Sada je: čet mar 28, 2024 7:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice SADa
PostPostano: sri jul 23, 2014 5:26 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 20, 2014 9:03 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zagreb
Ako dovoljno pratite vijesti ali ne Balkanske možete uočiti da trenutačno na svijetu su tri žarišta koja će po monogim stručnjacima vjerojatno biti upaljač za benzin koji su nam prosipali pod nogama oni koji nam trebaju služiti.
O čemu govorim?
Trenutačno stanje u Ukrajni je izavano Američkom pristnošću u suradnji sa Europskim parlamentom (ovo je bilo prije izbora gdje je većinom pobjedio UKIP) to je sigurno. Slučajna revolucija ili želja za demokracijom nije došla sama od sebe u Ukrajnu što dovodi do pitanja kako i zašto?
Amerika je proteklih godina uložila oko 5 milijardi dolara u politiku Ukrajne: http://voiceofrussia.com/news/2014_04_2 ... land-2615/.
Pitanje je tko stoji iz ovoga moje istraživanje je dovelo do znanja kako je osoba George Soros jedan od glavnih igrača iza te igre koji potiče neo-nacistčke trupe da preuzumu Ukrajnu te da ju servira Europi i MMF-u za doručak.
Dakako mnogo toga se dogodilo ove godine ali je kristalno jasno da je MMF ponudio Ukrajni ogroman kredit za obnovu infrastrukture oko tri put veći nego Rusija , 15 milijardi eura: http://www.reuters.com/article/2014/03/ ... V020140305.
Dokazuje da je Ukrajna već prodana dugu banaka i prije nego li je postala neovisna.
Naše vjesti kažu kako su pro-Ruski separatisti krivi što nedaju posljednje dvije pokrajne kako bi Ukrajna postala neovisna, ali nitko neće spomenuti neo-nacistički otpor koji vodi George Soros: https://www.youtube.com/watch?v=fWkfpGCAAuw (ima Srpski prijevod)
Vidite USAID je financirala PAUCI sa 5 milijardi dolara u čiju su pomoću uskočili NED i NGO. Da isti onaj NGO koji je organizirao 2004. Narančastu revoluciju u Ukrajni i svrgavanje Slobodana Miloševića 2001 u Srbiji.
Već je poznato gotovo svima osim Amerikancima i nezainteresiranima da Američke agencije CIA i NSA koriste infiltraciju u strane zemlje kako bi izazivali lažne revolucije i stavile svoje ljude na vlast svatko tko nije pod njihovom kontrolom mora nestati. Uzmimo za primjer Sadam Housein-a ili Gadafija nisu bili anđeli ali nisu radili ono što im se reklo pa su morali nestati.
Moraju zemlje pretvoriti u zemlje trećeg svijeta kako ne bi postale konkurentne i neovisne.
Kakva je tu igra za Ukrajnu? Premda je Vladimir Putin pobjedio izbore u Rusiji još od 1999 čovjek koji je bio predsjednik Rusije pa opet ministar. Čovjek kojeg preporuča Aleksandr Solzhenitsyn osoba koji je protiv tiranije i zalaže se za Putina možemo vidjeti kako je Amerika dobila suparnika kojeg nemože kontrolirati i još je svijetska sila(ni Putin nije anđeo ali...).
Rusija se odmakla od komunizma jer svatko tko je bio u jednom ne želi se vraćati. I premda Rusija postaje polagano nacionalistička zemlja koliko može biti uz trenutačne napade sa Bliskog Istoka i Ukrajne vrlo je jednostavno za vidjeti kako su Američke korporacije, banke i tajne službe izvan kontrole Američke vlade, preuzele ulogu vlade potkupljujući političare i financirale predsjednike poput Obame koji je sada otvorio Američke granice uz rame sa bankama i korporacijam da pojača inflaciju, dovede jeftinu radnu snagu i propast Amerike još brže ubrza kao bi destabilizirao financijsko tržište i odoveo ju u diktaturu.
Jer Američka obitelj nema neki profit od ovoga rata. 50 milijuna ljudi je na bonovima za hranu od 300 milijuna stanovnika. Dok onih 1% povečava svoje bogatstvo ulaganjem u dionice koje danas vrijede oko 20 do 30 puta više: http://www.zerohedge.com/news/2014-07-1 ... est-coming nego 2008 kada smo imali krizu, a i tada su dionice vrijedile 5 do 10 puta više nego prije krize 1933 na što možemo zaključiti da će sljedeći financijski slom biti najveći u zabilježenoj ljudskoj povijesti koju i sam predviđa insajder James Rickards. Amerika koja se raspada moralno, financijski i vojno. Preselila je svu industriju u Kinu po dizajnu CFR i planu iz 1970 možete pogledati pod Dr.Richard Day. Ta ista Amerika financira al-qaeda-u u Saudiskoj Arabiji ili ti ga ISIS koja trenutačno sa Izraelom vrši dar mar na Bliskom Istoku po Siriji i Iranu jer Izrael i Suadiska Arabija su saveznici:
http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/1.558512
Zašto?
Ulazak u Rusiju i kraj Putinu. Žele maknuti Putina i opet staviti svog agenta poput Lenjina i Staljina kako bi uveli onaj komunizam ali nisu uspjeli staviti svoje agente u Rusiju pa su počeli sa destabilizacijom Ukrajne. Suicidalna misija SAD-a je izvan kontrole,a Rusija prijeti da će početi uništvati avione iznad ratnih zona, a baš smo imali slučaj sa mlažnjakom MH 17(čini se srušen od Ukrajne) , a NATO kaže da će odgovoriti silom na što Rusija prijeti nuklearim oružjem. Moramo shvatiti kako su te bojeve glave uperene u svaku bazu NATO-a u Europi i bazama SAD-u dok Europa nabija sankcije Rusiji bezobzirno.
Da bi napravili novi svijet morate uništiti temelje starog.
Mnogi se pitaju jeli ovo pad Hitlera, Napoleona ili Kaligule kada elita postaje toliko dekadentna do razine gdje ju nije briga ubija li sama sebe, problem je što sada imaju oružja masovnog uništenja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: čet jul 24, 2014 12:13 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da je sasvim evidentno to da se situacija na terenu pogoršava iz dana u dan. Svjetska patokratija je ubacila u petu brzinu i čini se da se neće smiriti dok ne izazovu jedan širi sukob koji može lako biti i Treći svjetski rat. Ukoliko bi došlo do njega, on vjerovatno neće dugo trajati ali će razaranje i pogibija ljudskih bića biti ogromna. Naravno, svjetska patokratija očekuje da će nakon toga uspostaviti totalnu kontrolu nad onim što je ostalo.

Psihopatološke aktivnosti se upražnjavaju sve više i više a mogu se razumjeti jedino sa stanovišta razumijevanja mentalnog sklopa jednog psihopate, kojeg normalan čovjek opet teško može razumjeti. Problem kod psihopata je taj što ne mogu sagledati konsekvence svojih aktivnosti, odnosno, šta god rade, očekuju rezultate koji će biti u skladu s njihovom „željnim razmišljanjem“ (wishful thinking) a veoma često to ne bude tako. Tako i oni često upadaju u jamu koju su iskopali za nekog drugog. Moglo bi se reći da se oni ponašaju slično jednom parazitu koji očekuje da će nakon ubistva svog domaćina, lako preći na nekog drugog i nastaviti s istim životnom stilom kao i prije a ne uzima u obzir mogućnost da će uništiti i samog sebe zajedno sa svojim domaćinom.

Uglavnom, uz pomoć orvelovskog jezika, preko kontrolisanih medija psihopatološke aktivnosti se prezentiraju, tumače i racionalizuju kao nešto manje-više normalno. S obzirom da ta vrsta mentalnog kondicioniranja već odavno traje, normalni ljudi su takođe u dobroj mjeri „psihopatizirani“ do mjere kad je postalo upitno da li je izlječenje uopće moguće.

Rušenje onog aviona MH17, samo je jedan od poslednjih simptoma ove dinamike. Tipična „false flag“ operacija gdje su krivci „prepoznati“ već nakon par sati i bez ikakve istrage a pitanje „ko dobija tim zločinačkim aktom“ (isti je u većini slučajeva i počinilac) uopšte se ni ne postavlja, uzimajući „mainstream“ medije u obzir. Rusi su automatski krivi za sve. Krivi su ako nešto poduzmu, krivi su ako ništa ne poduzmu. (Što se Istočnih Ukrajinaca kao "direktnih vinovnika" tiče, oni bi se sada lako mogli naći na meti jedne međunarodne intervencije koja bi naravno išla u korist Kijevskog režima a bila bi opravdana od strane javnog mnenja, izmanipulisanog od strane kontrolisanih medija i odobrena od strane UNa.)

Naravno, Izrael može istovremeno da neometano sprovede još jedan genocid nad Palestincima. Rusi i Putin su uspješno demonizirani u sklopu pripreme opravdanja za oružani sukob s njima. Amerikanci bi se najradije borili protiv Rusa sve do poslednjeg Evropljanina, te tako i pokušavaju da koriste NATO kao proxy-server. Naravno, Rusi će biti dobri samo onda kad dozvole da im Amerikanci instaliraju predsjednika i vladu, te im predaju u ruke prirodna bogastva svoje zemlje i obezbijede jeftinu radnu snagu (već odnekud poznato!?).

Istovremeno, svako oduglovlačenje konflikta Amerikancima ne odgovara usljed „de-dolarizacije“, odnosno, sve većeg odbacivanja petro-dolara u međunarodnim transakcijama jer će to na kraju neminovno dovesti do inflacije u SAD, pada dolara i ekonomskog kolapsa jer su ovi do sada štampali onoliko para koliko im je trebalo i koje su bile bazirane na čistom vazduhu, dok su svi drugi morali to amortizovati, te tako na svojim leđima održavati relativno visok životni standard Amerikanaca.

U sklopu globalnog mahnitanja, organizacije kao AL QAIDA koje su kontrolisane od strane istih, prekrštavaju se u ISIL/ISIS (u poslednje vrijeme pojam ISIS se izbacuje iz medija tj. nakon što je utvrđeno da je ta organizacija uredno registrovana u SAD) i šalju u nove razaračke misije.

Dakle, mahnitanje je već uveliko počelo a u narednim vremenima možemo očekivati još „false flag“ operacija koje će biti počinjene „u rusko ime“ sve dok ne pukne. A kad pukne, nek' nam je Hrkljuš na pomoći.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: čet jul 24, 2014 10:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Razmisljam da se iselim u Australiju ili Novi zeland - tamo bi trebalo da bude ponajmanje razaranja :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: čet jul 24, 2014 11:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Šta mislite ko "cuva" mir u Bosni i Hercegovini?

(Mozda nema veze sa temom, ali mi je u oci pao III sv.rat sto je neko vec pomenuo!)

Ono u pvi mah sam pomislila da taj neko ko "cuva mir" u BiH (a to je neka zemlja nismo mi sigurno) ako se upetlja u taj III sv. rat (ako pocne), odosmo i mi u p.m. Jer ovde jedva cekaju neki da se zapuca. A ako nas neko cuva, vrlo vjerovatno da bi nas 3.svj. mogao mimoici. Zvuci nemoguce, ali moze biti tako....nikad se ne zna. Ako nas cijela EU cuva jer joj je stalo da se ne ratuje blizu njenih granica, onda ako se zapuca u jednoj drzavi EU gotovo je (mozda,ipak je 3 svjetki), valja bjezat u planine (necu da trpim jos jedan rat). Sigurna sam da nas Amerika ne cuva, jer da nas ona cuva davno bi se ovde opet zakuhalo.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: čet jul 24, 2014 3:49 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 20, 2014 9:03 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zagreb
Pa ovo nije prvi put da smo izbjegli treći svijtski rat, zapravo bilo je toliko slučajeva za novi.
Mislim da je prvi put skoro došlo do trečeg svijetskog rata 1962 ili 1963 ne sjećam se uzroka. Ali posljednji put se skoro dogodio zbog Balkana kada su Ameri raketirali Srbiju 1998 pa je General Wesley Clark zaustavio napad ne zato jer je bio milostiv nego zato jer je u Kosovim bazama bilo Ruskih vojnika. Što bi pokrenulo teći svjetski rat da se napad nastavio. I kada su Američki nukleani silosi u sedamdesetima imali samo 7-znamenkastu šifru za lansiranje raketa za svaki glavni grad na planetu znaš koja je bila šifra? 1111111 dobro da se netko nije naslonio na tipkovnicu.
Kako i sam administrator kaže nitko nezna kako psihopati danas razmišljaju možda neće ovog puta biti Wesley Clarka da nas spasi. Situacija je nestabilna, Amerika više nije ona Amerika vode ju manijaci.
Najbolje zemlje u koje se možes preseliti su Australija,Novi Zeland ili Iceland, a na samim Amerikancima je da se dovedu u red jer kad to uspije svijet će se moći početi oporavljati.

Možeš ostati u toku sa vijestima na Infowars-u, RT, AMTV, SCG, Drudge Report...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: čet jul 24, 2014 4:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Jesi siguran za te tri zemlje da bi bile najsigurnije od rata ako dodje do toga?

Podsjetimo se koje zemlje nisu bile obuhvacene u drugom svj. ratu?Portugal,Španija,Irska,Švedska, Svicarska i Turska ? Pred kraj rata Turska je objavila rat Njemacko 1944.g. ali nista od toga. Turci su se bojali Nijemaca, a Engleska je trazila od Turske da se i ona ukljuci u rat jer su znali da su ovi vojno jaki. Dakle, nikad se ne zna gdje bi mogli pobjec, mozda to bude neka zemlja nama bliza. Nesto ne mogu da se sjetim koje zemlje nisu ratovale u prvom svj. ratu..znam za Svicarsku i SAD.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: čet jul 24, 2014 4:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 19, 2010 4:59 pm
Postovi: 7
Wesley Clark nije zaustavio nikakav napad. Naprotiv, on je naredio napad, ali su Britanci odbili da napadnu Ruse.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: čet jul 24, 2014 6:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Pitanje svih sličnih tema koje u pozadini nagovještavaju eskalaciju sukoba širih razmjera je?

Sad znamo u kom grmu leži zec? Koliko je duboka zečja rupa?

Što ćeš učiniti povodom sveg saznanja kojeg si stekao- kako praktično djelovati šta gdje, kako, s kime, s čime itd....

Ovakve razgovore vodio i slušao nebrojeno puta i kad dođemo svi do zaključka da baratamo uglavnom istim informacija s malenim oscilacijama , ostanemo svi šutke kad se spomenu navedena pitanja.

Što možemo mi učiniti? :?: :?: :?:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: čet jul 24, 2014 6:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Čekamo Panteliju da nam objasni da su Rusi divan narod i da su svi ostali krivi, pogotovo debillni Amerikanci.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: čet jul 24, 2014 10:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
http://slobodari.wordpress.com/2014/07/ ... -sarajevo/

Opet neka politička igra?
Šta ovi rade u BiH?
A kad su ih molili da dođu 1992.g. nisu htjeli....sta sad 'oce?

Sorry ja se stalno nadonavezujem na ono svoje, pa mozda i bjezim malo ustranu od teme...valjda ne smeta nikom.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pet jul 25, 2014 11:18 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Saboter je napisao/la:

Što možemo mi učiniti? :?: :?: :?:


Na nekom kolektivnom planu, manje-više, ništa. Zato i rekoh, „nek nam je Hrkljuš na pomoći“. Na individualnom planu, zavisno od raznih faktora, možda se tu i tamo uspije napraviti neki slalom (ali bez Hrkljuša). Slično kao što jedan nesvjestan individualni čovjek nije u stanju izaći na kraj s jednim psihopatom, tako ni nesvjestan narod ne može izaći na kraj s patokratijom, na državnom nivou a nesvjesno čovječanstvo s patokratijom na planetarnom nivou.

Jedino svjestan čovjek može izaći na kraj s jednim psihopatom. Tako bi i narod, odnosno, čovječanstvo, moralo dostići određeni prag svjesnosti da bi se mogli zaštititi od patokratije. Međutim, mi smo od tog praga prilično daleko.

Na primjer, prije nekoliko mjeseci kad su izbili oni neredi u Bosni, koji su u suštini bili rezultat patokratske manipulacije naroda, napisao sam jedan članak na tu temu i tu naveo jedino moguće rješenje (što na prvi pogled može zvučati utopijski, međutim, drugog rješenja jednostavno nema). Poslao sam taj članak lijepo potpisan nekim bosanskim portalima koji se tobože zalažu za pravdu i istinu, ponudio sam im da ga besplatno objave i naravno, niko ga nije objavio.

Kasnije sam ga poslao - OVDJE, čisto da se negdje nađe.

Sve što sam naveo u tom članku, može se provjeriti što na osnovu vlastite opervacije što iz dostupne literature. A Bosna bi tu bila samo jedan mikrokosmički odraz dešavanja na globalnom planu.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pet jul 25, 2014 1:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Pročitah tekst ,Humanost - svjesnost je lajt motiv istog,kristalno jasno jer kada bi svjesnost bila podignuta na razinu poštivanja bližnjeg svog poput samog sebe ,potreba za kontrolom dominacijom i represijom ne bi mogla opstati tj ne bi imala plodno tlo.

No mi ovdje na ovom kamenčiću zvanom Zemlja nemamo tu razinu ,većina osjećam teži istoj, no što praktično govoreći nam je činiti? na osobnom nivou u svakodnevnom životu ili u grupi?

Živjeti život u skladu s nekim ( kojim?) višim standardima (duhovnim?opet pitam kojim?)

Osobno kroz svoj život i život osoba koje moje okružuju primijećujem sve više ljudi koji si postavljaju ovakva pitanja što zbog gubitka radnog mjesta ,neisplate plaće,nemogućnosti vraćanja kredita i sl... školovanja djece no iako ne posrću za time sa zbog situacije u kojoj se nalaze gube nadu ili vjeru ,te da se okrenu Ops orijentaciji i usklade i priklone onima koji stvaraju ovakove uvjete. Ne pronalaze načine da se othrvaju materijalnoj situaciji ,novac je centralni alat moći bez obzira koliko ga netko ignorirao ili pružao metafizičke teorije o istom.Poput onih "sve su samo lekcije itd.."

Te lekcije su bez obzira na pogled iz 5,6,799 denziteta za nas ovdje stvarne i uvjeti su stvoreni kako bi ih doživljavali kao stvarne.Nalik nekom nivou u igri s komp-a sad smo prošli 5 nivo na kraju roknuli ono veliko čudovište i na 6 nas čeka ista muka x2 za koju nismo spremni.

Šta sad? Što će potaknut onu uspavanu većinu da se probudi koje su to mjere ili aktivnosti?
koje će u dovoljnoj mjeri aktivirat uspavanu ljepoticu koja je zagrizla otrovnu jabuku materijalnosti i vrijednosti koje s vremenom propadaju.

Gdje se nalazi čovječanstvo na toj ljestvici napretka prema pozitivnom ili negAtivnom pravcu,tko to može izmjeriti?

Ne znam danas ništa više nego li jučer,osjećaj kao da se singlica vrti iz početka.

Format Zemlja:- enter...............

Loading please wait..............

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pet jul 25, 2014 2:19 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 20, 2014 9:03 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zagreb
Što možemo napraviti? Još pitate.
Pa stvar je vrlo jednostavna vrijeme je da počnemo biti politički aktivni sam zdrav razum govori da ovako možemo informirati ljude vidio sam da neki postovi imaju preko dvijesto tisuća pogleda što je puno za forum. Ali nije dovoljno da trgne ljude iz transa ili ti ga njihove takozvane "Ma nije me briga svi su političari pokvareni ništa se neće promjeniti". Ljudima treba nada i kad je vide pridružiti će se onima koji ju nude.
Neka se lijepo otvori račun za galaksiju na kojem će ljudi moći donirati pretplatama novac za projekte kreditnim karticama, a pritom ostavite forum besplatan ali uvedimo mogućnost donacija u obliku subscriptions-a ili ti ga pretplata.
Nebi bila ni prva ni posljednja stranica za koju doniram 5 dolara mjesčno. I dajte ljudma mogučnost da izaber hoće li dati 5, 10, 20 ... kuna i onda s time možemo financirati porojekte kao ulazak u politiku ili sabor ili djeliti letke na trgovima naše kampanje kako bi povečali svijesnost što se događa. Novac je vrlo bitan jer vam daje slobodu. Samo treba početi biti aktivista na ulici umjesto za računalom.
Neznam tko je to rekao ali u biti ako nemožete naći opoziciju vrijeme je da postanete opozicija.
I mi se moramo trgnuti to je sve što je potrebno. Malo vremena, truda i novaca.
Politčka klasa je postala toliko ne popularna da i najmanja opzicija bi ih izbacila iz fotelja sabora. Preko 70 posto ljudi ne ide na glasanje što znači da bi sa 100 ili 200 tisuća gasova već mogli postati dominantna stranka i polovina u saboru. Pa i sa 50 tisuća glasova bi vjerojatno dobili 10-ak mjesta. Samo je važno da se čuje da netko iz naroda želi uzet stvari u ruke i nešto napraviti ostalo će samo sebe sljediti. Vrijeme da izbacimo birokrate i odvjetnike iz sabora i stavimo doktore znanosti, bilogije,umjetnike...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pet jul 25, 2014 4:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ne mozemo informirati ljude putem interneta. Mnogi od njih ne koriste internet niti ce ikad. Mnogi nemaju ni profil na FB, dakle, net sigurno nije rjesenje za sirenje svjesti.
Ne slazem se za novac i donacije, jer to nikad nije donijelo na dobro. Svjedok sam za ovu zadnju katastrofu koja je zadesila Bosnu (poplave), da su se razne donacije krale, uzimalo se i sakom i kapom, da ne povjerujes. Ako je neko spreman da zaradjuje na tudjoj nesreci, onda zasto ne bi bio spreman na sve, pa i na recimo namjestanje politickih izbora(to je bar lako)? Sta to MI mozemo uciniti (konkretno u BiH) ? Ko smo to MI?
Ja pozdravljam tvoju ideju, ali...u zemlji gdje zivim, tesko da ce se ikad nesto promjeniti. Sad tek vidim i shvatam velicinu Tita i velicinu one drzave. Gdje smo bili. Gdje smo sad. Da li cemo ikad biti ono sto smo bili. Hajde recimo bolje da budem optimista pa da napisem: nadam se.

Ne znam kako je u Hr. sto se tice izbora, ali evo u BiH kako se to radi i namjesta:

https://www.youtube.com/watch?v=Es9Hk2F5DxU

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pet jul 25, 2014 7:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Kod tih poslednjih poplava u Bosni, primjećen je i jedan “fenomen” gdje su ljudi pomagali jedni drugima od srca, bez obzira na nacionalnu pripadnost, na osnovu - OSJEĆAJA humanosti (o čemu ja pričam).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pet jul 25, 2014 9:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
ma slažem se sa svime izrečenim o humanosti i svjesnosti naravno ali kada je tema rat u ukrajini itd... sto ce osnivanje stranke ili skupljanje novaca promijenit na tom globalnom planu , pa mi s ovih prostora bivše Juge ne činimo nikakvu silu ni po kojoj osnovi to je bit rasprave na koju sam se osvrnuo.

Naravno razumijem da smo temu malo prekrojili s događajima s ovih prostora vezano uz poplave koje su povezale ljude bez obzira na vjersku pripadnost etncitet i ostale inače nepomirljive razlike uz Humanost i Svjesnost koje je napomenuo Galaksija ,no žalostan zaključak se može izvesti iz tih događaja trebala je poplava većih razmjera i gubitak života da bi se promjena svjesti dogodila ,pa vi ljudi sad recite, ako poučeni ranijim takovim iskustvima koji događaj na planeti tada može pokrenuti tu uspavanu večinu ? Ako se ugledamo na poplave kao mikro primjer ?

Odgovor vam nije drag a zaključak je još neugodniji......

Iskreno se nadam da naš put nije taj.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pet jul 25, 2014 10:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Kao herojski primjer uzimaju onu dvojicu ublehâ koji sviraju harmoniku i pjevaju, čekajući pomoć.
To bi, otprilike, bio odnos čovječanstva prema vrhovnoj inteligenciji ─ ili čekaš da ti pomogne, ili se predstaviš njenim predstavnikom i uzimaš, ako ne novac, a ono sigurno dodatno opunomoćenje svom egu.
Malo morgen.
Neće to tako ići, sve dok vjerujemo u lightworkera Obamu koji prisili istinskoga lightworkera Assangea na ograničenu dimenziju egzistencije.
Ali tu nema ljutnje ─ mene intuicija ne vara, i baš me briga ako druge vara ─ znao sam namah i ko je Obama i ko je Assange.
A ako se u tim elementarnim stvarima ne slažemo, daleko smo od toga da se složimo šta je to prosvjetljenje.
Nego pustimo mi harmoniku i pjesmu ─ jedan se spasitelj u Srbiji utopio a drugi u BiH umalo ne izgubi život ─ njima nije do pjesme.
Ili je poanta da vjerujemo u najbolji ishod i ne radimo ništa.
Bojim se da ćemo do kraja tj. potpunoga raspada sustava vjerovati u onaj roman koji Nexus poče objavljivati pa prestade, da će iščezavati stvari ispred nas, i da svi oni koje to ne bude izludjelo mogu biti sigurni da će se naći u raju i spašeni.
:wink:


Zadnja izmjena: autentika; čet feb 12, 2015 11:51 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pet jul 25, 2014 10:22 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 20, 2014 9:03 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zagreb
Kako hoćete ja sam osobno član Infowars-a i freedomain radija već godinama i svakom od njih mjesečno dajem oko 5 dollara i te su emisije svijetski poznate i svaki im dan raste broj gledatelja i kvaliteta. Ako nemate financijske investicije ne možete rasti i širiti utjecaj niti doseći veći broj ljudi,a to je razlog zašto je utjecaj u vladi toliko moćan jer uzimaju vaš novac da grade mašinu koja će biti protiv vas. Grade zatvor za vas, vašim novcem. Sve velike svijetske figure su uspjele na taj način. Kao što ljudi pitaju kako psihopati uvijek dođu na vlast? Zato jer ulažu vrijeme i svoj novac u ono što vjeruju. Mislim donacije od 5,10, 20 kn mjesečno su kutija cigareta dnevno ili dvije kave u kafiću.
Ovo će i bez donacija ostati web stranica ali u depresiji što znači da je mogla postići rast od nekoliko desetaka posto mjesečno ali je postigla 0,5 posto i nikad neće moći postati radio postaja, blog za vijesti, online trgovina prirodne hrane ili nešto što će pokrenuti inicijativu promjene kakvu tražite ako želite uspijeh morate ulagati i financijski.
Nisam rekao da bi morali dati novac da možete ući na stranicu nego da postoji opcija ili mogućnost petplate. Meni nije problem podržavati ono u što vjerujem da može nešto promjeniti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pet jul 25, 2014 10:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Kod “alternativnih” sajtova, čovjek takođe treba biti oprezan. I to područje je uveliko kontrolisano. Na primjer, Infowars priča o svemu osim o genocidu Izraelaca nad Palestincima a takođe je poznat po tome što nije dozvolio ni pomenuti mogućnost da je Mossad odradio dobar dio posla kod rušenja STC-a, 11/09/01, za šta postoji prilično dokaza, dok je Assagne, kao “borac za istinu” poznat po izjavi da ga nerviraju konspirativne teorije u vezi sa 911, ukazujući na to da je zvanična ("bin-ladenska") verzija događaja istinita!?

Nadalje, u vezi A. Jonesa, možda ne bi bilo loše uzeti u obzir i ovaj članak: Alex Jones exposed as Stratfor double agent

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: sub jul 26, 2014 12:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
galaksija je napisao/la:
Kod tih poslednjih poplava u Bosni, primjećen je i jedan “fenomen” gdje su ljudi pomagali jedni drugima od srca, bez obzira na nacionalnu pripadnost, na osnovu - OSJEĆAJA humanosti (o čemu ja pričam).

2012-te kad je pao veliki snijeg u Sarajevu moglo se primjetiti kako su ljudi prihvatili situaciju takvu kakva je i pomagali jedni drugima. Nije se mjerilo odakle-dokle će se koji haustor čistiti a mlađi su poslije čišćenja išli u prodavnice da starijim komšijama kupe namirnice. Svi su bili mirni, nigdje vidljive svađe. Sve je bilo tiho a sistem je stao (pao). Dogovaranje među ljudima je bilo jednostavno, u hodu. Jedino su mediji pravili paniku od prvog dana i napumpavali situaciju.

Prošle godine su bile demonstracije kad je beba umrla jer nije dobila matični broj tako da nije mogla putovati u inostranstvo radi liječenja. Izgleda mi da su te demonstracije počele spontano.

Ljudi su inertni i potreban je šok kao pokretač za promjene? Ako se kuhaju polako (kao žaba) onda ne reaguju?
...
Jelena koja šuti
https://www.google.ba/search?q=Jelena+k ... 24&bih=585

Djevojka koja je uzburkala javnost i mediji (pogotovo portali) su počeli pisati o njoj. Otvarane su teme, pričalo se o njenom motivu za šutnju. Neki ljudi su se sprdali sa njom, neki je i napali – a ona je i dalje šutila. Neki ljudi su se pridruživali i šuteći bi stajali blizu nje. Duh promjena je visio u vazduhu. Medijska pažnja je rasla. I želja naroda da se nešto dogodi i da dođe do promjena je rasla, vidljivo po komentarima i postovima.

http://www.rajvosa-x.com/forum/viewtopi ... Topi%C4%87

Zatim je uslijedio članak koji je većinu razočarao
http://www.pogled.ba/clanak/video-objas ... rila/44482
...
Svi čekaju da se nešto desi, da neko nešto pokrene, čeka se neka inicijalna kapisla... Vjerovatno će neke nove demonstracije biti pokrenute, organizovane i usmjeravane od onih istih koji su kreirali prošle demonstracije a kada je na samom početku prošlo potpuno nezapaženo da su rušilački nastrojeni demonstranti bili odjeveni po "posljednjoj demonstrantskoj modi sa ruksacima i maramama." Na tim demonstracijama vrhunac usmjeravanja je bilo okupljanje demonstranata pred američkom ambasadom i molbom da im ovi pomognu u vezi domaćih političara...
...
Trenutno bi u Sarajevu bio najveći šok da sportske kladionice ne rade nekoliko sati...
...
...
Proučavajući literaturu u vezi nakačenja – opsjednutosti i implantata, posmatrajući sebe i okolinu zasad mi se čini da za čovječanstvo nije najveći problem psihopatija. Čak i da je za nekoliko puta veći broj psihopata od sadašnjih 6 % (po literaturi) – ali da ne postoje nakačenja i implanti – čini se da bi čovječanstvo već riješilo problem u vezi psihopatije na razuman način.
...
...
...
Izraelska sigurnosna firma je zadužena za osiguranje aerodroma Schipol (polazište MH17). Izraelci su pojačali napade na Gazu od kad je pao MH17. Namjera skretanja pažnje sa Izraela na Ukrajnu i forsiranje negativnog javnog mišljenja u EU i SAD o Rusiji tj. o Putinu.

Citat:
http://www.4thmedia.org/2014/07/was-mh17-sabotaged-by-an-israeli-security-team-at-amsterdam-schiphol-airport/

Once again, this time in the destruction of MH17, there is an Israeli-connected air crash with political ramifications involving Israeli strategic interests, inside Israel exactly when its military launches an invasion of Gaza and in troubled Ukraine, a supplier of military electronics to the IDF.

Security at Schipol Airport is operated by ICTS, an Israeli-owned airport security company based in The Netherlands founded by former officers of the Shin Beit intelligence agency. Its subsidiaries are also involved in key security functions there, including ProCheck, Ramasso and I-SEC.

The Israeli security company has a record of staging false flag operations, including the September 11, 2001 attacks. ICTS subsidiary Huntleigh provided passenger and baggage inspection services at Boston Logan Airport, where two of the four jetliners used in the 911 attack originated.

At Schipol Airport on Christmas 2009, ICTS allowed the “Underwear Bomber” Umar Farouk Abdulmutallah armed with explosives to slip past “sniffer” detectors to board a Detroit-bound Northwest flight, an incident that was a boon to Homeland Security and the global war on terrorism.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz