Sada je: sub apr 27, 2024 6:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Istorija Galaksije
PostPostano: sub nov 04, 2006 3:48 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri okt 11, 2006 7:06 am
Postovi: 24
http://www.geocities.com/pantatop/IstorijaGalaksije.pdf

A MUST! Malo drugacija perspektiva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 04, 2006 4:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
I šta piše u toj Istoriji galaksije? Nije da mislim da možeš prepričati jednu cijelu knjigu u par rečenica i nije da nisam čuo za to "djelo" ali kad bismo svi čitali sve što nam preporuče trebalo bi nam jedno 150 godina za to, minimum... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 04, 2006 6:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, ali koja povijest Galaksije???

Ima ih beskonačno mnogo... jer se POVIJEST MOŽE MIJENJATI ( ako znaš kako )!!!

Ovo je samo "jedna verzija", složena po onim misaonim formama koje su potrebne za ostvarivanje nečijih ciljeva.

Nije cjelokupni opis.

Ali, hvala na linku, znamo za to već jaaaako dugo, hehe! Dobrodošla!

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 05, 2006 8:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Evo ,ja sam je pročitala .

Sviđa mi se?! Zabavno je ,čitko je.

Dosta mi je materijala poznato.

Citat:
Ovo je samo jedna verzija.
To mi je jasno.

Što misliš ,koliko je pametno dati ovu knjigu na čitanje nekome tko se nije dosad s ovakvim materijalom susretao.

Jack što misliš s ovim
Citat:
Nije cjelokupan opis.
.

Ako možeš natuknuti što fali ,neki link ili kniga?



P.S.Nekad mi je nick bio Marin.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 05, 2006 2:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nije cjelokupan opis jer opisuje samo pogled iz 3. denziteta, tj. ljudi.

Pojam povijest znači linearno poimanje vremena, pa je ovo samo pogled iz 3 D. Vrijeme kao takvo, percipiraju jedino entiteti na 3. stupnju svijesti, tj. ljudi ( i ostali koji su na 3. denzitetu u našoj Galaksiji ).

Dakle, pošto je pravo vrijeme hiperdimenzionalno, ovaj početak prije X miliona, milijardi ili koliko već godina je prilično "staromodno" objašnjenje. Početak, a ujedno i kraj, jest samo jedna točka na cjelokupnom ciklusu, ali postoje ciklusi unutar ciklusa i ciklusi unutar tih ciklusa...

Taj "početak" u stvari - dešava se upravo sada! I kraj i sve ostalo unutar ciklusa. Sve postoji, samo se fokusiranjem određenog stupnja svijesti na određenu točku vremena/prostora ograničava pogled na to SVE u CJELOSTI.

Ima točnih informacija, naravno, s obzirom na naše shvaćanje sveukupne problematike. Ali od ove "široke" slike - postoji i "još šira". Dakle, neznam jel se igdje spominje u tom tekstu kako se hiperdimenzionalnim "skokovima" bića iz 4 D ( ili viših ) mogu služiti i mijenjati tu "našu" povijest??? Kad promijene povijest, promjene i sadašnjost, naravno, kao i budućnost. Kako? Vjerojatno pomicanjem cjelokupne fokusirane ljudske svijesti u pravcu željenih rezultata. Stvaranjem novih univerzuma, ubacivanjem novih "naših" realiteta, pa promijene tok događaja tako da mi to ni ne primjetimo jer imamo linearno viđenje cijele stvari i nismo toga uopće svijesni.
Kako sve što postoji ima određenu svijest, tj. i one "stvari" koje mi percipiramo kao "nežive" imaju svoj život. Jes da iz naše percepcije to izgleda jako dug vremenski period, ali - i kamenje je živo. I naravno, gledajući najmanje djeliće materije ( svijet atoma ), vidimo da tu također ima "živosti".

Uglavnom, nitko od nas ne može tvrditi točno "kako je bilo", jer ne percipira te točke vremena/prostora, ali i kad bi to i mogao, tko garantira da je to upravo naša, sadašnja, trenutna vremenska linija?!? I jel može garantirati da se ona ne mijenja??? Ne može.

One se non-stop mijenjaju, promjenama naše svijesti.

:mrgreen: :wink:

Da, i njihov "izgled"... pa moramo biti svjesni da oni po želji mogu mijenjati svoj izgled!!! Tako da "opis" izgleda bića uopće ne mora odgovarati onome kako u stvarnosti izgledaju. Promjenjljivost fizičkog izgleda - osnovna karakteristika 4D. Ovo su samo MANIFESTACIJE u 3 D.

Bitno za shvatiti.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 09, 2006 3:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Pa zna jer je saznao od vanzemaljskih bića (Sirius A) sa kojima je radio u Montauk bazi. Oni su mu preneli 'Istoriju galaksije' (rani period, Lira i rana faza na Zemlji, ostalo je manje više poznato od W.Coopera koji je takođe radio sa njima, tj. sa Greysima).
E, sad, jedino ako oni lažu u šta sumnjam jer nemaju potrebe da lažu pošto mogu sve što žele.

Pre je problem da vi niste mentalno sposobni da prepoznate istinu ni kada vam je servirana pod nos.

O tome se ovde i radi: oni ne skrivaju istinu nego vas onemogućavaju da je vidite. I vrlo su uspešni sudeći po tome kako vidite ovu knjigu.


Zadnja izmjena: Pantelija; pet dec 17, 2010 6:27 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 10, 2006 11:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Jedino možemo znati da ništa ne znamo.
Ima neograničen broj varijacija na temu.
Kao u kvantnoj mehanici ,sve su moguće istine i ni jedna nije isključiva.
Tako se to meni čini.

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 10, 2006 1:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Na kraju samo od vas zavisi da li ćete videti istinu ili ne.

Sigurno je samo to da istina nije skrivena nego je mi ne vidimo.
I nema bezbroj istina već samo jedna, kao što je i postojanje (sa svim dimenzijama/denzitetima) jedno, ali ima neograničeno mnogo puteva do nje. Pošto smo subjektivni tj. gledamo sa svoje tačke gledišta, ti različiti putevi ka istome nam izgledaju kao da je sama istina različita.
To nam je opravdanje da ostanemo u neznanju.
Što se Swerdlowa tiče, možeš uvek da sebe ubediš da on laže ili da su njega obmanuli, niko ti to ne brani a ne može ni da te spreči.
U onoj meri u kojoj sam postaješ istinit, tj. celovit i svestan, u toj meri vidiš istinu izvan sebe, automatski je prepoznaješ i razotkrivaš sve obmane.
Nema drugog merila do tebe samog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 10, 2006 1:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Sve ovo potvrđujete u komentarima ove knjige, sem par izuzetaka uglavnom ste svi preskočili najbitnije stvari: da je čovek stvoren kao oličenje Duha sa ciljem da dovrši njegovu emanaciju, da su Drako negativci koji stvaraju nephodan pritisak i prinudu na čoveka da bi se kristalizovao, da su stvoreni hibridni vladari u Sumeru (o čemu vam Ajk nudi brdo dokaza). To su glavne stvari u knjizi, a ostalo su nebitni detalji. Zar je to teško prihvatiti bar logički? Aluzije i asocijacije o tome imate kao potvrdu u svim religijama i mitovima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 10, 2006 8:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Pa zna jer je saznao od vanzemaljskih bića (Sirius A) sa kojima je radio u Montauk bazi.


Zato ne mora ( a može ) biti istina. Meni us neki veliki "stručnjaci" znali govoriti krive stvari ( konkretno u akustici ), pa sam kasnije pokusima i saznanjima i drugih ljudi uvidio da su bili u "krivu", tj. radilo se o nekim novim sustavima koji su kao bolji, a uspostavilo se da trkeljaju bezveze i izvode sve to radi marketinga ( njihovi kompići prodaju te nove proizvode ).

Eh, da se sad vratim na temu... #-o

Citat:
da su Drako negativci koji stvaraju nephodan pritisak


Pa to mnogi "izvori" kažu.

Citat:
da su stvoreni hibridni vladari u Sumeru (o čemu vam Ajk nudi brdo dokaza)


I ovo također.

Dobro. Pa svjesni smo suštine, ima tu "par varijacija" ovih i onih. Ok, toliko to i nije bitno zasad, jer glupo je lupati glavu jesu li Sirus A, B ili C bili s Orion X, Y, ili Z u kompi ili su jedni drugima zavlačili "zguza".

Definitivno sami odlučujemo o svojoj sudbini, ovi mogu smetati i slično, ali generalno, ima i ovih što pomažu, tako da ih možemo "skratiti" generalno. Dakle, povijest je varijabilna ( jer je to karakteristika viših dimenzija/denziteta ) jer sva ta bića su stanovnici tih viših nivoa svijesti, pa što se nama odrazi i manifestira ovdje u 3D... to mi možemo promatrati i svađati se do preksutra jesu li ovi one ili oni ove...

Definitivno postoje hiperdimenzionalna bića. Ima ih mnogo vrsta, kao i opredjeljenja. Baš kao i ljudi, životinja, biljaka i kristala...

Ok. Ajmo rađe razmišljati o budućnosti, nego o prošlosti. Korisnije je.

:mrgreen: :wink:

Misli koje imamo sada - manifestiraju se u našu budućnost i stvaraju je i na fizičkom nivou egzistencije. Misli i osjećaji nam se trebaju poklapati i sinhronizirati... i onda možeš bez problema mijenjati sve kako želiš...
Ako stalno mislimo na povijest - onda se naša sadašnjost ne mijenja, a time ni budućnost. Oni koji nisu naučili ovaj koncept - pravo je vrijeme za - lekciju!!! Pogledajte vaše živote! Promotrite, razmislite, zaključite!

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 10, 2006 10:32 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Misli koje imamo sada - manifestiraju se u našu budućnost i stvaraju je i na fizičkom nivou egzistencije. Misli i osjećaji nam se trebaju poklapati i sinhronizirati... i onda možeš bez problema mijenjati sve kako želiš...


da, mislim da smo to oduvek radili, samo je energija na zemlji bila toliko gusta da je bilo potrebno da prodje nekoliko zivota da bi se nesto manifestovalo/da bi nam se nesto vratilo. karma? :?: mozda je kod karme stvar u mislima, ne u delima. unutrasnji (dis)balans.

sada (sta god to znacilo :wink: ), zavesa se dize i proces se ubrzava. misli i osecanja koje emitujemo vracaju nam se vec u roku od nekoliko minuta, sati ili dana umesto godina ili celog zivotnog veka i mnogo je lakse da se prepozna veza izmedju uzroka i posledice. ucimo ekspeditivnije i mnogo konkretnije. nema zabusavanja na kraju ciklusa hehe. 8)

Citat:
manifestiraju se u našu budućnost

a, proslost? :wink:

Citat:
da je čovek stvoren kao oličenje Duha sa ciljem da dovrši njegovu emanaciju, da su Drako negativci koji stvaraju nephodan pritisak i prinudu na čoveka da bi se kristalizovao


da, ovo mi zvuci veoma ok.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 11, 2006 1:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
uneXpect je napisao/la:
Pantelija, bez shvacanja i percipiranja visih sfera i svoje simultanosti sve ono sto pisu razni izvori o rasama je cisti Star Trek. Ako je to nekom dovoljno, super. Meni nije. Ali ja nisam znalac kao neki koji znaju sta je istina pa necu vise davat svoje misljenje ili cu se trudit da ga dajem sto manje :P Da budem iskren, ja se pribojavam ljudi koji mi kazu : to je istina i ja znam sta je istina.



Tvoja kritičnost je sasvim na mestu, tako i treba da se drži neko ko nije video svojim očima Sirius A kao ja tri godine pre nego što sam čuo za Sverdlova i ono što on govori. Budi siguran da njih zaista niko ne može da imitira. Zato znam da Sverdlov govori istinu jer mi je opisao i objasnio ono što sam i sam video a i nešto što sam od ranije doživeo. Radi se samo o slaganju već postojećih delova u celinu. Tu nema mesta za obmanu.
Tvoj stav je u redu. Problem je što sa ovim stvarima ne možeš nikad da budeš načisto dok te ne tresnu po glavi. Dotle ti je sve ovo Star Trek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 11, 2006 9:46 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Upravo tako.

Samo, ono što nas tresne po glavi - to smo si mi sami privukli. Svjesno ili podsvjesno - univerzumu svejedno.

Kao što grabljivca privlači žrtva koju je najviše strah, tako i ljudi privlače automobilske nesreće, idiote u svoje živote, bolesti i ostala "sranja".

Trebali bi paziti o čemu razmišljamo. Jer nam se to uvijek vraća. Čisti feedback univerzuma. Manifestacija.

Dakle, povijest Galaksije... da, Boris je prvo napravio glavnu stranicu, pa onda forum... i tako je krenulo...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 11, 2006 9:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Dakle, povijest Galaksije... da, Boris je prvo napravio glavnu stranicu, pa onda forum... i tako je krenulo...


Ostalo je istorija. :D =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 11, 2006 4:13 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri okt 11, 2006 7:06 am
Postovi: 24
Ovako...

..gore navedeni pdf sam cisto dala na uvid. Dojmio me se tekst cisto iz razloga sto do sada nisam naletila na takvu interpretaciju nastanka or what have you.. Sirius A, B i ini su mi bili nepoznati kao potencijalni zacetnici "raja na zemlji" :mrgreen: . S obzirom da smatram da je share-anje informacija dio moje odgovornosti i u neku ruku nuznost, ne vidim razloga za negodovanja. (?)

Inace, imati uvjerenja ova i ona; vjerovati i drzati se za bilo koju teoriju kao konacnu i jedinu tocnu je totalni apsurd. Sve informacije uzimam u obzir. Nista nije tocno, kao sto nista nije netocno. Otkud ikome, na kraju krajeva, ideja da smo mi ti koji smo u stanju procijeniti ispravnost odredjene teorije?!
Najbolje sto mogu je kriticki, ali bez predrasuda primiti sve sto "naleti" na mene.

Btw. ima li tko kakav koristan link vezano za Siriuse, Cetije itd. ...? Rado bi procitala stogod iscrpnije na tu temu. Tnx.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 11, 2006 11:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Zašto tvrdiš da je subjektivan kada je on imao posla sa njima, direktan kontakt i tvrdi da iznosi inforamcije sa izvora?
Otkud znaš kakve su rase pa ti je glupost kada neko nešto tvrdi o njima? Da li ih ti sve poznaješ?

(Gore sam spomenuo neke bitne stvari u celoj priči, smisao stvaranja čoveka i dr. i tu ti je odgovor da u svemiru nema bezbroj rasa koje rade sve i svašta, nego samo ljudske i neljudske (i određeni broj životinja) koje igraju određenu ulogu u procesu emanacije Duha.)

Za Sverdlova se zna šta je radio i da nije folirant niti kanalizator.
Ti sve samo pretpostavljaš i očigledno imaš blokadu da prihvatiš nešto novo i konkretno. Ta konkretnost te kod njega najviše plaši, više bi voleo da je to sve samo još jedna lepa UFO priča. Ovako te saterao uza zid.

Sličan je i Gurđijev, on ti prvo presedne jer kaže da si nesvestan i mašina pa onda vidi šta treba da uradiš sa sobom.
Ljudi iz istog razloga ne mogu da prihvate Gurđijeva i Sverdlova, oni im ne daju mesta foliranjima i fantazijama nego ih razbijaju konkretnošću i grubom istinom. A ovi bi tako voleli da nastave da spavaju i dalje sanjaju svoje metafizike, vere, teorije i znanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 1:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Otkad je nečiji konkretni nastup kriterij bilo čega? I kršćani su jasno i glasno "konkretni" kako kažeš tj. "znaju" jasno i glasno sve. Znaju i Jehovini svjedoci, neki dan mi je pozvonila žena na vrata i nasmijana lica mi je dala neki pamflet i rekla "evo jedna mala poruka koju širimo po svijetu". Ona je sebe uvjerila da "širi poruku", dala je svom malom životu određeni smisao i ona je sretna. I to je lijepo za nju, ali ne i za onoga koji je tragaoc i koji se ne zadovoljava Velikim Pričama.

Citat:
Zašto tvrdiš da je subjektivan kada je on imao posla sa njima, direktan kontakt i tvrdi da iznosi inforamcije sa izvora?


To je moguće. Isto tako je i moguće da je Bush svaki dan na kavi sa Bogom, pa prema tome on i zna kako treba postupati i naravno da je to sve za dobrobit svih. Širenje demokracije, slobode i svega ostalog bogom danog.

Citat:
Otkud znaš kakve su rase pa ti je glupost kada neko nešto tvrdi o njima? Da li ih ti sve poznaješ?


Čovjek ti je želio ukazati da ne možeš generalizirati niti jednu naciju, kamoli jednu rasu. Naravno, mozes ukazati na neke određene karakteristike bez daljnjega, ali pričati "ovi su dobri, imaju smeđu kožu, čudne izrasline i s njima mozete na kavu" a ovi drugi "koji imaju žutu kožu kada se manifestiraju u ovom denzitetu a inače su ružičasti i smrde na eter, su zli i oni će vas pojest" je priča za malu djecu i u krajnjoj liniji, uvreda za svakoga tko se ikad susreo sa elementarnom logikom.

Naravno, mozemo zaključiti da je cijela logika više manje loša i da je proizvod neke rase koja ne zeli da saznamo Cjelokupnu Istinu(tm), ali za takav zaključak bi ipak trebalo malo više od nečijeg baljezganja, sve da je taj netko Isus, Muhamed ili jednostavno radio za CIA, FBI, MOSSAD i KGB te još par projekata sa strane. Tim više.

Citat:
Ljudi iz istog razloga ne mogu da prihvate Gurđijeva i Sverdlova, oni im ne daju mesta foliranjima i fantazijama nego ih razbijaju konkretnošću i grubom istinom. A ovi bi tako voleli da nastave da spavaju i dalje sanjaju svoje metafizike, vere, teorije i znanja.


Gurđijev nije ništa manje ni više metafizičar od bilo kojeg metafizičara ranije. Dosta je duhovito kada o fantaziranju priča netko tko tvrdi da zna sve tajne svemira...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 11:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
=D>

Nisi ti kriv. Jasno mi je da ne možeš drugačije da vidiš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 2:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Izvini, moja je greška što sam uopšte i pokušao nešto da ti objasnim.
Ti ne želiš da vidiš ni ono što je slovima napisano. Pokušaj sa ponovnim čitanjem onoga što sam gore napisao, mrzi me da ponavljam, naročito onaj deo da sam nešto video i doživeo pa tek posle naišao na Sverdlova.


Zadnja izmjena: Pantelija; pet dec 17, 2010 6:33 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 4:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
uneXpect je napisao/la:
ali tebi je dalje bio potreban guru da ti kaze sta si ti vidio. Meni tu prica staje jer si prihvatio misljenje nekog ko se slozio sa tobom i dalje od njega uzimas sve sto kaze i ne razmisljas o tome.



1. Nisam tražio 'gurua' koji će da mi kaže šta sam video nego sam našao nekoga ko je radio sa onima koje sam video - bliži i verodostojniji izvor unformacija nisam mogao da nađem. Ako tebi to nije dovoljno verodostojan izvor, o čemu onda uopšte govoriš?

2. Nisam prihvatio ničije mišljenje nego još uvek učim i otvoren sam za novo.

3. Nisam samo 'nešto video' već sam i doživeo više od slučajnog viđenja. Zbog tvoje neobjektivnosti i nesposobnosti za otvoren dijalog i uvažavanje rečenog ne zaslužuješ da ti kažem šta sam doživeo, tako da te ostavljam u tvom uverenju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 108 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz