljavamo kao nešto "ozbiljno",nešto što zahtjeva riješenje.
Riješenja se nude sama,samo ih treba probrati,ali pažljivo (opet analitika i opet san) i pitanje i odgovor dolaze iz istog izvora.
Zar riješenje nebi trebalo biti oslobađenje svijesti,onog što smo suštinski mi iz svih tih kalupa koji dolaze izvana.
Ako Univerzum funkcioniše u savršenoj harmoniji,zašto smo onda mi u takvom haosu? Zašto jedino mi vidimo problem?
Ako smo mi dio tog istog savršenog univerzuma dali je pravi problem ustvari percepcija našeg uma,a ne ono što taj um analizira i prepoznaje kao problem?
:-k
Uh,baš sam odužio,al ima toliko pitanja... malo sam i :offtopic:
Izvinjavam se,nemojte zamjeriti.
:hello2: :occasion5:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: pet dec 09, 2011 8:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Zanimljivo je to. Čitajući ove postove čitam u njima sebe jučer, prije mjesec dana, dva ili više. Sada ne mislim tako. Paradoksalno, još jučer sam bjesnila na neprijatelja i smišljala strategije obrane, sada ne. Sada imam čvrst osjećaj, puna povjerenja u njegovu istinitost za ovu razinu razumijevanja, mi smo već spašeni. Samo trebamo biti to što jesmo, bića svjetla. Pa čak ni ne trebamo biti išta. Separacija polariteta je započela. Gravitacijsko polje osvijetljenih će privlačiti ostale koji će tako nesvjesno sudjelovati u separaciji, bez značajnijeg rada i truda, pri čemu će se i njihovo gravitacijsko polje svjetla priključiti postojećem, uvećavajući ga. Uvećanjem svjetlosnog polja povećava se i gravitacija kojom se pak povećava brzina privlačenja svjetlosnih kandidata i tako sve do zadnjeg kandidata. Niti jedan svjetlosni neće ostati neprivučen, jer snaga svjetla koja izbija iz središta gravitacije je čak veće od njegove slobodne volje. Ima nas dovoljno probuđenih da jezičac na vagi pretegne na stranu svjetla.
U 3D svijetu postoje tri polariteta: svjetlo i tama te neutralni. Oko neutralnih će biti zanimljivo pratiti događanja, kako će se kretati od jedne do druge krajnosti dok se konačne ne zaustave u jednoj od njih. Tumaranje tamo-amo.

Budući smo povezani s planetom, separacija kod nas znači i separaciju planete i separacija planete znači separaciju kod nas.

No zato su tu programi da nam odvlače pažnju na razno-razne mentalne igrice samo da ne bis,mo bili to što jesmo. Kada smo svjetlo.

Kako se moje razumijevanje bude mijenjalo, sigurno će biti praćeno promjenom stavova, koji će tada biti jedina i neprikosnovena istina za mene. Za druge možda ne. No i to je OK.

Mislim da je vrijeme da uživamo u onome što radimo. Ili da jednostavno, ne radimo ništa (ako u tome uživamo). Zvuči neodgovorno, jer što je s ljudima koji imaju velike i teške kredite i dugove? I rade da bi ih otplatili. Kako sebi mogu priuštiti luksuz da ne rade ništa ili da se igraju poslova koje vole? Pa, morat će sami otkriti.
Stvari se mijenjaju, ubrzano.
:glasses7:
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: ned dec 11, 2011 11:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Citat:
No zato su tu programi da nam odvlače pažnju na razno-razne mentalne igrice samo da ne bis,mo bili to što jesmo. Kada smo svjetlo.

Kako se moje razumijevanje bude mijenjalo, sigurno će biti praćeno promjenom stavova, koji će tada biti jedina i neprikosnovena istina za mene. Za druge možda ne. No i to je OK.


To je možda jedna od najpozitivnijih ljudskih osobina,to kad smo spremni promjeniti stav.
Promjena stavova može značiti samo to da rastemo,da učimo i da se na neki način budimo.
A dokle će to trajati,ko zna...
Možda do onda kad više ne bude postojao stav,kao mišljenje,već kad bude samo ono što jeste.
Tad ćemo vjerovatno prestati sanjati i početi budni tražiti smisao u odgovorima koja već znamo.
:hello2:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: ned dec 11, 2011 4:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
branman je napisao/la:
Citat:
No zato su tu programi da nam odvlače pažnju na razno-razne mentalne igrice samo da ne bis,mo bili to što jesmo. Kada smo svjetlo.

Kako se moje razumijevanje bude mijenjalo, sigurno će biti praćeno promjenom stavova, koji će tada biti jedina i neprikosnovena istina za mene. Za druge možda ne. No i to je OK.


To je možda jedna od najpozitivnijih ljudskih osobina,to kad smo spremni promjeniti stav.
Promjena stavova može značiti samo to da rastemo,da učimo i da se na neki način budimo.
A dokle će to trajati,ko zna...
Možda do onda kad više ne bude postojao stav,kao mišljenje,već kad bude samo ono što jeste.
Tad ćemo vjerovatno prestati sanjati i početi budni tražiti smisao u odgovorima koja već znamo.
:hello2:


:thumbup:

To je doduse jedina ljudska osobina ka tom putu. Nit volja, nit zelja vec jednostavna mirnoca kad je promjena stava te pogleda na sve u igri. Sve ostalo, dodje kad je vrijeme. Pomalo i polagano :)

http://www.youtube.com/watch?v=P8iKcdh5 ... laynext=14


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: ned dec 11, 2011 8:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
waax je napisao/la:
branman je napisao/la:
Citat:
No zato su tu programi da nam odvlače pažnju na razno-razne mentalne igrice samo da ne bis,mo bili to što jesmo. Kada smo svjetlo.

Kako se moje razumijevanje bude mijenjalo, sigurno će biti praćeno promjenom stavova, koji će tada biti jedina i neprikosnovena istina za mene. Za druge možda ne. No i to je OK.


To je možda jedna od najpozitivnijih ljudskih osobina,to kad smo spremni promjeniti stav.
Promjena stavova može značiti samo to da rastemo,da učimo i da se na neki način budimo.
A dokle će to trajati,ko zna...
Možda do onda kad više ne bude postojao stav,kao mišljenje,već kad bude samo ono što jeste.
Tad ćemo vjerovatno prestati sanjati i početi budni tražiti smisao u odgovorima koja već znamo.
:hello2:


:thumbup:

To je doduse jedina ljudska osobina ka tom putu. Nit volja, nit zelja vec jednostavna mirnoca kad je promjena stava te pogleda na sve u igri. Sve ostalo, dodje kad je vrijeme. Pomalo i polagano :)

http://www.youtube.com/watch?v=P8iKcdh5 ... laynext=14



Rečenome se nema što dodati. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: uto dec 13, 2011 4:29 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 2:41 am
Postovi: 24
Lokacija: 3rd rock from the sun
ajme nema me par dana na forumu,kaos na temi,dobro ste zapeli svaka čast :blob: :blob: :blob: :blob: :blob:

_________________
bolje ispast glup,nego iz aviona!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi Planet-Nova Nada
PostPostano: uto dec 13, 2011 4:39 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 2:41 am
Postovi: 24
Lokacija: 3rd rock from the sun
evo zanimljive stranice o nastanjivim planetama :glasses7: http://kepler.nasa.gov/ :glasses7:

_________________
bolje ispast glup,nego iz aviona!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz