Sada je: sub apr 27, 2024 3:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 104 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 2010 with Shaman, Kiesha Crowther
PostPostano: uto jan 03, 2012 9:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Pantelija je napisao/la:
Prrrr! je napisao/la:
Govori ona i neke stvari koje su većini lljudi potpuno apstraktne, o doživljavanju nematerijalnog. To je vrlo dobro za nekog tko nema nikakvog ili skoro nikakvog kontakta sa duhovnošću van crkve.


Korektno si odgovorio, ali ipak ne mogu da odolim a da te još ne pitam: odakle ti ideja da ljudi u crkvi imaju bilo kakve veze sa duhovnošću?

Možda si to rekao tek onako, formativnom funkcijom uma, pa ne bi trebalo da te povlačim za svaku reč, ali je indikativno.

U pravu si. No, kad smo već dotaknuli crkvenu duhovnost, Stvarno je nešto ima. Naravno, ne mislim na priče popova. Iako je nova godina, toliko veseo ipak nisam :D Idu ljudi, barem kod nas, na zajedničke molitve. Nedavno sam baš pomislio kako to moraju biti "prometna" mjeta u to vrijeme, na astralnoj razini. Pazi, čovjek kad moli odašilje ono pozitivno što ima u sebi. Pa po tom pitanju nije važno moli li se personalnom bogu, mojoj malenkosti (pogotovo :D) ili nekom drvetu. Dok to radi s ljubavlju. Te vibracije i onako dolaze iz srca, a ne iz uma. Naravno, složit ću se da ne bi bilo loše ni da zna što radi, ali stvari su takve kakve jesu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 2010 with Shaman, Kiesha Crowther
PostPostano: uto jan 03, 2012 11:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Da,čudo je koliko pozitivna misao može imati odjeka na materijalni svijet oko nas.Bez obzira dali se radilo o molitvi ili promišljenoj namjeri,dok god je ona iskrena,efekat postoji.
Zanimljiv je uticaj na molekularnu strukturu vode isto kao i povratna emotivna reakcija osobe kojoj je pozitivna misao upućena.
Možda će ovo sad zvučati Nju ejdžerski,ali mislim da se radi o pravom dokazu moći one suptilnosti našeg duha koji je u stanju da lomi i krši ovu našu kreaciju,a isto tako da je gradi i liječi samo onoliko koliko mi snage damo toj nematerijalnoj misli koja nam je vodilja.
Po meni,najveći problem čovječanstva je kolektivna nesvjest koja i omogućava manipulaciju i usmjeravanje tih istih misli u smjeru ostvarivanja nečijih tuđih planova.Onog dana kad raspoznamo koje misli su ustvari samo naše tad ćemo ih i kontrolisati i usmjeravati u pravcu u kome mi želimo,bez vodstva bilo kakvih šamana,popova,političara i sličnih tvorevina ovog našeg krhkog okruženja.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 2010 with Shaman, Kiesha Crowther
PostPostano: pet jan 06, 2012 5:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Prrrr! je napisao/la:
Pazi, čovjek kad moli odašilje ono pozitivno što ima u sebi.


Sad si probudio Oshoa u meni :evil:
U crkvi se niko ne moli iz pozitivnih namera. Svi koje možeš videti tamo su iz straha i briga (za zdravlje, egzistenciju i sve ostalo). Sama crkva je zasnovana na mentalitetu žrtve, strahu i osećanju krivice. Tamo nema mesta za pozitivnost.
Istinski je pozitivan samo onaj ko je spoznao Božansko u sebi i kao sebe samoga.
Onaj ko ide u crkvu nikada ne može da postane takav.
Takvom ne pada napamet ni da se moli, a kamo li da ide u crkvu.
On je ostvarenje svih molitvi.
Da to čovek ne bi postao, smišljene su crkve i molitve.

Vidiš, vreme i prostor su malo zajebana stvar: mi već jesmo ono za šta se molimo, pa i samo Božansko kome su crkve i posvećene.
I onda kada ti neki "duovni" autoritet kaže da treba da se moliš, on te time praktično odvaja od tebe samoga, od Božanskog koje jesi iluzijom da je to tamo negde ili da tek treba da mu se približiš ako mnogo zapneš i dobro ga slušaš.
I onda to (ra)zapinjanje traje i traje... stalno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 2010 with Shaman, Kiesha Crowther
PostPostano: sub jan 07, 2012 6:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Pantelija je napisao/la:
Istinski je pozitivan samo onaj ko je spoznao Božansko u sebi i kao sebe samoga.
Onaj ko ide u crkvu nikada ne može da postane takav.
Takvom ne pada napamet ni da se moli, a kamo li da ide u crkvu.
On je ostvarenje svih molitvi....

.... mi već jesmo ono za šta se molimo, pa i samo Božansko kome su crkve i posvećene.
I onda kada ti neki "duovni" autoritet kaže da treba da se moliš, on te time praktično odvaja od tebe samoga, od Božanskog koje jesi iluzijom da je to tamo negde ili da tek treba da mu se približiš ako mnogo zapneš i dobro ga slušaš.
I onda to (ra)zapinjanje traje i traje... stalno.


WOW :P :wink: :thumbup:

=D>

:notworthy:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 104 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 122 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz