Sada je: ned maj 12, 2024 8:51 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Penn & Teller o vanzemaljskim otmicama
PostPostano: pet nov 06, 2009 10:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 29, 2007 9:24 am
Postovi: 174
Lokacija: Nibiru
Penn & Teller: Bullshit! epizoda o vanzemaljskim otmicama daje vrlo zanimljiv osvrt na NLO fenomen i kulturu koja je oko toga nastala, naravno najviše u Americi. Govori o nečem što niti jedni "NLO entuzijasti" ne vole pričati, a to je ima mnogo prevaranata na tom polju.

Činjenica je da mnogi manipuliraju ljudima preko NLO grupa uvjeravajući ih u stvari koje pojedince otuđuju od društva i što je još vrlo gadno pelješe im lovu.
U epizodi se pojavljuje i David Icke koji naplačuje 30 dolara svoja predavanja kao i ini likovi tipa lažni psihijatri koji uzimaju veliku lovu od svojih pacjenata za razne seanse na kojima im nabacuju razne traume i komplekse zbog kojih postanu ovisni o tim seansama.

možete pogledati
http://www.dailymotion.com/video/xr9qk_ ... tions_news


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Penn & Teller o vanzemaljskim otmicama
PostPostano: pet nov 06, 2009 5:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
svakako zanimljiva epizoda i vrlo kontroverzna i zabavna emisija koja odmah udara u glavu, ali rijetko kada vrši neko dublje istraživanje i poprilično je jednostrana. malo je tu nekog kvalitetnog novinarskog istraživanja ubačeno, uglavnom se radi o informacijama koje su dovoljne samo običnom laiku da stavi pečat na neku temu...al da ima kvalitetnih epizoda, po mojem mišljenju ima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Penn & Teller o vanzemaljskim otmicama
PostPostano: pet nov 06, 2009 6:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 29, 2007 9:24 am
Postovi: 174
Lokacija: Nibiru
Znam, znam slažem se s tobom. U početku mi je serija bila zanimljiva, ali onda su se epizode svodile na to da snime video neke osobe kako govori o nekoj temi nakon čega bi Penn samo vikao "Fuck you!" i to im je bio odgovor na sve.
No ova epizoda me iznenadila koliko su bili suzdržani i uglavnom pustili da stvari govore o sebi. Također vrlo je zanimljivo kada pita Ickea da mu da dokaz o "svojim" teorijama a on njemu kaže "Šta ti pada na pamet!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Penn & Teller o vanzemaljskim otmicama
PostPostano: pet nov 06, 2009 9:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
al zanimljivo je na koferencijama o vanzemaljskim otmicama da skoro svatko ima drukčiji opis svoje otmice, često su im vanzemaljci posve drugačiji, ima tu i robota i kukaca vodenih ljudi, svašta. možda: izleti u neke paralelne dimenzije, možda astralne projekcije, možda bujna utisak mašte zbog nekih filmova (mozak je jako komoplicirana stvar), možda neke mind-control igrice, možda se vanzemalci znaju sakrivati iza nekih holografskih slika drugih bića da priča ne dobije na vjerodostojnosti, možda sve sazajedno, možda ovo, možda ono.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz